פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר שלומית לוי, מנהלת פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנףמנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

 

שלום.
יש לי תוכי מסוג קוקטייל הבת כל הזמן יושבת על הריצפה ולוקחת נוצות היא לא מיודדת עם הבן אולי קנינו אותה והיא כבר הייתה בהריון אבל בגלל מה היא יושבת תמיד על הריצפה? וזה כבר כמה ימיםשלום, לא ברור לי מה זה "לוקחת נוצות". בכל אופן, תוכי שיושב כל הזמן על הרצפה זה לא בסדר!!! חייבים לקחת אותה לבדיקה אצל וטרינר של תוכים. תודה,
שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהד"ר נכבדה
יש לי בבית שני ציפורי אהבה זכר ונקבה (ציף וציפי). אנחנו שמים להם עיתונים כרצפה לאחר שהבאנו את הזכר הם התחילו לקרוע את העיתונים ולאחר זמן הם עשו חור באמצע.
שאלות:
1.מדוע הם עשו חור באמצע העיתון?
2.מתי הם יתילו ביצים?
3.מהם הסימנים לכך שהנקבה בהריון?
4.מותר להוציא אותם מהכלוב?
5.כמה זמן הם ידגרו על הביצים עד שהם יבקעו?
בתודה ממיכאלשלום מיכאל. הם קרעו את העיתון- כנראה- כדי להכין קן. לא תמיד מטילים ביצים-
צריכה להיות הזדווגות שתצליח. לא רואים הריות על תוכית- רק לפני הטלה מתנפחת לה הבטן התחתונה. זה קורה ממש לפני ההטלה. אפשר
להוציא אותם מהכלוב רק אם הם רגילים ממקודם אחרת זה יפריע להם להזדווג ויפריע להם לדגור על הביצים.
משך דגירה בציפורי אהבה: 18 יום.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום יש לי כנר מזה 2 שנים! הוא טרופי (לפי מה שהבנתי, הוא בצבע כתום מיוחד כזה..)
בכל אופן לאחרונה קנינו חתול, והחתול נעמד ליד הכלוב ופשוט "אורב" לציפור! הוא אף ניסה לטפס על הכלוב!
האם ניתן להרחיק את החתול מהציפור??
ועוד שאלה....
הכנר היה פעם שר (ולא מפסיק) לאחרונה הוא פסק לשיר והקול שלו נשמע די צרוד כשהוא מצייץ. לפני שנה הוא "התקרר" אז לקחנו אותו במיוחד לוטרינר והוא נתן לנו אנטיביוטיקה והציפור החלים. האם יכול להיות שהוא התקרר שוב? ובכלליות מה ניתן לעשות שהוא יחזור לשיר?שלום, קודם כל צריך ממש להזהר מהחתול - יש לו כוונות לגבי הכנר! כנר שמפסיק לשיר זה יכול להיות מכמה סיבות, כולל מלחץ מהחתול , אבל זה שהוא גם צרוד זה מחשיד בכוון של מחלה. לכן חשוב להרחיק מהחתול- כמו לתלות את הכלוב גבוה, ולקחת את הכנר לבדיקה.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה.יש לי נחש מסוג כרכן תירס ושהייתי בחול בוא לא אכל
ועכשיו שחזרתי שהיה לאחר שבועיים הוא מסרב לאכול מה שאף פעם לא קרה מה עושים?שלום. ראשית, צריך לשים לב אולי הוא בהשלה או עומד להתחיל- אז יורד להם התיאבון וזה נורמלי. אם לא כדאי לנסות להאכילו שוב (אותו המזון שאכל פעם). ואם עדין לא אוכל כדאי לקחת אותו לבדיקה.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום
יש לי זוג קוקטיילים לטינו. אני יודע שהם זוג כי הם הביאו גוזל לעולם. הבעיה שלי שאני לא זוכר מי הזכר ומי הנקבה
לאחד מהם (וגם לגוזל הצעיר)יש נקודות צהובות מתחת לכנפי התעופה והמגדל שקניתי ממנו אמר לי שכך מבדילים בניהם וגם אמר לי מי זה מי אבל שכחתי... האם תוכלי לעזור לי לפתור קושיה זו?
בתודה
שלומישלום,
בדרך כלל נקודות ופסים בהירים מתחת לכנף זה סימן לנקבה

דר' שלומית לוישלום. יש לנו שובך קטן מחוץ למרפסת, שבנינו לפני כמה שנים ליונה (זכר לבן) שכנראה גדל בשבי וברח. הוא התאקלם לא רע ולפני כשנה מצא בת זוג והחלו לייסד שושלת. השאלה שלי היא לגבי טפיל שנראה כמו זבוב שטוח וחי על היונה בין הנוצות ולפעמים גם יוצא החוצה ועף. בהתחלה היו מעט כאלו, אבל עכשיו שיש גוזלים, יש על כל אחד עשרות זבובים כאלה. בנוסף לכך ה"מצע" של השובך רוחש רימות כנראה של הזבובים הנ"ל.
היונים "שלנו" אינן רגילות למגע של בני אדם, וההתערבות שלנו בחייהם היא רק בלתת אוכל (דורה) ומים.
מה אפשר לעשות נגד הזבובים האלו?
האם הם עלולים לעקוץ את בני הבית?
האם הם מעבירים מחלות?
אם ניגע בגוזלים לשם טיפול או העברה לשובך אחר, זה לא ירתיע את ההורים מלהמשיך ולטפל בהם?
אני לא מעוניין להרחיק את היונים מצד אחד, ולא להפוך אותם לחיות בית מצד שני.
יש גם זוג צופיות שמקננות אצלנו בסלון על הצמחיה, אבל אצלן לא נתקלתי בשום תופעה של טפילים. הקן נקי לחלוטין. האם זה נכון או שגם לצופיות יש טפילים שיכולים לגרום לנזק? בתודה בועז.
נ.ב בבית גדלים ילדים וגם תינוקת.שלום בועז אם אנחנו מתכוונים לאותם זבובים הם עלולים למצוץ דם. כדי להיות בטוח תיקח אותן לבית דגן למחלקה לפרזיטולוגיה - או ניתן לדעתי לשלוח בדואר עם תשלום.
תברר קודם. הם יאבחנו במה מדובר ומה אפשר לעשות.
הטלפון של המכון: 03-9681633
אתמול חגגתי את יום הולדתי וקיבלתי מבתי כלוב עם תוכי. רציתי לדעת האם תוכי יכול לחיות כבודד או כדאי להוסיף לו עוד תוכי נוסף לחברה.
התוכי שקיבלתי הוא תוכי קטן.
מחכה לתשובהשלום. תוכי יכול לחיות לבד בתנאי שנותנים לו המון תשומת לב ומקפידים להוציאו מהכלוב כמה שעות בכל יום. אם לא אז אולי כדאי להוסיף לו עוד תוכי מאותו סוג.
כדאי שתברר איזה תוכי יש לך בדיוק. כדאי לקחת את התוכי לבדיקה אצל וטרינר של תוכים- בבדיקה שנעשית כאשר התוכי בריא מלמדים אותך המון דברים- סימני מחלה, מזון, איך להתנהג אתו, וכדומה.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום לך!
ברצוני לרכוש תוכי מסוג לורי אדום,אני מודע לבעיית לשלשת נוזלית ומשפריצה, נאמר לי שאם השנה את המזון למזון יבש , כופתיות ניתן להיתגבר על בעיה זו, מה דעתך והאם זה בריא לאורך זמן.
בתודה מראש על תשובתך, ברוך.


לורי זו ציפור שאוכלת בטבע צוף פרחים. אם ניתן להם מזון כמו גרעינים וכופתיות זה פשוט לא מתאים להם. הם יאכלו את זה אבל לא יאריכו חיים.שלום
גיליתי נחש אצלי בחצר אני גר ברמת גן.
הנחש היה בערך 40 - 50 ס"מ אורך בצבע של חול חום לא היבחנתי עליו בכתמים או בסימנים נוספים מבנה גוף צר.
פניתי ללוכד נחשים אולם נענתי שאין מה לעשות הם מוכנים להגיע לחפש אבל הסיכוי ללכוד אותו קלוש מאוד.

השאלה היא אייך יודעים אם הוא מסוכן אם יש הרבה נחשים או הוא היה אורח לרגע
האם לאפשר לכלב להסתובב בגינה

הנושא חדש לי וכל מידע חשוב לי ביותר
תודה
גבישלום גבי. לא יודעים אם הנחש הוא ארסי או לא עד שלוכד נחשים תופס אותו. הנחש הארסי היחיד באזור שאתה גר בו הוא צפע ארץ ישראלי ויש לו ראש משולש ומעין כתמים כהים על הגב- אבל יכול להיות שלא הספקת לשים לב . אם תראה אותו שוב אל תנסה לתפוס אותו. אני לא יכולה לדעת אם הנחש גר בחצר שלכם או רק מבקר שם. רצוי להקפיד שלא יהיה זבל בסביבה כי זבל מושך עכברים וחולדות, ובעקבותיהם מגיעים
נחשים.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננההיי, שלחתי לפה כבר שאלה אבל משום מה היא לא נענתה.
טוב - יש לי הרבה שאלות!!!!
יש לי תוכון בערך בן שמונה והוא חי בכלוב די גדול.
היו לו שלוש בנות זוג ולמרבה הצער הן נפטרו ומאז לא צירפנו לא שום בת זוג (די מזמן...). אנחנו עוברים דירה ואולי נקנה לו בן זוג אז. האם את ממליצה על כך? אם נקנה בן זוג, האם הוא יסתדר עם זכר? או עם תוכי מסוג קוקוטיל?

איך אפשר לדעת אם התוכי שלי מאושר?????

יש לי סלסילת קש קטנה שהיו בה פרחים מיובשים. מדי פעם אני מוציאה כמה מקלוני קש, קושרת אותם לדופן הכלוב והוא עומד על ה"מוט" המאולתר וקורע לגזרים את הקש. האם זה יכול להזיק לו או שזה גורם לו הנאה מרובה???

קראתי איפה שהוא שלהאכיל בתוכון חסה זה ממש לא טוב, אבל התוכי שלי מת על חסה!!!!! מה את אומרת???
טוב אני מקווה שזה לא יותר מדי......

נ.ב יש לי את הספר שלך "ספר התוכים השלם" והוא מאוד עזר לי!
לכל הקוראים: מאוד מומלץ!!!!!

טוב, תודה, ד"ר שלומית!!!!
יום נעים
שלום. תוכון בן שמונה הוא תוכון זקן- יכול להיות שהוא כבר התרגל לחיות לבד. אפשר לנסות לשים איתו עוד תוכון- רצוי מאד לבדוק את התוכי החדש - גם בדיקה גופנית וגם בדיקה ל"כלמידיה"- יכול להיות שהתוכי החדש הוא חולה או נשא של המחלה וידביק רת התוכי שלכם אם לא תבדקו. לא הייתי מצרפת קוקטיל כי הוא יותר גדול.
קש נשמע לי כמו צעצוע נחמד. חסה ניא בסדר אבל זה פשוט לא מספיק- צריך מגוון של ירקות ופירות והרבה פעמים מי שמתרגל לאכול חסה לא רוצה יותר ירקות.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה.שלום לך ד"ר שלומית לוי
קיבלנו במתנה תוכי זאקו אפרור בן שנתיים וחצי ליפני שבוע גם נולד לנו תינוק חדש.
האם יש אלו מחלות או אלרגיות שאנחנו אמורים לחשוש מהם ואיך ניתן לזהות אותם ?
יש לציין שהתוכי מעולף לחלוטין מטייל בבית חופשי הילדים הבוגרים יותר משחקים איתו והתוכי ממש ידידותי
כמובן שאלת המחלות מיתיחסת לשני הצדדים גם לתוכי וגם לתינוק

בתודה מראש על תשובתך
אמיתי זיוית
נ. ב
במידה ואת יכולה להמליץ על וטרינר המבין בתוכים באילת שוב תודהשלום לכם. תתחדשו- גם על התוכי וגם על התינוק...
לגבי התוכי מאד מומלץ לעשות בדיקה למחלת ה"כלמידיה". זו מחלה שיכולה- אם כי זה נדיר- לעבור לבני אדם. יש לזה בדיקה וגם טיפול, בדרך כלל. לגבי אלרגיות- לג'אקו יש הרבה אבקה לבנה שעפה
באוויר ויש אנשים שעלולים לפתח עם הזמן אלרגיה לזה. בעיקרון- לא צריך לחשוש אלא לבדוק . אני לא מכירה וטרינר תוכים באילת.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה.שלום,
יש לי 4 תוכי אהבה בבית, בכלוב מאוד גדול שבנינו לבד 50/70 לערך וחצי מטר גובה בכלוב יש כמה משחקים שלא בדיוק מענינים את התוכים. אחת הנקבות הטילה לפני שנתיים ארבע ביצים ובקעו מהם 2 שלאחרונה מתה 1 מהם. שאלתי היא: לאחר כל כך הרבה זמן הנקבה הטילה שוב 3 ביצים והנני זוכרת את זמן הדגירה שלהם מיום ההטלה עד יום הבקיעה. חוץ מיזה אבקש לדעת מתי אפשר להוציא את הגוזלים ולגדל אותם באכלת יד. אני פוחדת להוציא אותם שלא בזמן כדי שלא ימותו. חוץ מיזה יש להגיד כי התוכים מכירים שריקה שלי ובכל פעם שאני שורקת להם הם מתקרבים, הם אוכלים מהיד רק שהם בתוך הכלוב ואני בחוץ. הייתי רוצה לנסות יותר מיזה בלי שיברחו איך אפשר?.
בתודה מראש על תשובתך.
סמדרשלום סמדר. האכלת יד היא דבר לא פשוט שצריך לדעת בדיוק איך לעשות. ולכן הכי טוב זה לתת להורים לגדל את הגוזלים ואפשר להוציא אותם מהכלוב כשהם בני חמישה- ששה שבועות.

כדי שתוכים יוכלו לצאת מהכלוב בלי לברוח צריך לקצוץ להם את נוצות התעופה- זה לא כואב בכלל, אבל צריך לדעת איך עושים את זה , ובכל מקרה לא מומלץ שהבעלים יקצוץ לתוכים שלו כנפים.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום ד"ר שלומית לוי,
שמי רועי קיבלתי תוכי מסוג קוקטייל, רציתי לבקש דבר שאולי ישמע לך קצת מוגזם אבל בבקשה זה דבר מאד חשוב לי, אם זה לא מסובך לשלוח לי הסבר מפורט מאוד על אילוף תוכי בבקשה חיזרי אלי מהר , בבקשה ממך ד"ר
תודה, רועי קמחישלום רועי. אם אתה מכיר את "מדריך התוכים השלם" אתה יודע שיש שם חלק נרחב שמתייחס לאילוף. זה לא משהו שניתן לתמצת אותו בכמה שורות. בעיקרון- מאלפים עם הרבה אהבה, פרסים ולא ענישה, וצריך להיות עקבי.
בהצלחה,
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהיש לי אקוריום אם דו-חיים קניתי שלושה יבשתנים{יבשתן} ואני יודע שיש לי עכשיו זכר ושתי נקבות אבל שהם מתקרבות הוא נושך והוא אפילו הרג אחת למה הוא נושך אותם ואת שאר הדו-חיים לאאין לי מושג למה הזכר מתקיף את הנקבות. יכול להיות שצפוף להם מידי - תנסה להגדיל את שטח המחייה שלהם או להשאיר את הזכר עם נקבה אחת בלבד. האם אתה בטוח שיש לך זכר ושתי נקבות? כי אולי כאן הבעייה. תודה, ד"ר שלומית לוי.שלום שלומית!
שמי ליאור קרמר ויש לי שאלה, יש לי תוכי נקבה ושמה כיס כיס היא קוקוטייל היא בת שנה וחצי בערך, והיא חברותית מאוד. שאלתי היא; בעורף של כיס יש מעין עמוד שעליו צריכות ליצמוח הנוצות של כיס, אבל רואים את העמוד בברור ללא נוצות, אני לא חושבת שהיא מורתת נוצות כי אין לה קרחות.
נ.ב
קראתי את ספר התוכים שאת כתבת ואני לא עוזבת אותו לרגע! שיננתי מילה במילה את כל הספר. למרות שלא כתבת את הספר במיוחד בשבילי אני מאוד מודה לך שכתבת ספר מפורט כל כך, הרי בילעדיו לא היה לי תוכי!!!.שלום ליאור. תודה על מכתבך החמוד... בקשר לכיס, לא ברור לי מה הוא ה"עמוד" שתיארת. אולי זוהי התחלה של נוצה חדשה- בהתחלה זה נראה כמו מקל מצופה ב"פלסטיק". יש להם תחלופה של נוצות כל חייהם וזה נורמלי- נוצה ישנה נושרת וחדשה צומחת. אז אולי את באמצע שלב כזה. אם לא- כדאי שתיקחי אותה לבדיקה אצל וטרינר של תוכים.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלוטרינר שלום רב !
לאחרונה קניתי מספר תוכים 2 מסוג קוקטיל
ואחד מסוג דררה ירוקה השאלה שלי א אם אפשר לאלף
אותם ? ו ב אם אפשר לשים אותם ביחד באותו כלוב
תודה רבה יוני !שלום יוני. מומלץ לא לשים דררות עם קוקטילים- כל סוג לחוד. לגבי אילוף- אפשר לאלף אותם, בהנחה שהם לא תוכים שתפסת מהעץ, אם מדובר בדררה. ככל שהתוכי צעיר יותר, כך קל יותר לאלפו.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלצוות שלום
יש לי איגואנה ירוקה כבר 4.5 שנים, אני מגדל אותה מגיל צעיר. שאלתי היא האם בשלב מסויים יש להפגיש אותה עם בני מינה? אני יודע כי איגואנה מאופיינת כב"ח אינדיבידואלי,אבל מה באשר בעייה הורמונלית שעלולה לצוץ עם הבגרות המינית כמו חמוסים למשל? או בעיית ביצים לא מופרות בגוף?
אפרופו האיגואנה ממין נקבה ,בריאה!
תודה זיושלום זיו. איגואנות הם בפירוש לא חברותיות. כך שצירוף עוד איגואנה יכול לגרום לגילויי תוקפנות. מה שקורה בחמוסות לא קורה באיגואנות אבל נכון הוא שלפעמים יש בנקבות בעייה של ביצים כלואות בגוף. אם תנאי הגידול שלה הם אופטימליים- מזון, לחות, טמפ., חשיפה לשמש- הבעייה הזו בדרך כלל לא מגיעה.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום,

רציתי לדעת אם יש נחש מחמד שניתן להאכילו בחרקים,חשופיות ושאר רכיכות? אם כן איזה נחש זה?

אם לא, נניח שאני מגדל נחש פיתון מתכדר. כיצד אני יכול לגדל כל כך הרבה עכברים כדי להאכילו, הרי בכל פעם שנגמרים לי העכברים אני צריך לקנות חדשים וזה הרבה מאוד כסף. תוכל לתת לי עצות או המלצות?

תודהשלום. מי שמגדל פיתונים, הרבה פעמים מגדל בעצמו את העכברים שלו: קונים זוג- זכר ונקבה ומשאירים את הילדים שלהם. ככה יש לכם "אספקה" מתמדת של אוכל שלא עולה הרבה.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהיש לי 4 פרסונטות כבר כמעט שנה ואני עד עכשיו לא מבדילה בינהם
עזרי לי בבקשהמה זאת אומרת לא מבדילה ביניהם? בין זכר לנקבה?
אז זהו, שבפרסונטות לא מבדילים.
הם נראים אותו דבר.
ד"ר שלומית לויהבהרה:
בתאריך 12.7.02 שאלתי שאלה לגבי גידול זיקית מובהקת.
הזיקית המובהקת הינה חית בר האסורה לגידול בשבי בארץ.
כמובן שטעיתי ואיני מגדל זיקית מובהקת אלא "זיקית תימנית" שנרכשה ממגדל מוסמך.
אנא ענו לשאלותי לגבי הזיקית התימנית.
תודה.שלום, הזיקית התימנית מתרבה בקלות יחסית, אלא שאני חוששת שיהיה לך קשה למצוא בן זוג- זה חייב להיות גם כן זיקית תימנית, וכבר אסור לייבא אותן לישראל. אסור לנסות להרבות אותן עם הזיקית המובהקת!

לגבי החורף - לדעתי צריך לחמם את הכלוב. זה גם תלוי באיזה איזור של הארץ אתה חי אבל כעיקרון, בחורף קר להן מידי.
תודה, ד"ר שלומית לוי«   «הבא   | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...