חפש בעלי מקצוע:

חיות, דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: עו"ד סיון זבולון-נוה

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

שלום רב! האם יש חוק שמאסיר להיכנס עם כלב למקום ציבורי -מדובר על הוסטל.

תודהשלום רווית.
במהלך משחק בגינת כלבים, התפתחה מריבה בין כלבתי לכלבה אחרת, גדולה ממנה, אשר נשכה אותה בפניה וגרמה לה 2 פצעי נשיכה עמוקים.
לאחר הטיפול אצל הוטרינר צלצלנו לבעל הכלבה הנושכת ובקשנו שישתתף בעלות הטיפול.
הוא סירב והתריס "רוצים? תתבעו אותי".
בנוסף הוא מסרב למסור את פרטי הכלבה.
(בתחילת האירוע לקח אחריות ונתן את מספר הנייד שלו)

למיטב הבנתי:
1. עלות הטיפולים היא על בעלי הכלב הנושך (למרות שהצענו כי ישתתף)
2. כלב נושך יכנס ל 10 ימי הסגר מיום הנשיכה, גם אם מחוסן.

חשוב לציין כי הכלבה נמצאת אצלנו פחות משנה, מחוסנת, למעט כלבת וללא שבב (במקור נמצאה ברחוב ואומצה על ידנו).

היום, יום למחרת הנשיכה, אמורה הייתה לעבור עיקור, חיסון כלבת ושיבוב, אשר נקבע 3 שבועות קודם.
העיקור נעשה כמתוכנן, חיסון הכלבת נדחה בגלל כמות האנטיביוטיקה הרבה שהוטרינר נתן בעקבות התקיפה והמלצתו להמתין להחלמתה).
האם עובדות אלו משפיעות (מורידות מאחריותו) או עשויות לפגוע בכלבתי?

מה עלי לעשות אם הוא ממשיך לסרב לתת פרטים (בשיחה נוספת ביקש לקבל את פרטי כלבתי, כפי שנאמר עדיין ללא שבב). יש לי את שמו והטלפון שלו.

תודה!
מבחינתי החשוב הוא כי היא בסדר בסופו של דבר..המטפלת הסיעודית שלי הותקפה בזמן טיול ערב עם הכלב שלי על ידי חתול רחוב
היא ננשכה מספר פעמים ברגל קיבלה זריקה נגד כלבת
נשארו סימנים על הרגל
וכעת פוחדת לצאת לרחוב לבדה
האם יש עילה לתבוע את העיריהבפיקניק עם חברים בפארק בשמורת טבע הכלב היה קשור לעץ ואכל. בא ילד בן 9 ללטף אותו. הכלב נשך.
האם יש עילה לתביעה לפיצויים?שלום, אשמח לדעת מה קורה במידה אחרי בקשה לביטול דוח על סך 500 שקל של כלב משוחרר לא מתקבלת, האם כדאי לבקש להישפט ומה ההשלכות של הדבר הזה

אציין כי באמת הכלב שוחרר אך במקום שכל הזמן בעלי כלבים משחררים את כלביהם, אני אזרח שומר חוק, סטודנט ומתנדב למען הקהילה, האם יש לי סיכוי לקבל ביטול אחרי הבקשה להישפט או לכל הפחות לקבל הוזלה ?


אשמח למענה תודהשלום רב. מאז שחזרנו לשגרה מחופשת הפסח,השכן מתלונן על הנביחות וטוען שהכלב שלי נובח כל זמן שאנחנו בעבודה ובבית הספר.הוא נתן לי חודש ימים להסדיר את העניין ואם אחרי חודש ימים הכלב ימשיך לנבוח,אמר שינקוט בצעדים. באילו צעדים הוא יכול לנקוט? לבן שלי יש בעיות רגשיות ואימצתי את הכלב בין היתר גם שהעיסוק איתו יעזור לבני. מאוד אודה על התשובה.שלום,
לפני יומיים ננשכתי על ידי החתול שלי כשנבהל ופניתי למיון לקבלת אנטיביוטיקה. הצהרתי שהחתול הוא חתול בית בלבד, מחוסן, וגם אני מחוסנת טטנוס.
לצערי לא ידעתי שהמשמעות היא דיווח ללשכת הבריאות ושיחייבו אותי להגיע לשם, והסגר אפשרי של החתול.
השאלה שלי היא - האם אני מחוייבת להגיע ללשכת הבריאות על פי חוק?
מה יקרה אם פשוט לא אגיע?
ואם אגיע, ובמידה ומסיבה כלשהי יגידו לי להסגיר את החתול, מה משמעות של סירוב לכך?
התקשרתי ללשכה שאלתי אם אני מחוייבת להגיע, ענו לי בעצבים ש'לא אלך לכלא על זה'. לא השתכנעתי ואשמח לתשובה יותר מקצועית.
תודה ויום טובשלום,
אנחנו דיירי בניין בעיר פתח תקווה הכנסנו לחצר המשותפת שלנו והמגודרת בגדר עם שער נעול מספר תרנגולות בדיוק לפני פסח, כ 4 תרנגולות.
כמובן באישור הווטרינר של העיריה שנתן גם אישור שהכל תקין ובסדר.

לאחר כשבועיים הווטרינר שלח לנו הדיירים דרישה "לפרק את הלול ולסלק את התרנגולות", בטענה שהשטח שהלול נבנה עליו והתרנגולות נמצאות בו הוא "שטח ציבורי".

כתבנו מכתב תגובה לווטרינר והסברנו שזה שטח משותף של כל בעלי הדירות וכל בעלי הדירות רוצים בתרנגולות בשטח שלנו, שהוא גם רשום בטאבו על שמנו. ואנחנו לא מבינים מדוע הוא מכנה את זה "שטח ציבורי" כאילו פלשנו לשטח ציבורי של כל המדינה, ובנוסף הוא מתעלם מהחתימות של כל דיירי הבניין שרוצים ומסכימים ללול ולתרנגולות בשטח שלנו.

ראוי לציין שהוטרינר טען טענה זאת לאחר שבירר עם המחלקה המשפטית את הנושא, כך הוא אמר לנו.
נשמע לנו הזוי שמישהו יגיד לנו אם מותר לנו לגדל עופות בשטח שלנו ויכנה את השטח המשותף שלנו כשטח ציבורי.
אשמח ליעוץ מה ניתן לעשות בנידון והאם הווטרינר צודק בטענה שלו.שלחתי שאלה לגבי וטרינר בסמוך לרופא ילדים בקניון בקומה משותפתאני מתנצלת עניתי לכל השאלות יחדיו וגם לך, אך משום מה, שבדקתי כעת ראיתי שהתשובה נמחקה. אז מצ"ב בשנית: אין בחוק הגבלה בנוגע למיקום מרפאה וטרינרית פרטית. כלבים, חתולים ובעלי חיים אחרים הנם חלק מהמרחב הציבורי בכל יישוב ואתר בישראל.החוק מסדיר את האופן שבו יש להחזיק בעלי חיים (למשל, רצועה לכלבים, וזמם במקרים מסוימים) על מנת לוודא שלא יגרמו סיכון לאדם או לבעלי חיים אחרים. כידוע, מחלות יכולות לעבור לא רק מבעלי חיים אלא גם ישירות בין בני אדם, ואני מניחה שהיית מתקומם אם היה מישהו דורש להוציא את מרפאתך מן הקניון משום שמטופליך (שביחס אליהם אין החוק מחייב אמצעי זהירות) עשויים חלילה להדביק אדם אחר. בעלי החיים הנם בעלי מעמד וזכויות במשפט,ובכלל זה הזכות לקבל טיפול רפואי והגנה על בריאותם, ואין כל בסיס להרחקתם מהציבור,גם בסיטואציה נשוא השאלה.האם ניתן לתבוע דייר ברכוש משותף למספר בניינים אשר לא אוסף את צואת כלבו ,ומשאיר מפגע תברואתי לסובבים ולכלבים אחרים ?במידה והדבר קורה באופן חוזר ונשנה תוכלו לקבל החלטה במסגרת האספה הכללית בבניין כי נציגות וועד הבית תגיש תביעה למתן צו עשה שתורה לו לאסוף את הצואה ברכוש המשותף. במידה וינתן הצו והבעלים לא יחדול מהמעשה ניתן יהיה להגיש בקשה לביזיון בית משפט, דבר שיחשוף אותו לקנסות כבדים וסנקציות נוספות.שלום רב,

לאחרונה חברתי קיבלה התראה ממשרד עורכי דין שעובד עם *עיריית תל אביב* לפני עיקול חשבון הבנק (הריק) בגין אי- תשלום 2 קנסות על השארת צואה והחזקת כלבה מסוכנת ללא רצועה בגן ציבורי. יש לציין שהחברה מתגוררת כיום בקריית טבעון (שבצפון הארץ יחסית), ורק לפני מספר חודשים עידכנה את כתובתה החדשה.
קנס 1- בגין השארת צואה: החברה זוכרת מקרה בו התעמתה עם הפקח כיוון שכן אספה את הצואה. עם זאת, מעולם לא ראתה את הדוח, עד שקיבלה את מכתב ההתראה הנ״ל.
קנס 2- בגין החזקת כלב מסוכן ללא רצועה במקום ציבורי. אין לה שמץ מהיכן הגיע דוח זה שכן מאז ומתמיד הסתובבה עם כלבתה קשורה כשהיו במרחב הציבורי. כמו הקנס הראשון , גם קנס זה מעולם לא נמסר אליה עד ההתראה המדוברת.

לאור האמור, האם יכולים לחייב אותה בתשלומים אלו הגם שמעולם לא קיבלה את הדוחות לידיה ? ( ככל הנראה נשלחו לכתובת דירתה בתל אביב- שכבר מזמן אינה מתגוררת בה)

האם ניתן לקבל מידע אודות הדוחות ופירוטם?

לכל הפחות האם ניתן לבטל את צו העיקול ו ריביות ולשלם רק את הקנס המקורי?

אשמח לתשובות. בתודה מראש,
אורן1. במידה והחברה לא עדכנה את כתובתה הרלוונטית במשרד הפנים והדוחות נשלחו לכתובת הקודמת המעודכנת הדבר נחשב כאילו היא קיבלה אותם לידיה על כל המשתמע על כך. 2.בוודאי על משרד עורכי הדין להעביר לכם את העתקי הדוחות זו זכותכם הבסיסית. 3. תנסו לפנות למשרד ולבקש לשלם את הקרן בלבד. במידה וכאמור החברה לא עדכנה את כתובתה והדוחות הגיעו אכן לכתובתה הקודמת אזי הדבר יעשה לפנים משורת הדין.שלום,
האם חוקי שבישוב מסוים (אורנית) יהיה איסור מוחלט על כניסת כלבים לגינות ציבוריות (גם לא כאשר הכלב קשור ברצועה)?? האם זה איסור חוקי??
בעקיפין השאלה היא האם יש הבדל לצורך העניין בין גינה ציבורית לבין מדרכה במידת ה"ציבוריות" שלהן?
תודהשלום,
האם חוקי שבישוב מסוים (אורנית) יהיה איסור מוחלט על כניסת כלבים לגינות ציבוריות (גם לא כאשר הכלב קשור ברצועה)?? האם זה איסור חוקי??
בעקיפין השאלה היא האם יש הבדל לצורך העניין בין גינה ציבורית לבין מדרכה במידת ה"ציבוריות" שלהן?
תודהכשכתבתי את התשובה היא הופיע. לא יודעת מה קרה. מצ"ב בשנית.עוד בשנת 2012 רשויות מקומיות הונחו שלא לקבוע בחוקי העזר העירוניים הוראות האוסרות על כניסת כלבים למבני ציבור מבלי שהחוק יתוקן ויסמיך ראש רשות לקבוע זאת. לפיכך לעמדת הלשכה המשפטית של משרד הפנים אין לראשי רשויות מקומיות סמכות לקבוע בחוקי העזר הוראות לעניין הגבלת כניסת כלבים כאמור ללא סמכות מפורשת בחוק והחוק לא השתנה בנושא.ואם אין איסור למבני ציבור אז קל וחומר למדשאות ואיזורים פתוחים שהינם אזורים ציבוריים גרידא...לצורך העניין מדרכה ופארק הינם שטחים ציבוריים. חריג לכך פארק לכלבים שרק שם ניתן לשחרר כלב מרצועה.שלום העריה תובעת אותי על כלב משוטט שלא שלי ותוענת שאני עדין מחזיקה בו כי יש תעוד של כלב שחיסנתי לפני שנה העינין שזה כלב אחר איך אני מוכיחה להם שזה כלב אחר ושונהמלאכת ההוכחה היא מלאכה מורכבת שכפופה לעובדות והראיות הקיימות בתיק , זה לא משהו שניתן לייעץ על רגל אחת במספר משפטים. במקרה מסוג זה של עליך לפנות לעו"ד ולקבל ייעוץ פרטני במסגרת פגישת ייעוץ מסודרת.אני רופא ילדים, בקניון בקומה שנייה. באותה קומה יש עוד שתי מרפאות ילדים גדולות. האם יש מגבלה חוקית לקיום וטרינר בקומה ובצמוד למרפאות הילדים. הכלבים יכולים להעביר מחלות, קרציות, פרעושים. יש אלרגיות רבות לחיות ולכלבים. רבים מהילדים פוחדים מאוד מכלבים. ועוד צריכים לחלוק איתם את המעלית.היי
יש לי בית עם חצר מגודרת והכלבה שלי חיה בחוץ כבר 3 שבועות שמגיע איזה שהו כלב ומנסה להזדווג עם כלבתי כל פעם הוא נכנס אלינו לחצר מתקרב לכלבה איך שאנחנו רואים אותו הוא בורח. אנחנו כל פעם מסדרים את הגדר המקום שממנו הוא נכנס ועדיין הכלב ממשיך להופיע.לפני כמה ימים שמעתי בלילה את הכלבה שלי מייללת יצאתי לבדוק מה קורה איתה פתאום אני רואה שהכלב הזה הצליח לעלות עליה מהלחץ שלי הם נתקעו חיכיתי שיסיימו והכלב ברח. עקבנו אחרי הכלב כדי לרות של מי הוא (יש תמונות וסירטון שהכלבים מזדווגים) יום למחורת הלכנו לבעלים והם או שפעם אחת לא עונים לטלפון (יש בקולר של הכלב מספר טלפון) או שהם לא בבית או שהאישה אומרת דברו עם בעלי..מתברר שהכלב הזה כל היום בכלל משוטט בחוץ לא מסורס ללא רצועה יכול לעלות על כל כלבה או לפגוע בילד קטן.ביקשנו שיקשרו את הכלב ובכל זאת ראיתי אותו פה היום שוב מנסה שוב לעלות עלייה אני מפחדת שכלבתי נכנסה להריון השאלה היא מה עושים עכשיו צריך לעשות לה הפלה..אבל מי מבטיח לי שאותו הכלב לא יבוא שוב להזדווג עם הכלבה שלי אני צריכה עכשיו לעקר אותה בגללו ואין באפשרותי כללית כרגע ואנני רוצה גורים. רוצה לגשת מחר לבעל הכלב עם עובדות אך לא מבינה כלום בנושא אשמח לעזרהעל פי החוק . כל כלב חייב להיות נתון ברשות הרבים ברצועה. על כן יש לפנות לוטרינר העירוני לדווח לו על המקרים וכן להראות ראיות ועליו לקנוס את הבעלים, אם לאחר שמגיע פקח למקום או במידה ויש בידיך מספיק ראיות להוכיח כי מדובר בכלב הספציפי. לרוב לאחר שהבעלים נקנסים מספר פעמים הם מתחילים להיות אחראיים בנוגע לשוטטות כלבם. במידה והדבר אינו מסייע לוטרינר הרשותי ישנם כלים נוספים להתמודד עם נושא זה.פקח עצר אותי ורצה לתת לי דוח על הליכה ללא חגורה. יש לו את השם שלי ואין לו ת.ז והוא לא סרק את השבב.
הוא יכול לזהות אותי איכשהו?במידה ויש לו שם מלא הוא יכול על פי המאגר של הרישום בעיריה או המאגר הארצי לבדוק. וודאי שאז נכנסים כבר לשאלה הראייתית והמשפטית האם יש בידיו מספיק ראיות להוכיח את דבר העברה ואת היותך הבעלים הרלבנטים.אני מספר רב ששנים מתעזרת ב dog walker
האם אני צריכה לשלם פיצויים אם היא לא ממשיכה להוציא
הסיבה שהיו לי שני כלבים ואחד נפטר לאחרונה והכלבה שנשארה לא רוצה לצאת.
מודה לכם מאוד על עזרתכם
תמיבאופן עקרוני כן. יחד עם זאת אינני מומחית לענייני דיני עבודה. מציעה לך להוועץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה וגם יוכל לחשב את גובה הפיצויים.אני גרה ברמה"ח בדירת גן שיש לה שני פתחים.
אנו מאד מקפידים בבית על דלתות סגורות. לפני שבוע וחצי בתי אירחה בחילופי משלחות נערה מגרמניה שבשעת הבקר בזמן הצארגנות לבי"ס ולעבודה היא יצאה מהדלת האחרוית ולא סגרה אותה. הכלב, פינצ'ר ברח. הבן שלי מיד רדף אחריו אבל פקח השיג אותו ורשם קנס של 730!! ש"ח.
כמובן לא עזרו ההסברים והוא םתר את הסוגיה בהצעה לכתוב מכתב ערעור.
שאלתי, האם יש מישהו מעל אגף סיירת ירוקה אליו אפשר לערער. (סיירת ירוקה אין ום עניין להפעיל שיקול דעת או לנהל שיח מאחר והם מקבלים בונוסים על קנסות).
תודה מראשלצערי משהתמלאו סעיפי החוק בצורה יבשה אין עילה ממשית לערעור שכן אחריותו של בעל כלב שלא יברח ולא משנה מהן הנסיבות. לכן לא מציעה לך להשפט אלא רק לנסות לפנות לרשות ולבקש את ביטול הדוח בהתאם לסיטואציה. אני מבינה את טענתך שההתנהלות לא הוגנת. יחד עם זאת לא שווה לך לגשת למשפט ולהפסיד שכן במידה ואת תפסידי את עלולה להיות מורשעת בדין על כל המשתמע על כך.קיבלתי קנס על שוטטות כלבתי ולכן אני רוצה לנסות לגייס את כל בעלי הכלבים במדינה לעשות עצומה או מה שצריך לעשות כדי לתקן את החוק של שוטטות כלב , ולאפשר לכלב לטייל ליד בעליו ללא רצועה בתנאי שהכלב איננו מסוכן .את חושבת שיש סיכוי לתיקון כזה ?לדאבוני לא. נקודת המוצא של המחוקק היא שכלב עלול להיות מסוכן ולא צפוי . אני לא רואה כיצד המחוקק יעדיף את רווחת הבעלים והכלב על טובתו ושלומו של הציבור בכללותו ובכלל זאת כלבים אחרים. ממש כפי שפורסם כעת בגזר הדין הנוכחי בו הורשע אדם בן 71 שהלך עם כלבו ללא רצועה וזה תקף ופצע כלבה אחרת. אני חושבת שסבירות גבוהה יותר לדרוש בעצומה שכלל הרשויות יבטיחו גישה קרובה יחסית לפארקים לכלבים בהם על פי החוק הכלבים יכולים להיות חופשיים מרצועה. כיום הרשות רשאית להורות על פארקים מסוג זה .אין הדבר מהווה חובה על פי חוק. ברגע שיהיו פארקים קרובים נגישים ואיכותיים. לא יהיה צורך ללכת עם כלב ברשות הרבים ללא רצועה.היי
היום בערב הסתובבתי עם הכלב שבאופן קבוע יש עליו חסם על הפה ולא בגלל שהוא מהגזע המסוכן אלא בגלל שהוא כלב פחדן שכשאנשים נוגעים בו בפתאומיות כדי ללטף אותו הוא מגיב לא טוב לכן אני דואגת שיהיה עליו החסם .
הלכנו ברחוב ביאליק בתל אביב שהוא רחוב חשוך ושקט כשלפתע משך הכלב את הרצועה מידיי כדי לעשות את צרכיו על האדמה בצד המדרכה לאחר שסיים את צרכיו התכופפתי לאסוף את צרכיו כשלפתע שעט מולי איש שהוציא כרטיס ואמר שהוא פקח או סיירת ירוקה לא הבנתי בדיוק מי, לא נראה כפקח לא היו עליו מדים.
ניסה למצוא את השבב אך לא הצליח כי הכלב התנגד שהוא יגע בו , גם כשחיפש פרטים שלי על המחשב שלו טען שאני לא משלמת אגרה ולא מופיעה כבעלת כלב. כמובן שיש בידיי את ההוכחה שאני מחסנת את הכלב ושיש בידי קבלות על תשלום האגרה .
לאחר מכן התעקש לתת לי דוח שאני לא אוחזת בחגורת הכלב בידיי ועוד טען שראה אותי הולכת מתחילת הרחוב ללא חגורה. השעה הייתה אחרי 18:00 וכבר היה חשוך, מוזרה בעיניי הטענה שהעלה. לא עזרו כל הסבריי שהכלב רק עשה את צרכיו ועובדה שהחגורה עליו.
האיש לקח ממני פרטים והלך לדרכו בטענה שאקבל את הדוח בדואר.
מה עושים? אני לא מוכנה לוותר הפעם ... זה קרה לפני שנה בדיוק אותה סיטואציה ובגלל שלא ידעתי איך להגיב ובנוסף זה עבר לעוד בלי שאקבל תשובה על ערעור שהגשתי.
שלח לי מעקלים ושילמתי 1200שח שמתוכם רק 500 שח שכר טירחהיש בידי צילום שצילמתי את הכלב מיד אחרי שהוא הלך וגם שלחתי את הצילום לאגף הפיקוח שגם שם התלוננתי על הפקח מיד אחרי שזה קרה דרך האיטרנטאת מציגה מצב מורכב ובעייתי. אין פתרון קסמים ויהיה עליך להוכיח במסגרת המשפט כי העובדות המוצגות בדוח אינן נכונות. להבהיר אחוזי ההרשעה עומדים על מעל 90 אחוז לכן טרם המשפט את זקוקה לא רק לייעוץ כי אם לייצוג ממש שאם לא כן הדבר עלול להסתים בהרשעה על כל המשתמע מכך.«   «הבא   | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17    הקודם»   »