פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו"ד סיון זבולון-נוה, מהלת פורום חיות - דין ומשפטמנהלת פורום: עו"ד סיון זבולון-נוה

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

במהלך טיול ערב עם כלבתי בגינה ציבורית, תקף אותה כלב אמסטף שהיה משוחרר וללא מחסום. יש לציין שכלבתי היתה קשורה ולא יצרה שום אינטראקציה עם הכלב התוקף. לאחר שהבחורה שטיילה עם האמסטף הצליחה לקשור אותו ולשחרר אותו מהכלבה שלי, התרחקתי וביקשתי את מספר הטלפון שלה על מנת שאוכל ליצור איתה קשר לאחר שאבין מה קרה לכלבתי. הסתבר כי הבחורה היא בת הזוג של בעלי הכלב ולאחר שיצר עימי קשר, הוא מסרב לתת לי את הפרטים המלאים שלו ושל כלבו. ניסיתי להתנהל מולו, כי תלונה למשטרה תביא להכנסה להסגר של הכלב ועכשיו אני מבינה שאני מתנהלת מול אדם שאינו רוצה לשתף פעולה ואף מתנהג בצורה אגרסיבית כלפי. אין לי את הפרטים שלו מעבר לשמו הפרטי ומספר הטלפון שלו, כלבתי ננשכה וקיבלה טיפול וטרינרי שכלל תפרים, החדרת נקז ואנטיביוטיקה, ותצטרך עוד ביקורות וטיפולים. איני רוצה שכלב יפגע בגלל התנהלות רשלנית של בעלי הכלב אבל עליו לפחות לשלם על הנזק שגרם לכלבתי. מה עליי לעשות?עליך למצוא את פרטי הבעלים של הכלב (אין לכך פתרון משפטי) ולאחר מכן להגיש תלונה למשטרה בגין אי נקיטת זהירות בבעל חיים וכן תביעה קטנה בצירוף קבלות וכל הוכחה רלוונטית הן לעניין שזה הכלב שתקף את כלבך והן לעניין ההוצאות שהוצאת בנושא.אדם שמוציא בשבילי את הכלב קיבל דו״ח על שחרור הכלב (475 ש״ח), כשלקח את הכלב לפארק הירקון בתל אביב, כאשר הפקח ארב לו מאחורי העץ. הכלב גור בתהליכי אילוף ולכן קשור כל העת ברצועה ובנוסף בחוט דייג (כאמור, לצרכי אילוף ועל מנת שגם כשהוא חושב שהוא משוחרר הוא ידע שלא להתרחק ממני). מרוב הלחץ האדם לא טען את הטענה שהכלב כלל לא משוחרר שכן חוט הדייג כמוהו כרצועה. האם כדאי לבקש להישפט בגין העובדה שהיסוד העובדתי לא התקיים? האם כאשר אני טוענת זאת נטל הראייה עובר לעירייה להוכיח שהעברה אכן התקיימה? או שהנטל עליי להוכיח קיומו של חוט דייג?במשפט פלילי על התביעה מוטל הנטל להוכיח את יסודות העבירה. אם התביעה הצליחה להוכיח את קיום נסיבות העבירה בפרשת התביעה, הרי שהנטל להפרכתן, ולהצגת קו הגנה חלופי - עובר לידי ההגנה .שלום
אתמול בעת שאני ממתין בכניסה לבית (משותף) עברה לידי מישהי עם כלב קשור ברצועה ואיפשרה לו להיכנס לשטח הגינה של הבית במטרה לעשות את צרכיו.
כשהערתי לך (די בעדינות) שאני מבקש לא לאפשר לכלב להכנס לחצר לעשות את ענייניו, הגברת החליטה שאין בכך שום בעיה מאחר ומדובר בשטח ציבורי לטענתה (מאיפה היא הגיעה לזה אין לי שמץ של מושג).
הסברתי לה (עדיין ברוגע) שממש לא מדובר בשטח ציבורי, השטח תחום בחומה וגדר חיה, למעט הפתח דרכו עבר הכלב, המיועד למעבר ילדי הבניין והגנן על כליו. מפה לשם התחיל דין ודברים לא נעים כשרק אלוהים יודע איך לא הגענו לידי "מכות"...

רציתי לדעת מה ניתן לעשות במקרה כזה כש"תופסים" מישהו על חם והוא מאפשר לכלבו לעשות את צרכיו בשטח הפרטי של הבניין.
האם ניתן לצלם את הכלב עם בעליו ולהגיש עליו תלונה בפיקוח העירוני או במשטרה ?
האם ניתן "לתפוס" את הכלב ברצועה ולגרור אותו מחוץ לשטח או לחלופין לתפוס עליו חזקה ולהכריח את הבעלים לנקות אחריו אם עשה את צרכיו ?

תודהבמידה והשטח פרטי – הוטרינר רשאי לאסור על הכלבה לעשות את הצרכים שם בתור אחד מהבעלים שיש לו זכויות ברכוש המשותף.
במידה ומדובר בשטח ציבורי – הבעלים של הכלבה חייבת לאסוף אחרי הכלב את הגללים ואם לא עשתה את זה, היא עבריינית.
במידה וזה יקרה שוב,יש לתעד את האירוע לברר מי היא, להגיש תלונה לשירותים הווטרינריים ולדרוש שיקנסו אותה. תוכל גם לתבוע
בעצמך.
עשיית דין עצמי מסוג ההצעות שהעלת אסורה. יחד עם זאת היו פסיקות שאיפשרו עשיית דין עצמי בסיטואציות מסוימות. בסוף זו שאלה של סבירות – האם השמירה על האינטרס המוגן הצדיקה את הפעולה הבלתי חוקית.אני גר בקיבוץ כך שפקחים לא מסתובבים אצלנו . קיבלתי בדואר רשום דו"ח מלווה בצילום שחור לבן . הצילום הוא בקלוז אפ לכלב . לטענתם זהו כלבי (צילום לא ברור במיוחד) על שביל צמוד לשיחים .אי אפשר להגיד האם זה שטח פרטי או ציבורי . יש תאריך שכתוב בעט על התמונה והוא לטענתם תאריך העבירה ( התאריך בו נלקחה התמונה ) . התלונה על הכלב הוגשה כ- 55 יום לאחר ההתאריך של הצילום שהוא תאריך העבירה .
לשאלותי : איך הם יודעים שזהו כלבי כשאני לא יכול לדעת מהצילו האם הוא שלי ? מי המתלונן ומדוע המתין 55 יום להגשת התלונה ? האם לא נראה להם מוזר הבן אדם יכל להתקשר למוקד המועצה והם היו שולחים לוכד. אז מדוע הוא המתין תקופה כה ארוכה ? על כל אלו הם סירבו להגיבבמשפט פלילי על התביעה מוטל הנטל להוכיח את יסודות העבירה. אם התביעה הצליחה להוכיח את קיום נסיבות העבירה בפרשת התביעה, הרי שהנטל להפרכתן, ולהצגת קו הגנה חלופי - עובר לידי ההגנה .אם הם לא מעוניינים לספק תשובות אתה יכול להחליט לגשת למשפט ושם להוכיח כי אין ביכולתם להוכיח מעל לכל ספק סביר שמדובר בכלבך.רצוי להיות מלווה בעוה"ד שידע לעשות את המלאכה מולם ובפרט שבמידה ואתה מורשע בהליך מדובר בהרשעה לכל דבר ועניין על כל המשתמע מכך
.שלום,
גורה בת ארבעה חודשים ברחה ונמצאת כעת בהסגר עירוני.
הגורה לא הייתה מחוסנת לכלבת (עברה את החיסונים האחרים, וטרינר הנחה להמתין שבוע שבועיים לאחר החיסון המשושה האחרון לפני מתן חיסון כלבת)
בהסגר מתעקשים להותיר אותה בהסגר 30 יום(!?) משום שייתכן ובזמן שמהבריחה ועד התפיסה -כ4 שעות הייתה במגע עם כלבים/תנים ויש להתחשב ב׳תקופת הדגירה׳ של הכלבת.
חשוב לציין שהכלבה לא נשכה, ומבדיקה חיצונית שלי אין עליה סימני נשיכה.
האם חוקי? והאם יש מה לעשות?
בגיל הזה, במז״א הזה, אני חושש שהיא לא תשרוד חודש בהסגר.מאחר והכלבה לא נשכה, לא חלות עליה רוב ההוראות שבפקודת הכלבת.
לא סע' 4 – כיוון שלא הייתה נשיכה. לא סע' 4א – כיוון שלא היה מגע עם אדם שיוצר חשש להדבקה,
ובכל מקרה הסעיפים הנ"ל לא יוצרים חובה נפרדת ומסגרות זמן נפרדות.
כמו כן לא חלים סע' 5-6 – הבעלים ידועים ולא מדובר בכלב עזוב.

לפיכך הדבר היחיד שניתן להפעיל במקרה זה הוא סע' 7 לפקודת הכלבת. וכאן יש שתי אפשרויות:
אם האזור לא נגוע בכלבת, אין סימני נשיכה, אין ראיה למגע עם אדם או חיה – אין בסיס סביר לחשד , ולכן לא ניתן לנקוט באמצעים.

אם האזור כן מוכרז כנגוע בכלבת, (כיום נפות גליל וגולן) אפשר להבין החשד, ואז יכול הווטרינר להפעיל את הסיפא לסע' 7 לחוק ולקבוע הגבלות הנובעות מכך. ההגבלות יכולות להיות עד 6 חודשים, ואז יכול להיות שהנזק בפניה לוטרינר הרשותי במקרה הזה, לבקשה לקיצור תקופת ההסגר, תהא בבחינת "גול עצמי."החלטנו מכורח הנסיבות המצערות למסור את הכלב לעמותה שממנה הוא אומץ לפני מס' שנים. בעלי מסר להם אותו והם החתימו אותו על מסמך ויתור. יש לציין כי בזמן אמת לא הייתי מודעת על כך שהם מחתימים אותו ועל כך שהוא חתם להם. יש לציין כי רק בעלי רשום כבעל הכלב. יומיים אחרי שהכלב נמסר ביקשנו אותו בחזרה , רק לאחר שיכנועים רבים העמותה הסכימה שנבוא לקחת אותו, לא יכולנו להגיע מכל מיני אילוצים ומה עוד שהעמותה רחוקה ממקום מגורינו כשעתיים נסיעה, לצערנו הכלב נמסר למשפחה אחרת לאימוץ. יום אחרי שאומץ יצרתי קשר עם העמותה , והם סרבו לתת לי את פרטי המשפחה המאמצת , בקשתי שהם יצרו קשר עם המשפחה אך הם סרבו. שלחנו מכתבים, התקשרנו, בכינו והתחננו וכלום לא עוזר. שאלתי היא היות וגם אני בעלת הכלב, ואני לא חתמתי על המסמך ולא הייתי מודעת למכתב שבעלי חתם עליו. האם יש לי זכויות כלשהן על הכלב.
מה אפשר לעשות במצב כזה על מנת להשיב את הכלב?כאשר אדם חותם על כתב ויתור בעלות בכלב הוא מוותר הלכה למעשה על הכלב. הואיל והרישיון היה על שם בעלך והוא זה שחתם גם על ויתור הבעלות עליו, על פניו הויתור תקף. כתב הויתור משקף את רצון הבעלים למסור את הכלב. לאחר שנחתם כתב הויתור ובפרט כאשר לא באתם לקחת את הכלב לאחר שניתנה לכם הזדמנות נוספת (אף על פי שלא היתה חייבת להינתן) העמותה כגורם לו נמסר כתב הויתור פעלה כשורה כאשר הציעה אותו לאימוץ.
הדרך היחידה החוקית להשיב כלב לאחר שבעליו חתם על כתב ויתור היא רק באמצעות פניה לבית משפט. כככל ותעלי טענה מסוג שאת כבעלים של הכלב לא חתמת על טופס הויתור ומכאן שהויתור אינו תקף יבחנו פרמטרים מסוג: מבחן הבעלות בכלב, האם ידעת על רצונו של הבעל למסור את הכלב (שאם כן הרי היית שותפה מלאה לרצון והכוונה לוותר על הכלב ) וכיצד פעלת מהרגע בו נודע לך על המעשה ובפרט לאחר שהעמותה נתנה לכם הזדמנות נוספת להשיב את הכלב אליכם. על פניו לפי התיאור שלך היית שותפה מלאה למעשיו של בעלך ולכן טענה מסוג זו לא תעמוד לך. להבהיר שברגע בו נכנסה משפחה נוספת לתמונה שאימצה את הכלב כדין,הסיכויים להשיב את הכלב לידייכם, אף אם היה מוכח שלא היית שותפה למעשי בעלך (העברת הכלב לעמותה וחתימה על כתב הויתור) אפסיים.שלום,אני גרה בחולון ויש לי כלבת פיטבול מעורבת כמעט בת שנה,אימצתי אותה בגיל חודש,היא מחונכת, חברותית מאוד ואוהבת כלבים ואנשים.אני מודעת להגדרה כ"כלב מסוכן" ותמיד הולכת איתה קשורה ועם מחסום. הייתי לוקחת אותה לפארק כלבים בחולון שמוגדר לכלבים גדולים, להוציא מרץ ולשחק בכדור בשעות הבוקר המאוחרות כשהמקום כמעט תמיד ריק. יום אחד הגיעו שלושה פקחים נכנסו לפארק, גירשו אותי משם ונתנו לי קנס על זה שהיא בלי מחסום בתוך השטח במגודר המיועד לכלבים.
האם יכולים לתת לי קנס על מחסום בתוך הפארק של הכלבים?
מה אפשר לעשות מול הרשות להסדיר אפשרות שהכלבה תשחק ותוציא מרץ? האם כלב המוגדר מגזע מסוכן דינו להיות מבודד ואין אפשרות להוציא אותם לשחק בשום מקום בשום זמן?
אשמח לקבל עצה כיצד לפעול ולא להפוך את כלבתי מכלבה שמחה וחברותית למתוסכלת ומבודדת...
נועה1.במידה ולא מצויין שפארק הכלבים אינו מיועד לגזעים המסוכנים ו/או ככל ולא מצויין באיזה מחוקי העזק העירוניים ההגבלה הזו.לא נעשתה כל עברה ואין להם בסיס חוקי לדרוש ממך לא לשחרר אותה ב"פארק לכלבים"מוסדר.
2.במידה והעיריה קבעה הגבלות לכלבים המוגדרים כמסוכנים ביכולתך להגיש ורצוי יחד עם בעלי כלבים נוספים המוגדרים כמסוכנים, עתירה.שלום,
לפני כמה שבועות יצאתי לטיול עם כלבתי שהייתה קשורה עם רצועה. מספר מטרים מהבית קפצה עלינו כלבה שהייתה משוחררת ללא השגחה. הם התחילו לריב ולנשוך אחת את השנייה. אני ניסיתי להפריד ביניהן ואחרי זמן מה הגיע הבעלים של הכלבה המשוחררת. כשסיימנו להפריד ביניהן, השכן טען שהכלבה שלי נשכה אותו והתלונן למשטרה, שבעקבות זה לקחו את הכלבה שלי להסגר ונפתח תיק פלילי במשטרה.
פרט חשוב - הכלבה שלי היא מעורבת עם פיטבול, כאשר כלבה שלו - קוקר ספניאל.
לשכן יש שלושה מוקדי אודם על אצבע אחת.
שאלתי היא האם יש מומחה שיכול לקבוע על פי צילום הפצע האם הוא ננשך על ידי כלבה שלי או על ידי כלבה שלו. כרגע הוא מתכוון לתבוע אותי על כך שנתקף וננשך על ידי כלבתי.ניתן לפנות לפלסיטקאי או ווטרינר לצורך מתן חוו"ד אך זוהי רק פעולה אחת מיני רבות שיש לבצע הן בהליך האזרחי והן בהליך הפלילי. יותר ממולץ לקחת ייצוג במקרים מסוג זה . שכן במידה ויוגש כתב אישום אתה עלול להיות מורשע על כל המשתמע על כך ובמידה ותוגש תביעה נזיקית ובפרט עם טענה לנכות ניתן לפסוק הרבה כסף לטובת השכן.שלום ומבורך!
ברשותי כלב מסוג בוקסר עדיין גור כבן 5 חודשים.
( חושב שהוא לא מוגדר כמסוכן על פי החוק).
הכלב עבר את כל החיסונים הנדרשים בעירייה כולל חיסון כלבת.
הכלב משמש עבורי כחיית מחמד וככלב שמירה במיוחד שאני לא בבית שעות ארוכות אז הוא מסתובב בחצר .
יש לי ביטוח על הכלב שעשיתי גם לבריאותו וגם למצב של הזק לרכוש ופגיעה באחרים עד גובה סכום מסוים .
לפני מספר ימים שחזרתי הבייתה גיליתי שהכלב לא נמצא בחצר אף על פי..
שהוא היה סגור כמו שצריך! מסתבר שהוא מצא פירצה באיזור השיחים של הצמחייה והצליח לצאת כנראה שהוא הסתובב כשעה בחוץ... עד שטלפן אליי בחור מטעם העירייה והסביר לי שהכלב שלי נמצא משוטט בחוץ.
מאוד שמחתי ורצתי יחד עם אמא שלי לקחת את הכלב.
אני מבין את האחריות בגידול הכלב.
אבל אני רוצה לדעת.... והיה ואנחנו פועלים לפי החוק.... כלומר יש לנו שלט בכניסה לבית. והשער סגור. ובכל זאת הכלב הצליח לצאת... האם עדיין אנחנו אשמים?
שאלה נוספת... כנראה בזמן שהכלב שהה בחוץ הוא הספיק להפיל 2 עוברי אורח נשים. כנרה שניבהלו ממנו... אגב הכלב אינו נושך הוא כלב מאוד ידידותי ואוהב לקפוץ על אנשים מטבעו.
האם העירייה רשאית לבטל לי את הרשיון להחזקת כלב בגלל שהוא ברח לי והפחיד 2 נשים ברחוב?
האם הם יכולים לקחת לי את הכלב? או שהכלב שייך לי?
במידה והכלב לא גרם להם נזק אלא רק הפחיד?
האם העירייה יכולים לקנוס אותי ?
איך אני בעל הכלב אמור להתגונן ממקרים כאלו שאף על פי שנקטנו באמצעי הזהירות הכלב הצליח לברוח?
האם הביטוח מגן עליי ?
אם הגישו נגדי תלונה יש אפשרות לבטל אותה?
תודה1.כן.אתה כבעלים אחראי באופן בלעדי על כל פעולה של כלבך גם במקרה ולכאורה נקטת בכל אמצעי והוא הצליח לברוח במישור נזיקי.בהליך פלילי תבדק מידת הרשלנות שלך בנוגע לבריחה.
2.הוטרינר הרשותי רשאי לבטל רישיון החזקת כלב במידה והוא מוחזק בניגוד לחוק להסדרת הפיקוח על הכלבים ותקנותיו ובניגוד לרישיון החזקה שניתן לך.וטרינר אחראי על בטחונו ובריאותו של הציבור ובמידה והוא סבור שאין ביכולתך לשלוט על הכלב הוא יכול לשלוח לך הודעה בדבר רצונו לבטל לך את רישיון ההחזקה ולזמן אותך לשימוע בנושא.
3. העיריה יכולה לקנוס על שוטטות וכד'. כל נזק שנגרם לאנשים שהופחדו ככל שנגרם, הם יכולו לתבוע מולך וכן להגיש תלונה למשטרה בגין "אי נקיטת זהירות בעל חיים".
4.לגבי הביטוח -יש לבדוק את הפוליסה וג'קט הפוליסה הרלוונטים כדי לדעת באיזה מקרים היא מגנה עליך מתביעות של האנשים שנגרם להם נזק ככל שנגרם כתוצאה מפגיעת הכלב.הביטוח מגן על תביעות אזרחיות ולא קנסות מהעיריה.
5. במידה והגישו תלונה רק המתלונן יכול לבטל אותך, אך אסור לך לבקש ממנו לבטל אותה .שלום לכולם,
בעתיד הרחוק אני מתכנן טיול לארה"ב ובמהלך הטיול שלי אעבור במדינות בארה"ב אשר מאפשרות גידול והחזקה של נמר (בבית), רציתי לדעת מה החוק בישראל מכיוון שלא מצאתי שום דבר בנושא, האם מותר לגדל ולהחזיק בנמר בבית?ההגדרה בחוק הגנת חיית הבר לחיית בר היא "חיה שאין טבעה לחיות במחיצת האדם".
רשות הטבע והגנים האמונה על אכיפת החוק מפרסמת רשימה של חיות בר שלגביהן היא נותנת היתרים כללים, ולכל חיית בר אחרת נדרש
היתר פרטני. מאחר ונמר אינו ברשימה הכללית , נדרש היתר פרטני מרשות הטבע והגנים להחזקת נמר.הנטייה היא לא לאשר לאנשים פרטיים להחזיק חיות בר שאינן מנויות ברשימה הכללית.שלום רב,
רציתי לשאול,
האם הביטוח צד ג' שיש לנו בבית כולל גם מקרה בו הכלבה תנשך או תגרום לנזק למבקרים בבית ?
בנוסף מה קורה בחוץ במידה והכלבה פתאום קפצה על ילד או נשיכה חלילה האם יש ביטוח לכך במידה וכן אשמח לפרטים מה ואיפה.
הכלבה בת שנה נמצאת בסביבת ילדים מדובר בכלבה מעורבת כיצד אפשר להיות מוגנים מבחינת תביעות וכו'...חלילה.חברות ביטוח לרוב מאפשרות לכלול ביטוח צד ג' לכלב במסגרת הפוליסה אך יש להפעיל מרכיב זה בשיחה טלפונית עימם לרוב למיטב ידיעתי ללא תוספת תשלום, כמו כן פוליסה הנקראת "שי לידיד" מאפשרת ביטוח רפואי (על יתרונותיו וחסרונותיו) המשולב עם צד ג' גם מחוץ לבית ואף במקרים בהם הכלב היה ללא זמם או רצועה (מלבד כלבים מסוכנים)

ד"ר עופר צדוק
המרכז הוטרינרי רעננה
09-7428452למיטב ידיעתי שי לידיד מאפשרת לעשות את הביטוחים בצורה נפרדת כלומר לא חובה לכלול גם ביטוח רפואי וכי הביטוח חל גם על חלק מהכלבים המסוכנים כהגדרתם בחוק להסדרת הפיקוח על הכלבים.כמובן הדבר טעון בדיקה .הם אכן מאפשרים הפרדה בין הביטוח הרפואי לצד ג', כמו כן הם גם מבטחים כלבים מסוכנים אך בתנאים מגבילים.היי,

רציתי לדעת אם מותר לגדל חמוס שלגים בבית, בהינתן שהחיה קיימת בארץ בטבע באופן טבעי. (לפי ויקיפדיה)ההגדרה בחוק הגנת חיית הבר לחיית בר היא "חיה שאין טבעה לחיות במחיצת האדם".
רשות הטבע והגנים האמונה על החוק מפרסמת רשימה של חיות בר שלגביהן היא נותנת היתרים כללים, ולכל חיית בר אחרת נדרש
היתר פרטני. מאחר וחמוס אינו ברשימה הכללית , נדרש היתר פרטני מרשות הטבע והגנים להחזקת חמוס.הנטייה היא בכל מקרה לא לאשר לאנשים פרטיים להחזיק חיות בר שאינן מנויות ברשימה הכללית.שלום. כאשר אני בעבודה כלבי קשור ליד הבית {לא מגודר בקיבוץ} ילד שהיה בפעילות לימודית הגיע לכלב התגרה בו וננשך. דווח לרשויות והכלב הוכנס להסגר. האם ניתן לתבוע מהילד או המסגרת החינוכית הוצאת הסגר והוצאות נלוו{עוגמת נפש לכלב ובעליו}?לשאלתך באופן עקרוני ניתן אם כי תצטרך להוכיח שכך היו פני הדברים ומאמינה שהילד יטען שהכלב לא היה בחצר מגודרת עפ חוק כך שגם אם היה קשור יש לראותו כמי שהיה ברשות הרבים לללא השגחה בניגוד לחוק.להבהיר עוגמת נפש היא רכיב שלא ניתן לכמת בעניינים הקשורים לבע"ח שופטים נוטים לפסוק סכומים קטנים אם בכלל. צריך לקחת זאת בחשבון.שלום רציתי לברר מה יכולים לעשות לי אם הכלב שלי משתין בשביל הכניסה לבניין (לא בתוך בניין) אבל נוצר כתם כתוצאה מזה.
האם יכולים לקחת לי את הכלב? האם מספיק שאזמין איש מקצוע שיעשה ניקוי של המרצפות או אחליף אותן או שמדובר בתביעה חמורה?
בבקשה זה ממש דחוף.
אגב לא התריעו בפניי עד היום אחרת ודאי שהייתי דואג לנקות כבר מזמן או הייתי מנסה למשוך את הכלב.אבל שמעתי משכן שהם מתכוונים לעשות לי משהו אז רציתי לדעת מה וגם איך ניתן להתמודד עם זה?שלום צר לי שאני עונה כעת. לא עבדתי מספר שבועות. לשאלתך לא יכולים לקחת לך את הכלב גם אם יוכח שהוא גורם כביכול למטרד ולכלוך. השכנים יכולים לתבוע אותך ולדרוש צו מניעה נגד עשיית צרכים בשביל המשותף וכן פיצויים . אם אתה מנקה ומוכיח שלא נגרם נזק לרכוש המשותף לא רואה עילה כנגדך...שלום,
כלבים מטבעם צריכים להיות משוחררים ולהוציא אנרגיות מחוץ לבית.
החוק מגביל אותם להיות קשורים ברצועה לאדם המסוגל לשלוט בכלבו.
האם ישנם סעיפים לחוק המאפשרים לשחרר כלבים מרצועתם בתוך גינות כלבים, פארקים, שמורות טבע וכיוצא בזה?בוודאי סעיף בחוק הסדרת הפיקוח על הכלבים קובע שכלב יכול להיות משוחרר מרצועה בכל מקום אותו קבעה הרשות כפארק לכלבים. להבהיר אין חובה כזו על רשות ורק במידה והיא מחליטה היא יכולה להכריז על מקום ככזה.שלום, הכלב שלי יצא לטיול עם אח של אישתי לפני כמה שבועות, במהלך הטיול הוא נשך כלב אחר בצוואר( הכלב שלי שפיץ יפני) זה לא קרה מעולם הוא מאוד ידידותי והוא אף ננשך בעצמו מספר פעמים לפני שסורס.. היום נתקלתי בבעל הכלב שננשך והוא אמר לי שהכלב שלו דימם על כל הבית שהכלב שלי נשך אותו בביצים שלו והיה זקוק לטיפול שעלה לו 500 ש״ח . שאלתי היא האם הוא יכול להתלונן על מקרה שקרה לפני כמה שבועות, ואם כן האם הכלב שלי יכול ללכת להסגר ? בגדול אני חושב לשלם לו ולסיים את הסיפור למרות שלדעתי הוא ממציא את הסיפור של נשיכה באיזור הביצים , הייתה נשיכה אבל בצוואר . האם עליי לתת לו את הכסף בנוכחות עורך דין שמע הוא יתלונן עליי בפעם אחרת שיתחשק לו. תודה על העזרה :)שלום רב

האם צילום של אנשים מהישוב נחשב כראייה קבילה לצורך מתן דו"ח בגין כלב משוטט או שהפקח חייב לצלם בעצמו?
תודהניתן , אם כי במידה ותבחר להשפט נטל ההוכחה על כתפי הרשות יהיה קשה הרבה יותר (רק סריקה בשבב מוכיחה באופן אבסולוטי שמדובר בכלב נשוא הדוח) אז עליהם לעבור 2 מסוכות שהכלב המצולם הוא שלך ומי שצילם הביא צילום אותנתי המוכיח כי מדובר בכלבך.שלום,לפני שלושה ימים אימי יצאה להליכה רגלית בסביבות הישוב שבו אני גר ביחד עם כלבי. כלבי הינו מסוג פינצר מעורב אשר חי עם משפחתי מאז שאימצנו אותו בגיל חודשיים. במהלך הטיול אימי לא שמה לב והמשיכה בהליכתה אך כלבי נשאר מאחור ולא הלך בעיקבותיה.
לאחר שאימי חזרה הבייתה התברר לה שכלבי ננשך על ידי 2 כלבי אמסטף באחד הרחובות בשכונה, הכלבים שייכים לאחד מהמשפחות בישוב והצליחו לברוח מגינת הבית של בעליהם והסתובבו חופשי (ללא רסן או כל אמצעי אחר). את התקיפה ראו שכנים רבים שניסו להכות את הכלבים התוקפים אך הם לא הצליחו (אך הצליחו להסריט את התקיפה). לאחר התקיפה כלבי הובהל לווטרינר ע'י אחת השכנות שראתה את המקרה ומת כעבור כמה שעות אצל הווטרינר לאחר שהגיע גוסס אליה כהגדרת הרופאה. מיותר לציין שלכתו בטרם עת של כלבנו הותיר את כלל המשפחה שבורי לב ומדוכאים.
שאלתי היא מה ניתן לעשות במישור המשפטי נגד הבעלים (הבעלים הגיע לביתי בהתנצלות על המקרה אך סירב לשפות אותנו על עוגמת הנפש והרשלנות הפושעת שלו).שלום, צר לי לשמוע על המקרה הקשה והכאוב הזה. במישור המשפטי יש להגיש תביעה קטנה כנגד הבעלים לצרף את הסרטון שמוכיח חד משמעית אתעצם התקיפה, עדויות בתצהיר של שכנים שיעידו למי שיכים הכלבים לדרוש הוצאות ממוניות כגון הוצאות רפואיות בצירוף קבלות וכן לדרוש הוצאותבגין עוגמת נפש. לרוב ולצערי פוסקים עוגמת נפש בסך של כמה אלפים בודדים אך היו תקדימים בעבר של 10,000 ואף 20,000 בפרט אם שופט יראה את הסרטון ויזדעזע .היי יש לי כלב מסוג פיטבול שמוגדר לפי החוק ככלב מסוכן הכלב בדכ מסתדר עם כל הכלבים בגינת כלבים אך לשם זהירות אני משחרר אותו שם רק עם מחסום ביום שני האחרון הייתי בגינת כלבים היו שם עוד 2 כלבים אחד בכלבים כלב שמעורב עם אמסף אך לא מוגדר ככלב מסוכן תקף את הכלב שלי ו״ננעל״ לו על הפנים במשך כ 10 דק עד שאני והבעלים שלה הצלחנו לשחרר אותה לכלבי נגרם נזק ולקחתי אותו לוטרינר בכדי לקבל טיפול האם עלויות הטיפול צריכות להיות על בעלי הכלב התוקף?
נסיתי לדבר עם בעל הכלב התוקף ולדרוש ממנו את עליות הטיפול של הוטרינר ולראות את רשיון הכלב שלו בכדי לדעת שהכלב שלו מחוסן לפי החוק הבעלים מסרב לשלם את הנזק ואך מסקב להציג את מסמכי הכלב מה עליי לעשות???באופן עקרוני בעליו של כלב אחראי למעשיו באופן מוחלט ועל כן ככל ולכלבך נגרם נזק כתוצאה מתקיפת כלב אחר על בעליו לשלם את מלוא ההוצאות הרפואיות. במידה והוא לא מוכן עליך להגיש תביעה קטנה ובה לדרוש את ההוצאות בצירוף אסמכתאות. מומלץ גם לצרף תצהירים של עדים שנכחו במקום כדי לשלול טענה של אשם תורם מכיוונך ובכדי להוכיח שהיה עם זמם.שלום ,
קיבלתי 2 דוחות בגין שוטטות של הכלבה שלי (ברצף של מס ימים - אגב ,אכיפה חדשה בקיבוץ ) . בשניהם השם שמופיע הוא שלי ותעודת זהות של אשתי . בנוסף אין תאריך בהקשר להגשת בקשה להישפט (מופיע ריק ) . השאלה : האם אפשר לבקש פסילת דוחות בגין אי כתיבת דוח תקין ? אם כן כיצד ?כתיבת דוח שאינו תקין אינו מאיין את מהות הקנס ולכן הדוחות לא יפסלו . יחד עם זאת ככל ויקבע מועד הקראה בית המשפט ירצה לראות אישור מסירה בדבר מועד הדיון וזה ככל הנראה ישלח אליך.«   «הבא   | 32 | 31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...