פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

היי,יש לי שאלה בקשר לעיקור של בולדוג צרפתי בת שלוש וחצי,שמעתי שאחרי עיקור של כלבים גזעיים ובמיוחד פרנצ'י שאחרי עיקור מתחילים בעיות רפואיות כגון גידולים סרטניים וכו'.. השאלה שלי היא אם זה נכון ואם יש עוד בעיות שיכולות להופיע לאחר עיקור..! תודה רבה וחג שמח

קישקוש מקושקש
נהפוך הוא , אחד מהברכות בעיקור הוא שהניתוח מקטין את הסכנה שבסרטן השד פי 12 !!!

תופעות הלואי העיקריות הן השמנה אותה ניתן למנוע בתזונה נכונה , וטפטוף שתן בכלבות מבוגרות בו ניתן לטפל תרופתית...

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

יש לי כלבה מסוג פודל מדהימה בת שנה וקצת ואני מעוניין לזווג אותה !
איך יודעים שהיא מיוחמת ?בנוסף לדימום מה הסימנים הנוספים? ואם רואים דימום והסימנים הנוספים מתי להביא זכר ? במהלך או כשנגמר הדימום? כמה זמן אורך הייחום ? וכמה זמן אורך ההריון שלה ?
תודה וחג שמח

כל התשובות במאמרים הבאים

http://www.ofervet.co.il/site.php?page=articleDog.html

קריאה מהנה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

היי לי גור זכר פודל ואני רוצה לדעת באיזה גיל אפשר לזווג אותו
תודה

היי יש לי כלבה מסוג פודל ננסי בת שנה
אני מעוניין לזווג אותה ואינני יודע מתי היא בתקופת ייחום. איך יודעים מתי? מתי כדאי להביא זכר? כמה זמן תקופת הייחום? ובאיזה שלב בתקופת הייחום תקלט מהר?
כמה זמן אורך הריון ?
תודה ויום טוב

כל התשובות במאמרים הבאים

קריאה מהנה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום יש לי כלבת מלטז בת שנה וחצי איך אני יכול לדעת מתי אפשר לזווג אותה עדיין לא ראיתי גם את המחזור שלה או יכול להיות שפיספסתי לפי מה אני יכול לדעת??

קרא מאמרים אלו

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום ,
יש לי חתולת בית שעברה את הייחום הראשון שלה ונכנסה להריון (אני כמעט בטוחה- עטינים נפוחים , השמנה , עייפות) היא ממש קטנה ואני מפחדת שיהיו לה סיבוכים בלידה או שהיא תאכל את הגורים (כבר קרה לנו) איך אפשר לדעת \ לדאוג שלא יהיו סיבוכים ?

השאלה האמיתית היא למה אינך מעקרת את החתולה אפילו כעת על מנת למנוע המלטת גורים לא רצויים.....

אין מה לעשות או שתעקרי או שבהיא תמליט ואיני רואה סיבה ל בעיות בהמלטה

היי אחראית : עקרי אותה ומנעי סבל מגורים מיותרים.....

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

דוקטור, שלום רב,
ברשותי חתול זכר כבן 3.
לאחרונה חזרה לו שוב בעיה של חסימה בדרכי השתן.
החתול טופל באנטיביוטיקה, וכמו כן החלפנו לו את המזון למזון אס די, ובשבועות האחרונים, הוא חזר לעצמו.
אולם, במהלך הטיפול, הוא גם קיבל זריקת אנטיביוטיקה ברגל האחורית הימנית (ירך).
מאז אותה זריקה, החתול מושך את הרגל (בתחילה, הוא אף אכל אותה, ונוצר שם פצע "לא יפה ובצקת)"
הפצע הגליד, אולם נראה שמבחינה פונקציונאלית ישנה הידרדרות, וכף הרגל למעשה אף נראית שונה מכך\ף הרגל הנגדית (מבחינת הגודל), והוא מושך את הרגל אחריו והיא למעשה רפויה לגמרי (נראית ללא קשר לגוף שלו)
האם תוכל להמליץ מה לעשות? בתור חוות דעת נוספת? לנו נאמר להקפיד על תרגילים לרגל, מעין פיזיוטרפיה יום יומית, אך נאמר לנו זאת ללא שום צילום או בדיקה מלבד בדיקה חיצונית.
תודה מראש
תומר

תומר שלום
ייתכן ויש פגיעה עצבית ברגל עקב הזריקה. איני יודע מה הוזרק ומה הקשר לצליעה ולכן אמליץ לקבל חוות דעת נוספת......

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

יש לי כלב קוקר ספניאל
שבועיים הוא לא אוכל רבה ישן
מה קרה ומה אני יכולה לעשות ?
johnny

לגשת לוטרינר לבדיקה.....

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, יש לי גורת שארפיי בת חצי שנה. לאחרונה היא עברה ניתוחון בעין והייתה צריכה ללבוש צווארון (מעין קונוס כזה) ככה היא שתתה מים ואכלה, לאחר יומיים הבחנתי כי נוצרה מעין רטיבות באזור הצוואר. הורדתי את הצווארון, שטפתי את אזור הצוואר בין הקפלים וראיתי כי ישנם אזורים אדומים ונפוחים בעור מתחת לפרווה. מה זה אומר? למרות שייבשתי את האזור לאחר מס' שעות שוב נוצרה רטיבות במקום (כנראה מהפרשה של העור) עם ריח לא נעים. במה מדובר? איך מטפלים? אשמח לתשובה... העניין מאוד מטריד אותי. תודה רבה :) אלינה

אלינה שלום
מדובר באקזמה - דלקת עור חריפה עקב הגירוי של הקולר בעור. כדאי לחטא פעמיים ביום עם פולידין נוזלי ולמרוח משחה אנטיביוטית עם סטרואיד - תתייעצי עם הוטרינר המטפל

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום, יש לי שארפיי בת חצי שנה, לאחרונה היא עברה ניתוחון קטן בעין ובשל כך הייתה עם צווארון. לאחר יומיים, הבחנתי כי אזור הצוואר שלה רטוב, הוצאתי את הצווארון. באזור הצוואר ישנם סימנים אדומים ומאוד נפוחים. יש לציין, כי למרות ששטפתי וייבשתי את האזור לאחר מספר שעות שוב נוצרה רטיבות במקום. במה מדובר ואיך מטפלים? אשמח לתשובה ופתרון לבעיה :) אלינה

אלינה שלום
מדובר באקזמת עור עקב החיכוך עם הקולר , שטיפות יומיות בפולידין נוזלי ומשחה אנטיביוטית עם סטרואיד תפתור את הבעיה

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

ערב טוב,
יש לי רועה גרמני, נקבה בת 7,5. כמו לרובנו באתר זה היא כבר מזמן לא "כלב" אלא משפחה ובת בית. לאחר שנים שהאכלתי אותה מזונות יבשים מהטובים שהשוק מציע לא נפתרו בעיות האלרגיה והגירודים. לפני כ4 חודשים התחלתי להאכיל אותה באוכל ביתי (לבשל לה במיוחד כמובן ולא שאריות) ואכן ממש פלא- הכלבה מרגישה הרבה יותר טוב.
המתכון שלי : 20% בשר או עוף 20% כוסמת 30% אורז לבן 20% שיבולת ו 10% ירקות בעיקר גזר, קישואים, בטטה . לפעמים מוסיפה ביצה או קוטז'.
הדאגה העיקרית שלי שהמזון לא מאוזן מספיק ויפגע בה לטווח ארוך.
אם אפשר לקבל אישור או מתכון מדויק יותר מווטרינר או מישהו מוסמך.
תודה מראש,
יולי

יולי שלום
אני בספק רב שהמתכון שאת מתארת הינו היפואלרגני ואכן פתר את בעיית האלרגיות הלואי שכן... חכי לאביב ולקייץ ואז נראה
לגבי התזונה הנכונה לצערי , קשה מאוד להעריך עד כמה מאוזנת הדיאטה שאת נותנת , אני הייתי מוסיף מולטי ויטמין ומשנה מדי פעם את ההרכב על מנת לא ליפול לחוסר כרוני ברכיב מסויים

לדעתי חיפוש בגוגל עשוי להניב מספר אפשרויות לדיאטות ביתיות....

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום,
יש לי כלבה בת 16 כמעט. היא סובלת מכמה תופעות שמאפיינות את גיל הזקנה כמו דלקת פרקים, אי שליטה על סוגרים, עייפות ממושכת. אבל יש תופעה חדשה שחוזרת על עצמה בחודשים האחרונים שמטרידה אותי. היא כל הזמן מגרדת/ מכרסמת עם השיניים שלה את האיזור העליון של הזנב. יש לציין כי הזנב שלה ממש נפול, לפעמים גם בין הרגליים ממש ולאחרונה שמתי לב שמרוב גירודים נהייה לה שם ממש קרחת קטנה ואדמומיות באזור. האם זה יכול להחשיד על משהו ממאיר? אין לי מושג איך בכלל להתייחס לזה וכמה זה חמור. אשמח לקבל הכוונה כלשהי.
תודה מראש!
גליה.

גליה שלום
את מתארת תופעה של אלרגיה , אני ממליץ שתגשו לוטרינר להתאמת טיפול סטרואידי שעשוי גם להיטיב מאוד עם קשיי ההליכה שלה

וכמובן טיפול יעיל נגד פרעושים...

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב שמי שרית ויש לי כלב מסוג סאן ברנרד בן שנתיים
אתמול גיליתי בגב התחתון שלו כמו קליפה שחורה כזאת שדבוקה לו לשיער צמוד לעור קילחתי אותו וכשהסרתי את זה זה יצא יחד עם השערות שלו ונוצרה לו שם מין קרחת והעור באותו איזור השחיר ונראה מגורה.
היום בבוקר לקחתי אותו לוטרינרית והיא אמרה שמדובר בקקי של פרעושים חשוב לי לציין כי כל שאר הגוף נקי לחלוטין וגם אתמול בדקתי אותו הייטב ולא ראיתי אפילו פרעוש אחד.
הוטרינרית המליצה לי על האמפולות האלה שמטפטפים באיזור הצוואר (של חברת אדוונטז') הבעיה היא שהאמפולות מתאימות לכלבים מ25 ק"ג והכלב שלי שוקל יותר מכפול מזה.
או לייתר דיוק הוא שוקל כ60 ק"ג
לכן רציתי לשאול אותך 2 שאלות.
1.האם לפי התיאור שלי אכן מדובר בקקי של פרעושים?
2.לגביי האמפולות
מה עושים במקרה של כלב במשקל הזה? האם צריך לשים רק אמפולה אחת או יותר?
אודה לך מאוד מאוד על תשובתך
יום נעים ושבוע טוב. שרית

שרית שלום
אני מאמין שהווטרינרית יודעת מה זה קקי של פרעושים.... בכל מקרה זה מתאים לתגובה אלרגית וגירוי לפרעושים בבסיס הזנב..........

אמפולות אדוונטג' קצת מיושנות בעיני ואני ממליץ על אדוונטיקס (אותה חברה רק כיסוי גם לפרעושים וגם לקרציות)
לכלבים מעל 40 קג מומלץ להשתמש בשילוב אמפולות מתאים : ל 60 קג כלב מומלץ אמפולה אחת של 25 קג ומעלה ואמפולה של 10-25 קג

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום יש לי כלבה פודל קיבלתי אותה כבר עם בעיות שאם הייתי יודעת אפילו הייתי מאמצת אותה אותה כמו שהיא. נודע לי שהייתה לה תאונת דרכים ויש לה בעיות עם האגן. לא מעוקרת ועם שניים פגועות ופה מסריח. ועוד נכון להיום טופלה כמעט בכל הבעיות. יש לה בעיית יציאה היא בת כמעט 6 שנים. יש לה מדיי פעם סתימה במעיים.
היינו אצל רופא יש צילום: יש הצרות של מעיים וקושי ביציאות. אני נותנת לה מדיי בוקר שמן פארפין אוכל יבש. מה אני יכולה עוד לעשות בכדאי להקל על המסכנה שלי? עד עכשיו היא אצלנו קרוב ל8 חודשים וההוצאות גדלות עלה לי קרוב ל5000 ש"ח. ולמה כל ביקור אצל רופא עולה המון כסף? בסוף לא נאמץ כלבים מה יהיה? אני נותנת לה היום גם אוילק סירופ היא ממש סובלת .
רנה

אכן מה לעשות ביקורים וטיפולים עולים כסף.... אחזקת מרפאה , ציוד מתקדם , תרופות , וגם שכר לרופא ולצוות , הכל מסתכם בכסף , עדיין לא מצאתי בעולם את הפתרון החינמי לבעיה.
אני יכול לספר לך שלפחות מנסיוני אין עוד סקטור מקצועי שתומך בחסרי היכולת (חתולי רחוב , כלבים משוטטים ) כמו הציבור הוטרינרי...לא רופאים , לא רופאי שיניים ולא עורכי דין....
קשה לי להתייחס ספציפית לבעיה כי לא ממש מתואר עד כמה יש נזק , ונשמע כאילו הכלבה מטופלת על ידי וטרינרים , הייתי מציע להמשיך במאמצים , אם את רוצה התייחסות מקצועית , אנא שלחי חומר רלוונטי כתוצאות בדיקת וצילומי רנטגן

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
הכלבה שלי מעורבת כבת 6, לפני כשבועיים היא החלה מסרבת לאכול את האוכל שלה היבש,נתנו לה במקום אוכל משימורים ואח"כ בהדרגה הפסיקה לאכול גם אותו,(כרגע מסכימה לאכול עוף ואו ביצים)
בנוסף , היא גם משלשלת ונראת קצת חלשה . לקחנו אותה לוטרינר , עשינו לה בדיקה כללית ממצאים : ללא חום ונפיחות בבלוטות הלימפה, שלחנו בדיקות דם התוצאה חוסר בכדוריות לבנות , עליה באינזימי הכבד.
שאלתי היא : מה יכולה להיות הבעיה?? מה ניתן לעשות בשביל להקל עליה?? ואילו בדיקות נוספות יש ועדיף לבצע בכדי לאבחן במדויק מה יש לה??
תודה בנימין

בנימין שלום
אני מניח תרבית צואה , הדמיה באולטראסאונד ואולי ביופסיה של הכבד או של המעיים.....
בכל מקרה יש להמשיך עד איבחון ודאי

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
יש לי כלב קוקר ספניאל בן שנתיים, הוא סובל מגירודים בחלקי גופו בעיקר בין האצבעות, בפי הטבעת ובבטן ליד המפשעה. עקב הגירודים הנ"ל מופיעים לו פצעים אדומים. בתוספת לכל זה בקיפולי השפתיים יש לו פצעים יבשים. הבעיה התחילה לפני בערך חצי שנה, כשלקחתי את הכלב להסתפר (ניתן לציין שבעיה זו לא הייתה קיימת לפני). הרופאים אומרים שזאת אלרגיית עור, במשך כל הטיפול הוא קיבל במשך חודשים טובים, שלל אנטיביוטיקות (ציפרופלקסיצין,CEFOVIT 250ׂׂ) בתוספת לאנטיביוטיקות הוא קיבל במשך חודשים סטרואידים (MEDROL 4) ובבדיקת עור מצאו אצלו גם פטריה, גם על זה הוא קיבל תרופה. בזמן שהוא קיבל את התרופות הנ"ל התחילו לו בעיית דלקות עיינים ואוזניים חמורות, עקב הבעיה זו החליפו הרופאים את תרופת הציפוביט לציפרופלקסיצין והביאו לו טיפות אוזניים. כל עוד הכלב קיבל את התרופות הוא כמעט ולא סבל מגירודים, אבל איך שהוא מפסיק לקבל אותם (בהוראות הרופא) כל הבעיות מתחילות מחדש. ניתן לציין שהכלב אוכל כרגע תפו"א וביצים עפ"י המלצת הרופא במקום אוכל מיוחד אנטיאלרגי לכלבים.
בקרוב אני צריכה ללכת לרופא שוב, והוא שוב ירשום מרשם לתרופות הנ"ל. איני יודעת איך ומה לעשות כדי שהכלב יפסיק לסבול, איני בטוחה שזאת אלרגיית עור בכלל, ונראה לי לא הגיוני בכלל שהכלב צריך כל החיים לחיות על תרופות כבדות כאלו.

אשמח לקבל ייעוץ ועזרה. ויקטוריה

ויקטוריה שלום
טבען של אלרגיות שאינן מתרפאות בכלל כי אם נשלטות בעזרת טיפול תרופתי או מניעת האלרגנים _(שאינה אפשרית ברוב המקרים)
ולכן כל הפסקת טיפול תיגרום לחזרת הגירודים. מומלץ להמשיך הטיפול במינונים נמוכים אשר עדיין נותנים תוצאה טובה ולא להפסיק. חודשים ואם צריך גם שנים.

באשר לדיאטה , היא נראית לי חריגה ובלתי מאוזנת , ואיני מוצא הצדקה לטיפול הנ"ל אבל צריך לברר אצל הוטרינר המטפל לסיבות לכך....

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום רב,
יש לי כלבת פינצ'ר מעורבת בת 5 וחצי. יש לה בעיית גירודים וליקוקי רגליים, בטן ואוזניים כבר 4 שנים. ניסינו דרכים שונות אצל וטרינרים שונים לטפל בתופעה אבל אף אחד לא הצליח.
היא עם קולר מסוג אליזבט כבר כמעט שנתיים על מנת למנוע ממנה לגרד. זה אכן מונע ממנה אך ברור שזה לא עוזר כלל ובנוסף הוטרינר אמר שהקולר הוא מה שגורם לה לדלקת באוזניים וניעורי ראש.
הוא הציע להתחיל טיפול בסטרואידים, אך ציין שהטיפול מסוכן, עם תופעות לוואי רבות ועלול להזיק לה.
מה דעתך בעניין והאם אכן כדאי להתחיל בטיפול? אני מאוד רוצה שהכלבה תבריא ותוכל שוב להיות חופשייה כמו פעם.
בנוסף יש לה בעיית עודף משקל ואנחנו לא "מפנקים" אותה במזון לבני אדם או בכמות עודף של בונזו. והיא יוצאת לטיול כמה פעמים ביום. איך אתה מציע לעזור לה לרדת מעט במשקל?
inbal

עינבל שלום
עד היום לא טיפלתם בסטרואידים? ולעומת זאת קולר אליזבטי שנתיים?
אני מקווה שאני טועה בהבנת מכתבך , אבל אם השורה מעל נכונה , הרי שקיבלתם טיפול פסול ביותר (בעיני כמובן)
לא בדקתי את הכלבה , אבל אם נשללו כל אפשרויות האחרות (זיהום , טפיל , סרטן ...) ומדובר באלרגיה , הרי שטיפול בסטרואידים הוא אבן היסוד הכי בסיסית והמקובלת והכי מוצלחת גם!!!
תופעות הלואי בטלות בשישים (לעומת תופעת הלואי של כלב מוטרף עקב שימוש בקולר אלזבטי שנתיים!!!)
הטיפול אינו מסוכן , הוא יעיל , והכרחי ואולי הכי פופולרי מכל טיפולי האלרגיה הידועים.....
1. בצעו איבחון יסודי ובסיסי
2. עברו למזון היפואלרגני ל 3 חודשים לפחות!!!!(ניסוי ותהיה) ורק מזון זה וללא תוספות בהכלל ןלפי המינון שייקבע הרופא להורדת משקל
3.החלו טיפול בסטרואידים
4. עברו למשטר דיאטה חריף!!! סטרואידים מגבירים תיאבון אך אסור להיכנע ולהגביל את כמויות המזון בהשגחה וטרינרית

חשוב שתדעו : טיפול באלרגיה במקרה הטוב מדכא את התסמינים וכנראה הטיפול הוא לכל החיים , כל הפסקת טיפול תביא לחזרת הגירודים. בטיפול באלרגיה יש הרבה עליות ומורדות , הצלחות וכשלונות ושם המשחק הינו : התמדה , הקפדה , התמדה והקפדה.

בהצלחה
ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

יש לנו כלבה מסוג גולדן רטריוור מעורבת בת 5. לפני קרוב לשנה עברה תאונת דרכים ונגרמו לה שברים באזור האגן. הוטרינרית לא המליצה על ניתוח מחשש שיסכן את חייה, קיבלה טיפול וטרינרי בסיסי ולאחר כשבועיים החלה להתאושש בהדרגה. לאחר כשמונה חודשים החלה לסבול מעצירות וקשיים ביציאות. נתבקשתי לתת לה מזון רך, הוספת פסיליום, שמן ומים למזון שלה כדי להקל על היציאות. לא תמיד עזר והוטרינרית נאלצה לא פעם לעשות לה חוקן. מסתבר שהעצמות התאחו בצורה שגרמה להיצרות מקום היציאה. על מנת לפתור את הבעיה הציעה הוטרינרית שעל הכלבה לעבור ניתוח אורתופדי. לפני כחודש הכלבה עברה את הניתוח (שעלה אלפי שקלים) והתברר לצערי שהניתוח לא הצליח. שאלתי, האם יכול להיות שניתוח מסוג זה לא יצליח? האם זה נחשב ניתוח מסובך?
רון

רון שלום
מכיון שאין תיאור מדוייק של הניתוח איני יכול להתייחס למה שהיא עברה
לצערי כל ניתוח עלול לא להצליח אנחנו דנים במערכת חיה ואין 100% הצלחה לצערי. כעת כדאי לברר עם הרופא המנתח למה הכישלון וכיצד בדעתו לתקן את הבעיה ? ניתוח חוזר? אמצעים תרופתיים??
אם תשלחי לי חומר מפורט כולל צילומי רננטגן לפני ואחרי ובדיוק מה הניתוח שנעשה אוכל לבדוק ולחוות דעה בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

לכלבתי יש אבצס בצוואר עברה ניקוז, והאבצס טיפה הצטמק (כגודל חצי כדור טניס, לא ממש עגול ויחסית שטוח,) שאלתי כמה ימי החלמה היא זקוקה ומתי אפשר בוודאות להבחין שהאבצס נעלם, מקבלת ראפפן 500 מ"ג ליום, כמו כן ביום הניקוז הוזרק למקום חומר אנטיביוטי ,מאחר ואני בעוד 8 ימים טסה הייתי רוצה להיות רגועה שאכן היא מקבלת את הטיפול הנכון (זוהי כלבה מעורבת בת11 תמיד בריאה ) מודה לךעל תשובתך
גילה

גילה שלום
אני מניח שב4-5 ימים את תראי את ההצטמקות , ברם הטיפול עצמו יכול להיות ארוך אפילו כשבועיים....

בהצלחה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

שלום לכם ישלי כלבה מסוג רוטווילר מעורבת אשר משקקה כמעט מגיע ל50 קג (בערך) בזמן האחרון היא החלה לרעוד בגופה לרוב ברגל שמאל בעיקר, היו פעמים שהיא רעדה גם במקומות אחרים, בשבועיים האחרונים בהם החלה לרעוד היא בקושי עומדת חשוב לציין שאין לה בעיה / שלא עברה חיסון או ניתוח ואחת השאלות זה גם האם זה קשור לכמות האוכל שלה?
עוד דבר חשוב לציין שבסוכות היא עברה עיקור בעקבות זיהום ברחם .
האם יש קשר בין הדברים שכתבתי לרעידות שלה או שזה יכול להיות משהו אחר
אשמח לתשובה במהרה,
עדן

עדן שלום
איני רואה הקשקר בין עיקור משקל ורעידות. אני מציע שתגשו לוטרינר לבדיקה ובירור הסוגיה

בברכה

ד"ר עופר שביט
רופא וטרינר
03-6472933
www.ofervet.co.il

«   «הבא   | 679 | 678 | 677 | 676 | 675 | 674 | 673 | 672 | 671 | 670 | 669 | 668 | 667 | 666 | 665 | 664 | 663 | 662 | 661 | 660 | 659    הקודם»   »
X

כניסת מנהל