פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

לדר' עפר שביט
יש לי פומרניין בן 7, שוקל בערך 4-3 קילו. בחודשיים האחרונים גופו השתתק בהדרגה, בתחילה היו אלו הרגליים ולאחר מכן הידיים. נכון להיום הוא אינו מסוגל לנוע בעצמו. הוטרינר עשה לו בדיקות דם, שיצאו תקינות, וצילום רנטגן שלו הראה שום דבר חריג, ממצאים אלו הקשו על הוטרינר לאבחן את המחלה. לדעתי יש לו ניוון שרירים, הרעידות שלו בידיים רק מגבירות אצלי את החשד. ברצוני לדעת אם ניתן לעשות משהו בכדי להחזירו למצבו הקודם.
אודה לך מאוד אם תוכל להשיב לי במהרה.לבעל הפומרניין בן ה7 עם השיתוק המתפשט.
לך מהר לחוות דעת נוספת. מבלי להטיל דופי בעבודה המצויינת שעשה הוטרינר שלכם אך במקרים כאלה אני ממליץ בכל חום על בית החולים הוטרינרי בבית דגן השייך לאוניברסיטה העברית. בקש תור אצל ד"ר מירב שמיר וטרינרית נאורולוגית מומחית
טל:03-9688588
אל תתמהמה במקרים כאלו הזמן משחק תפקיד חשוב ביותר.ד"ר שביט שלום
ברשותי כלבת קווקר אשר נדבק לה בכל כף הרגל מסטיק
שאלתי היינה כיצד ניתן להסיר את המסטיק מכף רגלה, האם ישנם שיטות "סבתא" לבעיה או גזירת השער מכף רגלהשלום
יש לי שאלה בקשר לחמוסים. יש לי חמוסה בבית אבל יש לי בעיה היא כל הזמן מתגרדת ומשתעלת ואני לא יודעת מה לעשות, כאשר אני לוקחת אותה לוטרינר הם
נותנים לה אנטיביוטיקה אך זה לא בדיוק עוזר. הייתי רוצה לשאול אותך אם נתקלת בזה ומה זה יכול להיות ומה אפשר לעשות לגבי זה? תודה רבהאפרת שלום
מבלי להטיל ספק בעבודה המצוינת שעשו הוטרינרים שטיפלו בחמוס עד עכשיו הייתי מתיעץ איתם ומבקש הפניה לוטרינר נוסף לקבל חוות דעת נוספת. אולי מישהוא שמתמחה בחמוסים מכיון שאיני מכיר כזה רופא הייתי עורך סקר טלפוני בין הרופאים באזורך.
בהצלחהHelloWe have a new dog - which we buoght from 'Let animals live' and
TICKS she has
I know that they can be dangerous also to people
And we took them out - first with our handsCan you tell me how to make sure we are o.k
What are the symptoms ? what do do if we see themI am very affraid
גלית יקרה אל תיבהלי ואל תפחדי : תיפעלי. גשי לוטרינר וקני קולר קילטיק נגד קרציות וטיפות פרונטליין נגד פרעושים קבלי הסבר במקום ותיפתרי את בעיית הקרציות פרעושים.דר' עופר שביט שלום,
יש לי כלבה בת שנה ו 7 חודשים מסוג גולדן רוטריבר. לפני כחצי שנה התחילו אצלה התקפים. לאחר שהיא עברה בדיקות אצל וטרינר, התברר לנו שמדובר באפילפסיה. הוטרינר נתן לנו מירשם ל"אסיבל" ו אמר להזריק לה כל פעם שיש לה התקף. הבעיה שפעם היה לה התקף פעם בשבוע, ועכשיו זה יכול להגיע ל 5-4 התקפים ביום. השאלה היא האם יש טיפול שבעזרתו ניתן להקטין את כמות
ההטקפים ו אף לרפות לגמרי. כי הכלבה נורא סובלת. על איזה טיפול היית ממליץ.אלכס שלום
ניתן לטפל באפילפסיה בטיפול מונע . זאת אומרת לתת תרופות במשך כל ימות השנה המונעות את התפרצות ההתקפות. ישנן מספר תרופות כמו פנוברביטול ,פרימידון , פניטאון , וגם ואליום.
פנה לוטרינר שלך להתאמה אישית ומע'קב אחר טיפול מונע.
כלבים יכולים לחיות שנים בטיפול ללא התקפה אחת. ישנם מקרים חריגים שבהם הטיפול אינו יעיל , אך אילו מקרים בודדים מאד.ד"ר שביט שלום.
ברשותי כלבת קווקר בת שישה חודשים, אשר עדין לא קיבלה ייחום.
ברצוני לדעת מתי מופיע הייחום וכמה זמן הייחום נמשך.
בברכה אביאבי שלום
ייחום מגיע בגיל בגרות מינית היכולה להתחיל בקוקר מגיל 6 חודשים ועד 18 חודש למחזור ראשון. מחזור נמשך 3 שבועות פעמיים בשנה.שלום, רצינו לדעת באיזה גיל אפשר להתחיל לקחת גור לרחצה בים.
יש לנו גולדן בן 5 חודשים, אנחנו יודעים שהגולדנים מתים על מיים ורוצים לקחת אותו איתנו לים, השאלה אם זה לא יפגע לו בעור או יגרום לבעיות אוזניים.
תודה, נעם, גלית וקאי שמת ללכת לים!נועם גלית וקאי
והרי החדשות : אין הגבלת גיל לרחצה בים לכלב (אין בכלל הגבלת גיל לרחצה של גור). ההגבלה היחידה היא סוף תקופת החיסונים אבל אין לה קשר לרחצה אלבה
לחשיפה לכלבים רבים ממקורות שונים.
אנא הקפידו לשטוף את הכלב במים מתוקים לאחר הים.כלבי משתעל במשך 3 ימים השיעול מחמיר מיום ליום ומלווה בהקאות של מעין ריר לבןשחר
גש לוטרינר, לבדיקה :שעלת , ברונכית ,אי ספיקת לב , דלקת ריאות , הם רק תחילת רשימת האפשרויות.
גש לוטרינר שלך לבדיקה אבחנה וטיפול.שלום לוטרינר
קיבלנו חתול פרסי בן 5. פרסי גזעי עם ראש פחוס,האף בגובה העינים הוא מתוק בעל תיאבון ואוהב פינוקים,עד כאן הכל שיגרתי ותקין.
התופעה המוזרה:
הוא עושה את תנועות הניקיון המוכרות של החתולים,
דהיינו ,כפות רגלים קידמיות לכיוון הלשון והפנים,
אלא שתמיד זה באוויר,זה לא מתקרב ולא נוגע בפנים ובלשון.
זה נראה "כאילו",כמו פנטומימה. אני מקווה שהצלחתי לתאר את התופעה המוזרה.
אשמח לקבל הסבר על התופעה. הוטרינר של החתול לא ראה את התופעה וטען שזה כלום.
תודה ממניהי מיכל, לא יודע
אם החתול בסדר גמור בשאר הדברים הייתי אולי מייחס את התופעה למוזרות הכללית של הרגלי הניקיון של חתולים פרסייםשלום לך דוקטור, התוכית שלי לפעמים נושכת מה לעשות בנידון? יש לי עוד שאלה והיא:
כאשר אני רוצה להוציא את התוכית מהכלוב, היא נאחזת עם הציפורניים שלה בדפנות הכלוב ולא מוכנה לצאת, היא אפילו נושכת כדיי שלא אוציא אותה!!!
מה לעשות בנידון?
בתודה עמר .ל.עומר
תתחיל להשקיע בתוכי שלך.
ברור שאתה מצליח ליצור אצלה פחד או חרדה וחוסר רצון לצאת מהכלוב. תבדוק את עצמך ופעולותיך . היה יותר שקט , יותר עדין , יותר מתקשר (דיבור) ויותר מתגמל (צ'ופרים)
בהצלחהלד''ר עופר שביט שלום,
יש לי כלבה מסוג גולדן רטריבר. עד כה היא לא הקיאה באף נסיעה אך היא לא מסכימה לעלות לאוטו וכשמעלים אותה היא מאוד מתנשמת בנסיעה בעוד כחודש וחצי היא תצטרך לעבור נסיעה ארוכה מאוד.
שמעתי על כדורים נגד הקאה ורציתי לדעת האם זה בריא וכדאי לתת לכלבה את הכדורים ואם לא אז מה אתה מציע לעשות?
תודה, גיאגיא
אתה מתאר כנראה כלבה הסובלת בחילות בנסיעה (התנשמות ללא הקאות)
ולכן כנראה הפחד שלה מלהיכנס לרכב.
כן שווה לתת לה כדור נגד בחילות / הקאות .
כדור ACP אותו ניתן לרכוש אצל הוטרינר שלך.הכלבה שלנו חווה מה שמוגדר "הריון מדומה" - היא "התחברה" לכלב בתקופה שהייתה מיוחמת אך לא נכנסה להריון כיום (65יום אחרי ההתחברות) יש לה
חלב , היא בוכה כל היום , נצמדת לכדור מצפצף ולא עוזבת , עצובה ומאד לא אנרגטית. האם זה "נורמלי", מה עלינו לעשות ?
אגב , היא הייתה אצל וטרינר ומבחינה בריאותות הכל בסדר . תודה .איה שלום
מה שאת מתארת נשמע כמו הריון מדומה (במידה והכלבה נבדקה על ידי וטרינר ולא נמצאה סיבה אחרת). בהריון מדומה לא מטפלים הוא עובר מאיליו.
הריון מדומה מונעים (והוא יחזור גם בעתיד) על ידי עיקור הכלבה.ד''ר שביט שלום
ברשותי חתולה בת שנה.חתולת "רחוב" אותה אימצתי בגיל חדשיים. החתולה עברה עיקור .החתולה מקבלת מזון מתוצר ת"איימס" ופעם ביום צ"ופר קטן- מעט נקניק פסטרמה. ידוע לי שהחתולים מקיאים את השערות אותן הם אוכלים תוך כדי התנקות. לאחרונה החתולה מקיאה לעיתים קרובות (פעם בשבועיים).
החתולה נראית בריאה שמחה ואוכלת כרגיל מהמזון היבש. אודה לך אם תאיר את עיני בסוגיה זו(למותר לציין שהחתולה מחוסנת ומקבלת את כל הטיפולים הנדרשים).
תודה, אמנוןהייתי לוקח את החתולה לבדיקה אצל הוטרינר לגילוי סיבת ההקאות חתולים בעלי שיער ארוך מקיאים כדורים עשוים שיערות אותם ליקקו בעת ניקיון הגוף..
מסיבה זאת נותנים לחתולים אלו פעמיים בשבוע משחה המרככת את הכדורים והמאפשרת הפרשתם בצואה ולא בהקאהשלום ברצוני לדעת אם אפשר לסרס/לעקר לאחר שהכלב/ה הגיעו לבגרות מינית עומרישלום
יש לי כמה שאלות בקשר לתוכי מסוג קוקטיל:
אתמול קניתי תוכי מסוג קוקטיל, התוכי הראשון שלי. ורציתי לדעת מה כדאי לתת לו לאכול.ושאלתי השניה היא האם תוכי מסוג קוקטיל יכול לדבר?
תודה מראש תוםתום , תוכי מסוג קוקטיל מקומו בטבע ולא בכלוב , לבד תברר אצל וטרינר ציפרים או בחנות שמכרה לך.האם מותר לשטוף גורים במים (מקלחת) ואם כן החל מאיזה גיל ?אצל פיקי יש תופעה שחוזרת על עצמה כמעט מידי חודש. היא מלקקת את ה"פיפי" עד שהיא צורבת פצע סביב-סביב. לפעמים אני תופסת את זה עוד בהתחלה ולפעמים רק כשאני בודקת אחרי שהיא מתחילה לגרור את הטוסיק על המדרכה כדי להקל את תחושת הצריבה או הכאב.עד עכשיו היא טופלה ב- DERMACOMBIN BETACORTEN ו-PRO-OR (שנראה לי כי החמיר את המצב). אני ממהרת להלביש לה צווארון פלסטי כדי שלא תוכל להגיע לפצע. אבל ההחלמה אורכת 5-6 ימים.האם יש תרופה יעילה יותר? האם יש דרך למנוע את התופעה בכלל?
תודה, איטהאיטה ישראלייתכן וכן יש מה לעשות אך נראה לי שהכלבה זקוקה לאבחון : איזה גזע היא , ובדיקת המבנה האנטומי של האבר המטריד.דר עופר שביט שלום רב יש לנו כלבת פודל בהריון ראשון, אמורה ללדת תוך יום יומים.האם יש התנהגות מסויימת שלפיה נוכל לדעת מתי תלד?
בתודה מוטיכן 24 שעות לפני ההמלטה יש חלב בפטמות הכלבה מחפשת קן להמלטת הגורים יש ירידה בחום הגוף של 1 מעלה בקיצור יש הרבה סימנים ומצד שני יתכן ואין אף סימן.
בהצלחה עופר שביטכאשר אני מלטפת את חתולי בן ה-6 הוא משיר שערות,האם צריך לטפל בו או שזו פעולה טבעית?חתול בן 6 המשיר שערות יכול לעשות זאת בצורה הטבעית ביותר. אם אחרי שאתה מורט את שערותיו אין קרחות או דלילות שיער - סימן שהנשירה היא טבעית. ברם אם נוצרת קרחת יש להיוועץ עם ווטרינר.האוגרת שלי המליטה בתוך הבית שלה ולאחר ההמלטה היא רוצה לצאת מהכלוב לעיתים קרובות.
האם היא רוצה לנטוש אותם או שכמו בני אדם היא רוצה קצת זמן לעצמה?הניחוש האינטליגנטי שלי הוא שהאוגרת צריכה קצת זמן לעצמה. אם האוגרים הקטנים נינוחים ושקטים סימן שהאם מטפלת בהם היטב.«   «הבא   | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...