נטורל אנד דלישס מבית פרמינה

לפרמינה גישה ייחודית וככול שלומדים יותר על המותג מגלים שזו בשורה משמחת מאוד לנו בעלי הכלבים והחתולים. ומיד נסביר למה שמחתי מאוד להכיר מקרוב את המותגים של פרמינה בכתבה זו נתמקד ב N&D.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
N&D

פרמינה היא חברה איטלקית וותיקה שהוקמה בשנת 1965, בעלי כלבים וחתולים שמכירים מקרוב את החברות והמותגים בדרך כלל מצפים מחברות וותיקות לסדרות מוצרים בעלי אופי שמרני וסדרות פרמיום שבאות לתת מענה למגמות החדשות בהאכלת כלבים וחתולים הקיים בשוק בשני העשורים האחרונים. שהתחלתי לקרוא על המותגים מבית פרמינה נטורל אנד דלישס ו ווט לייף (מותג שנפגש במאמר נפרד) מגלה שהגישה של שונה מחברות וותיקות כמוה בשוק. לפרמינה גישה ייחודית וככול שלומדים יותר על המותג מגלים שזו בשורה משמחת מאוד לנו בעלי הכלבים והחתולים. ומיד נסביר למה שמחתי מאוד להכיר מקרוב את המותגים של פרמינה בכתבה זו נתמקד ב N&D.

ההתלבטות של בעלי חיות מחמד נע בין אוכל מרכיבים טבעיים ללא חומרי לוואי תעשייתיים מיצרני בוטיק או מזון מיצרן וותיק מבוסס מדעית.

אחת התלבטויות של בעלי כלבים וחתולים היא בין מותגים וותיקים שלרובם יש ניסיון רב מחלקות פיתוח עם מדענים ומעבדות מחקר ותהליכי ייצור ובקרה קפדניים, לבין יצרנים חדשים יחסית או יצרני בוטיק עם נוסחות מזון שנותנות מענה בדרך כלל למגמות חדשות הקיימות בשוק. מצד שני אילו חברות עם פחות ק"מ של מחקר ופיתוח יותר מקרים של החזרות ולפעמים גם סימני שאלה פתוחות לגבי בטיחותן. מצד שני החברות הוותיקות עדיין מציעות ברוב המוצרים שלהם דגני חיטה ותירס ורמות חלבון נמוכות יחסית נכון הם הוסיפו עם השנים סדרות מוצרים פרמיום שעונות על הדרישות החדשות בשוק אבל קו המוצרים שלהם לא אחיד ואין בו אמירה מובהקת לגבי מרכיבי המזון הנדרשים לכלב או החתול.

פרמינה 56 שנה של מחקר ופיתוח

פרמינה עושה את זה אחרת בכך שהיא מפתחת גישה ומיישמת אותה בכל סדרה ומוצר החל מהשם שבתרגום לעברית "טבעי וטעים" ובכל מוצר שתקנו תקבלו את אותם ערכים תזונתיים שפרמינה מאמינה בהם. רכיבים טבעיים וטעימות גבוה אחוז גבוהה של חלבון ממקור חי והכי חשוב הקפדה שרמת האינדקס גליקמי יהיה נמוך יתרון עצום שמונע בעיות רבות במשך חייהם של הכלב או החתול שלנו. גישה שאנחנו מכירים בדרך כלל מיצרני בוטיק או יצרנים חדשים יחסית רק שפרמינה יש ניסיון של מדעי עצום מ 1965, 56 שנה של מחקר מדעי ושיתוף פעולה צמוד עם האקדמיה ולכן תמצאו שהוא מדויק יותר וגם בטוח . לN&D אין רישום על החזרה(recall). מצד שני כל המוצרים שלה מקבלים ציון מרבי של 5 כוכבים מהמגזין הנחשב ביותר dogfoodadvisor

כנראה שבפרמינה באמת אוהבים את ההולכים על ארבע

נכון שכל יצרן מזון כותב כמה שהוא אוהב את ההולכים על 4 ולכן המזון שלו הוא תוצא של אהבה והוא הכי מתאים לכלב שלך כולם למדו את הטריק לכתוב על "למה" לשכנע ואתנו שמוצר שלהם הוא הכי טוב. ואנחנו צריכים להחליט אם זה פשוט עוד יח"צ או שאולי הפעם באמת מישהו דואג לכלב או החתול שלנו. אן נשפוט לפי הביקורת של dogfoodadvisor אז בפרמינה באמת אוהבים כלבים כי כל סדרה ב N&D וכל מוצר מקבל 5 כוכבים זה פעם ראשונה שראיתי יצרן שמצטיין בצורה כזו בכל סדרות מוצרים בכל המוצר.

Farmina N&D Prime Dog Food Review

Farmina N&D Pumpkin Grain-Free Dog Food Review (Dry)

Farmina N&D Ancestral Grain Dog Food Review (Dry)

למה N&D הוא אוכל מאוד מומלץ לכלבים וחתולים

  • ריכיבי מזון טבעיים בלבד ללא חומירם תעשייתיים
  • האינדקס גליקמי נמוך, כל סדרות המוצרים בכל מוצר ב Natutal & Delicious מיוצרים ללא תירס או כל פחמימה או דגנים הגורמים לשחרור מהיר של אנרגיה אלה כל רכיבי המזון ב n&d ומאפשרים שחרור אנרגיה הדרגתי לאורך כל היום 
  • נוגדי חמצון טבעיים בלבד ,תמציות עשירות בטוקופרולים , השומרות על טריות המזון ללא צורך שחומרי שימור תעשייתיים המסוכנים לבריאות חיית המחמד כמו לנו בני אדם.
  • אריזה ייחודית לשימור איכות המזון . במהלך אריזת המזון מוזרם חנקן המחליף חמצן בתוך אריזת המזון ובכך מונעיחימצון המזון ותואם לשימור הטבעי של המוצר
  • ויטמינים באיכות גבוהה,  בזכות טכנולוגיית עירוי קר, יעילות הויטמינים נשמרים לאורך זמן
  • טעימות גבוהה

בחברת פרמינה מקפידים שהתקיימו לפחות כל ששת הכללים הללו בכל מוצר שהיא מייצרת, גישה זו מסבירה למה המותג N&D זוכה לציון הכי גבוה בביקורות בכל מוצר ומוצר.

הכרות עם חומרי הגלם הטריים שפרמינה בחרה לעבוד במותג נטורל אנד דלישס

אנו בוחרים בקפידה את חומרי הגלם בהם אנו משתמשים כדי לספק את התזונה האופטימלית ואת הערך הביולוגי לרווחת חיות המחמד. ב Farmina, בוחרים להשתמש רק בחומרי הגלם הטובים ביותר. התוצאה היא מזון חיות מחמד באיכות גבוהה העונה על כל הצרכים התזונתיים של חתולים וכלבים. 

החלבונים ב N&D

חלבונים מזון פרמינההדגים, העוף, הטלה, חזיר הבר והביצים המשמשים במוצרים שלנו מגיעים רק מחוות מוסמכות שבחרנו בקפידה בסטנדרטים האיכותיים שלהן. אנחנו משתמשים רק בבשר מהחיה, אף פעם לא ארוחות או תוצרי לוואי. כל מקורות החלבון שלנו צורכים דיאטות שאינן מהונדסות גנטית וגדלים ללא אנטיביוטיקה והורמונים.  

עוף איטלקי חופשי – מקור חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה המסייע למוצר שלנו לקבל שיעור עיכול של 95%. 

ניו זילנד כבש – לבשר זה יש ערך ביולוגי גבוה בשל חומצות שומן חיוניות המתרחשות באופן טבעי, חומצה לינולאית, ויש לו גם יחס בריא רזה של מסת שומן בהשוואה לבשר אדום אחר. הטלה הניזון מעשב שלנו נולד וגדל בניו זילנד ללא שימוש באנטיביוטיקה או הורמונים. 

חזיר בר איטלקי פראי מטוסקנה ואומבריה – למרות שהוא אינו מרכיב נפוץ במזון לחתולים וכלבים, בחרנו בו בכוונה בגלל ערכו הביולוגי הגבוה.

בקלה שנתפסה בטבע והרינג מהים הצפוני – התוצאה היא דג באיכות גבוהה יותר

כמו העוף שלנו, כל הביצים שאנו משתמשים בהן מקורן באיטליה. אנו מעבירים את הביצים טריות לצמחים תהליך שהופכים את הביצים לאבקה בתהליך של התייבשות. תהליך זה מבטיח שימור של חומרים מזינים. 

מקור השומנים בN&Dשומנים מייצגים מקור אנרגיה חשוב, כמו גם מקור של חומצות שומן חיוניות עבור טורפים. שומנים משמשים גם כדי לעזור להגביר את הטעימות של המזון שלנו.

שניים ממקורות השומן המשמשים במזון שלנו הם שומן עוף מכיוון שהוא מספק ערך גבוה יותר של חומצות שומן רב בלתי רוויות מאשר בקר או חזיר. שומן עוף גם טעים מאוד לבעלי חייםאנחנו משתמשים גם בשמן דגים מכיוון שהוא עשיר בחומצות שומן אומגה 3 במיוחד EPA ו- DHA כדי לסייע בתמיכה במערכת החיסון. אנו משתמשים גם בשמן צמחי ושמן פשתן מכיוון שהם עשירים בחומצה לינולאית, שהיא חומצת שומן חיונית הן לחתולים והן לכלבים. 

פחמימותפחמימות משמשות כמקור לאנרגיה זמינה עבור חתולים וכלבים. אנו משתמשים רק בכוסמת, שיבולת שועל, תפוחי אדמה ואורז לא מהונדסים גנטית כמקורות הפחמימות שלנו. שלא כמו יצרני מזון לחיות מחמד רבים, אנחנו לא משתמשים בתירס במוצרים שלנו. אנו משתמשים בדגני אבות כגון כוסמ,' ושיבולת שועל מכיוון שהם מבטיחים שחרור טוב יותר של זמינות האנרגיה לאורך כל היום. רק במזונות ודיאטות הדורשים את זה, לפעמים נשתמש בתפוחי אדמה ואורז כי הם יכולים לספק דחיפה אנרגיה מהירה. 

באמצעות הטכנולוגיה החדשנית שלנו ובקרות מדויקות על חומרי הגלם בהם אנו משתמשים, אנו יכולים להבטיח עיכול מעולה של המזון שלנו. 

סיבים תזונתיים ויטמינים

סיבים ממלאים תפקיד משמעותי בוויסות הובלת המזון דרך מערכת העיכול וספיגת חומרים מזינים. אנו משתמשים בעיסת סלק, סיבי אפונה, תאית טהורה, אספסת מיובשת, קליפת זרעי פסיליום כמקורות סיבים במזון שלנו.  מקורות אלה של סיבים מסייעים לספק עיכול בריא. מרכיבים מסוימים אנו משתמשים יש גם פרה-ביוטי כגון פרוקטוליגוסכרידים (FOS) ומנאן-אוליגוסכרידים (MOS). סיבים פרה-ביוטיים מסייעים בתמיכה במערכת עיכול בריאה. אנו מקדישים תשומת לב מיוחדת לתערובת הסיבים המשמשת בכל נוסחה על ידי התחשבות תמיד במצב הפיזיולוגי ו/או הפתולוגי של החיה. אנו גם לוקחים בחשבון את התכונות הספציפיות של מין או גזעים שהם בעלי נטייה לתנאים פתולוגיים מסוימים.
ויטמינים

ויטמינים חיוניים לתזונה נכונה הם אחראיים על תגובות ביוכימיות בגוף. כל מוצרי Farmina מכילים תוספי ויטמין מלאים ומאוזנים בהתאם לשלב הפיזיולוגי וההתפתחותי של החיה כולל נוסחאות התזונה הספציפיות שפיתחנו כדי להבטיח פעולה חלקה של כל הפונקציות החיוניות. תוספי ויטמין מונעים ליקויים שבמקרים מסוימים מציגים תסמינים ספציפיים וברורים ובאחרים תסמינים עדינים יותר והיחלשות כללית של חיית המחמד. הודות לתהליך ייחודי שמטרתו להגן על ויטמינים מפני שינויים תרמיים ומעניק זמינות לערכים התזונתיים של הוויטמינים לאורך זמן  

סיכום

בחירת אוכל לחיית המחמד היא כיום משימה לא פשוטה בזכות המודעות לבריאות והמידע הרב שקיים ברשת ומגוון רחב מאוד של מותגים כל אילו מקשים על הבחירה והתאמת המזון הטוב ביותר עבור חברנו ההולך על ארבע. פט נט כאתר תוכן הגדול ביותר בישראל הרימה את הכפפה להנגיש את המידע לקהל הרחב ולעזור בתהליך הבחירה. נטורל אנד דלישס מבית פרמינה מתגלה כמותג איכותי לכל הדעות אם בבחינה אובייקטיבית ואם בקריאה של ביקורות ומאמרים שנכתבו על המותג בארץ ובחו"ל.

איפה תמצאו בארץ אספקה טרייה ומהירה של N&D בארץ

פנינו ליבואן בארץ שהמליץ על אחד המפיצים המורשים והראשיים (חנות החיות גג לחיות) שמגיע עם משלוחים מהירים לכל הארץ עם תגובות מאוד טובות על רמת השירות שהוא מספק למותג מוזמנים להיכנס לדף המותג N&D


עוד מאמרים בנושא

דיאטה ללא בשר לכלבים, האם זה אפשרי? יותר ויותר גוברת ההתעניינות סביב דיאטות צמחוניות וטבעוניות לכלבים. ככל שהתעניינות בת
התאמת אוכל לכלב זו ההחלטה הכי חשובה שתקבלו עבורו לכן אתם חייבים לקרוא את המאמר הבא

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד