פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר שלומית לוי, מנהלת פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנףמנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

 

שלום שלומית,
יש לי תוכי מסוג לורי אדום. הוא אמנם האכלת יד אך הוא לא מדבר והאמת שלא ממש מפריע לי, יותר חשוב לי שכשאני מוציא אותו הוא יהיה רגוע. אני חושב להביא לו חבר - לורי נוסף. האים הימצאות תוכי נוסף תפגע באופי שלו כך שלא יתן לי להחזיק אותו יותר?
ועוד קושיה: יש לי אקווריום ממש גדול וחשבתי ליצור שם מעיין סביבה סגורה כאשר אמלא מיים בגובה נמוך ואשים דגי זהב וסרטנים, ולמעלה אשים ענפים ושם יהיו התוכים, כך שהדגים יאכלו את ההפרשות של התוכים. האים הלחות המוגברת תיפגע בתוכי?
תודה.שלום ברק. לגבי תוכי מחוברת הדיעות חלוקות. אין ספק שברגע שתוסיף לו עוד תוכי חלק גדול מתשומת הלב שלו תופנה אל התוכי במקום אליך. אבל לא בטוח מה זה יעשה לחיברות שלו. יש תוכים שבאמת יתחילו להתעלם ממך ויש כאלה שאתה תמיד תהיה ה"אהבה" האמיתית שלו... כך שאין תשובה חד משמעית.
לגבי השאלה השניה שלך, אני לא חושבת שהלחות המוגברת תפגע בתוכי אבל אני משוכנעת שדגים לא צריכים לאכול קקי של תוכים... תחשוב על זה עוד קצת
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהד"ר שלום!
יש לי ג'אקו אפרור בן 7 חודשים, שיש לי איתו שתי בעיות: 1. אני גר בבית קרקע עם שלוש קומות והתוכי נמצא בקומה הראשונה. בכל פעם שאני עולה למעלה התוכי
עף מהכלוב ומתרסק על הרצפה כי הכנפיים שלו קצוצות (לכלוב שלו יש גג נפתח כזה...).
2. התוכי החליט שהוא אוהב רק אותי ולכן הוא נושך את כל שאר בני הבית כשהם באים ללטף אותו, בזמן שאותי לא, מה שמבאס לחלוטין את אחי וההורים שלי.

בתודה רבה מראש: רון.שלום רון. קודם כל, אחת הסיבות שקוצצים לתוכי כנפים זה כדי שהוא לא יוכל לעוף אחריך בכל הבית. אבל יש לי הרגשה שהקיצוץ שלו קצר מידי. זה לא בסדר שהוא מתרסק- הוא עלול להיפגע. כדאי להביאו לבדיקה אצל וטרינר של תוכים ולפחות בינתיים אולי פשוט תיקח אותו איתך בידים כשאתה עולה. ככה הוא יהיה איתך וגם לא יצטרך לעוף.
זה בסדר שהוא אוהב רק אותך אבל מאד לא בסדר שהוא נושך את יתר בני הבית! כל פעם שהוא נושך מישהו תגיד לו אתה, בקול כועס:"לא!" ואפילו תפנה את הגב אליו. זה חשוב שדווקא אתה תכעס עליו. ולא האחרים.
בהצלחה, ד"ר שלומית לוישלומית שלום
מישהו פרסם בלוח מודעות שהוא מוכר המון סוגים של תוכים שנראים לי די נדירים אבל במחירים קצת חריגים,
לדוגמא, קקאדו צהוב האכלת יד ב- 6500 ש"ח
הייתי בטוח שכל קקאדו במצב בריאותי תקין אמור לעלות בסביבות ה- 10,000 ש"ח או למשל זוג תוכי ג'אקו ב-4500 ש"ח

אני מצטער אם אני פרנואיד במידה מסויימת אבל האם קיים סיכוי שמדובר בהברחה? אולי תעיפי מבט?שלום. נראה לי שאתה צודק ולא סתם פרנואידי. ג'אקו בודד עולה בערך 4500 שח, אולי קצת פחות. וזוג במחיר כזה זה מאד חשוד. או שהם מוברחים, נתפסו בג'ונגל ואסור לקנות אותם או שהם חולים, גנובים וכולי. יש כמובן גם מציאות אמיתיות אבל אני חושבת שכדאי להיות מאד חשדן. אם מישהו ימכור לך מרצדס במחיר של סובארו תקנה??
כנ"ל בתוכים.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית שנה טובה וגמר חתימה טובה
קודם כל הספר שלך נמצא אצלי ומאוד שמיש.
ברצוני לשאול שאלה בקשר לתוכי ג'אקו האכלת יד, התוכי היה אוכל תמיד P-19 ובזמן האחרון ממש מטורף אחרי האוכל לכלבים לגורים נוטרה נגאס אוכל את האוכל בתענוג, ומאוד טעים לו שאלתי האם האוכל לכלבים עבור התוכי יכול להזיק לו? ואם אפשר להמשיך ולתת לו את האוכל הזה בלי לגרום לו נזק?
בתודה מראש ומקווה שתעני לי במהרה בילה.שלום בילה. אם הוא יאכל קצת ממזון הכלבים לא יקרה לו כלום, זה אפילו בסדר. אבל מה שהכי חשוב זה לתת לו ירקות, קצת פירות -כל יום. הכי טוב שתנסי,לתת לו כופתיות- זה נראה כמו מזון יבש של כלבים אבל מתאים במיוחד לתוכים. מאחר והוא כבר אוהב כופתיות של כלבים (ככה קוראים לגרגירים האלה) המעבר לכאלה של תוכים צריך להיות קל יחסית
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלשלומית שלום!
יש לי זוג תוכונים אוסטרליים (זכר-ונקבה) וצפור אהבה (נקבה) כיצד אוכל לאלף את התוכונים וצפור האהבה לדבר ןציית למה שאני אומרת להם ושאוכל להוציאם מהכלוב שלהם מבלי שינשכו אותי ויברחו לי.
תודהשלום מעין. ברגע שיש לך כמה תוכים ביחד הם בדרך כלל לא ידברו- למה להם. תוכים מדברים כדי לתקשר. אם יש להם חברה של תוכים אחרים הם כמעט תמיד לא ידברו.
כדי להוציא מהכלוב בלי שיברחו לך צריך לקצוץ את הכנפים. וטרינרים, וגם בחנויות חיות יודעים איך לעשות את זה. זה בכלל לא כואב לתוכי ואז את יכולה להוציא אותו מהכלוב.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלשלומית דחוף!
יש לי קוקטייל נקבה האכלת יד אתמול אני לא יודע איך נשברה לה ציפרן ורד לה דם כמו כפית וחצי!
עצרתי לה את הדם וניקיתי אותה עם מים (ניקיתי את הדם על גופה).
היא עכשיו רק אוכלת ואני חושב שהיא לא שותה!
מה אני צריך לעשות?
אין באפשרותי להגיע לוטרינר!
נ.ב.
הארוע קרה לפני כ-7 שעות!
תודה סיגלשלום סיגל,
בדרך כלל אני לא עונה כל כך מהר -אז
אל תסמכי על זה- במקרי חירום את צריכה למצוא וטרינר ולא לכתוב לאינטרנט. עדיין כדאי לך לחפש וטרינר כי יתכן שהיא איבדה הרבה דם! בכל אופן לגבי שתיה- אם את רואה בשתן שלה את החלק שנראה.
--כמו משחה לבנה ובכמות סבירה אז היא כנראה כן שותה. (בשתן יש שלושה מרכיבים- הקקי עצמו, שתן שקוף ומעין משחה לבנה. כשציפור מתייבשת היא מפסיקה להפריש את
המשחה הלבנה.

ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום,
שלחתי לפני כמה ימים שאלה על הג'אקו שלי לקח לי הרבה זמן לרשום אותה ורציתי לדעת למה לא ענית לי עליה.

ליאור.ליאור שלום
כנראה שהשאלה לא הגיעה אלינו
אנא שלח שוב ונעביר לדר' שלומית לוי
תודה, צוות האתרלדר' שלומית לוי שלום
האם מומלץ לחשוף את התוכי לשמש מספר שעות ביום?
תודה מראש, אורשלום אור. תוכי בהחלט יהיה יותר בריא וגם מאושר אם תחשוף אותו לאוויר ואור טבעי. אל תשאיר אותו לבד, שמור מחום או קור יתר- כלומר שתנאי מזג האויר יהיו נעימים.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום!
1. צריך מידע על גידול תוכונים לתקופת החורף.
2. יש לי כלוב גדול שנמצא בחצר ורציתי לדעת
מה אפשר לעושות כדי שלא ימותו מהקור.שלום דוד. יש אנשים שמגדלים תוכונים בחוץ גם בחורף. מה שחשוב זה שהם יצאו החוצה כבר בקיץ כדי שיתרגלו, ודבר נוסף: בחורף כדאי לכסות חלקים מהכלוב בניילון כדי שגשם לא יחדור פנימה וגם לבלום רוח פרצים. בהצלחה,
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום,
השבוע קיבלתי תוכית מסוג ג'אקו כבת 20,
התוכית גודלה אצל זוג במשך עשרים שנה ובמשך השנים האלה האכילו אותה רק בגרעיני חמנייה ומדי פעם בירקות האישה שכרגע אלמנה העבירה לי את התוכי בטענה שאין לה מספיק זמן אליו ומכיוון שזוהי ג'אקו ברור שהיא צריכה הרבה תשומת לב.
התוכית כרגע מאוד רזה ולכן אני מנסה להביא לה כמה שיותר פירות מירקות ואני משרה לה את התערובת למשך יממה.
אם תוכלי לתת לי עוד עצות לאוכל בריא שיכול לעזור לה להיות יותר חזקה ויותר בריאה, נאמר לי גם שהיא מטילה ביצים מדי פעםת מה זה אומר לגביה ומה אני צריך לדעת לגבי הביצים(להוציא או להשאיר כי חבל שהיא סתם תתאמץ ותשקיע בהן).
התוכית גם רועדת מאוד באזור הכנפייםת האם זה מפחד מחוסר ויטאמינים או מה?

אודה לך מאוד אם תתני לי עוד עצות בשביל להאריך את החיים של התוכית ולעשות אותם יותר טובים.
תודה מראשת
ליאור.ליאור- קח אותה מיד לווטרינר של תוכים!!! הרעידות הללו מסכנות את חייה. צריך לעשות בדיקת דם.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום יש לי פינקים (ציפורים) יש לי זכר מיזה חמש שנים ונקבה חדשה בגלל שהקודמת ברחה מהכלוב
כמה זמן חיים פינקים?
למה הן לא גודרות על ביציהן?
כולן מטילות ביצים אך לא דוגרות עליהן
אשמח לשמוע קצת יותר על אופן המזון שלהם חוץ מהגרגרים הרגילים

תודהשלום לימור. נראה לי שיש לך בעיה. אני לא יודעת למה הן לא דוגרות אבל אם כולן לא דוגרות נראה לי שמשהו בתנאי הגידול לא מתאים: יכול להיות שמשהו מפחיד אותן?
אולי חתול מסתובב, או כלב שלוטש עינים או עכבר שרץ או סתם הרבה רעש ואנשים מסביב. תבדקי.
לגבי מזון, בתקופת הטלה ודגירה וגידול גוזלים צריך להוסיף להן "מזון ביצים" זו אבקה שקונים בחנות חיות. יש מגדלים שנותנים את זה קבוע פעם בשבוע. אני גם ממליצה לתת ירקות אפילו יום יום- תרד, או גזר מרוסק וכולי.
בהצלחה!
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום!
יש לי קוקטייל (נקבה)!
לא אמרו לי בקניתו בת כמה היא?
איך אפשר לדעת זאת?
האם קוקטייל בן 6 חודשים יכול לזווג קוקטייל בת שנתיים?
ומה הסיכויים שזה יקרה?שלום דיאנה. גיל של תוכי זה דבר שאי אפשר לדעת. כשהיא מאד צעירה אז כן ולפעמים כשהתוכי מאד זקן אפשר לראות את זה אבל באמצע אי אפשר.
קוקטיל בן ששה חודשים יכול להפרות נקבה בוגרת ממנו אבל עדיף לא לנסות עד גיל תשעה חודשים!
ד"ר שלומית לוי
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום לך שוב.
רציתי לשאול מהם הסיכויים לג'אקו להיתרבות בבית?שלום טטיאנה. אני מכירה מגדל שקנה עשרים ג'אקוים ואחרי ארבע שנים יצא לו רק גוזל אחד. צריך המון ידע , נסיון עם תוכים וגם מזל...
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננההיי,
אם את מכירה חוג וטרינרי
באזור רחובות או קרוב או רחוק
הכי קרוב שאת מכירה, תודהשלום רועי.
תנסה אצל "מגן דוד ירוק" - הם נמצאים ברמת גן ומעבירים חוגי נוער
בכל מיני מקומות בארץ.
בהצלחה! ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה
-----לד"ר שלומית לוי שלום רב!

קראתי בספר התוכים שלך וגם שמעתי שלתוכים ולציפורים בריא מאוד לאכל בונזו רטוב או יבש האם זה באמת זה נכוןהכוונה היא לכופתיות, שזה מזון של תוכים. אמרתי "בונזו "כי אנשים מבינים למה הכוונה. אבל מה שצריך זה כופתיות מיוחדות לתוכים. בתיאבון,

ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום.
רציתי לשאול איזה ריפוד צריך לשים בתוך הבית לציפורי אהבה. ואיפה אפשר להשיג כזה?
ויש לי שאלה לגבי הקוקטיילים: כשסמים בית בתוך הכלוב כדי שהם היתרבו אז הבית מושך את הנקבה להטיל שם ביצים?ריפוד אפשר לקנות בחנות חיות. קל למצוא. וכששמים קופסת הטלה בתוך הכלוב זה הרבה פעמים באמת גורם לנקבה להטיל ביצים.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלשלומית שלום רב! מה שלומך?
השאלה:
אני מעוניין בקבלת פקטים על התוכי ששמו: "מאייר"
meyer!!!
אני רוצה לדעת חוץ מהפרטים אם מוכרים אותו בארץ?
ואם כן איפה בסביבת המרכז (תל אביב,רמת גן)!
אמרו לי שהם מהסוג של הסנגל!
למה הם עולים פחות? ותנסי בבקשה לענות לי גם על השאלה הזאת:
מה סביבי המחירים למאייר מוחתם!
אני חייב לדעת מחיר!כי חיפשתי בכל האינטרנט ולא קיבלתי תשובה!
תודה ויום טוב וחג שמח אייל!שלום אייל. לצערי איני יכולה לענות לשאלה איפה קונים: אתה צריך לחפש מגדלים בסביבתך הקרובה ולהתייעץ איתם.
לגבי מחיר- זה ענין של היצע וביקוש. תוכי עולה יותר אם קשה להרבות אותו בשבי, או אם אין הרבה ממנו בארץ או סתם כי הוא במודה היום ואז המחיר שלו עולה...
לגבי מחירים: כנ"ל. צריך לשאול מגדלים.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה.שלום
יש לי קוקטייל בין 6 חודשים שאינו האכלת יד לאחרונה הוא כאילו השתגע צורח ללא הפסקה
שום דבר לא השתנה הוא עדיין במרכז החדר והכל נע מסביבו אבל עם זאת הוא צורח כל הזמן
בבקשה מה לעשות
תודהשלום רועי. תיקח אותו קודם כל מיד לוטרינר של תוכים כי יכול להיות שמשהו מציק לו!!!
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום שלומית
רציתי לדעת למה אומרים על כל מיני תוכים שהם מגיעים לבגרות מינית בגיל מסוים אבל צריך לחכות עוד כמה חודשים?שלום. תוכי מסויים, נגיד תוכון, בשל מבחינה מינית בגיל ששה חודשים. ז"א שאברי המין שלו מוכנים. אבל הוא עוד . לא בשל מבחינה רגשית לגדל גוזלים.
והורים צעירים מדי יכולים ל"פשל"...
גם בני אדם יכולים ללדת בגיל צעיר אבל מומלץ לחכות
צריך סבלנות כדי לדגור על ביצים ולהאכיל גוזלים«   «הבא   | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...