חפש בעלי מקצוע:

ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

שלום!
אני מחפשת מקום שיוכל להחזיק את התוכי שלי בחודשים יולי-אוגוסט כי כל המשפחה נוסעת לחו״ל.
כמה זה יכול לעלות?

050-6223148

ג׳ני

ערב טוב
העברתי היום שני תוכים לכלוב חדש ובטעות תפסתי את התוכי מהזנב והוא נתלש הנוצות האם זה גדל שוב?

הי שלומית,
מצאתי תוכי קוואקר גוזל שכנראה נפל מהקן. אספתי אותו לביתי כדי לטפל בו עד שיתחזק והתכנון היה לשחרר אותו. בינתיים התאהבנו בו... הוא ממש הפך להאכלת יד (אנחנו מגדלים עוד תוכי בבית). שאלתי היא מה צריך לעשות כרגע כדי לאמץ אותו? בדיקת קלמידיה אצלך... מה עוד?
תודה מראש
נועם

שלום רב. כל פעם שאני מבקר את ההורים אני לא יכול להתעלם מצווחות של תוכי של השכן. התוכי בגודל בינוני, כלוא בכלוב קטן מחוץ לחלון המטבח שלהם במשך כל היום וכל השבוע ונכנס הביתה רק לעתים בערבים. בכלוב אין לו שום גירויים כמו ענפים, משחקים או כל דבר שיעורר בו עניין ויפחית את הכאב שבשבי..האם יש איך לעזור לו? האם החוק יכול להגן עליו איכשהו? קשה לי לראות את זה ואין לי מה לעשות. כואב לראות את זה ובייחוד את איך שנראה שהוא מסתכל על יונים שנמצאים לידו חופשיים. עצוב. תודה על עזרה ומענה.

יש לנו תוכון אנגלי נקבה ועוד תוכון רגיל נקבה ותוכון רגיל זכר(2 נקבות וזכר אחד) הולך ביחד?

התוכון הזכר יותר בוגר בהנקבות האם זה משנה?

תודה

יש לנו 2 תוכונים אוסטרלים -זכר ונקבה, שמתי לב כי העינים של הנקבה מוזרות אולי בגלל שהנוצות מסביב מרוטות , אני חושבת שיש לה איזו בעיה -מה שמחזק את ההרגשה זה שתמיד הזכר היה אוכל ראשון כשהיינו שמים את האוכל ועכשיו הוא נותן לנקבה קודם.

מצאתי גוזל בחצר, אני לא יודעת מה לעשות איתו, אין לו צבע הוא אפרפר כזה, מה לעשות

יש לי תוכי מסוג גרנצ'ק א י יוצאת לחופשה האם יש מקום לשממרה על תוכים כמו על כלבים

אני רוצה להודות לשלומית לוי שעסרה לי להציל תוכון מזיהון בעקבות נשיכב של חולדה. שלומית עשתה לי הנחה עצומה שבלעדייה התוכון לא יכל לקבל את הטיפול הדרוש. תודה רבהה

יש לי 2 ביצים כחולות בתוך קופסא - ציפור לא נמצאת ילדים פגעו בה מה עושים כדי לעזור לביצים - לחמם אותם ? שיבקעו ?
זה קרה היום עדיין טרי הושא
תודה

‏שלום, ‏כמה את לוקחת לשמור על התוכי לחודש. ‏לתוכי ג׳אקו בן שלושה חודשים?

‏שלום, ‏כמה את לוקחת לשמור על התוכי לחודש. ‏לתוכי ג׳אקו בן שלושה חודשים?

שלום אני מגדל שלוים ואפרוחי תרנגולות ביחד באותו כלוב השלוים אצלנו שנה ועדין לא מתילים ביצים למה?

שלום וברכה.

איך מבחינים בשלוים בין זכרים לנקיבות ?

שלום,

יש לי תוכי קוקטייל עוד מעט בן 4 האכלת יד .. לא ידעתי שזו נקבה, רק אתמול נודע לי בגלל שהיא הטילה ביצה (חצי נוזלית) .
אין עוד תוכים בבית לכן היא לא אמורה בעקרון להתרבות.
אבל איך למרות זאת היא הטילה ביצה ?
וזה נראה שהיא רוצה להטיל עוד אחת לפי ההתנהגות .
מה אני יכול לעשות כדי למנוע זאת ? כי היא מאבדת בצורה כזאת סידן .
אנחנו במשפחה אוהבים מאוד ללטף אותה ויש לה בכלוב מראה קטנה שהיא מדי פעם נגשת אליה קרוב ומתחילה לשרוק חזק (אז היום הורדתי את המראה מהכלוב) .
השאלה שלי:
1) מה אני יכול לעשות כדי שהיא תפסיק להטיל ביצים ?
2) מה לעשות כדי לשמור על רמת הסידן והוויטמינים בכלל שלה ?

תודה מראש .

ראשית אני רוצה לומר תודה רבה לשלומית למרות שמיזמן לא ניכנסתי לאתר אבל ליפני שנה בערך היא עזרה לי הרבה מאוד אז תודה. ודבר שני הבאתי תוכון גוזל ואני בתהליכים להפוך אותו להאכלת יד הוא כבר אוכל לבד אבל הבעיה שלי היא שעכשיו ישלו חברה וכשאני יעביר אותו הוא יהיה לבד אומנם הוא יקבל הרבה תשומת לב כי אני מעביר אותו למשפחה שלא היה לה תוכים ותמיד משחקים איתו הרבה בהתחלה אבל בכול אופן רציתי לדעת אם לא תהייה בעיה אם הוא יהיה לבד כי אחרי הכל הוא תוכון לא ג׳קו ועוד השמח לטיפים איך לגדל ולדאוג לו הוא בערך בין חודש ושבוע ככה

יש לי חתולה בבית והכנסתי כלוב של זוג קוניור גרין ציק לא מוחתמים
מה אפשר לעשות שהחתולה עם יצר הציד שלה
לא תנשנש לי את הקוניורים?

שלום וברכה;
רציתי לדעת אם מותר לתת מטרנה צמחית לגוזלי קוקטייל בני חודש לערך, אני כי נגמרה לי הדייסה המיוחדת שלהם שקניתי מהחנות ועד שאקנה יום יומיים ... תודה⚘

שלום לך
לא, אי אפשר לתת לגוזלים מטרנה של תינוקות.

ד"ר שלומית לוי, ד"ר קובי טננבוים, מרכז וטרינרי השרון רעננה
רפואת תוכים וציפורים אחרות, רפואת כלבים וחתולים,
ניתוחים ואבחונים, בית חולים אזורי.

פייסבוק "מרכז וטרינרי השרון"
האתרים שלנו-
www.vets4u.co.il

www.tukivet.co.il

הבלוג של ד"ר שלומית לוי Mother of Dragons
https://shlomit500.wordpress.com

בוקר טוב,
אתמול אספתי גוזל שנפל מהקן, שהיה ממוקם גבוה מעליו.
רגלו פגועה ונוטה הצידה.
אספתי אותו והנחתי בקופסת קרטון מרופדת היטב בבדים חמים.
האכלתי כל שעתיים פלוס בשיבולת שועל מבושלת ותוספת בננה טחונה.
האם אני עושה נכון?
הוא עושה רושם ערני יחסית הבוקר.
איך עלי לנהוג?
תודה מראש על תשובתכם.

שלום לך
מאחר ונראה שיש בעיה ברגל צריך לקחת אותו לווטרינר של תוכים.

יש מרפאה לחיות בר בספארי שלא לוקחת כסף אבל אני לא יודעת אם הם מטפלים בדררות ( מין פולש). אם לא, ממליצה לקחת לוטרינר פרטי.

מזון הרבה יותר טוב הוא דייסה שתכינו ממזון חתולים. ממיסים במים חמים ומרסקים עד שנוצרת דייסה חמימה . זה מכיל גם חלבונים , ויטמינים ומינרלים והרבה יותר מאוזן ממה שאתם נותנים.

בהצלחה,

ד"ר שלומית לוי, ד"ר קובי טננבוים, מרכז וטרינרי השרון רעננה
רפואת תוכים וציפורים אחרות, רפואת כלבים וחתולים,
ניתוחים ואבחונים, בית חולים אזורי.

פייסבוק "מרכז וטרינרי השרון"
האתרים שלנו-
www.vets4u.co.il

www.tukivet.co.il

הבלוג של ד"ר שלומית לוי Mother of Dragons
https://shlomit500.wordpress.com

שלום!
יש לי בכלוב 1*1*2 שני זוגות של תוכונים
זוג אחד מטיל ביצים וכבר יש ממנו גוזלים.....זוג שני הנקבה הטילה כבר פעמיים אך הביצים לא מופרות ולא בוקעים גוזלים.... ראיתי זיווג של שני הזוגות.... מה יכולה להיות הסיבה?

שלום
בעיות של פוריות הן מאד מורכבות ולא ניתן לפתור אותן בלי בדיקות.

תבדקו , בכל אופו, אם יש דגירה רציפה. יש זוגות שמזדווגים אבל לא בא להם לדגור.

«   «הבא   | 731 | 730 | 729 | 728 | 727 | 726 | 725 | 724 | 723 | 722 | 721 | 720 | 719 | 718 | 717 | 716 | 715 | 714 | 713 | 712 | 711    הקודם»   »