פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר שלומית לוי, מנהלת פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנףמנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

 

לד"ר שלומית לוי שלום .
אני בבעיה רצינית !!!
יש לי קוקוטייל לטיני ויש זמנים שהוא פשוט לא שותק !!! אני חושב שלצערי הגעתי למצב שהתוכי לא יכול להישאר לבד. מה אני אני יכול לעשות כדי לגרום לו לשתוק גם כשהוא לבד ( יש לו הרבה צעצועים ועד עכשיו הוא לא עשה את זה ) זה משגע אותי !!!
ועוד שאלה, יש לי הרבה שאלות אלייך בערך שמונה שאלות האם את מעדיפה שאני ישלח אותם בנפרד או את כולן ביחד ?
בתודה מראש ליאור גלשלום ליאור.
לא תמיד יודעים למה תוכי צועק. חייבים להסיר דאגה של מחלה כי תוכי
שלא מרגיש טוב עלול לצעוק . אז תתחיל בלקחת אותו לווטרינר תוכים. אין לי ספק שחלק משאלותיך תיעננה ע"י הוטרינר. בדיקה כזו לוקחת עשרים- שלושים דקות וצריכה לענות על רוב שאלותיך אם לא על כולן. בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לוי שלום
יש לי תוכי זאקו בת 6 חודשים ברצוני לדעת:
1. באיזה גיל הם מתחילים לדבר.
2. האם אפשר לגזור להם ציפורניים ואם כן היכן.
3. המזון כופתיות מה הן מכילות בתוכם.

בתודה לימור אסף.שלום לימור. הג'אקו יכול להתחיל ללמוד בכל רגע. הם בדרך כלל מתחילים בכמה חודשים למלמל. את כבר בהחלט יכולה לדבר וללמד כי גם אם לא ידבר- ולא כולם מדברים- להבין הוא יבין, ועצם הלימוד מעורר קשר טוב ביניכם. ציפורנים אפשר לגזור אבל לא לבד כי הן מדממות- וטרינרים של תוכים יכולים לעשות זאת.
כופתיות אמורות להכיל "כל מה שהתוכי צריך". אני עדיין חושבת שחשוב לתת פירות וירקות טריים כל יום.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום שלומית!
את בטח זוכרת אותי , אם לא אז ככה: יש לי שתי תוכונים, ותמיד בפסח אנחנו נוסעים. יש לי שתי בקשות:
איזה אוכל אפשר לתת לתוכונים שלא יהיה חמץ?
האם זה לא מסוכן שהם יסעו איתנו? (כי אין לנו אפשרות אחרת)!שלום רוני. אני לא מכירה אוכל שאינו חמץ. אפשר לתת קצת מצות אבל אם התוכי לא אוהב את זה אתה בבעיה. אני חושבת שחשובה יותר בריאות התוכי מאשר הכשרות.
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום,
יש לי תוכי מסוג אפריקאי אפור. הוא כבן 3. אני נותן לו בכל יום תפוח, גרעינים שחורים ,גרעיני סויה, פקאנים ותערובת של ירקות קפוא של סנפרוסט שאני מפשיר בכל יום, (בנוסף אני נותן לו לא באופן קבוע פילפלים, פיטריות, תמרים, עגבניות וכל מני פירות וירקות אחרים). איני נותן לו קפותיות או אבן סידן.
רציתי לשאול אם זה בסדר שאיני נותן לו קופתיות ואבן סידן והאם המזון שהוא מקבל מספיק טוב על מנת שיגדל באופן הבריא והטוב ביותר?שלום טל. מה שאתה נותן זה טוב. השאלה היא מה הוא אוכל מכל המבחר. וגם מה הפרופורציות. למשל אם הוא לא נוגע בסויה אז חסרים לו חלבונים ופה הכופתיות יכולות לעזור. וכנל אם הוא אוכל 70% גרעינים זה לא טוב כי זה יותר מדי שומנים ופחות ירקות.
תבדוק. תוכים הם בררנים מאד ולמרות שיש בלגן בכלוב תבדוק מה באמת הוא אוכל .
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום שלומית יש לי קוקוטייל לטיני והוא נמצא בחדר , ההורים שלי רוצים לקנות תוכים שהם גם יפים וגם שרים לגינה.
שאלותיי הן :
1) איזה תוכים עונים לדרישות: מתאימים לחוץ, יפים ומזמרים ?
2) האם זה יכול לשגע את הקוקוטייל למרות שהוא בבית והם בחוץ וגם זה לא באותה קומה ?
בתודה ליאורשלום ליאור. כעיקרון, כל תוכי יכול לחיות בחוץ בתנאי שהוא מתחיל כבר עכשיו ולא באמצע החורף אז יש לו זמן להתרגל. וגם חשוב לכסות בחורף את הכלוב עם ניילונים כך שגשם ורוחות לא יחדרו לכלוב.
הקוקטיל לדעתי ידבר איתם ולא בהכרח ישתגע.
לגבי מה יפה- זה כבר תחליט לבד...

ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לווי שלום,
יש לי תוכון שהיה אצלי כמעט חודש והוא לא נראה כל כך ידידותי-בעצם הוא נושך כל הזמן וקופץ כשמחזיקים אותו הוא תיד רץ מיתחת לספה ולא אוכל שום סידן.
לפי בדיקת ווטרינר לציפורים הוא בסדר אבל אני בטוח שמשהו לא בסדר איתו (לא בהכרח מחלה).
שאלותיי הן-
1.האם תוכים מסוג תוון נקשרים לבעליהם ומזהים אותם?
2.מה יכול ליהיות לא בסדר עם התוכי שלי ומה אני יכול לעשות נגד זה?
בתודה מראש,דורןשלום דורן. תוכונים בהחלט נקשרים לבעליהם ,מזהים ויכולים לאהוב אותם. אני לא יודעת מה הבעייה של התוכי שלך, חודש צריך להיות מספיק זמן להתרגל אליך. אולי אתה מפחיד אותו, זז מהר מידי, מדבר בכל חזק מידי? קשה לי לענות בלי לראות בדיוק
מה קורה ביניכם.
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום שלומית!!!

לפני שבוע וחצי הוצאתי עורב מהפה של שני כלבים. כף רגל אחת שלו היתה פצועה נפוחה ומדממת - והוא המשיך לנקר אותה כל הזמן כך שהמצב החמיר. הברך של אותה רגל נפוחה מאוד אך לשמחתי הוא לא מצליח להגיע לשם עם המקור. כנף ימין שלו פצועה מאוד, וכל העצמות שבחלקה הפנימי חשופות.

לצערי באילת (פה אני גר) אין ווטרינרים לציפורים, וכל הווטרינרים שפניתי אליהם לא רצו בכלל לראות אותו. במרכז צפרות הבינלאומי אמרו לי שהמומחה בחו"ל ויחזור רק ביום ראשון הקרוב.

בקיצור... אני מטפל בעורב כבר שבוע וחצי. הכף רגל שלו הבריאה לגמרי והוא כבר דורך עליה. הברך לעומת זאת נשארה נפוחה (היא איננה מדממת).
הבעיה הגדולה יותר היא הכנף. גם הפצע הזה איננו מדמם אבל נראה לי שהעורב מאוד סובל מכאבים כי כשאני לא מסתכל עליו אני שומע אותו מנקר לעצמו את העצמות בכנף.
אני די עובד עצות בעיניין - אני לא יודע איזה אנטיביוטיקה כדאי לתת לו, ואיך, ואם צריך בכלל. מה עם משככי כאבים אולי?

חוץ מזה הוא כבר אוכל בצורה מסודרת (הוא אוהב מאוד את הדוגלי של הכלבה שלי אחרי שהוא משרה אותו במיים...) מתרוצץ ומדי פעם גם מקרקר קולות מחאה...

בברכה,
ארי-אל שתילשלום ארי-אל
סליחה על הדיחוי, גם אני הייתי בחופשה. אתה בכל זאת צריך למצוא וטרינר כי צריך לראות למה הוא מכרסם את הכנפיים שלו. זה לא שאני אתן לך אנטיביוטיקה והכל יסתדר, חייבים לבדוק את הכנף- אולי יש שם שבר פתוח? אולי פצע מזוהם שדורש ניתוח? ואת הברך הנפוחה. בקיצור- אתה חייב למצוא וטרינר.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום!
אני החלטתי תוכי. תחילה רציתי תוכי מדבר אבל הנחתי שכדי שאני יתחיל מקטן ויעבור ליותר גדול עם אני יצליח במשימתי של גידולו וטיפוחו לזמן רב.
עכשיו החלטתי לגדל קוקטייל ואני רוצה שהוא יהיה ידידתי אלי ויקשר אלי.
1)איך אני גורמת לתוכי לאהוב אותי ולהקשר אלי?
2) איך אני יכולה ללמד אותו לעשות את צרכיו אך ורק בכלוב? יש אפשרות כזו?
בתודה לימורשלום. צריך המון סבלנות ! תני לתוכי זמן להתרגל אליך. תתקרבי לאט לכלוב כשאת מדברת בעדינות אליו- אף פעם אל תפתיעי אותו. תשימי ידך בכלוב לידו למשך דקה או שתים. אחרי כמה ימים תתחילי לקרב את היד לתוכי וכך בהדרגה אולי הוא יתחיל לעלות לך על האצבע. תמיד בעדינות ובאהבה, אף פעם בלי צעקות ובוודאי בלי מכות - גם אם הוא נושך... בהצלחה,
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלומית שלום!
אני בן 14 ומעוניין לקנות תוכי מסוג ג'אקו?
האם יש ממש הבדל גדול בין קונגו לתמנע?
ומה כדאי למישהו שבינוני בתחום התוכי?
ועוד שאלה:
אני מבין שצריך לחסוך סכום כסף לא קטן!
אני מאוד מפחד לבזבז המון כסף ולאחר כמה שבועות התוכי ימות ממשהו? מה אפשר לעשות בנידון?
ברצוני להוסיף שיש לי את ספרך המקסים!

נ.ב.

האם ג'אקו הוא תוכי צרחן!
לא ממש אכפת לי שידבר כל היום אבל אני ממש לא אוהב שהוא צועק!
במשך היום אני יוכל לטפל בתוכי במשך 4 שעות ויהיה ימים שרק שעה! וכמובן שיהיה ימים שגם 6 שעות!
האם זה יספיק ?

בתודה משה!שלום משה. אני חושבת שאם לא גדלת תוכי קודם כדאי להתחיל קודם בגידול תוכי קטן.
יש הרבה מה ללמוד -גידול תוכים הוא יותר מורכב מגידול של כלב או חתול ובאמת חבל שיקרה משהו לתוכי בגלל שלא היית מנוסה. זה כמו נהג צעיר שרק קיבל רשיון נהיגה- הוא מתחיל באוטו קטן ולא ישר במכונית מירוץ...
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי.
מרכז וטרינרי השרון רעננהשלום!!
יש לי תוכון בן 6 וחצי חודשים נדמה לי שיש לו פרעושים מה אני עושה עם זה?שלום מאי. זה כל כך נדיר שיהיו פרעושים על תוכי שזה לא נראה לי סביר. אם את רואה משהו שזז על התוכי הכי טוב זה או להביא אותו לבדיקה לוטרינר של תוכים או לקחת ניר דבק שקוף ובעדינות לשים על הנוצות ולהדביק את הדבר שזז ולשלוח את זה למעבדה בבית דגן. יש להם מחלקת פרזיטולוגיה ושם יכוליפם לזהות את זה.
צלצלי אליהם קודם כדי לברר כתובת מדוייקת ומחיר.
03-9681630ד"ר שלומית שנה טובה
טיפלת בעבר בקוקוטל שלי בהצלחה ועל כך תודתי , אבל היא ברחה.(באשמתי-לא קצצתי לה כנפיים). יש לי שאלה אחרת- מה ההבדל בין מיינה לעקעק מלבד העובדה שהן (אם אני לא טועה ) ממשפחת העורבים (עורבניים?) והאם ניתן לצפות בעקעק בארץ באיזה גן או חוות ציפורים?
תודה. דפנהלא ידוע לי- תבררי אם יש אותם בצפארי, לדוגמא

דר' שלומית לוישלום,
רציתי לשאול מהוא לדעתך התוכי הכי טוב לגידול בבית הכולל את כל התכונות של משעשע חכם נחמד אוהב ובריא?שלום טל. רוב התוכים עונים לקריטריונים שלך... כדאי לך ללכת למקום שמגדל ומוכר תוכים - לא חנות חיות אלא מגדל, ולהתרשם בעצמך. יש גם תוכים בארבעים שקל ותוכים שעולים עשרת אלפים שקל, שזה עוד גורם שכדאי להתחשב בו...
בהצלחה
דר' שלומית לוישלום,
התוכי שלי מסוג קוקטייל לא מסכים לאכול כופתיות איך אוכל להרגיל אותו לאכול את הכופתיות?
תודה מראש, אורשלום אור. תוכים תמיד מעדיפים גרעינים- זה יותר טעים להם. מה שאפשר לעשות זה לתת להם בבוקר גרעינים -למשך חצי שעה, 40 דקות, ואחר כך להוציא את הזרעים ולהשאיר אותם עד אחר הצהרים רק עם כופתיות בכלי אחד, וירקות- פירות בכלי שני.
אחה"צ יש להחזיר את הזרעונים ולהפחית את כמותם- ולערבב עם הכופתיות.
זה לוקח בערך חודשיים לתוכי להתרגל לכופתיות. וכל יום יש לשים חדשות ולזרוק את הישנות.
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהאני מעונינת לקנות קוקטיל האכלת יד. בכמה מקורות קריאה ממליצים לקנות ישירות ממגדלים ולא מחנויות. היכן אוכל למצוא את המגדלים הללו?שלום. תנסי בחוות התוכים בכפר הס. אם זה לא באזור שלך תשאלי אותםלד"ר שלומית לוי שלום רב!
אני כבר שאלתי אותך שאלה על ציפורי אהבה וענית לי ואני מודה לך.
לאחר זמן מה הנקבה (ציפי) הטילה ביצה.

שאלות:
1.האם היא תטיל עוד ביצים?
2.כמה זמן עובר מהטלת ביצה להטלה שאחריה?
3.אנחנו מביאים לתוכים שלנו תערובת קנויה,האם מותר להביא להם דברים נוספים לאכול?,ואם כן מה?
בתודה ממיכאלשלום מיכאל. אם התוכית שלך לבד היא יכולה להמשיך להטיל ביצים ואין לזה סדר או מספר קבוע- יש כאלה שמטילות ביצה בחודש, כל חודש, ויש כאלה שמטילות אפילו עשר ביצים בחודש. אם היא חיה עם בן זוג, היא תטיל בין 2-6 ביצים.
מומלץ לתת להם חוץ מהתערובת כופתיות, ירקות ופירות. הכל מותר חוץ משוקולד ואבוקדו.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלשלומית שלום!

רכשתי את ספרך המקסים ואני לא זז ממנו.......
מכיוון שלא רשמת על כל הסוגים דברים רציתי לשאול אם את ממליצה על התוכי מסוג: קייק !!!
הוא בצבע חום ירוק לבן!
מקווה לדעת עוד פרטים אייל!


ואם את לא מוכנה לענות על שאלה זו אנא תני לי אתר שמספרים עליו תודה אייל!שלום אייל. אני לא יכולה להמליץ לך על תוכי כזה או אחר כי כל אחד מחפש דברים אחרים בתוכי שלו.
לגבי אתר- לא מכירה אבל כמו כל דבר באינטרנט- יש הכל, אבל צריך לחפש
דר' שלומית לוימצאתי מגדל טוב שמוכר לורים הלכתי למקום והתרשמתי, הם בהחלט ניראים בריאים (יש לי את הספר של התוכים שלך) ובמחיר ממש זול, הוא מוחר בזול בזכות זה שהוא ידיד טוב של חברי והוא גם מתחיל להתיידד איתי ולא משום סיבה אחרת.

אך העיניין מסתבך, הוריי אומרים שעל פי ספרך לורי הוא תוכי שמלכלך את כל הבית ובחוץ הוא אינו יכול להיות מפני שיש לי כלב ולא ניראה לי שהם היסתדרו.

האם לורי הוא פשוט לכלכן גדול או שאפשר להסתדר עם זה? ואם לא, איזה תוכי עדיף לי במקום? הוריי רוצים ג'אקו, האם זה טוב?

אשמח מאוד לקבל עזרה בתודה מראש אור.שלום אור. לורי הוא תוכי מקסים אבל בגלל המזון שלו שהוא נוזלי ופירות ברובו, גם ההפרשות שלו (הקקי, בעברית ) מאד נוזליות. זה בהחלט תוכי שמלכלך יותר מתוכים
אחרים. וזה דבר שצריך לחשוב עליו. אבל יש לי הרבה קליינטים שממש מתים על הלורי שלהם ולא היו מחליפים אותו בשום תוכי אחר...
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהמה לעשות אם עצם החזה של הקוקטיל שלי בולטת?
ואיפה ניתן לקנות משקל לתוכים?
תודה, אורשלום אור. השאלה היא כמה בולטת. כי אם ממש בולטת- זה לא סימן טוב . הכי טוב זה שתיקח את התוכי לרופא תוכים שיבדוק, .
אין לך מה לקנות משקל- משקל טוב עולה הרבה כסף.
ומה תעשה אם התוכי יורד במשקל? ממילא תיקח אותו לוטרינרשלום דר'
רציתי לדעת איזה גודל כלוב צריך לזוג קוקטילים על מנת שיהיו יכולים להביא גוזלים לעולם?
איזה עוד תנאים דרושים?שלום תמיר. הכלוב צריך להיות גדול - כפול מגודל של כלוב לתוכי בודד. הם גם צריכים תא הטלה, חומרי ריפוד ומזון עשיר - ירקות, פירות, ביצים וכולי. הם גם צריכים להיות בגיל המתאים, כמובן. בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלומית שלום
יש לי תוכי קוקטיל חדש
מיקמתי אותו בכלוב לבד ליד כלוב של קנרים.
האם הקירבה לקנרים יכולה למנוע ממנו לשרוק ולדבר???(בחנות שמעתי את השריקות שלו)
תמירשלום תמיר. הקרבה לקנרים לא צריכה להשפיע על השריקות והדיבורים שלו. אם בחנות הוא שרק ועכשיו לא יכול להיות ש: א- ביומיים שלושה ראשונים עוד קשה לו והוא עצוב ובודד. או ש הוא מתחיל להיות חולה. הכי טוב זה לקחת אותו לבדיקה אצל וטרינר של תוכים ובלי קשר- להרחיק אותו מכלוב הכנרים עד שתהיה בטוח שהוא לא חולה.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה«   «הבא   | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...