הכלב שובב ולא ממושמע? 8 טיפים לאימון הכלב

תנו להם את הצעצוע שהם אוהבים, תהיו ברורים ועקביים ותקפידו על תזונה נכונה. 8 טיפים שיעזרו לכם לאמן את הכלב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

 

ככלל, כלבים הם בעלי מזג נוח ונעים. אך יש מקרים בהם הם מתנהגים באופן בעייתי או מפתחים הרגלים רעים, ונדרשת טיפה עזרה וחינוך כדי להשיבם לדרך הישר. כך תעשו זאת נכון:

 

קראו עוד: חזרה ונדהמה: הכלב הפך את הבית והכל תועד במצלמה

1.    הקשיבו לכלב שלכם

אם הכלב לא מרגיש נינוח ורגוע ליד כלבים או בעלי חיים אחרים, אל תכריחו אותו "לומר שלום", מכיוון שיש סיבה לאי הנוחות שלו ואתם צריכים לכבד את זה. אם תכריחו אותו אתם עלולים ליצור בעיה גדולה יותר.

 

2.    הרבו במחמאות ובתשומת לב

בעלי כלבים רבים מהרים להראות לכלב כאשר הם אינם מרוצים מהתנהגותו, אבל שוכחים לתגמל אותו במצב ההפוך. הרעיפו על הכלב מחמאות וחיבה כאשר הוא עושה משהו טוב וכך תחזקו את ההתנהגות החיובית. 

 

3.    תתחשבו בצרכים שלו

לא כל הכלבים אוהבים את אותם חטיפים או צעצועים. שימו לב מה הכלב שלכם אוהב ותדאגו לתת לו את הדברים שהוא נהנה מהם, ועושים לו שמח וטוב, הוא כבר יידע לגמול לכם בחזרה.

לתושבי תל אביב והמרכז אנו ממליצים להתאים את החטיפים/צעצועים על ידי התייעצות עם כל חנות חיות בתל אביב שרכזנו עבורכם.

אילוף כלבים

 

4.    תגידו לו מה אתם רוצים שיעשה

זה לא מספיק להגיד לכלב "לא" כשהוא עושה משהו לא בסדר. היו ברורים ואמרו לכלב בדיוק מה אתם רוצים שיעשה. אם הוא קפץ על מישהו, למשל, אל תאמרו לו "לא", אחרת הוא עלול לקפוץ גבוה יותר או בצורה אחרת. אמרו לו לא לקפוץ על אנשים או פשוט אמרו לו לשבת.

 

5.    תהיו עקביים

בכל אימון של הכלב היו עקביים ותמיד אמרו לו את הדבר שאותו אתם רוצים שיעשה באותה דרך ובאותן מילים. אם אנשים אחרים גם מטפלים בו – תאמו מולם בדיוק את הדברים כדי שהוא יקבל מהם את אותן הוראות וכדי שלא יבלבלו אותו.

 

6.    היו ריאליים בציפיות שלכם

שינוי התנהגות אצל כלבים לא קורה בין רגע. היו ריאליים לגבי מהות השינוי והזמן שבו היא יתרחש. למשל, אם הכלב נוהג לקפוץ על אנשים כדי לומר שלום ועכשיו אתם רוצים שזה יפסיק – קחו בחשבון שזה ייקח זמן.

 

7.    אל תמעיטו בערכה של תזונה נכונה

האכילו את כלבכם באוכל איכותי המכיל את כמויות החלבון הנכונות. הכסף שתוציאו על מזון איכותי ואולי יקר, יחסוך לכם את הכסף לווטרינר בהמשך.

 

8.    חופש

תנו לכלב לזכות בחופש בביתכם בהדרגתיות. טעות נפוצה היא לתת לכלבים חופש מלא מההתחלה, דבר שיכול להוביל להריסת רהיטים וללכלוך הבית. סגרו דלתות, השתמשו בשערים והגבילו את מקומו של הכלב – במיוחד כשאתם לא יכולים להשגיח עליו.

 

קראו עוד: מישהו לרוץ איתו: חשיבות פעילות פיזית לכלבים

 

עוד מאמרים בנושא