חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

שלום
יש לי כלבת רועה גרמני בת 6 והיא כנראה בהריון ( יש לי זכר רועה גרמני ) ואישית ראתה אותם מחוברים הוא הצליח להשתחרר מהשרשרת שאני קושר אותם בזמן הייחום.
עבר בערך חודש
השאלה שלי היא יש לכלבה דלקת אוזניים ורציתי לדעת עם לתת לה אנטיביוטיקה בזמן הזה ובזמן ההנקה או עדיף להמתין עד אחרי זה או שאפשר לתת לה כבר עכשיו?

היה לה לפני שנתיים דלקת ונתנו לה אנטיביוטיקה אוגמנטין.
לאחרונה לא הרגשתי טוב והרופא נתן לי אוגמנטין ואני נגד כדורים אז קניתי את האנטיביוטיקה ולא השתמשתי בה ויש לי האם לתת לכלבה או עדיף שלא ?
תודה מראש יוסי

יוסי שלום
לדעתי לאנטיביוטיקה בכדורים השפעה אפסית על דלקת אזניים. הטיפול הנכון היעיל הוא טיפות אזניים אנטיביוטיות

גש לוטרינר לאיבחון וטיפול

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
לכלבה שלי בת 13 יש כבר כמה זמן דלקות אוזניות כרוניות. לפני שבוע הוטרינר שלח לתרבית ורגישות אחרי 2 אנטיביוטיקות שלא עזרו במיוחד וחזרו התוצאות. הביאו לנו הפעם אנטיביוטיקה מיוחדת פלורפניקול במינון 0.6 פעם אחת ביום למשך שלושה שבועות. הכלבה שוקלת 6 ק"ג. האם זה נשמע מינון נכון ? נהוג להביא אנטיביוטיקה לתקופה כה ארוכה?
תודה! טליה

טליה שלום
טיפולי אזניים נמשכים שבועות וחודשים!
כדאי שתדעו שחלק גדול מדלקות האזניים אינן פתירות וכי ניתן לדכא לתקופה את הדלקת אך לרוב היא חוזרת.
מצב מתסכל לבעלים , לוטרינר , ולכלב.
אין ברירה צריך להמשיך לטפל

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי כלבה מסוג שפיץ יפני בת שנתיים וחצי בערך.
השאלה שלי היא: אני יודע שוקולד זה כמו רעל לכלבים והאירוח האחרון שלנו בבית נפל לאחד האורחים כדור שוקולד קטן ולא הספקתי למנוע מהכלבה שלי מלאכול את כדור השוקולד הקטן.
רציתי לדעת עד כמה מסוכן ואם אני צריך לעשות משהו?
תודה רבה שי

שי שלום
קוביית שוקולד אחת אינה מהווה בעיה אך טבלת שוקולד או שתיים מסוכנות ביותר

זה המצב

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
אני לוכדת חתולות לעיקור במסגרת המבצע של מ. החקלאות. שמתי לב שחלק מהחתולות לאחר השחרור מכרסמות את התפרים (הנמסים) ופותחות אותם, עד כדי חור וזיהום. בחלקן אני מצליחה לטפל ולתת אנטיביוטיקה לכמה ימים, ולרוב הפתח מתאחה ומסתדר. אבל אני מאד דואגת לחתולות הפראיות יותר שלא מתקרבות ולא נוחות לטיפול. האם יש איזה "תכסיס" שאפשר לנקוט במרפאה המעקרת בנוגע לחתולות רחוב שמוחזרות לשטח לאחר מקסי` 24 שעות ללא מעקב? מניסיונכם העשיר, כדי שתפרים פחות יציקו, עליהם להיות פחות מהודקים וטיפה יותר משוחררים? האם יש פלסטר שעמיד לכמה ימים? האם יש המלצה לתפור יותר שכבות? או להשתמש בחוט מסוים? אני שואלת שאלות מפורטות רק משום שמדובר בניתוחים המוניים של חתולים חסרי ישע, ומשום שהמרפאות שמואילות לשרת את האוכלוסייה הזאת, אולי מנסות להוזיל עלויות, או שבתום לב, אותם רופאים לא יודעים מה ההשלכות, מעבר למעקב של 24 שעות שהם מוודאים התעוררות. יש רופאים שיהיו מוכנים אולי להיעזר בניסיון של אחרים, במיוחד בנוגע לעיקורים המוניים. אנא, נדבו את מיטב ניסיונכם, כי לפעמים אני מרגישה שאולי אנחנו מסכנים את החתולות בזיהום ואולי במוות, במקום להציל אותן.
תודה מראש,
נועה

נועה שלום
מספר עצות
ראשית שימוש בחוט נמס שהוא מונופילמנטי (שרוך אחד ולא גדילים גדילים) מקטין את זיהום התפר

שימוש בתפירה קבורה מתחת לעור מונע את מגע החתול עם התפר

שימוש בקוטר חוט קטן מאוד

שימוש בחוט לא נמס כניילון בעיני פחות גורם לזיהום ופחות מגרד ואין בעחיה אם הוא נשאר בעור....
תפרים לחוצים מדי גורמים ל גירוי וכאב

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

נתתי לכלב שלי (לברדור, 9 חודשים) שני כדורים לתילוע (vermis) לפי הוראות הוטרינר (מנה יומית אחת, ועוד אחת של שני כדורים למחר), וכארבע שעות לאחר מכן הוא הקיא משהו שנראה כמו אוכל, ואז עוד כמה פעמים שנראה יותר כנוזלים/ליחה.
לא היו סימנים של כאב או חולשה, הכיבה לא רכה ונראה לי תקינה. מעט לאחר מכן, צואה שרובה רגילה וחלקה מעט נוזלית.
האם זה תקין? האם להמשיך לתת גם מחר את המנה השנייה? האם הוא הקיא למעשה את המנה שנתתי לו, כך שצריך שוב שני כדורים נוסף על המנה הבאה?
תודה מראש על תשובתכם. יניב

יניב שלום
לצערי הקאות בטיפול נגד תולעים על קיבה רכה היא תופעה שכיחה מדי.
את הטיפול הבא אנא תן בסוף ארוחה מלאה - על בטן מלאה , סביר שההקאות לא תחזורנה על עצמן

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום
יש לי פינצר מעורב בן 2 חודשים
היום בבוקר שיחקנו איתו ובלי כוונה נפל עליו כיסא והוא מרים את הרגל שהוא הולך
האם זה שבר ואיך מזהים שבר
תודה רבה אביעד

אני מציע שתיגש איתו לוטרינר לבדיקה.
אם ילד במשפחה היה נופל והיה מרים רגלכשהולך , היית ניגש למיון או לרופא? סביר שכן
אנא גשו לאיבחון חבל על הסבל מיותר של הגור

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

הכלב שלי מלטז בן חודשיים ושבוע כל 15 דקות משלשל והוא הקיא פעמיים ואני לא יודע מה לעשות
הוא לא אוכל ולא שותה והוא מקיא
ללכת לוטרינר או לא?
בר

בטח וכמה שיותר מהר לגשת לוטרינר

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום , רציתי לשאול בבקשה .
לפני כשבוע מתה אצלי גורה מפרוו , האם אני יכולה להכניס לבית גור חדש שעבר 3 חיסוני משושה , או שזה עדיין מסוכן
תודה דנה .

דנה שלום
גור מחוסן 3 פעמים אמור להיות מחוסן לפרוו!
ועדיין ניקיון יסודי עם אקונומיקה מומלץ

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, יש חתול רחוב קטן בן 8 חודשים בערך (אך נראה כמו בן 5 חודשים) שיש לו רגל שבורה מזה כמה חודשים.. (גורר את הרגל) הוא תמיד היה מתרחק מבני אדם כך שלא היתה לי אפשרות ללכוד אותו. היום שמעתי יללות קולניות וראיתי אותו שוכב על הרצפה, שהוא מנסה לקום הוא נופל כאילו ממש כואב לו הרגל או שתי רגליים. להפתעתי הוא לא הראה סימני פחד ממני ונתן לי לגעת בו ולהרים אותו.. טסתי איתו למרפאה של עמותת תנו לחיות לחיות ברמת גן והוטרינר עשה לו צילום ובצילום גילו שיש לו שבר ברגל שמאל אחורית - כמו שתמיד ידעתי, ושאר רגליו העצמות תקינות.
הוטרינר אמר לי לקנות לו אופטלגין טיפות (2 טיפות בבוקר ו2 טיפות בלילה) קניתי ונתתי לו.. מאז כבר כמה שעות שהוא רק ישן ושאני מעירה אותו הוא מסרב לאכול (רק מלקק אולי טיפה מהאוכל וזהו) . לדעתי אני חושבת שיש לו עוד רגל פגועה (קדמית) כי הוא לא מזיז אותה וכף היד מקופלת תמיד.. רציתי לשמוע את דעתך על הטיפול שהחתול קיבל האם אופטלגין יעזור לו לחזור לעמוד ולהרגיש טוב? אגב הוא שוקל 1.700 (שזה לדעתי מאוד קצת) יש לי חתולה באותו גיל והיא שוקלת 4 קילו ונראית ענקית לעומתו. אשמח לתשובה מהירה.
ליטל

האמת שלא ממש ברור לי הטיפול , אבל גם לא ברורה לי אבחנת הוטרינר
אופטלגין היא תרופה חלשה נגד כאבים ולא ברור לי למה ניתנה , אבל גם לא נתת לי את כל הנתונים וקשה להתיחס לגופו של עניין.
אנא פני לוטרינר , בררי מה אבחנתו , ולמה נועד הטיפול.
אשמח לעזור כשיהיה מידע זה לפנינו

בהצלחה
ותודה על דאגתך לחתולי הרחוב- כן יירבו

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי שמי חן , יש לי כלבה מסוג פינצ׳ר מעורב בת 15 , כבר מבוגרת .
בלילה האחרון היא התחילה להקיא , תחילה היא הקיאה משהו שנראה כאוכל אך לאחר מכן הקיאה רוק , זה חזר על עצמו לפחות 7 פעמים , מה זה יכול להיות ? האם היא צריכה למות?

קשה לומר : החל מקילקול קיבה פשוט....ועד מחלות מטבוליות , כליות , ולא עלינו סרטן
אני מציע בדיקה אצל וטרינר (וכמובן צום עד אז

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום , שמי טל כהן ותודה שעניתם לי על השאלות ששאלתי עד כה. ואשמח אם תענו לי על השאלה שיש לי כרגע.
הוצאתי את הכלבה שלי לסיבוב טיול בשטח והיא בת 7 חודשים. לפתע בזמן שהיא טיילה היא הקיאה ויצא לה קצף מהפה והיא נהייתה חלשה ופתאום נפלה והתחילה לפרפר ולאחר כמה דקות כי קמה וחזרה לעצמה אך הייתה קצת חלשה. ממה כול זה קרה לה? למה היא פירפרה והוציאה קצף מהפה ?
אשמח אם תענו לי במהרה , תודה רבה טל.

טל שלום
קשה לומר , אני מקווה שמדובר בקלקול קיבה קשה ועוית כאב רגעית שגרמה להשתלשלות המקרים ולא בהתקפת אפילפסיה או משהו דומה. הראשון בטח עבר \ האחרו עוד ישוב ואז גשו לוטרינר לאיבחון

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי גורה קבליר קינג צארלס בת 5חודשים,
מזה כשבועיים מסרבת לאכול במיוחד בבוקר (אוכלת רויאל קניג מיני גוניור).
אציין שעד עכשיו נהגתי לצפר אותה אחרי האוכל בבוקר בחטיפים בתוך קונג ואז משאירה אותה בבית והולכת אך מזה כשבועיים אני ממש משדלת אותה לאכול מכף היד ,עם קצת מים בתור משחק אבל היא ביוזמתה ממש מסרבת .
החלטתי להפסיק לתת לה חטיפים בבוקר אז היא פשוט הולכת לישון (תמיד היא ישנה כשאין אף אחד)ולא נוגעת באוכל.

יש לציין שהיא לא ממש אנרגטית כשהיא לא אוכלת, מן הסתם,ו שהיא מדי פעם גוררת את הטוסיק על הריצפה למרות שהיא מחוסנת קבוע נגד תולעת הפארק ומקבלת קםסולות לפרעושים באופן קבוע.

האם זו בעיה בריאותית או התנהגותית?אולי זה בגלל צמיחת שיניים?
תודהמראש על עזרתכם. מולי

מולי שלום
ממש לא ברור מה הסיבה : ניגוב העכוז על הריצפה נראה לי כתופעה רגילה וטבעית ואינה תוצאה של תולעים וכו וכו וכו
לגבי האוכל והתיאבון: אם היא עדיין אוכל כמות סבירה , ושמחה בחלקה , אז כנראה הכל בסדר

בברכה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב
הציפורן של הכלב שלי מסוג ג'ק ראסל נעקרה ממקומה לחלוטין.הוא דימם בהתחלה,שטפתי את האזור בקצת מים קרים, הדימום פסק והיה נראה בהתחלה שהוא בסדר גמור. למחרת ראיתי שקצת קשה לו לדרוך על אותה הרגל אז חבשתי אותה עם משחת פולידין כדי למנוע זיהום. הכלב אוכל ושתה כרגיל אך הוא מאוד תשוש ואפטי -ממש לא כהרגלו,רציתי לדעת האם זה חמור ומצריך בדיקה אצל וטרינר? האם להמשיך להוציא אותו לטיולים כרגיל או שעדיף לתת לו לנוח ולהימנע מדריכה על אותה הרגל?
חשוב לציין שהכלב מחלים גם מנשיכה באוזן ע"י כלב אחר ככה שהוא מלכתחילה אינו במיטבו...הוא מקבל אנטיביוטיקה דרך הפה פעמיים ביום
אשמח לתשובה בהקדם האפשרי
תודה רבה ריקי

ויקי שלום
נתת לו טיפול מצויין - אין צורך מעבר לזה
בעוד מספר ימים הכל יעבור בברכה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

החתולה שלי חולה. כבר ארבעה ימים היא רק שוכבת וישנה. היא בקושי זזה, אוכלת מעט מאוד, העיניים שלה רטובות ודומעות ויש לה מין לכלוך באוזניים. היא מייללת כשמנסים להרים אותה או לגעת בכפותיה. בגלל השלג הכבד שירד בירושלים אין לי אפשרות לקחת אותה לוטרינר. אני יכולה לעשות משהו כדי להקל עליה? יש למישהו מושג מה יכל להיות לה?
בתודה,
מרי.

מרי שלום
אנא לוטרינר בהקדם האפשרי : בינתיים , אוכל , שתיה וחימום!!!

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,יש לי פרנצ'י בת 4 וחצי ויש לה איזושהי בעיה (ככה ניראה לי) יש לה מדי פעם הפרשות בצבע כהה מאיזור פי הטבעת וזה מריח לא טוב,השאלה ממה זה נובע והאם יש טיפול או שזה עובר לבד? ואם יש טיפול מה הוא? תודה משה

כנראה שמדובר בבלוטות אנאליות ף אנא גש לוטרינר לאיבחון ואולי טיפול אנטיביוטי

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
הכלבה שלנו חלתה פתאום, אנחנו מאד מודאגים ונודה מאד על כל עצה.
הכלבה מעורבת בת 8. לפני כשבועיים היא הפסיקה לאכול. מאחר וזה קורה לפעמים, לא התייחסנו לזה בהתחלה. אחרי כמה ימים נוספים, הבנו שמשהו לא בסדר. היא הפכה לאפתית וחלשה והחלה להקיא ולשלשל. לקחנו אותה למרפאה, שם עשו לה בדיקות דם, שתן ואולטראסאונד , ונקבע שהיא סובלת מקדחת הקרציה בשלב האכוטי. כעת היא מטופלת כבר 4 ימים בדוקסילין, פלג'ל ופרמין. המצב שלה לא נראה כמשתפר-לקחנו אותה לבדיקה נוספת, הרופאה המליצה לתת לה עירוי, וכרגע היא מקבלת גם שליש סטנדרט. היא ממשיכה לסרב בכל תוקף לאכול, גם לא דברים טעימים שהיא אהבה קודם (אנחנו נאלצים להאכיל אותה בכח באוכל דיאטטי של רויאל קנין); הצואה שלה שחורה מדם, היא מריירת רבות, ונוטפת מים מהאף. דבר נורא נוסף הוא שהיא לא מצליחה לעמוד- הרגלים האחוריות שלה חלשות מאד ורועדות, וגם כשהיא מנסה ללכת כפות הרגליים שלה מחליקות לצדדים.

מה עלינו לעשות? האם כל זה נראה כתופעות של קדחת הקרציה? ואיך נוכל לעודד אותה לאכול?
מיותר לציין שאנחנו מודאגים נורא ונשמח לכל עזרה ועצה.
אדה

דה שלום
קשה מכאן לקבוע אם האבחנה נכונה , רוב התיאור שלך אינו של קדחת קריות טיפוסית אבל אני מניח שהרופא המטפל בקיא ברזי המקרה.
אם יש לך ספקות לכי לקבל חוות דעת נוספת.
כדאי בינתיים להאכיל אפילו בכוח עד להשתפרות המצב

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום..חתולה שלי בת שנה שוקלת משהו כמו 3 וחצי קילו .אוהבת לצאת להסתובב בחוץ.לפני כמה ימים חזרה מטיול כזה צולעת .אחרי ביקור אצל וטרינר שלנו התברר שהיא קרעה רצועה צולבת ברגל אחורית ימנית..והפתרון שהוצע זה ניתוח בו יחדירו חוט ניילון עבה. משהו כזה..ועלות של ניתוח הוא 1400 שח.
השאלה האם יש פתרון אחר?מה הטיפול המומלץ במצב כזה?האם זה יכול להחמיר או להפך להחלים?רוצה לשמוע דעה נוספת לפני שאני מכניסה אותה תחת סכין
תודה מראש! תמרה

תמרה שלום
לצערי אין טיול אחר לרצועה צולבת כי אם ניתוח בו מוחדר גיד מלאכותי במקום הגיד הקרוע
חוסר טיפול עלול לגרום בהמשך לדלקת פרקים כרונית עקב חופש במפרק ולנכות תמידית

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום..חתולה שלי בת שנה שוקלת משהו כמו 3 וחצי קילו .אוהבת לצאת להסתובב בחוץ חזרה מטיול כזה צולעת .אחרי ביקור אצל וטרינר שלנו התברר שהיא קרעה רצועה צולבת ברגל אחורית ימנית..והפטרון שהציא זה ניתוח בו יחדירו חוט ניילון עבה משהו כזה..ועלות של ניתוח הוא 1400 שח.
עכשיו השאלה האם באמת זהו הפטרון היחיד שיש?מה ההשלכות של פציעה כזאת?האם זה יכול להחמיר או להפך להחלים לבד?הייתי רוצה לשמוע דעה נוספת לפני שאני מכניסה אותה תחת סכין.
תודה מראש! תמרה

תמרה שלום

בהמשך לתשובתי הקודמת ף אם לא תעשי כלום הכאב והצליעה יעלמו תוך כחודש אך יחזרו אחרי מספר חודשים כנכות בלתי הפיכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי הבאנו גור לפני שבוע בן חודש ו3 שבועות והוא לא מפסיק להתעטש. הוא רץ קופץ אנרגטי אין שינוי בהתנהגות חוץ מההתעטשויות שלו. האם יכול להיות שהכלב ככה בגלל שלא סיימנו את החיסונים והוא נדבק במשהו?
האם גורים יורדים במשקל לאחר ההמלטה? גם לאחר חודש וחצי?
שרון

שרון שלום
גורים ממש אינם אמורים לרדת במשקל כי אם לעלות והרבה!!!
עיטוש כדאי שייבדק על ידי וטרינר אולי יש פגם במחילות אפו?
ואולי זה התנהגותי ויעבור מעצמו

בברכה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
יש לי כלב מעורב בן 16 שנים. בזמן האחרון, הוא משגע אותי. בשעות מסוימות, בדרך מ- 8 בבוקר עד 11 הוא חסר מנוחה, בוכה, משהו מציק לו, מוציא קולות של משהו שפריע, כך אני מרגיש אבל אין לי מושג.
לפני יומיים הייתי חייב לקחת אותו לרופא, הוא עשה לו בדיקת דם בהרדמה (תשתוש), ו תוך כדי ניקה לו את האוזניים והסיר לו גידול שהיה לו על עפעף העין במשך כ- 6 שנים.
בדיקות הדם יצאו בסדר לפי הרופא אבל יצא שחסר לו ברזל והמליץ על האכלת כבד.
אחרי הטיפול, התנהגות הכלב לא השתנתה, הוא עדיין חסר מנוחה.
לפעמים הוא יושן אבל אחר כך הוא קם ומתחיל להוציא קולות שמשהו מפריע או כואב.
יש גם לכלב קטרקט.
מה אתם חושבים, מה זה יכול להוית.
האם חוסר המנוחה הזאת נובע ממחסור בברזל?
זה מצב שמעייף אותי ומוציא אותי מדעתי ולכן אשמח מאד לעזרתכם.
המון המון תודה,
שרבל

שרבל שלום
התיאור שלך מתאים ל תיאור של סינדרום קוגניטיבי המגביל לסניליות בבני אדם
סינדרום זה הוא בר טיפול תרופתית , ואני ממליץ להיבדק על יד וטרינר ואו וטרינר מומחה לבעיות התנהגות בבעלי חיים לקבלת לאיבחון וטיפול מתאים

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

«   «הבא   | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674 | 673 | 672 | 671 | 670 | 669 | 668    הקודם»   »