פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר שלומית לוי, מנהלת פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנףמנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

 

שלום לך!
ברצוני לרכוש תוכי מסוג לורי אדום,אני מודע לבעיית לשלשת נוזלית ומשפריצה, נאמר לי שאם השנה את המזון למזון יבש , כופתיות ניתן להיתגבר על בעיה זו, מה דעתך והאם זה בריא לאורך זמן.
בתודה מראש על תשובתך, ברוך.


לורי זו ציפור שאוכלת בטבע צוף פרחים. אם ניתן להם מזון כמו גרעינים וכופתיות זה פשוט לא מתאים להם. הם יאכלו את זה אבל לא יאריכו חיים.שלום
גיליתי נחש אצלי בחצר אני גר ברמת גן.
הנחש היה בערך 40 - 50 ס"מ אורך בצבע של חול חום לא היבחנתי עליו בכתמים או בסימנים נוספים מבנה גוף צר.
פניתי ללוכד נחשים אולם נענתי שאין מה לעשות הם מוכנים להגיע לחפש אבל הסיכוי ללכוד אותו קלוש מאוד.

השאלה היא אייך יודעים אם הוא מסוכן אם יש הרבה נחשים או הוא היה אורח לרגע
האם לאפשר לכלב להסתובב בגינה

הנושא חדש לי וכל מידע חשוב לי ביותר
תודה
גבישלום גבי. לא יודעים אם הנחש הוא ארסי או לא עד שלוכד נחשים תופס אותו. הנחש הארסי היחיד באזור שאתה גר בו הוא צפע ארץ ישראלי ויש לו ראש משולש ומעין כתמים כהים על הגב- אבל יכול להיות שלא הספקת לשים לב . אם תראה אותו שוב אל תנסה לתפוס אותו. אני לא יכולה לדעת אם הנחש גר בחצר שלכם או רק מבקר שם. רצוי להקפיד שלא יהיה זבל בסביבה כי זבל מושך עכברים וחולדות, ובעקבותיהם מגיעים
נחשים.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננההיי, שלחתי לפה כבר שאלה אבל משום מה היא לא נענתה.
טוב - יש לי הרבה שאלות!!!!
יש לי תוכון בערך בן שמונה והוא חי בכלוב די גדול.
היו לו שלוש בנות זוג ולמרבה הצער הן נפטרו ומאז לא צירפנו לא שום בת זוג (די מזמן...). אנחנו עוברים דירה ואולי נקנה לו בן זוג אז. האם את ממליצה על כך? אם נקנה בן זוג, האם הוא יסתדר עם זכר? או עם תוכי מסוג קוקוטיל?

איך אפשר לדעת אם התוכי שלי מאושר?????

יש לי סלסילת קש קטנה שהיו בה פרחים מיובשים. מדי פעם אני מוציאה כמה מקלוני קש, קושרת אותם לדופן הכלוב והוא עומד על ה"מוט" המאולתר וקורע לגזרים את הקש. האם זה יכול להזיק לו או שזה גורם לו הנאה מרובה???

קראתי איפה שהוא שלהאכיל בתוכון חסה זה ממש לא טוב, אבל התוכי שלי מת על חסה!!!!! מה את אומרת???
טוב אני מקווה שזה לא יותר מדי......

נ.ב יש לי את הספר שלך "ספר התוכים השלם" והוא מאוד עזר לי!
לכל הקוראים: מאוד מומלץ!!!!!

טוב, תודה, ד"ר שלומית!!!!
יום נעים
שלום. תוכון בן שמונה הוא תוכון זקן- יכול להיות שהוא כבר התרגל לחיות לבד. אפשר לנסות לשים איתו עוד תוכון- רצוי מאד לבדוק את התוכי החדש - גם בדיקה גופנית וגם בדיקה ל"כלמידיה"- יכול להיות שהתוכי החדש הוא חולה או נשא של המחלה וידביק רת התוכי שלכם אם לא תבדקו. לא הייתי מצרפת קוקטיל כי הוא יותר גדול.
קש נשמע לי כמו צעצוע נחמד. חסה ניא בסדר אבל זה פשוט לא מספיק- צריך מגוון של ירקות ופירות והרבה פעמים מי שמתרגל לאכול חסה לא רוצה יותר ירקות.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה.שלום לך ד"ר שלומית לוי
קיבלנו במתנה תוכי זאקו אפרור בן שנתיים וחצי ליפני שבוע גם נולד לנו תינוק חדש.
האם יש אלו מחלות או אלרגיות שאנחנו אמורים לחשוש מהם ואיך ניתן לזהות אותם ?
יש לציין שהתוכי מעולף לחלוטין מטייל בבית חופשי הילדים הבוגרים יותר משחקים איתו והתוכי ממש ידידותי
כמובן שאלת המחלות מיתיחסת לשני הצדדים גם לתוכי וגם לתינוק

בתודה מראש על תשובתך
אמיתי זיוית
נ. ב
במידה ואת יכולה להמליץ על וטרינר המבין בתוכים באילת שוב תודהשלום לכם. תתחדשו- גם על התוכי וגם על התינוק...
לגבי התוכי מאד מומלץ לעשות בדיקה למחלת ה"כלמידיה". זו מחלה שיכולה- אם כי זה נדיר- לעבור לבני אדם. יש לזה בדיקה וגם טיפול, בדרך כלל. לגבי אלרגיות- לג'אקו יש הרבה אבקה לבנה שעפה
באוויר ויש אנשים שעלולים לפתח עם הזמן אלרגיה לזה. בעיקרון- לא צריך לחשוש אלא לבדוק . אני לא מכירה וטרינר תוכים באילת.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה.שלום,
יש לי 4 תוכי אהבה בבית, בכלוב מאוד גדול שבנינו לבד 50/70 לערך וחצי מטר גובה בכלוב יש כמה משחקים שלא בדיוק מענינים את התוכים. אחת הנקבות הטילה לפני שנתיים ארבע ביצים ובקעו מהם 2 שלאחרונה מתה 1 מהם. שאלתי היא: לאחר כל כך הרבה זמן הנקבה הטילה שוב 3 ביצים והנני זוכרת את זמן הדגירה שלהם מיום ההטלה עד יום הבקיעה. חוץ מיזה אבקש לדעת מתי אפשר להוציא את הגוזלים ולגדל אותם באכלת יד. אני פוחדת להוציא אותם שלא בזמן כדי שלא ימותו. חוץ מיזה יש להגיד כי התוכים מכירים שריקה שלי ובכל פעם שאני שורקת להם הם מתקרבים, הם אוכלים מהיד רק שהם בתוך הכלוב ואני בחוץ. הייתי רוצה לנסות יותר מיזה בלי שיברחו איך אפשר?.
בתודה מראש על תשובתך.
סמדרשלום סמדר. האכלת יד היא דבר לא פשוט שצריך לדעת בדיוק איך לעשות. ולכן הכי טוב זה לתת להורים לגדל את הגוזלים ואפשר להוציא אותם מהכלוב כשהם בני חמישה- ששה שבועות.

כדי שתוכים יוכלו לצאת מהכלוב בלי לברוח צריך לקצוץ להם את נוצות התעופה- זה לא כואב בכלל, אבל צריך לדעת איך עושים את זה , ובכל מקרה לא מומלץ שהבעלים יקצוץ לתוכים שלו כנפים.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום ד"ר שלומית לוי,
שמי רועי קיבלתי תוכי מסוג קוקטייל, רציתי לבקש דבר שאולי ישמע לך קצת מוגזם אבל בבקשה זה דבר מאד חשוב לי, אם זה לא מסובך לשלוח לי הסבר מפורט מאוד על אילוף תוכי בבקשה חיזרי אלי מהר , בבקשה ממך ד"ר
תודה, רועי קמחישלום רועי. אם אתה מכיר את "מדריך התוכים השלם" אתה יודע שיש שם חלק נרחב שמתייחס לאילוף. זה לא משהו שניתן לתמצת אותו בכמה שורות. בעיקרון- מאלפים עם הרבה אהבה, פרסים ולא ענישה, וצריך להיות עקבי.
בהצלחה,
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהיש לי אקוריום אם דו-חיים קניתי שלושה יבשתנים{יבשתן} ואני יודע שיש לי עכשיו זכר ושתי נקבות אבל שהם מתקרבות הוא נושך והוא אפילו הרג אחת למה הוא נושך אותם ואת שאר הדו-חיים לאאין לי מושג למה הזכר מתקיף את הנקבות. יכול להיות שצפוף להם מידי - תנסה להגדיל את שטח המחייה שלהם או להשאיר את הזכר עם נקבה אחת בלבד. האם אתה בטוח שיש לך זכר ושתי נקבות? כי אולי כאן הבעייה. תודה, ד"ר שלומית לוי.שלום שלומית!
שמי ליאור קרמר ויש לי שאלה, יש לי תוכי נקבה ושמה כיס כיס היא קוקוטייל היא בת שנה וחצי בערך, והיא חברותית מאוד. שאלתי היא; בעורף של כיס יש מעין עמוד שעליו צריכות ליצמוח הנוצות של כיס, אבל רואים את העמוד בברור ללא נוצות, אני לא חושבת שהיא מורתת נוצות כי אין לה קרחות.
נ.ב
קראתי את ספר התוכים שאת כתבת ואני לא עוזבת אותו לרגע! שיננתי מילה במילה את כל הספר. למרות שלא כתבת את הספר במיוחד בשבילי אני מאוד מודה לך שכתבת ספר מפורט כל כך, הרי בילעדיו לא היה לי תוכי!!!.שלום ליאור. תודה על מכתבך החמוד... בקשר לכיס, לא ברור לי מה הוא ה"עמוד" שתיארת. אולי זוהי התחלה של נוצה חדשה- בהתחלה זה נראה כמו מקל מצופה ב"פלסטיק". יש להם תחלופה של נוצות כל חייהם וזה נורמלי- נוצה ישנה נושרת וחדשה צומחת. אז אולי את באמצע שלב כזה. אם לא- כדאי שתיקחי אותה לבדיקה אצל וטרינר של תוכים.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלוטרינר שלום רב !
לאחרונה קניתי מספר תוכים 2 מסוג קוקטיל
ואחד מסוג דררה ירוקה השאלה שלי א אם אפשר לאלף
אותם ? ו ב אם אפשר לשים אותם ביחד באותו כלוב
תודה רבה יוני !שלום יוני. מומלץ לא לשים דררות עם קוקטילים- כל סוג לחוד. לגבי אילוף- אפשר לאלף אותם, בהנחה שהם לא תוכים שתפסת מהעץ, אם מדובר בדררה. ככל שהתוכי צעיר יותר, כך קל יותר לאלפו.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהלצוות שלום
יש לי איגואנה ירוקה כבר 4.5 שנים, אני מגדל אותה מגיל צעיר. שאלתי היא האם בשלב מסויים יש להפגיש אותה עם בני מינה? אני יודע כי איגואנה מאופיינת כב"ח אינדיבידואלי,אבל מה באשר בעייה הורמונלית שעלולה לצוץ עם הבגרות המינית כמו חמוסים למשל? או בעיית ביצים לא מופרות בגוף?
אפרופו האיגואנה ממין נקבה ,בריאה!
תודה זיושלום זיו. איגואנות הם בפירוש לא חברותיות. כך שצירוף עוד איגואנה יכול לגרום לגילויי תוקפנות. מה שקורה בחמוסות לא קורה באיגואנות אבל נכון הוא שלפעמים יש בנקבות בעייה של ביצים כלואות בגוף. אם תנאי הגידול שלה הם אופטימליים- מזון, לחות, טמפ., חשיפה לשמש- הבעייה הזו בדרך כלל לא מגיעה.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום,

רציתי לדעת אם יש נחש מחמד שניתן להאכילו בחרקים,חשופיות ושאר רכיכות? אם כן איזה נחש זה?

אם לא, נניח שאני מגדל נחש פיתון מתכדר. כיצד אני יכול לגדל כל כך הרבה עכברים כדי להאכילו, הרי בכל פעם שנגמרים לי העכברים אני צריך לקנות חדשים וזה הרבה מאוד כסף. תוכל לתת לי עצות או המלצות?

תודהשלום. מי שמגדל פיתונים, הרבה פעמים מגדל בעצמו את העכברים שלו: קונים זוג- זכר ונקבה ומשאירים את הילדים שלהם. ככה יש לכם "אספקה" מתמדת של אוכל שלא עולה הרבה.
תודה, ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהיש לי 4 פרסונטות כבר כמעט שנה ואני עד עכשיו לא מבדילה בינהם
עזרי לי בבקשהמה זאת אומרת לא מבדילה ביניהם? בין זכר לנקבה?
אז זהו, שבפרסונטות לא מבדילים.
הם נראים אותו דבר.
ד"ר שלומית לויהבהרה:
בתאריך 12.7.02 שאלתי שאלה לגבי גידול זיקית מובהקת.
הזיקית המובהקת הינה חית בר האסורה לגידול בשבי בארץ.
כמובן שטעיתי ואיני מגדל זיקית מובהקת אלא "זיקית תימנית" שנרכשה ממגדל מוסמך.
אנא ענו לשאלותי לגבי הזיקית התימנית.
תודה.שלום, הזיקית התימנית מתרבה בקלות יחסית, אלא שאני חוששת שיהיה לך קשה למצוא בן זוג- זה חייב להיות גם כן זיקית תימנית, וכבר אסור לייבא אותן לישראל. אסור לנסות להרבות אותן עם הזיקית המובהקת!

לגבי החורף - לדעתי צריך לחמם את הכלוב. זה גם תלוי באיזה איזור של הארץ אתה חי אבל כעיקרון, בחורף קר להן מידי.
תודה, ד"ר שלומית לוירכשתי זוג פרסונטות אמרו לי שכדי להבדיל בין זכר לנקבה יש למשש את עצמות האגן ואצל הזכר הן צמודות ואצל הנקבה פתוחות. האם ההבחנה נכונה, או שיש אפשרות אחרת להבדיל בין המינים?


בתודה,
סימהנכון הוא שבדרך כלל עצמות האגן הן צמודות בזכר ומעט יותר פתוחות בנקבה. אבל זה לא פשוט להבחין בזה- צריך להיות מנוסה, ומה שיותר חשוב: זה לא תמיד נכון! כמו שלפעמים יש נשים גדולות וגברים צנומים כך גם בתוכים. ניתן לקחת בדיקת דם ולשלוח למעבדה מיוחדת באנגליה ולפי הד.נ.א. יגידו לך אם זה זכר ונקבה.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלומות לצוות האתר,
ברשותי קוקטייל לטינו מזה שבוע שעדיין נושך כשאני מקרב את ידי אליו חרף הנימה הרגועה והדיבורים עימו. אומנם נראה שיש שיפור מועט אך הוא עדיין נמלט לצידו השני של המוט כשאני מתקרב ומנסה לשכנע אותו לעלות על ידי. יש לציין שהוא מעט היסטרי לנוכחותי למרות הנימה הרגועה והנסיונות לפיסו- אך הוא עדיין נושך. שנית- אני עובר לדירה חדשה עם שני חתולים. נפתלי וכלובו ישכנו בחדרי או במרפסת שאינה נגישה לחתולים. האם עדיין קיימת סכנה מבחינתו? הכוונה היא האם עצם נוכחותו וציוציו יאתגרו את זוג החתולים לנסות ולהגיע אליו למרות הדלתות הסגורות והרשתות?
לתשובתכם אודה. גלשלום גל. חתולים הם תמיד מסוכנים! תמיד תהיה בהיכון...
הם פקחיים ועלולים למצוא פרצה אם רק תהיה. וחתול, אפילו אם הוא רק שורט עלול להיות מאד מאד מסוכן לתוכי
תודה
דר' שלומית לוי
מרכז וטרינרי השרוןשלום שלומית, שאלתי מעט ארוכה אז אודה על הסבלנות:- קניתי קוקטייל לטינו לפני 5 ימים בן 3-4 חודשים לערך, וסה"כ הבחור נראה טוב וכנראה מרגיש בטוח מאוד בכלוב, כיוון שכשאני פותח את הכלוב מלמעלה- לרוב הוא מתיישב על המוט מחוץ לכלוב, ולא שמח כ"כ לעזוב אותו. איך ניתן להרגילו לעלות על היד או להאכילו מהיד? כשאני מתקרב אליו אני מדבר אליו בקול שקט ורך העיקר שירגיש נינוח- ומושיט את היד באיטיות, אך הוא ממהר לצד השני של המוט ותוקף ונושך. כשהוא כבר מואיל לעלות על היד- הוא מייד עף חזרה למוט. אני מאמין שזה עניין של זמן, אבל כמה זמן ייקח לו להסתגל אלי? הוא גם לא אוכל מהיד אלא רק מהצלחת,ומצייץ מעט. יש לציין שנעדרתי מהבית למשך יום( מצהריים עד הערב למחרת) אך דאגתי לו לבידור של טלויזיה ורדיו בזמנים קצובים עם טיימר. בכלוב גם תלויים 2 צעצועים ופרט לציוצים מדי פעם הוא אינו מתעניין בהם. האם גם זה קשור להתאקלמות? אודה לתשובתך.שלום. זה לוקח זמן לתוכי להתרגל- הכל חדש לו. תוכי מהאכלת יד מתרגל מהר יותר.
אני מניחה ששבועיים במקרה הטוב עד ששה שבועות יקח לו להתרגל אליך. מה שאתה עושה זה בסדר, תהיה עקבי ואל תתיאש.!
בהצלחה
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהד''ר שלום רב
שאלתי אותך שאלה לפני כמה ימים.שאלתי איך אני יכולה לדעת אם התוכי שלי הוא באמת זכר כפי שאמרו לי, כשקניתי אותו. בתשובתך רשמת שאני יכולה לשלוח דגימת דם לאנגליה. וגם שאלת אותי איזה סוג התוכי שלי.
1. אין דרך אחרת לדעת מהו מינו של התוכי שלי?
2. התוכי שלי הוא מסוג קוקטייל, אבל האם זה משנה מהו סוגו?
תודה רבה לך, אפרתבקוקטיל אפשר להבדיל לפעמים: לנקבה יש פסים ונקודות על החלק התחתון של נוצות הזנב והכנפים שלה. זה בהנחה שהתוכי לא מסוג אלבינו או לוטינו, שם "נמחקו" הצבעים ולא תמיד אפשר לראות.
דר' שלומית לוי
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום רב
קוראים לי אפרת ואני בת 15 וחצי. את בוודאי כבר מכירה אותי מרוב כל השאלות שאני שואלת אותך.
אני פשוט רוצה לדעת כמה שיותר על התוכי שלי.
יש לי תוכי מסוג קוקטייל, כמעט כבר 7 שנים. הוא חי לבדו. אמרו לי שאם אני רוצה שהוא יחיה זמן רב יותר, אני צריכה לצרף לו בת זוג.
האם זה נכון?
האם הוא ימות יותר מהר מתוכי שיש לו בת זוג?
תודה רבה רבה לך, אפרתאם התוכי מאושר בחברתך, אורך חייו לא יקבע ע"י נוכחות תוכי נוסף לידו. הגורם שכן יכול להשפיע על אורך החיים ואיכותם הוא סוג המזון- לא רק גרעינים ודוחן אלא גם כופתיות, ירקות וירקות (חוץ מאבוקדו ושוקולד)
דר' שלומית לוי
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום, שמי גל ואני מעוניין במידע בנוגע לוטרינרים מומחים לציפורים באזור ירושלים.אשמח על כל תשובה בנושא. חיזקו ואימצו.באזור ירושלים ישנה ד"ר ויוי הררי
מספר הטלפון שלה: 025703075 בצור הדסה
דר' שלומית לוי
מרכז וטרינרי השרון, רעננהד"ר שלומית שלום
הוצע לי ליקנות תוכי מסוג קוניור
אבקש מימך מספר פירטי אופי על זן זה וטיפים בנושא גידולו.
(אורך חיים,יכולת דיבור ,אופי התנהגות וכו')
תודה!שלום. קונור הוא ציפור מקסימה: מעין מוקיון עליז ומשעשע. יש מיני קונורים ולא כולם זהים. חסרון: קולני והרסני. אבל "פושטק" מתוק להפליא.
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננה«   «הבא   | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...