כלבים יכולים לעזור לילדים ללמוד לקרוא

איך? כל הפרטים בפנים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ללמוד לקרוא עם סימבה

לקריאה רצופה, ולמידה שלה בשלבים הראשונים נדרשות יכולות ריכוז שמעט התדרדרו אצל ילדים בעקבות התפתחות הטכנולוגיה וכל המסכים למיניהם בעקבותיה. בנוסף, ביטחון עצמי גבוהה שקשה לפתח כאשר הילד עוד בשלבי הלמידה.

מחקרים הראו כי לקריאה במשך זמן רב ובקול רם יש השפעה ישירה על רמת האינטליגנציה בהמשך וניתן בקלות לראות קשר בין אנשים שקראו הרבה בילדותם לבין הצלחתם האקדמית בעתיד. בשנים האחרונות יותר ויותר הורים מעודדים את ילדיהם לקרוא בקול רם כאשר הכלבים שלהם הם הקהל ואף נפתחה בבריטניה עמותה בשם "Bark and Read" אשר מטרתה היא הכשרה של כלבים למטרה זאת.

למה השיטה יעילה כל-כך?

ילדים רבים נהנים מאוד מקריאה ובסה"כ זקוקים לעידוד קל בכדי להצטיין בכך. עם זאת, חלקם סובלים מחוסר בביטחון עצמי וכאשר הם מנסים לקרוא בקול רם ועושים טעויות, גם אם קטנות וטבעיות, נהיים מצוברחים, מאבדים מוטיבציה וחוששים לחזור ולנסות שנית. אז איך כלבים יכולים לעזור? ידוע כי לעצם הנוכחות של כלב או כל חיית מחמד לצורך העניין ישנה השפעה מרגיעה.

האווירה התחרותית בבתי ספר –על השגת ציונים טובים וסטטוס חברתי הפכה אותו למקום מאוד מלחיץ. ומבלי להיכנס לעובי הקורה ניתן לקבוע חד-משמעית כי לחץ מסוג זה גורם לביצועים ירודים בהרבה מאוד תחומים. ילדים הרוצים ללמוד לקרוא לפעמים נהיים חרדים לעניין משום שמעמידים אותם למבחן. ילדים הנאבקים לקרוא, מכל סיבה שהיא, צריכים לבנות ביטחון ולגלות מחדש מוטיבציה להשגת המטרה. בשלב זה הילד רואה את הכלב כקהל מרגיע וחסר ביקורת או שיפוטיות כלשהי אשר מקבל טעויות ומעודד אותך להמשיך. הילד יכול לקרוא בקול רם לכלב במשך שעות ללא הפרעות, ללא התערבות ועם צומת לב מלאה שלו, ויכול להרגיש בטוח "לעשות ניסיונות" בהם הוא ישנה את טון הדיבור ואת קצב ההקראה בסביבה תומכת וניטרלית לחלוטין.

צפו בסרטון הבא שמציג את התופעה המדהימה הזאת:

עוד מאמרים בנושא

למה כלב שנשך חייב להיכנס להסגר של 10 ימים? כיצד יש לטפל במקרה שננשכתם?
הקיץ כאן ויש כמה סכנות שעורבות לכלב שלנו שלא דווקא מותאם לקיץ ישראלי. אז ממה צריך ואיך נכין את עצמנו לעבור את הקיץ בשלום