פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

שלום, רצינו לדעת באיזה גיל אפשר להתחיל לקחת גור לרחצה בים.
יש לנו גולדן בן 5 חודשים, אנחנו יודעים שהגולדנים מתים על מיים ורוצים לקחת אותו איתנו לים, השאלה אם זה לא יפגע לו בעור או יגרום לבעיות אוזניים.
תודה, נעם, גלית וקאי שמת ללכת לים!נועם גלית וקאי
והרי החדשות : אין הגבלת גיל לרחצה בים לכלב (אין בכלל הגבלת גיל לרחצה של גור). ההגבלה היחידה היא סוף תקופת החיסונים אבל אין לה קשר לרחצה אלבה
לחשיפה לכלבים רבים ממקורות שונים.
אנא הקפידו לשטוף את הכלב במים מתוקים לאחר הים.כלבי משתעל במשך 3 ימים השיעול מחמיר מיום ליום ומלווה בהקאות של מעין ריר לבןשחר
גש לוטרינר, לבדיקה :שעלת , ברונכית ,אי ספיקת לב , דלקת ריאות , הם רק תחילת רשימת האפשרויות.
גש לוטרינר שלך לבדיקה אבחנה וטיפול.שלום לוטרינר
קיבלנו חתול פרסי בן 5. פרסי גזעי עם ראש פחוס,האף בגובה העינים הוא מתוק בעל תיאבון ואוהב פינוקים,עד כאן הכל שיגרתי ותקין.
התופעה המוזרה:
הוא עושה את תנועות הניקיון המוכרות של החתולים,
דהיינו ,כפות רגלים קידמיות לכיוון הלשון והפנים,
אלא שתמיד זה באוויר,זה לא מתקרב ולא נוגע בפנים ובלשון.
זה נראה "כאילו",כמו פנטומימה. אני מקווה שהצלחתי לתאר את התופעה המוזרה.
אשמח לקבל הסבר על התופעה. הוטרינר של החתול לא ראה את התופעה וטען שזה כלום.
תודה ממניהי מיכל, לא יודע
אם החתול בסדר גמור בשאר הדברים הייתי אולי מייחס את התופעה למוזרות הכללית של הרגלי הניקיון של חתולים פרסייםשלום לך דוקטור, התוכית שלי לפעמים נושכת מה לעשות בנידון? יש לי עוד שאלה והיא:
כאשר אני רוצה להוציא את התוכית מהכלוב, היא נאחזת עם הציפורניים שלה בדפנות הכלוב ולא מוכנה לצאת, היא אפילו נושכת כדיי שלא אוציא אותה!!!
מה לעשות בנידון?
בתודה עמר .ל.עומר
תתחיל להשקיע בתוכי שלך.
ברור שאתה מצליח ליצור אצלה פחד או חרדה וחוסר רצון לצאת מהכלוב. תבדוק את עצמך ופעולותיך . היה יותר שקט , יותר עדין , יותר מתקשר (דיבור) ויותר מתגמל (צ'ופרים)
בהצלחהלד''ר עופר שביט שלום,
יש לי כלבה מסוג גולדן רטריבר. עד כה היא לא הקיאה באף נסיעה אך היא לא מסכימה לעלות לאוטו וכשמעלים אותה היא מאוד מתנשמת בנסיעה בעוד כחודש וחצי היא תצטרך לעבור נסיעה ארוכה מאוד.
שמעתי על כדורים נגד הקאה ורציתי לדעת האם זה בריא וכדאי לתת לכלבה את הכדורים ואם לא אז מה אתה מציע לעשות?
תודה, גיאגיא
אתה מתאר כנראה כלבה הסובלת בחילות בנסיעה (התנשמות ללא הקאות)
ולכן כנראה הפחד שלה מלהיכנס לרכב.
כן שווה לתת לה כדור נגד בחילות / הקאות .
כדור ACP אותו ניתן לרכוש אצל הוטרינר שלך.הכלבה שלנו חווה מה שמוגדר "הריון מדומה" - היא "התחברה" לכלב בתקופה שהייתה מיוחמת אך לא נכנסה להריון כיום (65יום אחרי ההתחברות) יש לה
חלב , היא בוכה כל היום , נצמדת לכדור מצפצף ולא עוזבת , עצובה ומאד לא אנרגטית. האם זה "נורמלי", מה עלינו לעשות ?
אגב , היא הייתה אצל וטרינר ומבחינה בריאותות הכל בסדר . תודה .איה שלום
מה שאת מתארת נשמע כמו הריון מדומה (במידה והכלבה נבדקה על ידי וטרינר ולא נמצאה סיבה אחרת). בהריון מדומה לא מטפלים הוא עובר מאיליו.
הריון מדומה מונעים (והוא יחזור גם בעתיד) על ידי עיקור הכלבה.ד''ר שביט שלום
ברשותי חתולה בת שנה.חתולת "רחוב" אותה אימצתי בגיל חדשיים. החתולה עברה עיקור .החתולה מקבלת מזון מתוצר ת"איימס" ופעם ביום צ"ופר קטן- מעט נקניק פסטרמה. ידוע לי שהחתולים מקיאים את השערות אותן הם אוכלים תוך כדי התנקות. לאחרונה החתולה מקיאה לעיתים קרובות (פעם בשבועיים).
החתולה נראית בריאה שמחה ואוכלת כרגיל מהמזון היבש. אודה לך אם תאיר את עיני בסוגיה זו(למותר לציין שהחתולה מחוסנת ומקבלת את כל הטיפולים הנדרשים).
תודה, אמנוןהייתי לוקח את החתולה לבדיקה אצל הוטרינר לגילוי סיבת ההקאות חתולים בעלי שיער ארוך מקיאים כדורים עשוים שיערות אותם ליקקו בעת ניקיון הגוף..
מסיבה זאת נותנים לחתולים אלו פעמיים בשבוע משחה המרככת את הכדורים והמאפשרת הפרשתם בצואה ולא בהקאהשלום ברצוני לדעת אם אפשר לסרס/לעקר לאחר שהכלב/ה הגיעו לבגרות מינית עומרישלום
יש לי כמה שאלות בקשר לתוכי מסוג קוקטיל:
אתמול קניתי תוכי מסוג קוקטיל, התוכי הראשון שלי. ורציתי לדעת מה כדאי לתת לו לאכול.ושאלתי השניה היא האם תוכי מסוג קוקטיל יכול לדבר?
תודה מראש תוםתום , תוכי מסוג קוקטיל מקומו בטבע ולא בכלוב , לבד תברר אצל וטרינר ציפרים או בחנות שמכרה לך.האם מותר לשטוף גורים במים (מקלחת) ואם כן החל מאיזה גיל ?אצל פיקי יש תופעה שחוזרת על עצמה כמעט מידי חודש. היא מלקקת את ה"פיפי" עד שהיא צורבת פצע סביב-סביב. לפעמים אני תופסת את זה עוד בהתחלה ולפעמים רק כשאני בודקת אחרי שהיא מתחילה לגרור את הטוסיק על המדרכה כדי להקל את תחושת הצריבה או הכאב.עד עכשיו היא טופלה ב- DERMACOMBIN BETACORTEN ו-PRO-OR (שנראה לי כי החמיר את המצב). אני ממהרת להלביש לה צווארון פלסטי כדי שלא תוכל להגיע לפצע. אבל ההחלמה אורכת 5-6 ימים.האם יש תרופה יעילה יותר? האם יש דרך למנוע את התופעה בכלל?
תודה, איטהאיטה ישראלייתכן וכן יש מה לעשות אך נראה לי שהכלבה זקוקה לאבחון : איזה גזע היא , ובדיקת המבנה האנטומי של האבר המטריד.דר עופר שביט שלום רב יש לנו כלבת פודל בהריון ראשון, אמורה ללדת תוך יום יומים.האם יש התנהגות מסויימת שלפיה נוכל לדעת מתי תלד?
בתודה מוטיכן 24 שעות לפני ההמלטה יש חלב בפטמות הכלבה מחפשת קן להמלטת הגורים יש ירידה בחום הגוף של 1 מעלה בקיצור יש הרבה סימנים ומצד שני יתכן ואין אף סימן.
בהצלחה עופר שביטכאשר אני מלטפת את חתולי בן ה-6 הוא משיר שערות,האם צריך לטפל בו או שזו פעולה טבעית?חתול בן 6 המשיר שערות יכול לעשות זאת בצורה הטבעית ביותר. אם אחרי שאתה מורט את שערותיו אין קרחות או דלילות שיער - סימן שהנשירה היא טבעית. ברם אם נוצרת קרחת יש להיוועץ עם ווטרינר.האוגרת שלי המליטה בתוך הבית שלה ולאחר ההמלטה היא רוצה לצאת מהכלוב לעיתים קרובות.
האם היא רוצה לנטוש אותם או שכמו בני אדם היא רוצה קצת זמן לעצמה?הניחוש האינטליגנטי שלי הוא שהאוגרת צריכה קצת זמן לעצמה. אם האוגרים הקטנים נינוחים ושקטים סימן שהאם מטפלת בהם היטב.לפני שבוע נפטר לי גור לברדור בן חודשיים מוירוס הפרוו.(הגור נקנה בחנות ואחרי שלושה ימים זה תקף אותו)אחרי כמה זמן אני יכולה להביא גור נוסף של לברדור?
שטפנו את הבית באקונומיקה ולשטיחים מקיר לקיר אנחנו עושים חיטוי וניקוי מקצועי.
תודה, שחר וקרן.וירוס הפרוו הוא עמיד ביותר ובחול יכול להישאר פעיל עד כשנה. אך טיפול נכון באקונומיקה וטיפול מקצועי לשטיחים לדעתי ינקה את הבית תוך שבועיים שלושה. בהצלחהאנו בעלים של שר-פיי, כיום בן 9 חודשים. יש לנו אותו מגיל חודשיים. כשלקחנו אותו מחוות הכלבים אמרו לנו לתת לו כבש ואורז לגורים של NUTRO CHOICE .
נתנו לו במשך 5 חודשים עד שהספק שלנו שיכנע אותנו להחליף לכבש ואורז של PRO PLAN . הכלב היה חולה באותה תקופה ולא היינו מרוצים מהשינויים (לא חולה בגלל החלפת האוכל) . בכל זאת הווטרינר אמר לנו להחליף לו שוב אוכל. על מי לסמוך? אני מתרשם שלכל אחד יש את האינטרס שלו, ואנחנו רוצים לדעת מה הכי טוב לכלב. תודה דוד ולואידוד ולואי יקרים שלום,באמת למי להאמין? לכולם יש אינטרסים. כל נושא תזונת בעלי חיים נופח מעבר לכל פרופורציה. (לדעתי האישית) זהו נושא שאין בו שחור ולבן ואין בו אמת מוחלטת. רוב המזונות שקיימים בשוק טובים מאדאולי למעט הזולים מאד. יש מזונות תוצרת הארץ באיכות מעולה(בדוק). כנראה כמו בהרבה דברים אחרים מחיר קשור לטיב.
בכלמקרה אין מזון שהוא אסור או שהוא רע. יש מזונות מעולים שלא יתאימו לכלבכם ויגרמו לו לשילשול למשל, ויש מזונות "שלא נחשבים"שכלבכם יאכל בהנאה מרובה. לדעתי תמצאו בעצמכם את המזון שהכי מתאים לכלבכם (לחיכו, ליציאותיו ולאיכות פרוותו) וכמובן לכיסכם.לצערי רוב עצות המומחים למינהם נגועות בדעות קדומות, אופנותוחוסר ידע. אז תשאלו את כלבכם בעצמכם. בתאבון!יש לי גורת בוקסר בת חודשיים. היא מקבלת לאכול מזון לגורים שלפי מיטב ידיעתי מכיל קלציום. האם למרות זאת עלי לתת לה קלציום ואם כן באיזה כמות?
כמו כן כמה גרם עליה לאכול ביום בממוצע?לגורת בוקסר שאוכלת מזון גורים ולא חשוב מאיזה יצרן לא צריך להוסיף קלציום. נהפוך הוא, עודף קלציום גורם לבעיות גדילה.
כמה להאכיל: לכל יצרן יש את הוראותיו על גב השק. אם אין - פנה ליבואן להוראות אך זכור: אילו המלצות בלבד לגור הממוצע. יש להיות קשובים לצרכיו האישיים של הגור שלכם, דהיינו למבנה גופו, תאבונו ומצבו הגופני של הגור, ולכן יש להתאים אישית את מנת המזון לגור. ואת זאת תוכלו לעשות טוב יותר מכל מומחה. בתאבון!יש לי כלבה בת 5. הבעיה איתה שיש לה ריח מהפה כבר זמן רב. אני יודעת שייתכן וזה נובע מבעיות חניכיים. גם נפלה לה שן אחת לפני זמן מה. כרגע מתנדנדת לה שן נוספת. אנא ענה לי ותן חוות דעתך הן לגבי הריח מהפה והן לגבי השן.מעיין שלום, לפי התאור שלך כלבתך סובלת מבעיות שיניים-חניכיים וסביר לי שהיא סובלת כרונית מכאבי שיניים כל פעם שהיא נוגסת באוכל. המלצתי: רוצי לווטרינר לקבלתיעוץ לניקוי אבן שן וטפול מונע בדלקת חניכייםהיו לי זוג שרקנים ולפני שבועיים מתה הנקבה. עכשיו יש לי אחד. האם יש מזון מיוחד שצריך לתת לזכר בודד? ניצןיש לי חתול בן שנה וכלבה בת שנתיים. החתול התרגל לאוכל של הכלב ולהיפך. האם זה בסדר?עדיף שחתול יאכל מזון חתולים וכלב יאכל מזון כלבים. הדרך הפשוטה היא להאכילם בארוחות קצובות במרחק זה מזה. (ניתן להעלות את מזון החתול לשולחן או מקום גבוה אחר אליו הכלב לא יגיע. ברם אם הם אוכלים גם מהמזון שלהם, לא נראה לי שתיתקלי בבעיה רפואית עקב אכילת מזון של סוג בעל חיים אחר. זה פשוט יותר טעים להם: הדשא של השכן ירוק יותר.«   «הבא   | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...