משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

צועד על קיבתו: התזונה הכי טובה לכלב שלכם

מחקר שנערך במשך 14 שנים הוכיח כי תזונה השומרת על משקל גוף אופטימלי ומצב גוף אידאלי, יכולה להאריך את חיי הכלב בכ-15 אחוזים. איך תדעו שהמזון מתאים לכלב וכמה זמן צריכה להימשך הארוחה?
בשונה מבני האדם, חברינו ההולכים על ארבע לא זקוקים לארוחות שונות בכל יום בשבוע. הם יכולים לאכול את אותו מזון כל יום וליהנות באותה מידה. אם בכל בחרתם לשנות את סוג המזון המוכר מטעמי גיוון, דיאטה או סיבות אחרות – עשו זאת בהדרגה במשך מספר ימים. כאשר עם הזמן, כמות המזון החדש צריכה לגדול על חשבון המזון הישן.

איך נזהה שהמזון מתאים לכלב?

קשה להבחין איזה אוכל לכלבים הכי מתאים לכלב שלכם. אך הדרך הטובה ביותר להבין הוא לעקוב אחר ההתנהגות והמראה שלו. כלב זקוק לכמות מתאימה של חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים בכדי להישאר בריא. אם העור או הפרווה בריאים, הצואה מוצקה ובצבע רגיל, ורמת האנרגיה מתאימה לגזע ולגיל הכלב – אז הכל תקין.

האם כלבים יכולים לפתח אלרגיה לאוכל הקבוע שלהם?

תאמינו או לא, כלבים יכולים לפתח אלרגיה לפרוטאינים שבבקר, עוף, חיטה, מוצרי חלב וסויה שמצויים במזון שרגילים לצרוך לאורך זמן רב.

כמה זמן מומלץ להשאיר את קערת האוכל של הכלב?

שמירה על סדר יום קבוע טובה לכלבים, בעיקר כאשר זה נוגע לתזונה שלהם. מומלץ להקפיד על שעות ארוחה קבועות ולא להשאיר את קערת האוכל לאורך היום כולו.  15- 20 דקות לארוחה יכולים להספיק. גורים הם כמו תינוקות, זקוקים ל 3-4 ארוחות ביום.

כמה פעמים צריך להאכיל את הכלב?

רוב הכלבים הגדולים צריכים לאכול פעמיים ביום, בעוד גורים הצעירים מגיל חצי שנה זקוקים ל 3-4 ארוחות ביום. ממש כמו תינוקות, גורים גדלים מהר וזקוקים להרבה קלוריות ורכיבים תזונתיים, אך משום שקיבתם קטנה ואינה יכולה לעכל מנות גדולות – מומלץ לחלק להם את האוכל למספר ארוחות. גורים  מגיל חצי שנה ואילך זקוקים לארוחה עד 3 ארוחות ביום.

האם כלבים יכולים להיות צמחוניים?

הדילמה האם ניתן לגדל כלב צמחוני או טבעוני עדיין לא נפתרה והדעות עליה חלוקות. מחד ישנם אלו הגורסים כי הכלב חייב לקבל תזונה מבוססת חלבון ומרכיבים מן החי, שמתעכלים כראוי אצל הכלבים ומתאימים לצורכיהם. מאידך, התומכים בזכויות בעלי החיים טוענים כי כלבים אינם טורפים (שלא כמו החתולים) וכי תזונה צמחונית בהרכב הנכון יכולה להעניק להם את כל הוויטמינים והמינרלים הדרושים.

לח או יבש – איזה מזון יותר מתאים לכלב?

מזון יבש לכלבים כמו גם מזון מקופסאות שימורים יכול לספק תזונה בריאה ומאוזנת לכלבים. כאשר שילוב בין השניים הוא המתכון הטוב ביותר. בעוד מזון יבש מבוסס בדרך כלל על דגנים, בשר ורכיבים נוספים, מזון מקופסאות שימורים מבוסס על בשר בלבד. מזון מקופסאות לח מאוד, ולעיתים מכיל 80% או יותר מים. מזון יבש מסייע בשמירה על ניקיון השיניים של הכבד. בעוד מזון מקופסאות במידה רבה עלול לגרום להצטברות אבן על שיני הכלב ולדלקת חניכיים קשה.

האם אוכל של חתולים מתאים גם לכלבים?

אכילת מזון לחתולים כנראה לא תפגע בכלבים, אבל עדיף לשמור על התאמת המזון לחיית המחמד. לכלבים ולחתולים צרכי תזונה שונים. במזון לחתולים יש אחוז שומן גבוה יותר, חלבון וחומרים מזינים שמתאימים לחתולים. על כן, יש לשמור לכל אחד צלחת משלו.
נכתב על ידי בן

נכתב על ידי בן

בן הוא כותב ותיק מהעיר חיפה שמתמחה בכתיבה על בעלי חיים. הוא למד ביולוגיה בתיכון ומאז התעניין מאוד בעולם החי. הוא התחיל לכתוב מאמרים על בעלי חיים בבלוג אישי בתחילת שנת 2000 ומאז פרסם מאמרים רבים. חובב גלישה, NBA והבעלים של סאני - גולדן רטריבר חייכני.

עוד מאמרים בנושא

אילו פינוקים ניתן לתת לכלבים או חתולים בין שעות הארוחה? אילו מזונות אסורים בתכלית האיסור ועלולים לגרום נזק
כשמדברים על חשיבות רכיבי התזונה השונים לבעלי חיים, או בפרט על אומגה-3, אי אפשר להתעלם מהתפקיד החשוב והקריטי של השומנים.
דיאטה ללא בשר לכלבים, האם זה אפשרי? יותר ויותר גוברת ההתעניינות סביב דיאטות צמחוניות וטבעוניות לכלבים. ככל שהתעניינות בת
כלבים קטנים בעלי תחזוקה נמוכה יחסית, הם בחירה טובה עבור מבוגרים. או לאנשים עסוקים. כלבים קטנים מתאימים גם לדירות
בעת  בחירת כלוב לכלב, קחו בחשבון את הגודל והסגנון. הצרכים שלך יהיו שונים בהתאם לגיל הכלב שלך ולשימוש המיועד שלך בכלוב. 
תזונה מומלצת מאוזנת מצריכה מרכיבים תזונתיים שיעזרו לשמור על חיית המחמד שלך בריאה ומאושרת.
דילוג לתוכן