בדקו: האם אתם מוכנים לאמץ חיית מחמד?

רוצים לאמץ חיית מחמד? רגע לפני שאתם עושים זאת כדאי שתענו על 4 השאלות הבאות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בין אם אתם משוגעים על חיות מחמד, אם זה הילדים שלוחצים או שסתם מתחשק לכם חיה פרוותית שתתפנק עליכם בערב מול הטלוויזיה – האפשרות לאמץ חיית מחמד עולה, ואתם מוצאים את עצמכם שואלים: למה לא, בעצם? אז רגע לפני שאתם עושים את הצעד הגדול (והמומלץ) הכנו עבורכם ארבע שאלות שאתם חייבים לשאול את עצמכם לפני, ושיעזרו לכם להבין האם אתם אכן מוכנים לעשות את הצעד.

 

קראו עוד: רוצים כלב? 5 סיבות לכך שאתם צריכים לאמץ – ולא לקנות

 

1.    האם אתם אנשים אחראיים?

החלטתם להביא גור כלבים קטן כדי ללמד את ילדיכם על אחריות? קחו בחשבון שמדובר בשיעור חשוב מאוד שאי אפשר פשוט להפסיק באמצע, אם תראו שהם לא מסתדרים. גור כלבים, חתול, שפן או כל חיית מחמד אחרת דורשים אחריות רבה: הוצאה קבועה לטיולים (כן, גם אם "אין כוח" ועייפים ואפילו כשיורד גשם וקר), האכלה מבוקרת, טיפול, טיפוח והענקת טיפולים רפואיים. 

 

אימוץ חיית מחמד

 

אם מדובר בגור כלבים, יש להניח שבתחילה הוא "יפספס" רבות בבית ויהיה צורך לנקות אחריו. האם אתם מוכנים לזה? כיצד תלמדו אותו משמעת והתנהגות נכונה? כיצד תגיבו אם תראו שחיית המחמד אינה מה שציפיתם לה: האם תנטשו אותה או תתייעצו עם מאלף? חבר נוספת בבית – אחריות נוספת לבני הבית.

2.    האם יש לכם זמן? 

חיית מחמד דורשת זמן פנוי. טיפול, האכלה, הוצאה לטיולים, אהבה ופינוק – כמו כל יצור חי, גם לחיית המחמד שלכם יש צרכים בסיסיים שתצטרכו למלא. שבו מול היומן ובדקו האם אתם נעדרים שעות רבות מהבית? האם עבודתכם גוזלת מכם זמן רב ונסיעות מרובות? לאור התוצאות תוכלו לבדוק איזו חיה מתאימה לכם יותר. 

 

קראו עוד: לא מוצאים דירה שמכניסה כלבים? יוזמה חדשה בפייסבוק תעזור

 

כלב, למשל, דורש שלושה-ארבעה טיולים מדי יום, כדי לעשות את צרכיו וכדי לפרוק אנרגיה, ולכן חשוב שיהיה מישהו בבית שיוכל לענות על הדרישות הללו. חתול, לעומתו, לא זקוק לכך. יחד עם זאת, כל חיה תדרוש (כן, אפילו דגים) פינוק, תשומת לב ואהבה, טיפול שוטף, האכלות מסודרות, ניקיון ומשחקים – וגם לזה דרוש, כמובן, זמן.

 

3.    האם יש לכם מספיק כסף פנוי? 

חיית מחמד היא הוצאה כספית לא מבוטלת: החיסונים הקבועים, כלי האוכל והשתייה, המלונה/מיטה/כלוב (אם מדובר במכרסמים), הטיפולים הרפואיים, הצעצועים המפנקים, אילוף במקרה הצורך, רישיון, רכישת המזון הקבועה והטיפול השוטף – כולם מכבידים על הכיס. רצוי לשבת בצורה מסודרת ולערוך חישוב מבוקר. האם תוכלו להיערך, כלכלית, לכל מה שדורשת חיית מחמד?

 

4.    האם יש לכם מספיק מקום בבית?

כל חיית מחמד דורשת מקום בבית. בין אם מדובר באוגר חמוד ומצחיק המסתפק בכלוב קטן או כלב דני ענקי הזקוק למרחבים ולשטח רב – כל חיה שתביאו תצטרך את המקום המתאים לה. חשוב לוודא שהבית יוכל להכיל את חיית המחמד שתרצו, להתאים לו פינה משלו כדי לישון, לאכול, לשתות, לשחק ולבצע את צרכיו. כמו כן, אם מדובר בדירה שכורה, יש לוודא עם בעל הבית טרם האימוץ.

עניתם על כל השאלות, בדקתם את כל ההיבטים ואתם מרגישים מוכנים ומזומנים לאמץ חיית מחמד? מזל טוב! צפויות לכם אינספור חוויות מאושרות, רגעים מצחיקים ושפע של אהבה ללא תנאים מהחבר החדש שלכם. 

עוד מאמרים בנושא