פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

שמי עומר ואני בן 14.
שלחתי לפני כמה זמן שאלה בקשר לכלבת גולדן רטריבר עם בעיות הליכה ובאמת הייתי אצל הווטרינר והוא באמת הבחין אצלה את בעיית האגן התורשתית.
עכשיו שאלתי היא:
מהם דרכי הטפול והאם היא תשאר נכה או צולעת כל חייה, או שאחרי הטיפולים זה מסתדר?עומר יקירי,
צר לי על מחלת כלבתך.
זוהי נכות לכל החיים אך רק הזמן יגיד באיזה מידה המחלה תשפיע על כלבתך. איני זוכר את גיל כלבתך אך בגיל מבוגר אנו בדרך כלל מטפלים בטיפול תרופתי שנועד להוריד את רמת הכאב. בכלבים צעירים (תלוי ברמת הפגיעה) אנו נותנים פתרון כירורי, בצורת ניתוח עצם האגן. גם כאן הטיפול ורמתו תואם את רמת הפגיעה: החל בניתוח תיקון זוית המפרק, הורדת ראש עצם הירך ועד החלפת פרק הירך בפרק מלאכותי.
ברוב המקרים הסימנים נעלמים בגיל שנה + וחוזרים בגיל מבוגר.כלבת הבאסט שלי בהריון.
אני מחפש מידע על אוכל וטיפול מיוחד לתקופה הזאת: הנחיות לבניית מקום (קופסה, מיטה) להמלטה. תודה על העזרהלכלבת באסט בהריון יש לתת תזונה רגילה בחצי הראשון של ההריון. בחצי השני רצוי לעבור למזון עשיר יותר: מזון גורים או מזון לכלבי עבודה.
אין צורך בקן: מקום שקט מרופד, מחומם בטוח ומוגן מגשם שמש ורוח אשר לכלבה יהיה בו נוח, נעים ובטוח - יספיק.האם אתה מכיר מומחה לבעיות עיניים אצל כלבים באזור הצפון? (עד ת"א) תודה מירבמירב,
המומחה היחידי בארץ לרפואת עיניים בחיות מחמד, לידיעתי, נמצא בבית החולים הוטרינרי של האוניברסיטה העברית בבית דגן.
שמו דר' רון עופרי ועליו הייתי ממליץ.
בית החולים נמצא במרחק 10 דקות מת"א.לכלבי קיימת בעיה של נשירת שיער מרובה .
מה הסיבה? אתיאתי שלום, נשירת שיער היא טבעית, עונתית ומבורכת (למעט הליכלוך).
אם אחרי כל הנשירה הגדולה אין קרחות עור ואין דילול שיער - הנשירה תקינה על אף שהכמות נראית לך עצומה.רציתי לדעת מהי תופעת שרטת החתול ואם כלבי נשרט מחתול רחוב,
האם יש סיבה לדאגה או שמא חיטוי טוב ומריחת פולידין יפתרו את הבעיה?סרטת חתולים היא בעיה בקטריאלית המועברת על ידי חתולים ו/או קוצים בשדה.
אופי ההדבקה: חדירת העור ע"י חפץ חד: צפורני החתול או קוץ. חתולים עלולים להיות נשאים מכניים של הבקטריה אך אינם נגועים במחלה.
המחלה מתאפיינת בעיקר בבלוטות לימפה מוגדלות ונעלמת לאחר פרק זמן ארוך.
חיטוי טוב ופולידין עשוי לפטור אותנו מהבעיה. זוהי מחלה נדירה יחסית.כלבתי הקטנה, בת שלוש וחצי, אוכלת עצמות עוף ואוכל חתולים אך לא את מזון הכלבים שאנו קונים לה.
האם תוכל להמליץ על מזון בריא וגם שחביב על כלבים? האם יש נזק כלשהו לכלבה באכילת עצמות עוף/ עצמות הודו או שוקולד מיוחד לכלבים? יעליעל שלום,
מזון חתולים הוא בהחלט טעים יותר ועצמות... מה ישווה להן בטעם?
המלצתי היא שתלכי לחנות חיות ותבקשי דוגמיות של מזונות שונים. נסי ותראי מי מהם הכי טעים לכלבתך, או קני מספר שקיות מזון והגישי במקביל וראי לאיזה שקיות מתייחסת הכלבה יותר.גורת הכלבים שלי הורעלה והחשד הוא לבוטוליזם. כרגע היא משותקת ברוב חלקי גופה.
האם המצב הוא הפיך?
ומה בכלל ידוע על הרעל הזה?
תודה, רוניתבוטוליזם היא מחלה שנגרמת עקב אכילת רעל המיוצר על ידי בקטריה בשם קלוסטרידיום בוטולינום.
כלבים בדרך כלל נדבקים בעת אכילת גוויה במצב ריקבון שם מתרבה הבקטריה.
הכלב עמיד מאד בדרך כלל לרעלן הבוטוליזם. קשה לעשות אבחנה מוחלטת (זיהוי הרעל בצואה) או בטחול. סימנים: חולשה במקרים הקלים עד לשיתוק גפיים, עצירת שתן, עצירות, הפסקת יירור ועד למוות משיתוק.
טיפול: בדרך כלל תומך בלבד. אנטיביוטיקה ניתנת למקרים של חשד לבקטריות במעי. אנטיטוקסין לא יעיל במיוחד. רוב הכלבים יחלימו בפרק זמן של ימים.
כמובן תלוי בחומרת הפגיעה (כמות הרעל).מבקש עיצה כיצד להיפטר בדרך הומנית ממטרד יונים חמור.יונים ניתן לסלק: נייר כסף רועש באזור ישיבתם, סרטים מתבדרים ברוח ומפחידים, שבשבות נעות ברוח או צפצפות מיוחדות שניתן לרכוש בחנויות ציוד לחקלאים.רופא נכבד, משפחתנו מגדלת שלושה סוגי חיות מחמד: חתול, אוגרים סיביריים וזוג תוכונים אוסטרליים. אתמול ניגשנו עם התוכים לחנות חיות, לאחר שהתוכה "התנפחה" מקור, ושערותיה סמרו כמו קיפוד. קיבלנו 10 מ"ל אנטיביטיקה לעופות, אותן הוספנו למי השתייה של התוכים. נכון לעכשיו, מקץ יממה, וחימום מאסיבי, התוכה אוכלת ב"אטרף," אינה משלשלת, אך עדיין נראית נפוחה יותר מהתוכון שעימה בכלוב.
האם תוכל לאבחן מחלתה, ולהציע פתרון?
בתודה מראש אביטל.אביטל היקרה .
במידע שהעברת לי אין שום דבר שיכול לסייע לי בקביעת אבחנה לעיית התוכה .
די נחרדתי שבמקום ללכת לרופא וטרינר קיבלת טיפול אצל בעל חנות חיות שאולי פגע ואולי לא.
המלצתי לכי לוטרינר לאיבחון וטיפול ראוי
היית מטפלת בילדך על פי עצתו של בעל המכולת ???יש לי חתולה בת 4 שאובחנה אצלה אסטמה לפני 8 חודשים ומאז מטופלת בזריקות קורטיזון .
מאחר והבנתי שזריקות אלו עלולות להזיק למערכת החיסונית שלה , החלטתי להיוועץ בוטרינר נוסף שהפנה אותי למומחה בנושא שנתן לי מרשם של כדורי קורטיזון עם הסבר שהתופעות לוואי בטיפול בכדורים פחותות .
רציתי לדעת אם אלו הפתרונות היחידים לטיפול באסטמה אצל חתולים מאחר ולא הייתי רוצה לחשוב שאני גורמת לנזק כלשהו לחתולה שלי, טליה.טליה : אסטמה בחתולים מטופלת לרוב בקורטיזון.
ברם יש לשלול אפשרות של אלרגיה למזון על ידי דיאטות מיוחדות (פני לוטרינר) היפואלרגיות.
נכון שהטיפול בכדורים פחות מזיק ויותר תחת שליטה. וחשוב להגיע למינון הכי נמוך (יום כן יום לא - בערב!!!)שבו החתולה לא סובלת.
אני ממליץ מדי פעם לעשות הפסקות בטיפול ולבחון את יעילותו.
בברכה עופר שביטהאם ניתן לתת לחתול רסקיו רמדי להרגעהלפני נסיעה למשל?
ובכלל האם ניתן לתת מוצרים הומופאטים לחתולים??TMרסקיו רמדי : כן בהחלט. (אין לי מושג לגבי היעילות ) אך אני שומע ממביני ענין שזה אכן עוזר. אז בבקשה.אני עובדת בפינת חי ובה הרבה ארנבות,בכל פעם שארנבת ממליטה היא אוכלת את הגורים,מה לעשות (ניסיתי להפריד לפני המלטה ללא הצלחה)?
הפעם הצלתי שני גורים ואני נותנת להם חלב בטפטפת. מה הלאה איתם?תמשיכי להאכיל אותם עד שיתחילו לאכול ירקות (חסה) ומזון מרוכז. בהצלחה.
אולי כדאי להוריד את רמת העקה מהנקבות הממליטות על ידי הפרדתם עוד טרם ההמלטהובידודם המוחלט מהשארהכלבה עברה תאונת דרכים ומגרדת בטירוף עד כדי זוב דם , עברה את כל הבדיקות: אוכל היפואלרגני, ביופסיה ,ועוד. ועדיין לא מוצאים מה הבעיה, מה עוד אפשר לעשות????? אודה על תגובה מהירה. שאולאין לי מספיק פרטים כדי שאוכל לקבוע :
האם החלה להתגרד לאחר התאונה ?
האם מתגרדת במקום אחד ?
איזה בדיקות עשו ?
איזה טיפולים קבלה ?
נסה להעביר לי יותר אינפורמציה.יש לי חתולה מתוקה בת חמישה וחצי חודשים. היא נמצאת אצלי כבר למעלה מחודשיים וגיליתי שאני אלרגית אליה. אני לוקחת מדי יום כדור האיסטון האם יש טיפול אחר שעלי לעשות...?
הרופאה אמרה לי שנטילת האיסטון אינה פתרון ושעלי להוציא את החתולה.
מיותר לציין שאני מאוד אוהבת אותה וקשורה אליה וברצוני לדעת האם יש פתרונות אחרים?
אודה לתשובתך המהירה טלטל לא ברור לי מהוא גילך וזה בהחלט משנה את תשובתי.
אני נוטה להסכים עם הרופא שנטילת כל תרופה אינה פתרון ולכן לצערי אני ממליץ לך להכיר במוגבלותך (וזאת היא בהחלט מוגבלות ) ולחשוב על ויתור על החתולה ואולי לאמץ כלב ????
נכון שההחלטה היא שלך (או של הורייך אם את קטינה ) אבל איני חושב שנטילת תרופות לאורך זמן תוסיף לבריאותך ובריאותך חשובה לנו יותר מאשר גידול חתול בבית (עם כל הכבוד).לחתולים שלנו יש חיבה מיוחדת לבונזו.
משום מה הם פשוט מעדיפים לאכול בונזו על פני אוכל לחתולים (וניסינו כבר כמה סוגים), זה לא שהם לא אוכלים גם את האוכל שלהם, הם פשוט פחות מתלהבים מהרעיון.
אבל שמעתי שלא בריא בשבילם לאכול אוכל שמיועד לכלבים, ורציתי לברר אם זה נכון ואם אנחנו לא מזיקים להם? שקדשקד הסירי בעיה מליבך.אם החתולים אוכלים גם את מזונם שלהם אין שום בעיה שיאכלו גם בונזו.
כל דבר במידה.יש לי ארנבון קטן ומאז שקניתי אותו הוא לא אוכל כלום, בחנות נתנו לי אוכל מיוחד שהוא אמור לאכול אבל הוא לא נוגע בזה, אז ניסיתי לתת לו ירקות ירוקים ועלים ירוקים וגם בהם הוא לא נוגע,
למה הוא לא אוכל ומה עושים כדי שיאכל?
ועוד שאלה יש לו ריח לא נעים!
האם אפשר לרחוץ אותו במים או שיש איזשהו תכשיר שאוכל לקנות לו בכדי שיריח טוב?
תודה מאילניתניתן לרחוץ ארנבון מלוכלך עם שמפו של כלבים.
אך לפני כן הייתי לוקח אותו לבדיקה וטרינרית לברר את האנורקסיה שלו.לפופאי החתול האהוב יש אבנים בדרכי השתן.
הוא משתין עם דם ועד אתמול השתין גם על הספות, בניגוד גמור להרגלו, כניראה כדי לסמן לנו שמשהו לא בסדר.
הוטרינר המליץ Hills cd-s ואמר כי יאלץ לאכול את האוכל הספציפי הזה עד שארית ימי חייו.
לנו עצוב מאוד והיינו רוצים לדעת כמה שיותר פרטים על המחלה. האם לא ניתן לתת לו שום צ'ופר מלבד האוכל?
האם יש משהו שאפשר אפילו לבשל לו?
מה לגבי מזון בחנויות חיות שעליו כתוב שהוא מיועד לחתולים החולים במחלה?
אנא עיזרו לנו ולפופאי!!!!פופאי יצטרך לאכול את הcd מזון המיוחד לדרכי השתן כל חייו.
ואין זה נורא כלל ועיקר משום שהמזון הוא טעים מזין ובריא מאד. והאלטרנטיבה היא עגומה : דלקות חוזרות , סתימה של מערכת השתן המאיימת על חיי החתול ונזק מצטבר לכליות.
רוב המזונות היום מציינים את תכונותיהן כנגד בעיות בדרכי השתן.
למיטב הבנתי מדובר בחתולים שעדיין אין להם בעיות במערכת השתן ולא בחתול הסובל מהבעיה כפופאי.
הסיבה לדלקות או אבנים (לרוב חול ולא אבנים ) אינה ברורה לחלוטין בין אם הגורם הוא וירלי או אחר
התוצאה זהה : עליה בדרגת החומציות של השתן הגורמת לשקיעת מלחים המסיסים בשתן חומצי ויצירת גבישים בשתן יותר בסיסי . השילוב של שתן מאד מרוכז (חתולים הם שתיינים קטנים מטבעם ) וצינור שתן מאד צר גורם לסתימות בדרכי השתן המאימות על חיי החתול והמצריכות פתיחה כירורגית מידית. לפעמים כאשר טיפול מונע במזון ה CD אינו מצליח אנו מבצעים ניתוח " שינוי מין " שבו איבר המין הזכרי הצר והארוך נפתח לצורת איבר מין נקבי קצר ורחב מה שמבטיח שלא יוותרו סתימות.
ולסיום עם החתול אוכל את המזון בהצלחה אין סיבה לא לתת לו תשופר פעם ב... כל עוד התשופר אינו בא על חשבון המזון הרפואי.לד"ר עופר שביט שלום
לפני כחודש רכשתי כלבת יורקשיר בת ארבעה חודשים דרך מגדל. בעל הכלבה רופא שיניים ואת זריקות החיסונים לכלבה לדבריו הוא הזריק בעצמו, ומשום כך לכלבה אן תעודת חיסון קבלתי אישור בלבד עם חתימת רופא (מגדל) השיניים שמצוין באישור: זריקה 1 זריקה 2 וזריקה 3 . ללא פרטים נוספים,
השאלה שלי איך אדע שאומנם הכלבה מחוסנת?
אני לא בוטחת במגדל מהסיבה שהכלבה היתה במצב עלוב כאשר הביא אותה אלי,עם ריח הכי מסריח שהכרתי בחיי, השיער דביק ומלוכלך, ועוד דברים נוספים שלא הבנתי איך מחזיקים כלב בתנאים כאלו, ולקבל כסף טוב על כך. סליחה שאני גולשת לעניינים אחרים זה פשוט מאוד הכעיס אותי.
האם לאישור שקבלתי יש ערך?
מה עלי לעשות בכדי להיות בטוחה שאומנם הכלבה מחוסנת?
בתודה מראש עדיעדי שלום,
מכתבך מאד קומם אותי ואני מוכרח לומר לך שאני מזדהה איתך לחלוטין.
לא רק ש"הרופא שיניים" ( האם הוא באמת רופא?) עבר על החוק בטפלו בבעלי חיים בשעה שהוא אינו רופא וטרינר , הוא עושה מעשה חסר אחריות ולא מקצועי . חוסר מקצועיותו מוכפל ומשולש ב צורה בה הוא מציין את החיסונים "1.2.3 " פשוט בושה.
אני מזמין אותך להתלונן בפני עמותת הרופאים הוטרינריים על מנת שזו תדאג לצד החוקי ותמנע מאדם כזה לגרום נזק נוסף בעתיד.
אנא פני לד"ר אייל רנן 03-9688549
לגופו של עניין לדעתי את צריכה לפנות למגדל בדרישה לפירוט של סוג החיסוןבאין מידע כזה יש להתיחס לכלב כמי שאינו מחוסן, ולחסנו מחדש . אפשרות נוספת היא לבקש מהוטרינר שלך לערוך בדיקת רמות חיסון לפרוו וכלבלבת אשר תקבע את את הצורך או אי הצורך בחיסון נוסףבהצלחהקבלתי ארנבת לכיתה . אין לי מושג כיצד לטפל בה. לצורך עזרה ראשונה פניתי לחנות לחיות מחמד ,ושם קיבלתי מספר עצות לגבי המזון והמצע בכלוב.ברצוני לדעת האם אין חשש לבריאותם של התלמידים, ואם כן אז למה לשים לב?תודה רבה בטיבטי שלום
קודם אציין שלמרות שאני סולד את הרעיון של גידול בע"ח בכלובים לשם שעשוע ובידור (ראה תוכים בכלובים)אני בהחלט רואה בחיוב פינת חי בכיתה ולו גם למען ילמדו הילדים איך להתיחס בהומניות ובאחריות לבעלי חיים.
בגדול אין חשש לבריאות הילדים רצוי שהארנב יבדק תקופתית על ידי וטרינר גם כתכנית תברואתית וגם כחינוך הילדים לטיפול נאות בבע"ח.
אני משוכנע שאחד מתלמידייך בקשר עם וטרינר מקומי שיסכים לבדוק את הארנב אפילו ללא תשלום כחלק ממעורבותו בקהילה.
בקרוב אפרסם באתר זה מאמר על גידול ארנבות שיענה על שאלותייך האחרות בינתיים איעץ לך להוסיף לפינה אוגרים סיביריים הקלים מאד לטיפול ומאד חביבים לילדים. קראי את מאמרי בנושא באתר זה.יש לי צינצילות בבית ולפני חודש וחצי נולדו לי שני גורים יפהיפים אבל לאחרונההם התחילו לאבד פרווה בחלק האחורי של הגב מה עושים?הכי טוב יהיה לגשת לוטרינר הקרוב לאבחנה מדויקת . גורמים אפשריים לתופעהשל אובדן שיער בצינצילות יתכנו טפילי עור (דמודקס צייליטיילה , פרעושיםסקביאס ) או אלרגיה או אפילו תנאי סניטציה בלתי הולמים בכלוב.
כל אלו ניתנים לבירור בבדיקה פיסית על ידי וטרינר«   «הבא   | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...