פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

היי,
חייבת את עזרתך דחוף, נתתי לכלב שלי אנטיביוטיקה לפני שהוא אכל בבוקר 75 rilexina
הוא הקיא אחרי כמה שעות.
האם נגרם לו נזק ואני צריכה לקחת אותו לוט??
תודהשלום רב,

במידה והתחלת טיפול אנטיבוטי וישנן תגובות לא רצויות יש לפנות חזרה לוטרינר שרשם לך את הטיפול.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרשלום יש לי כלבה שיצו טרייר בת 7 עם אוזניים עומדות ויציבות בדרך כלל לפני כשבוע הבחנתי שהכלבה שלי מנערת את הראש ומגרדת את האוזן הרבה הבנתי שמשהו לא בסדר בדקתי לה את האוזן כי חשבתי אולי משהו מציק לה או נכנס לה ולא היה כלום ואז ראיתי שזה נמשך והבחנתי בנפיחות קטנה בחלק החיצוני באוזן ושהיא לא יכולה להרים את האוזן עד הסוף כמו בצורתה הטבעית הזקופה. לקחתי אותה לבית חולים וטרינרי שם לקחו דגימה ובדקו ראו שיש לה שמרים באוזן הביאו לי כדורים וטיפות אוזניים לתת לה למשך 14 ימים. כרגע עברו כ6 ימים מתחילת הטיפול שהבאתי לה . הנפיחות עדיין קיימת והיא לא החמירה . התרככה קצת והכלבה כבר לא מגרדת ומנערת את הראש . השאלה שלי היא האם צורתה הטבעית של האוזן תחזור לעצמה לאחר שהנפיחות תרד לגמרי??? הנפיחות בכלל תרד? תעלם? כי אני קראתי באינטרנט על נפיחות באוזן שזה בכלל המטומה ושצריך לנתח את זה . הכלבה שלי עדיין לא מרימה את האוזן עד הסוף אבל כן מזיזה אותה רק החלק העליון פשוט לא מתרומם. מה עושים????שלום יש לי כלבה שיצו טרייר בת 7 עם אוזניים עומדות ויציבות בדרך כלל לפני כשבוע הבחנתי שהכלבה שלי מנערת את הראש ומגרדת את האוזן הרבה הבנתי שמשהו לא בסדר בדקתי לה את האוזן כי חשבתי אולי משהו מציק לה או נכנס לה ולא היה כלום ואז ראיתי שזה נמשך והבחנתי בנפיחות קטנה בחלק החיצוני באוזן ושהיא לא יכולה להרים את האוזן עד הסוף כמו בצורתה הטבעית הזקופה. לקחתי אותה לבית חולים וטרינרי שם לקחו דגימה ובדקו ראו שיש לה שמרים באוזן הביאו לי כדורים וטיפות אוזניים לתת לה למשך 14 ימים. כרגע עברו כ6 ימים מתחילת הטיפול שהבאתי לה . הנפיחות עדיין קיימת והיא לא החמירה . התרככה קצת והכלבה כבר לא מגרדת ומנערת את הראש . השאלה שלי היא האם צורתה הטבעית של האוזן תחזור לעצמה לאחר שהנפיחות תרד לגמרי??? הנפיחות בכלל תרד? תעלם? כי אני קראתי באינטרנט על נפיחות באוזן שזה בכלל המטומה ושצריך לנתח את זה . הכלבה שלי עדיין לא מרימה את האוזן עד הסוף אבל כן מזיזה אותה רק החלק העליון פשוט לא מתרומם. מה עושים????משאלתך נשמע שמדובר בהמטומה באוזן, זוהי נפיחות הנגרמת כתוצאה מגירודים וניעורי ראש רבים בד"כ על רקע של דלקת אוזניים.
הטיפול כולל דבר ראשון טיפול בבעיה המקורית - דלקת האוזניים.
לבי הטיפול בנפיחות באוזן, זה תלוי בדרגה - לעיתים יש טיפול תרופתי שיכול לפתור את זה (סטרואידים), ולעיתים צריך ניתוח - כל מקרה לגופו.
המטומות שמטופלות בזמן בד"כ מובילות לחזרה מלאה של האוזן לצורתה. אם לא מטופל זה כן ישתפר וחלוף אך לעיתים עם שינוי בצורת האוזן.

בהצלחה

ד"ר גיל הדרתודה על התייחסותך ! יש לציין הכלבה שלי מתנהגת רגיל עם מצב רוח עם תאבון משחקת ומשתוללת . אני כשראיתי את הנפיחות ישר לקחנו אותה לרופא אני מקווה שהאוזן תחלים ושתחזור לצורתה הטבעית !! אנחנו דואגים ומטפלים בה כמו שהוטרינר אמר לנו היא אפילו נותנת לנו כבר לשים לה את הטיפות אוזניים בלי התנגדות. עוד שאלה אחת כי זה ממש חשוב לי ! איך אני יוכל לדעת שהכלבה לא צריכה ניקוז של המטומה ??? אני מפחדת שזה יהיה מאוחר מדי ! אני לא מבינה איך הוטרינר בבית חולים אמר שהיא לא צריכה ניתוח.. איך אני ידע שהיא לא במצב של ניתוח ?? ועוד משהו.. איך נראה כדור הסטרואידים?? הרופא נתן לנו 2 סוגים של כדורים אחד בצבע ורוד שזה האנטיביוטיקה והשני בצבע חום שאין לי מושג מה הוא . והטיפות כמובן.תודה על התייחסותך ! יש לציין הכלבה שלי מתנהגת רגיל עם מצב רוח עם תאבון משחקת ומשתוללת . אני כשראיתי את הנפיחות ישר לקחנו אותה לרופא אני מקווה שהאוזן תחלים ושתחזור לצורתה הטבעית !! אנחנו דואגים ומטפלים בה כמו שהוטרינר אמר לנו היא אפילו נותנת לנו כבר לשים לה את הטיפות אוזניים בלי התנגדות. עוד שאלה אחת כי זה ממש חשוב לי ! איך אני יוכל לדעת שהכלבה לא צריכה ניקוז של המטומה ??? אני מפחדת שזה יהיה מאוחר מדי ! אני לא מבינה איך הוטרינר בבית חולים אמר שהיא לא צריכה ניתוח.. איך אני ידע שהיא לא במצב של ניתוח ?? ועוד משהו.. איך נראה כדור הסטרואידים?? הרופא נתן לנו 2 סוגים של כדורים אחד בצבע ורוד שזה האנטיביוטיקה והשני בצבע חום שאין לי מושג מה הוא . והטיפות כמובן.לא כל המקרים מצריכים טיפול כירורגי. בלי לראות את האוזן קה להגיד האם זה אחד מהמקרים האלו או לא.
לגבי הכדורים אם רשום עליהם שם - תכתבו לו אותו ואני אגיד לכם אם מדובר בסטרואידים או לא. כמובן גם ניתן להתקשר לבית החולים בו קיבלתם את הטיפול ולשאול מהו הטיפול שקיבלתם..

חג שמח

ד"ר גיל הדרהיי ,יש לי כלבה האסקית גזעית בת 3 חודשים קיבלה רק חיסון אחד עד היום,אתמול החלו אצלה הקאות קצף לבן ושלשולים חומים .היא לא אוכלת ובוקושי שותה .הווטרינר שהזמנתי הביא לי נוזלים באנפוזיה והזריק לה אנטביוטקה .לדעתו זה ווירוס .
האם ניתן להסתמך על המילה שלו?כי מיום ליום היק רק נהיית יותר חלשה ובוקשי זזה.עוד משהו ,כל הלילה הזה היא הקיאה צבע צהוב חרדל כזה באופן ממושך כ 4-5 פעמים משעה 12 בלילה עד 7 בבוקר.כל גור שלא אוכל, שנרה חלש, ומקיא הרבה ומשלשל חייב ללכת לראות וטרינר, אם אין שיפור אחרי טיפול ראשוני צריך לחזור לוטרינר. החשש העיקרי במקרים אלו שמדובר בוירוס הפרוו או כלבלבת - שתי מחלות גורים קשות ולעיתים עלולות גם לסכן את חיי הכלב.
הייתי ממליץ לפנות לוטרינר שוב לבצע בדיקת דם ואולי קיט לפרוו, ולהתחיל טיפול יותר אגרסיבי.

בהצלחהשלום רב,
אני מקווה שתוכלו לעזור לי. לפני מספר חודשים לכלב שלי ירד גם מהנחיר, הוא לא הרגיש טוב ולקחנו אותו לוטרינר. לאחר צילום רנטגן הוטרינר הבחין כי יש לו דלקת בניב ולכן עקרנו את השיניים. כעת, לאחר הניתוח.. הכלב מרגיש טוב יותר. אוכל, מטייל, שותה, שמח ופעלתן. אך האף שלו עדיין סתום והוא מתקשה לישון בלילה כי הוא מרים את האף למעלה על מנת לשאוף את הנזלת. יש לו נזלת מנחיר אחד ואפילו על הנחיר יש מעט יובש.. כמו כן, הוא מחרחר ומוצעא לפעמים אוויר מהפה. עשינו לו בדיקת דם, ביופסיה, הוטרינר בדק גם את טיפת הדם מהאף.. הוטרינר אמר כי הוא לא רואה סימן לגידול וכי יש שם משהו שהו חיידקי. כעת הכלב מקבל ציפרודקס בפעם השניה ועדיין לא חל שיפור. הכלב הוא מסוג קוקר ספניאל אנגלי בן 15, לא חורג במשקל. לא משתעל. קראתי קצת על אפשרות של פטריה אך אין לי מושג איךבודקים ומה הטיפול. אשמח לקבל תשובה ונשערה ממה יכולה לנבוע הבעיה של הכלב היקר לי מכלשלום רב,

הפרשות מהאף בכלב נובעות בד"כ או על רקע זיהום פטרייתי, או על רקע זיהום ויראלי, או על רקע גוף זר או על רקע גידול. נדיר שזיהום חיידקי יהיה גורם ראשוני. על כן מכיוון שהפרשות אלו לא חולפות למרות טיפול אנטביוטי, אני ממליץ לבצע בדיקת רינוסקופיה בשלב ראשון בדיקה בא נכנסים לאף עם מצלמה ורואים בעיניים מה קורה, כמו כן באותה הזדמנות לקחת תרבית לפטריה ולשלוח למעבדה מתאימה, ובמידה ורואים לקויות ספיציות לשקול לקיחת ביופסיה מהן. אם גם זה לא יוביל למסקנות חדשות ופתרון יש לשקול לבצע CT לאיזור. בהצלחה ונשמח שתעדכן אותנו לאחר שבדיקות אלו יעשו.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרשלום,
יש לי 4 חתולים בחצר ,אחד מת חודש שעבר בלי סימנים מקדימים בכלל , אחד חלה אחרי שבעיים בדלקת לא ברורה וכרגע בטיפול אנטיביוטי אחרי שאושפז בבית דגן, ואחת בהריון, חתול אחר- צ'ילי התחיל להראות סימנים מדאיגים אך לא דומים לשאר - הבטן שלו נפוחה וקשה מהרגיל ( הוא אוהב לאכול הרבה אבל הוא לא שמן אלא פשוט גדול, הוא לא מעוקר)
והוא לא זז כמעט בכלל, לפעמים הוא מתיישב וכמעט מקיא אבל בסוף לא
אתמול הוא היה לגמרי בסדר
יכול להיות שזה משהו רציני? בדקתי והחום שלו בבוקר היה 37.8
אני מאוד פוחדת עליו במיוחד לאחר שני האירועים הקודמים
אני מביאה להם לאכול אוכל יבש ומעליו קופסא של אוכל רטוב
בבקשה תחזרו אלי בהקדם , תודה רבהשלום רב,

לעיתים באוכלוסיות של חתולי רחוב (שכמובן מעבר ל 4 שלך הם בטוח פוגשים גם עוד חתולים), ישנן מחלות מדבקות שעוברות מאחד לשני, במקרה שלך לא לגמרי ברור לי ממה מת הגור הראשון, אבל לאור זה שגם שאר הגורים אצלך חולים הייתי ממליץ לגשת לבדיקה וטרינרית ולשקול בדיקה של מחלות חתולים - כגון FIV/FELV, בדיקה כללית שיכולה לזהות עדות לוירוסים שונים (הרפס וקליצי), וכמובן מומלץ לחסן את החתולים הבריאים שלא יחלו..

לגבי החתול עם הבטן הנפוחה - אם הוא מראה סימנים כגול חולשה, אפאטיה, הקאות וירידה בתיאבון צריך לגשת איתו למרפאה לבדיקה שכן אלו סימנים של מספר מחלות בחתולים וחלקן יכול להיות משמעותי מאוד (כגון חסימה במערכת העיכול, או וירוס פנלאוקופניה ועוד..).

בהצלחה

ד"ר גיל הדרשלום,

במהלך השנה וחצי האחרונות חיסנתי את הכלבה שלי בחיסון משושה וגם בתילוע.
שמתי לב שבכל פעם שהיא מקבלת טיפול/חיסון, יום אחד או כמה ימים אחרי היא סובלת
מכאב בטן והפרשות רכות, ריריות או נוזליות.
מכוון שלא שינינו את האוכל שלה, קל לקשר את זה לטיפול/חיסון.
בשנים הראשונות לחייה זה לא השפיע עליה.

רציתי לשאול האם קיימים סוגים שונים של חיסון משושה או כדורי תילוע?
כלומר, האם קיים חומר כלשהוא בסוג חיסון אחד שמעורר לה תגובה בקיבה שלא קיים בסוג אחר?
האם פנייה לוטרינר אחר עשויה לפתור את הבעיה, או שהחומרים זהים אצל כל וטרינר?

תודה רבה,
אוראל :)
אוראל שלום,

במקרים נדירים יש כלבים מראים רגישות מסויימת לחסיון או לתילוע. אגב חשוב להבדיל בין השניים ואולי כדאי לתת בנפרד כל אחד כדי להבין האם התגובה של הכלב היא לחיסון או לתילוע או לשניהם?

קיימים מספר חברות של חיסונים ושל כדורים נגד תולעים וכמובן מומלץ לשנות חברה (לא וטרינר) ניתן לבדוק עם הוטרינר שלך האם הוא יכל להזמין עבורך חיסון מחברה שונה.

בהצלחה

ד"ר גיל הדרשלום!
אני וחברותיי נתקלנו בבעיה. יש בבית הספר וגם ליד הבית חתולי רחוב אשר כל הילדים זורקים עליהם אבנים פוצעים אותם ואפילו שלושה חתולים נהרגו,נקבה ,זכר ואחת הגורות שלהם, הם מתו והגורה הקטנה, היחידה שנישארה בחיים, נותרה לבדה. מה לעשות איתה? היא מפחדת מימני ולא יודעת שאני רק רוצה לעזור לה. היא צעירה מאוד ואני דואגת לה. מה לעשות?נטע שלום,

את מתארת כאן מקרה חמור מאוד של התעללות בבעלי חיים.
לגבי מה שקורה בבית הספר אני ממליץ לפנות למנהל/ת ושהם יאגו להסברה לילדים ובמקרה הצורך יפנו לרשויות המתאימות לדיווח על התעללות.
לגבי מה שקורה ליד הבית יש להעזר בהורים לצורך פנייה נגד המתעללים - להתעללות בגורי חתולים חסרי ישע אין שום הצדקה בעולם!!!


לגבי הגור האחרון שנותר ושמצאת - אם את רוצה להצילו צריך לנסות לקחת אותו קודם כל מהאיזור המסוכן לו. צריך להזהר שאוספים חולים כאלו שכן הם מפחדים - ניתן להתיעץ ולהעזר בוטרינר הקרוב לביתך.
בגדול ברך כלל אני ממליץ להעזר לכפפות סקי עבות, ובמגבת כך שהגור לא יוכל לשרוט או לנשוך אותך. לשים אותו בארגז ולפנות לוטרינר לצורך הוראות איך לטפל, או לאיזה עמותה לפנות שימצאו לו בית.

בהצלחה רבה וכל הכבוד

ד"ר גיל הדרשלום
לכלבה שלי מסוג שיצו יש המון פרעושים
1. שמנו לה גם אמפולות וגם ספריי ואף אחד מהם לא עבד, יש המלצות לחברה כלשהי שבטוח עובדת?
2. לפני כמה זמן החלו להופיע על הגוף שלי כל מיני עקיצות עגולות אדומות קטנות עם הילה ורודה ומגרדות רק .צת בהירה וגם כמה ענקיות נפוחות ומאוד מגרדות באיזור השוקיים, האם אלו עקיצות פרעושים? ואיך אפשר להמנע מזה והאם צריך לטפל בזה?
תודהאלה שלום,

אני כמובן לא יכול להמליץ על גבי פורום זה על חברה ספיציפית לטיפול בפרעושים. עם זאת מומלץ לפנות לוטרינר/ית שלך שימליצו על חברה טובה ומותאמת לכלבך.
לפני העקיצות על גופך - בהחלט יתכן והן באשמת פרעושים (אם כי גם כאן אסייג ואומר שישנם עוד דברים שיכולים לגרום לעקיצות על הגוף ולא כולם באים מכלבים...). אבל מכיוון שאת רואה על כלבך פרעושים צריך לטפל כמה שיותר מהר.

אני תמיד ממליץ שחוברי הדברה יש לקנות אצל הוטרינר (שב"כ מחזיק מספר סוגים בדרגות חוזק שונות ויודע להמליץ על מה טוב לכ כלב והכי חשוב מה בטוח לכל כלב).

בהצלחה.

ד"ר גיל הדרשלום. יש כלב מסוג שפיץ בן עשרה חודשים.הוא נקי תמיד ובלי קרציות ופשפשים. אתמול עשינו טיול בנחל וכשנכנס לאוטו ראינו כמה קרציות שטיילו עליו. (כנראה עדין לא הספיקו לחדור) בעלי הוציא אותן ישא עם הידיים. השאלה היא אם יש בעיה עם זה שזה היה עם הידיים,ואם חיפשנו על הכלב עוד ולא היה,וקילחנו אותו וסירקנו ולא ראינו עוד. אז אולי תפשנו בזמן? או בכל מקרה צריך טיפול נגד? קולר או טיפות? אם כן אז איזה? תודהסיון שלום רב,

מומלץ לטפל נגד קרציות ופרעושים בצורה סדריה בכלבים. ישנם הרבה מוצרים בשוק, קולרים שונים ואמפולות. אני ממליץ לך לפנות לוטרינר שלך להתאים סוג טיפול לכלב שלך (חשוב לבחור טיפול מתאים של חברה איכותית וטובה ומותאם למשקל הכלב).

לא צריכה להיות בעיה בעיה להוציא את הקרציות אם הידיים רק שצריך לודא שלא נשארו קרציות עליכם ושהקרציות לא עצקו את בעלך.

בהצלחה.

ד"ר גיל הדרשלום רב. אימצנו חתול גור בן כ 4 חודשים מ"תנו לחיות לחיות" לפני כחודשיים וחצי. יש לנו היטורית טיפולים קצת ארוכה, אני מאוד מודה על הסבלנות מראש ועל העזרה האפשרית כיוון שהחתול מטופיל אצל וטרינר וכל פעם יש לו משהו חדש. אנחנו על סף יאוש וזה גם עולה הרבה כסף. אז ככה: חתול היה מצונן ועם דלקת עיניים כשאימצנו אותו. נאמר לנו שהוא פשוט מצונן ושזה יעבור לבד. כמו כן קיבלנו משחת עיניים סינטומיצין ונאמר לנו לשים אותה פעם - פעמיים ביום. התחלנו את הטיפול עם המשחה, פעם ביום. אחרי שבועיים לא עברה לו דלקת וגם לא עבר לו צינון. לקחנו אותו לוטרינר שאמר שזה כנראה הרפס חתולים, אמר לשים לו משחת עיניים (אותה משחה) פעמיים ביום במקום פעם אחת ונתן אנטיביוטיקה doxiline פעמיים ביום 1.5 מ"ל.למשך שבועיים. זה היה נראה שמצב של החתול השתפר, צינון נרגע והליחה שהייתה יוצאת לו בכל התעטשות עברה למרות שחתול טיפה היה מתעטש. וטרינר אמר שהחתול בסדר, אבל דלקת בעיניים לר עברה והוא נתן לנו משחה אחרת לטפל בו, כבר 3 פעמים ביום. למשך שבועיים. היה כבר נראה שמצב העיניים שלו משתפר אבל אז יום אחד חתול הרגיש ממש רע. הוא בקושי הלך, היו לו תנועות ראש מוזרות לצד (כמו טיקים) ועין אחת חצי עצומה. כך הוא היה כל היום. בערב לקחנו אותו לוטרינר, הפעם מישהו אחר כי זה היה שבת ולקחנו אותו למוקד חירום. וטרינר אמר שאולי זה דלקת באוזן, אולי חיידק שהגיע למוח ואולי טוקסופלזמה. לא ביצענו בדיקות דם עקב מחיר יקר (380 שח לפחות, כך נאמר לנו). בדיקות נוירולוגיות שלו יצאו תקינות לפי הוטרינר. קיבלנו טיפות אוזניים ולמקרה שזה דלקת באוזן ועוד אנטיביוטיקה, יותר חזקה שאני לא זוכרת את שמה ל 10 ימים, פעמיים ביום טיפות ופעם ביום אנטיביוטיקה. יום למחרת חתול התאושש ואחרי יומיים היה כבר בסדר גמור. סיימנו את הטיפול עד הסוף. עברו מאז כשבועיים, ועכשיו לחתול יש משהו כנראה על העור.פרווה. הוא מגרד לעצמו את הצוואר ואת הבטן, חצי מהפרווה שם הוא כבר תלש, והופיעו אצלו פצעים. לפני זה היו לו קרחות מאחורי האוזניים שהוטרינר אמר שזה לא פטריה. קרחות עדיין שם. יש לציין שהחתול קיבל פעמיים טיפול נגד פרעושים, בהפרש של שבועיים. בנוסף לגירוד החמור והפצעים, ראיתי טיפות דם בבית על הרצפה ועל הקירות, יחד עם ליחה שחזרה לחתול. כלומר הוא שוב מתעטש עם ליחה, וזה נראה שגם עם דם. למרות שאני לא בטוחה, אולי זה מהגירוד. בכל אופן, דם היה יום יומיים ומאז כבר יומיים אני לא רואה טיפות דם בבית. בינתיים חתול ממשיך להתעטש ולגרד את עצמו עד פצעים. חוץ מזה הוא אוכל, שותה ומשחק כרגיל. אני לא יודעת אם זה רלוונטי אבל לחתול יש זנב קצר מהרגיל, יש לו איזשהו עיקום שם. זה לא נראה כמו זנב שנשבר או תלשו לו בקרב או משהו כזה. יש לו זיגזג בסחוס של הזנב. אני מציינת את זה כי אולי זה מצביע על איזשהי מחלה. בכל אופן, אני דואגת לחתול ולא יודעת כבר מה לעשות? להחליף וטרינר? אולי הוא לא יודע איך לטפל או לא מאבחן נכון? הטיפולים האלה והתרופות גם יקרות וזה מתחיל להכביד. הייתי אצל וטרינר כבר לפחות 7 פעמים, בחלק מהפעמים לביקורת. יכול להיות שלחתול יש מחלה רצינית או כרונית, כזו שתמיד תהיה שם? בבקשה תמליצו לי מה לעשות...
תודה רבה מראש.מראינה שלום רב,

אני מבין שזה לא פשוט המצב של החתול שלך אבל אל נא תאמרי נואש.

על פניו נשמע שהחתול שלך סובל מסינדרום דרכי נשימה עליונות של חתולים זהו שילוב של וירוסים בפוגעים בדרכי הנשימה העליונות ולעיתים גם משולבים בדלקות עיניים. (הוירוסים הנפוצים הינם קליצי וירוס והרפס וירוס וכן לעיתים יכולים להיות זיהומיים משניים בחדייקים כאשר החיידק הנפוץ הוא קלמידיה אך ישנם עוד).

נשמע שהטיפולים שקיבלת הם סך הכל טיפולים טובים ונכונים ולא לגמרי ברור לי אם כרגע הסימנים שלו עדיין קשורים לסינדרום הזה או שכבר משהו אחר. הגרד והקרחות נשמע שקשור למשהו אחר (תגובה לתרופות, תגובה לאמפולות או טפיל או פטריה עורית).

הייתי רגע חוזר לנקודת ההתחלה ...

דבר ראשון שווה אולי לבדוק לחתול בדיקה לאיידס חתולים (FIV), לאחר מכן מתייחס לכל בעיה בצורה פרטנית למשל לקרחות שלו צריך לעשות מגרד עור ותרבית פטריה ובמידה וחוזרים שלילים לשקול טיפול נקודתי (אולי משחה) נגד הגירוד ולטיפול מקומי.

צריך להבין האם כתמי הדם השאת רואה הם ליחה או כתוצאה מהגירוד כמו שציינת.

בנושא הזנב לא נשמע שהדבר קשור לשאר הבעיות שלו אלא סביר שיותר קשור לטראומה לזנב או משהו מבני.

אני ממליץ לך לחזור לוטרינר שלך (אני לא רואה סיבה להחליף וטרינר) ולנסות לעשות סדר בדברים. ליצור רשימה מסודרת של הבעיות של החתול ואחת אחת לבנות עם הוטרינר שלך תוכנית לאבחון וטיפול.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרהיי,
הכלב שלי מעורב קטן, מסורס בן שנה וחצי. שמתי לך שאיבר המין שלו מלוכלך במשהו שכמו נזלת. ניקיתי לו את זה היום וראיתי שיוצאת לו הפרשה צהבהבה, מזכירה קצת מוגלה.. רק לציין שהוא עבר תאונה קטנה (דריסה) שגרמה לפציעות קטנות מאוד (קצת שריטות) אם זה קשור. למה זה קורה ומה זה?
אדר שלום רב,

הפרשות אלו הינן תקינות ונפוצות בכלבים זכרים. כל עוד הכלב שלך נותן שתן בצורה תקינה, והוא בריא כללית חיוני עירני, אוכל ושותה ושמח, וכמות הההפרשות אינה גדולה - אז מדובר במצב תקין אם משהו ממה שכתבתי אינו כך מומלץ לפנות לוטרינר לבדיקה רפואית.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרשלום,
לכלב שלי יורד דם מהפין ורציתי לדעת האם זה יכול להעיד על משהו או שהוא רק פצע את עצמו?
ומה אפשר לעשות במקרה כזה?
עדן שלום,

ישנם גורמים רבים לדימום מהפין - ודבר ראשון צריך להבחין בין דימום מהפין עצמו לבין שתן דמי.

במקרה כזה לצערי לא ניתן לבצע אבחנה על גבי פורום זה וכן חסרים לי פרטים רבים (כגון איך נראה שהתן שלו, מתי זה התחיל, כמה זמן יש דימום ועוד) ומומלץ מאוד לגשת לוטרינר לבדיקה ואבחון.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרשלום,
יש לי חתול בן 9 מעולם לא יצא מהבית, לא ידוע איזה סוג.
בשנה האחרונה לחתול היה זיהום באוזן שחזר 3 פעמים למרות שטיפלנו בסינטומצין וטיפות לאוזן. הזיהום נראה כמו לכלוך שחור בתוך האוזן עם ריח לא נעים וגרם לחתול לגרד את האוזן כל הזמן.
לאחרונה הופיעה גולה בצוואר של החתול (בצד של האוזן) ולאט לאט היא מתנפת.
מה זה יכול להיות?
אילו בדיקות יש לעשות לחתול? (האם יש בדיקות יותר חשובות ובדיקות פחות חשובות שאפשר לדלג עליהן?כי לצערנו התקציב מגביל אותנו מאוד).
האם מותר לנקות את האוזן של החתול עם פולידין? או שיש דברים אחרים שיכולים לעזור לגירוד ולהוריד את הריח?

אולגה שלום רב,

לגבי דלקת האוזניים דבר ראשון שהייתי עושה זה משטח מיקרוסקופי מההפרשות (הן משטח צבוע והן משטח רטוב) הדלקות הנפוצות בחתולים הינם של אקריות אוזניים, או חיידקים או שמרים ולכן מומלץ לאבחן ולטפל ספיציפית בגורם הבעייתי.

לא מומלץ בכלל לנקות עם פולידין את האוזניים במידה ויש צורך בשטיפות יש לגשת לוטרינר שיראה לכם איך עושים וימליץ על חומר יעודי לשימוש בחתולים.

לגבי הגולה בצוואר - חסרה אינפורמציה - מומלץ לבדוק אותה יותר לעומק - לקחת דגימה ממנה (FNA) ולהחליט האם מדובר בקשר לימפה, בלוטת רוק, אבצס, גידול או משהו אחר.

בברכה,

ד"ר גיל הדרשלום, יש לי כלבת קינג צארלס בת שנה ו10 חודשים , אתמול עשיתי בדיקת דם לכלבה שלי אצל הווטרינר במכונה האוטומטית ,בגלל שהיה חשש לדלקת ברחם (היה לה הריון מדומה ) מסתבר שיש לה מספר טסיות דם נמוך, היא מטופלת באנטיביוטיקה .אין חשש לדלקת ברחם לדברי הווטרינר .
הבנתי ממכר שלי , שלקינג צארלס קבאילר יש מבנה טסיות דם אחר , ואני שואלת
1. האם יתכן שאני נותנת סתם אנטיביוטיקה לכלבה
2. האם זה יהיה מסוכן לכלבה להתעבר במידה ויש לה בעיות של חוסר דם .
3. הבעיה שלי היא שהוטרינר שלי לא כל כך מתמצא כנראה בגזע הזה
ל עזרה ומידע אשמחשני שלום רב,


הגזע הנ"ל קינג צארלס קווליר הרבה פעמים מראה מופע של ספירת טסיות נמוכה (טרומבוציטופניה), זה דבר מוכר בגזע ובדרך לא מצב קליני.

על מנת להחליט האם מדובר בספירת טסיות נמוכה תקינה לגזע או פתולוגית צריך לראות את ספירת הדם - ובפרט צריך לראות דבר ראשון כמה נמוכה ספירת הטסיות, ודבר שני מה גודל הטסיות הממוצע - בגזע הנ"ל בדרך כלל ישנם מעט טסיות אך גדולות מהממוצע משמעותית. כמו כן בדרך כלל אין בעיות דימומים. על מנת לודא שכך המצב ניתן לעשות בדיקה פשוטה שנקראית BMBT הבודקת את תפקוד הטסיות.

אם הבדיקות תקינות לא צריך לפחד מהריון. או מכל דבר אחר.


כדאי לברר את העניין ואז להחליט לגבי המשך טיפול באנטיוטיקה.

צריך לזכור שאמנם זה גזע אם בעית טסיות דם מובנית גנטית אך לעיתים יתכן והם פשוט חולים.. צריך להעריך את המצב לאור כלל הבדיקות..

בהצלחה רבה,

ד"ר גיל הדרהיי,
יש לי פיטבול בן 4 שלפני שבוע התחיל לו דימום מהשתן. הוא קיבל אנטיביוטיקה מסוג צפוויט פורטה 500 ל 10 ימים. כבר באותו יום לא היה לו דימום יותר למשך 3 ימים בערך ואז פתאום חזר לו הדימום בצורת טיפות שנטפו ממנו אחרי שעשה את צרכיו. בבדיקה שעשינו עכשיו איבר המין שלו נראה נפוח בקצה שלו והכלב לא נותן להתקרב לאיזור הזה משמע זה כואב לו. מה עושים עכשיו? מה זה יכול להיות?
תודה רבה מראש על העזרה!!
אלינור.אלינור שלום רב,

דימום בשתן בכלב זכר בד"כ הינו משני להמצאות אבנים בדרכי השתן או לבעיות בבלוטת הערמונית (Cעיקר בזכרים לא מסורסים). - ישנם עוד גורמים אך מעט פחות נפוצים.

ההמלצה במקרה זה הינה להתחיל קודם כל תהליך אבחוני הכולל צילומי בטן (במידת הצורך צילומים עם חומר ניגודי) ולבצע בדיקת שתן ובדיקת תפקודי כליה.


במידה ויש אבחון יש לתת עליו את הדעת ובמידה ולא יש להמשיך אבחון עם אולטרה סאונד בטן.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר.שלום
קניתי לפני כשבועיים כלב פומרניין גור הכלב היה אנרגטי בהתחלה עד שהוא טיפה התקרר ויומיים אחרי שהתקרר קרה מקרה שפתאום ננעלה לו הלסת ויצא לו ריר לקחתי אותו לוטרינר פה והוא אמר שזה קרה עקב ירידת סוכר
הגור בן חודשיים וחצי וחשוב לי לציין שהוא לא בא במגע עם שום בעל חיים אחר ולא יצא החוצה הוטרינר הביא לו אנטיביוטיקה ומין תוסף לשמירת הסוכר יומיים ראשונים של האנטיביוטיקה הכלב ישן כל היום ופתאום ביום בהיר שהוא עדיין מקבל את האנטיביוטיקה הכלב התחיל להתפרע להשתגע בבית לא מפסיק לרוץ יותר אגרסיבי רק נושך את הבובות שלו
אני מאוד לחוץ מהשינויהפתאומי ואני גר בארהב וחשוב לי לשמוע חוות דעת מוטרינר בשפה שלי
ממה אתה חושב שזה נובע???רן שלום,

בגור צעיר מגזע המדובר סימנים של נעילת לסת וריור - נכנסים תחת קטגוריה של סימנים נוירולוגים - הוטרינר שלך בהחלט צודק לחשוב על נפילת סוכר - פומריניאן הוא גזע שאם הגור צם מספר שעות הסוכר בדם יכול לרדת לרמות קריטיות. עם זאת בדרך לאחר תיקון הסוכר הגור אמור לחזור לעצמו לחלוטין.
לא ציינת מדוע הוא מקבל אנטיובטיקה? האם הוא סובל מתהליך דלקתי כלשהו?
לגבי שינויי ההתנהגות - גם הם יכולים לנבוע מסוכר נמוך בדם - או לחילופין מביעה נוירולוגית אחרת.

מומלץ לבצע בדיקות דם כולל בדיקות לתפקוד כבד, ואם הכל תקין והגור לא חוזר לעצמו לשקול ייעוץ עם נויורלוג.

בהצלחה,

גילשלום
קניתי לפני כשבועיים כלב פומרניין גור הכלב היה אנרגטי בהתחלה עד שהוא טיפה התקרר ויומיים אחרי שהתקרר קרה מקרה שפתאום ננעלה לו הלסת ויצא לו ריר לקחתי אותו לוטרינר פה והוא אמר שזה קרה עקב ירידת סוכר
הגור בן חודשיים וחצי וחשוב לי לציין שהוא לא בא במגע עם שום בעל חיים אחר ולא יצא החוצה הוטרינר הביא לו אנטיביוטיקה ומין תוסף לשמירת הסוכר יומיים ראשונים של האנטיביוטיקה הכלב ישן כל היום ופתאום ביום בהיר שהוא עדיין מקבל את האנטיביוטיקה הכלב התחיל להתפרע להשתגע בבית לא מפסיק לרוץ יותר אגרסיבי רק נושך את הבובות שלו
אני מאוד לחוץ מהשינויהפתאומי ואני גר בארהב וחשוב לי לשמוע חוות דעת מוטרינר בשפה שלי
ממה אתה חושב שזה נובע???רן שלום,

בגור צעיר מגזע המדובר סימנים של נעילת לסת וריור - נכנסים תחת קטגוריה של סימנים נוירולוגים - הוטרינר שלך בהחלט צודק לחשוב על נפילת סוכר - פומריניאן הוא גזע שאם הגור צם מספר שעות הסוכר בדם יכול לרדת לרמות קריטיות. עם זאת בדרך לאחר תיקון הסוכר הגור אמור לחזור לעצמו לחלוטין.
לא ציינת מדוע הוא מקבל אנטיובטיקה? האם הוא סובל מתהליך דלקתי כלשהו?
לגבי שינויי ההתנהגות - גם הם יכולים לנבוע מסוכר נמוך בדם - או לחילופין מביעה נוירולוגית אחרת.

מומלץ לבצע בדיקות דם כולל בדיקות לתפקוד כבד, ואם הכל תקין והגור לא חוזר לעצמו לשקול ייעוץ עם נויורלוג.

בהצלחה,

גיליש לי האסקית סיבירי נקבה בת 8 חודשים כבר חודש וחצי לערך היא הפסיקה לגדול האם מדובר בבעיה רפואית או פשוט תישאר קטנה כרגע היא מגיעה טיפה מעל הברך והיא שוקלת 16.5 ק״גליאור שלום,

האם היא האסקית גזעית? אם היא עורבת זה יכול להסביר מדוע היא תהיה מעט יותר קטנה מהנורמה לגזע.
בגדול כלבים מגזעים בינונים גדולים גודלים עד איזרו גיל שנה אבל החל מ 7-98 חודשים קצב הגדילה מואט בהחלט - יסביר לחשוב שהיא בטח תגדל עוד טיפה וזהו. אם מעבר לגודל שלה היא שמחה אוכלת שותה משחקת חיונית וחייכנית לא סביר שמדובר בבעיה רפואית - אבל את זה כמובן שלא ניתן לאבחן על סמך מה שכתבת ועל פני פורום זה - אם אתה מוטרד תוכל לפנות לוטרינר שלך לבדיקה רפואית

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר«   «הבא   | 694 | 693 | 692 | 691 | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...