חפש בעלי מקצוע:

ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

מצאתי אתמול (יום שני) תוכי מזן "ציפור-אהבה" על האדמה לייד תכנת הרכבת של רחובות. הוא היה תשוש ונשם בכבדות. בכלל התנגד כשלקחתי אותו. אין לו זנב, כניראה נתלש כי הוא תוכי בוגר, ובמספר מקומות בגוף חסרים נוצות, עיין אחת לא ניפתחת.
השקתי אותו במיים, בהתחלה ממזרק, ואז הוא התחיל לשתות בעצמו, היום הוא מרגיש יותר טוב, אבל לא אוכל.
הוא ממש לא מפחד מידיים, כניראה האכלת-יד או מוחתם.
האם יש מישהוא שעיבד תוכי ציפור-אהבה האכלת יד, באזור רחובות.
השאלה העיקרית איך להאכיל אותו (בכוח?) כדי שישרוד עד שנימצא את הבעלים האמיתי שלו?

שלום לך
התוכי הזה חייב לראות וטרינר.
קודם כל, אם הוא פצוע הוא חייב טיפול.
ודבר שני- האכלות זה משהו שאי אפשר ללמד. את יכולה להציע לו דייסה ממזרק אבל אם הוא לא רוצה אי אפשר להכריח אותו.
וטרינר של תוכים יודע להאכיל עם זונדה ישר למערכת העיכול.

ד"ר שלומית לוי, ד"ר קובי טננבוים, מרכז וטרינרי השרון רעננה
רפואת תוכים וציפורים אחרות, רפואת כלבים וחתולים,
ניתוחים ואבחונים, בית חולים אזורי.

פייסבוק "מרכז וטרינרי השרון"
האתרים שלנו-
www.vets4u.co.il

www.tukivet.co.il

הבלוג של ד"ר שלומית לוי Mother of Dragons
https://shlomit500.wordpress.com

לאבא שלי שובך יונים עם כ25 פריטים. הן חולות בקלמידיה. הוטרינר לא יכל לספק את החומר שיש לשים במי השתיה שלהם. אודה לעזרה דחופה.

שלום לך
לא צריכה להיות בעיה , הוא יכול לתת לך מרשם לקנייה בבית מרקחת! החומר קיים גם בבתי מרקחת רגילים. .

ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננה
בית חולים לכלבים, חתולים וציפורים
www.vets4u.co.il
www.tukivet.co.il
פייסבוק: מרכז וטרינרי השרון

ביום שישי 24.8 אני טס לחול ויש לי שלושה גוזלים שתיים בגמילה ציפור אהבה ופינק ועוד אחד קוקוטייל שעוד מעט מתחיל גמילה אין מי שיעזור לי וישמור על התוכים ויאכיל אותם
יש מישהו שיכול לעזור לי בבקשה?? זה לשבוע

מצטערת על האיחור בתגובה, היתה פה בעייה טכנית ושאלות לא הגיעו אלי. מקווה שהסתדרת בסוף.

ד"ר שלומית לוי, ד"ר קובי טננבוים, מרכז וטרינרי השרון רעננה
רפואת תוכים וציפורים אחרות, רפואת כלבים וחתולים,
ניתוחים ואבחונים, בית חולים אזורי.

פייסבוק "מרכז וטרינרי השרון"
האתרים שלנו-
www.vets4u.co.il

www.tukivet.co.il

הבלוג של ד"ר שלומית לוי Mother of Dragons
https://shlomit500.wordpress.com

לד"ר שולמית לוי שלום,

יש לי בעיית נמלים בכלוב של התוכי ובאוכל ומגיע גם לריצפה.
אשמח ל קבל פיתרון לבעיה זו.

אם אכן רצוי להביא לה בן זוג, האם אפרוח של תרנגול סלהמה (ננסי) יוכל לגדול איתה טוב,(כח יתרגל אליה מקטנות) או שיהיה לה טוב רק עם שלו בן מינה?
שאלה נוספת: האם ניתן לשחררה לטבע או שהיא תתקשה לשרוד?

תוכי קוואקר בן 4 הפסיק לשרוק וישן רוב היום, לא פעיל ומקיא מידי פעם היינו אצל וטרינר וטוען שזה וירוס בקיבה , קיבל טיפול אבל המצב לא משתפר לאחר שבוע .

שלום רב,
יש לנו תוכי בן 15. ראייתו החלשה מאוד אבל לאחרונה הופיעה נקודה לבנה באישון עין שמאל. האם יש מה לעשות בענין?
תודה

בוקר טוב דר שולמית
מצאתי עורב בוגר הולך על החזה . רגליים לא עובדות .חתול כמעט טרף אותו..אך אני יכולה לעזור????????.אין לי כסף לווטרינר

היי
יש לי תוכי קקריקי נקבה בודדת.
הכלוב שלה בערך חצי מטר על שליש מטר..
האם זה קטן מידי?
והיא מאןד פחדנית איך אפשר להרגיל אותה כדי שהיא לא תפחד ממני?
אביב

שלום אנחנו מצאנו מחוץ לביתנו ציפור פצוע ואני חושבים שהיא שברה את הרגל מה עושים. ואיך מקבעים את הרגל.

התוכי שלי לפני כמה ימים נכנס לתוך שמן (לא רותח) ואחרי זה היא התחילה לתלוש לעצמה את הנוצות מתחת לכנפיים ורואים לה תבשר האם יש משהו שאוכל לעזור לה ניסתי לקלח אותה אולי השמן מציק לה והיא מנסה להיפטר אבל היא לא רוצה היא בורחת אחרי שהיא נכנסה לשמן ניקתי אותה אבל היא לא כזה רצתה וגם אחרי אני מנסה והיא לא נותנת בבקשה מה אפשר לעשות

נחת אצלנו הבוקר תוכי בבית, ומאז הוא לא יוצא. מעופף לו ואוכל פרורים.
יש לו צבעים מיוחדים ואני מנסה למצוא תמונה של אחד הדומה לו כדי לסווג אותו: איזה סוג הוא?
הצבעים שלו הם תורכיז בכנפיים, אפור-לבן בבית החזה, שחור בפנים.

אשמח לקבל עצות מה לעשות איתו ואיזה סוג הוא.

תודה מראש!

והיום בבוקר אני מוצא את אחד מהם מוטל מת, מה יכול להיות הסיבה?

כמה זמן חי הגאקו בשבי?

בס"ד
בוקר טוב!
שלום רב בשעה טובה הזוג קוקטיילים שלי עשה 4 גוזלים האם אפשר להוציא אחד/שניים מהם לכלוב נפרד ולהפוך אותם להאכלת יד או שזה כבר מאוחר.
הם בני חודש בערך
עדיין לא אוכלים לבד
תודה
אלוני

שלום!
אני מחפשת מקום שיוכל להחזיק את התוכי שלי בחודשים יולי-אוגוסט כי כל המשפחה נוסעת לחו״ל.
כמה זה יכול לעלות?

050-6223148

ג׳ני

ערב טוב
העברתי היום שני תוכים לכלוב חדש ובטעות תפסתי את התוכי מהזנב והוא נתלש הנוצות האם זה גדל שוב?

הי שלומית,
מצאתי תוכי קוואקר גוזל שכנראה נפל מהקן. אספתי אותו לביתי כדי לטפל בו עד שיתחזק והתכנון היה לשחרר אותו. בינתיים התאהבנו בו... הוא ממש הפך להאכלת יד (אנחנו מגדלים עוד תוכי בבית). שאלתי היא מה צריך לעשות כרגע כדי לאמץ אותו? בדיקת קלמידיה אצלך... מה עוד?
תודה מראש
נועם

«   «הבא   | 732 | 731 | 730 | 729 | 728 | 727 | 726 | 725 | 724 | 723 | 722 | 721 | 720 | 719 | 718 | 717 | 716 | 715 | 714 | 713 | 712    הקודם»   »