פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר שלומית לוי, מנהלת פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנףמנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

 

לשלומית לוי!!!
יש לי תוכון בן 9 חודשים בערך השארתי אותו בטעות בבית כשלא ההיתי בערך 4 שעות שחזרתי ראיתי אותו על הכסא במטבח כאילו חיכה לי נבהלתי נורא נורא נורא מה שהבהיל אותי הכי שאיפה שיש לו מעל למקור צבע סגלגל שבדקתי לפי זה שהוא בן התקלף מעט ומלמטה נראה צבע אדום מה קורה לתוכי שלי?
אל תגידי לי ללכת לוטרינר בגלל שהלכנו לוטרינר והוא אמר שהוא בריא כמו נשר!!!
תעזרי לי דחוף!!!!!!!!!!!שלום מאי. אני מצטערת אבל באמת שאני לא יכולה להגיד לך אם זה בסדר או לא בלי לראות את התוכי במו עיני. מאחר והלכת לוטרינר והוא אמר לך שהכל בסדר יש לך שתי אפשרויות- או שתקבלי את מה שהוא אומר ולא תדאגי- או שאם את בכל זאת מוטרדת תלכי לרופא אחר. תקפידי שזה יהיה רופא של תוכים!
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהאני לא יודע עם את מטפלת גם בנושא של זיווג אבל אני ישאל אין לי מה להפסיד.
איך אני מעודד זוג קוקטילים להיזדווג?
ומה עלי לעשות לקנות לבנות וכ'ו בשביל זה?
יום טוב גל כהןשלום גל. כדי שתוכים יזדווגו הם צריכים להיות זכר ונקבה, קודם כל. הם גם צריכים תנאים טובים: מזון טוב, כלוב גדול ככל האפשר וקופסת הטלה. הם גם צריכים להיות בני שנה לפחות. בכל אופן אנחנו נכנסים לחורף ובדרך כלל הם מזדווגים לקראת האביב.
בהצלחה. ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"רשלומית לוי שלום רב !!!
כמובן יש לי עוד שאלה.

אני יודע שהמזגן לא בריא לתוכי שאלותי בקשר לזה הן:
1)מה לא בריא הפעלת המזגן, האם זה הטמפ' שלו או הרוח שהוא פולט, ואם היא עפה על התוכי זה לא בריא ?
2) מה זה יכול לעשות לתוכי ?
3)האם יש את אותן בעיות אם המזגן פועל על חימום ?
בתודה מראש ליאור גל !שלום ליאור. הבעיה עם מזגן זו הרוח הקרה שהוא מפזר ליד התוכי. אין בעייה עם חימום
דר' שלומית לוישלום דוקטור לוי
לפני כשבוע קניתי תוכי umbrella בן 4 חודשים מחוות התוכי, זאת הפעם הראשונה שאני קניתי חיית מחמד לילדים שלי.לכן יש לי כמה שאלות:
1. למה התוכי מתנהג באגרסיביות לכל המשפחה חוץ ממני
2. איזה עוד בדיקות אני צריך לקחת אותו\אותה, בקניה אמרו לי שהוא עבר בדירות מקור כנפיים אבל עוד לא קיבלתי את התעודה הרפואית
3. בקניה אמרו לי שהוא יכול לדבר עד 100 מילים האם זה נכון
4. איפה אני יכול לרכוש את הספר שלך
5. איך אני יכול לקבוע תור במרפאה שלך
תודה מראש,
רוני פרפורישלום רוני. התוכי שקנית נחשב לתוכי מתוק ועדין שאוהב ליטופים. אבל אל תשכח שזה תוכי חדש בבית והכל עדיין חדש לו ומלחיץ אותו. הם בדרך כלל אוהבים מישהו אחד יותר מהאחרים
לגבי הספר שלי- מדריךהתוכים- ניתן לקנות אותו בחנויות ספרים- סטימצקי ועוד.
לקביעת תור במרפאה שלי
09- 7748753
תודה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום דוקטור לוי,
בהמשך לשאלות ששאלתי יש לי את ההזדמנות להחזיר את התוכי לחוות התוכים לקחת תוכי אחר במקום, איזה תוכי את ממליצה לי לגדל בבית שיכול לענות על הצפיות הבאות
1. תוכי שיכול לדבר מעל 30 מילים
2. תוכי שלא צריך מאה אחוז צומת לב ( אנחנו לא כל היום בבית, אבל שאנו נמצאים אנו נותנים לו את כל צומת לב שזה בערך 3-4 שעות בערב )
3. תוכי שאוהב ילדים.
תודה ,
רוני פרפורישלום רוני. לגבי דיבור- גם תוכון נחשב כתוכי שמדבר. אבל תדע לך שאין שום ערובה:
אתה יכול לקנות ג'אקו שנחשב כדברן מעולה- והוא לא יוציא מילה! מעשרה ג'אקוים אולי שנים ידברו והיתר לא. ואי אפשר לדעת מראש מי ידבר אם אתם רוב היום לא בבית אז באמת אני לא ממליצה קקדו.
אמזונה נחשב כתוכי מאד עצמאי. וגם התוכים הקטנים יכולים לשעשע את עצמם לא רע במשך היום.
תודה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום לך.
יש לי שאלה נוספת לגני הארה...
יש לנו בחדרה חנות חיות ושם יש ארה כחולה זהובה יפייפה שאפשר ללטף מתי שרוצים.
היא דווקא נורא נורא שקטה עם היא אומרת משהו אז בקול חלש למה בחנויות הן לא צורחות ובבתים דווקא כן?
והאם כל הארות כאלה?
תודה.שלום. אחת הסיבות שארה צורחת היא:
א- שעמום
ב-צורך בתשומת לב מהבעלים. בחנות חיות לא משעמם . ויש הבדל נוסף: בבית, כשארה צורחת ישר באים וכועסים עליה- וככה היא מקבלת תשומת לב. כמו ילד שמציק לאחיו הקטן כי זו הדרך שלו לקבל תשומת לב- ארות, בבית, מתנהגות"רע" כדי לקבל תשומת לב. . הן מאד נבונות ומשתמשות בצריחות שלהן כדי לקבל את תשומת הלב שהן חושבות שמגיע להן...
יש כמובן לשלול סיבות בריאותיות: ארה, כמו כל תוכי אחר ,יכול לצרוח כשהוא לא מרגיש טוב או כשכואב לו משהו.

ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום .יש לי שני גוזלים ואחד מת לי והשני עוד חיי הגוזל שמת לי הוא לא עמד מה קרה לו?
תודה טליטלי, תקחי את הגוזל החי מהר לוטרינר תוכים. איך אני יכולה לדעת מה היה לזה שמת?
אם הוא עוד אצלך קחי אותו לנתיחה בבית דגן
דר' שלומית לוילשלומית לוי שלום!
יש לי תוכון בן 8 חודשים או 9 בערך (אני מצטערת שהשאלה ארוכה אבל יש כמה שאלות!)
ואני רוצה לדעת עם האוכל שהוא אוכל זה כופתיות למה כי כל אלה שראו את האוכל שלא אמרו:"הנה בונזו!" הלכנו לוטרינר לא במיוחד לתוכים אלא לכל החיות (אני מקווה!) הוא אמר שהאוכל טוב והתוכון שלי בריא כמו נשר יש לו מספיק צעצועים (ואפילו יותר מדי) והוא שמח, ומאושר הוא אמר שצריך לקנות לו כלוב יותר גדול האם כדאי לי לקנות את מה שאמר? או לאב דווקא לא לקנות כי אני מוציאה את התוכון שלי די הרבה אגב איך אוכל לאלף אותו?
האוכל שלו נראה כך: חתיכות מרובעות בצבע ירוק עיגולים חומים, וגם עיגולים בצבע בז' וגרעינים חומים ועוד כמה גרעינים האם זה כופתיות?
אגב עם תוכלי לרשום לי מתכון שמה שאני יכין יספיק לתוכי לאוכל מאוזן!.
בתודה רבה מאישלום מאי. לפי מה שאת מתארת המזון נשמע כמו כופתיות. . תבדקי אם אין שם גם זרעים מעורבבים, כי אם יש- התוכי בדרך כלל יעדיף את הגרעינים והזרעים ולא יאכל את הכופתיות. תוכון צריך לאכול כופתיות, זרעונים וירקות, בחלקים שווים.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד''ר שלומית לוי
מצטער שאני שואל מלא שאלות אבל יש לי דברים שחדשים לי ואני לא ממש מבין.
התוכי שלי לפעמים מכניס רגל אחת מתחת לנוצות האם זה בגלל שקר לו והוא מנסה לחממם אותה או שזה מפני שיש לו פציעה.
נ.ב:
יש לי עוד 3 חברים שהקוקטיילים שלהם עושים בדיוק אותו דבר והם אומרים שזה סתם ואין לזה משמעות אבל אני עדיין רציתי דעה של מישהו מנוסה יותר.
תודה אלישלום אלי. זה נכון שתוכי יכול להכניס רגל מתחת לנוצות וזה בסדר. יחד עם זאת, אם יש לו בעייה ברגל- פצע, מכה, דלקת ,שבר- הוא עלול להתנהג באותה צורה. כך שבלי לבדוק אותו אי אפשר להגיד שהכל בסדר
דר' שלומית לוילד"ר שלום !
יש לי קוקוטייל והוא הרבה פעמים מתעסק עם הנוצות ומפיל פרורים לבנים, מה הם הפרורים האלה ?
תודה רבה ,משה יעקב.שלום משה הפרורים האלה יכולים להיות או אבקה מהנוצות- שזה נורמלי בקוקטיל, או הציפוי של הנוצות החדשות- כשהוא נפתח זה נראה כמו פרורים שקופים לבנבנים.לד"ר שלומית לוי שלום רב!

לא מזמן בקעו לצבה שלי כמה צבים קטנים מאוד ועכשיו מצאתי שניים מהם והם עכשיו בגודל של חצי אצבע. אני שמתי אותם באקווריום(טרריום) בגודל של 30 ס"מ ובפנים שמתי חול ואני שמתי להם גם לבנת חימום שמחברים לשקע ומאורה קטנה האם תנאים אלו טובים והאם זה בסדר שלקחתי אותם מהגינה או שיותר טוב להם בחוץ.האם אני צריך לשים להם קערת מים קטנה כדי שישתו ממנה או שהם מקבלים את הנוזלים מהירקות שאני שמתי להם ואני רוצה לדעת גם איזה סוגים של ירקות אני צריך לתת להם ואיזה ירקות לא לתת להם.
נ.ב.
אמא שלי אומרת שצבים מביאים מחלות מההפרשות שלהם ושזה גם מסוכן לתינוקות(כי יש לי אחות תינוקת) והאם זה שהם בחדר שלי עושה לא טוב לנשימה והאם הם יוכלו לחיות בחוץ שהם קטנים כל כך.
תודה מראש תמיר בידאני!שלום תמיר. אני בהחלט חושבת שלצבים שלך יהיה טוב יותר בשדה ולא בתוך דירה באקווריום. זה גם בניגוד לחוק- צבים הם חיה מוגנת ובתור שכזו אסור למעשה לקחת אותם מהשדה.
לגבי מחלות אמא שלך צודקת: לצבים (ולכל הזוחלים) יכול להיות חיידק מאד מאד מסוכן שנקרא "סלמונלה". הוא לא עובר באוויר אלא במגע אבל תינוקות לא מקפידים לרחוץ ידיים וזה מאד מסוכן!!!
לתשומת לבך
דר' שלומית לוילד''ר שלומית לוי שלום!
יש לי שתי שאלות בקשר לקוקטייל שלי:
1) לפני כמה ימים גזרתי לתוכי שלי את נוצות התעופה והיום שיחקתי איתו וניסיתי להאכיל אותו מהיד שלי והוא פשוט עף מהיד ונתלה על הוילון שלי בחדר למה זה קרה גזרתי את הנוצות בדיוק כמו שכתוב בספר שלך יכול להיות שזה מפחד כי הוא לא רגיל שאני מאכיל אותו מהיד שלי (קניתי אותו לפני כמה ימים)?
2) התוכי שלי אוכל רק דוחן והוא לא מסכים לאכול שום דבר אחר חוץ מזה ואני רוצה להרגיל אותו לאוכל מגוון ובריא יותר איך את ממליצה להרגיל אותו?
תודה מראש אלי
מצטער שאני שואל הרבה שאלות בזמן האחרון.שלום אלי. תשתדל לא לגזור נוצות כנפיים בעצמך- התוכי עלול לזכור אותך לרעה למשך המון זמן! אפילו שזה לא כואב להם הם לא אוהבים שעושים להם את זה. זה גם לא דבר שאתה אמור ללמוד מספר איך עושים: יכול להיות שזה יצא ארוך מדי. בכל אופן, גם אם הקיצוץ יצא בסדר גמור, קוקטילים הם ספורטאים מעולים ולפעמים עפים נהדר למרות
שהנוצות קוצרולד''ר שלומית לוי שלום!
יש לי שתי שאלות.
1) לפעמים התוכי שלי עומד על רגל אחת ומתעסק איתה אבל שהוא משחק בכלוב הוא זז כרגיל ובהתחלה הוא לא היה ככה,למה?
2) קניתי את התוכי לפני יומיים שלושה ובהתחלה הוא ברח וניסה לתקוף ועכשיו הוא לפעמים מנסה לתקוף ובכלל לא מסכים לצאת מהכלוב הוא רק לפעמים עומד לי על היד בתוך הכלוב זה עניין של התרגלות ואם כן אז תוך כמה זמן הוא יתרגל ויסכים לצאת מהכלוב?
תודה מראש.שלום אלי.אם התוכי התחיל להתעסק ברגל שלו אולי יש שם משהו שמטריד אותו. לפעמים זו יכולה להיות תנועת גירוד.
לוקח להם זמן להתרגל לבית חדש- כמה ימים עד חודש. זה סימן טוב שהוא כבר עומד לך על היד לפעמים. אל תלחיץ אותו , תן לו זמן
דר' שלומית לויהיי.יש לי כנרית {חבשית} בת שנתיים בעונה שעברה היא הטילה ביצים שלא בקעו לצערי.יש לה בעיה רצינית של החלפה שעדיין לא היסתיימה .
אני מגדל ציפורים מזה שנים ויודע איך לטפל בהם אך זו הפעם הראשונה שאני נתקל בתופעה זו .
הכנרית מקבלת על בסיס יומי ויטמינים מירקות ומפירות שאני נותן לה .יש לציין שהיא נראית בריאה ואף שורקת ועפה בכלוב .היא נימצאת באיזור נעים ונקי ומידי פעם שהשמש מציצה אני מוציא אותה ושם לה אמבט מים .
אבקש את את חוות דעתך המקצועית ,ואים אפשר להמליץ על וויטמינים נוספים שאפשר לרכוש בחנות .שלום רובי. למה אתה מתכוון שיש לה בעייה של החלפה? האם חילוף הנוצות איטי מדי או שיש נוצות פגועות? זו בכל אופן יכולה להיות בעייה של חילוף חומרים או מחלה "שקטה" שעוד לא פרצה והביטוי החיצוני שלה מתבטא בקצב חילוף איטי.
כדאי לקחת אותה לבדיקה. אפשר לתת לה "מזון ביצים"- תוסף שקונים בחנות חיות ונותנים לפני ובזמן רבייה -זה עשוי לעזור.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לוי שלום רב !
קניתי קוקוטייל ( הוא זכר ) ואמרו לי שהוא גוזל , יש לי כמה שאלות:
1) האם יש גיל לגזירת הנוצות ?
2)לתוכי שלי יש קרחת בראש מאחורי הציצית אמרו בחנות שזה בגלל שהוא גוזל רציתי לדעת אם זה ממריבה או תקיפה של תוכים אחרים או בגלל הגיל, איך אפשר להבדיל בין השניים ?
בתודה מראש אליהו יוחנן.שלום יוחנן אליהו.
הגיל המומלץ לקציצת כנפים הוא ברגע שהתוכי מסוגל לעוף. נותנים לו
לעשות סיבוב אחד או שנים באוויר- וזהו. קוצצים. אל תעשה בעצמך אלא קח לוטרינר של תוכים.
לגבי הקרחת- היא אופיינית לקוקטילים ללא קשר לגיל או תקיפה. זה נורמלי אצלם.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לוי שלום רב !
אני שוב מצטער שאני שולח המון שאלות !
הקוקוטיל של החבר שלי נשל אותי וירד לי דם האם יכולה לעבור מחלה ( משהו כמו כלבת אצל כלבים) ?
בתודה מראש ליאור גל.שלום ליאור. אל תתאג: לציפורים אין כלבת, זו מחלה של יונקים.
בכל אופן את הפצע צריך לחטא ואם הוא עמוק אולי לוודא שחיסון הטטנוס שלך בתוקף. (בבית הספר בדרך כלל מחסנים לזה)
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית שלום-
יש לי בעיה קטנה עם התוכונים (שלחי שאלה לפני מס' ימים ומשום מה כנראה היא לא נקלטה במערכת...) החתול שלי תפס תוכון לאחר ביקור אצל הוטרינר הוחלט שאין מה לעשות וזה עניין של זמן עד שהנפיחות בעיניים שלו תרד- העפעפיים שלו היו סגורות בהתחלה, לא רואים סימן של שריטה או פציעה כלשהיא מהחתול. בכל אופן הנפיחות ירדה אך לא נעלמה כליל וכבר עבר שבוע.
שאלותיי:
1)- האם זה הגיוני? או שהוא יישאר עם "עיניים" כמעט פתוחות עד הסוף?
2)- קניתי לו נקבה. הוא לא מפסיק לתקוף אותה. זה מתחיל שאם הם עומדים קרוב מדי אז הוא מנקר אותה. פעם אחת ראיתי אותה אוכלת ואז הוא בא אליה וגרש אותה ואכל במקומה. לפעמים הוא אפילו מסמר את הנוצות שעל ראשו (כנראה מנסה להראות גדול ומפחיד).
האם אי פעם הם יסתדרו וזו רק שאלה של זמן?????
3)- סתם שאלונת- העיניים של הנקבה כולן שחורות ואילו של הזכר הן בצבע אפור והאישון בשחור. נפוץ שיש להם צבעים שונים בעיניים?

תודה רבה -הדסשלום הדס. התייחסתי לחלק השני שלך בתשובתי. לגבי החתול- הנחתי שהכל בסדר מדבריך ולכן לא התייחסתי, אבל זה חשוב: שריטה או ביס מחתול מחדיקים חיידק קטלני לתוכי והוא יכול מות מזה אפילו עד חודש אחר כך. במקרים כאלה אני ליתר ביטחון נותנת אנטיביוטיקה מיוחדת נגד החיידק. בלי לבדוק את התוכי אני לא יכולה לדעת אם יש לו
נזק בעין או שהוא חולה ולכן העינים חצי סגורות. בכל אופן זה לא בסדר
קחי אותו לווטרינר של תוכים. לא כל וטרינר יכול לטפל בתוכים! זו התמחות מיוחדת.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום רב!!!
2 שאלות לי אלייך:
1. מה הסיבה שקוקוטייל משלשל והנוצות שלו "נפוחות"?
- מה הטיפול לכך?
2. מה הסיבה לתמותה של 50% מהגוזלים מסוג קוקוטייל בבית הטלה?
תודה רבה, אביעד.שלום אביעד. תוכי משלשל והנוצות שלו נפוחות הוא תוכי חולה!!! צריך לקחת אותו בדחיפות רבה לוטרינר של תוכים. לגבי תמותה של 50 % של גוזלים- גם כאן אי אפשר לתת תשובה ללא בדיקה. האם התוכי החולה נמצא לידם? באיזה גיל הם מתים? האם התמותה היא בתוך הביצה,
כלומר לפני בקיעה? חשוב לקחת אחד שרק מת לנתיחה פתולוגית בבית דגן.
ד"ר שלומית לוי , מרכז וטרינרי השרון ,רעננהלשלומית!!
מה אני עושה כדי לצ'פר את התוכון שלי?
למשל איזה ממתק לתוכים?
או משהו אחר?שלום מאי. זה תלוי מה התוכי אוכל בדרך כלל. תוכי שאוכל כופתיות, ירקות ופירות- צ'ופר יכול להיות גרעין או שנים. תוכי גדול יכול לקבל אגוז., שקד בתוך הקליפה או בוטן עם קליפה. זה לא מוכרח להיות אוכל- תוכי יהיה מאושר לקבל תשומת לב!
לשחק איתו, לדבר איתו, וכולי.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד'ר שלומית לוי שלום רב.
ברצוני לשאול כמה ימים דוגרים הקוקטלים אל הביצים עד לבקיע.
בתודה מראש אביב«   «הבא   | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...