חפש בעלי מקצוע:

חיות, דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: עו"ד סיון זבולון-נוה

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

שלום

אשמח לייעוץ עבור אדם קרוב.
בני זוג (לא נשואים ולא ידועים בציבור) אימצו כלבה יחד אך במעמד יצירת רשיון החזקה עבור הכלבה,כאשר שניהם היו שם,האישה היא זאת שחתמה על הבעלות וכמו כן כמובן גם השבב רשום על שמה עם פרטיה.
לאחר תקופה הזוג נפרד, במהלך הפרידה,הכלבה הייתה אצל האישה אך כאשר התחילו שיפוצים בביתה, היא העבירה את הכלבה באופן זמני אל האיש, לקראת סוף השיפוצים,הכלבה חזרה אל האישה.
לאחר תקופה קצרה, שניהם נפגשו על מנת לנהל שיחה והשיחה גלשה לריב ולאחר מכן,האיש לקח את הכלבה מבית האישה.
לאחר כשבועיים,התברר לאישה כי אין בכוונת האיש להחזיר אליה את הכלבה וכי חסם את האישה בכל אמצעי תקשורת (פייסבוק,טלפון,וואטסאפ וכו')
וכעת אינו מוכן לדבר איתה על מנת שתוכל להשיב אליה את הכלבה.

מה צריך לעשות במצב כזה? האם יש לתבוע? האם יש להגיש תלונה במשטרה (למרות שהבנתי שהם לא מטפלים בנושאים כאלה יותר)?
האם היא יכולה ללכת לביתו של האיש (שעבר דירה מאז יחד עם הכלבה ולא סיפר זאת לאישה) ופשוט לקחת אותה?

אשמח לעצה כי היא אובדת עצות כרגע.

תודה.הכלבה לא אומצה אלא נרכשה לאחר שהאישה מצאה את המודעה עליה ודחפה לאימוץ הכלבה הספציפית הזאת.
התשלום התחלק חצי חצי בין שניהם.שלום רב,
מדובר בסכסוך בעלות .סכסוכים כאלו נדונים בפריזמה קניינית וכן של טובת בעל החיים. אלו לא דברים מוחלטים שניתן לומר תשובה חד משמעית לגביהם קל וחומר מרחוק בלי לדעת פרטים מהותיים שחשובים בעניין. לצורך מתן מענה מלא הפורס את כלל התמונה לאחר קבלת כלל המידע הרלוונטי, על הצד המבקש ייעוץ משפטי (בעצמו- שכן רק הוא יכול לספק את כלל המידע והפרטים)להפגש בצורה מסודרת עם עו"ד הבקיא בתחום.שלום רב,
האם דוור יכול להכנס לחצר פרטית עם שער נעילה שניתן לפתוח? הכלב התנפל עליו ושרט/נשך קלותשלום רב, במידה ומדובר היה בשער וודאי כזה על בריח הרי שהדבר נחשב להסגת גבול שזה אחד מהסייגים לפקודה שמשמעם הפחתה יחסית מאחריות ועד למתן פטור מאחריות באופן כליל. עד כמה תופחת האחריות הינו דבר אותו קובע השופט בהתאם לגופו של מקרה בהתאם לפרמטרים הקונקרטים שלו.שלום
לצערי הרב הכלב שלי נשך בן אדם בזמן הריב של הכלבים.
קרה את זה בגינת כלבים ציבורית ובן אדם שהוא נשך לא בעלים של כלב שהיה להם ריב הוא בא לעזור להפריד אותם. מה חוק אומר בנוגע לזה...
תודה רבהעל פי פקודת הנזיקין נקודת המוצא כי אחריות הבעלים של הכלב על מעשי כלבו הינה מסוג אחריות קפידה, כלומר כמעט מוחלטת למעט אם התקיימו סייגים מסוג הסגת גבול , התגרות בכלב או תקיפת הבעלים או משפחתו. יחד עם זאת כל מקרה ידון לגופו ובמידה ובעלי הכלב יתבעו נראה כי בית המשפט יתחשב באשמו התורם של הנשוך שהתערב ביוזמתו ובכך "הכניס" עצמו לנושא.היי אני גרה בבית קרקע ולידי יש עוד בית קרקע ויש לי כלבה גורה שעדיין לא יודעת להתאפק ועושה את צרכיה בחצר. השכן שלי התלונן לעירייה שזה מפריע לו שהצרכים שלה נמצאים בחצר שלי.והוא הזמין אלי פקח שהגיע היום בבוקר. זה חוקי? אני יכולה לקבל על זה קנס?הי ברגע ששכן טוען למטרד ריח/רעש וכד' על הרשות מוטלת חובה להגיע ולבדוק האם מתקים מטרד. ובמידה והיא מוצאת שמתקיים מטרד (למשל צואה בכמויעות גדולות שלא נאספת) אז היא יכולה לקנוס ולדרוש לפנות את צואה.הכלב של השכנים משוחרר כל בוקר , ללא רצועה וללא מלווה , ולפעמים עושה צרכים אצלי בחצר, פניתי לפיקוח ושם טוענים שהם מטפלים בשטחים ציבוריים בלבד. מלבד בתי משפט , יש גורם אחר לפנות אליו ?שלום,
לפני כשבוע קיבלתי קנס על כך שהכלב שלי היה ללא רצועה מחוץ לפינת הכלב .
מספר דקות אחרי שיצאנו מפינת הכלב הופיע הפקח ומבלי לשאול שאלות פשוט נתן לי קנס ע"ס 500 ש"ח.
הסיבה שיצאתי מפינת הכלב היא שהחול שם לא נוקה כבר מספר ימים ולא היו שקיות צואה. כך שלהישאר שם היה פשוט נורא.
הכלב נמצא ברשותי כשנה אך הוא כלב אומנה קטן וחמוד.
במשך כל השנה הוא תמיד היה קשור ברצועה, לעולם לא תקף ולא הפריע .
אני אזרחית שומרת חצוק ותמיד אוספת את צוואתו(גם בגינות כלבים).
אשמח לסיוע או עיצה.
תודה רבה מראש, אילנההי לצערי החוק מאוד דיכוטומי. כל עוד נמצאים בתוך שטח מגודר שהותר לשימוש כפארק/גינת כלבים אז אין צורך ברצועה ברגע שיוצאים לרשות הרבים חובה ברצועה ואם לא אין עילה לבקש לביטול דוח. כמו כן על פי חוק אין חשיבות לכך שהכלב נמצא באומנה. את נחשבת למחזיקה בו וזה מספיק לצורך מתן קנס. מה גם שהחוק לא מכיר באומנה. ברגע שכלב אצלך חובה לדווח לרשות שאת בעליו גם אם הוא נמצא באומנה ארוכת טווח.אני גר במושב בצפון ומגדל 3 כלבים 2 קטנים ואחת גדולה. הווטרינר של המועצה החליט להגיע היום לחלק לי דוחות בגןבה של 2000 שקל. 1 על הכלבה הגדולה שבדיוק שיחררתי אותה חצי שעה קודם (יש לציין שאין לנו גינה לכלבים ביישוב או באיזור כולו)והדוח השני על חיסוני כלבת לשניים האחרים שכאמור לפני שנה עשיתי להם חיסונים וזה פשוט לא התעדכן להם במערכת ןזה לא מעניין אותם והמועצה כל שנה הייתה שולחת על זה התראה ויום חיסון להם מה שלא קרה כבר כמה שנים.
היה לי מקרה דומה שאחד הכלבים היה משוחרר הם באו ואיימו בקנס אבל נתנו אזהרה מה שאני יודע שבעבר היה חובה.
עכשיו השאלה שלי אם הוא יכול להגיע ללא התראה להיכנס לי לחצר לראות שכלבה אחת משוחררת בתוך החצר שלי לתת עליה דוח ללא התראה וגם על שני הכלבים האחרים?1. לגבי שחרור כלב, החוק חל במדינה בצורה אחידה וכל עוד כלב נתפס משוטט ברשות הרבים אין עילה לביטול הדו"ח.אם מדובר בחצר פרטית מגודרת אין לו עילה למתן דו"ח.
2.לגבי חיסוני כלבת במידה ויש לך הוכחה שחיסנת כדין והחיסון בתוקף ניתן לדרוש להשפט ולהוכיח את הדבר לבית משפט.חשוב לציין שמדובר בקנס מינהלי ואם אתה בוחר להשפט ואתה לא מצליח להוכיח את טענתך אתה עלול להיות מורשע בדין .במידה והטענה שלך היא שלא עשית כמה שנים כי עירייה לא שלחה התראה לא רלוונטית ואז יש לו עילה אפילו להכנס לחצר כי זה עניין של כלבת.היי שמי ליאת אני יהיה בת 17 בפברואר אני עובדת בצהרון פרטי גן פרטי ועלה רעיון שאני יעשה פעם בשבוע פעילות כיפית אם הכלבה שלי לילדים [כמובן שהכלבה יודעת להתנהג ונהנית בחברתם והילדים נהנים איתה] יש אישור הורים מההורים של הילדים לנושא הכלבה בריאה מחוסנת וידידותית והפעילות תהיה בתוספת למשכורת שלי עכשיו אבנתי שיש את העניין הזה של הביטון וכל אחד אומר לי משהו אחר אמרו לי שבזכות זה שזה גן פרטי אז זה פשוט יותר אשמח לתשובה [=שלום. ליאת נכון שאלתך קשור לכלבים אך מעורבים כאן משתנים נוספים שאינם בתחום מומחיותי כגון ביטוח בגנים פרטים וכד' על כן לא אוכל לצערי לסייע לך. ממליצה לך להתייעץ עם עו"ד שמבין בתחום הביטוח.בהצלחה.שלום לכולם רציתי לדעת מבחינה חוקית מה הסיבוכים או ההגנות של דוג ווקר למקרה והכלב שהוא מוציא נשך אדם אחר.. האם האחריות היא עליו? האם בעליי הכלב יכולים לתבוע אותו על התרשלות? וכדומה. אשמח מאוד להבהרה בעניין
תודה מראש ויום נפלא!האחריות עלולה להיות גם עליו . התובע יכול לתבוע אותו ישירות . לחילופין הבעלים יכול להתבע ולשלוח לו הודעה צד ג' .שלום, בפתח תקוה יש גינת כלבים ואליה מגיעים הרבה כלבי מהאזור , בגינה אין שער כפול וביקשנו מהעירייה לשים שער כפול כדי למנוע מכלבים לברוח לכביש הסמוך או לגן השעשועים של הילדים הסמוך אך אנחנו נופלים על אטימות העירייה. מה אומר החוק לגבי שער כפול בגינות הכלבים????שלום חוק ההסדרה קובע בענין זה כך:
11. (א) המחזיק בכלב לא יאפשר את יציאתו מתחומי חצריו (להלן – החצרים), אלא אם כן הכלב מוחזק בידי אדם המסוגל לשלוט בו, באמצעות רצועה שאת אורכה וטיבה יקבע השר.
(ב) ראש רשות מקומית רשאי לקבוע אזורים ומועדים שבהם לא תחול חובה כאמור בסעיף קטן (א) ואת התנאים לכך; ראש הרשות המקומית יפרסם, בדרך שימצא לנכון, וברשומות הודעה על האזורים והמועדים שקבע; הוראה זו לא תחול באזור שהוכרז כנגוע לפי פקודת הכלבת.
כלומר החוק לא קובע את התנאים הרלוונטים לגינת כלבים. יחד עם זאת ידוע לי כי יש סטנדרטים לגינת כלבים בנוהל או הנחיה של השירותים הוטרינרים. לא ידוע לי אם יש הנחיה בענין זה לשער כפול. ניתן לבקש במסגרת בקשה לחופש המידע את ההנחיה. בהצלחה.יש לי שתי חתולות. הן הותקפו לפני כשבועיים על ידי שני כלבים שהיו בטיול עם הבעלים שלהם ללא רצועה או זמם. אחת החתולות ננשכה בבטן וברחה - לאחר חיפושים רבים לא נמצאה. כעבור יום היא חזרה הביתה עם זיהום בבטן שהסתבך ועד עכשיו עלה כמה אלפי שקלים אצל הוטרינר. החתולה השניה מאז מסרבת לצאת מהבית (ומהחדר שלה) ונבהלת מכל רחש קטן.
האם אני יכול לתבוע את הבעלים לנזיקין?

תודה,
אלעדבוודאי שאתה יכול לתבוע פקודת הנזיקין קובעת כי אחריות של בעלים על מעשי כלבו הינה אחריות מסוג קפידה, מה גם שנראה כי היתה כאן רשלנות באופן החזקת הכלבים ובנוסף הפרת חובות חקוקות.מבקש התייחסות לחוקיות ההוראה/תקנת עזר עירונית לאיסור על הכנסת כלבים לגינות ציבוריותהחוק אוסר לשחרר כלבים במקומות ציבוריים למעט מקומות שהוכרזו ככאלה מכוח סעיף 11(ב) לחוק ההסדרה לפיקוח על הכלבים. לגבי כניסת כלבים כשהם מולכים ברצועה על פי חוק לגינות ציבוריות הטענה העקרונית היא שמדובר בשטח ציבורי ולרשויות יש חובות נרחבות של סבירות/מידתיות/נאמנות לציבור וכו' ועל כן במידה והן קובעות בחוק עזר עירוני שאין להתיר כניסת כלבים לגינות ציבוריות עליהן להצדיק זאת בסיבה ממשית. כמובן שניתן לתקוף תקנות מסוג זה בתקיפה ישירה או עקיפה במידת הצורך. כמובן שיש לבדוק את התקנה הספציפית מכוחה נאסר להכנס לשטחים ציבוריים כדי ליתן תשובה מלאה וספציפית לאיסור.שאלתי בהתייחס למי שמחזיק כלב/ים בחצר ביתו (יום ו/לילה), וזה סמוך לבית שכנו שמתגורר ב'דו'.
בלילה הכלבים נובחים ללא הפסקה/ברמות המדירות שינה מהשכנים.
האם יש חוק שמחייב במצבים אלה את מחזיק הכלב$ים להכניסו הביתה/למצוא פיתרון למניעת הנביחות ?
תודהקיים איסור לגרום מטרד רעש. מהו מטרד זהו דבר שיבחן בנסיבות העניין הקונקרטי בהתאם לכל מקרה מקרה. על פניו במידה ומוכיחים כי הכלבים נובחים ללא הפסק קל וחומר בשעות הלילה חזקה שהדבר יחשב כמטרד ועל הבעלים מוטלת החובה להפסיקו.שלום,
יש לי 2 כלבים ולפני כחודש עברנו דירה. השכנה מאיימת לבעל הדירה כי תפנה לערייה ותקרא לפקח כיוון ומדובר במטרד, טוענת שהם נובחים כל חצי שעה ובעיקר בצהריים. יש לציין כי האישה הזו אינה עובדת וכל היום בבית , גם על הדיירים הקודמים היא איימה, במקרה היו להם גם 2 כלבים , בלית ברירה אחרי שנתנו להם אזהרה הם נעלו את הכלבים בממד בכל שעות היום. אני ממש לא מאמינה בלסגור את הכלבים בחדר לכל שעות היום. האם יש משהו לעשות ?? אני מוכנה לקנות מצלמה ולראות בדיוק כמה זמן הם נובחים... אשמח לעצה/ פתרון ולדעת האם יש ממה לפחד...שלום, השכנים משחררים מדי פעם את החתולה שלהם (גרה איתם בבית, לא חתולת רחוב) בכניסה לבניין. לא מזמן, חזרתי מטיול עם הכלב והחתולה ישבה בכניסה ותקפה את הכלב שלי כשהוא רק ניסה לברוח ממנה. מכיוון והכלב נשרט ונותר חתך מדמם, ניגשתי איתו לוטרינר לטיפול.
כשנעגשתי לשכנים עם הקבלה הם התנערו מאחריות וטענו שהם לא צריכים לשלם, גם אם זה החתול שלהם. האם יש ביסוס משפטי לטענה שלהם? (הם טוענים שכן, רק לא אמרו מהו)
תודה רבההבעלים הקודמים של הכלבה שלי ביקשו אותה ליום אחד כי הילדים שלהם מגיעים מרחוק ורוצים לראות אותה, הסכמנו
מפה לשם הם לא מוכנים להחזיר לנו אותה, שנה וחצי היא הייתה אצלנו ואצלם פחות מחצי שנה.
הבעיה שלא עשינו העברת בעלות כל הכלבה
מה אני עושה?? בא לי לבכותלאורך הליכה במעבר צר בין שני חצרות , נובח כלב בצורה מאיימת ,מפחידה ומבהילה עד כדי חשש להשתמש במעבר .
הכלב משוחרר בגינה סגורה הגובלת במעבר.
הכלב קופץ על הגדר ( אולי בשלב מסוים ידלג מעליה) , נוהם ונובח לאורך ההליכה במעבר.
האם ניתן לכפות על בעל הבית לקשור את הכלב באופן שירחיק את הכלב מהגדר על מנת שלא יבהיל את העוברים במעבר ?שלום,
האם מותר למדריך בהוסטל כל יום להגיע עם כלבו לעבודה ולהכניס את הכלב ללא חוסם לבית שבו שוהים דיירים עם מוגבלות? הוא לא משאירו בחצר הסגורה.

הכלב נמצא מסתובב בין הדיירים בסלון ובחדרים.

יש לציין שהעירו לעובד אך הוא ממשיך.

רציתי לדעת אם יש חוק האוסר על הכנסת בע"ח להוסטל או מקום ציבורי?
ולמי לפנות על מנת לאכוף את הכנסתו.?
תודהשלום, אין לנו גינת כלבים באזור ולכן משחררים את הכלבים בדשא ציבורי ( זה לא בסדר נכון)
במהלך המפגש הכלב שלי וכלבה אחרת רבו והבחןר טוען שהכלב שלי תקף. הוא לקח את כלבתו לוטרינר וכעת רוצה תשלום.
מה הדין לגבי זה? שניהם היום משוחררים.
תודההיום הכלב שלי ננשך ע"י כלב אחר
שניהם היו משוחררים בשדה במושבשלום, לפני כשמונה חודשים עצר אותי פקח על הליכה עם כלב ללא רצועה, דיברנו ובסוף לא נתן דוח.
לפני מספר ימים, כשמונה חודשים, כאמור, לאחר המקרה, קיבלתי דואר רשום של הדוח.
האם זה הגיוני וחוקי?
מה לעשות?
תודה מראש,שלום רב,

אני מחפש לאמץ כלב , ונתקלתי במודעת אימוץ של כלב מקסים.
העברית במודעה היתה מוזרה, ושלחתי הודעה.
בעלת הכלב ענתה בפירוט ועם תמונות רבות, שהיא גרה בהונגריה, שאלה המון שאלות חשובות לפני אימוץ אבל עדיין משהו נראה לי מוזר.
העברית היא גוגל טרנסלייט בוודאות, אבל מה שמוזר לי זה מדוע למסור כלב לאימוץ במדינה אחרת? האם יכול להיות שיש פה איזושהי הונאה שתבוא אחכ? הכלב יגיע לארץ ואיתו התחייבות שלא נאמרה? אולי טריק אחר? משהו נראה פה מוזר אבל אולי אני טועה.
יש בפורום הודעה על הונאה ואימוץ כלבים ללא תוכן ממיל skaftory@gmail.com אם מישהו יודע משהו על זה?
אשמח לתגובותכםאני לא יודע מנסיון, אבל אפשר להניח שיבקשו כסף רב לשלוח את הכלב... הכסף ילך... והכלב לא יבוא. ברור?«   «הבא   | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19    הקודם»   »