פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

פקח תפס אותי עם כלב ללא רצועה. הוא שלח לי קנס הביתה על סמך הזדהות שלי בע״פ (ללא תעודה מזהה) ולא סרק את הצ׳יפ של הכלב. האם עקב ההתנהלות הרשלנית הזו יש עילה להישפט?ערב טוב, האם ישנו חוק לפיו בדירת גן הבעלים מחוייבים לאסוף צואת כלבים ממש כמו ברחוב? מדובר על התאספות של כשבוע, הגינה פרטית של הדירה מטה בבניין משותף.שלום,

מי אחראי על פציעת ילד שנמצא בתוך גינת כלבים? הורה חסר אחריות שמביא את הילד לשם או בעלי הכלב שהביאו את הכלב למקום הציבורי היחיד שניתן לשחרר את הכלב?

תודהשלום,
אני מנסה להבין מה מותר ומה אסור מבחינת פרסום של וטרינטרים נכון להיום. מה מותר לפרסם?

מה המגבלות? אני מבינה שאסור לפרסם מבצעים או לפרסם דברים שעשויים להטעות את הציבור.

ברור שאי אפשר למכור הבטחות שווא או להצהיר שאתה מומחה למשהו שאתה לא. ידוע לי גם שחל איסור על פרסום באתרים לא ראויים, או בבאנרים. אך השאלה מה כן מותר? האם מותר למשל לפרסם סרטון תדמיתי ביוטיוב? כזה שבו הוטרינר מסביר מה השירותים שהוא נותן

תודהשלום,
לפני כחודשיים מצאתי כלבה משוטטת ומוזנחת, אך בעלת שבב. התקשרתי לבעלים הרשום בשבב והוא אמר שמסר אותה, אך אין לו פרטי התקשרות של האדם שלקח את הכלבה. הוא הסכים, במידה ואמצא לה בית מאמץ אחר, לחתום על טופס העברת בעלות חדש, ואכן כך היה.
כאשר שלחתי את טפסי העברת הבעלות לעיריה בה מתגורר הבעלים המוסר, הם חיפשו ומצאו את פרטי האדם שלקח ממנו את הכלבה, לפני 8 חודשים. הם התקשרו אליו והוא אומר שכאשר הכלבה נעלמה מביתו הוא ניסה להגיש תלונה במשטרה אך הם נפנפו אותה, אבל היום הוא לא רוצה אותה, הוא רק רוצה החזר כספי בעבור החיסונים שנתן לה כשהיתה ברשותו. אני לא יודעת על אילו חיסונים הוא מדבר, כי לא הוצגה בפני עדיין קבלה או הכוחה לחיסון. בכל מקרה, ב-8 החודשים מאז שנמסרה לרשותו ועד היום הוא לא דאג שהכלבה תהיה רשומה על שמו במאגר השבבים הארצי, לא חיסן אותה לכלבת ולא שילם עליה אגרה (תוקף החיסון שלה פג כשבועיים לאחר המסירה, כלומר האדם שלקח אותה היה אמור לחסן אותה כבר אז, כשלקח אותה).
להבנתי, אם הוא לא רשום כבעלים שלה אז אין לו שום תוקף חוקי. השאלה היא, בהינתן שיש עכשיו 2 טופסי העברת בעלות, שניהם מהבעלים הרשום בשבב, מי קובע? האם הישן יותר? החדש יותר? מי שימהר לרשום את הכלבה על שמו קודם?
אני דואגת שהכלבה תמצא את עצמה שוב בבית שלא טיפל בה וגם לא ממש רוצה בה אך מחפש להכניס קצת כסף מהסיטואציה.
תודה.יש לי שכן שכבר תקופה מאיים לנו על הכלבות.
היום בשעה 9:40 הוא דרס לי את אחת הכלבות וברח. הלכבה בסדר אבל אי אפשר לעבור על זה בשתיקה. אישתי עדה להכל. מה האפשרויות שלי?קיבלתי דוח מפקח ע״ס 475 שח על החזקת כלב שאינו קשור ברצועה. הכלב אכן היה קשור ברצועה אך איבדתי אחיזה ברצועה, הוא היה במרחק 5 מטר ממני ובזמן שהלכתי לכיוונו כדי לתפוס את הרצועה עצר אותי הפקח. בנוסף, יש לי עדה שמחזקת את הסיפור. האם שווה ללכת עם זה למשפט?שלום ,
האם מותר לפקח עיריה לתת קנס לשני כלבים ששיחקו במגרש סגור ב 7 בבוקר, כאשר במגרש אין תמרור או אזהרה לא להכניס כלב למגרש במטרה לשחק כשאין אף אחד במגרש .
אשמח לתשובה מהירה תודה.היי סיוון
ברצוני לדמת האם יש חוק שיכול לבוא להגנתי בעיניין כלב מאיים, רועה גרמני גדול של השכן שגר איתנו בחצר משותפת ומפחיד ונובח בלי סוף רוב היום. מפחיד לי משפחה וחברים
הכלב בחצר משותפת ללא רצועה וללא מחסום 24/7
האם כלב חייב להיות קשור גם שזה חצר פרטית?
האם יש חוק לגבי נביחות טורדניות?
(לא יודע אם זה חשוב אבל הבית המשותף נימצא במושב.)שלום,
לפני כשבוע הכלבה שלי ברחה לי מהבית והשעה כלבה של שכן. כשהגעתי ותפסתי אותה הוא אמר לי שהכלבה שלו נשכה אותו מהבהלה.

עכשיו, קיבלתי שיחה מהשירות הווטרינרי שאומרים שהוא טוען שהכלבה שלי נשכה גם אותו ומסמנים אותה להסגר.
מה עליי לעשות? השכנים שמעו שהוא אמר שהכלבה שלו נשכה אותי.האם יש חוק האוסר על השארת אוכל או מים בחצר בית פרטית עבור חזירי בר?
אמי קבלה כתב תביעה לבית משפט לתביעות קטנות בשל כך.
תודה רבהיש בישובנו כלבת צייד רודג'יאן רידג'בק תוקפנית סידרתית.
הבעלים מוציאים את כלבתם לחצר הבית לא מגודרת ללא רצועה, לא תמיד לוקחים אותה לטייל עם רצועה.
הכלבה פצעה מספר אנשים שהלכו לטייל עם כלבתם.
בעבר ניצלתי בנס מתקיפה הבעלים ראו שהיר רצה לעברי ונזפו בכלבתם.
לפני כשבוע בשבת משפחה הלכה לטייל עם כלבתם והותקפה באכזריות.
יום ראשון בבוקר יצאתי לטייל עם גורה של אחיין שלי שגר מול הבית של הכלבה התוקפנית והיא היתה משוחררת והתקרבה לעברי וזרקתי לעברה אבן קטנה והיא ברחה לביתה.
הבן אדם שהותקף ביום שבת ואני התקשרנו ביום ראשון למועצה והפקח נתן ברירת קנס.
השבת בשעה 8:00 יצאתי מהבית של אחיין שלי עם הגורה מהצד האחורי והצלחתי לזהות שהכלבה התוקפנית משוחררת בחצר הבית ומיד חזרתי לבית.שלום :)
ממש לאחרונה אימצתי כלב מסוג פיטבול והייתי רוצה לדעת האם מותר לי לשחרר אותו בגינת כלבים עם מחסום פה כמובן?
תודהברצוני לגדל בבית חיה שנקראת וולרו, שהיא כמו קנגרו רק בגודל של כלב, רציתי לדעת האם מותר לגדל חיה כזו בארץ? החיה אוכלת עשב בעיקר ואזור התפוצה שלה הוא אוסטרליהשלום,
כפר הים בחדרה אכן אוסר בתקנון על הכנסת בע"ח למתחם, ולכן לא ניתן להכניס בע"ח.
המבקש להכניס בע"ח למתחם, נדרש למאבק משפטי.האם כשעושים העברת בעלות בעירייה צריך להביא כלב או שאני יכולה לעשות את העברה ללא כלב.

בשבוע הבאה יש לכלבה ניתוח ורופא מבקש לבצע העברת בעלות האם זה כרוך בתשלום?

תודה
סופיהשלום
העברת בעלות אינה דורשת הבאת הכלב פיזית למקום.
באשר לתשלום- התשלום בגין העברת הבעלות יועבר בסופו של דבר לרשות.במשך כשנה אנו סובלים מדייר ששכר דירת קרקע הצמודה לבית שלנו. הוא עובר דרך הגדר, נושך את צינור המים וגורמים לפיצוץ וכן את חוטי החשמל שמיועדים לתאןורה בגינה. האם אני יכולה לתבוע את הבעלים בגין נזק? עלי לציין כי 3 פעמים תיקנו את הנזק על חשבוננו. הפעם השכן פשוט מתעלם מאיתנו ואינו מוכן לקחת אחריות. (בפעמים הקודמות הוא אמר שיתקן, אך לא תיקן ואנחנו עשינו זאת חוץ מפע אחת שבה לחצנו אותוו והוא סידר באופן חלקי. עכשיו נאלצנו שוב לסדר והוא פשוט מתעלם מאיתנו ועוד כועס עלינו שאנחנו פונים אליו בעניין זהשלום,
לבעלים של כלב יש אחריות על מעשי כלבו, ולכן ניתן לתבוע את הבעלים על הנזקים שגרם כלבו.
יחד עם זאת, כמובן שיהיה עליכם, במסגרת ההליך המשפטי, להוכיח שהכלב של השכן הוא זה שגרם לנזקים (באמצעות צילום, סרטון וכדומה, שמוכיחים את טענותיכם).שלום..יש לי שאלה האם יש חוק שאוסר על הכלב שלי לעשות צרכים בגינה הפרטית שלי..?שלום
כלב בהחלט יכול לעשות צרכים בגינה פרטית.
יחד עם זאת, אסור שהדבר יעלה כדי מפגע תברואתי, כלומר יש לאסוף את הצואה בסמוך לכך.
במידה שהשכנים מתלוננים על ריח או מטרד אחר כתוצאה מן הצואה, הרשות בהחלט יכולה לפעול ולקנוס בגין מטרד.שלום לכולם,
הסיפור פה קצת מורכב ומאוד מלחיץ, אני יושבת פה ערה כל הלילה ולא יודעת מה לעשות!

יש לי כלבה חביבה ומבוגרת מאוד, בת 15 עוד מעט. מאוד רגישה וטובה מעולם לא נשכה אף אחד. מידי פעם אני לוקחת כלבים לאומנה והיא תמיד מסתדרת איתם יופי.

לפני כמה ימים חברה טובה ביקשה ממני לקחת כלב דחוף לאומנה שמצאה במצב רע בצפון ופשוט לא ידעה מה לעשות איתו.. למרות שאין לו שבב ובדרך כלל אני לא לוקחת כלבים בלי שבב (כי אין היסטוריה רפואית), הפעם הסכמתי כי היא ממש התחננה והכלב נראה מתוק ולא מזיק. כמובן ששמתי אותו בחצר ולא עם הכלבה שלי למקרה שהוא חולה, ולקחתי לבדיקה רפואית.

אתמול בבוקר הבן הקטן שלי שיחק איתו קצת בחצר ובטעות דרך לו על הזנב, מה שגרם לו לנשוך אותו קלות ברגל (ראיתי וזה באמת היה נשיכה של כלב מבוהל מכאב, לא משהו אחר). לצערי ירד לו קצת דם, אז אחרי שחיטאתי ושמתי יוד לקחתי למרכז הרפואי בשביל חיסון טטנוס וכלבת, היות וזה כלב בלי חיסון.

הבעיה היא שברגע שמדווחים על כזה דבר משרד הבריאות מיד מדווח לוטרינר העירוני ומוציאים צו הסגרה נגד הכלב.

כשחזרתי הביתה התקשרו אלי מההסגר וביקשו שאביא את הכלב תוך 24 שעות. ניסיתי להסביר להם את המצב ולבקש שישאר בהשגחה אצלי כי וטרינר בדק אותו והוא לא באמת תוקפני.. אבל כמובן שהתחנונים נפלו על אזניים ערלות והם דרשו שאביא את הכלב תוך יום.

עכשיו הצרות באמת מתחילות - כנראה שהכלב איכשהו הרגיש שמשהו רע הולך לקרות כי במהלך הלילה הוא פשוט חפר מתחת לגדר וברח החוצה! חצי יום חיפשתי אותו עם האוטו אבל פשוט נעלמו עקבותיו.

התקשרתי להודיע להסגר על מה שקרה והם בתגובה רמזו לי "בעדינות" שהם יכולים לבוא לבדוק ולקחת אותו ושצפוי לי כנס גדול אם אני משקרת. כמובן שבהתחלה לא הייתי לחוצה כי אני דוברת אמת, אבל אז פתאום נפל לי האסימון - מה אם הם יבואו ויחליטו לקחת את הכלבה שלי במקום? מבחינתם הם אמורים לקבל כלב ויש להם את הכתובת שלי, הם לא יודעים איזה כלב..

ממש לא אכפת לי לשלם כנס אבל אני מפחדת על הכלבה שלי שזקנה מאוד ולא תוכל להסתדר בהסגר..
האם זה יכול לקרות? הם יכולים באמת לבוא בהפתעה ולקחת לי את הכלבה? יש לי הוכחות שהיה אצלי כלב אומנה (שיחות פייסבוק ותמונה) אבל האם זה בכלל יעניין אותם?

כשדיווחתי על המקרה כמובן שסיפרתי על הכלב אומנה אז הם יודעים את הסיפור המלא, אבל אני מאוד מפחדת שממקום של הקטנת ראש או אפילו רשעות הם יחליטו לפגוע בכלבה שלי במקום.

אשמח לכל תשובה או יעוץ מה אפשר לעשות..
תודה!

מירי.שלום רב,
הרשות מחויבת להסגיר את הכלב נשוא התלונה.
במידה שהננשך אינו יודע לזהות מי מהכלבים המעורבים באירוע נשכהו, אזי כל הכלבים ידרשו להסגר.
במידה שקיימת תלונה על כלב ספציפי, אין כל סיבה להסגיר כלב אחר.היי אתמול הכלבה שלי שקטה מישהו ברחוב (לא נכחתי באירוע זה היה עם אבא שלי) ככל הנראה הבן אדם התלונן על השריטה ועכשיו דורשים ממני להסגיר את הכלבה ל10 ימים. האם הדבר חוקי הרי היא נשכה.
תודהשלום רב
בהתאם לפקודת הכלבת, ניתן להורות על הסגרה גם במקרים של שריטה. הדבר מחייב הפעלת שיקול דעת.
יחד עם זאת, בהחלט תלוי מה הדיווח שדווח למשרד הבריאות. מכיוון שמשרד הבריאות מקבל באופן אוטומטי את טענת המתלונן על כך שננשך, אז אוטומטית מורים על הסגרה.«   «הבא   | 37 | 36 | 35 | 34 | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...