פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

האם זה חוקי להחזיק תרנגול בבית פרטי בהרחבה במושב (שטח חצי דונם)?שלום רב,
החזקה של תרנגול כחיית מחמד תלוי בחוק העזר המקומי של הרשות/עיר הספציפית בה הינכם מתגוררים.בני מצא בעישון לילה חתול דרוס ברחוב. בכאב ליבו פנה לוטרינר שיידע אותו על מחיר של 550 שח' לקבלת החתול ולטיפול בלילה.לאחר חצי שנה הודיע לנו הוטרינר שיש עלות נוספת של אישפוז בסך 550 שח' נוספים..(החתול בכל מקרה מת אצל הוטרינר)..
ברב חמתינו הודענו לוטרינר שלא נשלם גרוש נוסף ואף נהיה מוכנים ללכת לבית המשפט על כך.
האם אנו צודקים בעניין?
כיצד יתנהגו אחרים במקרים דומים אם הרופאים ינהגו בחזירות כזו ובחוסר התחשבות בכך שהחיה הפצועה אינה שייכת לאף אחד?
אשמח לחוות דעתכם.שלום רב מדובר בשאלה חוזית השאלה היא מה פרשנות
מסתברת של מה שנאמר לכם. על פניו נשמע שהתוספת שהווטרינר ביקש הוא סכום הגיוני. יחד עם זאת עצם העובדה שהוא נזכר אחרי חצי שנה מחלישה את הטענה שלו, הוא היה צריך לעדכן במועד שיהיה אשפוז והעלות היא X ליום. קשה לי לראות איך עניין כזה יגיע לערכאה משפטית אבל במידה וכן שאלה כזו תסוב סביב מה לכאורה הובטח והאם ההתנהלות הייתה בתום לב.התגלה כי קיבלתי קנס רק אחרי שהסכום הגיע עד מעל 1000 שקלים וגם הודעה זו הגיע לבית של אבא שבו מעולם לא התגוררתי. הקנס המקורי לא הגיע לידי. הטיפול בנושא כרגע הוא אצל עורך הדין סנדרוביץ מטעם עיריית תל אביב. במשרד עורך הדין אמרו כי הקנס נשלח לכתובת בה התגוררתי אך לא נדרש. לכן עליי לשלם כמעט 1500 שקלים. האם ישנה דרך להחזיר לסכום המקורי?כאשר קנס מגיע לכתובת הרשומה בו מתגורר הבעלים, אזיי אי דרישתו רובצת לפתחו של הבעלים (כלומר זו בעיה של מי שקיבל את הדרישה ולא דרש את המכתב בדואר) ומכאן ככל הנראה צמחה ריבית הפיגורים. בכל מקרה כדאי להוועץ בעו"ד שעוסק באופן רוטיני בטיפול בקנסות מול הרשויות.היי
שאלה בנוגע לזכויות שלי באשר למקרה שהתרחש אתמול בגינת כלבים.

הייתי עם הכלב שלי ששיחק עם כלבה אחרת בגינת כלבים.
[

לאחר 20 דקות הגיעה אישה עם שני כלבים גם בגודל גדול זכר ונקבה לגינה.

בכניסה לגינה הכלבה שהייתה כבר והכלב שלי רחרחו.

הכלב מזוג הכלבים שהגיע נהם ואז תקף את הכלב שלי והם התחילו להיאבק.

משכתי את הכלב שלי וצעקתי לה שתיקח את שלה.

עם היציאה שלה מהגינה החלפנו פרטים וגיליתי שהכלב שלי מדמם מהאוזן.

היום הייתי במרפאה והעלויות היו סביב 400 ש"ח

יש לציין שהכלב שלי בחיים לא תוקף ואם כבר תוקפים אותו ומגן על עצמו.

מה הזכויות שלי בנושא ומה עליי לעשות.

יידעתי את הבעלים של זוג הכלבים והיא התנערה וטענה שהכלב שלה צולע מאז אתמול.

אודה לכיצד יש לנהוג בענייןעל פי חוק בעלים אחראי על מעשי כלבו ולכן במידה וכלב תקף כלב אחר חלה עליו אחריות לשאת בנזקי הכלב הנפגע. יחד עם זאת במידה ועולה טענה הדדית או אשם תורם יש לבדוק את הדברים לגופם במסגרת פגישת יעוץ מול עו"ד. במידה ובעלי הכלב התוקף אינו מוכן לשלם ניתן לתבוע אותו בתביעות קטנות.עברתי לדירה בשכירות (בחוזה מותר בע״ח), ביום הראשון שלי בדירה נתקלתי בשכנה שגרה דלת לידי. היא טענה שכלבים נובחים ושהיא לא מוכנה שכלב יגור לידה, לבסוף אמרה שתפנה לעירייה וטרקה את הדלת.
כל זאת עוד לפני שהכלב נבח ולפני שהעברנו לילה אחד בדירה. האם היא יכולה להתלונן? מה העירייה יכולה לעשות במקרה כזה? גם אם הכלב באמת ינבח?
אני רק רוצה לדעת שאין סיכוי שיקחו לי את הכלב או יפנו אותי מהדירה.שלום רב, ככל הנראה מדובר בשכנה שלא רוצה כלבים לידה וכך היא פועלת באופן שיטתי להרחיקם. בכל מקרה הדבר אינו פשוט מבחינתה כי עליה להוכיח מטרד רעש או על העיריה על מנת שזו תיקנוס אותך. בכל מקרה על פי פסיקה לא ניתן לבטל רישיון החזקה של כלב בשל מטרדי ריח או רעש. לא כל הרשויות פועלות לפי חוק או מודעות לפסיקה הזו ולכן במידה והנושא מסתבך מומלץ לפנות לעו"ד בקיא בתחום.פיטבולית מעורבת שיחקה עם כלבה של השכנים ובגיל 5 חודשים ננשכה.
הפיטבולית יוצאת לטיול עם רצועה, הכלבה של השכנים ללא רצועה ניסתה לתקוף את הפיטבולית ונינזפה בחומרה ע"י הבעלים.
השכנים מידי פעם נותנים לכלבתם לצאת ללא רצועה ויושבים בכניסה לבית ללא טווח ראיה מלא.
כלבתם רצה לעבר הפיטבולית לתקוף אותה והיא נתפסה על חם ונינזפה בחומרה, הפיטבולית לא הגיבה ולא נבחה לעברה.
לפני כשלושה שבועות אחיינית שלי היתה עם הפיטבולית מחוץ לבית קשורה ברצועה.
השכנים הוציאו את כלבתם והיא רצה מידי לתקוף את הפיטבולית, אחיינית שלי מנעה פגיעה בכלבתה וננשכה ברגלה, הפיטבולית נשכה את הכלבה וכמעט הרגה אותה.
בעלי הכלבה הצהיר שהוא מצפצף על החוק.
מה העונש הצפוי בחוק לבעלים שמצפצפים על החוק.
מחכה להזדמנות שאוכל לצלם את כלבתם והם יחטפו קנס ע"י הפקח.על בעלים של כלב לצאת איתו לרשות הרבים כשהוא מולך ברצועה בידי מי שיכול לשלוט עליו. במידה והכלב משוטט באופן חוזר ונשנה קל וחומר תוקף זו עילה להעלאת הסטטוס שלו לכלב מסוכן ובמקרי קיצון אף לשלית רישיון. יש לדווח לרשות בצורה מסודרת בדבר שוטטות הכלבה ונשיכותיה באופן חוזא ונשנה על מנת שהרשות תיקנוס את הבעלים . במידה והעיריה לא ממלאת את תפקידה בצורה נאמנה ניתן לפעול נגדה במסגרת הליכים משפטיים. כמובן שניתן גן לתבוע אזרחית את בעלי הכלבה התוקפת בגין נזקים אותם גרמה.יש לי כלב מסוג פקינז נורא קטן ולא מזיק אסל לא כלכך ידידותי לאנשים זרים.
בעבר הוא נשך נערה ונשלח למכלאה.
היום שוב הוא נשך אישה מבוגרת השאלה היא האם העונש שוב יהיה מכלאה או שיש סיכוי שירצו להרדים אותו ?

תודה !שלום רב, בעקרון וטרינר יכול להחליט לשלול רישיון החזקה לבעלים אחרי נשיכה שניה . קודם לכן עליו לתת לבעלים התראה בדבר שלילת רישיון הבעלים צריך להשמעבפני הוטרינר ובמידה ולאחר מכן הוטרינר מחליט לבטל את הרישיון לבעלים זכות להגיש ערר על החלטתו תוך 5 ימים ממועד האירוע ובינתיים ניתן לבקש לעכב את פעולת מסירתו לגורם שלישי או המתתו. חשוב להבהיר שלא כל וטרינר יחליט לבטל את רישיון ההחזקה אחרי נשיכה שניה והדבר הינו פועל יוצא של שיקול דעתו והחלטתוהיי,
חברים נסעו לשישי שבת והשאירו את כלבם בחצר ביתם (שכנים היו אחראיים להביא לו מים, אוכל וטיולים) מסתבר שבשישי בערב שכנים (אחרים) שחררו אותו מהחצר כי נבח. במהלך השבת בעלי הכלב קיבלו טלפון מוטרינרית שהכלב נמצא מיובש ומת במהלך הטיפול אצלה.

האם קיימת אכיפה וחוק על מקרה כזה?במעשה פתיחת השער התרשלה השכנה, שכן וודאי יכולה היתה לצפות שהכלב עלול להפגע בצורה כלשהיא. לפיכך על פניו ניתן לתבוע אותה בהליך אזרחי בגין מות הכלב. קשה לי להאמין שהמדינה תקדם הליך פלילי גם לא רואה ככ סעיף חוק רלוונטי לענין זה.שלום רב חיסנתי את כלבי נגד כלבת במאי 2013
בערד
בינואר 2014 מסרתי את הכלב בצער רב עקב מעבר לחול עד היום אני לא גרה בישראל
קיבלתי מעריית ערד דוח שלא חיסנתי את הכלב. כלבת מ 2014 דוח של 1300 שח
אני לא גרה בישראל והכלב כבר 4 שנים לא שייך לי מה אני אמורה לעשות בדבר הזוי שכזה כול החיים היו לי כלבים בחיים לא ניתקלתי בדבר כזה הזוישלום רב,
ככלל תמיד כדאי במעמד העברת הבעלות הפיזית לדאוג שהבעלים ידווח לרשויות. במידה ויש לך כתב העברת בעלות את יכולה להציג אותו לעיריה כאינדיקציה שהכלב לא בבעלותך ולחילופין להציג אישור שאת שוהה בחול בכל השנים הללו. במידה והדבר לא מסתייע מול הרשות יש לערב עו"ד בטרם ינתנו עוד קנסות ויתפחו הקנסות הקיימים
.שלום רב,
ליד ביהס של בני מסתובב חתול תוקפני שקופץ , שורט ו פחידיצדים
היום החתול תקף אותי שרט ונשך אותי ברגל.
למרות פניות רבות למוקד העירייה בנושא לא נעשה דבר.
הייתי בבית החולים וקיבלתי זריקת טטנוס וכנראה שגם אאלץ לקבל חיסון נגד כלבת.
מדוע לחתול יש הגנה ולי ולילדי אין.
בעירייה אמרו שהם רק יכולים להעביר אותו למקום אחר.
האם יש לי עילה לתביעת העירייה על נזקי גוף?
ועל אוזלת ידם?
מציינת שהוא גם תקף מספר ילדים שרק רצו להגיע לביהס .שלום רב, אכן בהתאם לדין חתולים הינם חיה מוגנת ככלל אסור להעביר אותם לפגוע בהם להרעיל אותם וכד. לעניין ההעברה הרי שביצוע דבר מסוג זה אינו חוקי ונוגד את הנוהל. במידה והוכח בפרט ספציפי שתוקף העיריה צריכה ללכוד אותו לאחר נשיכה על מנת שישב בהסגר העירוני על מנת לשלול כלבת ולשחרר אותו לאחר 10 ימים . במידה והעיריה מחליטה מטעמים ספציפיים בשל תוקפנות לא להשיב אותו לשטח בו הוא חי אסור להם לזרוק אותו במקום אחר ועליהם למצוא לו אדם פרטי או עמותה שתיקח אותו תחת חסותה. במידה והעירייה לא עושה עבודתה נאמנה למרות אירועים חוזרים ונשנים יש אכן מקום לבדיקה בנוגע לתביעה אך הדבר תלוי במקרה הקונקרטי זאת רק עוד יכול להמליץ לאחר בדיקת הנושא לעומקשלום רב,
בבעלותי כלבה כבת שנה וחצי, שמפאת גודל האהבה שלי אליה, מטרידה אותי שאלה שאולי מוקדם לשאול אותה (גיל 42 עדיין נחשב "צעיר", יחסית...):
כיצד אוכל להבטיח שבמקרה שאיאסף אל אבותיי בטרם עת, הבעלות על הכלבה תעבור לאדם מסוים שהביע את הסכמתו לטפל ולהחזיק בה?
יש לציין כי ברקע לשאלה קיימת האפשרות שה"גרוש" שלי, שאיתו הייתי בזוגיות 7 שנים, ושאיתו גידלתי אותה בשנה הראשונה לחייה, ידרוש חזקה עליה במקרה דנן, ואת האופציה הזאת אני מעוניין לפסול ולשלול).

האם אוכל לנסח משהו בסגנון:
"להלן כתב העברת בעלות על כלבה בעלת שבב שמספרו XXXX.
בהיותי בדעה צלולה, בהכרה מלאה ובהבנה מלאה, מצווה אני בזאת - מרצוני החופשי והמוחלט, ללא פיתוי, כפייה, תחבולה, תרמית, איום או השפעה בלתי הוגנת ולאחר שהפעלתי שיקול דעת - על אשר יעשה במקרה של פטירת הבעלים הח"מ, או בכל מקרה של פגיעה בהכרה של הח"מ, בין אם זמנית או לצמיתות, אשר בגינן אין הח"מ כשיר לטפל בכלבה דנן, ולקבל החלטה בדעה צלולה בדבר החזקה עליה והטיפול בה, כמפורט להלן:
הריני מצווה בזה, כי במקרה שהתקיים אחד או יותר מהתנאים המפורטים לעיל, תעבור הבעלות על הכלבה ל_____ (שם, כתובת, ת"ז)".

אם כן, האם צריך עו"ד לשם כך?

תודה ושבת שלוםבעל חיים נחשב למטלטלין ועל כן צוואה היא הדרך לדאוג לחלוקת העזבון.הצוואה יכולה לכלול הוראות מדויקות ותנאים לביצועה על מנת להבטיח כי בעל החיים יקבל את הטיפול הראוי והמסור. כדאי לבנות מנגנון מסודר ובו לערב אף נאמן שיפקח על טיפול בבעל החיים כנגד הקצאת כספים לטיפולו.שלום

אשמח לייעוץ עבור אדם קרוב.
בני זוג (לא נשואים ולא ידועים בציבור) אימצו כלבה יחד אך במעמד יצירת רשיון החזקה עבור הכלבה,כאשר שניהם היו שם,האישה היא זאת שחתמה על הבעלות וכמו כן כמובן גם השבב רשום על שמה עם פרטיה.
לאחר תקופה הזוג נפרד, במהלך הפרידה,הכלבה הייתה אצל האישה אך כאשר התחילו שיפוצים בביתה, היא העבירה את הכלבה באופן זמני אל האיש, לקראת סוף השיפוצים,הכלבה חזרה אל האישה.
לאחר תקופה קצרה, שניהם נפגשו על מנת לנהל שיחה והשיחה גלשה לריב ולאחר מכן,האיש לקח את הכלבה מבית האישה.
לאחר כשבועיים,התברר לאישה כי אין בכוונת האיש להחזיר אליה את הכלבה וכי חסם את האישה בכל אמצעי תקשורת (פייסבוק,טלפון,וואטסאפ וכו')
וכעת אינו מוכן לדבר איתה על מנת שתוכל להשיב אליה את הכלבה.

מה צריך לעשות במצב כזה? האם יש לתבוע? האם יש להגיש תלונה במשטרה (למרות שהבנתי שהם לא מטפלים בנושאים כאלה יותר)?
האם היא יכולה ללכת לביתו של האיש (שעבר דירה מאז יחד עם הכלבה ולא סיפר זאת לאישה) ופשוט לקחת אותה?

אשמח לעצה כי היא אובדת עצות כרגע.

תודה.הכלבה לא אומצה אלא נרכשה לאחר שהאישה מצאה את המודעה עליה ודחפה לאימוץ הכלבה הספציפית הזאת.
התשלום התחלק חצי חצי בין שניהם.שלום רב,
מדובר בסכסוך בעלות .סכסוכים כאלו נדונים בפריזמה קניינית וכן של טובת בעל החיים. אלו לא דברים מוחלטים שניתן לומר תשובה חד משמעית לגביהם קל וחומר מרחוק בלי לדעת פרטים מהותיים שחשובים בעניין. לצורך מתן מענה מלא הפורס את כלל התמונה לאחר קבלת כלל המידע הרלוונטי, על הצד המבקש ייעוץ משפטי (בעצמו- שכן רק הוא יכול לספק את כלל המידע והפרטים)להפגש בצורה מסודרת עם עו"ד הבקיא בתחום.שלום רב,
האם דוור יכול להכנס לחצר פרטית עם שער נעילה שניתן לפתוח? הכלב התנפל עליו ושרט/נשך קלותשלום רב, במידה ומדובר היה בשער וודאי כזה על בריח הרי שהדבר נחשב להסגת גבול שזה אחד מהסייגים לפקודה שמשמעם הפחתה יחסית מאחריות ועד למתן פטור מאחריות באופן כליל. עד כמה תופחת האחריות הינו דבר אותו קובע השופט בהתאם לגופו של מקרה בהתאם לפרמטרים הקונקרטים שלו.שלום
לצערי הרב הכלב שלי נשך בן אדם בזמן הריב של הכלבים.
קרה את זה בגינת כלבים ציבורית ובן אדם שהוא נשך לא בעלים של כלב שהיה להם ריב הוא בא לעזור להפריד אותם. מה חוק אומר בנוגע לזה...
תודה רבהעל פי פקודת הנזיקין נקודת המוצא כי אחריות הבעלים של הכלב על מעשי כלבו הינה מסוג אחריות קפידה, כלומר כמעט מוחלטת למעט אם התקיימו סייגים מסוג הסגת גבול , התגרות בכלב או תקיפת הבעלים או משפחתו. יחד עם זאת כל מקרה ידון לגופו ובמידה ובעלי הכלב יתבעו נראה כי בית המשפט יתחשב באשמו התורם של הנשוך שהתערב ביוזמתו ובכך "הכניס" עצמו לנושא.היי אני גרה בבית קרקע ולידי יש עוד בית קרקע ויש לי כלבה גורה שעדיין לא יודעת להתאפק ועושה את צרכיה בחצר. השכן שלי התלונן לעירייה שזה מפריע לו שהצרכים שלה נמצאים בחצר שלי.והוא הזמין אלי פקח שהגיע היום בבוקר. זה חוקי? אני יכולה לקבל על זה קנס?הי ברגע ששכן טוען למטרד ריח/רעש וכד' על הרשות מוטלת חובה להגיע ולבדוק האם מתקים מטרד. ובמידה והיא מוצאת שמתקיים מטרד (למשל צואה בכמויעות גדולות שלא נאספת) אז היא יכולה לקנוס ולדרוש לפנות את צואה.הכלב של השכנים משוחרר כל בוקר , ללא רצועה וללא מלווה , ולפעמים עושה צרכים אצלי בחצר, פניתי לפיקוח ושם טוענים שהם מטפלים בשטחים ציבוריים בלבד. מלבד בתי משפט , יש גורם אחר לפנות אליו ?שלום,
לפני כשבוע קיבלתי קנס על כך שהכלב שלי היה ללא רצועה מחוץ לפינת הכלב .
מספר דקות אחרי שיצאנו מפינת הכלב הופיע הפקח ומבלי לשאול שאלות פשוט נתן לי קנס ע"ס 500 ש"ח.
הסיבה שיצאתי מפינת הכלב היא שהחול שם לא נוקה כבר מספר ימים ולא היו שקיות צואה. כך שלהישאר שם היה פשוט נורא.
הכלב נמצא ברשותי כשנה אך הוא כלב אומנה קטן וחמוד.
במשך כל השנה הוא תמיד היה קשור ברצועה, לעולם לא תקף ולא הפריע .
אני אזרחית שומרת חצוק ותמיד אוספת את צוואתו(גם בגינות כלבים).
אשמח לסיוע או עיצה.
תודה רבה מראש, אילנההי לצערי החוק מאוד דיכוטומי. כל עוד נמצאים בתוך שטח מגודר שהותר לשימוש כפארק/גינת כלבים אז אין צורך ברצועה ברגע שיוצאים לרשות הרבים חובה ברצועה ואם לא אין עילה לבקש לביטול דוח. כמו כן על פי חוק אין חשיבות לכך שהכלב נמצא באומנה. את נחשבת למחזיקה בו וזה מספיק לצורך מתן קנס. מה גם שהחוק לא מכיר באומנה. ברגע שכלב אצלך חובה לדווח לרשות שאת בעליו גם אם הוא נמצא באומנה ארוכת טווח.אני גר במושב בצפון ומגדל 3 כלבים 2 קטנים ואחת גדולה. הווטרינר של המועצה החליט להגיע היום לחלק לי דוחות בגןבה של 2000 שקל. 1 על הכלבה הגדולה שבדיוק שיחררתי אותה חצי שעה קודם (יש לציין שאין לנו גינה לכלבים ביישוב או באיזור כולו)והדוח השני על חיסוני כלבת לשניים האחרים שכאמור לפני שנה עשיתי להם חיסונים וזה פשוט לא התעדכן להם במערכת ןזה לא מעניין אותם והמועצה כל שנה הייתה שולחת על זה התראה ויום חיסון להם מה שלא קרה כבר כמה שנים.
היה לי מקרה דומה שאחד הכלבים היה משוחרר הם באו ואיימו בקנס אבל נתנו אזהרה מה שאני יודע שבעבר היה חובה.
עכשיו השאלה שלי אם הוא יכול להגיע ללא התראה להיכנס לי לחצר לראות שכלבה אחת משוחררת בתוך החצר שלי לתת עליה דוח ללא התראה וגם על שני הכלבים האחרים?1. לגבי שחרור כלב, החוק חל במדינה בצורה אחידה וכל עוד כלב נתפס משוטט ברשות הרבים אין עילה לביטול הדו"ח.אם מדובר בחצר פרטית מגודרת אין לו עילה למתן דו"ח.
2.לגבי חיסוני כלבת במידה ויש לך הוכחה שחיסנת כדין והחיסון בתוקף ניתן לדרוש להשפט ולהוכיח את הדבר לבית משפט.חשוב לציין שמדובר בקנס מינהלי ואם אתה בוחר להשפט ואתה לא מצליח להוכיח את טענתך אתה עלול להיות מורשע בדין .במידה והטענה שלך היא שלא עשית כמה שנים כי עירייה לא שלחה התראה לא רלוונטית ואז יש לו עילה אפילו להכנס לחצר כי זה עניין של כלבת.היי שמי ליאת אני יהיה בת 17 בפברואר אני עובדת בצהרון פרטי גן פרטי ועלה רעיון שאני יעשה פעם בשבוע פעילות כיפית אם הכלבה שלי לילדים [כמובן שהכלבה יודעת להתנהג ונהנית בחברתם והילדים נהנים איתה] יש אישור הורים מההורים של הילדים לנושא הכלבה בריאה מחוסנת וידידותית והפעילות תהיה בתוספת למשכורת שלי עכשיו אבנתי שיש את העניין הזה של הביטון וכל אחד אומר לי משהו אחר אמרו לי שבזכות זה שזה גן פרטי אז זה פשוט יותר אשמח לתשובה [=שלום. ליאת נכון שאלתך קשור לכלבים אך מעורבים כאן משתנים נוספים שאינם בתחום מומחיותי כגון ביטוח בגנים פרטים וכד' על כן לא אוכל לצערי לסייע לך. ממליצה לך להתייעץ עם עו"ד שמבין בתחום הביטוח.בהצלחה.שלום לכולם רציתי לדעת מבחינה חוקית מה הסיבוכים או ההגנות של דוג ווקר למקרה והכלב שהוא מוציא נשך אדם אחר.. האם האחריות היא עליו? האם בעליי הכלב יכולים לתבוע אותו על התרשלות? וכדומה. אשמח מאוד להבהרה בעניין
תודה מראש ויום נפלא!האחריות עלולה להיות גם עליו . התובע יכול לתבוע אותו ישירות . לחילופין הבעלים יכול להתבע ולשלוח לו הודעה צד ג' .שלום, בפתח תקוה יש גינת כלבים ואליה מגיעים הרבה כלבי מהאזור , בגינה אין שער כפול וביקשנו מהעירייה לשים שער כפול כדי למנוע מכלבים לברוח לכביש הסמוך או לגן השעשועים של הילדים הסמוך אך אנחנו נופלים על אטימות העירייה. מה אומר החוק לגבי שער כפול בגינות הכלבים????שלום חוק ההסדרה קובע בענין זה כך:
11. (א) המחזיק בכלב לא יאפשר את יציאתו מתחומי חצריו (להלן – החצרים), אלא אם כן הכלב מוחזק בידי אדם המסוגל לשלוט בו, באמצעות רצועה שאת אורכה וטיבה יקבע השר.
(ב) ראש רשות מקומית רשאי לקבוע אזורים ומועדים שבהם לא תחול חובה כאמור בסעיף קטן (א) ואת התנאים לכך; ראש הרשות המקומית יפרסם, בדרך שימצא לנכון, וברשומות הודעה על האזורים והמועדים שקבע; הוראה זו לא תחול באזור שהוכרז כנגוע לפי פקודת הכלבת.
כלומר החוק לא קובע את התנאים הרלוונטים לגינת כלבים. יחד עם זאת ידוע לי כי יש סטנדרטים לגינת כלבים בנוהל או הנחיה של השירותים הוטרינרים. לא ידוע לי אם יש הנחיה בענין זה לשער כפול. ניתן לבקש במסגרת בקשה לחופש המידע את ההנחיה. בהצלחה.«   «הבא   | 37 | 36 | 35 | 34 | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...