7 דרכים שיגמלו את הגור שלכם מעשיית צרכים בבית

אימצתם גור חדש שאינו מיומן בעשיית צרכים? בעזרת 7 טיפים, הרבה סבלנות ומעט משמעת תוכלו לאמן אותו להתפנות רק בחוץ. כל הדרכים לבית נקי מצרכים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

 

בדיוק כמו בני אדם, גם חיות מחמד צריכות להתפנות מדי פעם. לבעלי גורים חדשים מדובר בעניין שעלול להיות מרתיע, פשוט משום שעדיין לא הושרשו הגבולות והכללים בנושא. אז רגע לפני שהתסכול מכניע אתכם, דעו שעם מעט משמעת, עקביות וסבלנות, גם אתם תוכלו לאמן את הגור החדש לעשות את צרכיו בחוץ, ובכך לשמור על הבית נקי ועל הכלב ממושמע ורגוע. 

 

כבר צפיתם במדריך האילוף שלנו?

 

1. הוציאו את הגור לכמה שיותר טיולים

זה נורמלי והגיוני להעדיף שהכלבלב הקטן ירוקן את השלפוחית מחוץ לבית – אך יחד עם זאת אתם חייבים לאפשר לו לעשות זאת. איך? ראשית, בכך שתוציאו אותו לכמה שיותר טיולים. הגור החדש ינצל את הזמן הזה כדי לעשות את צרכיו, ובכך ישמור על הבית נקי. אתם חייבים להבין שגור קטן וחדש בעולם, פחות או יותר עושה בכל פעם שמתחשק לו. זו האחריות שלכם להציב לו גבולות.

 

2. זמנים קבועים לטיול

כאשר אתם מוציאים את הכלב לטיול עשו זאת בזמנים קבועים, ודבקו בהם ככל האפשר. בדרך זו הכלב יתחיל לשייך את זמן הטיול עם עשיית הצרכים. הכלבים הבוגרים יסתפקו בשני טיולים ביום, אחד בערב ואחד בבוקר (אך כמובן שישמחו ליותר…), בעוד הגורים יזדקקו להרבה יותר טיולים, משום שהשלפוחית שלהם עדיין קטנה ומתפתחת. 

 

גמילה של כלבים. הסבלנות משתלמת

 

3. זמנים קבועים להאכלה

כדי לחזק את הקשר בין הטיול לעשיית הצרכים, מומלץ ליצור לוח זמנים קבוע גם להאכלה. הזמן הטוב ביותר לעשות זאת הוא כחצי שעה לפחות לפני הטיול. אם תקפידו לעשות זאת בעקביות, הכלב ייצור לעצמו דפוס קבוע של האכלה-טיול-צרכים.

 

4. הכירו את הסימנים

מומלץ, כמובן, לבלות זמן רב עם חיית המחמד כדי להכיר אותו כמה שיותר טוב ולהיות מודע לצרכים ולסימנים. הדרך הטובה ביותר לאמן את הכלב לא לעשות את הצרכים בתוך הבית, היא פשוט לעצור את זה לפני שזה קורה. לפעמים כלבים עלולים להרגיש שהשלפוחית לוחצת, גם כשזה לא תואם ללוח הזמנים שיצרתם. כיצד תדעו זאת? הם ירמזו לכם בעזרת מספר סימנים, למשל, יסתובבו בנוקשות במעגלים, ירחרחו את הרצפה או שהזנב שלהם ימוקם באופן שונה מהרגיל. כשאתם מבחינים בסימנים האלו השתדלו להוציא את הכלב מיד לטיול, גם אם זה לא הזמן, ולצרף לפעולה את המילה "החוצה".

 

5. מקום הטיול

רצוי לבחור כמוקד לטיול מקום הכולל דשא או אדמה, כך שיהיה קל יותר לנקות אחרי. במהלך הטיול הביאו את הכלב למקום שבחרתם והמתינו. כלבים הם יצורים של הרגל, ומהר מאוד יקשרו את המקום עם עשיית הצרכים. אתם יכולים לבחור לו רצועה ארוכה במיוחד ולקשור אותה בסמוך. כך הכלב עדיין יוכל להסתובב במקום כפי שהוא אוהב, מבלי להרגיש מוגבל.

 

6. אימון לילי

דרך נוספת  לאמן את הכלב, היא להשאיר אותו בארגז או במיטה שלו במהלך הלילה. כלבים לא אוהבים ללכלך את המקום שבו הם ישנים, ולכן לרוב הם ימתינו עד שיצאו משם כדי להתפנות.

 

7. פספוסים

ומה אם עשיתם והכל והכלב עדיין עשה את צרכיו בתוך הבית? ראשית, נקו את האזור באופן מיידי והשתמשו בחומר ניקוי חזק כדי להיפטר מהריח. שנית, זכרו שאין טעם להעניש את הכלב, משום שהוא אינו מסוגל להבין למה אתם מתכוונים. אם תענישו אותו תשיגו את התוצאה ההפוכה, והוא רק יקשר אתכם למשהו מפחיד ומאיים. 

 

רוצים לשמוע על שיטות נוספות? התייעצו עכשיו עם מאלף כלבים מקצועי

 

 

עוד מאמרים בנושא

"נביחות מעצבנות" היא אחת התלונות הנפוצות ביותר של בעלי כלבים או שכניהם. למרות שנבחנות היא התנהגות נורמאלית לכלב
כיצד מתמודדים עם הקנאה, האם ניתן למנוע אותה ומתי היא נעשית מסוכנת? כמה טיפים שיוכלו לסייע בתהליך.