פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

שלום. יש כלב מסוג שפיץ בן עשרה חודשים.הוא נקי תמיד ובלי קרציות ופשפשים. אתמול עשינו טיול בנחל וכשנכנס לאוטו ראינו כמה קרציות שטיילו עליו. (כנראה עדין לא הספיקו לחדור) בעלי הוציא אותן ישא עם הידיים. השאלה היא אם יש בעיה עם זה שזה היה עם הידיים,ואם חיפשנו על הכלב עוד ולא היה,וקילחנו אותו וסירקנו ולא ראינו עוד. אז אולי תפשנו בזמן? או בכל מקרה צריך טיפול נגד? קולר או טיפות? אם כן אז איזה? תודהסיון שלום רב,

מומלץ לטפל נגד קרציות ופרעושים בצורה סדריה בכלבים. ישנם הרבה מוצרים בשוק, קולרים שונים ואמפולות. אני ממליץ לך לפנות לוטרינר שלך להתאים סוג טיפול לכלב שלך (חשוב לבחור טיפול מתאים של חברה איכותית וטובה ומותאם למשקל הכלב).

לא צריכה להיות בעיה בעיה להוציא את הקרציות אם הידיים רק שצריך לודא שלא נשארו קרציות עליכם ושהקרציות לא עצקו את בעלך.

בהצלחה.

ד"ר גיל הדרשלום רב. אימצנו חתול גור בן כ 4 חודשים מ"תנו לחיות לחיות" לפני כחודשיים וחצי. יש לנו היטורית טיפולים קצת ארוכה, אני מאוד מודה על הסבלנות מראש ועל העזרה האפשרית כיוון שהחתול מטופיל אצל וטרינר וכל פעם יש לו משהו חדש. אנחנו על סף יאוש וזה גם עולה הרבה כסף. אז ככה: חתול היה מצונן ועם דלקת עיניים כשאימצנו אותו. נאמר לנו שהוא פשוט מצונן ושזה יעבור לבד. כמו כן קיבלנו משחת עיניים סינטומיצין ונאמר לנו לשים אותה פעם - פעמיים ביום. התחלנו את הטיפול עם המשחה, פעם ביום. אחרי שבועיים לא עברה לו דלקת וגם לא עבר לו צינון. לקחנו אותו לוטרינר שאמר שזה כנראה הרפס חתולים, אמר לשים לו משחת עיניים (אותה משחה) פעמיים ביום במקום פעם אחת ונתן אנטיביוטיקה doxiline פעמיים ביום 1.5 מ"ל.למשך שבועיים. זה היה נראה שמצב של החתול השתפר, צינון נרגע והליחה שהייתה יוצאת לו בכל התעטשות עברה למרות שחתול טיפה היה מתעטש. וטרינר אמר שהחתול בסדר, אבל דלקת בעיניים לר עברה והוא נתן לנו משחה אחרת לטפל בו, כבר 3 פעמים ביום. למשך שבועיים. היה כבר נראה שמצב העיניים שלו משתפר אבל אז יום אחד חתול הרגיש ממש רע. הוא בקושי הלך, היו לו תנועות ראש מוזרות לצד (כמו טיקים) ועין אחת חצי עצומה. כך הוא היה כל היום. בערב לקחנו אותו לוטרינר, הפעם מישהו אחר כי זה היה שבת ולקחנו אותו למוקד חירום. וטרינר אמר שאולי זה דלקת באוזן, אולי חיידק שהגיע למוח ואולי טוקסופלזמה. לא ביצענו בדיקות דם עקב מחיר יקר (380 שח לפחות, כך נאמר לנו). בדיקות נוירולוגיות שלו יצאו תקינות לפי הוטרינר. קיבלנו טיפות אוזניים ולמקרה שזה דלקת באוזן ועוד אנטיביוטיקה, יותר חזקה שאני לא זוכרת את שמה ל 10 ימים, פעמיים ביום טיפות ופעם ביום אנטיביוטיקה. יום למחרת חתול התאושש ואחרי יומיים היה כבר בסדר גמור. סיימנו את הטיפול עד הסוף. עברו מאז כשבועיים, ועכשיו לחתול יש משהו כנראה על העור.פרווה. הוא מגרד לעצמו את הצוואר ואת הבטן, חצי מהפרווה שם הוא כבר תלש, והופיעו אצלו פצעים. לפני זה היו לו קרחות מאחורי האוזניים שהוטרינר אמר שזה לא פטריה. קרחות עדיין שם. יש לציין שהחתול קיבל פעמיים טיפול נגד פרעושים, בהפרש של שבועיים. בנוסף לגירוד החמור והפצעים, ראיתי טיפות דם בבית על הרצפה ועל הקירות, יחד עם ליחה שחזרה לחתול. כלומר הוא שוב מתעטש עם ליחה, וזה נראה שגם עם דם. למרות שאני לא בטוחה, אולי זה מהגירוד. בכל אופן, דם היה יום יומיים ומאז כבר יומיים אני לא רואה טיפות דם בבית. בינתיים חתול ממשיך להתעטש ולגרד את עצמו עד פצעים. חוץ מזה הוא אוכל, שותה ומשחק כרגיל. אני לא יודעת אם זה רלוונטי אבל לחתול יש זנב קצר מהרגיל, יש לו איזשהו עיקום שם. זה לא נראה כמו זנב שנשבר או תלשו לו בקרב או משהו כזה. יש לו זיגזג בסחוס של הזנב. אני מציינת את זה כי אולי זה מצביע על איזשהי מחלה. בכל אופן, אני דואגת לחתול ולא יודעת כבר מה לעשות? להחליף וטרינר? אולי הוא לא יודע איך לטפל או לא מאבחן נכון? הטיפולים האלה והתרופות גם יקרות וזה מתחיל להכביד. הייתי אצל וטרינר כבר לפחות 7 פעמים, בחלק מהפעמים לביקורת. יכול להיות שלחתול יש מחלה רצינית או כרונית, כזו שתמיד תהיה שם? בבקשה תמליצו לי מה לעשות...
תודה רבה מראש.מראינה שלום רב,

אני מבין שזה לא פשוט המצב של החתול שלך אבל אל נא תאמרי נואש.

על פניו נשמע שהחתול שלך סובל מסינדרום דרכי נשימה עליונות של חתולים זהו שילוב של וירוסים בפוגעים בדרכי הנשימה העליונות ולעיתים גם משולבים בדלקות עיניים. (הוירוסים הנפוצים הינם קליצי וירוס והרפס וירוס וכן לעיתים יכולים להיות זיהומיים משניים בחדייקים כאשר החיידק הנפוץ הוא קלמידיה אך ישנם עוד).

נשמע שהטיפולים שקיבלת הם סך הכל טיפולים טובים ונכונים ולא לגמרי ברור לי אם כרגע הסימנים שלו עדיין קשורים לסינדרום הזה או שכבר משהו אחר. הגרד והקרחות נשמע שקשור למשהו אחר (תגובה לתרופות, תגובה לאמפולות או טפיל או פטריה עורית).

הייתי רגע חוזר לנקודת ההתחלה ...

דבר ראשון שווה אולי לבדוק לחתול בדיקה לאיידס חתולים (FIV), לאחר מכן מתייחס לכל בעיה בצורה פרטנית למשל לקרחות שלו צריך לעשות מגרד עור ותרבית פטריה ובמידה וחוזרים שלילים לשקול טיפול נקודתי (אולי משחה) נגד הגירוד ולטיפול מקומי.

צריך להבין האם כתמי הדם השאת רואה הם ליחה או כתוצאה מהגירוד כמו שציינת.

בנושא הזנב לא נשמע שהדבר קשור לשאר הבעיות שלו אלא סביר שיותר קשור לטראומה לזנב או משהו מבני.

אני ממליץ לך לחזור לוטרינר שלך (אני לא רואה סיבה להחליף וטרינר) ולנסות לעשות סדר בדברים. ליצור רשימה מסודרת של הבעיות של החתול ואחת אחת לבנות עם הוטרינר שלך תוכנית לאבחון וטיפול.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרהיי,
הכלב שלי מעורב קטן, מסורס בן שנה וחצי. שמתי לך שאיבר המין שלו מלוכלך במשהו שכמו נזלת. ניקיתי לו את זה היום וראיתי שיוצאת לו הפרשה צהבהבה, מזכירה קצת מוגלה.. רק לציין שהוא עבר תאונה קטנה (דריסה) שגרמה לפציעות קטנות מאוד (קצת שריטות) אם זה קשור. למה זה קורה ומה זה?
אדר שלום רב,

הפרשות אלו הינן תקינות ונפוצות בכלבים זכרים. כל עוד הכלב שלך נותן שתן בצורה תקינה, והוא בריא כללית חיוני עירני, אוכל ושותה ושמח, וכמות הההפרשות אינה גדולה - אז מדובר במצב תקין אם משהו ממה שכתבתי אינו כך מומלץ לפנות לוטרינר לבדיקה רפואית.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרשלום,
לכלב שלי יורד דם מהפין ורציתי לדעת האם זה יכול להעיד על משהו או שהוא רק פצע את עצמו?
ומה אפשר לעשות במקרה כזה?
עדן שלום,

ישנם גורמים רבים לדימום מהפין - ודבר ראשון צריך להבחין בין דימום מהפין עצמו לבין שתן דמי.

במקרה כזה לצערי לא ניתן לבצע אבחנה על גבי פורום זה וכן חסרים לי פרטים רבים (כגון איך נראה שהתן שלו, מתי זה התחיל, כמה זמן יש דימום ועוד) ומומלץ מאוד לגשת לוטרינר לבדיקה ואבחון.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרשלום,
יש לי חתול בן 9 מעולם לא יצא מהבית, לא ידוע איזה סוג.
בשנה האחרונה לחתול היה זיהום באוזן שחזר 3 פעמים למרות שטיפלנו בסינטומצין וטיפות לאוזן. הזיהום נראה כמו לכלוך שחור בתוך האוזן עם ריח לא נעים וגרם לחתול לגרד את האוזן כל הזמן.
לאחרונה הופיעה גולה בצוואר של החתול (בצד של האוזן) ולאט לאט היא מתנפת.
מה זה יכול להיות?
אילו בדיקות יש לעשות לחתול? (האם יש בדיקות יותר חשובות ובדיקות פחות חשובות שאפשר לדלג עליהן?כי לצערנו התקציב מגביל אותנו מאוד).
האם מותר לנקות את האוזן של החתול עם פולידין? או שיש דברים אחרים שיכולים לעזור לגירוד ולהוריד את הריח?

אולגה שלום רב,

לגבי דלקת האוזניים דבר ראשון שהייתי עושה זה משטח מיקרוסקופי מההפרשות (הן משטח צבוע והן משטח רטוב) הדלקות הנפוצות בחתולים הינם של אקריות אוזניים, או חיידקים או שמרים ולכן מומלץ לאבחן ולטפל ספיציפית בגורם הבעייתי.

לא מומלץ בכלל לנקות עם פולידין את האוזניים במידה ויש צורך בשטיפות יש לגשת לוטרינר שיראה לכם איך עושים וימליץ על חומר יעודי לשימוש בחתולים.

לגבי הגולה בצוואר - חסרה אינפורמציה - מומלץ לבדוק אותה יותר לעומק - לקחת דגימה ממנה (FNA) ולהחליט האם מדובר בקשר לימפה, בלוטת רוק, אבצס, גידול או משהו אחר.

בברכה,

ד"ר גיל הדרשלום, יש לי כלבת קינג צארלס בת שנה ו10 חודשים , אתמול עשיתי בדיקת דם לכלבה שלי אצל הווטרינר במכונה האוטומטית ,בגלל שהיה חשש לדלקת ברחם (היה לה הריון מדומה ) מסתבר שיש לה מספר טסיות דם נמוך, היא מטופלת באנטיביוטיקה .אין חשש לדלקת ברחם לדברי הווטרינר .
הבנתי ממכר שלי , שלקינג צארלס קבאילר יש מבנה טסיות דם אחר , ואני שואלת
1. האם יתכן שאני נותנת סתם אנטיביוטיקה לכלבה
2. האם זה יהיה מסוכן לכלבה להתעבר במידה ויש לה בעיות של חוסר דם .
3. הבעיה שלי היא שהוטרינר שלי לא כל כך מתמצא כנראה בגזע הזה
ל עזרה ומידע אשמחשני שלום רב,


הגזע הנ"ל קינג צארלס קווליר הרבה פעמים מראה מופע של ספירת טסיות נמוכה (טרומבוציטופניה), זה דבר מוכר בגזע ובדרך לא מצב קליני.

על מנת להחליט האם מדובר בספירת טסיות נמוכה תקינה לגזע או פתולוגית צריך לראות את ספירת הדם - ובפרט צריך לראות דבר ראשון כמה נמוכה ספירת הטסיות, ודבר שני מה גודל הטסיות הממוצע - בגזע הנ"ל בדרך כלל ישנם מעט טסיות אך גדולות מהממוצע משמעותית. כמו כן בדרך כלל אין בעיות דימומים. על מנת לודא שכך המצב ניתן לעשות בדיקה פשוטה שנקראית BMBT הבודקת את תפקוד הטסיות.

אם הבדיקות תקינות לא צריך לפחד מהריון. או מכל דבר אחר.


כדאי לברר את העניין ואז להחליט לגבי המשך טיפול באנטיוטיקה.

צריך לזכור שאמנם זה גזע אם בעית טסיות דם מובנית גנטית אך לעיתים יתכן והם פשוט חולים.. צריך להעריך את המצב לאור כלל הבדיקות..

בהצלחה רבה,

ד"ר גיל הדרהיי,
יש לי פיטבול בן 4 שלפני שבוע התחיל לו דימום מהשתן. הוא קיבל אנטיביוטיקה מסוג צפוויט פורטה 500 ל 10 ימים. כבר באותו יום לא היה לו דימום יותר למשך 3 ימים בערך ואז פתאום חזר לו הדימום בצורת טיפות שנטפו ממנו אחרי שעשה את צרכיו. בבדיקה שעשינו עכשיו איבר המין שלו נראה נפוח בקצה שלו והכלב לא נותן להתקרב לאיזור הזה משמע זה כואב לו. מה עושים עכשיו? מה זה יכול להיות?
תודה רבה מראש על העזרה!!
אלינור.אלינור שלום רב,

דימום בשתן בכלב זכר בד"כ הינו משני להמצאות אבנים בדרכי השתן או לבעיות בבלוטת הערמונית (Cעיקר בזכרים לא מסורסים). - ישנם עוד גורמים אך מעט פחות נפוצים.

ההמלצה במקרה זה הינה להתחיל קודם כל תהליך אבחוני הכולל צילומי בטן (במידת הצורך צילומים עם חומר ניגודי) ולבצע בדיקת שתן ובדיקת תפקודי כליה.


במידה ויש אבחון יש לתת עליו את הדעת ובמידה ולא יש להמשיך אבחון עם אולטרה סאונד בטן.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר.שלום
קניתי לפני כשבועיים כלב פומרניין גור הכלב היה אנרגטי בהתחלה עד שהוא טיפה התקרר ויומיים אחרי שהתקרר קרה מקרה שפתאום ננעלה לו הלסת ויצא לו ריר לקחתי אותו לוטרינר פה והוא אמר שזה קרה עקב ירידת סוכר
הגור בן חודשיים וחצי וחשוב לי לציין שהוא לא בא במגע עם שום בעל חיים אחר ולא יצא החוצה הוטרינר הביא לו אנטיביוטיקה ומין תוסף לשמירת הסוכר יומיים ראשונים של האנטיביוטיקה הכלב ישן כל היום ופתאום ביום בהיר שהוא עדיין מקבל את האנטיביוטיקה הכלב התחיל להתפרע להשתגע בבית לא מפסיק לרוץ יותר אגרסיבי רק נושך את הבובות שלו
אני מאוד לחוץ מהשינויהפתאומי ואני גר בארהב וחשוב לי לשמוע חוות דעת מוטרינר בשפה שלי
ממה אתה חושב שזה נובע???רן שלום,

בגור צעיר מגזע המדובר סימנים של נעילת לסת וריור - נכנסים תחת קטגוריה של סימנים נוירולוגים - הוטרינר שלך בהחלט צודק לחשוב על נפילת סוכר - פומריניאן הוא גזע שאם הגור צם מספר שעות הסוכר בדם יכול לרדת לרמות קריטיות. עם זאת בדרך לאחר תיקון הסוכר הגור אמור לחזור לעצמו לחלוטין.
לא ציינת מדוע הוא מקבל אנטיובטיקה? האם הוא סובל מתהליך דלקתי כלשהו?
לגבי שינויי ההתנהגות - גם הם יכולים לנבוע מסוכר נמוך בדם - או לחילופין מביעה נוירולוגית אחרת.

מומלץ לבצע בדיקות דם כולל בדיקות לתפקוד כבד, ואם הכל תקין והגור לא חוזר לעצמו לשקול ייעוץ עם נויורלוג.

בהצלחה,

גילשלום
קניתי לפני כשבועיים כלב פומרניין גור הכלב היה אנרגטי בהתחלה עד שהוא טיפה התקרר ויומיים אחרי שהתקרר קרה מקרה שפתאום ננעלה לו הלסת ויצא לו ריר לקחתי אותו לוטרינר פה והוא אמר שזה קרה עקב ירידת סוכר
הגור בן חודשיים וחצי וחשוב לי לציין שהוא לא בא במגע עם שום בעל חיים אחר ולא יצא החוצה הוטרינר הביא לו אנטיביוטיקה ומין תוסף לשמירת הסוכר יומיים ראשונים של האנטיביוטיקה הכלב ישן כל היום ופתאום ביום בהיר שהוא עדיין מקבל את האנטיביוטיקה הכלב התחיל להתפרע להשתגע בבית לא מפסיק לרוץ יותר אגרסיבי רק נושך את הבובות שלו
אני מאוד לחוץ מהשינויהפתאומי ואני גר בארהב וחשוב לי לשמוע חוות דעת מוטרינר בשפה שלי
ממה אתה חושב שזה נובע???רן שלום,

בגור צעיר מגזע המדובר סימנים של נעילת לסת וריור - נכנסים תחת קטגוריה של סימנים נוירולוגים - הוטרינר שלך בהחלט צודק לחשוב על נפילת סוכר - פומריניאן הוא גזע שאם הגור צם מספר שעות הסוכר בדם יכול לרדת לרמות קריטיות. עם זאת בדרך לאחר תיקון הסוכר הגור אמור לחזור לעצמו לחלוטין.
לא ציינת מדוע הוא מקבל אנטיובטיקה? האם הוא סובל מתהליך דלקתי כלשהו?
לגבי שינויי ההתנהגות - גם הם יכולים לנבוע מסוכר נמוך בדם - או לחילופין מביעה נוירולוגית אחרת.

מומלץ לבצע בדיקות דם כולל בדיקות לתפקוד כבד, ואם הכל תקין והגור לא חוזר לעצמו לשקול ייעוץ עם נויורלוג.

בהצלחה,

גיליש לי האסקית סיבירי נקבה בת 8 חודשים כבר חודש וחצי לערך היא הפסיקה לגדול האם מדובר בבעיה רפואית או פשוט תישאר קטנה כרגע היא מגיעה טיפה מעל הברך והיא שוקלת 16.5 ק״גליאור שלום,

האם היא האסקית גזעית? אם היא עורבת זה יכול להסביר מדוע היא תהיה מעט יותר קטנה מהנורמה לגזע.
בגדול כלבים מגזעים בינונים גדולים גודלים עד איזרו גיל שנה אבל החל מ 7-98 חודשים קצב הגדילה מואט בהחלט - יסביר לחשוב שהיא בטח תגדל עוד טיפה וזהו. אם מעבר לגודל שלה היא שמחה אוכלת שותה משחקת חיונית וחייכנית לא סביר שמדובר בבעיה רפואית - אבל את זה כמובן שלא ניתן לאבחן על סמך מה שכתבת ועל פני פורום זה - אם אתה מוטרד תוכל לפנות לוטרינר שלך לבדיקה רפואית

בהצלחה,

ד"ר גיל הדריש לי האסקית סיבירי נקבה בת 8 חודשים כבר חודש וחצי לערך היא הפסיקה לגדול האם מדובר בבעיה רפואית או פשוט תישאר קטנה כרגע היא מגיעה טיפה מעל הברך והיא שוקלת 16.5 ק״גליאור שלום,

האם היא האסקית גזעית? אם היא עורבת זה יכול להסביר מדוע היא תהיה מעט יותר קטנה מהנורמה לגזע.
בגדול כלבים מגזעים בינונים גדולים גודלים עד איזרו גיל שנה אבל החל מ 7-98 חודשים קצב הגדילה מואט בהחלט - יסביר לחשוב שהיא בטח תגדל עוד טיפה וזהו. אם מעבר לגודל שלה היא שמחה אוכלת שותה משחקת חיונית וחייכנית לא סביר שמדובר בבעיה רפואית - אבל את זה כמובן שלא ניתן לאבחן על סמך מה שכתבת ועל פני פורום זה - אם אתה מוטרד תוכל לפנות לוטרינר שלך לבדיקה רפואית

בהצלחה,

ד"ר גיל הדרהיי, יש לי כלב מעורב כנראה בלברדור וגולדן בן שנתיים וחצי
לפני כשבוע וחצי שמתי לב שיש לו מן כתם אדום מתחת לבטן שהוא כל הזמן מלקק, לקחתי אותו לוטרינר, הוא לא ממש היה סגור מה זה, אמר שכנראה זה סוג של דלקת, נתן לו זריקה להרגעת הגירוי ואנטיביוטיקה לעשרה ימים. עוד מעט הוא מסיים את האנטיביוטיקה ועדיין זה לא עבר לו, הכתם עצמו נהיה קטן יותר אבל ממש אדום ואפילו קצת נפוח. האם יש עוד משהו שאפשר לעשות?


תודה מראש,
חליחלי שלום רב,

"כתם" אדום יכול לנבוע ממספר דברים - פטרת, דלקת חיידקית, טפיליי עור או תגובות אלרגיות שונות.

את צריכה לחזור לוטרינר שלך בתום הטיפול האנטיביוטי ואם אין שיפור שווה לשקול לקחת תרבית פטריות, משטח עור ומגרד עור מהאיזור ובהתאם לתוצאות לשקול המשך טיפול.

בהצלחה

ד"ר גיל הדרהיי, יש לי כלב מעורב כנראה בלברדור וגולדן בן שנתיים וחצי
לפני כשבוע וחצי שמתי לב שיש לו מן כתם אדום מתחת לבטן שהוא כל הזמן מלקק, לקחתי אותו לוטרינר, הוא לא ממש היה סגור מה זה, אמר שכנראה זה סוג של דלקת, נתן לו זריקה להרגעת הגירוי ואנטיביוטיקה לעשרה ימים. עוד מעט הוא מסיים את האנטיביוטיקה ועדיין זה לא עבר לו, הכתם עצמו נהיה קטן יותר אבל ממש אדום ואפילו קצת נפוח. האם יש עוד משהו שאפשר לעשות?


תודה מראש,
חליחלי שלום רב,

"כתם" אדום יכול לנבוע ממספר דברים - פטרת, דלקת חיידקית, טפיליי עור או תגובות אלרגיות שונות.

את צריכה לחזור לוטרינר שלך בתום הטיפול האנטיביוטי ואם אין שיפור שווה לשקול לקחת תרבית פטריות, משטח עור ומגרד עור מהאיזור ובהתאם לתוצאות לשקול המשך טיפול.

בהצלחה

ד"ר גיל הדריש לי כלבה בת 13 מסוג סטאף, מעוקרת ומחונכת.
בחודשים האחרונים שמתי לב לשלוליות של נוזל שקוף שהיא משאירה אחריה. לא נראה לי שמדובר בבריחת שתן מאחר והנוזל שקוף וללא ריח. לאחרונה זה קורה בתדירות גבוהה (לפעמים כמה פעמים ביום).
במה מדובר וכיצד מטפלים? תודה!היי לילי,

רוב הסיכויים שאכן מדובר בשתן. כלבות נקבות מעוקרות מבוגרות מראות בתדירות גבוהה בריחת שתן בעקבות ירידה באסטרוגן.

חסרה מעט אינפורמציה: האם אתם מוצאים את הנוזל במקום בו היא רובצת? האם זה קורה בזמן שהיא ישנה? האם היא מטפטפת נוזל בזמן שהיא הולכת? איך היא חוץ מזה? אוכלת שותה חיונית עירנית?

מומלץ לפנות לוטרינר לצורך בדיקת הנוזל הזה ובדיקת שתן ובדיקות דם. ולאחר אבחון אפשר להתאים טיפול. למשל לבריחת שתן בנקבות מבוגרות יש היום טיפול תרופתיים יעילים. במידה והנוזל יתברר לא כשתן - אז זה דורש בירור קצת יותר מעמיק מהיכן ה וא מגיע מה שכבון לא ניתן לענות בפורום זה.

המון בהצלחה

ד"ר גיל הדריש לי כלבה בת 13 מסוג סטאף, מעוקרת ומחונכת.
בחודשים האחרונים שמתי לב לשלוליות של נוזל שקוף שהיא משאירה אחריה. לא נראה לי שמדובר בבריחת שתן מאחר והנוזל שקוף וללא ריח. לאחרונה זה קורה בתדירות גבוהה (לפעמים כמה פעמים ביום).
במה מדובר וכיצד מטפלים? תודה!היי לילי,

רוב הסיכויים שאכן מדובר בשתן. כלבות נקבות מעוקרות מבוגרות מראות בתדירות גבוהה בריחת שתן בעקבות ירידה באסטרוגן.

חסרה מעט אינפורמציה: האם אתם מוצאים את הנוזל במקום בו היא רובצת? האם זה קורה בזמן שהיא ישנה? האם היא מטפטפת נוזל בזמן שהיא הולכת? איך היא חוץ מזה? אוכלת שותה חיונית עירנית?

מומלץ לפנות לוטרינר לצורך בדיקת הנוזל הזה ובדיקת שתן ובדיקות דם. ולאחר אבחון אפשר להתאים טיפול. למשל לבריחת שתן בנקבות מבוגרות יש היום טיפול תרופתיים יעילים. במידה והנוזל יתברר לא כשתן - אז זה דורש בירור קצת יותר מעמיק מהיכן ה וא מגיע מה שכבון לא ניתן לענות בפורום זה.

המון בהצלחה

ד"ר גיל הדרשלום, יש לי גורת פודל טוי בת שלושה שבועות. היא פתחה את העיניים לפני כשבוע אך לפני כ3 ימים עין אחת שלה נסגרה. אני רואה מין פס דק לבן צהוב כזה ש"מדביק את העפעפיים" אין הפרשות רציניות חוץ מהפס הדק הזה והאיזור נראה נקי חוץ מזה. ניסיתי במשך יומיים האחרונים לנקות את העין עם תה קמומיל נענע אך נראה שזה לא מזיז ל"דבק" שסוגר את העיין.
יש לציין שהגורה יונקת כרגיל והיא נראית בריאה (די שמנמונת).
מה לעשות? לנסות לגזור את השיער באיזור שצמוד לעיין, איפה שנדבק? למרוח טרמיצין? או רק להמשיך עם התה..?
תודה רבה!מור שלום,

דבר ראשון מזל טוב!

חשוב מואד להקפיד שהגורה נשארת חיונית ועירנית ויונקת יפה.
אני לא ממליץ לגזור את השיער מסביב לעין, ואם כן עדיף שהדבר יעשה אצל וטרינר. לגבי ההפרשה בעין יתכן ויש שם דלקת בעין, קומפרסים חמימים של תה או מים זה בסדר גמור, אבל אם אין שיפור תוך יום יומיים יש לפנות לוטרינר לבדיקה והתאמת טיפול. ישנם גורמים שונים שיכולים לגרום להפרשות בעין (כיבים, ריסים לא במקומם, חוסר ייצור דמעות ועוד...).
משחת טרמיצין היא לא הבחירה שלי בגורי כלבים..

בהצלחה

ד"ר גיל הדרשלום. יש לי גור מסוג פיטבול רד נואוז בן שלושה חודשים.אתמול בערב הוא בלע שניי דברים: אחד זה חתיכת בלון שאותה הוא כבר הוציא בצואה והשני זה בובה מגומי קשה והיא די קטנה.
רציתי לדעת מה קורה במצב שכזה?
חשוב גם לומר שהוא מאוד חיוני והוא אוכל ושותה כרגיל וגם מאוד פעיל.אופיר שלום,

לא רשמת באיזה גודל הבובה מגומי קשיח שהוא אכל.
הסכנה בבובות כאלו (שאנחו הוטרינרים קוראים להם בשם כללי - גופים זרים), זה שהם יכולות לגרום לצרות, לפעמים לחסימת מעיים, ולפעמים לפצעים במערכת העיכול.
אם מדובר בבובה מאוד קטנה והכלב מרגיש ממש טוב אפשר להמתין ולעקוב, אבל בגדול ההמלצה במקרים אלו היא להוציא את הבובה. כל עוד הבובה נמצאית בתוך הקיבה ניתן להציא אותה ללא ניתוח בעזרת אנדוסקופיה (הכנסת מצלמה לקיבה והוצאת הבובה).
בקיצור מומלץ לפנות לוטרינר לצורך צילום (כדי למקם איפה נמצאית הבובה) ואז להחליט אם להסירה או לא בהתאם למיקום שלה וגודלה.
אמנם חשוב מאוד שהכלב חיוני עירני ואוכל ושותה, אבל כדאי להקדים תרופה למכה...

בהצלחה ותתחדשו..

ד"ר גילשלום, יש לי גורת פודל טוי בת שלושה שבועות. היא פתחה את העיניים לפני כשבוע אך לפני כ3 ימים עין אחת שלה נסגרה. אני רואה מין פס דק לבן צהוב כזה ש"מדביק את העפעפיים" אין הפרשות רציניות חוץ מהפס הדק הזה והאיזור נראה נקי חוץ מזה. ניסיתי במשך יומיים האחרונים לנקות את העין עם תה קמומיל נענע אך נראה שזה לא מזיז ל"דבק" שסוגר את העיין.
יש לציין שהגורה יונקת כרגיל והיא נראית בריאה (די שמנמונת).
מה לעשות? לנסות לגזור את השיער באיזור שצמוד לעיין, איפה שנדבק? למרוח טרמיצין? או רק להמשיך עם התה..?
תודה רבה!מור שלום,

דבר ראשון מזל טוב!

חשוב מואד להקפיד שהגורה נשארת חיונית ועירנית ויונקת יפה.
אני לא ממליץ לגזור את השיער מסביב לעין, ואם כן עדיף שהדבר יעשה אצל וטרינר. לגבי ההפרשה בעין יתכן ויש שם דלקת בעין, קומפרסים חמימים של תה או מים זה בסדר גמור, אבל אם אין שיפור תוך יום יומיים יש לפנות לוטרינר לבדיקה והתאמת טיפול. ישנם גורמים שונים שיכולים לגרום להפרשות בעין (כיבים, ריסים לא במקומם, חוסר ייצור דמעות ועוד...).
משחת טרמיצין היא לא הבחירה שלי בגורי כלבים..

בהצלחה

ד"ר גיל הדרשלום. יש לי גור מסוג פיטבול רד נואוז בן שלושה חודשים.אתמול בערב הוא בלע שניי דברים: אחד זה חתיכת בלון שאותה הוא כבר הוציא בצואה והשני זה בובה מגומי קשה והיא די קטנה.
רציתי לדעת מה קורה במצב שכזה?
חשוב גם לומר שהוא מאוד חיוני והוא אוכל ושותה כרגיל וגם מאוד פעיל.אופיר שלום,

לא רשמת באיזה גודל הבובה מגומי קשיח שהוא אכל.
הסכנה בבובות כאלו (שאנחו הוטרינרים קוראים להם בשם כללי - גופים זרים), זה שהם יכולות לגרום לצרות, לפעמים לחסימת מעיים, ולפעמים לפצעים במערכת העיכול.
אם מדובר בבובה מאוד קטנה והכלב מרגיש ממש טוב אפשר להמתין ולעקוב, אבל בגדול ההמלצה במקרים אלו היא להוציא את הבובה. כל עוד הבובה נמצאית בתוך הקיבה ניתן להציא אותה ללא ניתוח בעזרת אנדוסקופיה (הכנסת מצלמה לקיבה והוצאת הבובה).
בקיצור מומלץ לפנות לוטרינר לצורך צילום (כדי למקם איפה נמצאית הבובה) ואז להחליט אם להסירה או לא בהתאם למיקום שלה וגודלה.
אמנם חשוב מאוד שהכלב חיוני עירני ואוכל ושותה, אבל כדאי להקדים תרופה למכה...

בהצלחה ותתחדשו..

ד"ר גילכלבה בת 6 התנהגות רגילה לא ניכר שיש לה חום מעט ירידה במשקל - ירידה באכילה ביומים שלושה האחרונים הערב הבחנתי במתן צואה מעטה בצבע כהה (בתאורת רחוב נראה כמעט שחור), ורירי.

האם אפשר לברר מסמנים אלו מהות התופעה ומידת הדחיפות לפניה לוטירינר
רענן שלום רב,

אתה מתאר סימנים קליניים לא ספיציפים לכלבה שלך, אך אני תמיד מוטרד מכלבה שיורדת משמעותית בתיאבון במשך יומיים שלושה ובפרט שיתכן ואתה מתאר צואה דמית.

בהחלט מומלץ לפנות לוטרינר להמשך בירור.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר«   «הבא   | 694 | 693 | 692 | 691 | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...