פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר שלומית לוי, מנהלת פורום ציפורים, תוכים ובעלי כנףמנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

 

שלום שלומית!
מצאנו גוזל של יונה שנפל כנראה מאיזשהו קן
הוא כבר גדול ונשארה לא רק מעט פלומה צהובה מהצוואר ומעלה.
הבעיה היא שאנחנו לא יודעים כמה אוכל ומים לתת לו ובאיזו תדירות (אנחנו כמעט בטוחים שהוא לא אוכל לבד אבל אם את חושבת אחרת לפי התיאור אז תתקני אותי) כי אנחנו פוחדים לתת לו יותר מידי ובטעות להרוג אותו

טוב אז תודה וביי , אלעדשלום אלעד. צריך להכין דיסה מאוכל של כלבים או חתולים- תיקח כמה גרגירים ותשקיע במים ואחרי שהם רכים תמעך אותם. קשה לי לדבר על כמויות- אני מאכילה אותם במזרק עד שהם לא מבקשים יותר. כשהם מבקשים הם פותחים את הפה גדול גדול...
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום לך.
היה מאוד מעניין במירפאה שלך.
יש לי שאלה לגבי הארה.
למה הארות קשים לגידול מה הופך אותם לתוכים שקשה לגדל?
מתי אדם נחשב כבעל ניסיון רב?
כי כתוב שארות אלה לאנשים בעלי ניסיון רב ואני לא יודעת בדיוק מתי אדם נחשב כבעל ניסיון מספיק כדי לגדל ארה.
תודה. טטיאנהשלום טטיאנה, מה שלומכם...מקווה שהכל בסדר.
ארה נחשבת לתוכי קשה כי היא חכמה, דורשת הרבה תשומת לב וכשהיא חושבת שהיא "בעלת הבית" היא יכולה לסובב את כל בני הבית על האצבע הקטנה... זה כמו שמישהו שמקבל רשיון נהיגה לא צריך להכנס לאוטו מרוצים אלא להתאמן באוטו רגיל. ...
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרוןזה לא בדיוק שאלה...אז ככה:
היה לי תוכי מסוג לורי פטפטן ואני כל כך אהבתי אותו!!! הוא היה נותן לי נשיקות מחטט לי באוזן ומדבר אליי הוא היה כזה מקסים!!!!!! אבל כמו שרשום בספר שלך לורים לא שייכים לדירה...זה מעציב אותי כל כך כי הוא היה איתי 3 שנים ועכשיו מסרנו אותו למנהל הג'ונגה ג'ונגה שבת"א
אגב,קראו לו קוני...
למה מסרנו אותו? יש כמה סיבות אבל הסיבה הכי הכי רצינית היא גיל ההתבגרות שלו,הוא שורק חזק מאוד מאוד כדי לקרוא לנקבות הוא נשך את בני משפחתי ופשוט ההתנהגות שלו השתנתה אני בכיתי על כך המון ימים...
עכשיו אנחנו רוצים אולי לקנות עוד תוכי...אבל אנחנו חוששים על אותו מקרה..
מה את מציעה לעשות,או איזה תוכי לקנות..?(אני ומשפחתי מאוד מאוד מבינים בתוכים ואנחנו יכולים כמעט להסתדר עם כל תוכי חוץ מארות וצפורי שיר) אנחנו רוצים תוכי נוח לגידול,שלא יעשה מה שהתוכי הקודם עשה...בתודה ומצטערת על הזיבול ופליז פליז תעני לי מהר על השאלה הזאת היא ממש חשובה לי!!!!!!!!!!!!!!! : דרשלום. צר לי לשמוע על קוני. נכון שלורים הם תוכים קשים לגידול אבל כל תוכי שתיקני יכול לנשוך, לצעוק וללכלך... פחות מלורי, נכון, אבל תוכי בהגדרה זו חיה עם הרבה שמחת חיים... הכי טוב שתלכי לחנות חיות באזור מגוריך, ותתבונני בתוכים ותראי מה מוצא חן בעיניך.
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לוי שלום-
לפני מספר ימים החתול שלי תפס תוכון וחילצנו אותו אחרי שלקחנו אותו לוטרינר חוץ מהטיפול בעיניים הכל בסדר אצלו. קניתי לו כלוב ותוכונית.
הבעיה- התוכונית מראה נסיונות להתחבר אליו אבל הוא דוחה אותה ומתרחק ממנה ולפעמים מנסה לנקר אותה. הוא כל הזמן יושב לו על הנדנדה למעלה והיא למטה האם זה עניין של זמן עד שהם יתרגלו אחד לשנייה?
אני חוששת שהם לא מאותו הזן כלומר הנקבה בטוח תוכונית רגילה אבל לגבי הזכר שקצת יותר גדול ממנה אני לא בטוחה כי קראתי שקיים תוכון אנגלי (למרות שהוטרינר אמר שזה תוכון) במידה וזה תוכון אנגלי והיא תוכונית הם יסתדרו? אובדת עצות...
אהה ועוד בעיה התוכונית שקניתי כנראה חולה כי היא משמיעה קולות כאילו האף שלה סתום וראיתי אותה פעם אחת מנקרת את הצואה שבכלוב (= זה נורמלי?)
מצטערת על מבול השאלות אבל זה די חדש לי כל הקטע של התוכונים... תודה רבהשלום הדס.
יכול להיות שהתוכית החדשה באמת חולה- גם למטה וגם מחרחרת. קחי אותה
לבדיקה אצל וטרינר של תוכים. בינתיים תפרידי אותה מהזכר כי אם היא חולה היא עלולה להדביק אותו.
אם כולם בריאים והכל בסדר זה לוקח זמן עד שתוכים מתחילים לחבב אחד את השני.
בדרך כלל בתוכונים אין בעיה. זה לא משנה גם אם הם מזנים שונים.
תודה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לוי שלום רב.
כמו שכבר אמרתי אני מצטער שאני שולח הרבה שאלות.
ושאלותיי הן :
1) האם בקוקוטייל לטיני לנקבה יש נקודות ופסים על הזנב וכתמים אפורים או שהיא נראית כמו הזכר ואפשר לדעת את ההבדל רק בבגרות ?
2) לקוקטייל שלי נשארה רק נוצה אחת שלמה בזנב כל הנוצות נשברות כשהוא קופץ האם יש משהו שאפשר לתת לו שיחזק את הנוצות קצת ?

בתודה מראש ושוב סליחה על ההצפה עם השאלות , ליאור גל.שלום ליאור. בלוטינו בדרך כלל הצבעים "נמחקים" כך שקשה לראות נקודות ופסים על הזנב. זו לא שאלה של גיל. לפעמים אפשר לראות שרידים של הפסים- מסתכלים מול האור כשהנוצה פרושה לרווחה (בזהירות על התוכי! ) ואם תראה פסים- או נקודות זו כנראה נקבה.
לגבי נוצות הזנב שנשברות זה בדרך כלל סימן של כלוב קטן מדי. בלי קשר, תוכי צריך לאכול כופתיות, ירקות ופירות כדי להיות בריא.
תודה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהד"ר שלומית לוי שלום,
ברשותי זוג דררות ירוקות,לדררה הזכר יש טבעת בצבע כתום ושחור מסביב לצאוור ולדררה הנקבה טבעת בצבע ירוק יותר בהיר מהצבע הכללי.
האם טבעת בצבע ירוק כמו זו שיש לנקבה אופיינית?
בתודה מראש, נתנאלשלום נתנאל. פס ירוק בצוואר יכול להעיד על נקבה או על תוכי צעיר (פחות משלוש שנים). בגיל זה, ולפעמים אפילו קודם הזכר מקבל את הטבעת בצבעי ורוד שחור.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לוי שלום רב ענית לי פעמיים על שאלותי
וכעת אני שואל אותך שאלות נוספות:
לפני כחודש בערך לציפי וציף היתה ביצה חיכינו בסבלנות כ-24 יום בערך אך הביצה נעלמה. (ציפי וציף לא דגרו בכלל). הייתכן שהביצה היתה ריקה? האם ייתכן שהם אכלו את הביצה ? כי לא ראינו זכר מן הביצה?
הכלוב שלנו קטן מאוד האם זאת בעיה? והאם יש סיכוי להטלה נוספת, ואם כן מתי?
בתודה ממיכאלשלום מיכאל. לא אוכל להתייחס למשך התטולה כי אני לא זוכרת איזה תוכי יש לך. בכל אופן הם בהחלט יכולים לאכול את הביצה שלהם.
הביצה לא יכולה להיות ריקה: גם בביצה לא מופרית יש חלבון וחלמון(כמו בביצים שאנחנו אוכלים) ואלו הן ביצים לא מופרותרציתי לדעת בסביבות כמה עולה בדיקה לתוכי בינוני-גדול
(סנגל-ג"קו)
איך מתבצעת הבדיקה, ומה בודקים בדיוק
(אני מדבר על "בדיקה אחרי קניה" )
תודה, אבישישלום אבישי. בדיקה שלאחר קניה רצוי שתכלול בדיקה גופנית וגם בדיקות מעבדה. בדיקה גופנית- התוכי נשקל, ממששים אותו, מקשיבים ללב, בודקים את הפה, אף עינים ואת הנוצות. מחיר בדיקה כזו לפי איגוד הוטרינרים הוא 140 שקל. לגבי בדיקות מעבדה- תלוי מה אתה עושה. הכי חשוב זה בדיקה למחלת הכלמידיה - המחיר פה משתנה ותלוי גם במעבדה.
לפעמים יש עוד בדיקות שאפשר להציע- זה תלוי בתוכי ובבעיות שהוטרינר יכול לגלות תוך כדי הבדיקה.
תודה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהלד"ר שלומית לוי שלום רב.
האם צריך להאכיל את התוכי בירקות ופירות למרות שבכופתיות שלו יש מינרלים, ויטמנים ( לא כתוב איזה ) וחומצות אמינות ?
בתודה מראש ליאור גל.שלום ליאור. למרות שכופתיות אמורות להיות מאוזנות אני בכל זאת מאד ממליצה לתת גם ירקות ופירות . גם כי ויטמינים הכי טוב שהגוף יקבל בצורתם הטבעית, וגם כי הכופתיות זה אוכל שקיים בשוק לא הרבה זמן, בערך עשר, שתים עשרה שנים ואני עוד לא ראיתי תוכי שגדל על זה שלושים , ארבעים שנה. אז צריך לגוון. !
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום רב!!!
לאחרונה הציפורניים של התוכי שלי הפכו לארוכות מידי ומקורזלות כך שהיא מתקשה ללכת ולדרוך על משטח ישר...כמו כן עור הרגליים שלה הפך ליבש ומתקלף...ממה נובעת הבעיה וכיצד ניתן לטפל בה???
בברכה
שרית ביניסשלום שרית. ציפורניים כל כך ארוכות צריך לגזור כי התוכי עלול לשבור רגל בגללן!
עור יבש ומתקלף יכול להיות בתוכים מאד זקנים, או אם יש דלקת או פרזיט של העור.
כדאי לקחת את התוכי לוטרינר של תוכים לבדיקה וגזיזת ציפורנים. אל תעשי את זה לבד בבית כי הצפורנים מדממות כשגוזרים אותן וגם כי זה קצת כואב לתוכי והוא יכעס עליך.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום לך.
קניתי כתופיות לקוקטיילים שלי מסוג: לה-בירד. זה סוג טוב?
תלינו את תא ההטלה לקוקטיילים והנקבה כל הזמן יושבת במקל שמתחת לחור של תא ההטלה מתי היא תכנס לתא?
תודה.שלום. לה בירד זה סוג טוב. מתי היא תיכנס לתא ההטלה - תלוי בגיל שלהם,(האם הם בוגרים ?) בזוגיות שביניהם וגם מתי שמת את תא ההטלה,שבהתחלה מפחיד אותם. .
צריך להתרגל
דר' שלומית לוילד"ר שלומית לוי שלום רב !!!
רציתי להודות לך מאד על התשובות והסבלנות שלך.
אני מצטער שאני שואל הרבה שאלות.
הספר שלך עזר לי מאד וענה לי על הרבה שאלות.
ושוב תודה ליאור גל . (-:לד"ר שלומית לוי שלום. קודם כל אני רוצה להודות לך מאד על התשובות שאת נותנת לשאלות.
יש לי קוקטייל ולפני בערך שבוע הוא קפץ מהאצבע לרצפה ונחבל בדרך משולחן. הוא הולך בסדר, רץ לפעמים ולא מפחד לקפוץ, גם לא היה לו דם וכנוגעים לו באיזור הוא לא נושך.אבל בכל זאת הוא לפעמים עומד עם הרגל מורמת ומתעסק ונושך אותה קצת, האם את חושבת שיש לו פציעה רצינית או סתם מכה שתעבור ?
בתודה רבה, רבה, רבה מראש . ליאור גל.שלום ליאור. אם היתה לו רגל שבורה הוא לא היה הולך וקופץ בלי בעיות. אבל סביר להניח שהוא קבל מכה ברגל וזה מטריד אותו. לפעמים יש פגיעה במפרקים ויכולה להתפתח דלקת פרקים וזה כואב. הייתי מחכה כשבוע ובודקת אם זה משתפר- כלומר עדיין הולכת היטב ופחות ןפחות מתעסקת עם הרגל. אם לא- בדיקה
דר' שלומית לוישלום לכולם,
מצאנו אתמול בבית עכביש בצבע שחור, רגליים עם שיער. העכביש היה בגודל של חצי כף יד של בן אדם מבוגר.
האם הוא רעיל? איפה הם יכולים לחיות? מה לעשות כדי למנוע כניסה לבית (אנחנו גרים בבית על קרקע)?שלום. לצערי אני לא וטרינרית של עכבישים כך שאינני יכולה לעזור... בדרך כלל הגדולים עם השערות על הגוף אינם ארסיים.לד"ר שלומית שלום!
קניתי את הספר שלך והוא מאוד מעניין ולמדתי מימנו המון.
יש לי תוכי גאקו בת 7 חודשים ורציתי לדעת האם הם צריכים לעבור איזה שהם חיסונים ואם כן מהם.
קראתי בספריך על מגרש המשחקים האם את יודעת היכן ניתן לרכוש אותו.

בתודה
לימורשלום לימור. בארץ לא קיימים חיסונים לתוכים. מה שכן, כדאי וחשוב לבדוק את התוכי למחלת הכלמידיה, ואם התשובה חיובית- כלומר התוכי חולה או נשא שנראה בריא אבל יש לו החיידק בגוף- צריך לטפל. הטיפול ניתן בסירופ או בזריקות ויש אנשים שמכנים את הזריקות האלו "חיסון". זה לא חיסון, אלא טיפול אנטיביוטי. ז"א -יש הבדל.
לוח משחקים בארץ לא ראיתי. יש בחוץ לארץ, ואפשר לעשות לבד. יש לי הרבה לקוחות שבנו אחד כזה בעצמם.
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום לך.
בזמן האחרון אני שואלת המון שאלות.
שמעתי באיזה אתר שאפשר לקנות אינקובטור לתוכי למי שרוצה תוכי מוחתם זה נכון?
באמת מוכרים אינקובטורים?
טטיאנהשלום טטיאנה. את לא צריכה אינקובטור כדי לגדל תוכי מוחתם. אינקובטור צריך מי שמגדל גוזלים שבקעו בשבי ונלקחו מההורים שלהם- באינקובטור אפשר לשמור על טמפרטורה ולחות רצויים. אני ממש לא ממליצה לקנות גוזלים כל כך צעירים שהם צריכים אינקובטור. חוץ מזה, זה עולה כמה אלפי שקלים...
ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום.
הקוקטיילית שלנו מצייצת בלי הפסקה וזה התחיל לא מזמן היא עושה לנו ממש חור בראש. היא לא מפסיקה לצייץ. היא אוכלת טוב ונימצאת "בכושר"
יש לי שאלה אחת לקוקטייל שלנו הציפורן נישברה והוא איבד המון דם. לא ידוע לנו איך זה קרה.
אבל הוא איבד ממש המון דם למחרת הוא הרגיש טוב הוא אכל המון קפץ ממקל למקל ושתה העם כדי לקחת אותו בכל זאת לבדיקה אצל הווטרינר?
תודה.שלום. אם התוכי המדמם מרגיש טוב ועברו כבר כמה ימים אז נראה לי שזה בסדר. אם זה פחות מ24 שעות אז אולי כדאי לבדוק אותו כי הם מסתירים איבוד דם ביממה הראשונה.
לא הבנתי אם התוכי המצייץ הוא אותו אחד שהציפורן נשברה לו. בכל אופן תוכי מצייץ כל הזמן אם משהו מציק לו או מפחיד אותו או שכואב לו- ווטרינר צריך לבדוק את זה.
או- שהוא צריך הרבה תשומת לב. אז חייבים לוודא שזה לא מחלה!
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום.
איפה אפשר לקבל פרוט על איך לגדל גוזל שיהיה מוחתם?שלום . אפשר להחתים גוזל בשני אופנים: האכלות- ומשחקים. אם מדובר בהאכלות זה אומר שצריך להאכיל את הגוזל בדיסה מיוחדת , כמה פעמים ביום, תלוי בגיל הגוזל וכולי. זה לא פשוט וצריך לדעת בדיוק איך עושים את זה כי אפשר גם להרוג את הגוזל בטעות!!!
הדרך השניה לחברת אותו היא לקחת אותו כמה פעמים ביום מהקן, ללטף אותו ולשחק איתו 2-3 דקות (לא יותר מידי!) ולהחזיר לאמא שלו שתאכיל אותו. בניגוד למיתוס הריח לא יפריע לה להאכיל אותו והגוזל יתרגל לחברת ומגע של בני אדם.
בהצלחה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננה
כל הנאמר כאן, אגב, מתייחס אך ורק לציפורי בית. ולא לציפורי בר, שאותן אסור לחברתהיי מה קורה?
יש לי קוקטיל מוחתם האכלת יד.
הלכתי איתו לוטירנר והכל בסדר אצלו הוא אצלי 4-5 ימים בערך והוא פוחד ממני ולא רוצה לצאת מהכלוב (אולי הפתח של הכלוב קטן)
מה אני עושה?
אשמח עם תעני לי יום טוב: אלעדשלום אלעד . זה יכול בהחלט לקחת שבוע שבועיים ולפעמים יותר לתוכי
להתרגל. אל תתיאש. צריך הרבה הרבה סבלנות ואהבה.
בהצלחה
דר' שלומית לוישלומית שלום רב!
שמי גור ואני בן 13.
אני מגדל בביתי זוג קנרים (זכר ונקבה),
ויש לי מספר שאלות:
1) האם צריך לעשות הכנות כלשהן לקראת החורף?
2) לאיזה טמפרטורה הקנרים זקוקים בחורף? (בקיץ, עד כה הם היו ליד תנור החימום, אבל בחורף, כאשר הוא יפעל, איני יודע היכן למקם אותם)

3) אמרו לנו שבסביבות נובמבר-דצמבר מתרחשת עונת הרביה אצל הקנרים. האם דרושים תנאים מסוימים, שעל-ידי ביצועם, תהליך הרבייה יזורז?

4) האם אפשר מדי-פעם לשחרר את הקנרים בחדר סגור, שיתעופפו להם קצת?

5) במקרה של הצלחה ברביה, איך מטפלים בגוזלים?
אני מקווה שתשתדלי לענות על כל שאלותי,אני מתנצל שגזלתי את זמנך,
להתראות ותודה רבה, גורשלום גור. לא ברור לי- האם חיממת אותם בקיץ? כי בדרך כלל הם לא צריכים חימום ואפילו בחורף , עד חמש מעלות הם בסדר. אבל אם הרגלת אותם לחום אתה צריך להמשיך.
לגבי תעופה בחדר זה לא רעיון טוב. הכנרים יכנסו לסטרס לא רגיל כל פעם שתנסה לתפוס ולהחזיר אותם לכלוב
דר' שלומית לוי«   «הבא   | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...