המסעדן שהפך לטייס המחלץ בע"ח

הוא לא יכול היה לפתוח את המסעדה אז החליט להטיס בע"ח, דוגמא לעזרה אצילית לבע"ח בזמן הקורונה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אדוארד סייטן, מסעדן משיקגו, חי את החלום האמריקאי כאשר מגפת הקורונה פגעה. בשנת 1992, כשסייטן היה בן 19 הוא היגר לארצות הברית מרומניה – ולא דיבר מילה באנגלית.

הוא עבד בבנייה כמה חודשים לפני שהתחיל לעבוד כרץ אוכל במסעדה האיטלקית Club Lucky. במהלך השנים הבאות, הוא למד אנגלית ובשנת 1997, אחד הברמנים שאל אם הוא רוצה לעזור בפתיחת מסעדה, וכך הוא הפך לשותף בקבוצת One Off Hospitality Group, שפתחה מסעדה המתפארת בכוכב מישלן.

למרבה המזל, סייטן מצא דרך יוצאת דופן להתמודד עם אתגרים אלה. הוא הבעלים של מטוס ישן – "רוב המכוניות על הכביש עולות הרבה יותר מהמטוס שלי", הוא אמר – ולפני שנתיים הוא התחיל להתנדב בעמותות Pilots N Paws.

Pilots N Paws היא רשת ללא מטרות רווח של טייסים מתנדבים שמטיסים כלבים וחתולים בסיכון להיות מורדמים לארגוני הצלה ללא הרגה ומשפחות אומנה ברחבי ארצות הברית. סייטן הטיס באופן אישי מעל 40 חיות מחמד לבטיחות הקבוצה.

ב- 14 באוקטובר הטיס סייטן שני כלבים משיקגו לאוהיו, שם הוביל אותם טייס אחר לתוכנית כלבי כלא בפנסילבניה כדי לאמן אותם לאימוץ. פרנק, פויינטר גרמני קצר שיער, נמצא נטוש באמצע שום מקום עם כוויות במצחו, ברגליים, בבטן ובגב מכיוון שהוא שימש כמטרה לתרגול יריית זיקוקים.

בעוד שפעולות כאלה של התעללות בבעלי חיים ממלאות את סייטן בכעס ובעצב, הוא מקבל השראה גם מהחזוק הנפשי של כלבים כמו פרנק. שמצליח לסמוך עליו מספיק ולא לבכות או לנבוח בזמן הטיסה. למעשה, פרנק טוען כי מעולם שום כלב לא נבח בזמן הטיסה איתו. "חלק מהכלבים חוששים מעט לעלות למטוס, אך ברגע שהם עולים והטיסה ממריאה הם משתתקים ונהייתם רגועים"

התשוקה של סייטן להצלת בעלי חיים הביאה אותו לנהל את תוכנית #WeFoster לחיבור עובדים עם הזדמנויות  שונות לאומנה ואימוץ כולל עזרה כספית לכיסוי עלויות המזון והטיפול בחיות מחמד.

לדבריו, התנדבות ב- Pots N Paws הייתה התחליף הטוב ביותר שהוא יכל למצוא לעבודתו טרום התפשטות נגיף הקורונה. "אני חושב שזה עושה כל כך הרבה לנשמה שלך כשאתה מתחיל להתנדב, באופן כללי, לכל דבר," אמר. "אבל מבחינתי, בגלל האהבה שלי לבעלי חיים, זה גורם לי להרגיש כל כך טוב וכל כך שלם וכל כך מאושר בסוף המשימה בידיעה שעזרתי לחיה להגיע לחיים טובים יותר."

לדף הפייסבוק של העמותה >>>  Pilots N Paws

עוד מאמרים בנושא

אתגר טיקטוק מייצר מצוקה אצל חיות מחמד על ידי בעליהם
סוף שבוע הגיע ואנחנו מזכירים לכם להגיע לימי האימוץ של אס או אס, בכל יום שישי חתולים ושבת כלבים וחתולים
איך בוחרים את סוג המזון המתאים לכלב? מה מותר ומה אסור לו לאכול?

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד