סליחה שסגרנו אותך בחדר: 5 סיבות לבקש סליחה מהכלב

החבר הפרוותי שלנו מקבל את פנינו בהתלהבות, נמצא בדקת קריאה לטיול או כרבול ואוהב אותנו בכל מצב. ומה איתנו? האם אנחנו תמיד שם כדי לדאוג לצרכיו, ללטף, לצ'פר ולהוציא לטיול בפארק? לקראת יום כיפור, חשבון נפש אמיתי אל מול הכלב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

יום כיפור קרב ובאוויר כבר ניתן להרגיש את אווירת הסליחות. זה הזמן לחשבון נפש אמיתי ביננו לבין עצמנו, כזה שבא מהמקום הכי סודי ונסתר של הלב, ומגיע עד לאוזניו של האדם שהכי צריך לשמוע אותו. ואם כבר בחשבון נפש עסקינן, מה באשר לחשבון הנפש הקטן שאנו צריכים לעשות אל מול לא אחר מאשר החבר הכי טוב שלנו? חמש סליחות שאנחנו צריכים לבקש מהכלב – ויפה שעה אחת קודם.

 

קראו עוד: כל אחד יכול: כך תאלפו את הכלב לקפוץ מעל גדרות

 

1. סליחה שהוצאנו אותך לסיבוב קצר יותר

ערב, אנחנו עייפים, רק מתפללים להגיע למיטה, להניח את הראש על הכרית ולהירדם. אלא מה? ליד הדלת כבר מחכה בקוצר רוח חבר על ארבע, אולי אפילו עם הרצועה כבר בפה, והוא שולח בנו מבט מלא ציפייה. אז אנחנו מתרצים ומוציאים אותו לסיבוב קצר בשכונה, וקצת "מחפפים": בוחרים במסלול קצר, פיפי-שניים, ומהר הביתה. אז סליחה על כך שלפעמים אנחנו מקצרים לך את החלק הכי כיפי ביום שלך.

 

 

2. סליחה שסגרנו אותך בחדר

הילד מביא חבר לשחק איתו, אבל אז מתגלה שהחבר החדש מפחד מכלבים. מה זה מפחד? צורח ונצמד לקיר ומתחיל לבכות בעיניים פעורות מאימה. ולא משנה כמה נסביר לו שהכלב חברותי ורק רוצה להריח ולהכיר, ואולי סתם ללקק קצת – הילד מסרב לשמוע. אז למען מניעת טראומת ילדות אנחנו סוגרים את הכלב בחדר ומנסים להתעלם מהנביחות שלו והשריטות על הדלת, כי הוא בעצם לא כל כך מבין למה סגרנו אותו דווקא כשהגיע האורח החדש לשחק איתו.

 

קראו עוד: לא מוצאים דירה שמכניסה כלבים? יוזמה חדשה בפייסבוק תעזור

 

3. סליחה שהשארנו אותך לבד בבית

יצאנו בשמונה בבוקר לכיוון העבודה, לא לפני שהוצאנו אותך לטיול מרענן בשכונה, כמובן. לקראת הערב אנחנו שבים הביתה אחרי יום ארוך ומלא פעילויות, ואין לנו מושג שבמשך כל הזמן הזה ישבת מול הדלת בציפייה שנגיע. השתעממת, נבחת, אכלת, ישנת, התבטלת, ובעיקר שאלת את עצמך למה אתה נאלץ לשבת כאן סגור בתוך הבית, במקום לבלות אתנו. אז סליחה, תאמין לנו שהיינו מעדיפים לקחת אותך לעבודה. אולי בפעם הבאה שהבוס יבקש הצעות ייעול.

4. סליחה שהזנחנו אותך כשהגיע התינוק החדש

כמעט כל זוג טרי עם תינוק חדש מכיר את זה. עד ללידה, הכלב הוא הבייבי היחיד בבית. הוא מורשה להיכנס לכל חדר, מקבל אינספור פינוקים, ליטופים וכמויות אדירות של תשומת לב. ופתאום התינוק החדש נולד, והקלפים נטרפים. אתם בעצמכם מנסים לעכל ולהתמודד עם הדמות החדשה והפצפונת שהצטרפה למשפחה ועם המקום החדש שלכם כהורים – ובלי לשים לב תשומת הלב מהכלב קצת פוחתת: פתאום אסור לו להיכנס לחדר ואנו כועסים כשהוא נובח, כי בדיוק סיימנו להרדים את התינוק. אנחנו לא מתפנים לטייל איתו או להאכיל אותו בזמן, כי בדיוק התינוק בוכה, ועוד ועוד. אז סליחה חבר יקר, אבל כשהתינוק יתחיל להגניב לך את האוכל שלו, אתה עוד תלמד שלתפקיד האח הגדול יש גם הרבה יתרונות.

5. סליחה שלפעמים אנחנו לוקחים אותך כמובן מאליו

אתה מקסים, חכם, חברותי ואוהב. אתה תמיד שם, ברגעים הכי קשים של המשפחה, וגם ברגעי האושר העצומים, במשברים, בכאבים, בשגרה, בדמעות ובצחוק. למרות שאתה תמיד שם, לפעמים אנחנו קצת שוכחים אותך. אז אנחנו לא תמיד מקפידים ללטף כשאתה עובר לידינו, ולא תמיד זוכרים לתת לך את תשומת הלב והאהבה שאתה כל כך צריך, ומרעיף עלינו בכזאת נדיבות. סליחה, מבטיחים להשתפר בשנה הבאה.

עוד מאמרים בנושא