פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו"ד סיון זבולון-נוה, מהלת פורום חיות - דין ומשפטמנהלת פורום: עו"ד סיון זבולון-נוה

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

יש לי דררה כבת שנתיים וחצי. היא נמצאת בכלוב שלה (1*1.5) והיא לא מראה סימנים של אי רצון להיות בו.
הבעיה היא שהדררה כל הזמן צועקת בין אם זה בכלוב ובין אם זה בחוץ, סתם בלי סיבה. אפילו הלכנו לווטרינר והוא אמר שאין לה שום בעיה......
השכנים מתלוננים על הרעש ואין לנו אפשרות להכניס אותה לבית בגלל שהכלוב שלה מחובר לעוד כלובים ואי אפשר להזיז אותם.

מה לעשות?!?!?יכול להיות שמדובר בסימני מצוקה . על פי תקנות אחזקת בעח ציפור תוחזק בכלוב שמידותיו לא פחותות גובה פי 5 מאורך הגוף של בציפור מהראש ועד בסיס הזנב רוחב 3 פעמים גודל הציפור הנ"ל ואורך הכלוב גם 3 פעמים. בכל מקרה האחריות שבעל החיים לא יגרום מפגע רעש או ריח מוטל על כתפי בעליו. אין לי עצה משפטית מה לעשות אם הצעקות שלה מדובר בעניין טכני שאתם צריכים לחשוב עליו מול אדם שמבין בהתנהגות של סוגים הללו.שלום , יש לי כלב בן 12 קוקר ספנייל, מעולם לא תקף או פגע אף אדם, ובטח לא בילדים. גר עם ילדים בבית. אנחנו גרים בבניין 8 קומות ולאחרונה התבקשתי על ידי הוועד לשים מחסום לפה של הכלב, בטענה שהכלב מפחיד ילדים אחרים בבניין.או לא להשתמש במעלית בזמן שאנחנו עם הכלב. האם בקשה זאת חוקית? כשיוצאים איתו הכלב קשור לרצוע.
בתודה מראש על העזרה.על פי חוק כלב שאינו מוגדר כמסוכן דהיינו שמנוי על הגזעים המסוכנים או לחילופין שאין לו היסטוריית נשיכות לא חייב על פי חוק בזמם ולכן לדרישה כזו אין בסיס חוקי והם לא יכולים לכפות עליכם את הדבר. ייצגתי בהליך כזה בעבר בו דרשו השכנים בקשה מסוג זה ולאחר שהשופטת אמרה שלא תוכל להעתר לתביעתם חזרו בהם מהדרישה הזו....היי,אני מעוניינת להאכיל חתולי רחוב ביחד עם החתולה שנמצאת בחצר.יש דברים מסויימים שעלי לדעת לפני שאני עושה זאת,כדי לא לקבל קנס או להסתבך?אשמח אם תפרטי איך לעשות זאת בדרך נכונה לרווחת כולם.מצ"ב לינק לכתבה שלי בנושא. בהצלחה.

http://petlaw.co.il/article_01.htmlאין לי כמעט נסיון בנושא קנסות, אבל אני יודעת שכאשר בוצעה עבירה כגון עבירת תנועה, נותנים בדרך כלל אזהרה לאזרח במידה וזו עבירה ראשונה. כך קרה לי עם דו"ח של המשטרה. לפני כחודש, קיבלתי קנס על כך ששיחרתתי למספר דקות את כלבתי במין גינה. האם גם כאן אני יכולה לבקש ביטול של הקנס המאד גדול, בטענה שזו לי הפעם הראשונה, ומן הדין להמיר את הקנס באזהרה.
בתודה מראש, מליאת יכולה לפנות לעיריה ולבקש ביטול הקנס מהטעמים ציינת . יחד עם זאת זו לא עילה משפטית לביטול הקנס ולפיכך לא כדאי לך ללכת למשפט ולהעלות טענה מסוג זה . כמו כן קחי בחשבון שברגע שקנס לא משולם ואת מחליטה להשפט ההליך הופך ממינהלי לפלילי וכך את עלולה להיות מורשעת בדין בעלת רישום פלילי על כל המשתמע מכך רק משום ששיחררת את כלבתך. בהצלחה.שלום ,
גיליתי בביתי קרציות, וידאתי שאכן מדובר בקציות אצל וטרינר שאמר שמדובר בקרציות שמקורן בהמצאות כלב בבית .
אני לא מגדלת כלב .
הדברתי את ביתי מקרציות באמצעות מדביר מקצועי וזה לא עזר.
לשכן כלב מגזע דוברמן , פניתי אליו על מנת שיחד נמגר את התופעה המצערת הזו .
הוא טוען שמקור הקרציות לא בכלב שלו .
אני לא רואה שום מקור אחר שממנו יכולות להגיע הקרציות מלבד הכלב שבחצרו.

אלו כלים קיימים על מנת למגר את התופעה כשהשכן מסרב לשתף פעולה ?
תודה מראש .הדרך היחידה לפעול הינה באמצעות הגשת צו עשה . יחד עם זאת כאשר אין לך ראיה קל וחומר ידיעה פוזיטיבית שאצלו מקור הקרציות אני סבורה שלא תוכלי להרים את נטל ההוכחה ולא ינתן לך הסעד המבוקש.הבת שלי בת שמונה וחצי טיילה עם הכלבה ליד הבית משהו שהיא עושה על בסיס יומי וקבוע . מסיבה כל שהיא הכלבה השתחררה נכנסה לאתר בניה שלא היה מגודר ונפלה מגובה של 10 מטר מחומה שגם לא הייתה מגודרת. צפויות לנו עלויות טיפול רפואי אסטרונומיות כי הכלבה שברה את שני הרגליים ונדרשת לניתוח ופלטות. החוק מחייב את הקבלן לגדר את המקום ואני יודעת שבמשך החודשים האחרונים הוגשו תלונות של דיירים לגבי זה שהאיזור לא מגודר.האם אני יכולה לתבוע על הוצאות רפואיות של הכלבה. חייבתלציין זה גם צמוד לגן שעשועים שבו מבלים ילדים ונבת שלי כמעט נפגעה כאשר רצה אחרי הכלבהכעקרון על פי חוק בעליו של כלב אחראי על מעשיו אחריות מוחלטת . יחד עם זאת לבעל מקרקעין אחריות על הקרקע ועל הקבלן אחריות לגדר את השטח . על כן יש עילת תביעה עקרונית. יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון שיכול ויקבעו שיש לכם אשם תורם שנוגע לבריחת הכלבה .שלום רציתי לשאול בבקשה, יש לנו כלב זאב שנמצא בחצר שהיא סגורה לגמרי עם גדר ושער, נניח וביום מין הימים פרצו לבית וכתוצאה מכך שברו את השער והכלב ברח ואז נשך מישהו.

האם הננשך יכול לתבוע אותי כבעליו של הכלב? הרי שלי לא היה כל קשר לעניין ואני מילאתי את חובתי והפורצים הם אלה שאחראים לכך שהכלב יצא.

תודה על תשובתךנקודת המוצא היא שאדם אחראי על כלבו אחריות מוחלטת לכל מעשה ועניין. יחד עם זאת במקרים מסוג זה במקרה ואדם יתבע ע"י אדם שנפגע מהכלב, נטל ההוכחה עובר לבעלים לצורך הוכחה כי גורם שלישי הוא זה שהסיג גבול ופעל לשחרר את הכלב באופן מכוון.
במידה והבעלים יודע את זהות מסיג הגבול/ הפורץ הוא יכול לבקש להוסיף אותו לכתב התביעה ואף להגיש נגדו הודעה צד ג' ובה לדרוש שככל וימצא אחראי על צד ג' לשאת בהוצאות הפיצוי שהוציא הבעלים. לחילופין במידה והבעלים לא יודע את זהות הפורץ נטל ההוכחה עליו שהוא נקט בכל אמצעי זהירות והוא לא יכול היה למנוע את המקרה לאור הסגת הגבול (הסגת גבול היא אחד מהסייגים לאחריות הקבועה בפקודת הנזיקין). בכל מקרה בכל אחת מהסיטואציות יכול השופט לקבוע כי לבעלים אשם תורם הואיל ולא דאג לסגירה מספקת של החצר (הסיטואציה עליה אתה מדבר יכולה לנוע בספקטרום רחב של בין פתיחת שער תמימה של דוור ועד פריצה מכוונת או שיחרור כלבך לרשות הרבים בכוונת מכוון)שלום, יש לי שאלה, הלכתי עם הכלבה שלי מתחת לבניין כלשהו ואז שהמשכתי ללכת, דייר צעק לי "אני מקווה שהכלב שלך לא עשה צרכים שם" אני המשכתי ללכת והוא צעק לי שהיא מצולמת.
למען הסר ספק, היא לא עשתה צרכים אבל אני מפחדת שילך וידווח שכן ויתנו לי דוח.
השאלה שלי אם הם יכולים לתת לי דוח רק על סמך תמונה של הכלבה?בעקרון כן אך לעיריה יהיה קשה להוכיח את הדבר ללא הוכחה שבמועד האירוע היא עשתה צרכים וללא שבב המוכיח חד משמעית את זהות הכלבה. כמו כן אותו שכן לא יודע מי את כך שלא יוכל להתלונן על גורם ספציפי אליו למען את הדו"ח.1. הגורם האמון על תנאי החזקת הכלב הוא הוטרינר הרשותי המשטרה בדרך כלל נכנסת רק לאחר שנגרם נזק כתוצאה מאי נקיטת זהירות בבעל חיים ונגד אדם ספציפי ( תלונה של השכנים מסתובבים בלי רצועה אינה רלוונטית).
2. פקח לא חייב להיות פיזית במקום, אך ללא סריקת שבב יהיה קשה לעיריה להוכיח שמדובר בכלב נשוא הדו"ח, לא בטוחה שיקחו סיכון לתת דוח ספציפי בלי שיש להם יכולת להוכיח למי שייך הכלב (נקבע לא אחת בפסיקה שכדי להוכיח מעל לכל ספק סביר שמדובר בכלב נשוא הדו"ח יש לקרוא את שבב הכלב). מה שכן ניתן בהחלט לדרוש הגעה של פיקוח מוגבר למקום למשך פרק זמן ומתן דוחות בזמן אמת על מנת להרתיע את בעלי הכלבים. מובן שברגע שיוסר הפיקוח האדוק הם יחזרו לסורם.
3. אין טעם להגשת תביעה נזיקית שנסובה סביב עוגמת נפש. במידה ותוכיחי שפנית לרשות באופן חוזר ונשנה בכתב והנ"ל לא טיפלו בבעיה תוכלי להגיש נגד הרשות עתירה בדרישה לאכוף את החוק הקיים כמי שאמונה עליו.ביתי בת ה 15 מפחדת פחד מוות מכלבים גדולים שאינם קשורים ברצועה.

חלק מדיירי השכונה, מסתובבים עם כלביהם דרך קבע ללא רצועה, דבר שלהבנתי הוא בניגוד לחוק. כתוצאה מכך, ביתי נמנעת מלצאת את הבית. פניתי לבעלי הכלבים, אולם הם התעלמו. אחד מהם אף רדף שלשום אחר בני הקטן שברח באימה, ובעלת הכלב טענה ש"הכלב רק רצה לשחק איתו".

שאלותי:
1. האם יש טעם בהגשת תלונה למשטרה, או שזה ייקבר שם?
2. האם הפיקוח העירוני יכול לקנוס בעלי כלבים על בסיס תלונה וצילומי וידיאו וסטילס המראים את הכלבים ללא רצועה, או שפקח חייב להיות פיזית בעצמו במקום על מנת לרשום דו"ח?
3. האם לביתי (או לי בשם ביתי) קיימת אפשרות לתביעת נזיקין בשל עוגמת הנפש והימנעותה לצאת מהבית בעקבות הפרות החוק השיטתיות של בעלי הכלבים הנ"ל?

רוב תודותא. לא
ב.כן ולכן עדיף להיות מלווה בעורך דין.הדו"ח ניתן ב 12/9/2014. ביקשתי להשפט ב 7/12/2014 ורק ב15/12/2015 נשלחה אלי הזמנה להשפט.האם היה צריך לבטל את הדו"ח עקב התיישנות?
אם בית המשפט ימצא אותי אשם הדבר יגרור גם רישום פלילי? תודה על התשובה הקודמת.ביקשתי להשפט בגלל דו"ח שקיבלתי על "כלב ללא רצועה"
אין לעיריה תמונות (למרות שנרשם בדו"ח שהכלב צולם לאחר שנקשר). כמו כן תאור הכלב בדו"ח אינו תואם למראה כלבי מבחינת הגודל והצבע. מה סיכויי?במשפט פלילי על התביעה מוטל הנטל להוכיח את יסודות העבירה. אם התביעה הצליחה להוכיח את קיום נסיבות העבירה בפרשת התביעה, הרי שהנטל להפרכתן, ולהצגת קו הגנה חלופי - עובר לידי ההגנה . אין פרמטר אחד אותו העיריה חייבת להוכיח אך ככל שיש בידיה פחות אמצעים לד משמעיים להוכיח את יסודות העברה יהיה לה קשה להוכיח מעל לכל ספק סביר שמדובר בכלב שלך.סיכויים יכול לאמוד עורך דין רק בפגישה מסודרת לאחר שהובאו לידיו כל הפרמטרים הרלוונטים.שלום ,

יש לי כלב בן 5 חודשים מגזע רוטווילר ( נחשב גזע מסוכן ) הוא כמובן מחוסן ויש לו שבב , הוא עדיין לא מסורס בגלל הגיל בעוד חודש וחצי הוא גם יסורס .

השאלה היא כזאת יש לנו פארק כלבים בחיפה ועל השלט בכניסה לפארק רשום אין כניסה לכלבים מסוכנים.

לא מצאתי בחוק שנוגע לכלבים מסוכנים דבר על הנושא , האם יש חוק עזר עירוני או משהו כזה בנושא שאני יכול לקרוא .

יתרה מכך אינני מבין את הרעיון , מדוע מותר לי לטייל איתו היכן שארצה עם רצועה ומחסום ובפארק לכלבים אסור לי .

תודה מראש
אליבחוק להסדרת הפיקוח על הכלבים שמכוחו הותקנו תקנות החזקה ויבוא של כלבים מסוכנים נקבע כי (א) המחזיק בכלב לא יאפשר את יציאתו מתחומי חצריו (להלן – החצרים), אלא אם כן הכלב מוחזק בידי אדם המסוגל לשלוט בו, באמצעות רצועה שאת אורכה וטיבה יקבע השר.
(ב) ראש רשות מקומית רשאי לקבוע אזורים ומועדים שבהם לא תחול חובה כאמור בסעיף קטן (א) ואת התנאים לכך.." ומכאן שראש רשות מקומית יכול לקבוע אם בכלל יהיה פארק לכלבים בעירו ושנית איזה תנאים יתקמו ובכלל זאת כניסת כלבים מסוכנים. אגב זהו הסעיף היחידי בחוק עליו לא ניתן להגיש ערר בפני הממונה על הרופאים הוטרינרים.
לשאלתך השניה הרעיון הוא שכשאתה הולך עם כלב מסוכן ברצועה וזמם הסבירות שיגרם נזק למישהו גם אם יתקוף נמוכה מאוד להבדיל בפארק לכלבים, הכלבים לא נתונים בשליטה פיזית הם ללא רצועה וודאי שלא מחסום ולכן כלב מסוכן יכול לגרום לנזק.(להבהיר זאת מבלי להביע עמדתי בנושא ידוע לי שיש כלבים המוגדרים כמסוכנים אך הם פודלים לכל דבר ועניין) הדרך לתקוף את ההחלטה היא רק באמצעות הגשת עתירה בנושא.שלום רב,
רציתי בבקשה לשאול האם חלה חובה על פי החוק על בעלים של כלב לגדר חצר פרטית למרות שהכלב קשור בקפידה בחצר באופן שאין לו שום אפשרות מעשית להשתחרר מכבליו עצמאית?
תודה רבה
מוטיסעיף 11 (א) לחוק הסדרת הפיקוח על הכלבים קובע כי "המחזיק בכלב לא יאפשר את יציאתו מתחומי חצריו (להלן – החצרים), ..." גם אם כלב על פניו לא יכול להשתחרר מהרצועה הרי שהחצר נגישה לכל לשחררו עי גורם ג' ולפיכך תנאים אלו אינם עומדים בחוק ווטרינר רשותי יכול להחליט אף לשלול רישיון החזקה בכלב בגלל סיטואציה זו. כמו כן באם כלבך ינשך הטענה של הסגת גבול שהיא טענת הגנה מרכזית לפטור בעליו של כלב מאחריות לנשיכה, תהיה הרבה יותר רופפת ובאופן הזה אתה חושף עצמף לתביעות מרובות. בקיצור לא מומלץ.1) תודה רבה לך על התשובה המפורטת.
ובכל זאת האם את גברתי/החוק יכולים להבטיח שגדר תמנע מגנב או כל בעל כוונה פלילית כזו או אחרת מלהיכנס לחצר פרטית כדי לשים את ידו על מבוקשו, יהיה זה כלב או כל דבר אחר?
השאלה היא היכן עובר הגבול? הרי אם באמת "זה לא מעניין את החוק שציינת", לכאורה, איך הגיע הכלב לרשות הרבים, אז עקרונית יכולים בחסות החוק הנ"ל גם לדרוש מבעל כלב (ואני בכוונה מגזים כדי להמחיש...) לבנות גדר אלקטרונית כדוגמת גדרות הגבול של מדינת ישראל, חיבור למוקד אבטחה מאוייש 24/7 וכו'...
כל בר דעת יודע שבעל כוונה פלילית כזו או אחרת נחוש לא יירתע מגדר... "אז מה הועילו חכמים בתקנתם"?
2) וברשותך, מעניין לעניין באותו עניין: ברצוני לשאול האם בעל כלב שכלבו נגנב מחצריו ע"י אלמוני, וברור לכל אדם סביר שהוא נגנב מכיוון שכאמור אין לכלב שום אפשרות להשתחרר מכבליו באופן עצמאי, והכלב ברח מגונבו ונתפס ע"י הרשויות "משוטט" ברשות הרבים, לכאורה.
האם במקרה כזה עדיין בעל הכלב אחראי לתפיסה כזו למרות שהיא כתוצאה ישירה מעבירה פלילית שנעשה כנגדו ושהוא וכלבו קורבנות שלה ועתה הוא הופך לקורבן פעמיים בעל כורחו...
האם אפשר לדוגמא להאשים בעל רכב, שרכבו נגנב ונעשתה ברכב עבירה על החוק, באחריות לעבירה שנעשתה כתוצאה ישירה מגניבת רכבו ואז בעל הרכב יהיה פעמיים קורבן בעל כורחו...1. לא. אבל גדר היא אמצעי סטנדרט שאמור להוות חוצץ מינימאלי בין שטח ציבורי לקניין פרטי.נראה לי שדרישה לשים גדר היא לגיטימית בהחלט. החוק לא יקבע לך איזה גדר אך שומה עליך כבעלים של כלב להבטיח שתהיה מתאימה.גישה לגנב היא לא גישה לילד.שאין גדר הכל פרוץ לכל.
2לגבי הסיטואציה המתוארת נטל ההוכחה על הבעלים במידה והבעלים מוכיח שנקט באמצעים סבירים מתאימים יכולים לזכות אותו. לא מדובר במתמיטקה חד משמעית והדברים תלויים באיכות הטענה הראיות ובשופט.שלום רב,
אנו גרים בבניין רב קומות, ולפני כשנתיים פנינו לשכן שמעלינו בבקשה להפסיק את הרעש שבוע מביתו (בנו בעל ADHD ועל כן רץ, קופץ, נוסע עם סקייטבורד וכו' וכך מטריד את מנוחתנו גם בין 14-16).
מאז השכנים הללו לא מפסיקים להתקשר ולהזמין פקחים בגלל נביחות (לכאורה) של הכלבים שלי (2).
זה הגיע אף למצב שהשכנה יורדת לקומה שלנו, דופקת על הדלת ובורחת רק כדי לשמוע שהכלבים נובחים על הדלת וכך ליצור עילה כדי להתקשר לעירייה או למשטרה (תפסנו אותה על חם).
בעירייה הבינו את מקור הסכסוך וביקשו מאותה שכנה להפסיק ולהטריד אותנו ולהקפיץ לשווא פקח של העירייה בכל פעם, ולכן היא עברה שלב והתחילה להתקשר ישירות למשטרה. היא מוודאה שאין איש בדירה, דופקת על הדלת, וכאשר (מן הסתם) יש נביחות היא מתקשרת למשטרה! חשוב לי לציין שישנם עוד 6 כלבים בבניין אך למרות שגם הם נובחים, אותה שכנה מעטולם לא התלוננה עליהם, וזה רק מוכיח את טענתי שמדובר פה בכוונות זדון שנוגע אלינו והכלבים רק עומדים בלב הסכסוך. כאשר מגיע פקח ונוקש על הדלת הכלבים נובחים, זו המטרה שלהם- להגן על הבית ולהתריע לנו, הבעלים, שיש מישהו זר מצידה השני של הדלת. מה אנו יכולים לעשות כדי לגרום למשטרה להפסיק לשתף פעולה עם אותה שכנה שרק מעוניינת לאמלל אותנו? מה ניתן לעשות עם אותה שכנה עצמה?
אשמח לקבל מענה והצעות לפתרון. תודה1. להתקין מצלמה להוכיח שהיא נוקטת בפרובוקציה.
2. לפנות למשטרה ולהראות.
3. לתבוע דיבה בגין הגשת תלונות סרק לרשויות.שלום רב, אנחנו מתגוררים ביישוב אורנית. יש לנו כלבה מעןרבת מגזע בינוני, שמצליחה כל פעם לקפוץ מעל גדר ושערים וחצר ולחמוק החוצה. כבר מספר פעמים שקיבלנו דוחות של 450 ש"ח. בשבוע שעבר, הגדילו ועשו במועצה, וקיבלנו שני דוחות על אותו יום אותה שעה, האחר על כך שהכלבה משוטטת בחוץ (וצולמה) והשני על כך שעשתה צרכים בחוץ ולא אספנו... (גם בזה צולמה..). שאלתי האם ניתן לערער על כך שבעצם מדובר באותו אירוע.. שכן אם הכלבה עשתה צרכים בחוץ מן הסתם גם היתה מחוץ לחצר..? כרגע עומד כנגדנו קנס של 900 ש"ח...
תודה רבה מראשמדובר כפי שציינת בשני דוחות שונים.כל דוח מתיחס לעברה שונה, לכן אין עילה לערער.הסתובבתי עם כלבי בפארק ללא רצועה.
פקח שניגש אלי ביקש את פרטי ולא הסכמתי לתת לו (מיהרתי לפעוטון של התינוק שלי) הפקח אמר שיזמין שוטר שחייב אותי לתת את פרטי והסכמתי אך אמרתי שאני לא ממתין לו (לשוטר). הפקח עקב אחרי חצי קילומטר עד הפעוטון והמתין לי מחוצה לו. שיצאתי לא ראיתי אותו והלכתי הביתה. המטפלת בפעוטון התקשרה אלי כעבור כמה דקות ואמרה לי ששלושה לובשי מדים חיפשו אותי וביקשו פרטים עלי. האם זה חוקי?על פניו התנהלות הפקח חוקית (אם כי לא נעימה) אין פה הסגת גבול, עברה על חוק הגנת הפרטיות וכד'. מותר לפקח לעקוב אחרי אדם שלכאורה חשוד בביצוע עברה וכן לנסות להתחקות אחר זהותו.
בכל מקרה גם אם התנהלותו/ם לא היתה כשורה הרי שלא ניתן לבטל את הקנס בגלל התנהלות פקחים. בישראל לא קיים המודל האמריקאי של "פרי העץ המורעל",פרט למקרים ספציפיים שנקבעו בחוק (למשל, האזנת סתר בלתי חוקית). אז גם אם לכאורה היתה התנהגות שלא כדין, אין לזה שום השפעה על תוקף הקנס - כל עוד הקנס עצמו הוא חוקי.שלום, לחברה שלי היה כלב שנדרס ב2007 . עירייה דורשת תשלום קנס עבור שנת 2013 בלבד . חברה לא דיווחה על דריסה עקב חוסר ידע (היו עולים חדשים אז) . לא נשארו איזשהם מסמכים להוכחה על כך שהוא נדרס. בפנייה לעירייה נמסר שיש לשלם את הקנס או לפנות לבית משפט לערעור . מה ניתן לעשות .יש לנסות לפנות לתביעה העירונית לספר להם אודות העניין. לשאול איזה מסמכים היו מניחים את דעתם לביטול הדוח. אם אין דבר כזה או לא מגיעים להבנות תצטרכו להוכיח את הדבר במשפט, במידה ולא תרצו לשלם את הדו"ח. כיצד להוכיח את הדברים, זה כבר עניין ראייתי שיש להוועץ עם עורך דין באופן פרטני לגביו.שלום רב,
שחררתי את הכלב שלי במגרש סגור ולאחר ששכן מהבית הצופה על המגרש הזעיק את הפקח ללא סיבה קיבלתי דוח. כתבתי מכתב לעיריה
שאני מצרף פה בסוף. בדוח יש סתירות והוא לא מתאר את המקרה שארע.

השאלה שלי היא האם יש אפשרות לבטל אותו ולתבוע את העיריה או שהמקרה אבוד מראש?

לכבוד,
ראש עירית נשר, מר אבי בינמו,
אחראי אכיפה, מר מימון טובול,
היועמ'ש מר אלכס טנדלר.


הנדון: דוח שנכתב וניתן בצורה קלוקלת ע'י הפקח, מר אילן בר ששת

שלום רב,
אני פונה אליכם כי גיליתי בימים האחרונים שהתנהלות מוקד האכיפה בעיריה ובפרט הפקח אילן בר ששת מפלה, נקמנית, חסרת שיקול דעת, איננה פרופורציונלית ובמיוחד שקרית.
וכך היו הדברים, לפני חודש עברתי לרחוב הלילך 6/3. עקב העובדה שהכלב שלי גדול נאלצתי להחליף את הגדר תהליך שאורך בסביבות ה45 ע'י החברה טרלידור. אי לכך, כדי לתת לכלב שלי קצת מרחב נשימה לקחתי אותו למגרש שנמצא בסוף הרחוב דבר שנהוג פה ע'י הרבה בעלי כלבים ובנוסף מגיעים לפה בשעות הערב בעלי כלבים שאינם גרים ברחוב. חשוב לציין שבניגוד לפארק שנמצא מצד שמאל בירידה במדרגות בכניסה לרחוב במגרש זה אין שלט לא להכניס כלב (המגרש והשלט העירוני צולם על ידי). היתי סוגר את המגרש ונותן לכלבי קצת אוויר. החוק אינו מאפשר כלב ללא רצועה אך מאידך במקום סגור כמו הגינה שלי לכשתושלם הכלב יכול להיות. ביום האירוע, בבוקר, הגיע הפקח המכובד, מר בר ששת, ומבלי לחשוב פעמים ומבלי להזהיר, פתח איתי בשיחה והתחיל לשאול שאלות שלא קשורות לרצועה. דרך אגב מיותר לציין כי הרמתי את הצואה בניגוד לאחרים שמכניסים לאותו המגרש כלבים ולא חוטפים קנס.
הפקח ציין שישנה מצלמה של העיריה במקום ועשה את עצמו כאילו הוא עולה מול המוקד כאשר במציאות הוא עלה מול השכן בקומה שלוש. אדם נקמן וחסר פרופורציות שעומד בבוקר ועוקב אחרי שכניו בצורה מחרידה ומצלם אותם (בלילך 8 או 10). כאשר שאלתי את הפקח המכובד היכן המצלמה כי זכותי לדעת סירב לענות והתחמק וזאת גם כאשר רציתי לראות את התמונות. תוך כדי השיחה נכנסה למגרש אישה עם הכלבה שלה. אותה אישה שיחררה מול הפנים של מר בר ששת את כלבה, הלה מלמל לה משהו והיא ברחה כדי שהוא לא יתן לה קנס כי היא תושבת ותיקה וככל הנראה מכירה את ההתנהלות. כאשר בקש ממני את הפרטים על מנת לתת לי דוח הפנתי את תשומת ליבו למספר עובדות:
1. לא יתכן מצב שפקח בא פעם ב כדי לגזול מהתושב כסף ולא מבצע את עבודתו שהיא אכיפה קונסיסטנטית ולא למען בונוס.
2. איך יתכן מצב שהוא נותן לי דוח ולמישהי ששיחררה את הכלב שלה מול העינים שלו הוא לא נותן שום דבר. דבר המצביע על אפליה ברורה שאינה משתמעת לשני פנים. כלומר, לפי הפקח הבורח פטור אך האדם שהתייצב ודיבר מולו חייב להיקנס ולהיענש.
3. כאזרח חדש בעיר שגר לפני זה בחיפה ורק עבר לעיר לפני חודש בקשתי מכבודו כי אם טעיתי שיתן לי אזהרה הפעם הזאת והזדמנות לתקן ולהשתפר אך הפקח סירב לשמוע. עיעב אותי והוציא ממני את המספר תעודת הזהות.
כאשר שאלתיו האם תוקף הדוח הוא 90 יום כמו דוחות תנועה למשל, ענה בחיוב וציין שזה כמו כל דוח רגיל כאשר במציאות לאחר שעברתי על הדוח קיבלתי שבועיים. כמו-כן, הוא סירב לחתום על הדוח וטשטש את שמו.
ולסיום, לאחר שעברתי על הדוח רשם הפקח המכובד את המקום כלילך 15 דבר שהוא שקרי בתכלית ומעיד על העובדה ששחררתי את כלבי במקום פתוח ליד בית מס' 15 שנמצא בצידו השני של הרחוב. זאת כי המגרש נמצא בצידו הזוגי של המספרים ברחוב.
לא הגיוני שהפקחים שלכם יעבדו בצורה קלוקלת, יפלו, יגרמו עוול לאזרחים ויפעלו בעורמה ובשיטות נלוזות. הדבר מצביע על ליקוי חמור שחייב לעבור רקונסטרוקציה, בפרט מר אילן בר ששת המיצג את העיריה ואמור לשמש דוגמא חיובית ולא דוגמא שלילית.
חשוב לי לציין כי לפני המפגש איתו המלצתי על העיר כעיר טובה ובזכות מר בר ששת שלא גילה טיפה של חמלה, פעל בצורה קרה ושיטתית שמטרתה להעשיר את קופת העיריה דעותיי נוטות לשינוי.
הפקח המכובד ציין בסוף השיחה כי באפשרותי לבטל את הדוח. אם כך הדבר אז למה לתת לי דוח מלכתחילה. הלא חוכא ואיטלולא עושה הפקח המכובד מהחוק???
בספר דברים נאמר הפסוק "צדק צדק תרדוף", אין אדם בפרט אחראי אכיפה יכול להפלות על רקע כלשהו בפרט רקע מגדרי. צדק בנושא זה אינו רק בביטול הדוח אלא להגיע לכאן בצורה עקבית ואכן לשמור על הסדר בפרט על אותם בעלי כלבים שאינם מהרחוב שמגיעים לפה בשעות הערב. לבוא ולקנוס אותי ועוד תושב מהרחוב בגלל קפריזה של שכן חסר פרופורציות אינה הדרך להשיג את המטרה שלשמה אתם אמורים לתפקד. עליכם להיות עקבים ולא לפעול בשרירותיות.

ולכן, אני מבקש עקב כל הסתירות והעובדה כי מדובר בדוח ראשון שלי, לבטל את הדוח לאלתר.
בנוסף, אבדוק אצל עו'ד שלי, עו'ד קטי דונאייביץ מה ניתן לעשות בנידון לגבי האפליה שיצר מר בר ששת. במגילת העצמאות נאמר " "מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות." התנהגותו של מר בר ששת עומדת בסתירה למגילת העצמאות. בנוסף, לא יתכן כי יהיה עידוד של הלשנות של שכנים אחד על השני. תרבות של הלשנות הינה תרבות שלילית שיש לבער אותה מין השורש ולאור המקרים השונים המתרחשים בעולם הנגמרים לצערנו באסונות. עליכם כעיריה הרוצה להביא אוכלוסיה צעירה ואיכותית שתתרום לפיתוח העיר לדאוג לחינוך כנגד התרבות הרעה הזאת ולעודד שיח תקין בין הצדדים.
חשוב לי להוסיף כי כמורה ומחנך בישראל, אני שואף להטמיע בתלמידי את מהות השיוויון, הזכות לשיוויון בכל תחום. ואם הדבר לא מתקיים לפעול כדי שהדבר יתרחש. ולאחר ששיבחתי את השקט השורר פה בנשר בכיתות שאני מלמד, התביישתי כשסיפרתי להם אודות המקרה שקרה לי עם מר בר ששת. לא יתכן שאדם אחד יחתים עיר בהתנהגות פסולה ומבזה. אדגיש כי לדעתי חשוב לשמור על האכיפה אך חשוב גם להפעיל שיקול דעת תוך כדי תנועה דבר שהיה חסר לפקח הנכבד.
אנא טפלו בעניין,על פי חוק לכלב אסור להיות משוחרר (גם לא במגרש סגור) למעט במקום שהוקצה לכך ע"י הרשות (פארק כלבים וכד') הואיל ואתה מודה עקרונית בכך ששוחרר במגרש יש עילה למתן הקנס.«   «הבא   | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...