במה שונה חתול מכלב?

חתול וכלב שונים מאד זה מזה וקשה למצוא מכנה משותף בינהם.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

גם החתול וגם הכלב אוכלי בשר. הכלב בולע כל מזון בכמויות גדולות כיון שכך הוא עונה על הדרישה הטבעית של גופו לאגור עודפי שומן, כדי לקדם תקופות מצוקה.
החתול לעומתו, בררן בבחירת מזונו, זאת מכיון שהחתול הוא טורף הבוחר את טרפו באופן עצמאי ואינו תלוי באחרים. הכלב תלוי הרבה יותר באדם המגיש לו את מזונו. גם הרכב מזונו של החתול שונה מהרכב מזונו של הכלב. החתול מעדיף לאכול בשר טרי ודג מבושל, וכלב מוכן לאכול הכל.
החתול הוא בעל חיים עצמאי המסוגל לדאוג לעצמו בקלות, ולכן קשה מאד לחנך אותו. מכיון שהוא כזה, הקשר שלו עם בעליו רופף. בכלב תלוי באדם ולכן הוא קשור אליו יותר מהחתול. גם מסיבה זו אין להשוות את הקשר בין הכלב והאדם לקשר שבין החתול והאדם.
התארגנות בתי גידול לחתולים אינה מפותחת בארץ וגם אין טיפוח של חתולים גזעיים, כך שבחירת החתול נעשית רק לפי הטעם. מבחינת הגידול אין הבדל בין חתול גזעי ובין חתול לא גזעי. הבחירה בין חתול ממין זכר ובין חתול ממין נקבה אינה קשה, משום שאין הבדל גדול בגידול של שני המינים. ההבדל היחיד מתבטא בדחף שלהם לשוטט. כשחתול זכר מגיע לבגרות מינית, הדחף המיני שלו גובר. הוא יוצא לשוטט ולפעמים חוזר פצוע. אצל חתולה לעומת זאת אין תופעה של שוטטות גם כשהיא מיוחמת.
 

עוד מאמרים בנושא