חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

הכלב שלי אכל חבילה של חודים לעיפרון מכני כשלא הסתכלתי. זה קרה כנראה אתמול ורק היום מצאתי את החבילה שבורה כאשר כל החלקים של החבילה היו, אבל לא היו שום חודים. אני חושבת שהוא אכל את החודים.
היום שבת אז הוטרינר סגור. האם ללכת לוטרינר דחוף כזה של 24/7 או לחכות למחר? יש סיכון בלחכות? הוא יכול לקבל הרעלה מאכילת חודים?
עד עכשיו לא קרה לו כלום, הוא אפילו לא הקיא (מה שקורה אפילו כשהוא אוכל לחם שוב כשאני לא שמה לב). אגב הוא נורא גרגרן, בכל הזדמנות לקחת מהאוכל שלי או מהרחוב הוא יקח ויאכל.
יש משהו שאפשר לעשות עם זה?

לא לעשות כלום
פחם יצא בצואה
נראה לי שהכל בסדר

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום!
יש לי חתול מסורס בן 9. לאחרונה עקב מצב לחוץ ושינוי שהיה בבית, החתול שבת רעב עד כדי כך שהוא נלקח לוטרינר כאשר הוא היה ממש צהוב ואובחן ככבד שומני.
הוא רזה מאוד מאוד ולאחר שהיה שבוע באישפוז לאט לאט התחלתי לתת לו אוכל משימורים.
הוא מאוד בררן עם אוכל ניסיתי את כל השימורים האפשריים וגם אוכל יבש כל אוכל שאהב למחרת הוא כבר לא היה נוגע בו (ואני נשארת עם שקים וכמויות של שימורים)
איך גורמים לו לחזור לאכול כמו שצריך ?
אני כבר מיואשת עם כל הניסיונות וכואב לי לראות אותו כזה רזה וצהוב
האם זה מצב שניתן לרפא או שפשוט להרדים אותו?
אשמח לתשובתכם

יקירתי
חובה לאבחן במדוייק את בעיית החתול
האם יש לו מחלה ? גידול ? טפיל? או אנורקסיה עקב בעיות נפשיות הגורמת לכבד שומני וצהבת. הטיפול באחרון נעשה על ידעי החדרת צינור האכלה קבוע (זונדה) והאכלתו בכפיה במרק סמיך מיוחד (AD) על פי הנחיות הוטרינר \ עד להבראתו וחזרתו לתפקוד מלא.
זה עלול לקחת אפעילו מספר שבועות , אך אם תתעקשו ותתמידו , הוא יחלים.......

עכשיו לאיבחון פרטני...

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
יש לי חתולה בת 12 שנים. מהבוקר שילשלה לאחר מכן נתנה צואה קשה בצבע לבן ולאחרי זה צואה בצבע רגיל המלווה בשלשול וצואה רגילה.
חשוב לציין כי לא נצפתה ירידה בתאבון.
על מה יכול להעיד מצב זה וכיצד ניתן להקל על מצבה?
מצפה לתשובתך המהירה ,תודה רבה מראש

אולי קלקול קיבה , אוליבעיית מעיים רגעית וחולפת? צום של 12 שעות (מים חפשי) עשוי לפתור את הבעיה , ואם לא אז הייתי ניגש לוטרינר לאיבחון וטיפול

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום !
יש לי פיקנזית בת 7 חודשים
מידי פעם יוצא לה קצף מהפה ואני לא יודעת ממה זה נובע
היא אוכלת רק את האוכל שלה .
ממה זה יכול להיות ?

אני מניח שמדובר בקצף שיוצר אחר מאמץ נשימתי (כמעט מצב תמידי בפקינז)
זכרי שבגזע זה מערכת הנשימה העליונה קרי: פה , לשון , לוע , קנה נשימה ומערות האף ,מעוותים ואינם יעילים.תוצר של שנים של סלקציה לפנים פחוסות.
כלבים אלו רגישים לחום גבוהה סביבתי ומאמץ גופני.

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
לפני כמה ימים נוכחנו לדעת שלחתולה שלנו -בת שנתיים וחצי , יש קצת דם בשתן. החתולה עצבנית ופחדנית מאוד בעיקר במקומות אחרים, לכן לא יכלנו לקחת אותה לוטרינר, אך הוטרינר הציע לתת לה SYNULOX 50 פעמיים ביום למשך חמישה ימים.
נתנו לה יום אחד בערב, יום אחרי בוקר וערב, ולאחר כמה שעות אחרי הכדור האחרון של הערב , החלה לשלשל . לכן הפסקנו את הכדורים , ועכשיו , ארבעה ימים אחרי הבחנו בזה שוב , אבל לא כל הזמן , ממש לפעמים.

הייתי רוצה לדעת אם אפשר להמשיך לתת לה את הכדורים בהתחשב בזה שנתנו לה שלוש ואז עשינו הפסקה , ושהיא שלשלה, אך לתת לה רק פעם ביום בכדי שזה לא יחזור או לא יחמיר.
יש לציין שהיא חתולה ביתית מחוסנת והכל, אך החלה בזמן האחרון לצאת כל יום החוצה לכמה שעות .
תודה רבה והמשך יום נעים!

סינולוקס צריך להינתן פעמיים ביום
אני בכלל חושב שכדאי לבדוק את החתולה וייתכן שמתן זריקה אנטיביוטית אחת שמשפיעה 10 ימים עדיף על פני המאבק פעמיים ביום במתן הכדור
אני בכלל חושב שמתן טיפול ללא בדיקה הוא בעייתי. על אף חוסר הנוחיות שבכך.

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום יש לי פומרני בן 4 שנים גזעי עם תעודות רשום בהתאחדות. באוגוסט האחרון סיפרנו אותו ומאז השיער שלו גדל בצורה משונה. יש לו כמובן את שיער הפלומה שמכסה את גופו, אבל שערות הפרווה צומחים בצורה לא אחידה וזה נראה יותר כמו חוטים. בנוסף בשורש הזנב נחשפה לו פלומה שחורה.
האם זה מה שמכונה בעיית העור השחור? ואם כן מה ניתן לעשות?

בעיקר להמתין - סיכוי סביר שתוך שישה חודשים השיער יחזור לעצמו בכלבים יש עצירות גדילה של עד שישה חודשים!. חשוב להאכיל מזון מאוזן ומזין וכן להקפיד על ויטמינים וחומצות שומניות הכרחיות (אומגה 3-6 )
ייתכן וכדאי לבצע בדיקת הבלוטת התריס השולטת בצמיחת השיער

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

יש לי כלבה בת שנה וחצי ציוואווה ראש תפוח שוקלת קילו וחצי וביום ראשון האחרון ב9/2 נגמר לה המחזור . הבנתי שאחרי המחזור של הנקבות יש שבועיים של יחום שבהן הכי טוב להיכנס להריון.
הכלבה שלי לא מראה סימני יחום עם זכר ולא כלום. מדוע?

אני לא מבין את השאלה : ייחום בכלבה אורך 3 שבועות שמתוכם בשבוע הראשון יש דימום.
לרוב הכלבה תעמוד לזכר , אבל לפעמים עקב בעיות התנהגות או התאמה הנקבה דוחה את הזכרים.
לא ציינת את המצב : האם הזכר מנסה , האם הוא יודע את המלאכה , בקיצור אולי כדאי בדיקת וטרינר שייבדוק את המצב בפרטי פרטים

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום..
לפני כשעה וחצי דבורה עקצה את הכלבה שלי באזור האף (הכלבה מסוג נקניק בת שישה חודשים) . אחרי העקיצה היא נשכבה על הרצפה ולא עשתה כלום. אחרי חצי שעה היא התחילה להקיא.
יכול לקרות לה משהו בגלל העקיצה?

לחלוטין : נמצב מסוכן ביותר העשוי להיגמר במות מחנק או שוק אנאפילקטי , ולכן חשוב מיידית לפנות לוטרינר לקבלת איבחון וטיפול מונע היתדרדרות

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
רכשנו לפני כחודשיים חתול מגזע סקוטיש פולד, התחלנו לחשוב האם לסרס אותו או לזווג. קודם כל השאלה היא מה כדאי? ואם לזווג אז האם חייבים תעודה? ואם כן אז איך מוציאים תעודות? להורים שלו יש תעודות.
תודה!

שאלת הכדאיות היא שאלה אישית : כן רוצים או לא רוצים גורים , בגדול חויה מדהימה , רק שתצטרכו למצוא את הבת זוג , ולא ברור שהיא תימצא. חתול לא מסורס הוא תוקפן יותר (טסטוסטרון ), ברחן יותר , ונוטה להיכנס לקרבות עם זכרים אחרים. בנוסף חתולים זכרים לא מסורסים נוטים לסמן הטריטוריה שלהם בהשתנה על משטחים בולטים עומדים כמו : קירות הבית והרהיטים והסירחון לרוב הוא בלתי קביל לחלוטין
עכשיו תעשו את החשבון.
לגבי תעודות גזע למען האמת אין לי מושג , תשאלו את המגדל .....

ברכות

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, יש לי כלב מגזע פומרניאן בן שנתיים שבאופן קבוע הולך מידיי 3 חודשים למספרה של כלבים.
לפני חצי שנה בערך, הספרית גזרה לו את הפרווה עם מספריים וגילחה עם מכונה את הפרווה בבטן, ומאז היא לא גודלת. האם לאחר תקופה כזו של חצי שנה יש ממה לחשוש שהפרווה לא גודלת באזור זה? או שזה משהו שיכול לקרות והפרווה צריכה לצמוח בשנית? תודה.

אני מציע א. סבלנות, אצל הרבה כלבים פתאום מתחילה גדילת שיער ספונטנית אחרי שישה חודשים, וכן בדיקת תפקודי בלוטת התריס האחראית על קצב צמיחת השיער ייתכן והבעיה בבלוטה.

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

יש לי כלב מסוג שיצו שהתגרד הרבה עקב פשפשים. עשינו לו טיפול בפרונטליין שמורחים על העורף ומאז יש לו נשירת שיער והוא ממשיך להתגרד. אשמח לסיוע מה הסיבה ומה לעשות

השאלה אם בכלל יש לו עדיין פרעושים בכלל . ייתכן והוא אלרגי לדברים אחרים וצריך לקבל טיפול תרופתי מונע אלרגיה או שטינוי תזונתי.
אם יש לו פרעושים כדאי לשנות את החומר ולהילחם עד חורמה בפרעושים. אם אין לו כדאי לגשת לוטרינר לאיבחון וטיפול

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
ברשותי גורת דוג דה בורדו בת 4 חודשים
היום במהלך בדיקה שגרתית אצל הוטרינר אובחן לה בקע טבורי והומלץ על ניתוח
אני חוששת מפאת גילה הצעיר
אשמח לתשובתכם

בדרל כלל אני מבצע את הניתוח בגיל 6 חדשים בזמן ניתוח עיקור הכלבה

בכל מקרה חשוב לבצע את הניתוח למניעת סיבועים מיותרים.

סמכי על הוטרינר שלך , הכלבה איננה צעירה מדי לתיקון בקע.

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

לפני יומיים נתפס הגב לכלב שלי. היינו אצל הוטרינר והוא נתן לו זריקה וטען שנתפס לו הגב ולבוא עוד יומיים.
עכשיו הכלב שוב התחיל לרעוד. מה מומלץ לעשות אם הוטרינר אמר לחזור רק מחר ?
אולי ההשפעה של הזריקה הפסיקה להשפיע?

בהחלט לחזור ומיד. אם הכלב סובל , תן לוטרינר לבדוק ולטפל בהתאם

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
ברשותי כלבה בת שנתיים מסוג פיקינז ראש אריה.
הכלבה מטופלת עם זריקות חיסונים וטיפות נגד פרעושים וקרציות.
מידי פעם הכלבה מתגרדת באיזור הראש והזנב, למרות שלא רואים שום גורם חיצוני.
אין תולעים .
האם קיים טיפול תרופתי לנושא ?

בודאי
טיפולי אלרגיה הם רבים ומסובכים
גש לאיבחון אצל וטרינר שיתאים לכם את הטיפול המתאים

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

ל ד"ר עופר שלום
אני לא יודעת אם זה שאלה שמתאימה לוטרינריה אבל אולי תדע לענות לי
על השאלה שלי למה מכפילים את הגיל של הכלב ב7 שנים ?
שיר

שיר שלום
זה נובע מהערכה התפתחותית שמשווה את חיי הכלב לחיי אדם
אין פה נוסחה מתימטית מסובכת כי אם הערכה מגובה בתצפיות שבה נקבע שהשוואת חיי כלב לאדם היא בייחס של 1:7 בקירוב

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום יש לי כלבת רועה גרמני בת 6 ויש לי דלקת אוזניים בעבר נתנו לה אנטיביוטיקה אוגמנתין ועזר לה היום יש לה שוב דלקת אוזניים ויש לי אנטיביוטיקה אוגמנתין רציתי לדעת עם אני יכול לתת לה ? עם כן יש לי עוד שאלה בנושא הזה היא בכול הנראה בהריון יש לי גם זכר בבית ואישתי ראתה אותם דבוקים אחד לשני פעמיים

תודה מראש יוסי

יוסי שלום
אם דבוקים אז היא בהריון : אם זאת לא היתה כוונתך למה אינך מעקר אותה? אפילו עכשיו....

אני בספק רב אם אוגמנטין בפה יעזור לחסל דלקת אזניים שהטיפול בה קודם כל מצריך טיפול מקומי בטיפות אזניים-שטיפות לאורך זמן ובהתמדה. אנטיביוטיקה אולי יכול לבוא כטיפול מסייע , אך בטח לא כטיפול עיקרי

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום יש לי כלב יורקשייר בן שנתיים וחצי והוא שוקל בערך שלוש וחצי קילו וציוואווה בת שנה וחודשיים . היא היתה מיוחמת והפרדתי אותם למרות הכול הוא בלילה הוא הצליח להגיע אליה וליזדוג איתה .השאלה היא מה עושם? כי ששאלתי הבנתי שהיא צריכה לקבל 2 זריקות ואז אין סיכוי להריון האם זה מומלץ ? כי אני חושב שאין לי ברירה .ויש בזה סיכון בזריקות? בתודה מראש חיים

למה אינך מעקר את הכלבה ובזה בא שלום על עולמנו.

אתה יכול לגרום לה להפיל בשתי זריקות , אבל הרי זה יקרה עוד פעם בייחום הבא.

עקר אותה!

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,

הכלב שלי בן 16 בינוני ומעורב, עבר טיפול תחת הרדמה חלקית. בהתחלה הרופא נתן לו זריקת טשטוש והתחיל את הטיפול בו, כשהכלב התחיל להתעורר הרופא הוסיף לו דרך הוריד עוד קצת חומר הרדמה.
ההרדמה הייתה בסביבות השעה 12 בצהריים. כשחזרנו הביתה הכלב המשיך היה עדיין מורדם והמשיך בשינה שלו עד יום למחרת בבוקר.

אני מרגיש שאחרי ההרדמה הוא יותר חלש ולפעמים קשה לו ללכת. הרופא אמר שיקח לו זמן להתרענן מחדש.
רציתי לשאול האם הרדמה כזאת פוגעת בבריאות הכלב? במיוחד לטווח הארוך?
שרבל

שרבל שלום
להרדמה אין כל השפעה ארוכת טווח על הכלב ובריאותו
ברגע שההשפעה המיידית תפוג הכל ייעלם , וזה עשוי לקחת יום או יומיים

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי חתול כבן 8. בגיל שנתיים בערך, אחת מעיניו החליפה צבע בהדרגה מירוק לחום-אדום. כמו כן, הוא חתול שמן (חתול רחוב, שוקל בסביבות 13 ק"ג) ונוטה לתוקפנות.
בתקופה שבה צבע העין שלו החל להשתנות, לקחנו אותו לוטרינר והוא אמר שככל הנראה יש לו בעיה בבלוטת התריס. מכיוון שהחתול שמח, אוכל ומתפקד בסדר, לא קיבלנו המלצה להמשיך ולבדוק את התסמינים וכך הוא חי ב-6 שנים האחרונות.

לאחרונה התייעצתי עם וטרינר נוסף בנושא, והוא אמר לי שיכולות להיות סיבות נוספות ל-3 התסמינים האלה (החלפת צבע בעין, תוקפנות ומשקל) שאינן קשורות לבלוטת התריס, ושזה יכול להיות מדבק לחתולים אחרים (יש לנו בבית עוד 2 חתולים). הוא המליץ לנו לעשות בדיקות דם בשביל לבדוק את בלוטת התריס ולא את הסיבות הנוספות שעליהן דיבר. אילו עוד סיבות יכולות להיות לתסמינים אלה?
אני דואגת מכיוון שיש לנו עוד 2 חתולים בבית, ואני לא רוצה לסכן אותם במידה וזה יכול להיות מדבק.
תודה מראש, חן

חן שלום
מצטער אין לי מושג במה מדובר
למיטב ידיעתי להחלפת צבע בעין אין כל קשר לבלוטת התריס וכן לא לתוקפנות
חוסר בבלוטת התריס גורם להשמנת יתר

אני חושב שכדאי שתפני לוטרינר האחרון - אצלו הפתרונים

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי כלבה בת שנה ושלושה חודשים, מעורבת קטנה.
לפני כמה ימים שמתי לב לנקודה ורודה על האף שלה שנראתה כמו קילוף של העור, משום מה מידי יום הנקודה מתרחבת ונוצר לה ממש עיגול ורוד קטן באמצע האף, שממשיך להתרחב.
האם לחטא לה את הנקודה? לקחת לוטרינר?
אשמח מאוד לתשובה שירה

שירה שלום
תמיד כדאי איבחון מקצועי של הנגע על ידי וטרינר[
בכל מקרה חיטוי המקום בפולידין פעמיים ביום הוא בהחלט צעד בכיוון הנכון , אני פשוט לא בטוח שזה יספיק

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

«   «הבא   | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674 | 673 | 672 | 671 | 670 | 669    הקודם»   »