כאן גרים בכיף: 8 טיפים לגידול של כלב וחתול באותו הבית

יום המשפחה בפתח ומי אמר שכלב וחתול לא יכולים לחיות יחד בהרמוניה? המדריך המלא שיעזור לכם להפוך למשפחה אחת גדולה ומאושרת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

נהוג לחשוב שכלבים וחתולים לא יכולים לחיות יחד בשלום. אמנם יש בזה מן האמת, ואכן סוגים מסוימים של כלבים וחתולים לא מסוגלים לחיות יחד בשל אופיים השונה, אך אנו עדיין עדים למקרים בהם כלב וחתול מצליחים לחיות יחד בשלווה וכיף, תחת קורת גג אחת.

8  טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון:

1. ייעוץ

לפני שאתם מקבלים החלטה תמיד רצוי להתייעץ עם וטרינר או חבר שכבר מגדל חתול וכלב יחד. אין חכם כבעל ניסיון.

2. סוף מעשה במחשבה תחילה

חשבו היטב על החתול או על הכלב שלכם – על האופי שלו ועל הרגלי ההתנהגות שלו. האם הכלב רודף באופן קבוע אחרי חתולים, האם החתול מפחד מאוד מכלבים וכן הלאה. בהתאם לכך, שקלו היטב את ההחלטה האם לצרף אליו חבר מסוג אחר או לא.

3. לגדל אותם יחד

רוב החתולים יחיו בשלום עם כלבים אם יקבלו מספיק זמן כדי להכיר זה את זה ולהסתגל אחד לשני. גור חתולים וגור כלבים שגדלים יחד, למשל, רוב הסיכויים שילמדו להיות סבלנים זה לזה ואפילו יהפכו להיות חברים טובים, ישחקו יחד ישנו יחד.

אם יגדלו ביחד הם יהיו חברים הכי טוב

4. חבר חדש במשפחה

במקרה שהכלב הוא כבר חבר משפחה והחתול רק מצטרף, כדאי לנקוט באמצעי זהירות: כאשר מכירים בין חתול לכלב בפעם הראשונה הם צריכים להיות בגובה העיניים זה של זה, ושמישהו יאחז בשניהם בחוזקה כדי שיהיה להם נוח ושירגישו בטוחים. במידה ואחד מהם מגלה סימני עצבנות או פחד, יש להרחיק את החתול ולנסות שוב מאוחר יותר. דבר אחד בטוח – אל תכפו עליהם את הסיטואציה, הם צריכים להיות מוכנים אליה. כמה דקות של מפגשים כאלה מידי יום, ולאחר מעט זמן ביחד תחת השגחה – לאט לאט הם ירגישו נוח יותר אחד עם רעהו.

קראו עוד: 7 טיפים שיעזרו לכם להכין את הבית לקראת הגור החדש

5. לבד ביחד

אל תשאירו חתול וכלב לבד יחד עד שתהיו בטוחים שהם מרגישים בטוחים זה עם זה. תנו להם להריח ולבחון אחד את השני למשך תקופה עד שיתרגלו לסיטואציה החדשה. אם תשאירו אותם לבד כשהם עדיין לא מסתדרים, הם עלולים לפגוע זה בזה. וגם אם לא תהיה פגיעה פיזית, הדבר יכול להיות טראומטי עבור אחד מהם והם לא יצליחו להתגבר על הפחד כל החיים.

6. כל אחד והפינה שלו

הכינו לכל אחד כמובן את הפינה החמה שלו – מיטה, צלחת לאוכל ולשתייה, משחקים משלו.

וירבוץ חתול עם כלב

7. חיזוקים חיוביים

חזקו כל אחד מבעל החיים באמצעות חטיף, לטיפה ומילה טובה כאשר הוא נוהגים באופן חיובי: רגועים אחד ליד השני או משחקים.

8. "לא בא לו טוב"

יש חתולים שמסוגלים לא לחבב כלב מסוים אחד וזה דווקא יהיה הכלב שלך. במקרה שלא הצלחתם לגרום להם לחבב אותם אחד את השני במשך זמן ארוך – קחו בחשבון שזה עלול להיות המקרה.

קראו עוד: חשוב שתכירו: 5 חיות המחמד שעושות הכי טוב לבריאות

עוד מאמרים בנושא

בשנים האחרונות יותר ויותר הורים מעודדים את ילדיהם לקרוא בקול רם כאשר הכלבים שלהם הם הקהל