הכנסת מחוקקת למען חברינו על 4!

הכנסת אישרה את התיקון לחוק הכלב באופן סופי. לפי המחוקקים החוק מטיב עם הכלבים ומהדק את הפיקוח על הבעלים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בשורה חשובה להולכים על ארבע! 🐶🐱

הכנסת אישרה סופית את התיקון לחוק פקודת הכלבת של חברות הכנסת מיקי חיימוביץ' ושרן השכל.

משרן השכל נמסר:
מבחינה בריאותית אנחנו חייבים לוודא שבני אדם לא ידבקו בכלבת, אבל בין מניעת כלבת לבין החוק המיושן יש פער גדול. החוק הקודם מעניש כלבים ולא מפקח על בריאות הציבור!

בתיקון החוק וידאנו הידוק הנחיות לשמירה על בריאות הציבור באמצעות חסמים ובלמים שימנעו התפשטות של כלבת, ובאותה נשימה דאגנו לרווחת בעלי החיים והשקט הנפשי של בעליהם. עבור בעלי הכלבים והחתולים שבינינו, אני מצרפת כאן את עיקרי החוק החדש:

* החוק יאפשר לכלב שחוסן נגד כלבת במהלך השנתיים האחרונות להישאר בבידוד ביתי בחיק המשפחה בפיקוח וטרינרי.

* כלב ששהה באזור נגוע בכלבת או סמוך לכלב שהוא חולה מאומת ב-45 הימים שקדמו למגע/נשיכה לא יוכל להיות בבידוד ביתי. * ספירת ימי ההסגר תחל ביום המגע או הנשיכה – ולא מיום ההגעה למכלאה.

* בעלי כלבים יהיו חייבים לשאת רישיון תקף. בעלי חתולים יצטרכו להוכיח כי החתול חוסן לכלבת ב-15 החודשים שקדמו למגע. * עלות התשלום עבור מתן היתר לבידוד ביתי תעלה 365 ש"ח, על מנת לכסות את הוצאות הפיקוח הווטרינרי כדי להשתחרר מהבידוד (ביתי או מהמאורה העירונית), הכלב יצטרך לעבור שתי בדיקות כדי לשלול כלבת, השנייה לפני מועד השחרור. * הבעלים יחויב לדווח על כל שינוי התנהגותי או בריאותי של בעל החיים.

* הסתרת המידע תחייב את הווטרינר המקומי להעביר את בעלי החיים למאורת הבידוד העירונית ותסכן את הבעלים בקנס של עד 2,000 ש"ח.

זהו צעד קטן לאדם – וצעד ענק לטובת רווחתו של ידידו הטוב ביותר של האדם! החוק ייכנס לתוקף באופן מיידי.

עוד מאמרים בנושא