פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

אני מכרתי כלב עם שבב לאנשים ולא הושלמה העסקה מבחינת תשלום והעברת בעלות מבחינתם הם לא רוצים ולכן רצינו תכלב חזרה מה עושים במצב כזה!??הכוונה היא לדוגיסיטר לכלב אחד, שניים מקסימום בכל פעם.
האם הדבר אינו חוקי?כפי שציינתי החוק היבש לא מכיר באף אחת מהסיטואציות הללו.כלב על פי חוק יכול להיות אחד מהשניים או בבעלות שלך או במתקן תחת אחריותך .אם הוא לא בבעלותך את צריכה אישור להחזקת מתקן. כל אופציה אחרת כולל אומנה או דוגיסיטר וכד איננה מוכרת על פי חוק. כך שהתשובה כן, ללא אישור וטרינר אינך יכולה לשמש כפנסיון או כלשונך דוגיסיטר...שלום וברכה
בבניין שאני גר יש שכן שמשחרר את הכלבים ללא רצועה בגינה משותפת ובכניסה לבית הכלבים נובחים על העוברים והשבים וילדים והנשים מפחדים לעבור וכאשר ביקשנו מהשכן לקשור את הכלבים הוא טען שאילו כלבים קטנים ואין צורך לקשור אותם מה אפשר לעשות במצב כזה?
לצלם את הכלבים משוטטים? הם גם יוצאים לרשות הרבים ללא חגורה וללא מחסום ועושים את הצרכים בגינה המשותפת וברשות הרבים
תודה ויום טובעל פי חוק כלב ברשות הרבים במקום שאינו מוכרז בהתאם לסעיף 11(ב)כ"פארק כלבים" חייב ללכת איתו עם רצועה ללא קשר לגודלו גילו ומידת תוקפנתו. הרשות אמונה על אכיפת החוק ועל כן ניתן להתלונן על בעלי הכלב ופקח יכול להגיע למקום ולקנוס אותו על שחרור הכלבים ברשות הרבים ואי איסוף צרכים.שלום רב,

יש ברשותי כלבה בת שנה ו8 מעורבת בסלוקי וכנעני, מהיותה צעירה ושובבה היא נובחת על נעליים ומנסה לנשוך אותם, כמובן שהיא לא מצליחה כי היא קשורה.
מנגד יש בעל חנות שמאכיל חתולים שיושבים בכניסה לבניין שלי החנות היא ליד השביל לכניסה, הכלבה שלי לא מסתדרת עם חתולים ונובחת עליהם.
לאחרונה הוא טען שיתלונן על כך, האם יש לו עילה לדבר? לקנס או הסגר? חשוב לי לציין שמדובר בחתולי רחוב והכלבה קשורה עם רצועה.
מקרה שני זה השכן בבנין איים שבמידה והכלבה תקפות עליו שוב הוא יתלונן, האם הוא יכול להתלונן נגד זה היא לא נוגעת בו כי היא קשורה, מדובר על שביל גישה לבית שחייבים לעבור בו, האם יכולים להכריח אותי לשים לה מחסום? איך ניתן למנוע בעיות, אני מנסה לחנך אותה וכמובן שהיא לא חופשיה.אבל לא רוצה קנסות או לחלופין שיקחו אותה להסגר זו כלבה שעברה עמותות ונטישות.

אשמח להבהרה בנושא...מתי ואיך ניתן להתלונן ועל מי חובת ההוכחה אם בכלל...

תודה וחג שמח

.אני לא רואה עילת תביעה ודאי לא קבלת קנס או הסגר כל עוד נביחות הכלבה נקודתיות דהיינו אינן עולות לכדי מטרד והיא אינה נושכת או גורמת לנזק קל וחומר שהיא אזוקה ברצועה בהתאם לחוק. לגבי מחסום כל עוד היא איננה עונה על הגדרות של כלב מסוכן דהיינו כלב המנוי על 8 הגזעים או כלב בעל היסטוריית נשיכות והיא מוגדרת כמי שאיננה מסוכנת ברישיון החזקה היא איננה חייבת במחסום. יחד עם זאת במידה ואדם יבהל וכתוצאה מנביחות אף ללא מגע ויגרם לו נזק (נניח בגין נפילה כתוצאה מבהלה סוביקטיבית שלו) אתה עלול להתבע בנזיקין על נזקים שיגרמו לו כתוצאה מכך.שלום,אני מעוניינת לשמור על כלבים לתקופות זמן קצרות בביתי (מציינת שבביתי יש חצר גדולה המאפשרת מרחב תנועה גדול לכלבים מכל סוג). פנה אליי הוטרינר של המועצה המקומית וטען כי קיבל תלונה על אחזקת כלבים שלא ברשיון וטען בפניי כי זו עבירה על החוק וכי אסור לי להחזיק בכלבים, למרות שמדובר בכלבים עם רישיון, מחוסנים ושייכים לתושבי היישוב בו אני מתגוררת. האם יש אמת בדברים? האם יש דרך בה אני אוכל לשמור לחברים/ תושבי היישוב על הכלבים? אשמח לתשובה בהקדם.שלום פנינה, פנסיון מוגדר כמתקן. את כבעלים של מתקן צריכה לידע את הוטרינר העירוני על קיומו בהתאם לטופס מתאים ולקבל אישורו. וטרינר עירוני יכול להחליט לא לאשר להפעיל מתקן בכתובתך מטעמים שונים. על כן כל עוד לא נקטת בפניה מוסדרתהוא לא מתיחס לכך כאל פנסיון, אלא לבעלי חיים השוהים בכתובתך ואת מחזיקה בהם כאשר רישיון ההחזקה לא על שמך.על פי חוק על בעלים של כלבים לעדכן כל שינוי בכתובת או סטטוס של הכלב ולכן החזקה שכזו אינה חוקית עקרונית כי וטרינר יכול להגביל מספר כלבים בהם אדם מחזיק. מאידך אין בחוק התיחסות לאומנה וכד' ולכן על פי החוק היבש באמת הדבר אינו חוקי. אני מניחה שהוטרינר העירוני לא יאשר לך להפעיל את הפנסיון בשל תלונות של שכנים אותם קיבל אבל המעט שתוכלי לעשות הוא להגיש לו בקשה מסודרת על פי התקנות ולראות כיצד מתפתחים הדברים. בהצלחה.
.היי אני מעוניין לרשום חוזה לאילוף כלבים ורציתי לדעת אם יש תבנית מוכנה,או שאני יכול לרשום לבד או שעלי לפנות לעורך דיןהי למיטב ידיעתי אין פורמט רלוונטי. כמו כן חלק מהפורמטים הקיימים בפנסיונים אינם חוקיים ונוגדים את הקבוע בדין.(למשל סעיף הקובע שאין אחריות בגין מוות או אובדן כלב מנוגד לדין הקובע כי לבעל פנסיון אחריות מוגברת על שלומו ובריאותו של כלב ואין צורך להוכיח רשלות על מנת להוכיח יריבות מול בעל או מנהל הפנסיון) לכן מומלץ לפנות לעורך דין שיכין הסכם מתאים בהתאם לצרכי העסק שלך.שלום.
ברשותי כלב קטן ואנרגטי, נסעתי איתו יום אחד להורים שלי בכוכב יאיר ושם נתפס ע"י פקח וקיבלנו דוח בדואר כאשר אני גר ביישוב אחר ושם הכלב רשום(מועצה אחרת). האם זה תקין?
תודההי אורן מדובר בדבר תקין שהינו נגזרת של סמכות מקומית, ממש כמו שאדם שמקום מגוריו בחיפה יחנה שלא כדין בירושלים.הדין יהא שעיריית ירושלים יכולה לקנוס אותו כמובן כיוון שעבר על חוק ארצי ו/או חוק עזר עירוני בשטחה של העיר ירושלים.היי,
היתה לי חברה במשך מספר חודשים שבילינו את רוב זמננו יחד והיא והכלבה שלה היו רוב הזמן אצלי.
החברה שלי נהרגה לפני כמה שבועות ורציתי לדעת האם יש לי זכות חוקית כלשהי לשמור את הכלבה, לטובתה כי היא מכירה אותי ואת הסביבה וגם לטובתי כי אני מאוד מחובר אליה. לא ברור לי אם היא כתבה צוואה ואני חושש שהוריה יבקשו אותה ממני. יש מה לעשות?ראשית כל משתתפת בצערך. לגופו של ענין כלב מוגדר כמטלטלין כלומר חפץ שהיה ברשות חברתך בעודה בחיים הואיל וככל הידוע לך לא נערכה צוואה מפורשת המקנה לך את הזכויות בכלבה, בעקרון היא עוברת למשפחתה. לגבי ההליכים המשפטיים שיהיה עליך לנקוט אלמלא תגיע עם הורי חברתך להסכמות, עדיף להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה צוואות וירושות. בהצלחה.שלום רב,
אני שוכר דירה במשך 10 חודשים, כשחתמתי על החוזה הוזכר בו בפירוש שאסור להכניס בעלי חיעם לדירה. הבעיה שלי התחילה כאשר לפני כמה ימים אחותי הצילה גורת רחוב מילדים שהתעללו בה, ומאחר ולהורים כבר יש כלב הם לא יכולו לקחת אותה, ולכן התנדבתי לגלד אותה.
כאשר הסברתי את הסיטואציה לבעח הדירה הוא התנגד לכך והסביר שהוא לא מוכן לכלב במשק שלו.
היות והחוזה נגמר עוד כחודשיים, שאלתי היא מה יהיו ההשלכות אם בכל זאת אשאיר את הגורה אצלי עד סיום החוזה ולאחר מכן אעבור לדירה אחרת?

תודה מראש,
דניס.כל הכבוד על ההצלה זה אכן מבורך. יחד עם זאת עליך לדעת כי מדובר בהפרת הסכם על כל המשתמע על כך . צריך לקרוא את ההסכם כדי לדעת מה הסנקציות הנקובות בהסכם על הפרה ולראות אם הוא הגדיר את הסעיף בעניין זה כהפרה יסודית. בכל מקרה הפרה רגילה קל וחומר יסודי מקנה לו מגוון כלים לפעול נגדך לרבות: ביטול ההסכם מידית, הפקדת שק ערבון שנתת לו עם חתימת ההסכם, דרישה לתשלום פיצויים מוסכמים ככל שיש כאלו בהסכם, תביעה על נזקים וכד'. עדיף למצוא פתרון זמני לגורה ולא להסתבך..משפטים ועריכת דין זה לא מתמטיקה ולא "שחור לבן", יש הרבה מעבר לחוקים היבשים ותמיד יש מרחב תמרון – אם באמת רוצים משהו.
בתור אחד שאוהב בעלי חיים ולא כל כך אוהב בעלי בית – אני הייתי שם "פס" על בעל הבית ומשאיר את הגורה. ואני גם מאמין שבפועל לבית הבית לא יהיה כל כך מה לעשות. אסביר:
1. "לבטל את ההסכם" – גם אם הוא יודיע לך רשמית על ביטול ההסכם וידרוש שתפנה את הדירה, הוא לא יוכל לפנות אותך בכוח אלא יצטרך להגיש תביעה לבית משפט לביטול ההסכם ולבקש פינוי. הליך כזה לוקח במינימום חצי שנה, כך שאם בכל מקרה החוזה שלך נגמר עוד חודשיים ואתה מפנה עוד חודשיים את הדירה, עדיף לו כבר להמתין.
2. "הגשת תביעה על הפרת הסכם ולפיצוי כספי"- בעל הבית כמובן יכול להגיש נגדך מתישהו תביעה כספית או כבר עכשיו בגין הפרת ההסכם או אחרי שתפנה את הדירה בתום החוזה. אבל בשביל לזכות בתביעה הוא צריך להוכיח ש: א. הפרת את ההסכם ב. שנגרם לו נזק בגין כך.
להוכיח שהפרת הסכם – זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. הרי בהסכם השכירות כתוב שאסור לך להכניס בעלי חיים. אבל אני הייתי טוען שהכוונה היא שאסור בעלי חיים כמו סוס/ פרה/ נחש/ איגואנה, אבל חיות מחמד שזה כלב וחתול מותר. ברור שמותר להכניס כלבים גם אם זה לא רשום במפורש בהסכם, בדיוק כמו שברור שמותר לך להכניס בת זוג לגור איתך בדירה ואם נולד לך ילד ברור שאתה יכול לגדל אותו בדירה גם אם זה לא רשום במופרש בהסכם.
להוכיח נזק – איזה נסק יכול להיות מזה שהכנסת כלב? אני מניח שהריהוט בדירה שייך לך כך שאם הכלב לועס את השלט של הטלוויזיה או אפילו אוכל את הספה אז הנזק הוא לא של בעל הבית אלא שלך. אם הכלב לועס את הקיר או הדלת, אז באמת הנזק הזה חל עליך, אתה תצטרך לתקן את הנזק בדיוק כמו שהיית צריך אם במקרה היית בועט בדלת ושובר אותה בעצמך.
בקיצור, אם מאמין שאם בעל הבית שלך באמת יחשוב על זה הוא יבין שאין לו כל כך ברירה ובכלל לא שווה לו להתעסק עם זה, אלא עדיף לו לנשוך שפתיים, להשלים עם זה, ולשבת לחכות שהחוזה יסתיים עוד חודשים ואז אתה והכלבה תפנו את הדירה.
אני בטוח שבתום החודשים האלה הוא יגלה ששום דבר לא קרה, השמים לא נפלו למרות שהייתה כלבה בדירה.על פניו תמיד יש מרחב תמרון. יחד עם זאת כאשר אדם מברר בפורום מה הסיכונים לא ניתן להתנער מהדין היבש ולעשות הפרדה דיכוטמית בינו לבין המציאות. יש סיכון בהפרת חוזה ומסוכן ביותר בוודאי ממרחק לומר לאדם העלול להקלע לסיטואציה משפטית לומר "לשים פס על חוזה".כמו כן לעניין האינטרפציה בנושא כלב - אני מניחה שכל שופט בר דעת יפסול טענה מסוג זה ויראה אותה כמיתממת וחסרת תו"ל לכל הפחות. בעל חיים הוא כל בעל חיים (המוגדר בחוק צבח כיצור בעל חוליות) לרבות כלב כמובן ואין חובה לנקוט בלשון כלב כדי להבין את "כוונת המשורר" קל וחומר שכלב וחתול הינם חיות המחמד הנפוצות ביותר אותה מגדלים בבתים. נהפוך הוא טענה מהסוג הזה אולי דווקא רלוונטית למקרים בהם בעלי החיים נשוא הדרישה הינם בעלי חים שהחזקתם נדירה והם אינם יכולים לגרום כל נזק לדירה או תחולתה(כלב בהחלט יכול לגרום נזק לחפצים ודלתות באמצעות נשיכות ושריטות). זו דעתי.בכל מקרה כל הכבוד על הקדשת הזמן לכתיבת תפיסת עולמך המשפטית. שוב בהחלט יכול להיות שכמו שרשמת בעל הנכס יתייאש ולא יפעל אך לא ינתן להבטיח כזה דבר או לומר שאין לו כל עילה משפטית.שלום רב ותודה על האפשרות להתיעץ.

שמי אסף ואשמח להתייעץ בנוגע למשפט בנושא דו"ח על טיול ללא רצועה לכלב. להלן הסיפור הקצרה:
לפני כשנה הגעתי עם רכבי מת"א לראשון לביתו של אחי (החניתי את הרכב מרחק של בית אחד מביתו של אחי). בעודי נועל את כל דלתות הרכב ידנית (בשל בעיה בנעילה המרכזית -לוקח כחצי דקה) יצא כלבי החוצה מהרכב ונעמד על המדרכה. לאחר כחצי דקה כשסיימתי לסגור את הדלתות הגעתי כדי לשם רצועה לכלב ולפני שהספקתי הגיח פקח עם רכבו ונתן לי דו"ח.
לא עזרו הסברי על זה שאני מעדיף לא להסתובב עם הכלב בכביש בזמן שאני נועל את הרכב ושבעצם הוא עצר אותי שניה לפני שהספקתי לשם לכלב רצועה ובעצם לא טיילתי עם כלבי ללא רצועה בפועל.
ניסיתי לערער והערעור לא התקבל לצערי.
יש לי סרט וידאו (ממצלמה של השכנים ) שמראה את השתלשלות העניינים מרגע הגעתי עד הסוף (כדקה) ולכן החלטתי ללכת למשפט.
ברצוני להבין את סיכויי לזכות במשפט והאם מומלץ להגיע עם עורך דין או שאפשר גם בלי ורק להתיעץ לפני.

המון תודה על העזרה
אסףהחוק היבש קובע כי לכלב אסור להיות ללא רצועה ברשות הרבים. אני מבינה את הסיטואציה החריגה אך על פי החוק היבש במועד בו הגיע הפקח. הכלב אכן לא היה נתון ברצועה ברשות הרבים. לאור העובדה שאחוז ההרשעות עומד על למעלה מ86 אחוז ויש שיאמרו למעלה מ97 אחוז הייתי חושבת פעמים אם ללכת למשפט כיוון שהדוח ניתן בהתאם ללשון החוק ובמידה ותפסיד תורשע בפלילים על השטות הזו. במידה והדבר מאוד עקרוני אינך רוצה לוותר ואתה מעוניין בכל זאת להגיע למשפט, אתה חייב לקחת ייצוג מקצועי של עו"ד.תודה רבה על התשובה.
אם כך באילו מקרים כן מוותרים על הדוח?
ושאלה כללית, במידה ואני כן ארצה לוותר על המשפט, האם ניתן לבטל משפט ולשלם דוח אחרי שכבר קיבלתי זימון למשפט?

אסףזו עברה מאוד פשוטה הכלב נתון ברצועה אין דוח. לא נתון ברצועה ברשות הרבים (למעט גינות כלבים)יש דוח. בעקרון כן. תתקשר למחלקה המשפטית בעיריה ותבקש לשלם.מבאס כל העניין, תודה בכל אופןקיבלתי קנס 475 ש"ח על כך שכלבתי צולמה ללא רצועה למרות שהאירוע היה ממש מחוץ לשער הבית (היינו בסוף טיול), אני נכחתי במקום ובשיא תמימותי אף עזרתי לפקח למצוא את השבב של הכלבה. כמובן שלא הנחתי שמתכוון לתת לי קנס על זה. למרות פנייתי, המחלקה אינה מוכנה לבטל את הדוח. האם כדאי ללכת להישפט? אם אורשע במשפט גובה הקנס יכול לעלות? תודה, רינתמבחינה יבשה היית ברשות הרבים ללא רצועה. החוק מאוד ברור בעניין. לפיכך לא רואה סיכויים טובים שטענתך תתקבל בהתחשב בכך שאחוז ההרשעות עומד על למעלה מ90 אחוז. קחי גם בחשבון שאת הולכת להשפט ואת מפסידה וכאמור הסיכויים לכך גבוהים, את מורשעת בדין. כלומר על שטות כזו עלול להיות לך כתם של רישום פלילי.שלום רב
אני גרה בבנין משותף והשכנה שמה עדניות בגינה יש חתול או כמה חתולים שיושבים בעדנית ... אני שומעת אותה מדברת עם השכנה מהבנין הסמוך שהיא זורקת עליהם אבנים שיצאו משם והיום שמעתי אותה צורחת שנמאס לה בואי נקנה רעל ונהרוג אותם
מה ניתן לעשות אני לא יודעת מי זאת השכנה מהבנין הסמוך
האם המשטרה היא כתובת
ואו אולי ניתן לשים משהו בעדנית שהם לא ישבו שם
לגבי אותה אישה שמאיימת אי אפשר לדבר איתה היא צורחת ומתקיפה לא מוכנה לשמוע כלום ראש בקיר
אודה לך אם תיעצי למי או מה לעשות
בברכה
דינהפגיעה והרעלה אינם חוקיים כמובן. משטרה לא תפעל קל וחומר שלא יודעים מי הגורם המאיים. צריכה לדעת את פרטיה ולפנות לאחת העמותות כמו "תנו לחיות לחיות" או "נח" בבקשה שיוציאו לה מכתב המבהיר שהדבר אינו חוקי ומה העונשים הצפויים אם תפעל בהתאם לאיומיה.תודה רבה על התגובה המהירה!
איך אני מבררת את הפרטים שלו כדי להוציא נגדו צו שכזה?זה כבר לא עניין משפטי שייך לעולם החקירות...תברריהיי,
אני גרה במרכז עיר עם הרבה אנשים וכלבים. יש לי כלב ולעתים אנשים ברחוב מעוניינים ללטפו ושתהיה אינטראקציה עם כלבם ולעתים לא ואני כמובן משתדלת להיות ערה ורגישה לצורך שלהם ולהתחשב בו.

קרו פעמיים שטיילתי עם הכלב שלי וראינו את אותו אדם שיש לו כלב מיוחס ומטופח והכלב שלי נבח לעברו. בפעם הראשונה האיש קילל אותי וצעק עליי והמשיך בכך גם אחרי שהמשכתי ללכת. הפעם השנייה קרתה היום, כשהיינו ברחבה גדולה ושוב כלבי נבח לעברו ממרחק, והפעם האיש צעק לעברי שהוא מזהיר אותי ועוד כל מיני דברים שלא שמעתי ואמר משהו על כלבת אפשרית (אין לו והוא מחוסן כמובן).

השאלה שלי- האם זה שהכלב שלי נבח על כלב אחר זה משהו לא חוקי?? (כידוע, כלבים נובחים)
ועוד שאלה- האם משהו בהתנהגות של האיש כלפיי אינה חוקית? הוא תוקפני ומאיים באופן לא פרופורציונלי שגורם לי לאי נעימות ולעצבנות רבה באותם רגעים וגם לאחר מכן.

תודה רבהא. מותר לכלב לנבוח ברחוב ב. אם את חשה מוטרדת מהתנהגות הבעלים את יכולה לפנות לבית משפט שלום בבקשה למתן צו נגדו במסגרת חוק למניעת הטרדה מאיימת ולבקש מהשופט לאסור עליו לפנות אליך וכד'. קחי בחשבון שאנשים מסוג זה עלולים להעליל שכלבך נשך אותם רק כדי להתנקם ולהכניס אותו להסגר במשך 10 ימים . לצערי התנהגות זו נפוצה דבר זה מתקשר כנראה גם לדברים שאמר לך בנוגע לכלבת.שלום, קיבלתי מכתב זימון מהעיריה לשימוע בו יקבע האם הכלב שלי מסוכן, לאחר שהוא ישב בהסגר עקב נשיכה. איך מתמודדים מול טענה כזו?קשה לענות על שאלה כזו באוויר . זו לא שאלה עקרונית. אלא דברים שצריכים להבחן לגופו של עניין (כמו חומרת המעשה תנאי החזקה של הכלב וכד' ) במסגרת פגישת ייעוץ.שלום רב,
אתמול בערב הגעתי למושב וחיפשתי את בית ידידתי רכוב על אופנוע, בשוגג נכנסתי כניסה אחת מאוחר מידי לשטח שבדיעבד נאמר לי שהוא שטח משק פרטי,כשנכסתי ראיתי רכבים חונים והשטח נראה כמו חניית עפר ולפניו מספר בתים(אין סימון או גדר) באתי להסתובב בהבנה שזה לא המקום הנכון ומספר כלבים יצאו אלי נבחו וכלב אחד נשך אותי ברגלי ופצע אותי.
כשיצא בעלי הכלב אמרתי שכלבו תקף אותי אמר שהוא לא תקף וכי נכנסתי ל"לבית של הכלב" ואני הוא זה שתקף.
שאלתי את הבעלים למה המקום לא מגודר או יש שלט על נוכחות כלבים? והוא אמר שההכלבים מרוסנים בקולר חשמלי ולא יכולים לעזוב את המשק ואני השגתי גבול ולכן קרה הדבר.

האם בעלי הכלב עבר על החוק ועשה עבירה? או רק אני השגתי גבול? מה עושים במצב כזה כרגע האירוע לא דווח לשום גורם.באופן עקרוני בעליו של כלב אחראים למעשיו. לכך שלושה סייגים אחד מהם השגת גבול. במקרה דנן טענה של השגת גבול הינה טענה שצריכה להבחן במישור הראייתי שכן יש פלוגתא בעניין. במידה ובאמת נכנסת לשטח פרטי מגודר יכול ולבעלים יהיה פטור עקרוני. לחילופין במידה ומדובר בשטח פרטי שאינו מגודר והכלבים אינם מוחזקים בהתאם לקבוע בחוק אז הבעלים לא יוכל להנות מהגנה זו בחוק. במידה ונגרמו לך נזקים ואתה מעוניין לתבוע יש לבדוק את הדברים לעומק.שלום,
בבניין הדירות של ההורים שלי יש שכנה ולה יש חתול. מזה כמה חודשים החתול רזה מאוד וניראה מאוד חולה.
אמא שלי העירה לשכנה מספר פעמים שיש לקחת את החתול לוטרינר, השכנה התעקשה שהכל בסדר.
פעם אחת כשהיה ממש קר, אמא ריחמה על החתול ורצתה לקחת אותו אליה הביתה שלפחות יהיה לו יבש וחם אולם השכנה צעקה עליה ולקחה את החתול שעדיין מסתובב ברחוב.
האם יש לאן לפנות ובמי להיעזר בסיטואציה כזו? לא ניתן לנהל עם אישה זו מו''מ בשום צורה באופן שאינו רשמי.

תודהאם מדובר בתל אביב אז עמותת משמר בעלי החיים לחילופין לשוחח עם גורם במחלקה המשפטית של תנו לחיות לחיות. בהצלחה.רציתי לשאול האם אפשר לבקש כלב בחזרה שלושה ימים אחרי שנמסר ללא תמורה לבן אדם פרטי?
עדיין לא בוצעה העברת בעלות בשבב האישה התחרטה. כיצד ניתן לפעול? צו בית משפט? משטרה?לבקש תמיד אפשר. יחד עם זאת הבעלים החדש אינו חייב להשיב לך את הכלב הואיל ומהותית וויתרת עליו ומסרת אותו לחזקתו (ואין זה משנה שלא ניתנה תמורה שכן אף אם מדובר במתנה כביכול מהרגע בו הנכס שהינו הכלב במקרה זה בידי הבעלים החדש הכלב שייך לו). להבהיר העברת בעלות במרכז שבבים ארצי הינו דקלרטיבי ואין ביכולתו להכריע מהותית מיהו בעל הכלב. אני לא רואה עילה משפטית אזרחית ובטח לא פלילית לדרוש את השבת הכלב לידייך.מתוך הנחה שפקחי העירייה אינם עובדים בימי שבת, יצאתי עם שני הכלבים שלי ללא רצועה כדי שיוכלו לרוץ קצת. ברור לי שהחוק קובע שחל איסור לשחרר כלבים בכל ימות השבוע, אך סברתי שכפי שהפקחים אינם אוכפים חנייה על מדרכה ובאדום לבן/ תחנות אוטובוס בימי שבת, כך גם בדבר הכלבים.
האם יש סיכוי לערער על אכיפה סלקטיבית? האם מותר לעירייה לתת קנסות בימי שבת?טענה של אכיפה סלקטיבית מתאימה לאפלייה של פרט או קבוצה על פני אחרת. על כן היא איננה רלוונטית במקרה דנן. כל גורם אכיפה רשאי לפעול מכוח חוק בכל זמן נתון. העובדה שחשבת שלא יתפסו אותך אינה מאיינת את העברה ואף אילו לא היית יודעת את לשון החוק, לא היית פטורה. אני לא רואה כאן עילה להשפט סיכויי הרשעה וודאים ולצידם כתם פלילי על שטות. עדיף לשלם וללכת תמיד עם רצועה להבא.«   «הבא   | 35 | 34 | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...