מהי אלרגיה בחיות מחמד?

בשנים האחרונות נעשה שימוש נרחב במונח אלרגיה ע"י הרופאים וגם ע"י האנשים אך הבנת האלרגיה עצמה היא עדיין בחיתוליה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

 

בעלי חיות מחמד רבים חושבים ש האלרגיות מתבטאות בצורת דמעות, התעטשויות או גרודי עור.
למזלנו מספר גדול של מומחים מבינים היום שה"פקטור" האלרגני קיים במרבית המחלות.

מהי אלרגיה?
המילה נגזרת מיוונית allos=הפרעה ergion= פעולה. הכוונה במילה זו היא לתאר רגישות ביולוגית מוגזמת באנשים או חיות מסוימות אשר באשים או חיות אחרות לא מעוררים כל תגובה שהיא.

הנטייה של הגוף להגיב למה שמעורר רגישות הוא תורשתי, ככל שהתורשתיות חזקה יותר כך הרגישות תופיע מוקדם יותר.
כשהגוף נמצא בחוסר איזון ניראה במהרה סימנים של רגישות. החומרים היוצרים רגישות יכולם להיות מוצרים רעילים אליהם אנחנו נחשפים במשך תקופה ארוכה שלאחריה הגוף מגיב בתשישות שלו ושל המערכת החיסונית של הגוף כתוצאה מעבודת יתר.

עבודת יתר נעשית לאחר חיסון, הרדמה או מצבי לחץ כמו שינוי מקום מגורים או שינוי בעלים או אפילו גירושין של בעלי חיית המחמד.הרגיש/ות יכולה להופיע בתקופה מסוימת של השנה או אם החיה באה במגע עם חומר מסוים או במקום מסוים. כל חומר עלול לעורר רגישות!

רופאה ילידת הודו בשם דבי נמבודריפאד החיה בדרום קליפורניה פיתחה שיטה המאפשרת למטפל תוך שימוש בטכניקה פשוטה לכאורה לעזור למטופל הרגיש להתגבר על הרגישות והמחלות הנובעות ממנה לצמיתות.

שיטה זו פותחה והיא היום משמשת גם את הוטרינרים לטיפול בכל בעלי החיים הרגישים.עד היום ישנם 5000 רופאים בעולם הנעזרים בטיפולם בשיטה זו הנקראת NAET

השיטה מאפשרת אבחון ללא כאב או בדיקות פולשניות של אלרגיה וגם מאפשר לוטרינר לבחור בתרופה המתאימה מהרפואה המערבית או המשלימה. השיטה משתמשת בmrt או בדיקה של שריר בודד ומשלבת בתוכה קינסיולוגיה רפואה סינית ואקופרשן (טיפול בלחיצה בנקודות בגוף במקום להשתמש במחטים) הטיפול מאפשר לגוף לתכנת את התשובה המתאימה ביותר שלו לפעם הבאה בה הוא יפגוש את מה שעורר בו את הרגישות .

הטיפול בבעלי חיים פותח ב 5 השנים האחרונות בארה"ב והוא מטפל ברגישויות לחומרים רגילים וייחודיים לכל בע"ח בנפרד.

את העקרונות של הטיפול ניתן לסכם כך: הרגישיות לאורך זמן גורמות לחוסר איזון אנרגטי בגוף ,הצטברותן מביאה למצבים של חולי ממשי.הרגישויות מתחלקות ל סביבתיות -גופניות ,כימיות- תזונאיות ופסיכולוגיות ריגושיות. מערכת העצבים מסוגלת לאתר את הימצאות החומר אליו בעל החיים רגיש ויגרום לו חוסר איזון בגוף לכן בבדיקה יראה לנו חולשה .

בעל חיים אחר לעומת זאת יכול להראות לנו התנגדות חזקה לאותו חומר בדיוק כי אצלו בגוף לא נוצר חוסר איזון. לעיתים הרגישות לחומרים סביבתיים תעלם אחרי שטיפלנו ברגישויות למזון.ראשית הוטרינר מאבחן את המחלה ואם היא במצב מאוד קשה(אקוטי) היא תטופלבטיפול תומך או נמרץ (אינפוזיה, אנטיביוטיקה וויטמינים)בנוסף ל NAET.הטיפול בבעל החיים נעשה דרך בעליו בלחיצה על נקודות מסוימות של המרידיאנים לאורך חוט השדרה.

בצורה זו מערכת העצבים מגורה להכרה מחודשת ושונה של החומר אליו הגוף רגיש.
אחרי הטיפול אסור לבעל החיים לבוא במגע עם אותו חומר למשך 25 שעות ובזמן זה הגוף שלו יתאזן .ניתן במיקרים מסוימים לטפל ביותר מרגישות אחת בטיפול אחד .לעיתים לאחר טיפול ברגישות למזון יהיה שיפור גם בהתנהגות בעל החיים.

הטיפול הוא רחב טווח ומטפל בבעיות כגון אלרגיה לחיסונים ,לכלי פלסטיק, לכלי נירוסטה לפרעושים, לדשא באסטמה וכו. כמו כן ניתן לטפל בדלקות חניכיים,עיניים,שילשולים חוזרים ונישנים,קשקשת ,דלקת שלפוחית השתן ,דלקות אוזניים ועוד דלקות באיברים שונים כמו כן בסוכרת.

ניתן לטפל גם במחלות בהן הגוף מיצר נוגדנים כנגד עצמו. לדוגמא: כלב שהתגרד במשך תקופה ארוכה עד כדי כך שהעור והאוזניים הזדהמו מחיידקים ופטריות . אחרי שניסינו את כל סוגי הטיפולים אך הגרדת נשארה הוחלט בהסכמת הבעלים לנסות לטפל בו בNAET .

בבדיקה התגלתה רגישות לחיידקים שבדלקת העור והאוזן ורגישות לעור(ספה שהוא נהג לשבת עליה ביודעו שהבעלים לא אישרו לו לעלות עליה). 48 שעות אחרי הטיפול הראשון נעלמה הדלקת באוזניים ושבוע מהטיפול השני ברגישות לעור הגירודים ירדו ברמה משמעותית שבועיים לאחר הטיפול צמחו לו שערות במקומות הנגועים בגוף איפה שבזמן המחלה היו קרחות רבות.

ולסיכום

ב-20 השנים האחרונות הטיפול באלרגיות בבע"ח מהווה חלק גדול מהטיפולים ביום יום, לעיתים קרובות הפתרון שלהן לפי השיטות של הרפואה המערבית הוא מוגבל.

השיטה המשלבת טיפול ב-NAET מגרה את מערכת העצבים של המטופל להכיר מחדש את החומרים אליהם הוא רגיש וכתוצאה לרפאו.

כל הזכויות שמורות לכותבת המאמר

עוד מאמרים בנושא

אנחנו יכולים לנצל את התנהגות האינסטינקטיבית של הארנב להתפנות באותו המקום כדי לאלף אותו להשתמש בארגז צרכים.