פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

שלום רב,
החתול שלי בן 14. שמנו לב שבמשך יומיים הוא כל הזמן ישן, כמעט לא קם. לאחר מכן חזר להיות פעיל, אבל כבר במשך כ- 5 ימים רק שותה ועושה פיפי. כמעט ולא אוכל ואף פעם בתקופה זו לא עשה קקי. הוא מביא אותנו לצלחת ומבקש משהו, אבל אוכל טיפה. בד"כ הוא אוכל אוכל יבש ולא שינינו כלום: לא חברה ולא סוג.
אודה לייעוץ שלכם בנושא.
תודה מראש.

ילנה שלום רב,

חתול מבוגר שפתאום לא אוכל כמו שצריך זה תמיד סיבה לדאגה. מספר דברים יכולים לגרום לחתול להפסיק ככה לאכול, בין הדברים הנפוצים יכולים להיות מחלת כליות, או מחלות בחלל הפה אך בהחלט ישנם עוד גורמים. זה לא מקרה שניתן לעזור ללא בדיקת החתול.
אני ממליץ לך לפנות לוטרינר שלך לבדיקה רפואית ובדיקות דם ושתן.

בברכה ובשורות טובות

ד"ר גיל הדר

שלום, יש לי כלב פקינז לבן ראש אריה בגיל שנה וחודשיים ובימים האחרונים הוא משלשל צואה רכה עד מיימית ושמתי לב שהיה לו מין חומר ג׳לי. בצואה... בימים הראשונים הוא היה מקיא נוזל צהוב אך הוא הפסיק... מבחינת התנהגות הוא עירני לגמרי ומתנהג כהרגלו ואוכל באופן רגיל, אך מאוד מדאיג אותי עניין הצואה. האם זה משהו שדורש בדיקת וטרינר או שינוי במזון?

הילה שלום רב,
נשמע שכלבך סובל משלשול שמקורו במעי הגס. שלשול כזה בדרך כלל נגרם על רקע שינוי מזון (או אכילת ג`אנק), אך ישנם גם גורמים נוספים.
אם הכלב אוכל בתיאבון ומצב רוחו תקין וההקאות נפסקו לחלוטין זה פחות סיבה לדאגה. ניתן לתת לו דיאטה קלה לעיכול כגון אורז ועוף "מכובסים" ללא תבלינים, או לפנות לוטרינר שלך לצורך קבלת מזון רפואי. במידה ואין שיפור על המזון החלופי תוך יומיים מקסימום יש לפנות לוטרינר שלך לצורך בדיקה רפואית והתאמת טיפול תרופתי מתאים. אם ממשיך להקיא חובה לפנות לוטרינר בהקדם.

בברכה ורפואה שלמה

ד"ר גיל הדר

הכלב שלי זאב מעורב בן חמישה חודשים עבר חיסון לפני שבועיים של כלבת.
אין לו חיסון משושה והוא אכל כל דבר שנתקל בו (ביצה חיה ללא בישול).
כבר ארבעה ימים שהוא לא אוכל וצריכים לתת לו שתיה בכח. הוא מקיא גם את המים משלשל ובקושי זז, חלש מאד! אני חוששת שזה סלמונלה מדבקת, יש לציין שהוא אכל קצת דשא אך שו ם אוכל אחר מלבד זה.

גור לא מחוסן - מקיא ומשלשל - רוצו לוטרינר לאיבחון וטיפול לפני שאתם מאבדים אותו לפרוו!!

לא לחסן גור לפרוו או משושה - טעות קשה.

בברכה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב!
בבעלותי שרפאיי בן 13.5 סובל מדלקות אוזניים כרוניות.
הווטרינרית המליצה לי על תרופא בשם imipenem במזרקים לתוך האוזן.
4 פעמים ביום 4 טיפות לכל אוזן. לאחר השימוש בפעם הראשונה הכלב התחיל לפרקס/התעוות באזור הפנים. לפני השימוש הווטרינרית אמרה שאין שום תופעות לוואי כי השימוש חיצוני.
כעת איני יודע מה לעשות האים יש קשר ועלי להפסיק את השימוש?האם הפסקה של התרופא באמצע תזיק עוד יותר? חשוב לי לשמוע דעה של וטרינר אחר.

תודה רבה ושבוע טוב. מגיא.

גיא שלום
לצערי אין לי נסיון בשימוש באימיפנם, שהיא אנטיביוטיקה לגיטימית וראויה .וחשוב לשאול את הרופאה לגבי תופעות הלואי כנראה כדאי להחליף את הטיפול אך אני מציע שתפנו לרופאה המטפלת

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי .
החתול שלי הינו סוכרתי , לפני חודש אושפז בבית דגן עקב כבד שומני ודלקת בלבלב שככל הנראה הסוכרת גרמה לזאת. אני מזריקה לו פעמיים ביום אינסולין 4.5 יחידות , לעיתים פעם ביום בשל ירידת הסוכר. שאלתי היא: האם קיימת טבלה לכמה יחידות צריך להזריק ? (היום לדוגמא היה לו 270 גלוקוז והזרקתי לו 2 יחידות עם הרבה אוכל . כשיש לו 170_200 אני לא מזריקה לו כלל ואז הסוכר קופץ לו ל500+ . יש גם מצבים שהוא מגיע ל70 -90)
והאם המצב מעיד על כך שהסוכר יעלם לו כי יש סיכוי אצל חתולים שזה נעלם לגמרי. אודה לכם על התשובה

כל תשובה תהיה חסרת אחריות מבלי להכיר את המקרה לפרטי פרטים
רק אציין ששליטה בסכרת בחתולים עלולה להיות מסובכת ביותר עד בלתי אפשרית. בעיות כמו חוסר רגישות לאינסולין , ירידת יעילות הטיפול עשויות להקשות ומצריכות שמירה קפדנית וניטור מוגבר.
הזנה נכונה כמו MD הילס או פנסיפיסט עשויה לשפר את המצב.
הסיכוי להחלמה במקרה זה נראה לי כאשליה מתוקה .....

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, ראיתי על הרגל של החתול שלי כמו מן פצעונים ורדרדים כאלה, אני צריכה לציין שהפרווה נעלמה משם ושהחתול מתנהג כרגיל. הייתי היום בוטרינר והוא אמר (בהקשר אחר לגמרי) שלכלבה שלו מצאו סרטן ככה .. זה יכול להיות זה ?

או שכן או שלא....
צריך לאבחן בצורה יסודית!
בהחלט זאת אפשרות אני מקווה שלא ריאלי

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, שאלה דחופה:
ביום חמישי האחרון הכלבה שלי התחילה לשלשל עם כל מני התמתחויות מוזרות ולא הצליחה לטייל כהרגלה והתיישבה כל הזמן . חשבתי שזה קלקול קיבה שיעבור, העברתי אותה לאורז יבש וזה הפסיק ביום שישי וחזר בשבת בערב.
ביום ראשון לקחתי לוטרינר, שעשה ספירת דם וגם סדיקת תפקודי איברים שונים (לכלבה יש היסטוריה של פעמיים דלקת בכבד).
מאז האנטיביוקיטה היא היתה בסדר עד עכשיו, שוב שלשלה (שלשול מימי צהוב כמו קודם) ושוב לא יכלה ללכת. חזרתי הביתה ועדיין נתתי לה את התרופה. הוטרינר אמר שאם זה חוזר עד מחר בבוקר להביא אותה שוב אליו.

למה התרופה לא עובדת? מה יש לה? אני מודאגת והלב עומד לי בגרון מרוב לחץ.
הכלבה בת 7 ועשרה חודשים. מה זה עוד יכול להיות? הוא אמר דלקת במעיים אז איך ייתכן שזה השתפר עד כדי יציאות רגילות ועכשיו חוזר על עצמו חלילה?
מבקשת תשובה בהולה איזה עוד דברים אפשר לעשות ואם יש משהו שבבית אפשר לעשות כדי להקל עליה אם חס וחלילה בלילה תהיה עוד אפיזודה . תודה!!

יקירתי יש עשרות סיבות לתופעה : הדבקה חוזרת , טיפולצ חלקי ולא מספיק ארוך , איבחון שגוי - ייתכן והאנטיביוטיקה טיפלה בבעיה משנית , וייתכן שמדובר בבעיה חמורה יותר ו8ייתכן שכדאי לבצע בדיקות נוספות כתרבית צואה , הדמיה , ביופסיה? ואו חזרה על הטיפול

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

ד"ר שלום רב,
חתולה שלי כבר 7 ימים סובלת מעצירות ללא יציאות כלל, היא הולכת לשירותים אך אינה מצליחה לעשות את צרכיה.
ניסיתי להפעיל אותה מבחינת פעילות גופנית אך ללא הצלחה.
כמו כן בתקופה האחרונה היא שותה פחות מים .
לקחת אותה לבדיקה אצל וטרינר זה מאוד בעייתי ועלול להוביל לשריטות וכו.
כיצד ניתן לטפל במצב?אולי תרופות משלשלות שניתן לרכוש?
אשמח לתשובתך המהירה.

גשי דחוף לוטרינר- ייתכן ורק חוקן ייפתח חסימה של שבוע - בכל מקרה יש צורך לאבחן אם לא מדובר בגידול או מגה קולון

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

בהמשך לתשובתך אני מבינה את הרצון של לא לוותר אך איך אני יכולה להאכיל את החתול 4 פעמים ביום בצינור הזנה (שאני עובדת משרה מלאה) זה נראה לי קשה לטפל בחתול סיעודי (ואני עם 2 ילדים בנוסף)
האם הוא סובל מהצינור הזה? והאם בטוח הוא יחזור למצב הקודם ( כי מדובר פה על המוןן כסף )

רק המוות הוא בטוח
אין דרך להבטיח כלום - אפשר גם למות מהמחלה ככל שתטפלו במסירות רבה יותר סיכויי ההצלחה רבים יותר
אפשדר לאשפזו בבית חולים וטרינרי ואפשר להאכיל בבוקר , אחהצ בערב ובלילה- יש רצוי ויש מצוי בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום!
יש לי חתול בן 9 שלאחרונה ראינו שהוא מרזה וכמעט ולא אוכל. לקחנו אותו לוטרינר והוא אובחן כחתול שסובל מכבד שומני - לאחר אישפוז של שבוע אנטביוטיקה וכו` החזרנו אותו הביתה.
התחלנו לנסות כל סוגי האוכל האפשרי (שימורים טונה בשר חלב יבש וכו`). בכל יום הוא אהב אוכל אחר וביום השני כבר לא אהב את אותו סוג של אוכל.
אני שוב מרגישה שהוא מרזה ונהיה צהוב והרדיפה אחרי האוכל כבר משגעת אותנו.
האם ניתן להחלים מכבד שומני? האם החתול יחזור לעצמו? או שכדאי להרדים אותו?
הוטרינר שלנו אוהב חיות ולא בעד להרדים, אבל עם כל האהבה שיש לנו לחתול, קשה לנו לראות אותו ככה... מה לעשות?

ניתן גם ניתן - אל תעזו לוותרהטיפול היחידי , הכי יעיל הוא החדרת צינור האכלה קבוע , לפרק זמן ארוך יחסית (עד מספר שבועות )שיאפשר הזנה נאותה של החתול עד להחלמה מלאה!!!

האכלה חלקית ללא זונדה לא יעילה

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי,
אנחנו מתגוררים באמסטרדם ואתמול הלכנו לVondelpark -פארק עם אגמים,דשא,ברווזים,ועוד כלבים... כשחזרנו הביתה אחרי שקילחתי אותו- הבחנתי בנקודה מוזרה על צווארו של מילקי (ספרינגר ספאניאל בו שנתיים ) הכלב שלי.
זה גוש אדום, בגודל של חצי ס״מ שמרגיש כמו עקיצה או לחילופין גידול שומני... המקום מגורה טיפה והקריח.
שאני נוגעת בזה לא מפריע לו, בכללי הוא מתנהג כרגיל אוכל טוב, עושה צרכים כרגיל ושמח וקופצני... מה שכן-הוא עונד קולר חנק,שבלעדיו הוא מושך מאוד ויכול להפיל אותי השאלה אם זה יכול להחמיר אם אשאיר עליו אתה קולר? ואם לא מה אני צריכה לעשות כדי לגמול אותו ממנו?
לגבי הגוש האדום... אני אשמח לדעת מה זה יכול להיות והאם זה מצריך בדיקה...?
תודה רבה לכולם!

יקירתי צילום יכול היה לעזור לי , אני לא ממש מגבש תמונה של הנגע ,
זה נע בן יבלת , לדלקת חיידקית , לפטריה , לגידול שפיר , לגידול ממאיר
בקיצור גשי לוטרינר לאיבחון
את יכולה לנסוצת יומיים שלושה טיפול חיצוני בפולידין או משחה אנטיביוטית אם יש לך כזאת, אם נעלם מצויין , אם לאו גשו לאיבחון

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

כיצד מזהים חסימת שתן אצל רועה בלגי - מלינואה, בת 7?
מה זמן זה נורמלי שלא תעשה פיפי?
תמר

חסימת שתן מלווה בכלב סובל , חולה , מקיא ,
כלב מייצר עד 100 מל שתן לקג משקל גוף ב 24 שעות אותם הוא יכול להשתין בפעם אחת ביממה ועד 5-6 פעמים

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום , שאלה דחופה , אני אשמח לתשובה בהקדם האפשרי ..
הכלבה שלי , פינצ׳ר מעורבת בת 13 רקע רפואי : כשהייתה גורה עברה 3 תאונות דרכים ו2 המלטות אחת בניתוח קיסרי ואחר כך עוקרה. לאחרונה היא פיתחה אלרגיה קשה לפרעושים ויש לה בעיות עור ושיניים , התחילה להפריש מאיבר מינה נוזל שקוף וצמיגי. קראתי באינטרנט שזה סימן לדלקת ברחם ושזה מאוד קטלני ושכדאי לבדוק מהר ..
השאלות שלי :
1. האם כלבה מעוקרת יכולה לחלות בדלקת ברחם ? ומה הסיכויים?
2. האם כדאי ללכת מהר לוטרינר גם אם היא לא מראה שינויים בהתנהגות ? ( אוכלת, שותה, משחקת)
תודה !

מממ מעניין
כדאי לגשת לבדיקת וטרינר
החלק הנותר ברחם עלול להזדהם , אמנם נדיר אך עלול לקרות

גשו לבדיקה , זה בטח סתם הפרשה רגילה....

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

הכלב שלי אכל חבילה של חודים לעיפרון מכני כשלא הסתכלתי. זה קרה כנראה אתמול ורק היום מצאתי את החבילה שבורה כאשר כל החלקים של החבילה היו, אבל לא היו שום חודים. אני חושבת שהוא אכל את החודים.
היום שבת אז הוטרינר סגור. האם ללכת לוטרינר דחוף כזה של 24/7 או לחכות למחר? יש סיכון בלחכות? הוא יכול לקבל הרעלה מאכילת חודים?
עד עכשיו לא קרה לו כלום, הוא אפילו לא הקיא (מה שקורה אפילו כשהוא אוכל לחם שוב כשאני לא שמה לב). אגב הוא נורא גרגרן, בכל הזדמנות לקחת מהאוכל שלי או מהרחוב הוא יקח ויאכל.
יש משהו שאפשר לעשות עם זה?

לא לעשות כלום
פחם יצא בצואה
נראה לי שהכל בסדר

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום!
יש לי חתול מסורס בן 9. לאחרונה עקב מצב לחוץ ושינוי שהיה בבית, החתול שבת רעב עד כדי כך שהוא נלקח לוטרינר כאשר הוא היה ממש צהוב ואובחן ככבד שומני.
הוא רזה מאוד מאוד ולאחר שהיה שבוע באישפוז לאט לאט התחלתי לתת לו אוכל משימורים.
הוא מאוד בררן עם אוכל ניסיתי את כל השימורים האפשריים וגם אוכל יבש כל אוכל שאהב למחרת הוא כבר לא היה נוגע בו (ואני נשארת עם שקים וכמויות של שימורים)
איך גורמים לו לחזור לאכול כמו שצריך ?
אני כבר מיואשת עם כל הניסיונות וכואב לי לראות אותו כזה רזה וצהוב
האם זה מצב שניתן לרפא או שפשוט להרדים אותו?
אשמח לתשובתכם

יקירתי
חובה לאבחן במדוייק את בעיית החתול
האם יש לו מחלה ? גידול ? טפיל? או אנורקסיה עקב בעיות נפשיות הגורמת לכבד שומני וצהבת. הטיפול באחרון נעשה על ידעי החדרת צינור האכלה קבוע (זונדה) והאכלתו בכפיה במרק סמיך מיוחד (AD) על פי הנחיות הוטרינר \ עד להבראתו וחזרתו לתפקוד מלא.
זה עלול לקחת אפעילו מספר שבועות , אך אם תתעקשו ותתמידו , הוא יחלים.......

עכשיו לאיבחון פרטני...

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
יש לי חתולה בת 12 שנים. מהבוקר שילשלה לאחר מכן נתנה צואה קשה בצבע לבן ולאחרי זה צואה בצבע רגיל המלווה בשלשול וצואה רגילה.
חשוב לציין כי לא נצפתה ירידה בתאבון.
על מה יכול להעיד מצב זה וכיצד ניתן להקל על מצבה?
מצפה לתשובתך המהירה ,תודה רבה מראש

אולי קלקול קיבה , אוליבעיית מעיים רגעית וחולפת? צום של 12 שעות (מים חפשי) עשוי לפתור את הבעיה , ואם לא אז הייתי ניגש לוטרינר לאיבחון וטיפול

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום !
יש לי פיקנזית בת 7 חודשים
מידי פעם יוצא לה קצף מהפה ואני לא יודעת ממה זה נובע
היא אוכלת רק את האוכל שלה .
ממה זה יכול להיות ?

אני מניח שמדובר בקצף שיוצר אחר מאמץ נשימתי (כמעט מצב תמידי בפקינז)
זכרי שבגזע זה מערכת הנשימה העליונה קרי: פה , לשון , לוע , קנה נשימה ומערות האף ,מעוותים ואינם יעילים.תוצר של שנים של סלקציה לפנים פחוסות.
כלבים אלו רגישים לחום גבוהה סביבתי ומאמץ גופני.

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
לפני כמה ימים נוכחנו לדעת שלחתולה שלנו -בת שנתיים וחצי , יש קצת דם בשתן. החתולה עצבנית ופחדנית מאוד בעיקר במקומות אחרים, לכן לא יכלנו לקחת אותה לוטרינר, אך הוטרינר הציע לתת לה SYNULOX 50 פעמיים ביום למשך חמישה ימים.
נתנו לה יום אחד בערב, יום אחרי בוקר וערב, ולאחר כמה שעות אחרי הכדור האחרון של הערב , החלה לשלשל . לכן הפסקנו את הכדורים , ועכשיו , ארבעה ימים אחרי הבחנו בזה שוב , אבל לא כל הזמן , ממש לפעמים.

הייתי רוצה לדעת אם אפשר להמשיך לתת לה את הכדורים בהתחשב בזה שנתנו לה שלוש ואז עשינו הפסקה , ושהיא שלשלה, אך לתת לה רק פעם ביום בכדי שזה לא יחזור או לא יחמיר.
יש לציין שהיא חתולה ביתית מחוסנת והכל, אך החלה בזמן האחרון לצאת כל יום החוצה לכמה שעות .
תודה רבה והמשך יום נעים!

סינולוקס צריך להינתן פעמיים ביום
אני בכלל חושב שכדאי לבדוק את החתולה וייתכן שמתן זריקה אנטיביוטית אחת שמשפיעה 10 ימים עדיף על פני המאבק פעמיים ביום במתן הכדור
אני בכלל חושב שמתן טיפול ללא בדיקה הוא בעייתי. על אף חוסר הנוחיות שבכך.

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום יש לי פומרני בן 4 שנים גזעי עם תעודות רשום בהתאחדות. באוגוסט האחרון סיפרנו אותו ומאז השיער שלו גדל בצורה משונה. יש לו כמובן את שיער הפלומה שמכסה את גופו, אבל שערות הפרווה צומחים בצורה לא אחידה וזה נראה יותר כמו חוטים. בנוסף בשורש הזנב נחשפה לו פלומה שחורה.
האם זה מה שמכונה בעיית העור השחור? ואם כן מה ניתן לעשות?

בעיקר להמתין - סיכוי סביר שתוך שישה חודשים השיער יחזור לעצמו בכלבים יש עצירות גדילה של עד שישה חודשים!. חשוב להאכיל מזון מאוזן ומזין וכן להקפיד על ויטמינים וחומצות שומניות הכרחיות (אומגה 3-6 )
ייתכן וכדאי לבצע בדיקת הבלוטת התריס השולטת בצמיחת השיער

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

יש לי כלבה בת שנה וחצי ציוואווה ראש תפוח שוקלת קילו וחצי וביום ראשון האחרון ב9/2 נגמר לה המחזור . הבנתי שאחרי המחזור של הנקבות יש שבועיים של יחום שבהן הכי טוב להיכנס להריון.
הכלבה שלי לא מראה סימני יחום עם זכר ולא כלום. מדוע?

אני לא מבין את השאלה : ייחום בכלבה אורך 3 שבועות שמתוכם בשבוע הראשון יש דימום.
לרוב הכלבה תעמוד לזכר , אבל לפעמים עקב בעיות התנהגות או התאמה הנקבה דוחה את הזכרים.
לא ציינת את המצב : האם הזכר מנסה , האם הוא יודע את המלאכה , בקיצור אולי כדאי בדיקת וטרינר שייבדוק את המצב בפרטי פרטים

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

«   «הבא   | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674 | 673 | 672 | 671 | 670 | 669    הקודם»   »
X

כניסת מנהל