חפש בעלי מקצוע:

ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

יש מצב שראיתי להקת פלמינגו באילת או שאני הוזה?

בחצר ביתי היתה הטלה (יודעת לפי מה ששומעת) ואני רואה ציפור (לא תוכי) שבימי הסערה היא ממש מותרת, עפה וחוזרת, עפה וחוזרת והמון צעקות וצווחות מהציפורים הקטנים וצווחות מהציפורים הגדולים

אני באמת רוצה לעזור ולתת הם אוכל רק שאיני יודעת מה נכון לתת, באותה מידה אני לא מבינה בבעלי כנף ואיני יודעת מה לתת להם לאכול.
למים שמתי קערית עם מים והגשמים ממלאים אותה.

האם לציפורים הגדולות יהיה טוב שאתן שומשום, קוואקר וכאלה ?

050-8643374

יש לי תוכי סנגל לאחרונה התחיל לזרוק את האוכל מתוך הכלוב.

כמובן שהאוכל נצא בכוסית אוכל בכלוב

היי
יש לי תוכי נקבה דררה ירוקה שהתחילה לגרוף עם הרגלים את הבגדים שלי
https://www.youtube.com/watch?v=rx7hotHD3Ss&feature=youtu.be
בקישור יש סירטון ביוטיוב של מה שהיא עושה וזה לא רק לגרב שלי אלא גם לחולצות וומכנסיים

יש לי תוכי כבר 4 חודשים בהתחלה לא רצה לעלות על הידים והים מי שמנסה להרים אותו הוא נושך ממש חזק אך אפשר להפסיק לו את זה

יש לי תרנגולת שאני חושבת שלא מרגישה האם יש מי שיוכל לענות על שאלות?

אני יודעת שזה נשמע כמו התחלה של בדיחה, אבל זה אכן קרה. האם זה מסוכן?

היי,
אני מעונין לרכוש גוזל של אקלקטוס חתום.
אשמח לדעת האם ניתן לגדל אותו בחצר במקום מקורה (מוגן מגשם ורוח) או עדיף בתוך הבית ? היתרון בעיני בחצר זה בגודל הכלוב וכמות המשחקים, אני מתכנן לבנות כלוב בגודל 2.5 מטר על 2 מטר.
בנוסף,
איפה מומלץ לרכוש אותו על מנת לוודא שהוא בריא ומוחתם ?
תודה רבה !

רוצה להתייעץ איתכם חברים וחברות
יש לי קוקטייל נקבה שהגיעה כך מסתבר לבגרות והתחילה לעשות קולות של ביוץ ולחפש פינה לקנן מעל המקרר במטבח.
עלעלתי מעט במאמרים של אפרת סימון שהמליצה כן לאפשר לתוכי להטיל ביצים למרות שאין זכר בסביבה והכל בעצם"סתם"
לפי ההמלצות אירגנתי לה תא הטלה ובאמת כעבור יממה כבר היתה ביצה אחת,היום אנחנו כבר עם 7 ביצים ובערך חודש ימים שהתוכית מסורה לעניין וכמעט לא יוצאת אלא רק לצרכים ומזון שיש לה בכלוב
(התוכית היא האכלת יד ומסתובבת חופשיה בבית)
ובכן..איך ממשיכים מכאן
האם לסלק את הביצים
האם לא לאפשר לה תא הטלה אם אין זכר בסביבה
מה נהוג לעשות? מה נכון לתוכי ?

שלום יש לי תוכי מסוג אקלקטוס קניתי אותי ליפני יום והוא מטעתש ומגרד את האף ומכניס את הציפורן שלו לתוך יכול להיות שזה סימן כל שהוא למחלה? או שפשות תקוע לו שם אבק או משהו יש סיבה לדאגה האם לפנות לוטרינר או שזה נורמלי ואין צורך בכך ויעבור לו

שלום, יש לי תוכי בן 4 שנמצא אצלי כשנה . פעיל, דברן, עליז וכו.
לפני כשבוע הוא הפסיק לדבר לגמרי. לא מוכן לאכול כלום חוץ מתערובת גרעינים, מאד שקט ומידי פעם ישן גם במהלך היום.. בדק אותו וטרינר שטען שהכל נראה תקין ושלח בדיקת דם למעבדה לשלילת כלמדיה. מה יכולה להיות הסיבה ומה לעשות עד שתגיע התוצאה.

תודה רבה!

שלום קוראים לי בן ואני מגדל תוכונים, לאחרונה נתקלתי בבעיה עם אחת הנקבות שלי היא התחילה להיות תוקפנית כלפי נקבות אחרות,שמתי לב שהיא תוקפת רק נקבות שהיו בקן הטלה הקודם שלה.
רציתי לדעת איך אני יכול לטפל במקרה
תודה מראש

שלום יש לי תוכי גאקו כמה שנים(לא ידוע לי הגיל שלו) מעוניין לדעת האם כדי לקנות לידו גאקו נקבה??
תודה

מזה מספר ימים ציפור יושבת לנו על השלבים של התריס ונוקשת לנו על החלון ללא הפסקה, חשבתי שהיא רעבה אז שמתי לה פירורים של לחם,ומים.
אך היא עדיין ממשיכה לנקוש על החלון, האם ידועה סיבה לכך?

גם לסבתא שלי יש אותו דבר.
כנראה שמדובר בקן שהיא מכינה.

היי,
יש לי תוכונים אוסטרליים והנקבה מטילה ביצים ושוברת אותם יש סיבה לכך? זו הביצה ה6 שלה שהיא שוברת.

תוכי-גרנציק בן 4 חודשים האכלת יד שלא מפחד לעוף מהכלוב
והשאלה איך מלמדים אותו שלא יעוף מהכלוב תודה ?

שלום יש לי תוכי כבר בערך 5 שנים
רציתי לדעת כדי להוסיף עוד תוכי(זכר) לתוכי שלי (שהיא נקבה) מה אני צריכה לדעת? והאם זה מתאים? ומה הסיכויים שהם יתחברו ואם כן באיזה דרך עושים זאת ום חייב מאותו זן,הזן שלי היא אלכסנדרין
תודה מראש

לתוכי מסוג קוואקרשלי יש פצע בלשון וניראה שמשמהו מציק לו הוא משחק עם הלשון בתנועות מוזרות ולא מצליח לאכול/לשתות אין וטרינר שפתוח עכשיו או בכללי ןטרינר של תוכים באזור

שלום רציתי לדעת האם אפשר לשים סוגי תוכים שונים עם תוכי אהבה.
תודה מראש.

שלום שלומית,
הצלתי ושיקמתי יונים שאובחנו עם מחלת פוקס והחלימו (זה אובחן ע"י וטרינר). נשאלת השאלה,האם לאחר החלמה מלאה והיעלמות הנגעים יכולות היונים האלה להיות מידבקות עדיין.

תודה מראש על הקדשת הזמן,
אנה

«   «הבא   | 732 | 731 | 730 | 729 | 728 | 727 | 726 | 725 | 724 | 723 | 722 | 721 | 720 | 719 | 718 | 717 | 716    הקודם»   »