פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

יש לי שכן שכבר תקופה מאיים לנו על הכלבות.
היום בשעה 9:40 הוא דרס לי את אחת הכלבות וברח. הלכבה בסדר אבל אי אפשר לעבור על זה בשתיקה. אישתי עדה להכל. מה האפשרויות שלי?קיבלתי דוח מפקח ע״ס 475 שח על החזקת כלב שאינו קשור ברצועה. הכלב אכן היה קשור ברצועה אך איבדתי אחיזה ברצועה, הוא היה במרחק 5 מטר ממני ובזמן שהלכתי לכיוונו כדי לתפוס את הרצועה עצר אותי הפקח. בנוסף, יש לי עדה שמחזקת את הסיפור. האם שווה ללכת עם זה למשפט?שלום ,
האם מותר לפקח עיריה לתת קנס לשני כלבים ששיחקו במגרש סגור ב 7 בבוקר, כאשר במגרש אין תמרור או אזהרה לא להכניס כלב למגרש במטרה לשחק כשאין אף אחד במגרש .
אשמח לתשובה מהירה תודה.היי סיוון
ברצוני לדמת האם יש חוק שיכול לבוא להגנתי בעיניין כלב מאיים, רועה גרמני גדול של השכן שגר איתנו בחצר משותפת ומפחיד ונובח בלי סוף רוב היום. מפחיד לי משפחה וחברים
הכלב בחצר משותפת ללא רצועה וללא מחסום 24/7
האם כלב חייב להיות קשור גם שזה חצר פרטית?
האם יש חוק לגבי נביחות טורדניות?
(לא יודע אם זה חשוב אבל הבית המשותף נימצא במושב.)שלום,
לפני כשבוע הכלבה שלי ברחה לי מהבית והשעה כלבה של שכן. כשהגעתי ותפסתי אותה הוא אמר לי שהכלבה שלו נשכה אותו מהבהלה.

עכשיו, קיבלתי שיחה מהשירות הווטרינרי שאומרים שהוא טוען שהכלבה שלי נשכה גם אותו ומסמנים אותה להסגר.
מה עליי לעשות? השכנים שמעו שהוא אמר שהכלבה שלו נשכה אותי.האם יש חוק האוסר על השארת אוכל או מים בחצר בית פרטית עבור חזירי בר?
אמי קבלה כתב תביעה לבית משפט לתביעות קטנות בשל כך.
תודה רבהיש בישובנו כלבת צייד רודג'יאן רידג'בק תוקפנית סידרתית.
הבעלים מוציאים את כלבתם לחצר הבית לא מגודרת ללא רצועה, לא תמיד לוקחים אותה לטייל עם רצועה.
הכלבה פצעה מספר אנשים שהלכו לטייל עם כלבתם.
בעבר ניצלתי בנס מתקיפה הבעלים ראו שהיר רצה לעברי ונזפו בכלבתם.
לפני כשבוע בשבת משפחה הלכה לטייל עם כלבתם והותקפה באכזריות.
יום ראשון בבוקר יצאתי לטייל עם גורה של אחיין שלי שגר מול הבית של הכלבה התוקפנית והיא היתה משוחררת והתקרבה לעברי וזרקתי לעברה אבן קטנה והיא ברחה לביתה.
הבן אדם שהותקף ביום שבת ואני התקשרנו ביום ראשון למועצה והפקח נתן ברירת קנס.
השבת בשעה 8:00 יצאתי מהבית של אחיין שלי עם הגורה מהצד האחורי והצלחתי לזהות שהכלבה התוקפנית משוחררת בחצר הבית ומיד חזרתי לבית.שלום :)
ממש לאחרונה אימצתי כלב מסוג פיטבול והייתי רוצה לדעת האם מותר לי לשחרר אותו בגינת כלבים עם מחסום פה כמובן?
תודהברצוני לגדל בבית חיה שנקראת וולרו, שהיא כמו קנגרו רק בגודל של כלב, רציתי לדעת האם מותר לגדל חיה כזו בארץ? החיה אוכלת עשב בעיקר ואזור התפוצה שלה הוא אוסטרליהשלום,
כפר הים בחדרה אכן אוסר בתקנון על הכנסת בע"ח למתחם, ולכן לא ניתן להכניס בע"ח.
המבקש להכניס בע"ח למתחם, נדרש למאבק משפטי.האם כשעושים העברת בעלות בעירייה צריך להביא כלב או שאני יכולה לעשות את העברה ללא כלב.

בשבוע הבאה יש לכלבה ניתוח ורופא מבקש לבצע העברת בעלות האם זה כרוך בתשלום?

תודה
סופיהשלום
העברת בעלות אינה דורשת הבאת הכלב פיזית למקום.
באשר לתשלום- התשלום בגין העברת הבעלות יועבר בסופו של דבר לרשות.במשך כשנה אנו סובלים מדייר ששכר דירת קרקע הצמודה לבית שלנו. הוא עובר דרך הגדר, נושך את צינור המים וגורמים לפיצוץ וכן את חוטי החשמל שמיועדים לתאןורה בגינה. האם אני יכולה לתבוע את הבעלים בגין נזק? עלי לציין כי 3 פעמים תיקנו את הנזק על חשבוננו. הפעם השכן פשוט מתעלם מאיתנו ואינו מוכן לקחת אחריות. (בפעמים הקודמות הוא אמר שיתקן, אך לא תיקן ואנחנו עשינו זאת חוץ מפע אחת שבה לחצנו אותוו והוא סידר באופן חלקי. עכשיו נאלצנו שוב לסדר והוא פשוט מתעלם מאיתנו ועוד כועס עלינו שאנחנו פונים אליו בעניין זהשלום,
לבעלים של כלב יש אחריות על מעשי כלבו, ולכן ניתן לתבוע את הבעלים על הנזקים שגרם כלבו.
יחד עם זאת, כמובן שיהיה עליכם, במסגרת ההליך המשפטי, להוכיח שהכלב של השכן הוא זה שגרם לנזקים (באמצעות צילום, סרטון וכדומה, שמוכיחים את טענותיכם).שלום..יש לי שאלה האם יש חוק שאוסר על הכלב שלי לעשות צרכים בגינה הפרטית שלי..?שלום
כלב בהחלט יכול לעשות צרכים בגינה פרטית.
יחד עם זאת, אסור שהדבר יעלה כדי מפגע תברואתי, כלומר יש לאסוף את הצואה בסמוך לכך.
במידה שהשכנים מתלוננים על ריח או מטרד אחר כתוצאה מן הצואה, הרשות בהחלט יכולה לפעול ולקנוס בגין מטרד.שלום לכולם,
הסיפור פה קצת מורכב ומאוד מלחיץ, אני יושבת פה ערה כל הלילה ולא יודעת מה לעשות!

יש לי כלבה חביבה ומבוגרת מאוד, בת 15 עוד מעט. מאוד רגישה וטובה מעולם לא נשכה אף אחד. מידי פעם אני לוקחת כלבים לאומנה והיא תמיד מסתדרת איתם יופי.

לפני כמה ימים חברה טובה ביקשה ממני לקחת כלב דחוף לאומנה שמצאה במצב רע בצפון ופשוט לא ידעה מה לעשות איתו.. למרות שאין לו שבב ובדרך כלל אני לא לוקחת כלבים בלי שבב (כי אין היסטוריה רפואית), הפעם הסכמתי כי היא ממש התחננה והכלב נראה מתוק ולא מזיק. כמובן ששמתי אותו בחצר ולא עם הכלבה שלי למקרה שהוא חולה, ולקחתי לבדיקה רפואית.

אתמול בבוקר הבן הקטן שלי שיחק איתו קצת בחצר ובטעות דרך לו על הזנב, מה שגרם לו לנשוך אותו קלות ברגל (ראיתי וזה באמת היה נשיכה של כלב מבוהל מכאב, לא משהו אחר). לצערי ירד לו קצת דם, אז אחרי שחיטאתי ושמתי יוד לקחתי למרכז הרפואי בשביל חיסון טטנוס וכלבת, היות וזה כלב בלי חיסון.

הבעיה היא שברגע שמדווחים על כזה דבר משרד הבריאות מיד מדווח לוטרינר העירוני ומוציאים צו הסגרה נגד הכלב.

כשחזרתי הביתה התקשרו אלי מההסגר וביקשו שאביא את הכלב תוך 24 שעות. ניסיתי להסביר להם את המצב ולבקש שישאר בהשגחה אצלי כי וטרינר בדק אותו והוא לא באמת תוקפני.. אבל כמובן שהתחנונים נפלו על אזניים ערלות והם דרשו שאביא את הכלב תוך יום.

עכשיו הצרות באמת מתחילות - כנראה שהכלב איכשהו הרגיש שמשהו רע הולך לקרות כי במהלך הלילה הוא פשוט חפר מתחת לגדר וברח החוצה! חצי יום חיפשתי אותו עם האוטו אבל פשוט נעלמו עקבותיו.

התקשרתי להודיע להסגר על מה שקרה והם בתגובה רמזו לי "בעדינות" שהם יכולים לבוא לבדוק ולקחת אותו ושצפוי לי כנס גדול אם אני משקרת. כמובן שבהתחלה לא הייתי לחוצה כי אני דוברת אמת, אבל אז פתאום נפל לי האסימון - מה אם הם יבואו ויחליטו לקחת את הכלבה שלי במקום? מבחינתם הם אמורים לקבל כלב ויש להם את הכתובת שלי, הם לא יודעים איזה כלב..

ממש לא אכפת לי לשלם כנס אבל אני מפחדת על הכלבה שלי שזקנה מאוד ולא תוכל להסתדר בהסגר..
האם זה יכול לקרות? הם יכולים באמת לבוא בהפתעה ולקחת לי את הכלבה? יש לי הוכחות שהיה אצלי כלב אומנה (שיחות פייסבוק ותמונה) אבל האם זה בכלל יעניין אותם?

כשדיווחתי על המקרה כמובן שסיפרתי על הכלב אומנה אז הם יודעים את הסיפור המלא, אבל אני מאוד מפחדת שממקום של הקטנת ראש או אפילו רשעות הם יחליטו לפגוע בכלבה שלי במקום.

אשמח לכל תשובה או יעוץ מה אפשר לעשות..
תודה!

מירי.שלום רב,
הרשות מחויבת להסגיר את הכלב נשוא התלונה.
במידה שהננשך אינו יודע לזהות מי מהכלבים המעורבים באירוע נשכהו, אזי כל הכלבים ידרשו להסגר.
במידה שקיימת תלונה על כלב ספציפי, אין כל סיבה להסגיר כלב אחר.היי אתמול הכלבה שלי שקטה מישהו ברחוב (לא נכחתי באירוע זה היה עם אבא שלי) ככל הנראה הבן אדם התלונן על השריטה ועכשיו דורשים ממני להסגיר את הכלבה ל10 ימים. האם הדבר חוקי הרי היא נשכה.
תודהשלום רב
בהתאם לפקודת הכלבת, ניתן להורות על הסגרה גם במקרים של שריטה. הדבר מחייב הפעלת שיקול דעת.
יחד עם זאת, בהחלט תלוי מה הדיווח שדווח למשרד הבריאות. מכיוון שמשרד הבריאות מקבל באופן אוטומטי את טענת המתלונן על כך שננשך, אז אוטומטית מורים על הסגרה.האם שווה להילחם על החוק הגורף של קשירת כלב ברצועה, לא משנה מיזגו, בטענה של סתירה לחוק צער בעלי חיים? יש אנשים הרבה יותר מסוכנים מכלבים, שאותם לא קושרים....שלום גיל
אני מבינה את הרציונל העומד מאחורי הצעתך.
יחד עם זאת, מובן שהרשות אינה יכולה לאבחן כל כלב וכלב, ולקבוע באופן סלקטיבי איזה כלב יהיה נתון ברצועה ואיזה לא.
מטרת החקיקה היא להגן על שלומו ובריאותו של הציבור (אגב, להגן גם על שלומם ובריאותם של בעלי חיים אחרים).
לכן, בנסיבות אלו וביחוד נוכח מקרי תקיפה חוזרים ונשנים בשנים האחרונות, איני רואה שיש להצעתך היתכנות.שלום רב, היום קיבלתי 2 קנסות בדואר בסכום של 475 אחד משום שהכלבה שלי לא מחסנת והשני בטענה שהיא ללא שבב בנוסף כתוב בקנסות כי יש צילום של הכלבה שלי ליד הבית.
בתאריך ובשעה שבו נצפתה הכלבה ככתוב בקנס לא הגיע שום פקח ובדק האם היא מחוסנת או האם יש לה שבב לכן אני לא מבינה מאיפה הטענות המגוחחות האלו.
בנוסף לכלבה יש שבב והיא עברה חיסון 4 ימים לאחר שנכתב בקנס שהיא נבדקה והיא לא מחוסנת. עוד אוסיף ואומר שלפי התאריך על הקנס המקרה היה בסוף אפריל ואנחנו קיבלנו את הקנס רק ביוני כך שאין מצב שחיסנו את הכלבה מכדי להימנע מהקנס המגוחך הזה. שאלתי היא כיצד אני מבטלת את הקנסות האלו ומהי נטל ההוכחה עליי ועל העירייהשלום רב,
עליך לפנות לרשות עם המידע העובדתי המצוי בידיך בעניין החיסון והשבב. וכן, זכותך לקבל מהרשות כל מידע שקיים בידיה בכל הקשור למתן הקנס.
במידה שלא תצליחי להגיע עם הרשות להבנות, נדרש ליווי וטיפול של עורך דין.קבלתי דוח מנהלי כלב משותפת ללא תמונה ללא מיקום לשעה יש לי ילדה מה נכה 100%שליפעמים בורח לה הכלב אבל הוא חוזר תוך 10דקות הוא לא מושך ולא תוקף'שלום רב,
על פי החוק כל כלב נדרש להיות מוחזק ברצועה ברשות הרבים. אין זה מעניינה של הרשות מה היא הסיבה לכך שהכלב לא הוחזק ברצועה.
נקודת המוצא היא שהבעלים הוא האחראי על כלבו ועל כן עלייך ללוות את ביתך ולהבטיח שהדבר לא ישנה.
במידה שהכלב בורח, וניתן קנס, איני רואה עילה לביטול הדו"ח.ביום שבת יצאנו מהבית וראינו ברחוב את שני הכלבים הגדולים של השכן יחד איתו כאשר שניהם משוחררים ומהלכים חופשי. החתול שלנו שאיתנו כבר 8 שנים היה במקרה באותו מקום כמוהם ואחד מהכלבים, שהיו משוחררים לחלוטין תקף את חתולנו שמת מפצעיו רגעים קצרים לאחר שחילצנו אותו. רציתי לשאול מה אפשר לעשות במצב זה במישור המשפטי מאחר שזה הגיע למצב זה כתוצאה מרשלנות של הבעלים שלהם.שלום רב,
ראשית, אני משתתפת בצערך.
שנית, מן המתואר על ידך עולה כי מדובר במקרה של רשלנות. מה גם שעל פי החוק, אחריות בעלים על מעשי כלבו היא אחריות חמורה. לכן, בהחלט ניתן לתבוע.
במידה שאת מעוניינת להתקדם להליכים משפטיים, יש לפנות לקבלת יעוץ משפטי מסודר.שלום
יש לי שכנה שמסתובבת עם הכלב שלה הקטן משוחרר (הכלב שלי תמיד עם רצועה).
יש מקרים שאנחנו יוצאים או חוזרים הביתה והכלב שלה רץ בנביחות לכלב שלי.
הכלב שלי לא אוהב זאת ומנסה לתקוף אני פוחדת שיןם אחד הוא יצליח.ביקשתי מהשכנה לשים ךו רצועה אבל היא ממשיכה להסתובב איתו משוחררשלום רב,
החוק להסדרת הפיקוח על הכלבים קובע שכל כלב באשר הוא (ללא קשר לגילו, לגודלו וכדומה) צריך להיות נתון ברשות הרבים ברצועה של עד 5 מטרים.
כדי למנוע מקרה עתידי, אני מציעה לך לתעד את הכלב משוחרר, לפנות לרשות על מנת שתפעל בנושא ותקנוס את את בעל הכלב המשוחרר, וכן לשלוח לו מכתב התראה מטעמך על המצב.«   «הבא   | 37 | 36 | 35 | 34 | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...