חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

שלום לכולם
יש לי פינצ'ר ננסי כבן 3 וחצי... הוא היה אצלנו כל הזמן בעייתי.. תמיד היה לו " חול" באיבר מין והיינו צריכים ללכת לוטרינר לשים לו קטטר כי הוא לא היה יכל להשתין כמה זמן... זה קרה בערך 3 פעמים.
אחר כך הייתה לו בעיה הוא פשוט היה משתין משהו כמו 8 פעמים ביום... בלי שום סיבה ואי אפשר היה להוריד אותו החוצה כל כך הרבה פעמים אז היינו שמים לו תיתולים

בכ"מ הבעיה עכשיו הוא שותה בכמות פשוט מפחידה. מדדנו לו אתמול בבוקר עד הערב
3.5 ליטר מים על כלב במשקל 5.5 ק"ג.. זה פשוט נשמע מטורף אבל ככה זה.. הוא שותה פשוט כל הזמן ונראה כי מעדיף מים על אוכל
למישהו יש אולי ידע/נסיון בבעיה הזאתי ומה אפשר לעשות עם זה?
דוד

דוד שלום
כנראה שמדובר באי ספיקת כליות ל רקע דלקות חוזרות במערכת השתן
אתם חייבים לעשות בדיקת דם + שתן במקביל וייתכן גם אולטראסאונד כליות ושלפוחית על מנת לאבחן במדוייק את הבעיה ודרכי טיפולה

בהצלחה

ומהרו - נזק כלייתי לרוב אינו הפיך!!!

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום ,
יש לי כלבה בת 13 מסוג ג'ק ראסל טרייר.
הכלבה ירדה בהדרגתיות במשקל (בעיקר לאחר אשפוז עקב דלקת חריפה בלבלב) ובחצי שנה האחרונה יש לה גירודים כמעט בלתי פוסקים בעיקר באוזניים (ומעט גם בעיניים ובעור) , היא אוכלת אוכל לבעיות עור ומאז המחלה אינה אוכלת יותר שום דבר פרט לקוטג' עם אחוזי שומן נמוכים וביצה קשה (מאוד בררנית בעניין האוכל היבש שלה).
יש לציין שאוכלת הרבה ועדיין לא עולה במשקל והגירודים ממשיכים . ניסינו לבדוק האם מדובר בבעיה הורמונלית והוטרינר ערך לה הבוקר בדיקת דם לפעילות בלוטת התריס ונמצא שם שרמת הT4 שלה נמוכה מהטווח . לכן הוא המליץ על כדורים במינון מאוד נמוך (של בני אדם במינן 0.1) השאלה שלי האם זה הגיוני שהכלבה רזה מאוד ועדיין רמת ההורמון הזה נמוך אצלה? בדר"כ בתת פעילות של בלוטת התריס חילוף החומרים איטי יותר וכך עולים במשקל.
אשמח להבין האם הטיפול יכול להזיק לה במידה ובאמת לא מדובר בתת פעילות . (קראתי שיכולים להיות עוד מגוון סיבות ל T4 נמוך בין היתר עודף קורטיזול - קושינג)
הכלבה מאוד יקרה לליבי אמנם הוטרינר כרגע לא רואה צורך בבדיקות נוספות. אשמח לדעת אם יש סיכוי שזה רק יפגע בה יותר, כי קראתי שברגע שמתחילים עם ההורמון הבלוטה עצמה נהרסת וקשה להחזירה לתפקוד רגיל. תודה טליה

טליה שלום
לפני טיפול בהורמון התירואיד חשוב לבדוק גם את רמת הTSH הוא ההורמון האחראי על הבלוטה
רמות תירואיד נמוכות בלבד אינן אינדיקציה לטיפול
אני ממליץ לעשות בדיקות נוספות ולנסות למצוא למה היא יורדת במשקל.....
אני חושב שכדאי גם לטפל בבעית האלרגיה שלה בצורה תרותית בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום
יש חמור חמוד אשר לצערנו יש לו פצעים לא זבי דם אבל פתוחים ברגליו (כנראה מהחבל אליו הוא קשור). מה הטיפול המומלץ?
דבורה

אני מניח שזריקות אנטיביוטיקה ומשחה אנטיביוטית
אבל כדאי שוטרינר ייבדוק אותו על מנת לאבחן באמת ולא לנחש.....

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

ערב טוב
יש לי כלבה קולי מעורב עם זאב מעוקרת בת 17 שנה...
אני ובעלי החלטנו (אני עדיין לא סגורה על עצמי...) שנבצע לה המתת חסד מפני שאיכות החיים שלה וגם שלנו כבר במצב לא סביר.
היא עושה את צרכיה (שתן, צואה) על עצמה
היא לפעמים עומדת בקושי ובוהה ברצפה הרגליים שלה רועדות והיא מגיעה למצב שהיא פשוט מפשקת רגליים עד שהיא נופלת .
היא כמעט עיוורת.
היא בקושי שומעת ויש לציין כי חוש הריח שלה לא במיטבו.
היא לפעמים נתקלת בשולחן ולא יודעת לאן ללכת ואנחנו צריכים להנחות אותה
כשאני קוראת בשמה היא לא מגיבה
יש מצבים שהיא קמה והולכת כמה מטרים אבל לא יותר לאחר מכן היא נעמדת ומנסה להתיישב לאט .
לפעמים אין לה כח לקום או שהיא לא מודעת לאוכל בקערה אז אנחנו מביאים לה עד הפה כדי שתאכל.
יש לציין כי אנחנו גרים קומה שנייה והיא לא מסוגלת לרדת ולעלות מדרגות לכן כבר השלמנו עם זה שהיא תעשה צרכים בבית.
לאחר כל מה שפירטתי האם המתת חסד היא הדבר הנכון לעשות , היא לא מיללת או בוכה ולכן קשה לי לדעת אם היא סובלת צריכה תשובה בהקדם תודה ושבת שלום
לאת

לעניות דעתי , כלב אסור שיהיה סיעודי : כלב שמשתין על עצמו , לא מסוגל לרדת מדרגות לא מזההה האוכל.......
כלב שבעליו אוהב אותו אך יודע שקיומו אינו מכבד אותו

כלב כזה כדאי שיומת באהבה אחת גדולה ומחבקת

בהצלחה

ליבי ליבי

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, הכלב שלי בן 8 מסוג ביגל חלה , לקחתי אותו לוטרינר שעשה הבחנה של שעלת ונתן לו טיפול בדוקסילין 200 מג פעם ביום ל14 יום , אמא שלי רופאת ילדים והסבירה לי שלפי חיידקים שגורמים לשעלת כמו בורטדלה או מיקופלזמה משתמשים באזניל ודוקסילין נותנים בזיהומים מסוג כמו רקטציה ולא ממליצה לתת אזניל, שלדברייה גם אנטיביוטיקה הרבה יותר "נחמדה" ופחות תופעות לווי, אני מבולבלת ולא ידעת מה לעשות,
אשמח לעזרה, תודה מראש אורית

אורית שלום
אמך יקירתך אכן צודקת , אך היא רופאת ילדים ואסור להקיש ממחלות ילדים לבעלי חיים
צודק הוטרינר אכן התרופה הראשונית בטיפול בשעלת היא דוקסילין (במינון נמוך מטיפול במחלות ריקציאליות)
בוטרינריה!!!

ספרי לאמא , שיש נטיה לא להשתמש באנטיביטיקות של אנשים בבעלי חיים , על מנת למנוע היווצרות זנים אמידים !

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

הכלבה שלי עושה צרכים עם דם וזה ממש כואב לה היא בת חצי שנה תענו לי מהר !
(אין לידי וטרינר)
ליעד

ליעד
או שהיא מיוחמת , או שיש לה דלקת בדרגי השתן , או רעל עכברים , ועוד ועוד ועוד
גשי לוטרינר (עם דגימת שתן טריה בכוס נקיה)
לאיבחון וטיפול

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום
יש לי חתול בן 8 שוקל 5.6.
לאחרונה הוא התחיל לצלוע ברגל שמאל,לאחר צילום הובן אצלו דיספלזיה.
רציתי מה הטיפול הממולץ על מנת לטפל בזה והאם יש מזון שישפר את תהליך ההחלמה.
תודה עמית

הטיפול כולל תוספי מזון (גלוקוזמין וחונדרוטין - בוני סחוסים , וכן תרופות אנידלקתטות כ נובוקם ואו זריקות סטרואידיות
מזון : JD חתול של הילס

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
לפני כשבוע התגלה אצלי חיידק הליקובקטר פילורי.
רציתי לשאול אם יכול להיות שקיבלתי אותו מהכלבה שלי,
ואם לא, אם אני יכול להדביק אותה בו.
אם אכן ישנה הדבקה הדדית, מה יש לעשות במקרה של הכלבה.
תודה רבה,
אוראל

אוראלמ שלו
הליקובקטר אכן יכול להדביק גם את כלבך אך עד היום לא ברור חלקו ביצירת מחלה בכלבים וחתולים. יש גם שוני מסויים בין הזנים השונים של הליקובקטר ולא ידוע אם הזנים הנפוצים בבעלי חיים אכן עוברים לאנשים. כך שרב הסתום על הגלוי ולצערי אין ממש המלצות למעט זהירות כללית כמו המנעות ממגע אינטימי ושמירה על הגיינה אישית

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום.
לפני מספר חודשים אימצנו כלבה מעורבת
לפני שבועיים שמתי לב שיש לה מן פצע בשפתיים, הפצע גדל ומשנה צבעים ואז אחרי כמה ימים הוא פשוט נעלם. שלשום ראיתי ששוב יצא לה את אותו הפצע באותו המקום, ונעלם היום.
הפצע נראה כמו פלולה (יוצא מן העור ובולט החוצה בצורת אליפסה, ומשנה צבע מאדום לשחור)
הכלבה מעוקרת ומחוסנת
בני

בני שלום
גם כשרואים נגע כזה קשה לפעמים לאבחן אותו , על אחת כמה וכמה כשאין לי מושג איך זה נראה.... אנא חכה שייגדל שוב וגש לוטרינר לבדיקה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

הכלבה שלי בת 17 לאחר כי כל יום היא בוכה בלילה וגידולים
הכלבה משלשלת המון ויש אפילו דם בצואה
הכלבה גם התחילה לתקוף בעלי חיים אחרים ... השאלה היא עם הדבר היחד שנותר זה להרדים אותה ?
שרון

שרון שלום
התיאור שלך מדמה סימנים מתקדמים של סניליות.
יש טיפולים תרופתיים , אך הכלבה צריכה להיבדק היטב אצל הוטרינר ואם תתמידי יש סיכוי סביר לתוצמאות טובות

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב..
יש לי כלב, פינצ'ר מעורב [לא ידוע עם מה], הוא כבר לא צעיר אך גם לא זקן מאוד [אינני זוכרת את הגיל המדוייק].
הוא בריא בד"כ, אבל לאחרונה הוא התחיל לחרחר מהאף [עם פה פתוח, אולי זה אפילו משהו מהחך.. אני פשוט לא בטוחה איך להסביר את הבעיה בדיוק רב מידי] בצורה קשה, אני רואה שזה ממש מפריע לו והוא לא מצליח להפסיק, זה בא והולך.. ממה זה נגרם ואיך אני יכולה לטפל בזה?
תודה מראש לעונים
לי

לי שלום
לצערי התיאור שלך אינו עוזר בניחוש האבחנה. אני חושב שללא בדיקה קפדנית לא אפשר יהיה להמליץ על טיפול מתאים

אנא גשו לבדיקת וטרינר בהקדם

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב, יש לנו גולדן רטריוור בן 13 ספורטיווי עירני ורזה מדי, אך הדבר מאפשר לו תנועתיות רבה גם בגילו המופלג (רץ וקופץ אבל כבר מתקשה לקום). באחרונה חזר ללקק באינטנסיביות את רגליו הקדמיות בחזית המפרק לכיוון השוק. כדי למנוע ממנו פציעה דוגמת HOT SPOTS שמתי לו צווארון (הקונוס הפלסטי) השאלה - איזה טיפול ימנע את המשך ה"נבירה" כדי להבהיר כרגע אין עדיין פצע מזוהם.
תודה יעקב

יעקוב שלום

לצערי לא אוכל להמליץ משום שאיני יודע מה מציק לו : אלרגיה? זיהום מקומי?
פצע לחץ? לא עלינו גידול בעור? רק בבדיק הו7טרינרית ניתן יהיה לקבוע את הסיבה ואת אפשרויות הטיפול

מצטער

גש לוטרינר לאיבחון וטיפול

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

החתול שלי בן 16 ובימים האחרונים הוא מילל חלש כאילו הוא צרוד. הוא מנסה לילל אבל יוצא קול חלש. אני מודאג כי הוא מבוגר וכבר היו לו בעיות בריאותיות השנה. אשמח לתשובה מהירה שבת שלום
דיטר

דיטר שלום
אין תשובה מהירה כי מדובר בחתול קשיש ויש צורך לבדוק אותו על מנת לחוות דעה אז אנא גש לוטרינר לאיבחון וטיפול

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום יש לנו כלבת ביגל בת 4 חודשים עדין לא סיימה את כל סדרת החיסונים חסר כלבת והחיסון האחרון .
עד לפני שבועיים היתה אכלנית גדולה ואז החליטה להפסיק לאכול את האוכל היבש שלה לא עזר שום ניסיון להאכיל במרמה ( הרטבת האוכל וכו...) החלפנו לה את האוכל היא אכלה בתאבון יום אחד ושוב הפסיקה .
אין לה חום היא משחקת ומשתוללת אם כי נראה שהיא מעט יותר רגועה עושה צואה רגילה שותה ועושה פיפי . ונראה שש ה תאבון לאוכל אחר רוצה לאכול אורז / ביילה / איטריות כמובן שלא איפשרו .
מה עושים ? הם דובר בפינוק או שהיא חוה ללא תסמינים משמעותיים .
בימים האחרונים היא אוכלת בערך רבע מהכמות שהיה רגילה .
היינו רוצים להימנע בדיקת דם , ניתן ? או שהכרחי לעשות ?
אורלי

אורלי שלום
הייתי מחפש דוגמיות מזון שונות ומנסה את כולם במקביל , רואה את העדפה שלה ואז מגיש לה את המזון הזה. למעט כמובן אם היא באמת חולה ואז צריך בדיקת וטרינר....
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

פעם שלישית שאני שולחת את השאלה ולא מקבלת מענה. אודה לתשובה.
מדובר בכלבה שלי, מסוג גולדן רטריבר גיזעית שלקחתי לפני שנתיים ב SOS חיות. היום היא בת 5כלבה חכמה, ממושמעת וטובה. הבעיה : סובלת מאוד מאלרגיות, דלקות אוזניים חוזרות ו-HOT SPOTS עם גרויים קשים בעור. ניזונה ממזון היפואלרגי של רויאל קנין ובכל זאת ממשיכה לסבול מהתופעות שתארתי. הבעיה הקשה ביותר מבחינתנו היא שנודף ממנה ריח רע מאוד שגורם לכולם להתרחק ממנה. ריח גוף ( לא מהפה ) מניחה שקשור בצורה זו או אחרת לדלקות באוזניים ובעור.
וזאת למרות שאני מטפלת בהן באופן שוטף. מה עושים ? איך פותרים את בעיית הריח הבלתי נסבל ? אודה לקבלת התייחסות.

גבי שלום
דר' עופר שביט כבר ענה לך ואני מצרפת שוב את תשובתו:
גבי שלום
נגשים לאיבחון ואם אכן מדובר באלרגיה הרי שיש לטפל בתרופות מדכאות אלגיה וישד הרבה כאלה
ריח רע יכול לנבוע מדלקות אזניים , פה - שיניים לא מטופלות , ודלקת כרונית בעור לכום יש פתרון כזה ראו אחר

גש לאיבחון

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי קיבלתי חתולה בת חודש ויש לה נזלת והיא מתעטשת אבל היא אוכלת ממש טוב ומלאת מרץ אבל היא לא שותה מים טוב לכן רציתי לשאול
1. כיצד אם אפשר לגרום לה לשתות יותר טוב
2.האם היא חולה מאד וצריך לקחת אותה לוטרינר
3.כמה יעלה ביקור אצל וטרינר
4.האם היא מדבקת
אולגה

חלת נשימה עליונה בחתוליםפ נגרמת על ידי וירוס הרפס , ניתנת למניעה על ידי חיסון , וניתנת לטיפול תרופתי : אז אנא גשי לוטרינר לבדיקה , איבחוןן ף, טיפול , וחיסונים נוספים. ביקור עולה מ150-200 ש"ח בקירוב , וכן המחלה מידבקת לחתולים אחרים אך לא לבני אדם.

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום דר
יש לי כלבה מגזע דקל ננסי בת 7 לאחרונה חלה ירידה בתאיבון ובעקבות זה ירידה במשקל הכלבה נילקחה לבדיקות כלליות שכללו בדיקת דם ביוכימית +ספירה שתי הבדיקות יצאו תקינות לחלוטין
הבחנו בנוסף בעיית נשימה שכמעט לא מורגשת בכלל[ללא שיעולים וללא מאמץ בנשימה] לכן עשינו גם צילום X-RAY בצילום ניראה ריאות מלאות נוזלים ללא Tumors הווטרינר טוען שרוב הסיכויים שזה tumor ולא רואים אותו בעקבות ריבוי הנוזלים ונתן המשך טיפול בבית שכולל קורטיזון וסינלוקס פעמיים ביום
השאלות שלי:
ניתקלת בתופעה של נוזלים בריאות ללא שיעול או קושי בנשימה?
האם חוות הדעת של הווטרינר ניראת לך נכונה?
האם הטיפול נכון?
תודה מראשמשה

משדה שלום
לא איני מקבל את האבחנה
יש לבצע בדיקת סי טי ואולי אקו-לב על מנת לאבחן מדוייק
שאיבת נוזל מידגמית ואיבחון על ידי פתולוג

אם לא תקבלו זאת אצל הוטרינר שלכם פנו לחוות דעת נוספת ,בחוות דעת או בבית דגן

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, יש לי כלב מסוג בולגוד צרפתי בן 8 חודשים. מגיל 4 חודשיים הוא מתגרד ממש עד בכי, נמצא לו בעור דמודקס וטופל, הוא אוכל אוכל היפואלרגני הידרוליאזד רפואי שלא עוזר לגירוד. כרגע הווטרינר המליץ על טיפול קבוע בתרופה neoral או זריקות שהם נרא יקרות , נגד אלרגיה. הבעיה שקראתי על התרופה neoral וראיתי שיש לה המון תופעות לוואי , זה לא קיצוני מדי לתת לו תרופה כזו רק בגלל גירוד? אין עוד כדורים נגד אלגריה שיכולים לעזור?
תודה רבה ורד

ורד שלום
בהחלט כן : פרדניזון ותרכובות דשל פרדניזון עם אנטי היסטמין במינון יורד לרמה הכי נמוכה כל יומיים שבהם הגירוד נסבל , תרופות זולות בהרבה. החשש מתופעות הלואי הוא נכון אך מוגזם וניתן לשליטה בטיפול במינונים מושכלים

זכרו : אלר=גיה ראינה עוברת כי אם נשלךטת : הפסקת הטיפול קרוב לודאי תחזיר את התסמינים

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

יש לי כלבת גולדן רטריבר גזעית בת 5 שנים. אימצתי אותה לפני כשנתיים מעמותת SOS חיות.
הכלבה מאוד אלרגית. האלרגיה מתבטאת בעור כהה ומגורה ודלקות אוזניים חוזרות. ניזונה מאוכל באיכות טובה היפואלרגי . הבעיה בגללה אני פונה היא שלכלבה ריח רע באופן קבוע . הכלבה מאוד טובה וממושמעת אך הריח הרע שנודף ממנה גורם לכולם להתרחק ממנה. מה עושים ?
תודה גבי

גבי שלום
נגשים לאיבחון ואם אכן מדובר באלרגיה הרי שיש לטפל בתרופות מדכאות אלגיה וישד הרבה כאלה
ריח רע יכול לנבוע מדלקות אזניים , פה - שיניים לא מטופלות , ודלקת כרונית בעור לכום יש פתרון כזה ראו אחר

גש לאיבחון

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
אני לא יודע לאן עוד אפשר לפנות, הוטרינר לא יודע איזה טיפול נוסף אפשרי, אני לא מצליח למצוא שום מידע על המחלה.
יש לי כלב בן 6, לא מסורס, לפני כחצי שנה בערך הופיעה אצלו פצע דמוי חצ'קון גדול בצבע אדום על פי הטבעת בצד ימין, עשינו בדיקה אמרו שאין גידול, הרופא גם פיצץ את הפצע והוא נעלם (נשארה צלקת)
עכשיו הופיע אותו דבר רק מצד שמאל והוא ענק (קוטר ~1.2cm), אדום וקשה, דומה לכפתור היה גם סוג של מוגלה בתוך והוא התפוצץ (או שהוא נשך את הפצע או בעצמו) ויצא משם מוגלה בצבע שחור-אפור, לחצתי קצת מסביב לפצע יצא עוד.
הפצע לא עובר, הכלב כל הזמן מנסה ללקק/לנשוך אותו וכל פעם יוצא לו דם.
הרופא נתן לו אופלוקסצין ובמשך שבוע הכלב לא הוטרד מהפצע אבל הפצע גם לא השתנה, אבל כשנגמרו התרופות הכל חזר למה שהיה מקודם וגם החמיר (הפצע קשה ומרגישים שיש בתוכו משהו, כנראה מוגלה).

איזו מחלה זה יכול להיות? איך אפשר לרפא את זה?
תודה רבה מראש!

אסור לאבחן מבלי לבדוק אתצ הכלב ואני מציע שתיגש לאיבחון וחוות דעת נוספת .
כנראה שכלבך סובל מזיהום בשקים האנאליים , ואו sinus anal tracks
מחלות זיהומיות / אוטואימוהיות הניתנות לפיתרון במספר דרכים :
1. יש לקחת ביופסיה ולשלול אפשרות של גידול פריאנאלי
2. יש לקחת תרבית ורגישות
3. טיפול ארוך באנטיביוטיקה מתאימה
4. משחת טקרולימובס פעמיים ביום
שינוי מזון לWD הילס או תוסף מזון פרו-פייבר

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

«   «הבא   | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674 | 673 | 672 | 671 | 670 | 669 | 668 | 667    הקודם»   »