חפש בעלי מקצוע:

חיות, דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: עו"ד סיון זבולון-נוה

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

שלום,
טיילנו עם הילד שלנו במגרש ילדים. לקחנו את כלב הלברדור שלנו איתנו, וקשרנו אותו לספסל בפינה המרוחקת של המגרש. הכלב שלנו מאוד ידידותי ולא תוקפן, אך העדפתי להשאיר אותו קשור בפינה משום שלא יכולתי להשגיח עליו כל הזמן. הוא לא הפריע לאיש, עד שהגיע ילד שהתחיל להתגרות בכלב, לזרוק לעברו מקלות ואבנים. בקשותיי לעזוב את הכלב לא הועילו, והדבר הגיע כמעט אל לאלימות פיזית עם אביו של הילד.
האם עברתי על החוק בצורה כלשהי כשקשרתי את הכלב, או כשביקשתי להפסיק להציק לו?
בתודה, לאונידהוראת החוק קובעת כי"לא יוציא בעלים כלב לרשות הרבים אלא כשהוא קשור ברצועה או בשרשרת" למיטב הבנתי הפרשנות הינה כי הקצה אחד הכלב ובקצה השני הבעלים--כך תמענה סיטואציות שכאלה.ברשותי כלב מעורב בן 3 שנים.
אתמול נכנס ילד לחצר ביתנו הסגורה עם שער לא נעול - והכלב שמשוחרר בחצר התנפל עליו בנביחות. הילד לא נפגע אך נבהל מאד.
אם אתבע אני אחראי ?? תודה יניבפקודת הנזיקין קובעת באופן ברור וחד משמעי כי " בתובענה בשל נזק גוף שנגרם ע"י כלב חייב בעלי הכלב או מי שהחזיק בו לפצות את הניזוק ללא קשר לשאלה אם היתה או לא התרשלות מצד בעלי הכלב"--היינו אחריות מוחלטת.עם זאת,המחוקק מתייחס לשלושה מצבים אשר במסגרתם ניתן לטעון להעדר אחריות.

א.התגרות הניזוק בכלב
ב.שעה שהניזוק תוקף את בעלי הכלב או בני משפחתו.
ג. הסגת גבול.

ולעיניננו--בנסיבות המתוארות בשאלה לא נראה כי ניתן להחיל את אחד המצבים במסגרתם ניתן לטעון להעדר אחריות.
הילד אינו נחשב בנסיבות אלו למסיג גבול.
נוסיף ונציין כי בהתאם לרוח החוק ולפסיקה אין צורך כי הנזק יגרם ע"י מגע פיזי ודי כי ניתן יהיה להוכיח נזק נפשי וכדהאם אני חייב לעקר את כלבת הרוטווילר בת ה10 שלי בעקבות החוק החדש?
שמואלבית המשפט העליון נתן ב 24 בדצמבר צו ביניים המשעה את המועד האחרון לעיקורו או לסירוסו של כלב מסוכן - עד להכרעה בעתירה.אני גרה בבית פרטי בחולון.
כלבתי מגזע דוברמן נמצאת כל היום בחצר הבית.
האם חובה עלי לשים שלט בכניסה לבית המתריע על כך שיש כלב או שמספיק שהשער סגור ונעול?עצתי הינה כי תדאגי לשילוט ומתאים ובנוסף רצוי מאוד כי הכלב יהיה קשור אף בעת היותו בחצר הבית.מהם הגזעים שהחוק מכריז עליהם כמסוכנים?1.אמסטף
2.בול טרייר.
3.דוגה ארגנטינאי.
4.טוסה יפני.
5.סטאף אנגלי.
6.פיט בולטרייר
7.פילה ברזילאי.
8.רוטווילר.איך אפשר לדעת אם כלב מעורב נחשב כמסוכן?

תודה שיהחוק מגדיר "כלב מסוכן"באופן הבא:כלב השייך לגזע מסוכן וכן כלב שהוא הכלאה של כלב מסוכן וקיים דמיון בין דפוסי התנהגותו ותכונותיו הפיזיות לאלו של כלב השייך לגזע מסוכן".
בשים לב להגדרה זו יש לבחון לבחון את דפוסי התנהגותו ותכונותיו של הכלב המעורב ולהחליט התאם.טיילתי אתמול עם כלבתי ברחוב כשהיא קשורה ברצועה. לפתע היא ראתה חתול ורצה לכיוון שלו. הרצועה השתחררה מידי. אשה זקנה שעברה שם נבהלה ונפלה.
האם אני כבעלת הכלבה אשמה בכך שהיא נפלה ונחבלה?אם הרצועה היתה תקינה וארכה עד 2 מטר ולכלב היה זמם על פיו ניתן יהא להגן על בעלת הכלב«   «הבא   | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1