וטרינרים, הכירו: הפיתוח הישראלי החדשני לאיסוף הצרכים של הכלב

מתקשים באיסוף הצרכים של הכלב על ידי שקית? פיתוח ישראלי חדשני בשם "סקופאיזי" הוא פתרון מוצלח – וירוק - לבעיה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בימים אלו עלה לאתר מימון ההמונים "הדסטארט" פיתוח ישראלי מעניין בשם "סקופאיזי" – יעה חכם מקרטון ממוחזר שנועד להחליף את שקית הניילון לאיסוף אחר כלב. אף שהטרנד עדיין לא הגיע אלינו, הרי שבמערב אירופה וצפון אמריקה קיימים מוצרים מהדור הבא שנועדו להוות תחליף ירוק לשקית (תחליף שהוא גם ממוחזר וגם מתמחזר) ומאפשרים בנוסף להימנע גם מתחושת המגע הלא נעימה. אולם מוצרים אלו מאופיינים ביעילות איסוף נמוכה, שמחייבת את בעל הכלב לבחור בין יעילות לאקולוגיה. 

מה שמייחד את המוצר הישראלי הוא העיצוב הייחודי, המקנה יעילות איסוף גבוהה יותר מכל מוצר אחר, כולל שקיות הניילון. מפתח הסקופאיזי, ישי גבריאלי, פיתח אותו מתוך גישה צורתית ייחודית השמה דגש הן על יעילות האיסוף והן על נוחיות השימוש ואסתטיקה של המוצר, ואת הדגמת היעילות הוא מבצע על איסוף מיונז – אתגר ששום מוצר אחר עדיין לא עמד בו (נסו פעם לאסוף מיונז עם שקית).
 

מהפצה מוקדמת של הסקופאיזי התברר כי אותה יעילות איסוף הגבוהה יצרה קבוצת לקוחות מועדפת שאימצה אותו בחום. היו אלו הבעלים החדשים לכלבים, ובייחוד בעלי גורים, כלבים עם בעיות קיבה וכלבים לאחר חיסון, שנאלצו להתמודד עם "מיקוש" מתגלגל בתוך הבית של צרכים ופליטות בטקסטורות דלילות – בעיה העלולה להגיע לכדי דחיית הכלב ונטישתו.

מתוך קבוצה זו מגיעים לקוחות נאמנים המכירים ומודים על יכולותיו של הסקופאיזי באיסוף יעיל, וההבנה לצרכים של אוכלוסייה זו היא שהניעה את ישי לחפש דווקא את הווטרינרים כשותפים וכשגרירים למוצר החדש. מתוך הבנה זו נבנו עבור הווטרינרים מדרגות תמיכה ייעודיות בקמפיין הסקופאיזי, דרכן יכול הווטרינר להפוך לשותף בהפצה ובשיווק.

 

צ'ופר מהוטרינר: כך תהיו חלק מהמהפכה

כמו המוצר, כך גם מדרגות התמיכה נבנו עבור הווטרינרים מתוך חשיבה מחוץ לקופסה ובכדי להתאים לדרישות המיוחדות של השותפות ומכילות שתי מדרגות: לווטרינר הידיד תוכננה מדרגת "צ'ופר מהווטרינר" ולווטרינר היזם "צופר מהווטרינר פרימיום". 

חבילת "צ'ופר מהווטרינר", המיועדת למרפאות קטנות, מורכבת מ-100 שקיות מעוצבות עם ידיות ובתוכן 10 יחידות של המוצר וכן חטיף. השקיות מיועדות לחלוקה ללקוח, כתמיכה בעת משבר וליווי בזמן התופעות שלאחר חיסון. ערכה שכזו מיועדת להדגמת יכולת המוצר והיא מספיקה ליומיים עד שלושה של ימוש. בנוסף, כשותף עסקי מקבל הווטרינר עוד 30 שוברים עסקיים לרכישת חבילות אספקה גדולות במחיר סיטונאי מוזל עבור לקוחות חוזרים, כך שהוא יכול להצטייד במוצר במנות קטנות, בקצב המתאים לו, ועדיין לשמור על המחיר המוזל ולספק ללקוחותיו את המוצר הייחודי במחיר הנמוך מכל ערוץ רכישה אחר.

למרפאות גדולות נתפרה חבילת "צ'ופר מהווטרינר פרימיום", שהיא למעשה חבילה מוגדלת פי שלושה מחבילת  "צ'ופר מהווטרינר" – ובמחיר מוזל עוד יותר. בנוסף על כך מעניקה מדרגה זו תוספת משמעותית נוספת, והיא האפשרות למיתוג אישי מותאם של ערכות הצ'ופר על פי עיצוב הלקוח ודרישותיו. כך יכולה המרפאה למצב ולייחד את עצמה בקרב לקוחותיה והסביבה הקרובה.

בנוסף לכך בעצם התמיכה בפרויקט יש תרומה לקהילה שכן הכנת הסקופאיזי נעשית כחלק משיקום של כבדי ראייה, ובנוסף לכך 5% מההכנסות מוקדשות לעמותה להצלת ואימוץ כלבים SOS חיות, אשר גם מחלקת את הסקופאיזי בימי האימוץ שלה.

שיטת מימון ההמונים היא טרנד מימון חדש התופס תאוצה במהירות ומנצל את האינטרנט כפלטפורמה למימוש מיזמים פרטיים קטנים בעזרת אנשים פרטיים, מבלי שהם "ידרסו" על ידי חברות הענק, והדסטארט הוא ככל הנראה אתר המימון המוביל בישראל.

והערה קטנה לסיום: מתוקף שיטת מימון ההמונים, קמפיין הסקופאיזי מוגבל הן בזמן בו אפשר להצטרף אליו והן בכמות חבילות התמיכה המוצעות, כך שאם אתם מעוניינים לתמוך – כדאי שתחליטו מהר.

לקמפיין בהדסטארט – הקליקו

עוד מאמרים בנושא