חפש בעלי מקצוע:

ציפורים, תוכים ובעלי כנף

+ הוספת הודעה

איך גורמים לנקבת התוכי לדגור, מתי אפשר לגעת בגוזל ואיך גורמים לציפור להפסיק לנשוך? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: ד"ר שלומית לוי

ד"ר שלומית לוי הינה בוגרת אוניברסיטת בולוניה, איטליה, בהצטיינות יתרה. עבדה וניהלה במשך 10 שנים בית חולים לחיות בית בלוס אנג'לס. עברה התמחויות רבות ברפואת צפורים וזוחלים וכתבה על גידול תוכים בספר שהוציאה. לפרטים נוספים>>

 

אני חושב שהקוקטייל הוא זכר
האם הסיכויים של הצלחה ברביית קוקטליים בתנאים בייתים גבוהה?
שמים את החומר ריפוד בתוך תא ההטלה או בתוך הכלוב והם יסדרו אתו בפנים?
מה העונה של הרבייה שלהם?
תודה מראש, אורשלום אור. קוקטילים בדרך כלל מתרבים בבית . את חומר ההטלה שמים בתוך הכלוב- הם כבר יסדרו הכל לבד. הם יכולים להתרבות בכל השנה- ,בעיקר באביב אבל שוב- בגלל שמזג האוויר פה שונה מארץ מולדתם, ההתרבות יכולה להיות לאורך כל השנה. בהצלחה!
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום
יש לי זוג קוקטיילים לטינו ויש להם גוזל בערך בן שבועיים. הצצתי לראות אותו וגיליתי שהוא ללא נוצות
חוץ מכמה נוצות ארוכות בזנב כולו מרוט.
מה עלי לעשות?
האם כדי לקחת אותו מהם ולהאכיל אותו לבד?
בתודה
שלומישלום שלומי. בגיל שבועיים כבר צריך להיות ניצוי על התוכי. אני לא יודעת אם יש פה בעיה בגלל שההורים "מכסחים" אותו או בגלל שיש לו איזו שהיא בעיה רפואית.
ולכן הכי טוב לקחת אותו לבדיקה ע"י רופא של תוכים ואם הכל בסדר יכול להיות שתצטרך להפריד אותו מההורים.
תודה,
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום רב.
יש לי שתי שאלות:
1. הכלב שלי הוא גור מסוג גולדן רטריבר בן שבעה חודשים ויש לי בעיה איתו: כשאני משחררת אותו בחוץ, הוא מחפש כל הזמן אוכל מהרצפה ואני לא מצליחה להפסיק את זה למרות שאני יודעת עד כמה שזה מסוכן. מה גם, כשאני מתחבאת לו , או מתחילה ללכת כדי שהוא יבוא אחרי, הוא אפילו לא שם לב. אפילו כשלקחתי אותו למקום שהוא לא מכיר, הוא מצא משהו לאכול מהריצפה ואפילו כשהתחבאתי לו, הוא לא שם לב. מה לעשות עם העקשן הזה?
2. בעוד מספר חודשים אנו עוברים לגור בפנטהאוז. רציתי לדעת האם מותר לי לשכן קנרית בתוך כלוב בתוך מרפסת מקורה (הכוונה למרפסת שסביבה יש קירות זכוכית) והעניין הוא שהמרפסת היא על הגג, האם הקנרית תהיה בסדר?
תודה אמי.שלום אמי, לגבי הגור שלך: גורים, ובמיוחד גורים של גולדן הם זללנים לא קטנים. - כל מה שנראה אכיל הם יכניסו לפה. "פוד פרוססור".מה שכן, יש לוודא שהם מקבלים מזון בריא שמתאים לגורים ובכמות מספקת.
לגבי הכנריות , אם המרפסת סגורה ע"י זכוכית לא צריכה להיות בעיה. את רק צריכה לוודא שחתולי לא יכולים להגיע לשם-

ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום שלומית לוי.
רציתי לבקש מהוריי תוכי מסוג אמזונה וראיתי בחנות שליד הבית שלי שהוא עולה 6000 שקל! וזה יקר אני לא יודעת עם זה המחיר האמיתי שלו כי אפילו הכלב שלי עלה פחות אז ברצוני לשאול עם את יודעת מה מחירו הרגיל של האמזונה. ומדוע הם כל כך יקרים?שלום. לא ידועים לי מחירי תוכים אבל כדאי, כמו בכל קניה לברר בכמה מקומות.
ובדיוק כמו שלא קונים מכונית אם המחיר המבוקש נמוך בהרבה משוויה- כך גם בתוכים.
אם כולם מבקשים נגיד אלפיים שקל לתוכי מסויים ומישהו מציע לך אותו בשלוש מאות שקל- יש פה בעיה...חולה? גנוב? אז לבדוק בזהירות. יש ,אגב, תוכים מקסימים שעולים כמה עשרות שקלים- תוכונים, קוקטילים. כדאי להתחיל איתם.
תודה, ד"ר שלומית לוי, מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום זאת שוב אני, ליאור
התוכי שלי הוא קוקוטייל קינמון בת שנה וחצי, היא מוחתמת (מהאכלת יד) ונוצות התעופה שלה גזורות . כשקנינו את כיס (התוכי) היא הייתה בסדר גמור אבל אם הזמן על העורף שלה ניהייה כמו עמודים קצרים שעליהם הנוצות היו צריכות ליגדול. אגב, אם מישהו נוגע בזה אז היא צורחת (כואב לה). שאלתי היא;
1. מה הדבר הזה?
2. כיצד ניתן להיפטר ממנו?
בתודה ליאור קרמר!!!שלום ליאור. אני חושבת שה"עמודים" שאתה מתאר הם בסיסים של נוצות חדשות שצריכות להיפתח. אני לא יודעת למה היא צורחת כשנוגעים לה שם- כדאי מאד שתיקחי אותה לבדיקה אצל וטרינר של תוכים הקרוב לאזורך. תודה,
ד"ר שלומית לוי,
מרכז וטרינרי השרון, רעננהשלום קניתי גאקו צעיר שעדיין אינו מאולף הוא אצלנו כבר חודשים ספורים ובינתיים הצלחנו להתקרב אליו לגרום לו לאכול מהיד וללטף אותו למרות שבהתחלה הוא היה נושך, עכשיו אני רוצה לדעת איך אני יכול לאלף אותו שיעלה לי על היד, כיצד עושים זאת?שלום. קודם כל, התוכי צריך זמן כדי להתרגל ולהפסיק לפחד וכדי ליצור אמון. כל פעם כשמתקרבים אליו צריך לדבר אליו בקול עדין כדי לא להפתיע אותו. בהתחלה אפשר רק להניח את היד שלכם לידו לכמה דקות וכל פעם לקרב אותה קצת יותר. בהדרגה לנסות לגעת בו בעדינות. זה לוקח הרבה זמן. הכי חשוב- לא להכות ולא לצעוק עליו אם הוא נושך. בהצלחה!
ד"ר שלומית לוי
מרכז וטרינרי השרון רעננהשלום שמי איציק
יש לי שאלה שמציקה לי אני גידלתי תוכי ג'אקו וברצוני כרגע לרכוש אמזונס ישנן חליוקי דעות שאמזונס לא מתאים לגידול בית רק לידיעתך אני מדבר אך ורק על תוכי מאכלת יד.
אשמח לתשובהשלום איציק. אמזונה מהאכלת יד יכולה להיות ציפור מדהימה- משעשעת ופיקחית. אבל צריך להכיר אותן: זה ממש שונה מג'אקו. הם יותר עצמאיים, פחות צריכים תשומת לב וגם - פחות מתמרחים עליך. אמזונה שמגיעה לבגרות מינית יכולה להיות תוקפנית בזמן היחום אם לא נזהרים.
(גם אם היא מהאכלת יד«   «הבא   | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1