חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

שלום, אני מגדלת כבר חודשיים גורת חתולים שמצאתי ברחוב, כרגע היא בערך בת 3 חודשים וכבר מחוסנת.
לפני שבוע היא פתאום התחילה להשתעל, כאילו משהו תקוע לה בגרון והיא מנסה להוציא אותו ואחרי כמה שניות זה עבר לה והיא התנהגה כרגיל. לא ייחסתי לזה חשיבות, אבל היום היא שוב השתעלה כאילו משהו נתקע לה בגרון בדיוק כמו פעם שעברה, ואחרי כמה שניות זה עבר והיא גירגרה והתלטפה ושיחקה, התנהגה ממש כרגיל... יכול להיות שזה גוש שיער שפשוט תקוע לה בגרון? ואם כן זה מסוכן? ומה אפשר לעשות? ואם לא אז מזה יכול להיות...?
תודה.

שלום הודיה, על פניו לא נשמע שמדובר במשוה מסוכן. כן יתכן ומדובר בגוש שיער (אם כי בד"כ לא רואים את זה ממש בגורים קטנים), אך לשיעולים יש עוד גורמים (וירוסים, אסטמה וכ"ו). מכיוון שנשמע שתדירות השיעולים אינה גבוהה וכן החתולה חוזרת לעצמה מאוד מהר ומתנהגת כאילו כלום לא קרה לא נשמע לי שצריך מאוד לדאוג, במידה וזה ממשיך או התדירות עולה מומלץ לפנות לוטרינר להמשך אבחון.

בברכה,

ד"ר גיל הדר

היי גיל! יש לי מלטז ננסי כבן שנתיים, שוקל רק 2.2 קילו. ביום רביעי האחרון השתמשתי לצערי הרב באמפולה מסוג סולטיף נגד פרעושים. בדרך כלל אני נוהגת להשתמש בדרך קבע באמפולה של רוולושיין. הכלב קיבל כתוצאה מהאמפולה גרד נוראי, קושי נשימתי, קצב לב מוגבר, אי יכולת לישון/לאכול. היה במצב רע מאוד!!! כמובן כשהבנו שזה כתוצאה מכך עשינו הכללל בכדי להקל עליו שזה מקלחת, לקיחת אנטי היסטמין וכל מה שעשוי לסייע להחזירו למצב הקודם. היום אחרי שלושה ימים הוא במצב הרבה יותר טוב אך עדיין נראה אפאטי ולא מתנהג כרגיל. שאלתי: האם מניסיונך הכלב יחזור להיות כמו קודם????ממש נלחצת מהמחשבה שזה מצב בלתי הפיך. תודה על תשובתך- אילנה.

אילנה שלום,

נשמע שהכלב שלך פיתח תגובה רעה מאוד לאמפולה. במקרה כזה טוב עשית שקילחתם אותו, חשוב לעשות את המקלחת עם סבון על מנת לנסות ולהוריד שיירים של החומר הפעיל מהעור. לאחר מכן צריך היה לקחת אותו מיד לוטרינר - בכל מקרה של תגובה רעה לתרופה כלשהי או לחומר הדברה חשוב מומלץ שהכלב יעבור בדיקה. גם היום 3 ימים אחרי אם הכלב לא חזר ב 100 % לעצמו מומלץ לבדוק אותו. האמפולות מכילות חומרים פעילים נגד פרעושים שבמקרים מסויימים עלולים לגרום לתגובות אצל הכלבים לעיתים תגובות אלו יכולות לסכן חיים.
בכלבים מגזעים ננסיים וגזעי טוי מומלץ להיות מאוד זהירים במתן האמפולות שכן הם כלבים מעצמם יותר רגישים.

בשלב זה קחי את כלבך לוטרינר שלך לבדיקה ויתכן וצריך לתת טיפול תומך לכלב.

ככלל חשוב לדעת שרוב האמפולות הינן בטוחות לשימוש, אבל מומלץ תמיד להתייעץ עם הוטרינר (ולא עם החנות חיות) לגבי איזה אמפולה מתאימה יותר לכלב שלכם. את האמפולה עצמה צריך לשים על העור ולא על הפרווה (עושים סוג של שביל באמצע עם השיער ושמים את הנוזל על העור), חשוב שאת האמפולה שמים באיזור שהכלב לא יכול להגיע עם הפה שלו, בעוד שהחומרים של האמפולות בד"כ בטוחים לשים על העור הם הרבה פעמים יכולים לגרום להרעלה שהכלב מלקק ומכניס אותם דרך מערכת העיכול.

בברכה,

ד"ר גיל הדר

שלום ובוקר טוב! הכלב שלי,מסי, בן שנתיים. בד"כ כלב שמח בריא וקופצני. לפני כחצי שנה הופיעו שטפי דם על גחונו וכשפנינו לווטרינר, הועלתה ההשערה שמדובר בקחת קרציות ע"פ בדיקת הדם שהראתה כמות נמוכה של טסיות בדם. טופלו בדוקסילין ואחרי שבועיים בבדיקת הדם החוזרת,הטסיות חזרו לערכים נורמליים ומאז הכל בסדר. ביום שישי בלילה הבחנתי שהכלב צולע מעט, מה שהתגבר בטיול שבת בבוקר. הכלב ליקק בלי סוף את כף ידו אך לא הבחנתי בשום עצם זר. הלכנו לווטרינר שאמר אחרי בדיקה גופנית שנראה לו שזה או כוויה או זכוכית שנכנסה אולי, וסבירות גבוהה שתוך ימים זה ייספג בעור וישתפר,ושנבוא בעוד שבוע לביקורת אם עדיין צולע. הוא שלל כל קשר בין הצליעה לקדחת הקרציות, לא עשה בדיקה דם ולא צילום. הצליעה הבוקר מחמירה והכלב מקפץ על שלוש רגליים. אני לא שקט ולפי מאמרים שקראתי ברשת ייתכן וזה מצב מסוכן שקשור דווקא לקדחת. אנא ממך, אמור לי האם אני סתם אם פולנייה, או שאכן יש פה מקום לחשוש? תודה רבה!

לירון שלום,

יש הרבה גורמים לצליעה אקוטית בכלב. בבדיקה בצליעה חשוב לנסות ולמקם היכן כואב, ולראות האם מרגישים מפרק נפוח, כואב, האם יש סימנים חיצוניים על העור שתומכים בפצע חיצוני או גוף זר כגון מלען שנכנס לשם?

קדחת קרציות במקרים לא מאוד נפוצים יכולה לגרום לדלקת פרקים ובתוך כך לצליעה, אך מכיוון שטופלתם ובדיקת דם הראתה עלייה של הטסיות לערכים נורמלים הייתי שם את זה בסבירות נמוכה יותר.
ניתן כמובן לבצע גם בדיקה של PCR וכך לשלול לגמרי המצאות הטפיל של קדחת קרציות.

בגדול לצליעה שמתחילה בדרגה נמוכה זה בסדר גמור לחכות מספר ימים ולראות האם מחמיר או משתפר. עכשיו שאתה מתארהחמרה גש שוב לוטרינר ותראו האם מוצאים את מקור הכאב?

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום,
יש לי כלבה מעורבת לאקי בת שנה ושש חודשים. גיליתי אצל הכלבה שלי שיש לה מין בועה בצבע שחור חום, לאחר כמה זמן ראיתי שהבועה ניתה לבנה והתחילה להיתקלף.

ניקול שלום,
בשאלתך חסרים פרטים. מה כוונה ב"בועה"? היכן היא נמצאית? מה גודלה? כמה זמן היא שם? האם את יכולה לצרף תמונה? האם ה"בועה" מלאה בנוזל או נוקשה? על סמך המעט שרשמת לא ניתן לענות לך על השאלה. במידה ויש ספק אני מציע שתגשי לוטרינר שיראה את הלקות ויוכל לעזור לך.

המשך יום נפלא,

ד"ר גיל הדר

שלום יש לי כלב מעורב בול טרייר לבן
ולפני כמה ימים הבחנתי שבבית השחי שלו ומסביב לפה הקטעים הורודרים שלו נהיו מאוד אדומים ולא ממש מתגרד ואין לו פרושים.
הוא אוכל את אותו האוכל כבר שנתים בונזו כבד או לפעמים בשר.
וממש מודאגת מה זה יכול להיות? אני גרה בנהריה האם מכירים וטרינר מתמחה ?

אליאל שלום,

נשמע שהכלב שלך סובל מבעיית עור יתכן על רקע אלרגי (פרעושים או מזון), או על רקע טפילי (דמודקס), על מנת לבחון את המצב לעומק, דרוש יותר אבחון. חשוב להבין כמה זמן העור אדום ככה? לעיתים זה יכול להיות פשוט מצב חולף מעצמו.. במידה ולא צריך להעמיק את האבחון להבין יותר לעומק את ההיסטוריה של הכלב (היסטורית תזונה, טיפול נגד טפילים - איזה? באיזו תדירות? היכן גר? האם יש עוד חיות? ועוד..). ולבסוף צריך לראות את העור ולהחליט האם זה דורש ביצוע מגרדי עור לחיפוש טפילים או טיפול תרופתי ולעיתים שינוי ממשק בעקבות אלרגיות.

בברכה

ד"ר גיל

שלום שמי סיגל, יש לי 2 חתולות אחת פרסית הימליה ואחת פיקינזית...
הפיקינזית ששמה משי, מתה היום :(
היא בסה"כ בת 9 ואני לא יודעת מה קרה לה.
היא חתולה שמחה בדרך כלל, אוכלת ועושה את כל צרכיה כמו שצריך.
בנותיי גילו שיש לחתולה פרעושים לפני כמה ימים וירד לה הפרשות אדומות מהעיניים... והכנסנו אותה היום למקלחת, לנסות להקל עלייה את הגירודים...
הכל היה בסדר, היא אכלה ועשתה צרכים לאחר המקלחת... ולאחר כ-שעה מצאנו את החתולה על הרצפה עם הלשון בחוץ וללא רוח חיים.... אני אובדת עצות והבית ממש אפלולי ועצוב מאז שזה קרה..
אז יש לי כמה שאלות עיקריות:
1. האם יש קשר בין המקלחת \הפרעושים למוות של משי שלנו?
2. והאם המוות של משי, ישפיע גם על החתולה השנייה שלנו ? ואם כן איך אפשר להקל עלייה?

מה אני צריכה לעשות? אוףף... אשמח לתשובות שיעזרו לנו להמשיך הלאה... תודה מראש

סיגל שלום,

אני מצטער מאוד לשמוע על משי :-( זה תמיד מאוד קשה לאבד חיה אהובה ובפרט שזה בא שלא מוכנים לזה...

לצערי רק על סמך הסיפור לא ניתן לדעת ממה נפטרה משי, ישנם מספר גורמים שיכלו לגרום למוות כזה פתאומי למשל כשל לב, אירוע מוחי ועוד.
פרעושים לכשעצמם לא יכולים לגרום למוות כזה אקוטי בחתולה שלפני כן נראתה מצויין. עם זאת הם כן יכולים להעביר מחלות ובפרט חיידק (טפיל דם) העונה לשם מיקופלזמה - ובמידה וזאת הייתה הסיבה יתכן ומשי סבלה מאנמיה חמורה ונפטרה מזה אך זוהי השערה בלבד.

לגבי החתולה השנייה אני ממליץ לקחת אותה לבדיקה אצל הוטרינר - להתאים לה טיפול נגד פרעושים, ולעשות לה בדיקה כללית.

בחלק הנפשי לחתולה השנייה כל שנותר הוא לתת לה הרבה אהבה ופינוק...

בברכה,

ד"ר גיל הדר

לצוות הרפואי שלום,
יש לי כלב האסקי בן כשבעה חודשים. לפני כשבוע חיסנו אותו בכלבת ולאחר כמה ימים הוא עבר סירוס. במרפאה הוטרינרית הרופאה המליצה שנבצע כבר באותה עת גם חיסון משושה פרוו וגם ניתן לו כדורי תילוע. אנחנו שמענו להמלצתה וחיסנו. כעת זה כבר כמה ימים שהכלב נראה עייף ומידי פעם קופץ בחוסר מנוחה ממה שנראה כמו גירוד יכול להיות באיזור הניתוח. ובנוסף נראה שיש לו בטן חריפה. האם זה תופעת לוואי של התילוע?
ובכלל, האם זה לא יותר מידי סטרס על הכלב בפעם אחת כל החיסונים? יש ממה לדאוג או לתת לו כמה ימים להתאושש?

דנה שלום רב,

כמו באנשים לאחר חיסון גם כלבים יכולים להרגיש רע יום-יומיים לאחר חיסון, לפעמים מלווה בעלייה של חום גוף. אם עבר שבוע בין החיסונים לסירוס ובשבוע זה הכלב הרגיש טוב חיוני אוכל שותה מצב רוח תקין לא סביר שההרגשה הלא טובה שלו כרגע קשורה למתן החיסון.
לגבי התילוע - תילוע ניתן בכדורים ומותאם לפי משקל הכלב - נדיר לראות תופעות לוואי לתילוע.
לא החיסונים ולא התילוע יכולים לגרום מצב של בטן חריפה.

אם הכלב נראה שמציק לו איזור הניתוח, אם יש לו כאב בטן, או שנראה לא שקט מומלץ לקחת אותו חזרה לבדיקה אצל הוטרינר. בנוסף לא ציינת האם הוא אוכל ושותה בימים אלו? האם יש לו צרכים תקינים? האם הוא מקיא? זה יכול להיות מצב תקין שהכלב נראה יותר עייף לאחר ניתוח (בכל זאת הוא עבר הרדמה מלאה).

הייתי ממליץ לעקוב אחריו כללית אחרי ההתנהגות שלו ואם מודאגים תפנו לוטרינר שניתח אותו לביקורת ובדיקה.

בהצלחה

שלום רב,
החתול שלי בן 14. שמנו לב שבמשך יומיים הוא כל הזמן ישן, כמעט לא קם. לאחר מכן חזר להיות פעיל, אבל כבר במשך כ- 5 ימים רק שותה ועושה פיפי. כמעט ולא אוכל ואף פעם בתקופה זו לא עשה קקי. הוא מביא אותנו לצלחת ומבקש משהו, אבל אוכל טיפה. בד"כ הוא אוכל אוכל יבש ולא שינינו כלום: לא חברה ולא סוג.
אודה לייעוץ שלכם בנושא.
תודה מראש.

ילנה שלום רב,

חתול מבוגר שפתאום לא אוכל כמו שצריך זה תמיד סיבה לדאגה. מספר דברים יכולים לגרום לחתול להפסיק ככה לאכול, בין הדברים הנפוצים יכולים להיות מחלת כליות, או מחלות בחלל הפה אך בהחלט ישנם עוד גורמים. זה לא מקרה שניתן לעזור ללא בדיקת החתול.
אני ממליץ לך לפנות לוטרינר שלך לבדיקה רפואית ובדיקות דם ושתן.

בברכה ובשורות טובות

ד"ר גיל הדר

שלום, יש לי כלב פקינז לבן ראש אריה בגיל שנה וחודשיים ובימים האחרונים הוא משלשל צואה רכה עד מיימית ושמתי לב שהיה לו מין חומר ג׳לי. בצואה... בימים הראשונים הוא היה מקיא נוזל צהוב אך הוא הפסיק... מבחינת התנהגות הוא עירני לגמרי ומתנהג כהרגלו ואוכל באופן רגיל, אך מאוד מדאיג אותי עניין הצואה. האם זה משהו שדורש בדיקת וטרינר או שינוי במזון?

הילה שלום רב,
נשמע שכלבך סובל משלשול שמקורו במעי הגס. שלשול כזה בדרך כלל נגרם על רקע שינוי מזון (או אכילת ג`אנק), אך ישנם גם גורמים נוספים.
אם הכלב אוכל בתיאבון ומצב רוחו תקין וההקאות נפסקו לחלוטין זה פחות סיבה לדאגה. ניתן לתת לו דיאטה קלה לעיכול כגון אורז ועוף "מכובסים" ללא תבלינים, או לפנות לוטרינר שלך לצורך קבלת מזון רפואי. במידה ואין שיפור על המזון החלופי תוך יומיים מקסימום יש לפנות לוטרינר שלך לצורך בדיקה רפואית והתאמת טיפול תרופתי מתאים. אם ממשיך להקיא חובה לפנות לוטרינר בהקדם.

בברכה ורפואה שלמה

ד"ר גיל הדר

הכלב שלי זאב מעורב בן חמישה חודשים עבר חיסון לפני שבועיים של כלבת.
אין לו חיסון משושה והוא אכל כל דבר שנתקל בו (ביצה חיה ללא בישול).
כבר ארבעה ימים שהוא לא אוכל וצריכים לתת לו שתיה בכח. הוא מקיא גם את המים משלשל ובקושי זז, חלש מאד! אני חוששת שזה סלמונלה מדבקת, יש לציין שהוא אכל קצת דשא אך שו ם אוכל אחר מלבד זה.

גור לא מחוסן - מקיא ומשלשל - רוצו לוטרינר לאיבחון וטיפול לפני שאתם מאבדים אותו לפרוו!!

לא לחסן גור לפרוו או משושה - טעות קשה.

בברכה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב!
בבעלותי שרפאיי בן 13.5 סובל מדלקות אוזניים כרוניות.
הווטרינרית המליצה לי על תרופא בשם imipenem במזרקים לתוך האוזן.
4 פעמים ביום 4 טיפות לכל אוזן. לאחר השימוש בפעם הראשונה הכלב התחיל לפרקס/התעוות באזור הפנים. לפני השימוש הווטרינרית אמרה שאין שום תופעות לוואי כי השימוש חיצוני.
כעת איני יודע מה לעשות האים יש קשר ועלי להפסיק את השימוש?האם הפסקה של התרופא באמצע תזיק עוד יותר? חשוב לי לשמוע דעה של וטרינר אחר.

תודה רבה ושבוע טוב. מגיא.

גיא שלום
לצערי אין לי נסיון בשימוש באימיפנם, שהיא אנטיביוטיקה לגיטימית וראויה .וחשוב לשאול את הרופאה לגבי תופעות הלואי כנראה כדאי להחליף את הטיפול אך אני מציע שתפנו לרופאה המטפלת

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי .
החתול שלי הינו סוכרתי , לפני חודש אושפז בבית דגן עקב כבד שומני ודלקת בלבלב שככל הנראה הסוכרת גרמה לזאת. אני מזריקה לו פעמיים ביום אינסולין 4.5 יחידות , לעיתים פעם ביום בשל ירידת הסוכר. שאלתי היא: האם קיימת טבלה לכמה יחידות צריך להזריק ? (היום לדוגמא היה לו 270 גלוקוז והזרקתי לו 2 יחידות עם הרבה אוכל . כשיש לו 170_200 אני לא מזריקה לו כלל ואז הסוכר קופץ לו ל500+ . יש גם מצבים שהוא מגיע ל70 -90)
והאם המצב מעיד על כך שהסוכר יעלם לו כי יש סיכוי אצל חתולים שזה נעלם לגמרי. אודה לכם על התשובה

כל תשובה תהיה חסרת אחריות מבלי להכיר את המקרה לפרטי פרטים
רק אציין ששליטה בסכרת בחתולים עלולה להיות מסובכת ביותר עד בלתי אפשרית. בעיות כמו חוסר רגישות לאינסולין , ירידת יעילות הטיפול עשויות להקשות ומצריכות שמירה קפדנית וניטור מוגבר.
הזנה נכונה כמו MD הילס או פנסיפיסט עשויה לשפר את המצב.
הסיכוי להחלמה במקרה זה נראה לי כאשליה מתוקה .....

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, ראיתי על הרגל של החתול שלי כמו מן פצעונים ורדרדים כאלה, אני צריכה לציין שהפרווה נעלמה משם ושהחתול מתנהג כרגיל. הייתי היום בוטרינר והוא אמר (בהקשר אחר לגמרי) שלכלבה שלו מצאו סרטן ככה .. זה יכול להיות זה ?

או שכן או שלא....
צריך לאבחן בצורה יסודית!
בהחלט זאת אפשרות אני מקווה שלא ריאלי

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, שאלה דחופה:
ביום חמישי האחרון הכלבה שלי התחילה לשלשל עם כל מני התמתחויות מוזרות ולא הצליחה לטייל כהרגלה והתיישבה כל הזמן . חשבתי שזה קלקול קיבה שיעבור, העברתי אותה לאורז יבש וזה הפסיק ביום שישי וחזר בשבת בערב.
ביום ראשון לקחתי לוטרינר, שעשה ספירת דם וגם סדיקת תפקודי איברים שונים (לכלבה יש היסטוריה של פעמיים דלקת בכבד).
מאז האנטיביוקיטה היא היתה בסדר עד עכשיו, שוב שלשלה (שלשול מימי צהוב כמו קודם) ושוב לא יכלה ללכת. חזרתי הביתה ועדיין נתתי לה את התרופה. הוטרינר אמר שאם זה חוזר עד מחר בבוקר להביא אותה שוב אליו.

למה התרופה לא עובדת? מה יש לה? אני מודאגת והלב עומד לי בגרון מרוב לחץ.
הכלבה בת 7 ועשרה חודשים. מה זה עוד יכול להיות? הוא אמר דלקת במעיים אז איך ייתכן שזה השתפר עד כדי יציאות רגילות ועכשיו חוזר על עצמו חלילה?
מבקשת תשובה בהולה איזה עוד דברים אפשר לעשות ואם יש משהו שבבית אפשר לעשות כדי להקל עליה אם חס וחלילה בלילה תהיה עוד אפיזודה . תודה!!

יקירתי יש עשרות סיבות לתופעה : הדבקה חוזרת , טיפולצ חלקי ולא מספיק ארוך , איבחון שגוי - ייתכן והאנטיביוטיקה טיפלה בבעיה משנית , וייתכן שמדובר בבעיה חמורה יותר ו8ייתכן שכדאי לבצע בדיקות נוספות כתרבית צואה , הדמיה , ביופסיה? ואו חזרה על הטיפול

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

ד"ר שלום רב,
חתולה שלי כבר 7 ימים סובלת מעצירות ללא יציאות כלל, היא הולכת לשירותים אך אינה מצליחה לעשות את צרכיה.
ניסיתי להפעיל אותה מבחינת פעילות גופנית אך ללא הצלחה.
כמו כן בתקופה האחרונה היא שותה פחות מים .
לקחת אותה לבדיקה אצל וטרינר זה מאוד בעייתי ועלול להוביל לשריטות וכו.
כיצד ניתן לטפל במצב?אולי תרופות משלשלות שניתן לרכוש?
אשמח לתשובתך המהירה.

גשי דחוף לוטרינר- ייתכן ורק חוקן ייפתח חסימה של שבוע - בכל מקרה יש צורך לאבחן אם לא מדובר בגידול או מגה קולון

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

בהמשך לתשובתך אני מבינה את הרצון של לא לוותר אך איך אני יכולה להאכיל את החתול 4 פעמים ביום בצינור הזנה (שאני עובדת משרה מלאה) זה נראה לי קשה לטפל בחתול סיעודי (ואני עם 2 ילדים בנוסף)
האם הוא סובל מהצינור הזה? והאם בטוח הוא יחזור למצב הקודם ( כי מדובר פה על המוןן כסף )

רק המוות הוא בטוח
אין דרך להבטיח כלום - אפשר גם למות מהמחלה ככל שתטפלו במסירות רבה יותר סיכויי ההצלחה רבים יותר
אפשדר לאשפזו בבית חולים וטרינרי ואפשר להאכיל בבוקר , אחהצ בערב ובלילה- יש רצוי ויש מצוי בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום!
יש לי חתול בן 9 שלאחרונה ראינו שהוא מרזה וכמעט ולא אוכל. לקחנו אותו לוטרינר והוא אובחן כחתול שסובל מכבד שומני - לאחר אישפוז של שבוע אנטביוטיקה וכו` החזרנו אותו הביתה.
התחלנו לנסות כל סוגי האוכל האפשרי (שימורים טונה בשר חלב יבש וכו`). בכל יום הוא אהב אוכל אחר וביום השני כבר לא אהב את אותו סוג של אוכל.
אני שוב מרגישה שהוא מרזה ונהיה צהוב והרדיפה אחרי האוכל כבר משגעת אותנו.
האם ניתן להחלים מכבד שומני? האם החתול יחזור לעצמו? או שכדאי להרדים אותו?
הוטרינר שלנו אוהב חיות ולא בעד להרדים, אבל עם כל האהבה שיש לנו לחתול, קשה לנו לראות אותו ככה... מה לעשות?

ניתן גם ניתן - אל תעזו לוותרהטיפול היחידי , הכי יעיל הוא החדרת צינור האכלה קבוע , לפרק זמן ארוך יחסית (עד מספר שבועות )שיאפשר הזנה נאותה של החתול עד להחלמה מלאה!!!

האכלה חלקית ללא זונדה לא יעילה

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי,
אנחנו מתגוררים באמסטרדם ואתמול הלכנו לVondelpark -פארק עם אגמים,דשא,ברווזים,ועוד כלבים... כשחזרנו הביתה אחרי שקילחתי אותו- הבחנתי בנקודה מוזרה על צווארו של מילקי (ספרינגר ספאניאל בו שנתיים ) הכלב שלי.
זה גוש אדום, בגודל של חצי ס״מ שמרגיש כמו עקיצה או לחילופין גידול שומני... המקום מגורה טיפה והקריח.
שאני נוגעת בזה לא מפריע לו, בכללי הוא מתנהג כרגיל אוכל טוב, עושה צרכים כרגיל ושמח וקופצני... מה שכן-הוא עונד קולר חנק,שבלעדיו הוא מושך מאוד ויכול להפיל אותי השאלה אם זה יכול להחמיר אם אשאיר עליו אתה קולר? ואם לא מה אני צריכה לעשות כדי לגמול אותו ממנו?
לגבי הגוש האדום... אני אשמח לדעת מה זה יכול להיות והאם זה מצריך בדיקה...?
תודה רבה לכולם!

יקירתי צילום יכול היה לעזור לי , אני לא ממש מגבש תמונה של הנגע ,
זה נע בן יבלת , לדלקת חיידקית , לפטריה , לגידול שפיר , לגידול ממאיר
בקיצור גשי לוטרינר לאיבחון
את יכולה לנסוצת יומיים שלושה טיפול חיצוני בפולידין או משחה אנטיביוטית אם יש לך כזאת, אם נעלם מצויין , אם לאו גשו לאיבחון

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

כיצד מזהים חסימת שתן אצל רועה בלגי - מלינואה, בת 7?
מה זמן זה נורמלי שלא תעשה פיפי?
תמר

חסימת שתן מלווה בכלב סובל , חולה , מקיא ,
כלב מייצר עד 100 מל שתן לקג משקל גוף ב 24 שעות אותם הוא יכול להשתין בפעם אחת ביממה ועד 5-6 פעמים

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום , שאלה דחופה , אני אשמח לתשובה בהקדם האפשרי ..
הכלבה שלי , פינצ׳ר מעורבת בת 13 רקע רפואי : כשהייתה גורה עברה 3 תאונות דרכים ו2 המלטות אחת בניתוח קיסרי ואחר כך עוקרה. לאחרונה היא פיתחה אלרגיה קשה לפרעושים ויש לה בעיות עור ושיניים , התחילה להפריש מאיבר מינה נוזל שקוף וצמיגי. קראתי באינטרנט שזה סימן לדלקת ברחם ושזה מאוד קטלני ושכדאי לבדוק מהר ..
השאלות שלי :
1. האם כלבה מעוקרת יכולה לחלות בדלקת ברחם ? ומה הסיכויים?
2. האם כדאי ללכת מהר לוטרינר גם אם היא לא מראה שינויים בהתנהגות ? ( אוכלת, שותה, משחקת)
תודה !

מממ מעניין
כדאי לגשת לבדיקת וטרינר
החלק הנותר ברחם עלול להזדהם , אמנם נדיר אך עלול לקרות

גשו לבדיקה , זה בטח סתם הפרשה רגילה....

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

«   «הבא   | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674 | 673 | 672 | 671 | 670    הקודם»   »