קיץ בטוח: המדריך המושלם לקיץ נטול בעיות

בכל קיץ מחדש, ניצבים בפני כלל בעלי הכלבים אתגרים רבים, הקשורים בעיקר בשמירה על חבריהם הפרוותיים מפני נזקי האקלים הרותח שכה מאפיין את מדינתנו הקטנה, בטח בהגיענו לחודשי יולי-אוגוסט הלוהטים. בין אם מדובר במכת חום שעד מהרה תוביל להתייבשות ובין אם בהליכה יחפה על הקרקע הרותחת – המדריך שהכנו במיוחד עבורכם יעזור לכם להבין בדיוק מה מותר ומה אסור!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אין זה סוד שחברינו הכלבים אוהבים לשחק ולהשתולל בכל הזדמנות שרק נופלת לחיקם. החל מריצה שובבה בין טיפותיו של הגשם השוטף ועד לשעות משחק ארוכות תחת השמש הקופחת – כלבים במהותם אוהבים להשתולל ולשרוף אנרגיה ללא תנאים. כתוצאה ישירה מכך, חשוב לשים לב לכלבכם בעת שהאחרון משחק ורץ להנאתו, על מנת לאבחן כל שינוי קטן בתנועתו או בהתנהגותו שעלול למנוע צרה של ממש.

קיץ

כפי שכולנו יודעים, כלבים ניחנים במערכת קירור שונה משלנו שמושתתת בעיקר על הלחתה (שרבוב הלשון מחמת עייפות או חום) ולכן, כאשר הם מתקררים, לרוב הם יעשו זאת על ידי הוצאת הלשון שמתלווה לנשימה כבדה למדיי. הפעולה הנ"ל למעשה מוציאה אוויר חם מחלל הגוף כשהיא דואגת להכניס אוויר קריר ונעים יותר –   תהליך טבעי ויעיל לחלוטין, בטח בהתחשב בעובדה שהם לא זקוקים לאף גורם חיצוני בכדי לצלוח את המשימה שבקירור. במידה וחברכם ההולך על ארבע מתאפיין באף פחוס (בוקסר, לדוגמא), הקפידו להימנע מפעילות מסיבית בשעות החמות יותר של היום.  ניתן לצאת לטיולים היומיים בשעות המוקדמות והמאוחרות של היום, מוקדם בבוקר או לסירוגין מאוחר בערב.

חשוב להבין שכפות הרגליים של הכלבים הן איברים רגישים ביותר המורכבים בעיקר מעור ולכן כל מכה קטנה, או כווייה לצורך העניין, עלולה לפגוע קשות במצב רוחו של הכלב ובכלל באורח החיים שלו. במידה ואתם אינכם בטוחים האם ניתן לצאת לטיול עם הכלב, הניחו את כף היד שלכם על הקרקע במשך כ-5 שניות. אם הצלחתם להניח את היד ללא הפרעה או קושי, סימן גם שכלבכם יצליח לצעוד על האספלט ללא בעיה. אם הקרקע חמה מדיי עבורכם, תהיו בטוחים שהיא חמה גם עבור הכלב שלכם!

כמו כן, חל איסור מוחלט על להשאיר את הכלב לבד ברכב בימים החמים של השנה, גם אם מדובר בשהייה קצרצרה של 'דקה בלבד'. במידה ואין באפשרותכם לעזוב את הרכב ביחד עם כלבכם, יש להקפיד על למקם את הרכב במקום מוצל ואף להשאיר את המזגן פועל על קירור כמובן. בדיוק כפי שאנחנו לא נשב בקופסת מתכת רותחת מבלי להצטייד בדבר מה מקרר, כך גם הכלבים שלנו לא אמורים לשבת כחסרי ישע במכונית הלוהטת.

במידה והחלטתם לקחת את הכלב שלכם אתכם לחוף הים, אנא הקפידו לקבוע לו זמני מנוחה מוגדרים בהם הוא יוכל לנוח ולהתקרר. לעיתים כלבים, בעיקר כאשר הם נמצאים בחברת כלבים או פיתויים אחרים, עלולים להשתובב ללא רסן וללא אחריות – דבר אשר עלול להוביל לקריסה פיזית במידה ולא תהיו שם עבורו. כל שעליכם לעשות הוא להצטייד במקור צל כלשהו ובבקבוקי מים קרים, בכדי לספק לחברכם ההולך על ארבע מנוחות ראויות ומקררות במיוחד. בנוסף, חשוב להקפיד לרחוץ את הכלב במים מתוקים עם היציאה מהחוף על מנת להסיר כל זכר למלחי הים שעלולים להזיק לפרוותו של האחרון.

בהגיעכם הבייתה, זמן קצר לאחר שעזבתם את החוף, הקפידו לשים לב ולאבחן כל שינוי שחל בהתנהגותו של הכלב; בין אם זה בא לידי ביטוי בהפרשות בלתי רצוניות ובין אם בתזוזות המעידות על חוסר נעימות – כל שינוי, ולו הקטן ביותר, עלול לרמז על בעיה רפואית כלשהי שמתחוללת בגופו של החבר הפרוותי שלכם.

במידה ואינכם בטוחים, יש להתייעץ עם וטרינרים מוסמכים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים בנושא