פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

שלום רב,
יש לי 2 חתולים גורים , האחת בת 5 חודשים ,
השני בן 4 חודשים . לחתול בן ה4 חודשים התגלתה פיטריה בבית השחי , הוא טופל ע״י משחה בהמלצת הוטרינרית .
כבר שבוע יש לו נזלת ( לא נוזלית ) בנחיריים , אני מנקה עם מגבונים - אבל מה עושים עם זה ?
אתמול שמתי לב שהחתולה בצד אחד של השפם יש לה פחות שיער ( כאילו נשירת שערות ) וגם מעל העיין - מה עושים ? יכול להיות שגם זה פיטריה ? הם משחקים קופצים מבחינת התנהגות הכל מצויין .
יהל

יהל שלום
ניגשים לוטרינר לאיבחון . ייתכן ומדובר בפטריה או בבעיה אחרת המצריכה טיפול אחר
גם בעיית הנזלת מצריכה טיפול .

האם הם מחוסנים?

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

ד"ר שלום רב,
אני מבקשת את יעוצך: יש לנו חתול שבעברו היה חתול רחוב מזה 10 חודשים חי אצלי בבית הוא מחוסן. לפני חודשיים הופיעה דימום טרי בצואה שמגיעה בדרך כלל כטיפה בסוף הצואה. לקחנו אותו כבר למספר רופאים אחד המליץ להחליף לאוכל HAPPYCAT - ללא שיפור . לאחרונה נתנו מספר ימים כ 3 -4 ימים FLGYL תחילה נראה היה שישנה הטבה במצבו אך לאחרונה שום נצפה דימום בצואה. כמו כן, כרגע מתנהג כרגיל הולך לשירותים פעם ביום , אוכל ברצון מספר פעמים ביום , משחק ללא שינוי .
מה יכולות להיות הסיבות לדימום וכיצד ניתן לטפל בזה? האם ישנם בדיקות כמו גסטרוסקופיה לאבחון?
אשמח ליעוצך. קטיה

קטיה שלום
לרוב דימום כזה המתואר על ידך אינו מהווה בעיה פתולגית
אבל אין ספק שכדאי לבצע בדיקה האם בכלל מדובר בדימום? או נוזל אדמדם הנובע מהצואה וכן תרבית צואה ואולי אולטראסאונד למעי
באם הבעיה תישאר ולא תאובחן יש בהחלט מקום לבצע פרוקטוסקופיה

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

לכלבה שלי מסוג רועה גרמני היה תולעים בצואה כמה שעות לפני היא שתתה כוס עם נסטי זה יכול להיות קשור ועם לא מה עלי לעשות

גיל שלום

אין קשר בין אוכל לתולעים
תולעים מגיעים בהדבקה מצואה של כלבים או בעלי חיים אחרים ולא מאוכל!!!
הפתרון : טיפול נגד תולעים ופרעושים (כלבים אוכלים את הפרעושים בהם יש ביצי תולעים וכך הם נדבקים גם כן....

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום
שמי שירי ויש לי חתול בן 3 חודשים לפני כשבועיים וחצי קיבל חיסון שני של מרובע והוא קיבל אלרגיה מזה וקיבל בעקבות זה טיפול מונע. יש לו פרעושים ואני רוצה לטפל בזה אבל אני מפחדת שגם לטיפול יהיה אלרגי מה כדאי לעשות החיסון שקיבל הוא של חברת noviac בו גם קיבל את החיסון הראשון ולא היה לו תופעות. איזה תרסיס כדאי או נוזל?
תודה

אני ממליץ על טיפול ב טיפות פעם בחודש אדבוקאט....

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי כלבת פקינז בת 5, בריאה בדר"כ. בערך פעמיים - שלוש בשנה היא לפתע חוטפת התקף של התכווצות שרירים ורעידות שנמשך כמה דקות. מה יכול להיות מקור ההתקפים הללו?
הילה

ייתכן ואת מתארת התקפת אפילפסיה (מחלת הנפילה)
כדאחי לגש לוטרינר המטפל לבירור הסוגיה ואפשרויות הטיפול

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לנו חתולה ג'ינג'ית בת שנתיים, עם פרווה דלילה בין העייניים לאוזניים. לפני כמה ימים האזור הזה נהיה אדום והתחיל לגדר לה. היום שמתי לב ששתי האוזניים, בחלק הפנימי הופיעו כתמים אדומים יבשים. (כתם זהה בכל אוזן)
מה זה יכול להיות?
תודה מראש אדי

אדי שלום
דלקת אזניים
טפילי אזניים
דלקת עור
ואפילו פטריה
גשו לוטרינר לאיבחון וטיפול מתאים

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי כלבת לברדור גזעית בת 8 חודשים.
לאחרונה, פעם בשבוע בערך אנו רואים שפתאום הייא צולעת על רגלה האחורית. כאשר אנו בודקים את הרגל (אם דרכה על משהו או אם יש כאב) היא לא מראה סימנים לכאב או שדרכה על משהו. לאחר כמה שניות היא חוזרת ללכת כרגיל.
אציין שראינו שזה קורה רק כשהיא רצה בחצר.

האם יש סיבה לדאוג? האם זה קדם למחלת אגן?
בבקשה ענו לי.

קשה לומר מה זה ללא בדיקת וללא צילומים תואמים אבל בהחלט ייתכם שמדובר בבעיית אגן או נגע אחר... אנא גשי לוטרינר לבדיקה ואיבחון

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי כלב מסוג שיצו בן 5 שנים.
כל כמה חודשים יוצא לו פצע באיזור הצוואר.
הפצע נראה כל פעם אותו דבר וחייב טיפול מיידי.אני משתמשת בחומר חיטוי ומשחות שונות.
פעם אחת זה הגיע למצב שהיינו צריכים לנתח אותו כי הפצע התנפח נורא וזה כבר נראה כמו גידול.
יש לנו כלב אחד בבית, הוא לא ננשך ע"י כלב אחר, לא נעקץ, אין לנו גם גינה.הוא נמצא בדירה.ואנחנו מטפלים בו ממש טוב.הוא מקבל טיפול נגד פרעושים, את כל החיסונים.
הייתי מצרפת כאן תמונה אבל אין כאן אפשרות כזו.אשמח לשלוח תמונה אם יהיה לי לאן.
רציתי לדעת אם יש מחלה שיכול לגרום להופעה של פצעים כאלה.
הפצע בגודל של מטבע של 50 אג'.

תודה מראש,
אולגה.

אולגה שלום
אין לי אפילו בסיס לנחש מה קורה שם
למעט אקזמה חריפה שנגרמת בגירודים עצמיים
האם הוטרינר לא נתן לך תשובה? ולא זיהה?
בפעם הבאה שלא תהיה נסי לקבל תשו8בה מדוייק , ייתכן וצריך לשלוח תרבית או ביופסיה?....

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
אצל החתול שלי יש שיער דליל בין העיניים ואוזניים, חתול ג'ינג'י.
היום הופיעה אדמומיות באזור הזה והופיעו פצעים קטנים כמו נקודות אדומות באזור.
מה זה יכול להיות?
תודה

שלום:יש לי כלבת מלטז היא בת שנה וחצי עדיין לא ראיתי מחזור אצלה אולי פספסתי איך אני יכול לדעת מתי ולא לפספס תודה???

שאלה טובה : כל כלב זכר לא מסורס יישמח להעיר את תשומת ליבך לייחומה , וכמובן בדיקה יומיומית של הפות :בייחום הוא מוגדל , אדום יותר , עם הפרשות אטובות.....

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

כלבתי האהובה נפטרה לפני כשלושה ימים. הכלבה עברה לפני כשלושה חודשים תאונה שהותירה אותה משותקת ברגל ימים קדמית.מדובר בכלבה מסוג פינצ'ר ,בת 13 היתה. בתוך 24 שעות מהרגע שהחלה להראות סימנים מוזרים היא נפטרה בבית חולים בבית דגן. היות וסרבתי לעשות נתיחה לאחר המוות אני לא ממש יודעת איך זה קרה שבתוך 24 שעות הכלבה התדרדרה למוות מוחי. אתם בטח רואים מקרים רבים ואלי פי מה שאתאר לכם תוכלו לסייע לי להבין מה ארע לה. בגדול היא החלה להראות סימני זקנה של כלב ב ן18-19. היא התקשת לעמוד על רגלייה האחוריות, כשכן התהלכה בבית היא הסתובה סביב עצמה וסביב הספה כאילו חיפשה את עצמה. היא ניסתה להתחפר בארגז שלה ומתחת לספה וחיפשה מקום כאילו ללכת למות בו. בהתה בקיר. היא לא שלטה בסוגרים. לא אכלה וכמעט לא שתתה.כמובן שאני לא תארתי לעצמי כי מהבוקר ועד הערב היא תהייה על סף מוות. התכנון היה שביום ראשון אקח אותה על הבוקר לרופא לראות מה קורה רק שלא הספקתי כי על הבוקר היא הקיאה בקושי שתי טיפות של משהו חום ואז איבדה את ההכרה ולבסוף בבית החולים נמסר לי כי מתה מוות מוחי. הדבר היחידי שיכלו לומר לי הוא כי רמת הגלוקוז שלה היה גבוה ביותר. הכלבה ימים קודם לכן אכלה הרבה דשא וסבלה גם מגידולי שומן רבים בגופה בשל רביצה. סרטן שמתים ממנו תוך מספר ימים? משהו בבטן? שבץ? אשמח אם תוכלו לנסות לשפוך אור על המקרה לפי מה שתיארתי. אני מאוד עצובה ולא מפסיקה לבכות על מותה המפתיע. זה כלב שתוחלת חייו גבוהה מאוד ובסך הכל היא היתה חיונית ונראיתה בסדר יום קודם.... נכון שזה לא יחזיר לי אותה אבל חוסר הידיעה משגע אותי. תודה

לצערי בלתי אפשרי לדעת ממה היא נפטרה למעט העובדה שהגיע לטיפול וטרינרי מאוחר מדי : כלבהה בת 13 עם סימנים מוקדמים כפי שתיארת כדאי שתגיע לטיפול מיידית. סיבת המות?:מהכשת נחש ועד גידול סרטני , שבץ מוחי , הרעלה , זיהום חריף , חיידק טורף כל הניחושים טובים או בטלים , בקיצור ברגע שסירבת לנתיחה כל עיסוק בסוגיית סיבת המוות הופך לניחוש מיותר.....
תנחומי הכנים , אני בטוח שצער גדול בליבך : מנסיוני אין כמו גור קטן שמוצל מגורל קשה ושיילקח מאחת העמותות , על מנת להפיג ולו במעט את האובדן.... וכמובן ייחשב לחסד אמיתי

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,

לכלב שלי יש אלרגיה בבטן (נראה כמו פטריה).
הוטרינר נתן צפוויט פורטה 500 פעמיים ביום ל-10 ימים
ופרדניזון 20 מ"ג פעם ביום גם ל-10 ימים.
הוא אמר להפסיק את הפרדניזון ולא הזכיר שצריך להוריד מינון לאט.
האם יש צורך בכך?
אם כן, לכמה להוריד ותוך כמה זמן?

תודה,
ליאת

ליאת שלום
אחרי 10 ימי טיפול לא חייבים לרדת בהדרגה על אף שאני הייתי מעדיף 5 ימים רצוף מלווה ב1-0 ימים בוקר כן בוקר לא......

אבל כדאי לתאם עם הוטרינר המטפל

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

כלבתי האהובה נפטרה שלשום ואני מלאה בשאלות שבית החולים הוטרינרי לא כ"כ סיפק לי. אולי מהכרותכם עם כלבים תדעו לסייע לי. אני מלאה סימני שאלה לגבי גורם המוות. הכלבה עברה תאונה לפני כשלושה חודשים ונגרמה לה נכות ברגל הקדמית. היא היתה מלאה בגידולים שומניים כתוצאה מרביצה והיתה במעכב. כמו כן כלי הנשימה שלה היו צרים והיא טופלה בתרופה. עד לפני שלושה ימים הכל היה רגיל. בלילה ירד גשם הכלבה מאוד מפחדת מרעמים כך שבבוקר מצאתי אותה במרתף. ומצאתי שלולית שתן. הכלבה לא נוהגת לעשות צרכים בבית ולמעשה מעולם לא עשתה דבר כזה. באותו היום היא התנהגה מוזר, המשיכה לעשות צרכים בבית, היא לא רצתה ללכת ונראה היה שהיא מוגבלת יותר בהליכה. כשכן הלכה היא הסתובבה לי בבית ברונדלים וחיפשה מקום להתחפר בו. בערב היא לא היתה מוכנה לאכול והמשיכה כל היום לישון או להסתובב במעגלים ולחפש מקום מסתור. הכלבה נפטרה לי בבוקר לאחר שאבדה הכרה. בבית החולים נמסר לי כי הגלוקוז בדם היה גבוה ביותר. לאחר איבוד ההכרה היא הגיע למצב של מוות מוחי הונשמה ונאלצתי לנתק אותה מהמכונה ולעשות לה המתת חסד. האם יתכן שהיא היתה סוכרתית ולא ידעתי? האם יתכן שהיה לה שבץ? ברור לי שיתכנו עוד סיבות רבות אבל אני מעוניינת לדעת לפי סימני המצוקה שהראתה האם ניתן להניח מה ככל הנראה קרה.
עלינה

עלינה שלום
כבר עניתי שאין דרך לדעת את סיבת המות ללא נתיחה שלאחר המוות. רמות גבובות של סוכר קיימים בכל בעל חיים בסרס (לחץ עקה)

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

בביתי גדלים מספר גורי חתולים יונקים עם אם מאמצת והם כמעט בני חודש.
אחד הגורים התחיל להקיא מידי פעם את החלב שהוא יונק. מדוע קוראת תופעה כזאת ומה לעשות?
סיגלית

סיגלית שלום
אין תופעה כזאת למעט בעיות עיכול....וייתכן שהגיע הזמן לעבור לאוכל מוצק יבש או רטוב

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
בשבוע האחרון הופעיו אצל הכלב שלי סימנים בבטן ש"מגודרים" באדום.
אתמול הייתי אצל הוטרינר. הוא אמר שמדובר בתגבוה אלרגית למשהו (לא ידע להגיד למה).
הוא נתן צפוויט פורטה 500 פעמיים ביום ופרדניזון 20 מ"ג פעם ביום (שניהם ל-10 ימים).
1. מאז נטילת התרופות אתמול, הכלב נראה עייף כל הזמן. אין לו חשק לכלום. בד"כ הוא יוצא החוצה, נובח, רץ וכו'. עכשיו הוא רובץ על הספה רובה הזמן. האם זה בגלל התרופות? האם הן גורמות לעייפות / ישנוניות? גם לאכול הוא לא ממש רוצה. אוכל מעט. גם "ממתקים", גבינה ושאר מאכלים שלנו הוא פתאום לא רוצה.
2. הוטרינר אמר לתת גם את הפרדניזון 10 ימים ולהפסיק. ידוע לי שאת התרופה הזאת צריך להפסיק בהדרגה. האם ניתן להפסיק בבת אחת את מתן התרופה כמו שהוטרינר אמר או שצריך להפסיק לאט לאט (ואם כן, אז איך? מה המינון וכל כמה זמן?).

תודה רבה,
ליאת

ליאת שלום
החולשה שאת מתארת והירידה בתיאבון די סותרים את תוםעות הלואי של קורטיזון האם היה חם במיוחד בימים אלו?
לגבי המינון של קורטיזון , 10 ימי טיפול אינם סיבה לירידה מודרגת אעדיין אני מעדיף 5 ימים רצופים ולאחריהם 5 ימי טיפול לסירוגין ( יום כן יום לא) אך כל שינוי בטיפול כדאי שייעשה בתיאום עם הוטרינר המטפל....

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
הכלבה שלי בת 12.5 מגזע ג'ק ראסל טרייר.
עד לא מזמן לא סבלה כלל מבעיות כאשר לפני חודשיים גילו אצלה דלקת לבלב חמורה. שממנה יצאה לבסוף בשלום.
במשך כל החיים היא הייתה עם קולר רגיל ( על הגרון) ותמיד כשמשכנו אותה הייתה משמיעה קולות "חנק" כי באמת משכנו אותה. לפני המחלה שלה השיעול הפך להיות ללא קשר למגע בגרון. אבל די נדיר. בכל זאת החלטנו שעדיף לקנות לה רצועת גב שלא תלחץ לה על הגרון והוטרינר הציע לחכות ולראות אם זה ימשיך לה. כעת השיעול די נדיר אבל הנשימה שלה השתנתה. קשה להסביר אבל דווקא במאמץ לא נראה שקשה לה (כשהיא הולכת / מסתובבת / עולה מדרגות) ואילו במנוחה בשכיבה על הגרון משמיעה קולות חנק ובשכיבה על הצד צפצופים.
ספרתי נשימות לדקה והנשימות לא עולות הרבה על 30. (בין 19 ל -31)
לפעמים נראה כאילו הנשימות שלה מלוות בשרירי הבטן.
האם לדעתך המצב מחייב צילום ? ואם צילום - הצילום כולל גם את הגרון וגם את הריאות ?
תודה רבה! טליה

טליה שלום
אין ספק שצילום חזה וראש מחוייבי המציאות כמו בדיקת לב , ואולי גם אקו לב
בעות כמו אי ספיקת לב , שיתוק לוע הנשימה , ברונכית כרונית , קנה נשימה מעוך כל אלו כדאי יבוררו בבדיקות

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי חתול בן כ-4 שנים, מסורס.
החתול אינו אוכל או שותה כבר 3 ימים, רובץ רוב היום, אך לא אפאטי לחלוטין.
הוטרינר נתן לו אנטיביוטיקה מסוג X ביום הראשון וביום השני (אתמול) החליט לשנות אותה.
כמו כן, הוטרינר שלל דלקת בדרכי השתן/ אבנים בכליות וכיו"ב (כפי שהיה לחתול פעם).
עם זאת, החתול עדיין מסרב לאכול ו/או לשתות.
מה יכולה להיות הסיבה ומה ההמלצה? עודד

עודד שלום
נראה לי שהגיע הזמן לבדיקת דם : ספירה וביוכימיה לתפקודי כליולת כבד וסוכר....
לא ציינת אם יש לו חום גבוה....

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

יש לי כלבה בת 3 מסוג פינצ'ר מעורב שקיבלה היום בשעות הצהריים חיסון נגד כלבת. אחרי שעתיים בערך שמנו לב שהיא מאד מנופחת באיזור הפנים. לפי הוראת הוטרינר בטלפון נתנו לה פרדניזון בהתאם למשקל הגוף שלה. הנפיחות אומנם ירדה אבל עכשיו היא התחילה להקיא, בערך ארבע פעמים בשעה האחרונה, מתגרדת הרבה ויש כל מיני בליטות על הגוף שלה, והיא סובלת כרגע מעצירות. אציין גם שהיא אכלה היום אוכל ביתי, אחרי הרבה זמן שלא - בעיקר בעקבות זה שהיא שיחקה עם ילדים אך היא לא אכלה משהו מיוחד ואני לא חושבת שזאת אלרגיה לאוכל (אכלה חזה עוף).
קראתי קצת באינטרנט ומיד נלחצתי, גם הבנתי שיש איזשהי בעיה עם החיסון לכלבת ושלצערנו הרבה מאד כלבים סובלים מזה.
מה אוכל לעשות? שהם

שהם שלום
תיקון : מעט מאוד מאוד כלבים סובלים מתגובה אלרגית לחיסון : כדאי להוסיף אנטיהיסטמין לטיפול וכן השגחה.
בעתיד טיפול מקדים בפרדניזון ואנטי היסטמין בהזרקה 30 דקות לפני הטיפול עשוי למנוע את התופעה הנדירה מאוד הזאת....
בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי נועה:)
יש לי כלבה, בת 3 וחצי. לאחרונה שמתי לב כי יש לה בריחה של שתן מתוך שינה (בבוקר המיטה שלה מוכתמת וגם כאשר היא שוכבת סתם על הריצפה לפעמים בורח לה פיפי והיא אפילו לא שמה לב..) יש לציין שמאז שהיא גורה היא לעולם לא עשתה את הצרכים שלה בסביבת המיטה שלה ובבית בכלל..
אמרו לי שיש טיפול תרופתי לבעיה הזאת.. האם זה נכון? אשמח לעזרה ולהסבר... תודה רבה! טל

טל שלום
לרוב מדובר בהיחלשות השריר הטבעתע עקב חוסר איזון הורמונלי בעקבות ניתוח עיקור.
אכן ניתן לטיפול תרופתי בכדורים או סירופ לרוב טיפול לכל החיים..... ראשית יש לבצע בדיקת שתן לשלילת בעיות אחרות בדרכי השתן (דלקת , סכרת , חוסר ריכוז שתן) ואז לטפל

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי יש לי שאלה כזאת אני מעונין לקנות גור ספינקס עכשיו בחלק מהתגובות שאני קרוא ניתן לקחת אותו בגיל חודשים שהוא אוכל כבר אוכל יבש והולך לשירותים , אכן הגור עושה זאת , ובחלק מהתגבות אני רואה שיש לקחת את הגור בשלושה חודשים ואם ילקח לפני זה יכול לעשות לגור ולהורים שלו טראומה . מתי הכי ממולץ לקחת את הגור מה הסיבות השלכות אשמח לתשובה מנומקת
חומחוס

חומחוס שלום
חדשיםם הוא גיל מקובל ביותר...... ואני מניח ששלושה עוד יותר ובטח ארבעה וחמישה......
בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

«   «הבא   | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674 | 673 | 672 | 671 | 670 | 669 | 668 | 667 | 666 | 665 | 664 | 663 | 662 | 661    הקודם»   »
X

כניסת מנהל