פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום חיות - דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

עו

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

האם הצבת שלטים המתריאים בפניי סכנה(כלב נושך)על כל צורותיה בעצם מרשיעים את בעל הקרקע מכיוון שידע על סכנה אך לא מנע אותה
הייתי מעונין לדעת אלו צעדים אליי לנקוט בכדי להזהיר מפניי סכנהאין די בהצבת השלט--יש לוודא כי השער יהיה נעול באופן שלא תהא אפשרות להכנס באופן עצמאי לחצראני מקפיד להוציא את הכלבה עם רצועה,במשך היום היא נמצאת בחצר ,לעיתים היא מנצלת הזדמנות כשילד או אורח נכנס ובורחת למספר שעות .מה אחריותי אם במהלך פרק זמן זה תפגע במישהואהאחריות לנזק, בהתאם לפקודת הנזיקין בנסיבות אלו תחול על בעלי הכלבשלוםר רב ,

בזמן האחרון לא מוברים בחנויות יותר צפרדעי מים
(XENOPUS).
מבעלי החנויות נמסר לי שלא חוקית יותר לייבא אותם לסחר.
האם אוכל לקבל תשובה ?

בכבוד רב,
מישל מדרום הארץהנושא של ייבוא בעלי חיים נתון לשיקול הרופא הוטרינרי הממשלתי--יש להפנות אליו השאלההאם יש הגבלות על האכלת חתולי רחוב בתל-אביב? האם השכנים יכולים להתנגד לכך שאאכיל את חתולי הרחוב בחצר המשותפת ו/או במדרכה שמחוץ לכניסה לבנין (שהיא, למיטב הבנתי, כבר בגדר "רחוב" ולא "רכוש משותף"). האם הדברים קבועים בחוקי עזר עירוניים אותם ניתן חהשיג בכתובים?
יעלשלום יעל
סעיפים 41 ו42 לפקודת הנזיקין מתיחסים להדרת מטרדים לציבור וליחיד ויתכן כי פעולתך עשויה להחשב בגדר מטרד.שלום!!
אני גרה בגבעתיים,יש מישהי שתמיד מטיילת עם הכלב שלה מגזע אמסטף, בלי רצועה.וכבר כמה פעמיים הוא בא לתקוף את הכלב שלי.בעלת הכלב לא עושה שום דבר שזה קורה.אני הבנתי שפקחים נותנים לה דוח על זה שהכלב משוחרר,היא משלמת את הדוח וממשיכה לשחרר את הכלב.מה עושים??למי אני יכולה להתלונן? אם אני אתלונן בעיירת גבעתיים הם יגידו לי שהיא משלמת את הדוחות. אני מפחדת על הכלב שלי. ועם האישה הזאת אי אפשר לדבר.
מה עושים????
תודה מראש אסתיאסתי שלום
עיריה חייבת לטפל בבעיה זו ללא קשר לתשלום הדוחות--ניתן אף להתלונן במשטרה.כלב שנשך כלב תוך כדי מריבה בינהם - האם צריך להסגירו בתחנת ההסגר העירונית?
לפי חוק הכלבת מסגירים רק אם נשך אדם !לפי תקנות הכלבת החובה להביא הכלב להסגר תוך 24 שעות ממועד הנשיכה חלה גם במקרה שהכלב נשך כלב אחר.הבנתי שהייתה עתירה לבג"ץ בנוגע לחוקים של "כלבים מסוכנים" האם ידוע לך איפה זה עומד היום מבחינה משפטית?
ושאלה נוספת:
יש לי סטאף אנגלי ועברנו לצרכי עבודה לחו"ל לכמה שנים. הכלב הוא כלב ישראלי עם תעודות מישראל.
החוק החדש אוסר ''ייבוא'' כלבים כאלו. מאחר ושלי הוא לא ייבוא, אלא פשוט נסע איתי לחו"ל (ויש לי את כל האישורים על כך) האם יש בסמכות החוק לא להתיר את כניסתנו לארץ ואם כן, למי לפנות לייעוץ מקצועי טרם החזרה לארץ בשביל שלא יהיו בעיות בשדה תעופה (אם בכלל יעשו בעיות)
תודה רבה!עצתי הינה לפנות לרופא הוטרינרי הממשלתי אשר ממונה על הנושא או למנהל השירותים
הוטריריים במשרד החקלאות .זו הדרך היחידה לבדוק סוגיה זו שכן מלשון התקנות
הרלוונטיות ניתן להבין כי גם בנסיבות אלו קיימת סמכות לרשיות לא להתיר הכניסה.שלום לך,

חתולי היקר נפטר לפני כחודש ימים בגיל 13.
עד שלושה ימים לפני שהוא נפטר הוא התנהג כרגיל. רק שלושה ימים לפני המקרה המצער הוא החל לסרב לאכול ולשתות והחיל ללכת בצורה עקומה. יש לציין כי במשך השנה האחרונה הוא סבל מבעיות בעיניים.

רק יומיים לפני מותו נזכר הוטורינר לעשות לו בדיקות דם ולהכריז בפנינו כי יש לו "אולי עוד כמה ימים לחיות" . התברר כי החתול סבל מכשל מערכות.

אני סבורה כי אילו היה עורךהוטרינר את בדיקות הדם קודם ומגלה כי מערכותיו של החתול קרסו כתוצאה מסוכרת קשה היה ניתן לטפל בו מבעוד מועד ולהצילו.

אשמח לקבל את חוות דעת בנדון האם קיימת פה התרשלות בתפקודו של הוטרינר.

תודה, אביטל.קשה לאור הנתונים הנתונים שהצגת להגיע למסקנה משפטית ברורה.יש לבדוק האם מדובר בוטרינר קבוע האם העלת בפניו את סימני התנהגות החתול לאורם היה וטרינר סביר עורך בדיקות ומאתר את מחלת הסכרת.כמו כן השאלה הנוספת הינה לו אותרה המחלה קודם לכן האם ניתן היה למנוע או להציל חתולך היקר.מעבר לכך בנסיבות אלו אין מנוס אלא לשאול שאלה מתחייבת והיא בהנחה שניתן יהא להוכיח רשלנות לא ברור האם הפיצוי שייפסק אם בכלל-יהא שווה ערך להוצאות המשפטיתשלום שמי הוא שריי (/!\=ש,7=ר,'=י)
אני רציתי לשאול אם כשאתה מוכר כלב ומבקשו בחזרה ומשלם ואז אתה מעביד אותו זה הוגן? למה?מה הדין לגבי חצר משותפת - האם ניתן לשחרר בה את החיה מרצועתה או שלא?אני מתגוררת בקיבוץ,לפני זמן מה החתולה שהיתה ברשותי כשלשה חודשים טיילה מחוץ לבית. שלשה כלבים משוחררים(בעליהם מוכרים לי)תקפו את החתולה גרמו לה לשיתוק כתוצאה מכך החתולה הורדמה ע"י וטרינר. האם קיימת עילה לתביעת נזקין ו/או עגמת נפש במקרה זה? לציין כי מדובר בכלבים שבעליהם נתבקשו לא אחת לקשור את כלביהם התוקפנים.בהחלט כן--קיימת חובה מוחלטת לוודא כי כלבים לא נמצאים במצב ללא קשירה לרצועה.השאלה מה הנזק יחסית להוצאות המשפטיות.שלום,
טיילנו עם הילד שלנו במגרש ילדים. לקחנו את כלב הלברדור שלנו איתנו, וקשרנו אותו לספסל בפינה המרוחקת של המגרש. הכלב שלנו מאוד ידידותי ולא תוקפן, אך העדפתי להשאיר אותו קשור בפינה משום שלא יכולתי להשגיח עליו כל הזמן. הוא לא הפריע לאיש, עד שהגיע ילד שהתחיל להתגרות בכלב, לזרוק לעברו מקלות ואבנים. בקשותיי לעזוב את הכלב לא הועילו, והדבר הגיע כמעט אל לאלימות פיזית עם אביו של הילד.
האם עברתי על החוק בצורה כלשהי כשקשרתי את הכלב, או כשביקשתי להפסיק להציק לו?
בתודה, לאונידהוראת החוק קובעת כי"לא יוציא בעלים כלב לרשות הרבים אלא כשהוא קשור ברצועה או בשרשרת" למיטב הבנתי הפרשנות הינה כי הקצה אחד הכלב ובקצה השני הבעלים--כך תמענה סיטואציות שכאלה.ברשותי כלב מעורב בן 3 שנים.
אתמול נכנס ילד לחצר ביתנו הסגורה עם שער לא נעול - והכלב שמשוחרר בחצר התנפל עליו בנביחות. הילד לא נפגע אך נבהל מאד.
אם אתבע אני אחראי ?? תודה יניבפקודת הנזיקין קובעת באופן ברור וחד משמעי כי " בתובענה בשל נזק גוף שנגרם ע"י כלב חייב בעלי הכלב או מי שהחזיק בו לפצות את הניזוק ללא קשר לשאלה אם היתה או לא התרשלות מצד בעלי הכלב"--היינו אחריות מוחלטת.עם זאת,המחוקק מתייחס לשלושה מצבים אשר במסגרתם ניתן לטעון להעדר אחריות.

א.התגרות הניזוק בכלב
ב.שעה שהניזוק תוקף את בעלי הכלב או בני משפחתו.
ג. הסגת גבול.

ולעיניננו--בנסיבות המתוארות בשאלה לא נראה כי ניתן להחיל את אחד המצבים במסגרתם ניתן לטעון להעדר אחריות.
הילד אינו נחשב בנסיבות אלו למסיג גבול.
נוסיף ונציין כי בהתאם לרוח החוק ולפסיקה אין צורך כי הנזק יגרם ע"י מגע פיזי ודי כי ניתן יהיה להוכיח נזק נפשי וכדהאם אני חייב לעקר את כלבת הרוטווילר בת ה10 שלי בעקבות החוק החדש?
שמואלבית המשפט העליון נתן ב 24 בדצמבר צו ביניים המשעה את המועד האחרון לעיקורו או לסירוסו של כלב מסוכן - עד להכרעה בעתירה.אני גרה בבית פרטי בחולון.
כלבתי מגזע דוברמן נמצאת כל היום בחצר הבית.
האם חובה עלי לשים שלט בכניסה לבית המתריע על כך שיש כלב או שמספיק שהשער סגור ונעול?עצתי הינה כי תדאגי לשילוט ומתאים ובנוסף רצוי מאוד כי הכלב יהיה קשור אף בעת היותו בחצר הבית.מהם הגזעים שהחוק מכריז עליהם כמסוכנים?1.אמסטף
2.בול טרייר.
3.דוגה ארגנטינאי.
4.טוסה יפני.
5.סטאף אנגלי.
6.פיט בולטרייר
7.פילה ברזילאי.
8.רוטווילר.איך אפשר לדעת אם כלב מעורב נחשב כמסוכן?

תודה שיהחוק מגדיר "כלב מסוכן"באופן הבא:כלב השייך לגזע מסוכן וכן כלב שהוא הכלאה של כלב מסוכן וקיים דמיון בין דפוסי התנהגותו ותכונותיו הפיזיות לאלו של כלב השייך לגזע מסוכן".
בשים לב להגדרה זו יש לבחון לבחון את דפוסי התנהגותו ותכונותיו של הכלב המעורב ולהחליט התאם.טיילתי אתמול עם כלבתי ברחוב כשהיא קשורה ברצועה. לפתע היא ראתה חתול ורצה לכיוון שלו. הרצועה השתחררה מידי. אשה זקנה שעברה שם נבהלה ונפלה.
האם אני כבעלת הכלבה אשמה בכך שהיא נפלה ונחבלה?אם הרצועה היתה תקינה וארכה עד 2 מטר ולכלב היה זמם על פיו ניתן יהא להגן על בעלת הכלב«   «הבא   | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...