פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

שלום ד"ר!
יש לי שאלה לא שגרתית..
הכלבה שלי בת כמעט 10, שוקלת 4 ק"ג.
לצערי אני צריכה לתת לה מזון רפואי CD עבור קריסטלים בשתן.
הבעיה היא שהכלבה אוכלת מעט (מאז ומתמיד) והיא לא יכולה לאכול כופתיות גדולות. אני לא מכירה את גודל הכופתיות ותהיתי אם תוכלי לייעץ לי בעניין.
קניתי לה בעבר סטרוויט של ווט-לייף וזה היה לה ממש גדול מדי לאכילה..
טופי ואני מודות לך מאוד!שלום לא עניתם לי על השאלה אם אפשר בבקשה היה על הכלבה שלי קרציה על האף משכתי אותה כנראה די חזק והקרציה לקחה קצת מהבשר של הכלבה והכלבה לא הפסיקה לדמם ובגלל שהוצאתי עם היד היד שלי נגעה בזה עם הבשר והדם ניקיתי לה עם נייר טואלט והכל אבל אני לא התכוונתי להכאיב לה אלא להיפך להקל ואני מרגישה כלכך גרוע שמתי לה את כל הדברים נגד קרציות מאז האם מה שעשיתי לה נזק גרוע?לגבי השאלה אם הכלבה שלי תחווה שיברון לב ישלי 3 בתוך החדר אנחנו גרים אצל אמא אחת מהן מאוד מחוברת אליי יש לה אמא ואחות לכלבה והם איתי כבר כמה שנים אני עוברת דירה ואני לא אוכל לקחת אחת מכן כי בן זוגי לא אוהב וגם לא יודעת אם כדאי לנתק אותן מהסביבה שלהן הם יכולות לחוות שיברון לב אם אעזוב ואשאיר אותם אצל אמא? יש להם גם אמא והם אחיןת אבל אחת מהן מאוד קשורה אליי יותר מהןשלום דר' תודה רבה מראש על העזרה.
יש לי כלב סלוקי בן 4 שמטופל נגד קרציות ופשפשים בטיפול חודשי של נקסטגארד ספקטרה.
לעיתים קרובות אני מוצא קרציות עלי או מסתובבות בבית (אף פעם לא תפוסות עלי או עליו) ואני כבר ממש אבוד עצות
אנחנו גרים במושב והכלב בגלל היותי כלב שצריך לפרוק המון אנרגיות נמצא באופן יומיומי בשדות באיזור שאני מניח ששם הן עולות עליו.
ניסיתי הכל, את כל הקולרים, מרססים, כדורים.
יש המלצה כלשהי מה אני יכול לעשות ?? בבקשה ממש אשמח לעזרה.
שוב תודהשלום. הכלב שלי בן 13. לברדור מעורב ציד. מרגיש ונראה טוב. היום בבדיקה שגרתית הוטרינר המחליף אמר שמרגיש בטן קדמית קצת מוגדלת. לא משהו מלחיץ אבל בבדיקות הדם הקרובות המליץ על אס. הוטרינר שלנו יבדוק אותו בשבוע הבא. על מה זה יכול להעיד? אני מאוד נלחצתי.מה לעשות? מבורות לא ידעתי שלא נוגעים עם הידיים פשוט זה גירד לה.מה לעשות? מבורות לא ידעתי שלא נוגעים עם הידיים פשוט זה גירד לה.שלום לכלבה המתוקה שלי על האף היה קרציה די גדולה לא רצתה לצאת ומשכתי די חזק אותה כדי להוציא אותה וכנראה שהקרציה היתה לה בבשר אז יצא לה חתיכה כזו של בשר שהקרציה אחזה בו הכלבה שלי דיממה הרבה ניגבתי לה את האף עם נייר וליטפתי אותה לא התכוונתי להכאיב רציתי בסך הכל רק לעזור אני דואגת לה האם עשיתי לה נזק? והאם לי זה מסוכן שמשכתי והיה דם על היד שלי? הפסיק הדימום אבל היה הרבה באיזור של הדימום וגם נגעתי בזה כדי לנקות לה אני מפחדת שזה לא מסוכן לי גם לגעת בזהיש לי חתולה בת 13, אצלי מגיל כמה ימים כשהאמא נעלמה והיא הייתה כולה הפרשות מכל מקום בגוף...טיפלתי בה(עין אחת לא שרדה) והיא אצלי עם יתר החבר'ה..
תמיד הייתה "מוזרה" ולא מובנת.
היסטרית ברמות, צורחת במצבים לא ברורים, ולמרות שכל הזמן רוצה חיבוק וליטוף(גם ממני וגם מהחיות) היא לא מסוגלת לא לשלוף ציפרניים ולנשוך.
מזה כשנה אובחנה סכרת ואני מזריקה פעמיים ביום אינסולין.
לאחרונה עליתי על זה שכשאני מגרדת אותה , בעיקר בע"ש תחתון ליד זנב, היא משתגעת!!!!
מצד אחד רוצה עוד ועוד ויחד עם זה צורחת ו"אוכלת" את עצמה בטירוף.
גיליתי שזה אזור עם קליפות וקשקשים...
יש לכם ניסיון עם משהו דומה?
יש משהו שאני יכולה למרוח כדי להרגיע?
ובכלל אם יש איזה טיפ להרגעתה של מזל.
תגידו: האם יתכן שהגורים שהאמא נוטשת הם גורים שהיא יודעת שלא ישרדו כעצמאים בחוץ?
כי כל החתולים שאני מגדלת וגידלתי, היו במצב דומה, בני יומם שננטשו, וכולם נשאו שריטה כזאת או אחרת...
בניגוד לחתולי הרחוב "הבריאים בנפשם"..שאני מאכילה.
תודההאם כלב עם אשך טמיר, שנמצא בתעלה האינגווינאלית, יש לו באופן חד משמכי ספירת זרע נמוכה? האם זה משפיע על מס'הצאצאים המתקבלים? ברור לי שאסור להרבות כלבים כאלה. שואלת סשביל בידע הכללי.היי אני גרה אצל ההורים אני בת 19 ישלי 3 כלבות אחת האמא ויש 2 בנות של האמא אחת מהן קשורה אליי ממש בטירוף גם שתיהן אבל לא כמו ההיא לכל מקום שאני הולכת היא באה וגם עולה לישון איתי בלילה אני עוברת עוד שבוע דירה הם מבוגרות בנות 10 לצערי לא יכולה לקחת אחת מהן או את שלושתן כי בן זוגי אלרגי וגם לא אוהב כלבים בכלל לצערי אני מפחדת שאם אלך היא תחשוב שאנטוש אותה או תחווה שיברון לב ויקרה לה משהו אני אבוא לבקר אותה הרבה אבל גם אני לא יכולה להפריד אותה מאמא שלה ואחותה כמה שהיא קשורה אליי ואפילו יותר כי אולי גם אגרום לאמא שלה להתעצב ולחפש אותה כי גם היא מבוגרת האם אשאיר את כולן בבית של אמא שלי שזה המקום המגורים שלהם הם אצלי בחדר הם יהיו עצובות ויחוו דיכאון וימותו? אני ממש עצובה מפחדת שיחשבו שנטשתי אותן מה עליי לעשות? גם אם הייתי לוקחת אחת זה גם יהיה כואב להן נכון?שלום דוקטור הבחנתי שאצל הכלב שלי הוא כל הזמן מלקק באיזור שם יש לו באשכים אדמומיות וראיתי ממש כמו שלפוחיות אדומות ופצעים הכל שם ממש אדום האם יש לו מחלת מין והיא תדביק אותי?? כי ליטפתי אותו איזה בדיקות עליי לעשות כדי לראות שלא נדבקתי? והאם אפשר לקלח אותו במצב כזהשלום ישלי כלבה שיש לה קרחות בפרווה והיא מאוד מתגרדת וגם קצת פצעים כשבאתי לקלח אותה ראיתי שיש לה פצעון ליד איבר המין שלה ממש פיצי גם בידיוק הרמתי אותה והיא היתה די רטובה וזו היתה כמו הפרשה כזו בטעות נגעתי שם כי הרמתי אותה ונגעתי שם לראות מה זה הפצע קילחתי אותה ממש טוב אבל אני מפחדת שנדבקתי אולי במחלת מין או איזה משהו האם כלבים יכולים להעביר מחלות מין וכיצד אפשר לבדוק?? לגבי הקרחות שלה אולי פטריה או משהו איך אני אוכל לבדוק על עצמי אם נדבקתי??שלום,

הייתי רוצה לדעת מה הן הפעולות המצילות חיים בחתול אשר סובל מהיפותרמיה חמורה, טמפ שצנחה עד ל32 מעלות. חתול גם לא אוכל בנוסף.

תודהשלום לכולם, אני והכלב שלי גרים במושב חקלאי בדרום הארץ וכיאה לשטחים חקלאיים יש קרציות ופרעושים מסתובבים.הכלב מספר פעמים בשבוע משוחרר לפריקת אנרגיה בשדות (ריצות ארוכות .. מדובר בסלוקי) ובשאר השבוע טיולים במושב עם רצועה. הכלב במהלך היום נמצא בבית חוץ מבסופי שבוע שהוא רובץ בשמש בשמש בגינה.
מהיום שאימצתי אותו יש פה ושם בעיית קרציות, כלומר אני מוצא עליו קרציה (אף פעם לא תפוסה עליו) או ברחבי הבית ומטפל.
בחודש האחרון נראה שהבעיה החמירה ומצאתי עליו קרציה מיד טיפלתי בכדור שהוא לוקח עם מרשם מהוטרינר ומאז מצאתי כבר 6 קרציות ברחבי הבית(2 היום כמעט שבועיים לאחר מתן הכדור).
חשוב לציין שהוא תמיד תמיד מטופל עם קולר או ברבקטו או נקסטגארד או מקלחות או ספריים למינהם ברחבי הבית . מספר הקרציות שמצאתי בחודש האחרון מדאיג אותי ואני כבר ממש לא יודע כבר מה לעשות, אני מבין שהאיזור עם קרציות ושהכלב נמצא בסיכון אבל חייב להיות טיפול כלשהו לא?!
מתי יודעים שצריך להביא מדביר לבית? האם יש דרך טיפול אחרת? יכול להיות שזה החיים שהוא ואני נצטרך לחיות ?האדם ההזוי ברק הקים מקלט לחיות במושב יפה מפואר מסודר.
מי הוא האדם הטיפש הזה שעושה מה שהוא רוצה בשטח הזה ??? אני כל כך כעוסה על כך כמו רבים מהיישוב
אנחנו ישוב יוקרתי , ומסודר ועם כל הכבוד לחיות לא צריך לעשות את זה ביישוב של סטייל אפשרי במושבים אחרים .
לא אוהבים אותו ולא רוצים אותו , לא פלא שכל המשפחה של ברק נגדו
תצא לנו מהוורידים ותפסיק עם הריחות של החיות , הזוי שכמוךאם אתם יכולים לתת לגורים האלה בית אוהב ודואג, אנא צרו איתי קשר ישירות עכשיו בוואטסאפ שלי 054 889 2676. הגור ידידותי לילדים, ידידותי לחיות מחמד, ידידותי, אנרגטי, אוהב, חכם, שובב, אינטליגנטי, חמוד, מקסים, חברתי , נאמן, כלב משפחתי, מאומן בבית, מאומן בסיר, בריא, זריקות מעודכנות, כלב טהור,אם אתם יכולים לתת לגורים האלה בית אוהב ודואג, אנא צרו איתי קשר ישירות עכשיו בוואטסאפ שלי 054 889 2676. הגור ידידותי לילדים, ידידותי לחיות מחמד, ידידותי, אנרגטי, אוהב, חכם, שובב, אינטליגנטי, חמוד, מקסים, חברתי , נאמן, כלב משפחתי, מאומן בבית, מאומן בסיר, בריא, זריקות מעודכנות, כלב טהור,אם אתם יכולים לתת לגורים האלה בית אוהב ודואג, אנא צרו איתי קשר ישירות עכשיו בוואטסאפ שלי 054 889 2676. הגור ידידותי לילדים, ידידותי לחיות מחמד, ידידותי, אנרגטי, אוהב, חכם, שובב, אינטליגנטי, חמוד, מקסים, חברתי , נאמן, כלב משפחתי, מאומן בבית, מאומן בסיר, בריא, זריקות מעודכנות, כלב טהור,יש לי תוכי מסוג קוניור אננס
הוא בן שלוש וחצי שניים בערך.
ראיתי שמתחת לכנף אחת שלו נמצא עיגול שחור אדמדם (אין נוצות באזור גם). הוא מתנהג רגיל, אוכל ושותה וגם מצליח לעוף, האם זה מחלה?705 | 704 | 703 | 702 | 701 | 700 | 699 | 698 | 697 | 696 | 695    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...