פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

האם ניתן לתבוע דייר ברכוש משותף למספר בניינים אשר לא אוסף את צואת כלבו ,ומשאיר מפגע תברואתי לסובבים ולכלבים אחרים ?במידה והדבר קורה באופן חוזר ונשנה תוכלו לקבל החלטה במסגרת האספה הכללית בבניין כי נציגות וועד הבית תגיש תביעה למתן צו עשה שתורה לו לאסוף את הצואה ברכוש המשותף. במידה וינתן הצו והבעלים לא יחדול מהמעשה ניתן יהיה להגיש בקשה לביזיון בית משפט, דבר שיחשוף אותו לקנסות כבדים וסנקציות נוספות.שלום רב,

לאחרונה חברתי קיבלה התראה ממשרד עורכי דין שעובד עם *עיריית תל אביב* לפני עיקול חשבון הבנק (הריק) בגין אי- תשלום 2 קנסות על השארת צואה והחזקת כלבה מסוכנת ללא רצועה בגן ציבורי. יש לציין שהחברה מתגוררת כיום בקריית טבעון (שבצפון הארץ יחסית), ורק לפני מספר חודשים עידכנה את כתובתה החדשה.
קנס 1- בגין השארת צואה: החברה זוכרת מקרה בו התעמתה עם הפקח כיוון שכן אספה את הצואה. עם זאת, מעולם לא ראתה את הדוח, עד שקיבלה את מכתב ההתראה הנ״ל.
קנס 2- בגין החזקת כלב מסוכן ללא רצועה במקום ציבורי. אין לה שמץ מהיכן הגיע דוח זה שכן מאז ומתמיד הסתובבה עם כלבתה קשורה כשהיו במרחב הציבורי. כמו הקנס הראשון , גם קנס זה מעולם לא נמסר אליה עד ההתראה המדוברת.

לאור האמור, האם יכולים לחייב אותה בתשלומים אלו הגם שמעולם לא קיבלה את הדוחות לידיה ? ( ככל הנראה נשלחו לכתובת דירתה בתל אביב- שכבר מזמן אינה מתגוררת בה)

האם ניתן לקבל מידע אודות הדוחות ופירוטם?

לכל הפחות האם ניתן לבטל את צו העיקול ו ריביות ולשלם רק את הקנס המקורי?

אשמח לתשובות. בתודה מראש,
אורן1. במידה והחברה לא עדכנה את כתובתה הרלוונטית במשרד הפנים והדוחות נשלחו לכתובת הקודמת המעודכנת הדבר נחשב כאילו היא קיבלה אותם לידיה על כל המשתמע על כך. 2.בוודאי על משרד עורכי הדין להעביר לכם את העתקי הדוחות זו זכותכם הבסיסית. 3. תנסו לפנות למשרד ולבקש לשלם את הקרן בלבד. במידה וכאמור החברה לא עדכנה את כתובתה והדוחות הגיעו אכן לכתובתה הקודמת אזי הדבר יעשה לפנים משורת הדין.שלום,
האם חוקי שבישוב מסוים (אורנית) יהיה איסור מוחלט על כניסת כלבים לגינות ציבוריות (גם לא כאשר הכלב קשור ברצועה)?? האם זה איסור חוקי??
בעקיפין השאלה היא האם יש הבדל לצורך העניין בין גינה ציבורית לבין מדרכה במידת ה"ציבוריות" שלהן?
תודהשלום,
האם חוקי שבישוב מסוים (אורנית) יהיה איסור מוחלט על כניסת כלבים לגינות ציבוריות (גם לא כאשר הכלב קשור ברצועה)?? האם זה איסור חוקי??
בעקיפין השאלה היא האם יש הבדל לצורך העניין בין גינה ציבורית לבין מדרכה במידת ה"ציבוריות" שלהן?
תודהכשכתבתי את התשובה היא הופיע. לא יודעת מה קרה. מצ"ב בשנית.עוד בשנת 2012 רשויות מקומיות הונחו שלא לקבוע בחוקי העזר העירוניים הוראות האוסרות על כניסת כלבים למבני ציבור מבלי שהחוק יתוקן ויסמיך ראש רשות לקבוע זאת. לפיכך לעמדת הלשכה המשפטית של משרד הפנים אין לראשי רשויות מקומיות סמכות לקבוע בחוקי העזר הוראות לעניין הגבלת כניסת כלבים כאמור ללא סמכות מפורשת בחוק והחוק לא השתנה בנושא.ואם אין איסור למבני ציבור אז קל וחומר למדשאות ואיזורים פתוחים שהינם אזורים ציבוריים גרידא...לצורך העניין מדרכה ופארק הינם שטחים ציבוריים. חריג לכך פארק לכלבים שרק שם ניתן לשחרר כלב מרצועה.שלום העריה תובעת אותי על כלב משוטט שלא שלי ותוענת שאני עדין מחזיקה בו כי יש תעוד של כלב שחיסנתי לפני שנה העינין שזה כלב אחר איך אני מוכיחה להם שזה כלב אחר ושונהמלאכת ההוכחה היא מלאכה מורכבת שכפופה לעובדות והראיות הקיימות בתיק , זה לא משהו שניתן לייעץ על רגל אחת במספר משפטים. במקרה מסוג זה של עליך לפנות לעו"ד ולקבל ייעוץ פרטני במסגרת פגישת ייעוץ מסודרת.אני רופא ילדים, בקניון בקומה שנייה. באותה קומה יש עוד שתי מרפאות ילדים גדולות. האם יש מגבלה חוקית לקיום וטרינר בקומה ובצמוד למרפאות הילדים. הכלבים יכולים להעביר מחלות, קרציות, פרעושים. יש אלרגיות רבות לחיות ולכלבים. רבים מהילדים פוחדים מאוד מכלבים. ועוד צריכים לחלוק איתם את המעלית.היי
יש לי בית עם חצר מגודרת והכלבה שלי חיה בחוץ כבר 3 שבועות שמגיע איזה שהו כלב ומנסה להזדווג עם כלבתי כל פעם הוא נכנס אלינו לחצר מתקרב לכלבה איך שאנחנו רואים אותו הוא בורח. אנחנו כל פעם מסדרים את הגדר המקום שממנו הוא נכנס ועדיין הכלב ממשיך להופיע.לפני כמה ימים שמעתי בלילה את הכלבה שלי מייללת יצאתי לבדוק מה קורה איתה פתאום אני רואה שהכלב הזה הצליח לעלות עליה מהלחץ שלי הם נתקעו חיכיתי שיסיימו והכלב ברח. עקבנו אחרי הכלב כדי לרות של מי הוא (יש תמונות וסירטון שהכלבים מזדווגים) יום למחורת הלכנו לבעלים והם או שפעם אחת לא עונים לטלפון (יש בקולר של הכלב מספר טלפון) או שהם לא בבית או שהאישה אומרת דברו עם בעלי..מתברר שהכלב הזה כל היום בכלל משוטט בחוץ לא מסורס ללא רצועה יכול לעלות על כל כלבה או לפגוע בילד קטן.ביקשנו שיקשרו את הכלב ובכל זאת ראיתי אותו פה היום שוב מנסה שוב לעלות עלייה אני מפחדת שכלבתי נכנסה להריון השאלה היא מה עושים עכשיו צריך לעשות לה הפלה..אבל מי מבטיח לי שאותו הכלב לא יבוא שוב להזדווג עם הכלבה שלי אני צריכה עכשיו לעקר אותה בגללו ואין באפשרותי כללית כרגע ואנני רוצה גורים. רוצה לגשת מחר לבעל הכלב עם עובדות אך לא מבינה כלום בנושא אשמח לעזרהעל פי החוק . כל כלב חייב להיות נתון ברשות הרבים ברצועה. על כן יש לפנות לוטרינר העירוני לדווח לו על המקרים וכן להראות ראיות ועליו לקנוס את הבעלים, אם לאחר שמגיע פקח למקום או במידה ויש בידיך מספיק ראיות להוכיח כי מדובר בכלב הספציפי. לרוב לאחר שהבעלים נקנסים מספר פעמים הם מתחילים להיות אחראיים בנוגע לשוטטות כלבם. במידה והדבר אינו מסייע לוטרינר הרשותי ישנם כלים נוספים להתמודד עם נושא זה.פקח עצר אותי ורצה לתת לי דוח על הליכה ללא חגורה. יש לו את השם שלי ואין לו ת.ז והוא לא סרק את השבב.
הוא יכול לזהות אותי איכשהו?במידה ויש לו שם מלא הוא יכול על פי המאגר של הרישום בעיריה או המאגר הארצי לבדוק. וודאי שאז נכנסים כבר לשאלה הראייתית והמשפטית האם יש בידיו מספיק ראיות להוכיח את דבר העברה ואת היותך הבעלים הרלבנטים.אני מספר רב ששנים מתעזרת ב dog walker
האם אני צריכה לשלם פיצויים אם היא לא ממשיכה להוציא
הסיבה שהיו לי שני כלבים ואחד נפטר לאחרונה והכלבה שנשארה לא רוצה לצאת.
מודה לכם מאוד על עזרתכם
תמיבאופן עקרוני כן. יחד עם זאת אינני מומחית לענייני דיני עבודה. מציעה לך להוועץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה וגם יוכל לחשב את גובה הפיצויים.אני גרה ברמה"ח בדירת גן שיש לה שני פתחים.
אנו מאד מקפידים בבית על דלתות סגורות. לפני שבוע וחצי בתי אירחה בחילופי משלחות נערה מגרמניה שבשעת הבקר בזמן הצארגנות לבי"ס ולעבודה היא יצאה מהדלת האחרוית ולא סגרה אותה. הכלב, פינצ'ר ברח. הבן שלי מיד רדף אחריו אבל פקח השיג אותו ורשם קנס של 730!! ש"ח.
כמובן לא עזרו ההסברים והוא םתר את הסוגיה בהצעה לכתוב מכתב ערעור.
שאלתי, האם יש מישהו מעל אגף סיירת ירוקה אליו אפשר לערער. (סיירת ירוקה אין ום עניין להפעיל שיקול דעת או לנהל שיח מאחר והם מקבלים בונוסים על קנסות).
תודה מראשלצערי משהתמלאו סעיפי החוק בצורה יבשה אין עילה ממשית לערעור שכן אחריותו של בעל כלב שלא יברח ולא משנה מהן הנסיבות. לכן לא מציעה לך להשפט אלא רק לנסות לפנות לרשות ולבקש את ביטול הדוח בהתאם לסיטואציה. אני מבינה את טענתך שההתנהלות לא הוגנת. יחד עם זאת לא שווה לך לגשת למשפט ולהפסיד שכן במידה ואת תפסידי את עלולה להיות מורשעת בדין על כל המשתמע על כך.קיבלתי קנס על שוטטות כלבתי ולכן אני רוצה לנסות לגייס את כל בעלי הכלבים במדינה לעשות עצומה או מה שצריך לעשות כדי לתקן את החוק של שוטטות כלב , ולאפשר לכלב לטייל ליד בעליו ללא רצועה בתנאי שהכלב איננו מסוכן .את חושבת שיש סיכוי לתיקון כזה ?לדאבוני לא. נקודת המוצא של המחוקק היא שכלב עלול להיות מסוכן ולא צפוי . אני לא רואה כיצד המחוקק יעדיף את רווחת הבעלים והכלב על טובתו ושלומו של הציבור בכללותו ובכלל זאת כלבים אחרים. ממש כפי שפורסם כעת בגזר הדין הנוכחי בו הורשע אדם בן 71 שהלך עם כלבו ללא רצועה וזה תקף ופצע כלבה אחרת. אני חושבת שסבירות גבוהה יותר לדרוש בעצומה שכלל הרשויות יבטיחו גישה קרובה יחסית לפארקים לכלבים בהם על פי החוק הכלבים יכולים להיות חופשיים מרצועה. כיום הרשות רשאית להורות על פארקים מסוג זה .אין הדבר מהווה חובה על פי חוק. ברגע שיהיו פארקים קרובים נגישים ואיכותיים. לא יהיה צורך ללכת עם כלב ברשות הרבים ללא רצועה.היי
היום בערב הסתובבתי עם הכלב שבאופן קבוע יש עליו חסם על הפה ולא בגלל שהוא מהגזע המסוכן אלא בגלל שהוא כלב פחדן שכשאנשים נוגעים בו בפתאומיות כדי ללטף אותו הוא מגיב לא טוב לכן אני דואגת שיהיה עליו החסם .
הלכנו ברחוב ביאליק בתל אביב שהוא רחוב חשוך ושקט כשלפתע משך הכלב את הרצועה מידיי כדי לעשות את צרכיו על האדמה בצד המדרכה לאחר שסיים את צרכיו התכופפתי לאסוף את צרכיו כשלפתע שעט מולי איש שהוציא כרטיס ואמר שהוא פקח או סיירת ירוקה לא הבנתי בדיוק מי, לא נראה כפקח לא היו עליו מדים.
ניסה למצוא את השבב אך לא הצליח כי הכלב התנגד שהוא יגע בו , גם כשחיפש פרטים שלי על המחשב שלו טען שאני לא משלמת אגרה ולא מופיעה כבעלת כלב. כמובן שיש בידיי את ההוכחה שאני מחסנת את הכלב ושיש בידי קבלות על תשלום האגרה .
לאחר מכן התעקש לתת לי דוח שאני לא אוחזת בחגורת הכלב בידיי ועוד טען שראה אותי הולכת מתחילת הרחוב ללא חגורה. השעה הייתה אחרי 18:00 וכבר היה חשוך, מוזרה בעיניי הטענה שהעלה. לא עזרו כל הסבריי שהכלב רק עשה את צרכיו ועובדה שהחגורה עליו.
האיש לקח ממני פרטים והלך לדרכו בטענה שאקבל את הדוח בדואר.
מה עושים? אני לא מוכנה לוותר הפעם ... זה קרה לפני שנה בדיוק אותה סיטואציה ובגלל שלא ידעתי איך להגיב ובנוסף זה עבר לעוד בלי שאקבל תשובה על ערעור שהגשתי.
שלח לי מעקלים ושילמתי 1200שח שמתוכם רק 500 שח שכר טירחהיש בידי צילום שצילמתי את הכלב מיד אחרי שהוא הלך וגם שלחתי את הצילום לאגף הפיקוח שגם שם התלוננתי על הפקח מיד אחרי שזה קרה דרך האיטרנטאת מציגה מצב מורכב ובעייתי. אין פתרון קסמים ויהיה עליך להוכיח במסגרת המשפט כי העובדות המוצגות בדוח אינן נכונות. להבהיר אחוזי ההרשעה עומדים על מעל 90 אחוז לכן טרם המשפט את זקוקה לא רק לייעוץ כי אם לייצוג ממש שאם לא כן הדבר עלול להסתים בהרשעה על כל המשתמע מכך.האם עירייה יכולה לתת למשטרה פרטי בעלים של כלב, או שאסור לה בגלל הגנת הפרטיות?החוק מאפשר למשטרה לקבל מידע מהרשות לצרכי חקירה.האם קיים חוק בנוגע לעשיית צרכים בגינה של בית משותף (שאיני מתגורר בו) כאשר אני אוסף את הצואה כמתבקש בחוק?גינה של בניין היא רכוש משותף. במידה ואתה לא מתגורר במקום אין לך עקרונית זכות לעשות שימוש אף אם הוא סביר בחצר הבניין כיוון שהיא מהווה קניין של הדיירים המתגוררים בבניין, אלא אם רשומה זיקת הנאה לדיירי בניינים סמוכים וכד'. (זאת צריך לבדוק מפורשות בטאבו- בדרך כלל אין) . נוסף על כך יכול ולבניין עצמו יש תקנון הקובע כי עשיית צרכים של בעל חיים בחצר אף אם הם נאספים אינה מהווה שימוש סביר ברכוש המשותף ועל כי היא אסורה אף לדיירי הבניין עצמם. במידה ואין מגבלה כזו מכוח התקנון צריך לוודא האם ישנו פס"ד המתייחס לעשיית צואה בחצר משותפת וקובע האם מדובר בשימוש סביר או החורג מכך. בכל מקרה בדיקת קיומו של תקנון או הפסיקה מתייתרת בנסיבות הואיל ואינך מתגורר בבניין ולפיכך כאמור אין לך כל זכות לעשות שימוש אף אם הוא נחשב לסביר בחצר הבניין.לפני כשנה וחצי אימצנו כלב ממשפחה שכבר לא רצתה אותו. מילינו את טופס העברת בעלות בצירוף ת.ז של כל מי שצריך אך (וזו לא בדיחה) הכלב קרע את הדפים כחל. מהבלגן שעשה בבית כשרק הגיע אלינו.
במשך החצי שנה האחרונה אני מוצאת את עצמי רודפת אחרי הבעלים הקודמים כדי לקבל מהם שוב צילומי תז וטופס העברת בעלות חתום אך הם מתחמקים כל פעם עם סיפור אחר.
עבר המון המון זמן וצריך לחסן את הכלב, לסרס ולטפל בו אצל וטרינר ואף אחד לא יעשה את זה אם הכלב לא רשום על שמי.
אני חייבת לציין שמהלך הזמם שהוא אצלנו הוא הפך לבן בית ואנחנו קשורים אליו ואוהבים אותו מאוד, מה גם שהטא לא כלב זול בכלל מבחינת אוכל תספורת וכו והכל נעשה במסירות ובאהבה.
אשמח לדעת מה אפשר לעשות כדי לגרום לבעלים הקודמים לבצע העברהמסודרת כמה שיותר מהר
תודה!להסביר להם שהם עלולים להתבע באופן אישי במידה ויוגש כתב תביעה על נשיכה הואיל והם רשומים עדיין כבעליו הרשמיים.
תוכלי לקבל הרחבה על הדברים במדריך שלי (חינמי רק צריך להוריד למייל) נמצא באתר שלי :
dogbites.co.ilאתמול בערב, אחי בן ה16 יצא לטייל עם שני הכלבים שלנו, שהיו קשורים ברצועות. הכלבים שלנו דיי גדולים, מעוקרת ומסורס, עם רישיונות ומעולם לא נשכו כלב או אדם. ממש כמה רגעים לאחר שיצא מהבניין ועוד כשהיה קרוב לבניין הבחין ממרחק של 50 מטר לערך בכלב דני ענק (ממש עצום, לא סתם ענק, מגיע לגובה החזה של אדם ממוצע) ללא רצועה כשבעליו עומדת לידו. הדני שהבחין בכלבים שלנו מיד שעט לעברם וננעל לכלבי הזכר על הראש באזור האוזן והצוואר, יש לציין שנעילה כזאת מכלב כזה ענק ממש נראת כאילו הוא הורג את הכלב שלי שקטן ממנו בהרבה. הכלב שלי רק ניסה לברוח אך ללא הועיל והכלבה השניה שלי רק נובחת מהצד (מה שרק מוכיח עד כמה הכלבים שלי לא תוקפניים). הבעלים של הכלב רצה לעבר אחי והכלבים וניסתה לקרוא לכלב שלא ללא הצלחה, מן הסתם היא לא מסוגלת לשלוט בכלב בגודל הזה, מדובר באישה בת 50-60.
לאחר כמה רגעים שמענו אני ואימי את הנביחות ההיסטריות מחוץ לבית ויצאנו בריצה, אני יצאתי במהירות עוד בגרביים וללא נעליים אפילו, וראיתי את המחזה הזה וממש ניראה שהכלב הדני הורג את הכלב שלי והוא ממשיך לא לשחרר. למרות שפחדתי פחד מוות שהכלב הדני יתקוף אותי ואין ספק שיכל להרוג או לפצוע אותי בקלות אם ירצה, אני מעוד אוהב את הכלבים שלי, ראיתי שהכלב הדני לא משחרר למרות שבעליו מנסה למשוך אותו ולכן פשוט בעטתי לדני בראש בחוזקה (בגרביים!) - יש לציין שלא ראיתי פיתרון אחר ואני מעוד אוהב בעלי חיים בכללי ולא רוצה לפגוע בהם - למזלי הבעיטה גרמהלו לשחרר סוף סוף והבעלים שלו תפסה אותו ומשכה אותו קצת ומיד ברחנו לתוך הבניין עם הכלבים. הבעלים קשרה אתה דני והחלה ללכת מן המקום! הכלב שלי סובל מפצעים רבים באזור הנשיכה ולמזלי כרגע לא ניראה שהם קטלניים נקווה שלא יזהמו בהמשך. יצאנו אני אימי ואחי חזרה והתחלנו ללכת אחריה. כמו שאמרתי אנחנו אוהבים כלבים ובעלי חיים ואני בכלל לא מאשים אתה דני רק את הבעלים שלו שהלכה עם כלב כזה משוחרר וללא חסם פה. ניסינו להגיד לה שהיא חייבת ללכת איתו קשור ועם מחסום. האישה לא רק שלא ביקשה סליחה אלא גם הכחישה שהכלב שלה נשך את הכלב שלנו בכלל! אמרה שהיא מתכוונת להמשיך לטייל עם הכלב ללא חסם פה. התעמתנו איתה (מילולית בלבד) כמה דקות ללא הועיל, האישה רק טוענת שבעטנו לה בכלב ללא סיבה וממשיכה להכחיש ולהגיד שלא תשים לו מחסום ותמשיך לטייל איתו באזור. יש לציין שלנשיכה ראיות רבות, דבר ראשון הפציעה של כלבי ושנית עוד שכנה יצאה למשמע הנביחות והצעקות וראתה את כל מה שקרה. אני לא מחפש להכניס את הכלב להסגר או להמית אותו חלילה, האשם היחידי לדעתי הוא באישה שהולכת עם כלב שהיא לא מסוגלת לשלוט בו משוחרר וללא חסם. אנחנו מפחדים להמשיך לצאת עם הכלבים במצב זה. מה ניתן לעשות כדי להכריח אותה לשים מחסום לכלב?
תודה רבה,
מאור1. במידה ותדרשו להוציא הוצאות רפואיות בעקבות האירוע תוכלו לתבוע את הבעלים בתביעות קטות בצירוף אסמכתאות.
2. לגבי זמם - כלב שנשך וגרם לחבלה מוגדר ככלב מסוכן ע"פ החוק. על כן עליכם לדווח לרשויות על האירוע בצירוף אסמכתאות ולהם שיקול הדעת האם לשנות את הסטטוס של הכלב למסוכן ובמידה וכן הוא יהיה חייב על פי חוק לצאת עם זמם.לפני כשנתיים החלו שמועות שבית הקברות בו בחרנו לקבור את כלבתנו נבנה שלא כחוק וכנגד הנהלים ועתיד להסגר,
התקשינו להאמין כי באותו הזמן המקום היה מטופל, נראה נהדר ואפילו נכלל בכתבה של ערוץ 2 על המקומות הטובים ביותר לקבורת בעל חיים בכבוד.
אחרי הרבה אירועים של הזנחה וגניבות מסתוריות בשנתיים שלאחר מכן היה מקרה בו הבעלים ביקשה מאיתנו להוריד את כל השלטים באופן זמני מכיוון ואסרו עליה להמשיך לקבור במקום.
כמובן שהיא המשיכה לקבור ובאותו הזמן נוספו להערכתי כ20 קברים חדשים אם לא יותר, למרות זאת, היא עדיין טוענת שהקבורה נפסקה ברגע שאסרו עליה להמשיך.
ואז הגיע השבוע שעבר, הבעלים הודיעה על סגירת המקום לאלתר. "מינהל מקרקעי ישראל נוהג בי באופן דורסני ואלים" היא סיפרה לנו, בלי להזכיר לרגע שגם באתר של המקום
היא כתבה שהוא נבנה בשטח חקלאי. היום האתר כבר סגור.
לפני יומיים היא התחילה את ההחרבה הברוטלית של המקום שעליו השקענו את מיטב כספנו כדי לטמון בו את בעלי החיים האהובים עלינו, כל גדר נתלשה, כל מצבה הוסרה וכל
דבר אחר שהבעלים בחרו לשים על חלקת הקבר שרכשו - נזרק, או כמו שהיא אומרת "אוכסן". לא רק שהמקום הוזנח חודשים רבים, לא הושקה, לא נוקה ולא טופח כמו שהובטח לנו, עכשיו
הדבר היחיד שנשאר שם אלה הגופות ועץ אחד קירח ועלוב מעל כל קבר - רק כי לעקור את העצים זה יותר מידי מאמץ בשבילה.

האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות ? מאיפה שאני רואה את הסיפור ניתן לראות קשר ישיר בין הפרת ההוראה של מינהל מקרקעי ישראל והמשך הקבורה לבין סגירת המקום.
חייבים לטפל בעניין בצורה משפטית, איך מאפשרים לאדם לפתוח בית קברות בצורה לא חוקית ואז להעניש את כל מי שרכש את שירותי בית הקברות בזמן שהבעלים פתחה מקום
חדש ועוד העזה לפרסם אותו בדף הפייסבוק של המקום שהזניחה וסגרה.
יש דרך כלשהי לגרום למינהל לאשר לנו לנהל את המקום כבית קברות קיים בו לא תמשך הקבורה ? רק לשם הכבוד האחרון לאלה שכן נקברו שם ?
אפילו לגרום לבית המשפט 'לקחת' מאותה הבעלים את העסק כדי שלא תוכל להמשיך לגבות מאנשים כספים על קבורה לא חוקית במקום.
כל דבר שיעזור לנו לחפר על האבל שהיא עשתה לעשרות אם לא מאות אנשים.

תודה מראש,
שרון.שלום שרון, מדובר בנושא מורכב שלא ניתן לענות עליו על רגל אחת במספר משפטים. יצרו איתי כבר קשר מספר אנשים מהקבוצה. הבנתי שמנהלי הקבוצה בהתארגנות משפטית במידה והם מעוניינים הם יכולים לפנות אליי בצורה מסודרת.22:30 ביום שישי נפגשו השכן וכלבתו ,ביתי וכלבתה
נקודת מפגש , יציאה / כניסה למעלית
שתיהן קשורות , הכלבה של ביתי ( פינצ׳ר מעורב) נפגעה קשות , הצוואר שוסף , ניתוח בהרדמה מלאה, וכל מה שמתלווה לארוע כזה
השכן מסרב לקחת את ההוצאות עליו , לאחר שאמר לביתי , שהוא ישלם
אני חושב שמדובר בכלבה מגזע פיט בול מעורב או סטפפושר בול טרייר
מה עושים?בהתאם לחוק האחריות על הבעלים של הכלב למעשיו הינה מוחלטת ללא קשר לגזע הכלב. במיה והיא מסוכנת והלכה גם ללא זמןם מדובר בהפרת חובה חקוקה. במידה והוא מסרב לשלם צריך לתבוע אותו בתביעות קטנות ולדרוש השבת הוצאות רפואיות וכן רכיב של עוגמת נפש.שלום רב. לפני כשבועיים רכשתי גור למשפחתי מזוג שכלבתם המליטה 3 גורים. (שאר הגורים נמכרו טרם קנייתי במחיר גבוה יותר).
כשבוע לאחר הקניה בדקתי את הכלב אצל וטרינר שטען כי הכלב חולה.
חשוב לציין, כי במשפחתי יש ילדים שחששתי מהיקשרות וטיפול בכלב חולה וכחלק מתהליך הרכישה וידאתי כי הכלב בריא ונאמר לי כי אכן בריא.
התאכזבתי נורא וחשתי מרומה.
לאחר הביקור שוחחתי עם בני הזוג והשבתי להם את הכלב בחזרה. הזוג טען כי יוחזר אלי כספי בעוד כ3 ימים (החזרתי ביום שישי ונאמר שיחזירו את הכסף ביום ראשון). כשבוע לאחר החזרת הכלב בני הזוג שלחו אלי הודעה בה טענו כי התייעצו עם עו"ד לזכויות בעלי החיים והכלב עדין שלי ולא היה באפשרותי להזחירו ואין בכוונתם להחזיר אלי את כספי.
אשמח לסיוע בנושא ולהבהרה האם זכותי לקבל את כספי בחזרה. אני חשה מרומה ותמימה. תודה!!במידה וניתן להוכיח כי הכלב חלה טרם לקיחתו אזי האחריות לתשלום הוצאות הטיפול חל עליהם או לחילופין השבה כספית במידה ואת מבטלת את ההסכם ההתקשרות ומשיבה את הכלב. יחד עם זאת מדברייך לא ברור אם ניתן לקבוע את סיבת או מועד החולי (שכן הבדיקה נערכה כשבוע לאחר מסירתו) וללא זאת יהיה קשה לתבוע את השבת הכספים.שלום רציתי לדעת אם הלכתי עם כלב שאני מוציא לטיול משוחרר ופקח עצר אותי ורוצה לסרוק את הכלב איני נתתי לו והוא רשם רק את מספר הזהות שלי ועל שמי אין שום כלב ואין לו את מספר השבב של הכלב או שם בעליו הוא רשאי לתת לי דוח?בהתאם לרוב החוקים גם החזקת כלב לכשעצמה מחייבת את המחזיק בשמירת החוק (כלומר גם אם לא מדובר בבעלות כדין- המחוקק לא רוצה טענות מהסוג שהעלת הוא מעוניין שכל מי שמחזיק בכלב יקח עליו אחריות בפרט מפריזמה של הסכנות הנשקפות לציבור נשיכה וכד') לכן על פניו כן.(חשוב לציין שאני לא יודעת מכוח איזה חוק ניתן הקנס אך הדעת סוברת מהכרותי עם החקיקה הראשית וחלק גדול מחוקי העזר העירוניים שזה מה שגם קבוע בחוק מכוחו ניתן הדו"ח)רכשתי גור גזעי .
אחרי שבועיים בבדיקה של וטרינר התגלה שיש אשך טמיר. הוא יהיה עקר ויש לסרס אותו . מה פיצוי מקובל במקרים כאלו שרוכש צריך ?שלום. אינני עוסקת בתחום הכלבים הגזעיים. על כן כדאי לחפש את התשובה במקום רלוונטי אחר. תודה.«   «הבא   | 36 | 35 | 34 | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...