חשיבות הטיפול – דעה אישית

ילדים ובני נוער רבים מבלים זמן רב בשכנוע הוריהם לגדל חיית מחמד בביתיהם.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

קוראים ספרים ומאמרים, נכנסים לאתרים מתאימים ועושים כל דבר כדי שהוריהם יסכימו להכניס את בע"ח הביתה.
אך האם הילדים יודעים כמה טיפול דורשים בע"ח?
לדוגמא אספר לכם מקרה שקרה לחברי כאשר רצה לגדל כלב:

בהיותי בן 10 חזרתי מבית הספר עם חבר ועברנו ליד בית עם גורים, דפקנו בדלת הבית כדי לשאול אם אפשר ללטפם והבעלים הסכימו בשימחה.
לאחר כמה דקות הבעלים החלו לדבר על כך שהם מחפשים בית חדש לגורים והתחילו לספר לנו כמה פשוט ונוח לטפל בהם ואיך שהגורים מחזירים אהבה. לאחר מכן שנינו פנינו אל הורינו בתקווה לתשובה חיובית, שיסכימו שהכלב יהיה שלנו. הוריי לא הסכימו כלל אך הוריו של חברי לאחר שיכנוע הסכימו. חברי קיבל את הכלב בשבוע הראשון טיפל בו כראוי נתן לו אוכל בצורה סדירה אסף את צוואותיו וכדומה. אך לאחר זמן מה נאלץ חברי לתת את הגור למשפחה אחרת בשל אי ההצלחה בטיפולו.
שאלתי את עצמי:
האם נוח לגור לעבור כל זמן קצר בית? אינני וטרינר אך נראה לי שכלב כמו בן אדם צריך להתרגל קצת למקום חדש אך במקרה שלנו הכלב נאלץ לעבור כ-3 מקומות חדשים בזמן קצר. לאחר כשבועיים מהיום שבו חברי מסר את הגור הלכתי לבדוק מה שלום הגור בביתו החדש אך בעליו סיפרו לי על כל מיני מקרים שקראו להם עם הגור במהלך השבועיים האחרונים
לדוגמא:
בריחה מהבית בכל הזדמנות שניתנה לו, תקיפות כלפי בעליו ועוד.
בשל היותי ילד רגיל ולא מומחה לחיות אינני יודע עם פשר תופעות אילו היא הסיבה שהכלב הועבר "מיד ליד" או מסיבה אחרת. אך אני הסקתי שגם עם הכלב מתנהג כך בשל סיבה אחרת אני בטוח שהמעבר ממקום למקום אינו הואיל לכלב כלל אלא הזיק לו.
כעבור כחודש הכלב הסתגל למקום והכל בא על משכבו בשלום.
אך אנא מכם בבקשה על תהיה פזיזים בהחלטות שיכולות להשפיע לרעה על הכלב
אלון

עוד מאמרים בנושא