ציוד לאקווריום מדריך למתחיל

מדריך למתחילים על הציוד הנלווה לאקווריום לגידול דגי נוי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

איזה ציוד צריך בכדי לגדל דגים אקווריום?

מאחורי כל אקווריום ישנם מכלול מכשירים ייעודי. הם עובדים יחד כדי ליצור סביבה מימית בריאה ומשגשגת. בחלק הראשון של המדריך נסביר על האלמנטים השונים ונעזור לכם בבחירת הציוד המתאים כדי שתוכלו ליהנות מהיופי של אקווריום מעוצב ומתוחזק כראוי. לאחר שבחנו את גודל האקווריום המתאים לנו נצטרך להתאים לו את הציוד הנלווה

פילטר לאקווריום

המסנן הוא ציוד האקווריום החשוב ביותר. מסננים עוזרים לשמור על איכות המים על ידי הוצאת חומרים מזיקים ביעילות. ללא סינון נאות, האקווריום לא יוכל לקיים את החיים בו. המסנן מבצע סינון מכני, כימי וביולוגי ב-3 שלבים. המסננים מדורגים לפי גדלים שונים בהתאם לאקווריום שהם נועדו אליו, ובהתבסס על עומס דגים קל עד ממוצע. הדירוג נעשה ע"י מדד של גלון לשעה.

גוף חימום לאקווריום

טמפרטורת מים יציבה נחוצה לתקינות מערכת האקווריום שלך.  בדומה לפילטרים, התנורים לאקווריום מגיעים במגוון גדלים בהתאמה לגודל האקווריום ע"פ הוראות היצרנים. ככלל, תנור צריך לספק כ 3-5 וואט לכל גלון אקווריום.

תְאוּרָה לאקווריום

תאורת האקווריום נועדה ל-2 מטרות עיקריות: היא מאירה את האקווריום להנאתכם האסתטית והוויזואלית ומספקת אור פונקציונלי החיוני לחיים הפוטו-סינתטיים באקווריום. באופן כללי, אקווריום המכיל דגים בלבד דורש תאורה של 1-2 וואט לליטר. לדוגמא, גוף תאורה פלואורסצנטי בגודל 30 ואט, מתאים לאקווריומים בין 15-30 ליטרים. אם אתם מתכננים להוסיף לחלל צמחים, תצטרכו להשתמש בגוף תאורה המספק 2-5 וואט תאורה לליטר.

חומרי סינון ומדיות לאקווריום

רוב מי הברז אינם מתאימים לשימוש באקווריום ללא תוספים ייעודיים לכך. הם עשויים להכיל כלור, כלורמין או כימיקלים אחרים המזיקים לדגי אקווריום. לפני שמשתמשים במי ברז למטרות אקווריום, יש להוסיף מסיר כלור.

ערכות בדיקה

ערכות בדיקה חיוניות לניטור פרמטרים חשובים של מים באקווריום כגון pH, אמוניה וניטריט. בדיקות שגרתיות קבועות מאפשרות לך לדעת אם המים נמצאים בטווח המקובל והבריא עבור תושבי אקווריום. חלק מרצועות הבדיקה מודדות פרמטרים מרובים של מים כדי לספק תוצאות בדיקה מהירות ונוחות

ועם מי אפשר להתייעץ?

​שמתחילים לגדל דגים חשוב מאוד לקנות ממקום שהוא שירותי ומוכן לעזור מצאנו את כל נותני השירות בפטבסט עם ניסיון רב וידע מקצועי בגידול דגים ותכנון אקווריומים. אתם מוזנים להגיע לחנות ולקבל ייעוץ מקצועי ומקיף בנושא .

בהצלחה!

עוד מאמרים בנושא

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד