נגיף הקורונה – מסוכן לבעלי חיים?

כלב שהתגלה כנשאי של נגיף הקורונה, יצר בהלה עצומה שעד מהרה התפוגגה כתוצאה מאותה קביעה כי חיות מחמד אינן יכולות להידבק ולהדביק.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בצל נגיף הקורונה שממשיך להשליט פחד ואי וודאות בקרב העולם, לפני כמה ימים התגלה בהונג קונג כלב שנושא את הנגיף באפו ובפיו. אותה תגלית יצרה באופן לגיטימי וברור לחלוטין לחץ בסביבת אותם בעלים מסכנים שטרם נוכחו לדעת מהם תסימני המחלה, שלא נומר מהם דרכי ההתמודדות איתה.

אלא שבימים האחרונים, כתוצאה ישירה מאותם כאוס ולחצים שפקדו את אותם אנשים , יצא ארגון הבריאות העולמי בהצהרה ולפיה חיות מחמד, ובראשם כלבים, לא יכולים להידבק בנגיף הקורונה וקל וחומר שלא להדביק.

נגיף הקורונה

נגיף הקורונה – מדבק או לא?

"נכון לעכשיו אנשים אמורים לדאוג לבריאותם האישית ותו לא!" אמר ד"ר וויל סנדר, ראש המגמה הווטרינרית המשותפת לתואר שני בבריאות הציבור. "אין מה לדאוג לחיות המחמד שלנו – ההשפעה של הנגיף עליהם היא מינורית לחלוטין. ממצאים הוכיחו כי נגיף הקורונה מותאם להתפשט בין אנשים ולאו דווקא בכלל היצורים החיים."

דבריו של סנדר, שהיה נחרץ ובטוח למדיי לגבם, נאמרו לאחר אותו מקרה שהתגלה בסין כשהוא דואג להסביר זאת כמקרה נדיר למדיי ולא מסוכן בעליל שאף יכול היה להיווצר מהזיהומים השונים שפוקדים את סביבתו של הכלב. "כלב שיימצא קרוב על בסיס קבוע לנגיף לא יידבק בו כמעט באופן ודאי אך גם אם כן, ההשפעה עליו תהיה חסרת חשיבות."

נגיף הקורונה – איך ניתן להבטיח שהחיה שלי לא תידבק?

ארגון הבריאות העולמי שיצא גם הוא בהצהרה משלו, חיזק גם הוא את דבריו של ד"ר סנדר ואף דאג להסיר כל טיפת לחץ מאוזניהם השומעות ועיניהם הקוראות של בעלי חיות המחמד. "אם אתם בריאים והסביבה בה אתם נמצאים בריאה, אין כל סיכוי שבעל החיים שלכם ידבק בנגיף", הרגיע ארגון הבריאות. "במידה ואתם בכל זאת חוששים לבריאותם ורוצים להגן עליהם, ניתן לנקוט באמצעים נורמטיביים אחרים בהם הייתם נוהגים בכל בעיה רפואית אחרת."

במידה ואינכם בטוחים, יש להתייעץ עם וטרינרים מוסמכים.

"ודאו שחיית המחמד שלכם מחוסנת, שהבדיקה האחרונה אותה עשיתם לה עדיין תקפה ואף מומלץ להצטייד בכלים טיפוליים למניעת תולעים, פרעושים וקרציות בקרב בעלי חיים", הוסיף המרכז למניעת מחלות.

נגיף הקורונה

נגיף הקורונה – לסיכום

בשורה התחתונה, הבשורה די משמחת עבורנו בעלי חיות המחמד – טיפול רגיל תוך שמירה על תנאי היגיינה גבוהים יחסית עלולים להבטיח הימנעות מוחלטת של חיית המחמד שלכם להיות נשאי של נגיף הקורונה ללא יוצא מן הכלל.

שמרו אותם קרובים אליכם למשך התקופה הקרובה והרעיפו עליהם אהבה כמו שרק אתם יודעים – זה לבטח יספיק ויבטיח את בריאותם ואף את בריאותכם. לשאלות נוספות בנושא, מוזמנים לפנות אלינו ואנחנו כבר נדאג לחזור אליכם ולעזור בכל מה שרק אפשר!

עוד מאמרים בנושא

אז איך אתם עם ליקוקים? בעד נגד אוהבים או לא בוא נדבר על הצד הבריאותי