פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר שלומית לוי, מנהלת פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנףמנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

 

מה קורה?
אני בתהליכים לקנות תוכי וההורים שלי דואגים בקשר למחלות שעוברות מתוכים לבני אדם האם תוכלי להגיד לי איזה מחלות כן עוברות לבני אדם ומה הם יכולות לגרום לבני האדם
תודה ,קדוש.שלום קדוש. יש מחלה אחת "מפורסמת" שיכולה לעבור מתוכי לאדם. קוראים לה "מחלת התוכים" וגורם לה חיידק שנקרא כלמידיה. רצוי לבדוק כל תוכי חדש שנכנס הביתה ואם במקרה יש לו את זה אז יש לזה טיפול.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהיש לי תוכי מסוג דררה כבר הרבה זמן ולאחרונה הבאנו תוכי חדש מסוג זאקו, הדררה שלי כל הזמן מנסה לנשוך את הזאקו, ודררה החל למרוט את הנוצות שלו והוא נשאר קרח באזור הבטן,מה עלי לעשות?
אבישלום אבי. אני מקווה שהם לא באותו כלוב כי הם יכולים לפגוע באופן רציני אחד בשני. אז אם כן- תפריד אותם. נראה לי שהדררה מקנא. אתה צריך לתת יותר תשומת לב
אליו, ותמיד לפנות קודם לדררה ורק אחר כך לתוכי החדש. זה כמו שמביאים אח חדש הביתה והאח היותר גדול מקנא מאד. ממש אותו דבר
דר' שלומית לוילד''ר שלומית לוי, שלום!
מצאתי גוזל של יונה, והייתי רוצה לדעת מה הוא צריך לאכול? כמה? וכל כמה שעות? הוא בקושי אוכל (צריך להאכיל אותו מהידיים), בנתיים אני נותנת לו לחם רטוב, אבל אני לא חושבת שזה מספיק לו (מבחינת הויטמינים הדרושים לגדילתו). הוא ממש קטן, אבל הולך, ולא לגמרי ערום (רובו כבר מכוסה נוצות), אז בעוד כמה זמן הוא יתחיל לעוף?
מחכה לתשובה, תודה מראש!!! דיינה.שלום דיינה, תקחי מזון של כלבים או חתולים ( הגרגירים המיובשים) ותרטיבי אותם במים עד שיהיו קווצ'ים. לחם רטוב זה באמת לא מספיק
תעופה היא לא רק פונקציה של נוצות אלא גם כוח לעוף ומצב בריאותי סביר כך שאינני יכולה לענות על זה.
בהצלחה! ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום!!
יש לי 2 אפרוחים של ברווזים ורציתי לדעת האם אני יכול לדעת האם הם זכר או נקבה? ואם כן אז איך?שלום. זה תלוי איזה ברווזים יש לך. לא בכולם אפשר להבדיל. וגם אצל אלה שיש הבדלים בין זכר לנקבה לפעמים צריך לחכות עד שהם בוגרים כדי לראות הבדלים

דר' שלומית לויאני עומד לקנות קוקוטייל והייתי בחנות שמוכרים את הקוקטיילים במחירים נמוכים (120 שקל) וזה נראה לי קצת מוזר ואני חושב שהם לא הכי בריאים שם אז רציתי לשאול אותך איך אפשר לדעת אם תוכי בריא מבלי לקחת אותו לוטרינר.
דידישלום דידי. קוקטיל לא מאולף עולה בערך חצי מאחד מאולף ומחוברת. לא ברור לי מה המחיר שבקשו ממך אבל יכול להיות שזו הסיבה.
תוכי בריא בעיקרון הוא עירני, פעיל, מצייץ.
יותר מזה -צריך לקחת אותו לוטרינר, כי צריך למשש את עצם החזה ולוודא שהוא לא רזה מדי. וטרינר בנוסף למישוש יבדוק דברים נוספים כגון עינים, בתוך הפה, מישוש בטן, הקשבה ללב ולריאות בעזרת סטטוסקופ וכולי. חשוב גם לעשות בדיקה למחלת התוכים (כלמידיה)
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהנאמר לי שלא טוב שתהיה אמבטיה.בריכה לקוקטיל בכלוב מאחר והוא בדרך כלל כשנכנס למים עושה שם גם את צואתו ואז כשהוא שותה מהמים הוא חשוף לזיהומים. מה דעתך? האם האמבטיה חשובה לו כדי לשמור על ניקיון או שזה אמור להיות סתם ועל כן כדאי לוותר עליה?
ורדהשלום ורדה. נכון שקוקטילים הם קצת בלגניסטים ועלולים ללכלך את המים ואחר כך לשתות אותם. אבל אפשר לשים לו מעין ברכה קטנה לכמה דקות - לא צריך להשאיר את זה כל היום. גם לא חייבים לעשות זאת. אפשר בהחלט להתיז עליו מים מבקבוק עם רסס בימים חמים. הם בדרך כלל אוהבים את זה. וזה מספיק.
דר' שלומית לויד"ר שלומית לוי שלום רב,
ברשותי זוג דררות ירוקות, איך אני יכול לדעת
אם הם בוגרים?ובאיזה גיל הם מתרבים?
בתודה מראש, נתנאל סויסהשלום נתנאל.
דררות מגיעות לבגרות מינית בגיל שנה וחצי. לזכרים מתפתחת אז טבעת
על הצוואר בצבע ורוד-שחור. לנקבות אין סימן מיוחד.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהיש לי 4 סלמנדרות לא ארסיות ורצתי לדעת אם אתם יודעים בין זכר לנקבהשלום אור. אי אפשר להבדיל בין זכר לנקבה. למיטב ידיעתי הצבעים זהים וכך גם הגודל. ישנה דעה שבזמן הריון הנקבה פשוט נראית גדולה יותר כי יש לה בטן גדולה אבל אני אישית לא ראיתי. (תודה לאורית עברון)למכר שלי יש נקבת קוקטייל צעירה מ-4 חודשים.
המכר חושש כי היא סובלת מעיוורון משום שהיא הולכת ומתנהגת מוזר.
שאלתו- האים יש דרך לבדוק זאת לבד ללא ללכת לווטרינר?
ובכלל אילו בדיקות ניתן ורצוי לעשות לה לבד ביום יום כדי לפקח על בריאותה?
בתודה מראש. ליזטשלום ליזט. עוורון זה דבר שגם לוטרינר קשה לאבחן. אבל אם תוכי מתנהג מוזר זה דבר שאתם חייבים לבדוק- קחו את התוכי לוטרינר של תוכים.
תודה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום לך.
יש לי מספר שאלות:
עשיתי עכשיו ניקיון יסודי לכלוב של הקוקטיילים שלי אבל קשה לי לנקות את הסורגים האלה חייבים לנקות גם אותם או אפשר לא לנקות?
הקוקטיילים שלי אוכלים גרעיני חמניות מותר להם לאכול את זה?
אני נותנת לקוקטיילים גזר הם לא מוכנים לאכול שום ירק אחר הם מסכימים רק לגזר איך להרגיל אותם למשל לתפוח?
ואחרון בקשר לכלוב של הקוקטיילים שלי:
הרוחב: 61 והאורך: 65 זה גודל מספיק לשתי קוקטיילים?

תודה רבה לך אני מקווה שלא שאלתי יותר מידי שאלות.שלום, לצערי אין "קיצורי דרך" בנקיונות. אם תקפידו לנקות את סורגי הכלוב פעם בשבוע לא יצטבר הרבה לכלוך עליהם. אגב, צריך גם לנקות כל מה שבתוך הכלוב- מקלות עמידה, צעצועים ןכולי. אם ממש קשה לנקות את הכלוב אפשר להטביל אותו במים חמים עם סבון לחצי שעה כמובן אל תשכחו להוציא את התוכים ממנו קודם... ואז הלכלוך ירד בקלות.
לגבי אוכל- גזר הרבה יותר חשוב ובריא מתפוח אז אם הם אוהבים גזר זה ממש בסדר.
תנו כל יום. וכן, מותר גרעיני חמניות, אבל חשוב להוסיף עוד מזונות.
גודל הכלוב נראה לי סביר אך מינימלי. עדיף גדול יותר אבל זה סביר. תודה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהד"ר שלומית שלום רב!
ברשותי כלוב של 2X3X2 מטר הנמצא מחוץ לבית ומעליו גג. הוא חשוף לשלושה כיווני אויר ובו נמצאים תוכונים וקוקוטלים. היום קיבלתי זוג רוזלות מילי להכנסה לכלוב זה.
איני מצליחה למצוא חומר על רוזלות אלו על מנת לדעת האם עלי לדעת דברים מיוחדים לגביהם לפני ההכנסה לכלוב. סוגי מזון, רגישויות לקור ורוחות (שאלה זו גם לגבי שאר התוכים שברשותי), אני גרה בדרום הארץ ואיני יודעת מה הסכנות בקור המתקרב.
אשמח לקבל טיפים ואם אפשר אפילו אתרים ובהם חומר קריאה על תוכים אלו (הרוזלות) על מנת שאוכל לתת להם את הטיפול הטוב ביותר.

תודה,
סמדרשלום סמדר. רוזלות, כמו כל תוכי אחר רגישות בעיקר לרוחות ולרטיבות. והכי טוב זה להגן על הכלוב בעזרת נילון עבה שקונים בחנות.
ככלל אני תמיד ממליצה לקחת כל תוכי חדש שיש לבדיקה ע"י וטרינר של תוכים ,בדיקה שתכלול גם בדיקה לכלמידיה( מחלת התוכים)
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהבסביבות כמה שקלים עולה תוכי לורי פרפקטשלום גילאור. לגבי מחירים תצטרך לברר בחנויות חיות או אצל מגדלים. יש הבדלים כך שאני לא יכולה לעזור בזה
דר' שלומית לוישלום שלומית.
אין לי שאלה אבל ממש רציתי להודות לך על כל השאלות המעניינות שאת עונה והן עוזרות לי מאוד.
תודה.
טטיאנהבאיזה גיל תוכים גמדיים מטילים ביציםשלום אביתר. תוכים גמדיים מגיעים לבגרות מינית בגיל ששה חודשים והחל מרגע זה הנקבות יכולות להטיל ביצים.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלומית שלום,
יש לי תוכי מסוג לורי אדום. ויש לי שתי שאלות:
1. האים צריך לחמם את איזור הכלוב לקראת החורף?
ואם כן על איזו טמפ' מומלץ לשמור?
2. חשבתי להביא לו חבר שלא ישעמם לו, האים הוא
יפסיק להיות חברותי ולא יתן לי יותר לשחק איתו?
האים הוא יברח לי כשאוציא אותו מהכלוב?

תודה, ברקשלום ברק. חימום הכלוב תלוי כמה קר אצלך בחורף. אם הוא בבית בדרך כלל הטמפרטורות שנוחות לנו טובות גם להם. אם הוא בחוץ חייבים לוודא שאין כניסת רוחות וגשם לכלוב. כלומר לא הטמפ. הנמוכה היא הבעייה אלא הרוח .
כדי שתוכי לא יברח לך אני ממליצה לקצוץ מידי פעם את נוצות התעופה. וטרינרים עושים את זה. אם תביא לו חבר יש סיכוי שזה יהיה על חשבון הקשר אתך אבל מצד שני אם הוא בודד ומשועמם רוב שעות היום אז אולי עדיף ככה. בכל אופן תיקח את התוכי החדש לבדיקה גופנית,כלמידיה וגם אם הכל בסדר תבודד אותו לחודש לפני שאתה מפגיש ביניהם.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום
אנימגדלת פינקים מסוג אורזיות וזברות לצערי על אף מאמצי לא מצאתי חומר מקיף ומעמיק על פינקים וגידולם.
במידה ותוכלו להפנות אותי למקור יודע דבר אשמח מאוד. ובינתיים יש לי כמה שאלות. האם הם יכולים לחיות בכלוב חיצוני בחורף (יש לי גם 4 גוזלים של זברות) איך מבדילים בין זכר לנקבה של אורזיות
ומדוע הן לא מקננות? האם אפשר לשים דררה יחד איתם בכלוב(הכלוב
גדול) והאם דררה יכולה לחיות בכלוב חיצוני.
מה אורך החיים של הפינקים? ואיפה אפשר לקנות זנים מיוחדים של פינקים?
תודה אילתשלום אילת. לגבי גידול בחורף ראי תשובה קודמת .
לגבי אורזיות קשה מאד, אם בכלל להבדיל בין זכר לנקבה.
אני לא חושבת שדררה ופינקים ביחד זו קומבינציה טובה. בדרך כלל לא מערבבים
גדולים עם קטנים ביחד.
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לוי שלום, שאלתי אותך המון שאלות ואני עוד אשאל הרבה. יש לי תוכי קוקוטייל ואבא שלי מודאג משני דברים :

1) האם זה שהכלוב נמצא בחדר שלי כל הזמן יכול להזיק למשהו ?
2) אני בן 14, עד גיל 7 בערך הייתה לי אסטמה האם התוכי או אבקת הנוצות שלו יכולות לגרום לקוצר נשימה ?
בתודה מראש ליאור גל.

נ.ב: יש לי עוד 6 שאלות בערך האם כדאי לשלוח את כולם ביחד או בנפרד ?ליאור שלום. כלל אני לא ממליצה לישון עם התוכי באותו חדר. על אחת כמה וכמה כשמדובר בקוקטיל- יש לו הרבה אבקה ובאמת אפשר לפתח אלרגיה לזה. מה גם שהיתה לך אסטמה. אתה לדעתי צריך להוציא את התוכי מהחדר ולתת לו לישון בחדר מאוורר. אלרגיה לתוכים או לאבקה ולנוצות שלהם יכולה להתפתח , ואם התוכי ישן אתך אתה מגדיל את הסיכון שלך לפתח אלרגיות.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהאני מעוניין לקנות נחש מסוג פיתון מתכדר
אני רוצה לדעת איפו אפשר לקנות אוכל של נחש זה
בתודה ניר קמהשלום ניר. אוכל של נחש זה מכרסמים- עכברים, אוגרים וכדומה. בחנות חיות מוכרים אותם, וגם יש אנשים שמגדלים בעצמם: מתחילים מזוג מכרסמים ואז יש לך "אוכל טרי" בבית.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום אשמח לדעת אם אכניס נקבה לקוקטייל שלי האם זה יעזור להפחית את הצעקות שהוא עושה?
מה הדרישות לכלוב?
ומה התנאים לריבוי?
תודה רבה רועישלום רועי.
אם התוכי שלך צועק כי הוא בודד ומשועמם זה באמת יפתור לו את בעיית
הצריחות. לעומת זאת אם הוא צועק כי משהו כואב לו או הוא לא מרגיש טוב , במקום לפתור את הבעייה יהיו לך שניים כאלה... לכן כדאי למצוא קודם למה הוא צועק.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלדוקטור שלום,
יש לי תוכית מסוג ג'אקו כבת 20 קיבלתי אותה לפני שבועיים.
התוכית רועדת כמעט כל היום באזור הכנפיים וזה ממש מטריד אותי אז רציתי לדעת למה היא רועדת ומה אפשר לעשות נגד זה.
התוכית הטילה לי אתמול בפעם השלישית ביצה,
בפעמיים הראשונות הוצאתי את הביצים אך עכשיו אני חושב על להשאיר לה את הביצה למשך שבוע בשביל שלא תטיל לי שוב בעוד כמה ימים שוב אז האם להשאיר את הביצים או מה? כי יש לה בעייה של תת תזונה ואני לא רוצה להשאיר לה את הביצה כי אז היא תתרכז בביצה ותאכל פחות.
ליאורשלום ליאור. אתה חייב בהקדם לקחת אותה לוטרינר. הרעידות ממש מסכנות את חייה.
צריך לעשות לה בדיקת דם- סביר שרמת הסידן נמוכה מאד וחיבים לדעת כמה בדיוק ולתת לה זריקה במקרה הצורך.
את הביצים תשאיר איתה כי אחרת היא תמשיך להטיל. אבל ממש מהר קח אותה לוטרינר תוכים! זה מקרה חירום.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה«   «הבא   | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...