פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

לפני כמה חודשים מסרתי גורת האסקי. לכלבה היה כבר שבב. העברתי אותה עפ התחיסות של הבעלים לעיקור הכלבה. העברתי פנקס חיסונים צילום תעודת זהות וטופס העברת בעלות עם כל הפרטים ונאמר לי שיעשי ביקור ויבצעו את ההעברה כיוון שאי אפשר לעקר ללא העברה. לפני מספר ימים יצרתי קשר עם הבעלים במטרה לבוא לבקר את הכלבה. נאמר לי שלפני כשבוע היא נעלמה חיפשו בכל מקום ולא מוצאים. עשיתי בדיקה של השבב באינטרנט ומסתבר שהכלבה עדין של שמי. ששאלתי למה נאמר שהעיקור נעשה עי קרוב משפחה ולכן לא עשו העברה. אני מאוד מתוסכלת... מפרסמת את הכלבה בכל מקום... בימים האלה הייתי בחול יכול להיות שהתקשרו ולא תפסו אותי ובמיוחד התסכול על ההתנהלות הזאת!!! ממש סמכתי עליהם מה אני יכולה לעשות בנושא???קיבלתי כבר שני קנסות על כלב ללא רצועה.
הכלבה שלנו היא גורה והיא ממש קטנה פיסית, 4.5 קילו, לכן היא מפחדת בגינות כלבים.
מה שעות העבודה של הפקחים בתל אביב ?שלום. לפני כחודשיים הצלחתי לתפוס כלבה ששוטטה בקיבוץ שלנו שנתיים והפקח (שהגיע כמעט כל יום) לא הצליח ללכוד אותה. היא עברה עיקור וחיסון בהסגר ולאחר מכן לקחתי אותה על השם שלי. קיבלתי לפני כחודש וחצי קנס ע"ס 500 ש"ח כי הפקח טוען שהכלבה ממשיכה להסתובב בקיבוץ. הוא לא סרק ולא מצליח לתפוס את הכלבה שמשוטטת בקיבוץ ורק טוען שהוא מזהה אותה.
זו לא הכלבה שלי - הכלבה שלקחתי לחסותי נמצאת בפנסיון שיקומי.
הקנסות שהם כרגע אלפי ש"ח עומדים לעבור לתובע של המועצה להחלטה- מה אני יכולה לעשות? מלבד לטעון כי הכלבה שמשוטטת בקיבוץ היא לא הכלבה שלי? להביא עדויות מאנשים בקיבוץ כי זו לא הכלבה? להביא אישור מבעלת פנסיון כי הכלבה שלי אצלה?
בעיה נוספת היא שאתמול הכלבה ברחה מהפנסיון (הוא רחוק מאוד מהקיבוץ) ולכן אין ביכולתי להביא אותה לסריקה במועצה כדי להוכיח להם שהיא איתי... מה קורה במצב בו זו המלה שלי (ועדויות של עוד כמה) מול המלה של פקח שלא סרק את הכלבה ורק טוען שהוא מכיר אותה? תודהשלום רב,
כלבתי נתפסה בגן שעשועים שממש מול חצר הבית (כנראה יצאה אחרי רכב שיצא מהשער), פקח הגיעה למקום ולקח אותה.
אחת השכנות אמרה שהכלבה ברחה והיא מחזירה אותה והוא התעקש לקחת את הכלבה להסגר ב19:00
לאחר שיח עם אחראי ההסגר (כלביה רעועה ומטונפת של אדם פרטי יש לציין), הוא סיפר שהפקח ניסה להתקשר וראה שהטלפון סגור ואמר לו "קח אף אחד לא יחפש אותה היא כבר מסתובבת שבוע באזור הבית ספר".
בית הספר שהוא דיבר עליו הוא מבנה בסוף המשק שלנו ויש לו גדר גבוהה, כך שהכלבה לא יכולה להיכנס אליו אלא להיות באזורו בשטח שלנו שהוא שטח פרטי של יבולים ואין לפקח מה לעשות בשטח זה.
בנוסף, ככל הנראה הפקח התקשר והייתי בשיחה או בכמה דקות שהטלפון היה כבוי ללא סוללה, אך מעבר לקח לא קיבלתי כלל הודעה שכלבתי נלקחה מלבד השכנה שראתה את המקרה והודיעה.
יש אפשרות לדרוש שהפקח ייתן את הדין על כך שלא הודיע על לקיחת הכלבה, שסביר להניח נכנס לשטח הפרטי שלנו אם ראה שם בעבר את הכלבה?
אציין שהכלבה חזרה מהפרדס השבוע עם חבל קשור על צווארה, עולה לי חשש גדול שמדובר בפקח וכי הוא עשה הכל על מנת לתפוס את הכלבה בזמן כזה או אחר.אני יודעת שזה לא כל כך קשור פשוט לא מצאתי פורום יותר מתאים החתול שלי יצא לטייל וכנראה השתחשך באיזה שלולית ביוב ניסיתי להעביר עליו מגבת לכה וחמימה והריח לא ירד וגם הוא עצמו נגעל לנקות את עצמו אז בלית ברירה קילחתי אותו החתול ממש בכה ולכן עשיתי את זה כמה שיותר זריז ובכללי עכשיו הוא כבר סלח לי אבל חברה שלי שמגדלת 20 ומשהו חתולים אמרה לי שבמידה ונכנס לחתול מים לאוזן הוא יכול למות אני לא יודעת אם נכנס או לא..
מישהו יודע אם זה נכון או מה לעשות במידה וזה קורה?
אשמח לתשובותהפורום המתאים ביותר הוא פורומים של וטרינרים..יש לך גם כאן.שלום,
לפני כמה ימים מישהו עזב 2 כלבים אצלי ליד הבלוק, הכלבים לא תוקפניים ודאגתי להם לאוכל יחד עם החתולים של הבלוק. שכן מבית ליד הזמין את העירייה שילכדו אותם מאחר ועושים לו רעש ונכנסים לו לגינה. האם ירדימו אותם אחרי שילכדו אותם? האם ינסו למצוא להם בית? מדובר בעיריית נשרכעקרון על פי חוק לכלבים אסור לשוטט. במידה ויש להם שבב ובעליהם יאותר ויקח אותם הוא רק ידרש בקנס. במידה ואין שבב או שהעיריה תשלח הודעה והבעלים לא יגיב תוך 10 ימים אזי יראו בהם כלבים ללא בעלים ולאחר 7 ימים ניתן להרדימם. כדי למנוע את הדבר ניתן להיות בקשר עם העיריה ולהודיע כי במידה ולא ימצאו הכלבים יש מי שיאמצם.קבלתי שני דוחות כלב משוטט + צילום
מס מיילים נשלחו לרשות המקומית האם נסרק הכלב
תשובה לסריקת הכלב לא התקבלה ובכלל שום היתייחסות
שוקל להישפט
אבל לאחר ריפרוף בפורום מתברר ש 90 אחוז מורשעים להרשעה רישום פלילי
נראה מפחיד ומאיים
מה עלי לעשות
לשלם?
להישפט כאשר 90 אחוז סבירות להרשעה?
לה בהכרח שהכלב המצולם שלי לא בהכרח שפקח צילם או סרק
מענה מהמועצה האם נסרק הכלב לא התקבל
להיתייחסותך אודהאכן ובפרט שוטטות הכלב נושא הבעלות ראוי שיהיה מוכח מצעות סורק שבבים אך זה אינו חזות הכל. שכן אם פקח יעיד שהוא מכיר את הכל ללא צל של ספק וכד' גם עדות זו יכולה להובי להרשעה. אם בכל זאת אתהמבקש לנהל הליך עקרוני אני ממליצה להצטייד בעורך דין וכן לקבל את החומר הרלוונטי לגבש אסטרטגיה בנושא וכד'.יצאתי עם הכלבה שלי לקנות לה רצועה יותר טובה נעמדתי מחוץ לחנות ועצרה לידי ניידת סיור ושאלו למה הכלבה ללא זמם ואני הסברתי להם שלפי מה שבדקתי החובה לשים מחסום חלה על כלבים שגילם עולה על 6 חודשים הם אמרו שאני טועה והחובה היא מעל 3 חודשים ורשמו לי דוח בסה"כ 473 ש"ח . מה אוכל לעשות כדי לבטל את הדוח?
הרי לא ידעתי על הגיל הנכון ושבדקתי הייתי בטוח שזה מעל ל 6 חודשיםהנחה ומדובר על כלב מגזע מסוכן או שהוכר ברישיון ההחזקה שכזה אכן יש לפעול בהתאם לתקנות יבוא והחזקה כלבים מסוכנים מגיל קבלת רישיון החזקה על פי חוק הוא גיל 3 חודשים (החריג היחיד עיקור מגיל 6 חודשים) אי ידיעת החוק אינה פותרת.. חבל ללכת להשפט כי הסיכוי להצליח הינו אפסי.אהלן.
הזמינו לוכד חתולים בבניין לחתולה שטיפלתי בה.
הוא העלים אותה ועכשיו מסרב להגיד איפה היא ומכחיש שהוא טיפל בה.

מה החוק? האם ללכת ישר להגיש תלונה במשטרה על התעללות בבעלי חיים?

תודה.העתקת חתולים ממענם הינהה פעולה שאינה חוקית ומנוגדת לסעיף 2(א) לחוק צער בעלי חיים. במידה וקיימות ראיות יש לגשת למשטרה ולהגיש תלונה או להגיש תלונה ליחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות. ללא ראיות סיכוים אפסיים לקדם את העניין. במידה ומוגשת תלונה וקיימות ראיות והדבר אינו מטופל יש לערב עו"ד.קשרתי את כלבי לגדר הסמוכה למכולת בתוך שטח בור לא ליד המדרכות
נכנסתי לרגעים ספורים לקנייה ולמרות זאת קיבלתי דו"ח
מה כדאי לעשות
האם כדאי לבקש המרת אזהרה או להישפט?בהתאם לחוק להסדרת הפיקוח על הכלבים וגם חוקי עזר עירוניים רבים כלב חייב להיות ברשות הרבים ברצועה ומוחזק עי מי שיכול לשלוט בו ומכאן שאסור לקשור כלב ברשות הרבים ולהשאירו לבד גם אם זה לדקה . אני סבורה שחבל על המאמצים כי לשון החוק ברורה ויש לשלם את הדוח .שלום רב,
אני גרה במושב שיש בו כביש ארוך ולאורכו בתים פרטיים. מטיילת עם הכלב שלי והוא עושה פיפי על חלק מהדשא או מדרכה או עצים שיש בסביבה (לעולם לא נכנסים אל תוך חצרות או חניות או בתים של אנשים). שכנה החליטה להעיר לי על כך שהוא עושה פיפי בסביבת הבית שלה ויש כעת פיקוח מטעם המועצה של המושב ואקבל על כך קנס. כששאלתי אותה היכן הכלב שלי אמור להשתין ענתה לי שאקח כלי שישתין לתוכו. מלבד הגיחוך שזה העלה בפניי, אני תוהה האם קיים חוק כלשהו לגבי היכן מותר והיכן אסור לכלב להשתין? כמובן שצואה נאספת בשקית.אין חוק עזר עירוני וודאי לא ראשי אשר אוסר על הטלת שתן במקומות ציבוריים. כמובן שלא ניתן להכנס לשטח משותף בבניין שלא מתגוררים בו ולתת לכלב להטיל שתן, אך כל עוד מדובר בשטח אשר משמש את כלל הציבור, אין מניעה לכך ומדובר באיום סרק.יצאתי היום לטיול עם משפחתי והשארתי את הכלב קשור בחצר.
כשחזרנו כעבור מספר שעות הכלב היה משוחרר.
האם יש חוק האוסר על שחרור של כלב שאינו שלך?
(ככל הנראה שיחררו אותו שכנים שלא אהבו את הנביחות שלו כשיצאנו)במידה והכלב קשור בחצר הפרטית שלך מדובר בהסגת גבול. ככל וכלב גורם למטרד רעש יש לפנות לגורמים הרלוונטים ברשות ולהתריע בפניהם או לפנות לערכאות שיפוטיות. עד לכאן החוק היבש וממילא אין לך ראיה במי מדובר. בפרקטיקה שכנים מתוסכלים עלולים לפגוע בכלב. המלצתי בכלל לאור מכת גניבות הכלבים בשנים האחרונות לא להשאיר כלב בחצר ללא השגחה. ובמידה ועלולה להיות בעיה שקשורה למטרד רעש יש לנסות לטפל בה כיוון שיש אנשים שלוקחים את החוק לידיים מרעילים פוגעים או מעלימים כלבים.היום רציתי לקנות חלב בחנות מנטה(חנות נוחות), המוכרת אסרה עליי להיכנס עם הכלבה, למרות שבעבר כבר נכנסתי עם הכלבה לחנות.
מיותר לציין שהכלבה מחונכת וכמובן הייתה קשורה ברצועה.
מה המדיניות במקרים כאלו?מותר למקומות פרטיים לאסור על הכנסת כלבים מלבד כלבי נחיה.במידה ויש מדיניות סותרת יש לברר מול בעלי המקום בצורה רשמית ומסודרת.היי
הוגשה תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות על הכלב שלנו שנשך אישה ברחוב במקום ציבורי, אני בכלל טוען שלא היה מגע ביניהם.
דיווחה לשירות הווטרינרי רק אחרי יומיים.
למותר לציין שלאחר הזמנה למשטרה, החליטה המשטרה לא להגיש כתב אישום
1. אם כתב התביעה הוגש על שמי ולא על שם הבעלים שהוא קרוב משפחה שלי, האם זה חוקי?כל אדם בגיר הינו אישיות משפטית נפרדת , הווה אומר כי אם קרוב משפחה אינו הבעלים הרשום אינו המחזיק ולא היה עם הכלב במועד האירוע בפועל אין כל זיקה בינו לאירוע וניתן לטעון להעדר יריבות לעניין זה .האם חל איסור בכניסת הולכי רגל (במקרה הזה טיול עם כלב) לחניון של בניין מגורים? אין במקום שום שלט שאוסר על כניסת זרים או מצהיר כי זה הוא שטח פרטי.

אני לעיתים מטייל עם כלבי החששן בחניונים של בתים, כי זו סביבה יותר נוחה לו. ואתמול אחת השכנות בבניין שמולי התעצבנה שאני מטייל שם.

בנוסף - מה אומר החוק לגבי עשיית צרכים על מכונית או על קיר חיצוני של בית (הנמצא ברשות הרבים)?שלום סיוון,
אשמח באם תצרי עימי קשר באופן דחוף
על מנת להתייעץ איתך

תודה
גל
0544345775שלום רב, הכלב שלי פיתח הרגל לעשות פיפי בשביל כניסה לבניין בו אני מתגוררת,אזור פתוח בין שתי מדשאות אך הוא עושה בצד המדרכה. אחת השכנות התלוננה ואף איימה להביא פקח אם הכלב לא יפסיק לעשות פיפי לאורך השביל. האם יש חוק שאומר על הכלב לעשות פיפי במקום זה? תודה מראש.ננשכתי על ידי חתול בגן חיות החתול הינו חתול שכונתי ומשוטט באזור הגן חיות והינו מטופל על ידי גן החיות וברצוני לדעת האם אני זכאי לפיצוי בגין עוגמת נפש והוצאות נסיעות וביטל ימי עבודה עקב הטיפול בחשש מכלבת וחרף התחייבות גן החיות להסגיר את החתול ללשכת הבריאות שאמנם לא ביצעו את ההסגר ועקב זאת הייתי בפחד כל העשרה ימים שנדרשים מבחינה רפואית ובאמצע אף הוא נעלם ולא נצפה כלל וזה היה עוגמת נפש ופחד גדול מאוד.
השאלה א. האם הטיפול בחתול משייך את החתול באחריות לגן החיות?
ב. האם עצם הנשיכה שהייתה בתחום הגן חיות מחייבת את האתר באחריות לנשיכה?«   «הבא   | 37 | 36 | 35 | 34 | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...