חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

שלום
קניתי לפני כשבועיים כלב פומרניין גור הכלב היה אנרגטי בהתחלה עד שהוא טיפה התקרר ויומיים אחרי שהתקרר קרה מקרה שפתאום ננעלה לו הלסת ויצא לו ריר לקחתי אותו לוטרינר פה והוא אמר שזה קרה עקב ירידת סוכר
הגור בן חודשיים וחצי וחשוב לי לציין שהוא לא בא במגע עם שום בעל חיים אחר ולא יצא החוצה הוטרינר הביא לו אנטיביוטיקה ומין תוסף לשמירת הסוכר יומיים ראשונים של האנטיביוטיקה הכלב ישן כל היום ופתאום ביום בהיר שהוא עדיין מקבל את האנטיביוטיקה הכלב התחיל להתפרע להשתגע בבית לא מפסיק לרוץ יותר אגרסיבי רק נושך את הבובות שלו
אני מאוד לחוץ מהשינויהפתאומי ואני גר בארהב וחשוב לי לשמוע חוות דעת מוטרינר בשפה שלי
ממה אתה חושב שזה נובע???

רן שלום,

בגור צעיר מגזע המדובר סימנים של נעילת לסת וריור - נכנסים תחת קטגוריה של סימנים נוירולוגים - הוטרינר שלך בהחלט צודק לחשוב על נפילת סוכר - פומריניאן הוא גזע שאם הגור צם מספר שעות הסוכר בדם יכול לרדת לרמות קריטיות. עם זאת בדרך לאחר תיקון הסוכר הגור אמור לחזור לעצמו לחלוטין.
לא ציינת מדוע הוא מקבל אנטיובטיקה? האם הוא סובל מתהליך דלקתי כלשהו?
לגבי שינויי ההתנהגות - גם הם יכולים לנבוע מסוכר נמוך בדם - או לחילופין מביעה נוירולוגית אחרת.

מומלץ לבצע בדיקות דם כולל בדיקות לתפקוד כבד, ואם הכל תקין והגור לא חוזר לעצמו לשקול ייעוץ עם נויורלוג.

בהצלחה,

יש לי האסקית סיבירי נקבה בת 8 חודשים כבר חודש וחצי לערך היא הפסיקה לגדול האם מדובר בבעיה רפואית או פשוט תישאר קטנה כרגע היא מגיעה טיפה מעל הברך והיא שוקלת 16.5 ק״ג

ליאור שלום,

האם היא האסקית גזעית? אם היא עורבת זה יכול להסביר מדוע היא תהיה מעט יותר קטנה מהנורמה לגזע.
בגדול כלבים מגזעים בינונים גדולים גודלים עד איזרו גיל שנה אבל החל מ 7-98 חודשים קצב הגדילה מואט בהחלט - יסביר לחשוב שהיא בטח תגדל עוד טיפה וזהו. אם מעבר לגודל שלה היא שמחה אוכלת שותה משחקת חיונית וחייכנית לא סביר שמדובר בבעיה רפואית - אבל את זה כמובן שלא ניתן לאבחן על סמך מה שכתבת ועל פני פורום זה - אם אתה מוטרד תוכל לפנות לוטרינר שלך לבדיקה רפואית

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

יש לי האסקית סיבירי נקבה בת 8 חודשים כבר חודש וחצי לערך היא הפסיקה לגדול האם מדובר בבעיה רפואית או פשוט תישאר קטנה כרגע היא מגיעה טיפה מעל הברך והיא שוקלת 16.5 ק״ג

ליאור שלום,

האם היא האסקית גזעית? אם היא עורבת זה יכול להסביר מדוע היא תהיה מעט יותר קטנה מהנורמה לגזע.
בגדול כלבים מגזעים בינונים גדולים גודלים עד איזרו גיל שנה אבל החל מ 7-98 חודשים קצב הגדילה מואט בהחלט - יסביר לחשוב שהיא בטח תגדל עוד טיפה וזהו. אם מעבר לגודל שלה היא שמחה אוכלת שותה משחקת חיונית וחייכנית לא סביר שמדובר בבעיה רפואית - אבל את זה כמובן שלא ניתן לאבחן על סמך מה שכתבת ועל פני פורום זה - אם אתה מוטרד תוכל לפנות לוטרינר שלך לבדיקה רפואית

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

היי, יש לי כלב מעורב כנראה בלברדור וגולדן בן שנתיים וחצי
לפני כשבוע וחצי שמתי לב שיש לו מן כתם אדום מתחת לבטן שהוא כל הזמן מלקק, לקחתי אותו לוטרינר, הוא לא ממש היה סגור מה זה, אמר שכנראה זה סוג של דלקת, נתן לו זריקה להרגעת הגירוי ואנטיביוטיקה לעשרה ימים. עוד מעט הוא מסיים את האנטיביוטיקה ועדיין זה לא עבר לו, הכתם עצמו נהיה קטן יותר אבל ממש אדום ואפילו קצת נפוח. האם יש עוד משהו שאפשר לעשות?

תודה מראש,
חלי

חלי שלום רב,

"כתם" אדום יכול לנבוע ממספר דברים - פטרת, דלקת חיידקית, טפיליי עור או תגובות אלרגיות שונות.

את צריכה לחזור לוטרינר שלך בתום הטיפול האנטיביוטי ואם אין שיפור שווה לשקול לקחת תרבית פטריות, משטח עור ומגרד עור מהאיזור ובהתאם לתוצאות לשקול המשך טיפול.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

היי, יש לי כלב מעורב כנראה בלברדור וגולדן בן שנתיים וחצי
לפני כשבוע וחצי שמתי לב שיש לו מן כתם אדום מתחת לבטן שהוא כל הזמן מלקק, לקחתי אותו לוטרינר, הוא לא ממש היה סגור מה זה, אמר שכנראה זה סוג של דלקת, נתן לו זריקה להרגעת הגירוי ואנטיביוטיקה לעשרה ימים. עוד מעט הוא מסיים את האנטיביוטיקה ועדיין זה לא עבר לו, הכתם עצמו נהיה קטן יותר אבל ממש אדום ואפילו קצת נפוח. האם יש עוד משהו שאפשר לעשות?

תודה מראש,
חלי

חלי שלום רב,

"כתם" אדום יכול לנבוע ממספר דברים - פטרת, דלקת חיידקית, טפיליי עור או תגובות אלרגיות שונות.

את צריכה לחזור לוטרינר שלך בתום הטיפול האנטיביוטי ואם אין שיפור שווה לשקול לקחת תרבית פטריות, משטח עור ומגרד עור מהאיזור ובהתאם לתוצאות לשקול המשך טיפול.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

יש לי כלבה בת 13 מסוג סטאף, מעוקרת ומחונכת.
בחודשים האחרונים שמתי לב לשלוליות של נוזל שקוף שהיא משאירה אחריה. לא נראה לי שמדובר בבריחת שתן מאחר והנוזל שקוף וללא ריח. לאחרונה זה קורה בתדירות גבוהה (לפעמים כמה פעמים ביום).
במה מדובר וכיצד מטפלים? תודה!

היי לילי,

רוב הסיכויים שאכן מדובר בשתן. כלבות נקבות מעוקרות מבוגרות מראות בתדירות גבוהה בריחת שתן בעקבות ירידה באסטרוגן.

חסרה מעט אינפורמציה: האם אתם מוצאים את הנוזל במקום בו היא רובצת? האם זה קורה בזמן שהיא ישנה? האם היא מטפטפת נוזל בזמן שהיא הולכת? איך היא חוץ מזה? אוכלת שותה חיונית עירנית?

מומלץ לפנות לוטרינר לצורך בדיקת הנוזל הזה ובדיקת שתן ובדיקות דם. ולאחר אבחון אפשר להתאים טיפול. למשל לבריחת שתן בנקבות מבוגרות יש היום טיפול תרופתיים יעילים. במידה והנוזל יתברר לא כשתן - אז זה דורש בירור קצת יותר מעמיק מהיכן ה וא מגיע מה שכבון לא ניתן לענות בפורום זה.

המון בהצלחה

ד"ר גיל הדר

יש לי כלבה בת 13 מסוג סטאף, מעוקרת ומחונכת.
בחודשים האחרונים שמתי לב לשלוליות של נוזל שקוף שהיא משאירה אחריה. לא נראה לי שמדובר בבריחת שתן מאחר והנוזל שקוף וללא ריח. לאחרונה זה קורה בתדירות גבוהה (לפעמים כמה פעמים ביום).
במה מדובר וכיצד מטפלים? תודה!

היי לילי,

רוב הסיכויים שאכן מדובר בשתן. כלבות נקבות מעוקרות מבוגרות מראות בתדירות גבוהה בריחת שתן בעקבות ירידה באסטרוגן.

חסרה מעט אינפורמציה: האם אתם מוצאים את הנוזל במקום בו היא רובצת? האם זה קורה בזמן שהיא ישנה? האם היא מטפטפת נוזל בזמן שהיא הולכת? איך היא חוץ מזה? אוכלת שותה חיונית עירנית?

מומלץ לפנות לוטרינר לצורך בדיקת הנוזל הזה ובדיקת שתן ובדיקות דם. ולאחר אבחון אפשר להתאים טיפול. למשל לבריחת שתן בנקבות מבוגרות יש היום טיפול תרופתיים יעילים. במידה והנוזל יתברר לא כשתן - אז זה דורש בירור קצת יותר מעמיק מהיכן ה וא מגיע מה שכבון לא ניתן לענות בפורום זה.

המון בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום, יש לי גורת פודל טוי בת שלושה שבועות. היא פתחה את העיניים לפני כשבוע אך לפני כ3 ימים עין אחת שלה נסגרה. אני רואה מין פס דק לבן צהוב כזה ש"מדביק את העפעפיים" אין הפרשות רציניות חוץ מהפס הדק הזה והאיזור נראה נקי חוץ מזה. ניסיתי במשך יומיים האחרונים לנקות את העין עם תה קמומיל נענע אך נראה שזה לא מזיז ל"דבק" שסוגר את העיין.
יש לציין שהגורה יונקת כרגיל והיא נראית בריאה (די שמנמונת).
מה לעשות? לנסות לגזור את השיער באיזור שצמוד לעיין, איפה שנדבק? למרוח טרמיצין? או רק להמשיך עם התה..?
תודה רבה!

מור שלום,

דבר ראשון מזל טוב!

חשוב מואד להקפיד שהגורה נשארת חיונית ועירנית ויונקת יפה.
אני לא ממליץ לגזור את השיער מסביב לעין, ואם כן עדיף שהדבר יעשה אצל וטרינר. לגבי ההפרשה בעין יתכן ויש שם דלקת בעין, קומפרסים חמימים של תה או מים זה בסדר גמור, אבל אם אין שיפור תוך יום יומיים יש לפנות לוטרינר לבדיקה והתאמת טיפול. ישנם גורמים שונים שיכולים לגרום להפרשות בעין (כיבים, ריסים לא במקומם, חוסר ייצור דמעות ועוד...).
משחת טרמיצין היא לא הבחירה שלי בגורי כלבים..

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום. יש לי גור מסוג פיטבול רד נואוז בן שלושה חודשים.אתמול בערב הוא בלע שניי דברים: אחד זה חתיכת בלון שאותה הוא כבר הוציא בצואה והשני זה בובה מגומי קשה והיא די קטנה.
רציתי לדעת מה קורה במצב שכזה?
חשוב גם לומר שהוא מאוד חיוני והוא אוכל ושותה כרגיל וגם מאוד פעיל.

אופיר שלום,

לא רשמת באיזה גודל הבובה מגומי קשיח שהוא אכל.
הסכנה בבובות כאלו (שאנחו הוטרינרים קוראים להם בשם כללי - גופים זרים), זה שהם יכולות לגרום לצרות, לפעמים לחסימת מעיים, ולפעמים לפצעים במערכת העיכול.
אם מדובר בבובה מאוד קטנה והכלב מרגיש ממש טוב אפשר להמתין ולעקוב, אבל בגדול ההמלצה במקרים אלו היא להוציא את הבובה. כל עוד הבובה נמצאית בתוך הקיבה ניתן להציא אותה ללא ניתוח בעזרת אנדוסקופיה (הכנסת מצלמה לקיבה והוצאת הבובה).
בקיצור מומלץ לפנות לוטרינר לצורך צילום (כדי למקם איפה נמצאית הבובה) ואז להחליט אם להסירה או לא בהתאם למיקום שלה וגודלה.
אמנם חשוב מאוד שהכלב חיוני עירני ואוכל ושותה, אבל כדאי להקדים תרופה למכה...

בהצלחה ותתחדשו..

ד"ר גיל

שלום, יש לי גורת פודל טוי בת שלושה שבועות. היא פתחה את העיניים לפני כשבוע אך לפני כ3 ימים עין אחת שלה נסגרה. אני רואה מין פס דק לבן צהוב כזה ש"מדביק את העפעפיים" אין הפרשות רציניות חוץ מהפס הדק הזה והאיזור נראה נקי חוץ מזה. ניסיתי במשך יומיים האחרונים לנקות את העין עם תה קמומיל נענע אך נראה שזה לא מזיז ל"דבק" שסוגר את העיין.
יש לציין שהגורה יונקת כרגיל והיא נראית בריאה (די שמנמונת).
מה לעשות? לנסות לגזור את השיער באיזור שצמוד לעיין, איפה שנדבק? למרוח טרמיצין? או רק להמשיך עם התה..?
תודה רבה!

מור שלום,

דבר ראשון מזל טוב!

חשוב מואד להקפיד שהגורה נשארת חיונית ועירנית ויונקת יפה.
אני לא ממליץ לגזור את השיער מסביב לעין, ואם כן עדיף שהדבר יעשה אצל וטרינר. לגבי ההפרשה בעין יתכן ויש שם דלקת בעין, קומפרסים חמימים של תה או מים זה בסדר גמור, אבל אם אין שיפור תוך יום יומיים יש לפנות לוטרינר לבדיקה והתאמת טיפול. ישנם גורמים שונים שיכולים לגרום להפרשות בעין (כיבים, ריסים לא במקומם, חוסר ייצור דמעות ועוד...).
משחת טרמיצין היא לא הבחירה שלי בגורי כלבים..

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום. יש לי גור מסוג פיטבול רד נואוז בן שלושה חודשים.אתמול בערב הוא בלע שניי דברים: אחד זה חתיכת בלון שאותה הוא כבר הוציא בצואה והשני זה בובה מגומי קשה והיא די קטנה.
רציתי לדעת מה קורה במצב שכזה?
חשוב גם לומר שהוא מאוד חיוני והוא אוכל ושותה כרגיל וגם מאוד פעיל.

אופיר שלום,

לא רשמת באיזה גודל הבובה מגומי קשיח שהוא אכל.
הסכנה בבובות כאלו (שאנחו הוטרינרים קוראים להם בשם כללי - גופים זרים), זה שהם יכולות לגרום לצרות, לפעמים לחסימת מעיים, ולפעמים לפצעים במערכת העיכול.
אם מדובר בבובה מאוד קטנה והכלב מרגיש ממש טוב אפשר להמתין ולעקוב, אבל בגדול ההמלצה במקרים אלו היא להוציא את הבובה. כל עוד הבובה נמצאית בתוך הקיבה ניתן להציא אותה ללא ניתוח בעזרת אנדוסקופיה (הכנסת מצלמה לקיבה והוצאת הבובה).
בקיצור מומלץ לפנות לוטרינר לצורך צילום (כדי למקם איפה נמצאית הבובה) ואז להחליט אם להסירה או לא בהתאם למיקום שלה וגודלה.
אמנם חשוב מאוד שהכלב חיוני עירני ואוכל ושותה, אבל כדאי להקדים תרופה למכה...

בהצלחה ותתחדשו..

ד"ר גיל

כלבה בת 6 התנהגות רגילה לא ניכר שיש לה חום מעט ירידה במשקל - ירידה באכילה ביומים שלושה האחרונים הערב הבחנתי במתן צואה מעטה בצבע כהה (בתאורת רחוב נראה כמעט שחור), ורירי.

האם אפשר לברר מסמנים אלו מהות התופעה ומידת הדחיפות לפניה לוטירינר

רענן שלום רב,

אתה מתאר סימנים קליניים לא ספיציפים לכלבה שלך, אך אני תמיד מוטרד מכלבה שיורדת משמעותית בתיאבון במשך יומיים שלושה ובפרט שיתכן ואתה מתאר צואה דמית.

בהחלט מומלץ לפנות לוטרינר להמשך בירור.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

שלום רב,
אימצתי חתול בן 4 חודשים, מסורס וקיבל חיסונים ב"תנו לחיות לחיות". הוא היה מצונן כשלקחתי אותו והייתה לו דלקת עיניים. קיבלתי משחה לטיפול בדלקת עיניים ונאמר לי לשים משחה לפחות שבוע ושהצינון יעבור לבד. אני מטפלת בחתול 9 ימים כבר, ראיתי קצת שיפור בעיניים של החתול, אבל יש עדיין די הרבה הפרשות מהעיניים והצינון שלו לא עובר. הוא מנוזל ונראה שהנזלת מפריעה לו, הוא מנגב את האף כל הזמן, ונשימות וגרגורים של החתול נשמעות כמו חירחורים. כמן כן הוא כל הזמן מתעטש ויוצאת לו ליחה ירוקה. אני דואגת מאולי זה לא משהו שעובר לבד. למרות זאת החתול לא נראה חולה מאוד, הוא אוכל ושותה וגם רץ אחרי בבית כל הזמן ומתלטף. האם אני צריכה לקחת אותו לוטרינר בגלל הצינון והעיניים או שזה לא חמור ובאמת יעבור לבד?
תודה רבה.

מריאנה שלום,

נשמע שהחתול שלך סובל מסינדרום דרכי נשימה עליונות, זהו סינדרום המערב בדרך כלל מספר וירודים ולעיתים גם חיידיקים, כאשר שנפוצים שבהם זה הרפס וירוס וקליצי וירוס.

מכיוון שאת מתארת כבר 9 ימים של טיפול בבית וללא שיפור אני ממליץ בהחלט לפנות לוטרינר שיתאים לך טיפול מתאים.

שמח שלשמוע שהוא מרגיש טוב מעבר לכך.

בהצלחה ותתחדשי על החתול החדש.

ד"ר גיל הדר

שלום רב.
יש לי כמה שאלות:

אם הכלב שלי נחתך ברגל מה עושים?

קניתי לו קולר חדש ונגיד שבוע שלם לא עשה בעיות דווקא היה אחלה עליו
קניתי לו תג שם עם הפרטים שלי והכל ונראה לי הוא מנסה לאכול את זה אולי?
חזרתי באתי אליו הקולר היה בפה שלו הוא בא אליי ככה
ובפעם השניה גם היה הקולר בפה ככה,אז בינתיים הורדתי תקולר והוא בלי
יכול לקרות מזה נזק לכלב?איך אני יפתור את זה ? זה בסדר מה לעשות?

צריך לקנות לכלב בגד? כדי שלא תתקרר?

תודה רבה רבה מראש :)

איתי שלום,

אם הכלב שלך נחתך ברגל מומלץ לגשת לוטרירנ שיחליט אם זה מצריך טיפול מסויים או לא.

אם יש לך כלב מגזע קטן הוא חייב בגד שלא יתקרר אם יש לך כלב גדול (זאב ודומיו) הוא יכול להסתדר גם בלי (כל עוד פרוותו נשארת יבשה).

לגבי הקולר - כל עוד הוא לא בולע אותו אין לו סכנה. עם זאת צריך להרגילו לחיות עם קולר, ואת זה אם אתה לא מצליח לעשות לבד מומלץ לפנות למאלף לייעוץ.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום,
לפני שבוע (בשישי) עשינו בדיקת דם לכלב שלנו רמבו (לקראת ניקוי שיניים) והתגלה שיש לו רמת טסיות דם נמוכה (PLT 158). בשילוב עם העובדה שזכרנו שלפני כחודש וחצי היו מספר ימים שהוא לא אכל ואז חזר לעצמו, הוטרינר הסיק שכנראה מדובר בקדחת קרצית (ארליכיוזיס) ונתן לנו אנטיביוטיקה דוקסילין ל20 יום. הבעיה היא שאחרי 3 ימי טיפול התחיל להופיע דם אדום בהיר בצואה (עם הפרשה רירית כזו). לאחר מיכן רמבו קיבל כדורי תילוע וכן עשינו בדיקת טפילים בצואה והיא יצאה תקינה, אבל הדימום ממשיך. הדימום נמשך כבר 6 ימים ורק מתגבר מפעם לפעם(!). כמות הדם שיוצאת כל פעם היא בערך שתי כפות ומדובר בדם אדום בהיר, ויש גם דם קרוש ושחור בנוסף. אתמול, בהוראת הוטרינר הפסקנו עם האנטיביוטיקה (לאחר 7 ימי טיפול) ועברנו לתת לרמבו רק אורז ועוף מבושל במים ואין עדיין שיפור. חשוב לציין שלרמבו אין חום והתנהגותו רגילה לחלוטין.
האם מוכרת תופעת לוואי כזו של דוקסילין? האם יש אנטיביוטיקה אחרת שניתן לטפל בה בקדחת הקרצית?
תודה!
אדם

אדם שלום,

לדוקסילין יש מספר תופעות לוואי מוכרות בכלבים כאשר העיקריות שבהן הן בחילה והקאות ולעיתים דלקות בושט.

שלשול דמי אינו תופעת לוואי המשוייכת ישירות לדוקסילין עם זאת כל כלב עשוי להגיב בצורה חריגה ולא צפוייה לכל תרופה...

דוקסילין הינו הטיפול המומלץ לקדחת קרציות אבל במקרה זה בעקובת התגובה החריגה הייתי ממליץ לעצור טיפול ולשלוח בדיקות לראות האם באמת יש קדחת קרציות או לא. הבדיקה המומלצת לשליחה הינה PCR לארליכה ובבזיה. תוכל לפנות לוטרינר שלך לצורך שליחת הבדיקה. אם יחזור שלילי אין צורך לטפל יותר בדוקסילין.

כרגע כל עוד יש שלשול דמי מומלץ לטפל הן באוכל רפואי למערכת העיכול (או בגרסה הבייתית של אורז ועוף) והן במגיני מערכת עיכול ולעיתים גם אנטיבוטיקה המיועדת למערכת העיכול על פי שיקול הדעת של הוטרינר שלך.

רמת הטסיות של 158 אינה מאוד נמוכה כך שאנני דואג שהדימום קשור לזה.

אגב על מנת למזער תופעות לוואי של דוקסילין מומלץ לתת אותו תמיד עם אוכל ומלווה לפחות ב 10 מ"ל של מים.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום!
יש לי כלב בן 3 חודשים עוד מעט מגזע לברדור מעורב עם גולדן רטריבר
הכלב שלי עשה פיפי וכשאמא שלי ניגבה היא שמה אקונומיקה וכשהיא הלכה להביא נייר סופג הכלב שלי ליקק טיפה מהאקונומיקה וישר נרעד.
הוא מתנהג כרגיל ורציתי לשאול אם יקרה לו משהו ?

קשת שלום,

אמנם בליעת אקונומיקה יכולה לגרום לדלקת כימית בקיבה, ולסימנים לא נעימים, אבל אם כלבך ליקק מעט וומאז הוא בסדר גמור סביר שלא יקרה לו כלום. אם יש איזשהו חשש (למשך על ידי ירידה בתיאבון, ירידה בחיוניות, הקאות, או משהו דומה) מומלץ לפנות לוטרינר.. אם אין שום סימן סביר שהכלב יהיה בסדר.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום. לקחתי את הכלבה שלי לוטרינר, לאחר שחשדתי בבעייה מסויימת. הקיבה נראית מנופחת, וחשבתי שקרה לה משהו קיצוני. הוטרינרית טענה שאין לה כלום ועד עכשיו אני לא שקטה. הכלבה היא רזה ועכשיו היא נראית קצת מנופחת, לא שמנה אלא מנופחת. אני מרגישה שאו שיש לה את הניפוח שכתוצאה מהיפוך או חלילה משוה אחר. הרגשתי שצחקו עלי, גם שילמתי וגם קיבלתי תשובה ש"לא רציתי". ברור שאני רוצה שהיא תהיה בריאה , אבל אני סקפטית :)
היא לפעמים נופלת במדרגות..
חוץ מזה מתפקדת כרגיל..

שביט שלום רב,

על מנת לתת לך חוות דעת חסרים לי הרבה פרטים, איזו כלבה יש לך? בת כמה? האם ישנם סימנים קליניים נוספים מלבד נפיחות בטנית (כגון הקאות/שלשולים/פליטות).
היפוך קיבה שציינת הינו מצב קשה ומסכן חיים, מצב שבו בדרך כלל אנו רואים ניסיונות הקאה ללא הוצאת תוכן אמיתית, וזהו מצב חירום . השאלה היא איך כלבתך מתנהגת בכללי האם אוכלת ושותה (אם כן כמובן שלא מדובר בהיפוך קיבה) אם לא אז כדאי לחזור שוב לוטרינר לבדיקה נוספת.

לגבי הנפילה במדרגות גם כאן ישנם הרבה כורמים לדבר, גורמים אורטופדים, נוירולוגים, או סיסטמים. קשה על פי שאלתך לענות לך. הדבר דורש בדיקה רפואית.

בהצלחה ד"ר גיל הדר

היי, לפני חודשיים בערך אספנו גורת חתולים שנתקעה בגג שלנו , היא היתה בת שבועיים בערך... בימים האחרונים נוצרו לה כתמים חומים שחורים מעט בולטים ונוקשים ללא הפרשות מסביב לאזור הפה ועל האף . היא לא מתגרדת או נראה שזה מציק לה ... מה זה יכול להיות? תודה

אוסנת שלום

לא ברור לי משאלתך האם מדובר בכתמים (משמע שינוי צבע העור), או האם מדובר בפצעים/גלדים/הפרשות יבשות או משהו כזה. מומלץ או לשלוח לתמונות או לגשת לבדיקה אצל וטרינר.

הכי חשוב שהחתולה נשארת חייכנית וחיונית ...

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום. יש לי שאלה לגבי הכלב שלי מגזע פיטבול.. הוא גור בין 4 חודשים וכל פעם שאני או אנשים אחרים מלטפים אותו הוא מוריד את האגן שלו לריצפה בצורה מאוד מוזרה וזה גם קורא כשאני הולך איתו ברצועה והרצועה נוגעת לו באזור האגן ליד הזנב או בשרירים האחוריים קל והוא פשוט מתחיל ללכת עקום ומוריד את הרגליים האחוריות והולך כמו זיקית... רציתי לדעת ממה זה יכול לנבוע הבעיה הזאת או עם זאת בעיה בכלל.. בבקשה תענו לי זה ממש ממש חשוב

מתן שלום,

לפי התיאור שלך לא ניתן להעריך מה הגורם לזה. האם מדובר במשהו רפואי או התנהגותי.

מומלץ שתיקח אותו לבדיקה אצל וטרינר שיראה במו עיניו במה מדובר ויוכל לתת תשובה מושכלת.
אם לא אז תשלח סרטון של ההתנהגות המדוברת למייל של המרפאה VETVISIT1@GMAIL
בהצלחה

ד"ר גיל הדר

ד`ר שלום,

אני נמצא כרגע בחו`ל והחתולה שלי אובחנה עם דלקת בדרכי השתן עם זיהום וגם קריסטלים. לטיפול בזיהום היא מקבלת אנטיביוטיקה מסוג cefalexin 250mg שליש כדור פעמיים ביום לשלושה שבועות.
לפני כמה שנים הייתה לה בעיה דומה במערכת השתן עם דלקת וטופלה באנטיביוטיקה לתקופה קצרה יותר.
השאלה שלי האם נכון לתת אנטיביוטיקה לתקופה של שלושה שבעות.
הוטרינרית כאן לא עקבית ונראה לי שלא כל כך בטוחה במתן הטיפול הנכון.

בתודה,
גבי

גבי שלום,

עבור זיהום בדרכי שתן הרבה פעמים נותנים אנטיוביטקיה לזמן ממושך, לעיתים גם עד 6 שבועות. הדרך הנכונה לדעת בסוף טיפול האם לא צריך לטפל יותר היא על ידי שליחת תרבית שתן.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

«   «הבא   | 694 | 693 | 692 | 691 | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674    הקודם»   »