בדקו: האם אתם מאחסנים נכון את האוכל של הכלב או החתול?

שוק המזון לחיות מציע לא מעט פתרונות לשמירה על טריות המזון, אך הקפדה על מספר כללים יכולה לעשות את העבודה בקלות וללא תשלום מיוחד. כל מה שצריך לדעת על אחסון נכון למזון של כלבים או חתולים – בכתבה שלפניכם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אין תחושה יותר מתסכלת מלגלות שהמזון שבחרתם בקפידה לכלב או לחתול, לאחר סקר שוק שלא מאכזב אף תוכנית חיסכון, ששילמתם עבורו כל כך הרבה ושסחבתם במעלה המדרגות – התקלקל. לא רק שמדובר בזבוז של כסף, אלא גם בסיכון לא קטן לבריאות של חיית המחמד שלכם. לצערנו, גם המזון הכי יוקרתי ואיכותי לחיות עלול לפתח חיידקים ועובש כאשר לא מאוחסן נכון. אז איך נשמור על האוכל של חברנו לאורך זמן ולמה לא מומלץ לזרוק את השקית עם הפתיחה הראשונה? המדריך המלא

הסיבות האפשריות לקלקול של מזון יבש לכלבים או חתולים

בדומה למזון של בני אדם,  במזון יבש של כלבים וחתולים ישנם מרכיבים בשריים שעלולים להחמיץ או לפתח עובש, כאשר אינם מאוחסנים נכון. כמו כן, תוספי מזון, כמו אומגה 3 ו-6 וויטמינים מסוימים, עשויים להתאדות כאשר באים במגע ממושך עם חמצן. כלומר, הגורמים שיכולים לפגוע במזון של הכלב או החתול שלכם הם לא יותר מאשר- חמצן ולחות.

גם לטמפרטורה שבה מוחזק המזון יש השלכה עצומה על שמירתו. חשיפה ארוכה לחום (כמו למשל, במחסן או במרפסות שמש) עשויה לגרום להבדלי טמפ' שיזרזו את היווצרות העובש וההחמצה של המזון. מצד שני, גם הארון שמתחת לכיור הוא אינה אופציה טובה, משום שכל נזילה, אפילו הקלה ביותר, עלולה להגביר את מידת הלחות בארון. רוב היצרנים ממליצים על אחסון המזון במקום קריר ויבש – ארון פנימי או מזווה במטבח יכולים להיות מיקום נהדר.

ש
השאירו את המזון באריזה המקורית סגור בתוך מיכל אחסון

מיכל או שקית – מהי צורת האחסון הנכונה למזון יבש?

למרות שהרבה יותר קל לאסוף את המנה המומלצת לכלב או לחתול מתוך מיכל אחסון, וויתור על שקית האוכל הוא אינו רעיון מוצלח. שקיות המזון מעוצבות ומתוכננות כך שישמרו על מזון טרי ויבש לאורך זמן. לכן אחסון המזון בשקית סגורה ככל הניתן ישמור על המזון טוב יותר. את השקית מומלץ לאטום בעזרת תופסני פלסטיק לשמירה על הטריות ולאחסן בתוך מיכל אחסון סגור היטב. חשוב לוודא כי המיכל סגור הרמטית, כך שלא מאפשר חדירה של חרקים או מזהמים אחרים. כמובן שאת המיכל מומלץ למקום במקום שאין בו שמש ישירה או רטיבות מוגברת.

פח אחסון למזון יבש לכלבים
מיכל למזון יבש מפט-בסט

למי מביניכם שמנסה מזון חדש לכלב או לחתול, שמירה על השקית, ובעיקר על החלק של טבלת המרכיבים, תעזור גם במקרה וישנן בעיות עם האוכל.

איך מאחסנים מזון רטוב לכלבים וחתולים?

מזון רטוב אולי פשוט יותר לאחסון, אך בעל תוקף קצר יותר – מה שאומר שהוא דורש מעקב רב יותר. כל עוד המיכל לא נפתח, המזון יכול להחזיק עד התאריך המוטבע עליו ואז ניתן לאחסן אותו באחד הארונות בבית. עם פתיחת הפחית, בהנחה שהכלב או החתול לא סיימו את כל המנה – מומלץ להעביר את השאריות לתוך שקית או קופסת פלסטיק לתוך המקרר. אפשר לשמור על המזון הרטוב במקרר כשלושה ימים לכל היותר.

טיפ מאיתנו: עם כל קנייה חדשה של מזון רטוב לכלב או לחתול, הזיזו את האריזות הישנות לקדמת המדף והכניסו פנימה את החדשות – כך תוכלו לעקוב אחרי התאריכים.

איך נזהה מזון מקולקל?

אם המזון (יבש או רטוב) שינה את צבעו או פיתח קרום בצבע לבן, ירוק או צהוב, יש לזרוק את המזון במיידי, לשטוף את מיכל האחסון ולייבשו טוב.

עוד מאמרים בנושא

איך בוחרים את סוג המזון המתאים לכלב? מה מותר ומה אסור לו לאכול?
עם הניסיון של 9 עשורים עם טכנולוגיות ייצור המתקדמות של נסטלה. פיורינה מציע מזון שעובר תהלכי ייצור ובקרה המתקדמים ביותר